Play-off 1. ligy - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : K. Vary - 18. března 2018   17:00

K. Vary
24:51' Stloukal  (Skuhravý) • 39:43' T. Rachůnek  (Balán, Podlipnik) • 59:17' Flek  (Skuhravý)
Slavia
Doležal, Petružálek – Beneš, Štofa
1985 diváků
K. Vary

To je ode mě pro tuto chvíli z Edenu vše, přeji příjemný zbytek večera a těším se někdy opět na počtenou.
Je konec. Karlovy Vary se radují, neboť dokázaly využít hned svůj první mečbol a postupují do extraligové baráže. Energetici navíc ještě přebírají pohár pro vítěze celé WSM Ligy. Pražanům naopak končí sezona. Sešívaní si v závěrečných minutách duelu vytvořili velký tlak, ale nedokázali ho využít a výhru Energie pečetil gólem do prázdné klece Jakub Flek.
60:00'
59:44'
Sešívaní se ještě sympaticky snaží o čestný úspěch, ale ani to jim dnes zřejmě nebude přáno.
59:17'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Karlovarští se nakonec dostali do přečíslení sami na obránce a prázdnou bránu. Celou situaci na sebe vzal JAKUB FLEK, jenž definitivně rozhodl o postupu Energie do extraligové baráže. Asistence: Václav Skuhravý.
59:02'
Pohlova střela od modré těsně minula pravou tyč.
58:58'
Drtina pálil od modré, Novotný stále drží čisté konto.
58:45'
58:30'
Skvěle to teď sehráli slávisté, kterým se povedlo před brankou uvolnit Pohla, jenž však střelou z první jen rozezněl zadní hrazení!
58:22'
Branka Slavie zůstává prázdná, bude se vhazovat po Novotného levici.
58:22'
Oddechový čas pro hosty.
58:20'
Račuk se otočil s pukem na modré čáře, ale jeho rána těsně minula pravou tyč.
58:03'
Pražané to opět zkouší bez gólmana!
57:39'
Martin Kadlec (SLA) nakonec za svůj předchozí nájezd do gólmana dostává menší trest za hrubost.
57:37'
Kadlec se výtečně natlačil před Novotného, kterého si položil, jenže nedokázal zasunout puk za jeho záda!
57:18'
Zdeněk Doležal hledal před brankou někoho ze spoluhráčů, ale puk nakonec skončil ve středním pásmu.
57:04'
Račuk nahodil puk na branku od pravého hrazení, Novotný puk pohotově lapil.
56:45'
Pražané to zkouší v šesti bez brankáře!
56:45'
Oddechový čas pro domácí.
56:45'
Daniel Krejčí (KVA) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a sešívaní mají velkou možnost na snížení.
56:41'
56:40'
Barákova tečovaná střela od modré jen prosvištěla kolem levé tyče Novotného klece.
56:16'
Pražané se nemohou dostat do útočné třetiny, přesilovka se jim vůbec nedaří.
55:47'
Novotný si věří. Dojel si pro puk za vlastní branku a sám ho vyhodil až k Frodlovi.
55:29'
Podlipnik vyhazuje puk přes všechny čáry, hosté se velmi dobře brání.
54:41'
Petr Šenkeřík (KVA) dostává menší trest za nahrazení hole.
54:34'
Kadlec hledal před brankou volného Krejčíka, ale Šenkeřík jeho pas zblokoval.
54:08'
Novák rozjíždí útočnou akci zpoza vlastní klece, jenže nakonec je sešívaným odpískáno zakázané uvolnění.
53:33'
Zdeňkovi Doležalovi utekl na modré čáře puk a domácí se budou muset do útočné třetiny nastěhovat ještě jednou.
53:27'
Nahození ze středního pásma Novotný raději podržel v lapačce a po komerční pauze se bude vhazovat po jeho levici.
52:58'
Pohl vystihl rozehrávku hostů a získal puk na polovině hřiště.
52:29'
Sešívaní hrají v křeči, vědí, že potřebují alespoň vyrovnat, aby si prodloužili sezonu, ale nejde to.
51:58'
Račuk pálil od pravého mantinelu, jenže jeho pokus byl sražený mimo branku.
Dnešní utkání sleduje 1985 diváků.
51:39'
Domácí se opět hnali do útoku, ale provinili se postavením mimo hru, které rozhodčí navíc posoudili jako úmyslné.
50:54'
Ondráček hledal mezi kruhy Šafránka, ale tomu puk odskočil od hole a Novotný nemusel zasahovat.
50:27'
Krejčík si výborně najel na křižný pas, jenže z levého kruhu z první minul vzdálenější tyč!
49:59'
Rachůnek zpoza branky hledal někoho ze spoluhráčů na modré, puk nakonec zamířil až k Novotnému.
49:42'
Šagát se snažil najít před brankou volného Zdeňka Doležala, jenže jeho pas ukryl v lapačce Novotný.
49:11'
Šagátova rána z mezikruží jen zaduněla o zadní mantinel a vypadla mimo hrací plochu.
48:57'
Energetici si nedali pozor při přechodu útočné modré a píská se postavení mimo hru.
48:39'
Hra se odehrává převážně ve střední třetině, ani jeden z týmů se nemůže dostat k ohrožení soupeřovy klece.
47:59'
Stloukalovo tečované nahození od modré čáry jen těsně proskákalo kolem pravé tyče.
47:33'
Novák s Drtinou se snaží něco vymyslet za vlastní klecí, hosté jsou v obraně velmi dobře organizovaní.
46:48'
Šagátovu křižnou přihrávku vystihl Rachůnek, který zahrozil z rychlého brejku, Frodl drží slávistické naděje.
46:36'
Pohl dostal na modré čáře nabito zpoza branky na ránu z první, ale promáchl.
46:15'
Ondráčkovo nahození od levého mantinelu Novotný bez potíží vytěsnil mimo tři tyče.
45:30'
Kubicovo nahození Novotný raději podržel v lapačce, protože stejný hráč na hostujícího gólmana dotíral.
45:13'
Balán se ocitl s pukem sám mezi kruhy, jenže jeho tvrdá rána minula branku a Frodl nemusel zasahovat.
44:39'
Osmík se protáhl ke střele z levého kruhu, puk nakonec zamířil těsně nad horní tyč.
44:18'
Krejčí pálil od modré čáry, jeho pokus jen zaduněl o zadní hrazení.
43:44'
Rohanovo nahození ze střední třetiny Frodl podržel a ihned rozehrál na spoluhráče.
43:18'
Kubicovu ránu od levého mantinelu Novotný vyrazil mimo.
42:50'
Kadlec se ocitl ve veliké příležitosti, jenže z ostrého úhlu trefil jen boční síť!
42:27'
Krejčíkův dlouhý pas na Kadlece zblokovali obránci hostů.
41:58'
Zdeněk Doležal nabral rychlost ve středním pásmu, jeho střela z pravého kruhu mířila těsně nad horní tyč.
41:40'
Kohout vzal přečíslení tří proti jednomu na sebe, ale jeho ránu na bližší tyč Frodl lapil do rukavice.
41:29'
A opět Karlovarští posílají kotouč jen na zakázané uvolnění, bude se vhazovat po Novotného pravici.
41:21'
Hosté jsou pod tlakem a vyhazují puk jen na zakázané uvolnění.
40:44'
Krejčík se na pravé straně dostal k dorážce po Novákově nahození, ale nastřelil jen Novotného beton.
40:32'
Račukovu střelu od levého mantinelu srazil Podlipnik mimo hrací plochu.
40:12'
Pražané si nedali pozor při přechodu středního pásma a píská se ofsajd.
40:01'
Druhou třetinu utkání zvládli lépe hostující hokejisté. Ti se dokázali díky Petru Stloukalovi a Tomáši Rachůnkovi dostat do dvougólového trháku a vykročili k vytouženému postupu do extraligové baráže. Povede se Pražanům otočit vývoj utkání a odvrátit konec sezony?

Další třetina začne přibližně v 18:41.
40:00'
39:43'
Neskutečná chyba domácí obrany a Karlovy Vary vedou už o dvě branky. TOMÁŠ RACHŮNEK se zmocnil kotouče v levém útočném rohu, zbavil se dvou obránců a mohl najít na pravém kruhu spoluhráče. Celou situaci ale nakonec vzal na sebe, položil si gólmana Frodla a následně zasunul puk přesně k pravé tyčce. Asistence: Stanislav Balán a Matic Podlipnik.
39:21'
Kadlec s Krejčíkem si nerozuměli při přechodu do útočné třetiny a rozhodčí píská postavení mimo hru.
38:54'
Tuominen našel před brankou volného Kohouta, který ve vyložené šanci tečoval puk mimo!
38:22'
Šagát se otočil s pukem na brankovišti a okamžitě vypálil, branku však minul.
37:43'
Osmíkova rána od levého hrazení jen přeletěla horní tyč Frodlovy brány.
37:28'
Postavení mimo hru se píská i na druhé straně.
37:23'
Slávisté si nedali pozor při přechodu útočné modré a píská se ofsajd.
36:58'
Kverka nabral rychlost ve středním pásmu a pořádně zatopil domácím obráncům. Ti si ale nakonec poradili a rozehráli.
36:08'
První útočná formace hostů teď rozebrala několika přihrávkami obranu Slavie, ale k zakončení se Energetici nakonec nedostali.
35:50'
Energetici se znovu ubránili a jsou opět kompletní.
35:48'
Barák s Šagátem si hezky narazili na levém kruhu, ale následná střela prvního jmenovaného byla sražená mimo.
35:31'
Novák pálil od modré čáry, ale nastřelil jen prvního bránícího hráče, od něhož se puk odrazil do ochranné sítě.
34:59'
Krejčík hledal před brankou Nedvídka, ale do jeho nahrávky Novotný vložil svou hůl.
34:22'
Kohout s Flekem ujeli v oslabení do přečíslení! První jmenovaný zavezl puk až za branku a následně hledal mezi kruhy druhého, ten ale promáchl.
33:50'
Martin Rohan (KVA) dostává menší trest za podražení a sešívaní mají šanci vyrovnat.
33:27'
Jankovského nahození za Novotného branku našlo jen obránce hostů.
32:58'
Velkou šanci měl Flek, jenž se dostal k dorážce u pravé tyčky, ale ležícího Frodla nedokázal přehodit!
32:18'
Nedvídek se snažil před brankou najít Zdeňka Doležala, ale nepovedlo se.
31:55'
Kadlec se dostal ke střele zpoza obránce, ale puk byl sražený mimo.
31:21'
Osmík si najel na vrchol levého kruhu, jeho střela bez teče zamířila do ochranné sítě.
30:59'
Kohout si nevšiml, že se v útočném pásmu zapomněl jeho kapitán Skuhravý a píská se tedy postavení mimo hru.
30:10'
Jankovský pohotově vypálil od pravého mantinelu, ale Novotný měl připravenou vyrážečku.
30:01'
Energetici si nedali pozor při přechodu útočné modré a píská se ofsajd.
29:42'
Kovačevičova tvrdá rána od modré byla hodně nepřesná.
29:23'
Šagát s Kadlecem se snažili dostat Novotného při rozehrávce pod tlak, jenže hostující gólman si poradil.
28:30'
Kubica se dobře postavil na brankoviště, ale přihrávku na něj odpálil Novotný pryč.
28:12'
Šenkeříkova střela od modré jen zaduněla o zadní mantinel.
27:56'
Podlipnik dobře vypálil od modré a jeho pokus trefil boční oblouk Frodlovy klece.
27:17'
Kovačevič se hezky protáhl s kotoučem až na brankoviště, v tísni však nedokázal zakončit.
27:10'
Dlouhá přihrávka na Šmerhu byla nepřesná a puk skončil až na zakázaném uvolnění.
26:26'
Krejčík se bije o kotouč za Novotného brankou. Následná střela Kasíka od modré hostující branku neohrozila.
26:04'
Karlovarští si nedali pozor při přechodu útočné modré a píská se postavení mimo hru.
25:58'
Novák na červené čáře vystihl rozehrávku Energetiků a Pražané se dostali ke kotouči.
25:27'
Šenkeřík z první pálil od modré čáry, jeho pokus na branku neprošel.
25:18'
Osmík se protáhl ke střele z levého kruhu, Frodl měl připravenou lapačku.
24:51'
Hosté z rychlého protiútoku otevírají skóre utkání. Kapitán Energie Skuhravý v přečíslení pálil z levého kruhu. Jeho střelu Frodl vykopl, ale jen na pravou stranu k PETRU STLOUKALOVI a ten už měl při dorážce do odkryté klece lehkou práci. Asistence: Václav Skuhravý.
24:34'
Šmerha hledal na brankovišti Krejčíka, ale ten byl postavený k brance zády.
24:07'
Zdeněk Doležal vypálil z první od modré čáry a jeho tečovaný pokus nadělal Novotnému problémy.
23:51'
Šagát nabil na modrou čáru Novákovi, slávistický kapitán ale svou ranou jen vymetl lapačku karlovarského gólmana.
23:17'
Kubica hledal mezi kruhy dobře postaveného Ondráčka, ale ten se nakonec ke kotouči nedostal.
22:48'
Vrdlovec pálil zápěstím od pravého hrazení, jeho střela byla ztečována mimo.
22:13'
Rozehrávku domácích vystihl na polovině hřiště Kovačevič a u kotouče jsou hosté.
21:50'
Kohout se hnal na Frodla z levé strany, puk před ním odpálil domácí brankář.
21:15'
Zdeněk Doležal střílel z pravého kruhu, jeho pokus však zamířil do bruslí prvního bránícího hráče.
20:58'
Balán se prokličkoval ke střele zpoza obránce z levého kruhu, Frodl byl pozorný.
20:46'
Pohl na modré čáře dlouho čekal se střelou, která byla nakonec sražená mimo branku.
20:08'
Balán se ihned po buly pustil do útočení, ale jeho nahození od pravého mantinelu mířilo mimo tři tyče.
20:01'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka čtvrtého semifinálového klání mezi Slavií a Karlovými Vary. Začátek vyšel lépe Energetikům, kterým se dařilo Frodla hojně zaměstnávat. Největší šanci měl v oslabení Flek, jenže minul branku. Postupem času se dostali do tlaku Pražané a i oni si vypracovali velké příležitosti. Tu největší si vypracoval Šafránek, ale jeho ránu z mezikruží Novotný výborně vytěsnil mimo. Zatím tedy duelu kralují gólmani.

Další třetina začne přibližně v 17:49.
20:00'
19:55'
Kubica se ještě dostal ke střele z mezikruží, Novotný však i nadále deptá střelce Slavie.
19:29'
Barákova dělovka od modré čáry nakonec na branku neprošla.
18:57'
Šmerha si výborně najel mezi obránce na dlouhý pas, kličkou si udělal prostor pro střelu, ale Novotný byl pozorný.
18:37'
Kasík pálil od modré čáry, nastřelil jen prvního bránícího hráče.
17:59'
Po dlouhé době se dostali do útoku také Energetici, jenže Frodl nakonec nemusel zasahovat.
17:40'
Šagát pálil z první po nahrávce zpoza branky, ale trefil jen rameno Novotného.
16:58'
Pohl si najel na přihrávku na pravý kruh, ale puk napálil jen do připraveného hostujícího brankáře.
16:35'
Jiří Doležal pálil z mezikruží, Novotný stále drží čisté konto.
16:03'
Šafránek se po obrovské chybě karlovarských obránců ocitl mezi kruhy úplně sám s pukem. Mířil nad Novotného vyrážečku, ale hostující gólman ho skvěle vychytal!
15:50'
Hosté se osvobozují jen vyhozením na zakázané uvolnění.
15:45'
Zdeněk Doležal se málem mezi kruhy dostal k dorážce, jenže puk mu přeskočil v rozhodující moment hůl.
15:35'
15:20'
Drtina z první vypálil z levého kruhu, ale těsně minul bližší tyč.
14:57'
Energetici se výtečně brání, Pražané se ještě nedostali v početní výhodě do zakončení.
14:30'
Tuominen se ocitl před Frodlem, ale v tísni nedokázal zakončit.
13:41'
V oslabení se dostal do úniku Jakub Flek. Ten zkusil z pravé strany překvapit Frodla bekhendovou střelou, ale minul.
13:35'
První přesilovou hru si zahrají i domácí. Karlovarský kapitán Václav Skuhravý (KVA) dostává menší trest za vysokou hůl.
13:18'
Po odpískaném postavení mimo hru domácích je hra po dlouhé době přerušena.
12:58'
Podlipnikova dělovka od modré proletěla jen pár centimetrů od pravé tyče Frodlovy svatyně.
12:43'
Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, mnoho šancí však k vidění není.
11:59'
Šagát se zmocnil kotouče za brankou hostů, ale slávisté svého spoluhráče nepodpořili dostatečně v útočné snaze.
11:32'
Račuk nabral rychlost ve středním pásmu, ale o puk přišel mezi kruhy po nepovedené kličce na střed.
10:53'
Na obou stranách je teď k vidění hodně nepřesností, ani jeden z týmů se nemůže dostat do finální fáze.
10:19'
Červenobílí rozehrávají zpoza vlastní klece, Energetici mají ale obranné řady srovnané.
09:46'
Gríger našel před brankou volného Osmíka, jeho pokus však nakonec těsně minul levou tyč.
09:23'
Karlovarští se provinili ofsajdovým postavením a bude se vhazovat ve střední třetině.
09:05'
Račuk sice zavezl kotouč do útočného pásma, ale Pražané o něj ihned přišli.
08:41'
Kadlec se mezi kruhy dostal k dorážce, ale v tísni napálil pouze obránce před sebou, od něhož se puk odrazil do ochranné sítě.
08:11'
Beránek se snažil zpoza branky najít mezi kruhy dobře postavené spoluhráče, jenže se mu to nepovedlo.
07:43'
Rohanovo nahození od modré čáry Frodl vyrazil vyrážečkou.
07:27'
Gríger se protáhl ke střele z levého kruhu, ale jeho pokus nakonec zamířil jen do ochranné sítě.
07:12'
Pražané se ubránili a jsou opět kompletní.
06:45'
Pohlovi se napoprvé nepovedlo vyhodit, ale svou bojovností nakonec puk přeci jen poslal do střední třetiny.
06:24'
Energetici si nedali pozor při přechodu do útočné třetiny a píská se postavení mimo hru.
05:53'
Flek mohl střílet z mezikruží, ale snažil se celou akci ještě vyšperkovat přihrávkou na levý kruh a překombinoval ji.
05:36'
Sešívaní se osvobozují, puk letí až k Novotnému.
05:12'
Jiří Drtina (SLA) si půjde sednout na trestnou lavici za nedovolené bránění, Energie má výhodu přesilové hry.
04:59'
Kubica hledal před brankou dobře postavené spoluhráče, jenže jeho nahrávka přes hostující obranu neprošla.
04:35'
Barák po hektických posledních minutách uklidňuje hru za vlastní brankou.
03:57'
Šmerha si hezky nabruslil na brankoviště z pravého rohu kluziště, ale jeho bekhendový pokus po ledě Novotný v pohodě kryje.
03:33'
Holý propadl na útočné modré, ale následný protiútok Energie zakončil Kohout jen do Frodlova betonu.
02:53'
Račuk pohotově vystřelil od pravého hrazení a Novotný měl co dělat, aby jeho ránu vykopl mimo.
02:28'
Vrdlovec si najel na pravý kruh, odkud vypálil, ale jeho střela skončila po teči v ochranné síti.
02:19'
Ondráček pálil od levého hrazení, ale jeho pokus byl ztečovaný mimo.
01:51'
Podlipnikovo nahození od modré čáry jen těsně proskákalo kolem levé tyče, Frodl nic neviděl.
01:42'
Nahození od modré Frodl podržel v lapačce a přerušil hru.
01:22'
Sešívaní si nedali pozor při přechodu útočné modré a po odpískaném ofsajdu se bude vhazovat ve střední třetině.
00:53'
Karlovarští se usadili kolem domácí svatyně, ale Frodl zatím nemusel předvést nijak složitý zákrok.
00:10'
Flek se ihned po buly prodral do útočné třetiny a od levého mantinelu hledal před brankou Balána, jenže ten byl těsně bráněn.
00:01'
Hráči už jsou na ledové ploše, za chvíli začínáme.

HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – Barák, Pohl, J. Drtina (A), J. Novák (C), Kasík, J. Holý, Ryzák – Račuk, Šagát, M. Kadlec – L. Krejčík, Nedvídek, Z. Doležal – Jankovský, Šafránek, Šmerha – J. Doležal, Kubica, M. Ondráček.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Podlipnik, Šenkeřík, M. Rohan (A), Plutnar, Krejčí, Kovačevič, Pajk – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Osmík, Skuhravý (C), Gríger – O. Beránek, Tuominen, Vrdlovec.

Rozhodčí: Doležal, Petružálek – Beneš, Štofa.

HC Energie Karlovy Vary

Karlovarští hokejisté rozehráli semifinálovou sérii v domácím prostředí a svůj nepsaný úkol zůstat stoprocentní splnili na výbornou. V prvním klání jim sice sešívaní pořádně zatopili, avšak útočník Jakub Flek se rozhodujícím gólem v prodloužení zasloužil o to, že Energie mohla jít do druhého zápasu s čistou hlavou. A to se projevilo. Druhé semifinálové utkání Energetici kontrolovali a po téměř bezchybném výkonu si došli výhrou 4:0 pro dvouzápasové vedení v sérii. Ve třetím semifinálovém duelu hraném v Edenu si mohli Energetici vypracovat mečbol a povedlo se. Po dvou třetinách sice Karlovarští prohrávali, ale v závěrečné periodě zaveleli k obratu a nakonec si dokráčeli pro třetí výhru v sérii a v dnešním utkání budou moci rozhodnout o svém postupu do extraligové baráže. Podaří se jim to?

Zápasy v sérii

1. utkání

Karlovy Vary – Slavia 4:3p (2:0, 0:3, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Stloukal (Kohout, F. Novotný), 9. Vrdlovec (O. Beránek, Podlipnik), 44. Flek (T. Rachůnek), 61. Flek (T. Rachůnek) – 31. Šagát (Račuk, Pohl), 34. Račuk (J. Holý, Šagát), 34. Z. Doležal (TS).

2. utkání

Karlovy Vary – Slavia 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Podlipnik (Kovačevič, Vrdlovec), 28. O. Beránek (Skuhravý, Tomeček), 32. Flek (Podlipnik, Plutnar), 54. O. Beránek (Gríger, Skuhravý).

3. utkání

Slavia – Karlovy Vary 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 19. M. Kadlec (Pohl, Šagát) – 44. Osmík (Kverka, Kohout), 60. Plutnar (Flek, T. Rachůnek).

HC Slavia Praha

Sešívaní začali sérii na venkovním ledě a v Karlových Varech neuhráli ani jeden bod. K výhře měli Pražané našlápnuto v prvním klání, které otočili ve druhé dvacetiminutovce třemi góly ze stavu 0:2 na 3:2. Duel ale nakonec dospěl až do prodloužení, v němž byli šťastnější domácí. Druhé utkání se pak slávistům hrubě nepovedlo. Gólmana Novotného nepřekonali ani jednou a sami naopak inkasovali hned čtyřikrát. Do Prahy se tak červenobílí vraceli se dvěma prohrami a ve třetím klání chtěli zavelet k obratu, jenže to nakonec nevyšlo. Sešívaní ztratili zápas v posledních minutách a budou tedy čelit vyřazení. Povede se Pražanům prodloužit sérii?
Zdravím všechny hokejové fanoušky! Vítejte u sledování utkání semifinále WSM Ligy. Na ledě v pražském Edenu nastoupí ke čtvrtému klání v sérii týmy HC Slavia Praha a HC Energie Karlovy Vary. Pojďme se nyní na oba soupeře podívat o něco blíže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.