Play-off 1. ligy -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Vsetín - 5. března 2019   18:00

Prostějov
Prostějov
14:08' Dvořáček (Havlík) • 33:29' Starý (Divíšek) • 48:28' L. Volf (Divíšek, Nouza) • 64:12' Dvořáček
4:3
(1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)
Stav série: (1:2)
Vsetín
Vsetín
06:08' Šilhavý  (Teper) • 46:51' Šilhavý  (J. Drtina, Kopta) • 58:56' Šilhavý  (Teper, Theoret)
Prostějov
Souček, Ondráček – Zídek, Otáhal
Vsetín

Pro tuto chvíli je to ode mne vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek úterního večera.
Je konec dnešního napínavého duelu, který nakonec zvládli lépe hráči Prostějova. Nejprve se trefili hosté, když odrazu od zadního mantinelu využil Vojtěch Šilhavý, který usměrnil kotouč nad beton brankáře Neužila. Domácí vyrovnali díky využité přesilové hře. David Dvořáček se chopil kotouče v obranném pásmu, projel až do útočné třetiny a od modré čáry poslal nechytatelnou střelu pod horní tyč. Poté se trefili domácí, když Tomáš Divíšek poslal přihrávku před branku, kam si sjel Jan Starý, který si s jeho pasem poradil na jedničku, když zasunul kotouč přímo do šibenice. Ve třetí části hry se prosadili dvakrát Valaši, když se dvakrát trefil Vojtěch Šilhavý. Za domácí se trefil Lukáš Volf,
64:12'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Prostějovští se dočkávají první výhry v této sérii. DAVID DVOŘÁČEK skvěle atakoval vsetínského obránce, chopil se puku, objel branku a z mezikruží překonal brankáře nechytatelnou střelou k tyči!
63:12'
Valaši kombinují v útočném pásmu.
Za Neužilem probíhá oprava branky, která vylétla ze svého postavení.
62:53'
Pechanec vystřelil z pravého kruhu, brankář domácích připraven.
62:20'
Prostějovští se v útočném pásmu dlouho neohřáli. Kolář trefil jednoho z obránců, který tak poslal puk za modrou čáru.
61:47'
Kopta střílel z vrcholku kruhu, ale branku Neužila přestřelil.
Začalo prodloužení.
Je konec třetí třetiny, kterou vyhráli Valaši. Vsetín vyrovnal stav utkání díky Vojtěchu Šilhavému, který tečoval střelu od modré čáry. Domácí rychle vyrovnali, když se trefil Lukáš Volf. Hosté minutu a pět vteřin do konce třetiny hráli v šesti a hned se trefili zásluhou Vojtěcha Šilhavého.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:30'
Hra se přelévá ze strany na stranu.
58:56'
Vsetín právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno, Valaši se dočkali za svou aktivitu vstřelené branky! Michell Theroret vyhrál vhazování na hůl Jakuba Tepera. Obránce Valachů poslal hned střelu z nápřahu, puk se odrazil o pravý beton Neužila. K touši se rychle dostal VOJTĚCH ŠILHAVÝ, jenž dovršil hattrick dnešního duelu! Asistence: Jakub Teper, Michell Theoret.
58:20'
Obrovská šance Jonáka, který dostal nabito na pravý kruh a měl před sebou poloprázdnou branku. Vystřelil bez přípravy, ale Neužil se skvěle přesunul!
58:00'
Vsetín byl malou chvilku v útočném pásmu, kde ale nic nevymyslel.
57:10'
Jestřábi se nikam neženou. Jen uzavírají modrou čáru.
56:26'
Husa obral soupeře o puk v obranném pásmu a poslal touš do bezpečí.
55:54'
Velká šance Luboše Roba, který byl sám mezi kruhy, ale přestřelil.
55:00'
Proti šanci Šilhavého zasáhl skvěle jeden z obránců domácích, když vypíchl kotouč do bezpečí.
54:04'
Prostějovští nahazují puk do útočného pásma.
53:57'
Rob dostal přihrávku přes brankoviště, hned vystřelil, ale Neužil fantastickým zákrokem drží vedení svého týmu.
53:35'
Velká šance pro Slováčka, který jel pro volný puk, ale Neužil vyskočil rybičku.
53:12'
Gába rozehrává na najeté útočníky.
52:50'
Žovinec poslal k zemi čistým hitem Theoreta.
52:10'
Theoret nezvládl otočku a Prostějovští jdou do útoku.
51:42'
Kopta se proháčkoval mezi kruhy, odkud ale nevystřelil.
51:18'
Vsetín nahazuje puk do útočného pásma.
Dnešní utkání sleduje 3193 diváků.
51:14'
Valaši protestují s výrokem hlavního rozhodčího.
50:54'
Šilhavý nahodil puk do zadního mantinelu, odkud se mu puk vrátil zpět na hokejku, ale od levé tyče nepřekonal Neužila.
50:22'
Slováček zaváhal při rozehrávce, puku se chopil Nouza, ale domácí forvard s pukem nic nevymyslel.
49:58'
Vsetínští vaří soupeře v útočném pásmu.
49:22'
Hanták přihrál Pšeničkovi, který vypálil z vrcholku levého kruhu, ale rána mu nesedla.
49:00'
Prostějovští zabetonovali modrou čáru.
48:28'
Prostějovští si o malou chvilku později berou své vedení zpět! Tomáš Nouza zachytil rozehrávku Gáby, přihrál puk na Tomáše Divíška, který v mezikruží nezpracoval ideálně kotouč. Ke kusu černé gumy se dostal LUKÁŠ VOLF, jenž bekhendem poslal puk pod hodní tyč! Asistence: Tomáš Divíšek, Tomáš Nouza.
48:12'
Další kotouč vylétl mezi diváky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
48:00'
Vsetínští jsou nyní aktivnějším týmem.
46:51'
A je vyrovnáno! Ondřej Kopta předložil puk na modrou čáru, kde stál Jiří Drtina, který poslal tvrdou střelu. Před Neužilem se skvěle zorientoval VOJTĚCH ŠILHAVÝ, jenž tečoval puk přímo před brankářem, který na puk nedosáhl! Asistence: Jiří Drtina, Ondřej Kopta.
46:39'
Šilhavý obdržel krásnou přihrávku a jel sám na Neužila, kterého bekhendem nepřekonal.
46:25'
Vsetínští rozvíjí útočnou akci.
46:02'
Máme tu další vhazování, jelikož puk opět přeletěl mantinel.
45:54'
Nahození Vsetína skončilo po teči jednoho prostějovského obránce v ochranné síti.
45:13'
Další střela Dvořáčka, tenkrát jeho projektil skončil na zadním hrazení.
44:17'
Dvořáček se obtočil kolem klece a vypálil z levého kruhu, Gába si puk v klidu pohlídal.
44:00'
Tvrdou ránu jednoho z obránců neudržel Gába ve své výstroji, nakonec se vše obešlo bez komplikačí.
43:50'
Prostějovští vystihli rozehrávku a jdou dopředu.
43:38'
Neužil musel přikrývat kotouč hned po vhazování, jelikož do branky se tlačil Theoret.
43:37'
Zakázané uvolnění Jestřábů.
43:15'
Vsetínští rozehrávají z obranného pásma.
41:52'
Dvořáček byl ve slibné pozici, když měl proti sobě jen ležícího Gábu, který ale nemusel ani zasahovat.
41:08'
Nepřesnou rozehrávku domácí obrany vystihl Jonák, který ale nepřihrál přesně na svého spoluhráče.
40:36'
Prostějovští zavezli puk do útočné třetiny, ale hned o touš přišli.
40:01'
Vsetínští vyhráli vhazování a vrhají se do útoku.
40:01'
Průběh čtvrtfinálových utkání

Litoměřice – Jihlava 2:2 (2. třetina)
Havířov – České Budějovice 1:2 ( 2. třetina)
Přerov – Kladno 0:4 (2. třetina)
Druhá perioda už je minulostí. V prostřední části hry byla k vidění jedna branka, kterou vsítili domácí, jenž využili početní výhodu. Tomáš Divíšek poslal přihrávku před branku, kam si sjel Jan Starý, který si s jeho pasem poradil na jedničku, když zasunul kotouč přímo pod honí tyč. Druhá třetina začne v 19:40.
40:00'
39:46'
Lukáš Žalčík vystřelil od pravého mantinelu, David Gába s jeho ránou neměl žádný problém.
39:28'
Vsetínští se chtěli dostat do útočného pásma, ale domácí obrana je připravena.
38:28'
Luboš Rob vystřelil z vrcholku pravého kruhu, ale Jakub Neužil si poradil se střelou nejlepšího vsetínského střelce.
38:19'
Ofsajd přerušuje útočnou akci Vsetína.
37:40'
Kucharczyk posílal puk před branku Neužila, který vypíchl kus černé gumy do bezpečí.
37:19'
Vsetínští se nemohou udržet v útočném pásmu.
36:21'
Prokeš se dostal s pukem až do útočného pásma, kde si na forvarda Jestřábů počkal Frolo.
36:07'
Velkého závaru před brankou domácího týmu nedokázal Vsetín využít.
35:40'
Pechanec vystřelil z mezikruží přímo do masky Neužila.
35:21'
Husa vyhazuje kotouč až na Gábovu branku.
35:11'
Branka Jakuba neužila byla posunuta, vhazovat se bude v obranném pásmu Prostějova.
34:50'
Mikušovu střelu schytala brusle kapitána domácího celku Venkrbce.
34:21'
Venkrbec obral soupeře o puk a skvěle si touš přidržel na své holi, čímž ušetřil trochu času.
34:11'
První přesilovou hru v zápase zahájili Valaši vyhraným vhazováním.
34:10'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Daniel Kolář – 2 min., nedovolené bránění).
33:29'
Prostějovští opět využívají přesilovku a otáčí vývoj utkání! Tomáš Divíšek si pohrával s puk za hostující brankou, nakonec přihrál skákavý puk před brankoviště, kam si sjel JAN STARÝ. Forvard Jestřábů poslal puk přímo pod horní tyč! Asistence: Tomáš Divíšek.
32:57'
Šilhavý se chopil puku a osvobozuje svůj celek.
32:26'
Prostějovští se drželi v útočném pásmu, ale nakonec je nepřesná přihrávka vyhání.
32:21'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (David Gába – 2 min., podrážení). Trest odpyká Luboš Rob.
31:54'
Slováček z pravého kruhu přestřelil.
31:43'
Vsetínští jsou v útočném pásmu.
31:09'
Prokeš zavezl puk do pásma a hledal před brankou Venkrbce, jenž na jeho dlouhý pas nedosáhl.
30:15'
Prostějovští přečíslili hostující obranu. Jan Starý předložil puk Lukáši Žalčíkovi, který vypálil bez přípravy, ale minul branku!
29:50'
Kopta přidržel kotouč na holi v útočném pásmu.
29:22'
Hostující hráči zakládají útočnou akci od svého brankáře.
28:56'
Vsetínští se dopouštějí zakázaným uvolněním.
28:33'
Pšenička nabil Dvořáčkovi, který vypálil bez přípravy, Gába vyrazil puk na hůl Hantáka, ale domácí útočník neposlal puk do poloodkryté svatyně.
28:12'
Prostějovští si a své konto připisují další nepřesnost, jejich rozehrávka končí zakázaným uvolněním.
27:30'
Václav Meidl poslal kotouč do bezpečí, domácí střídají.
27:14'
Prostějovští pod velkým tlakem.
27:04'
Po volném kotouči musel Neužil vyskočit.
26:54'
Frolova střela byla zablokována.
26:33'
Radek Prokeš neudržel puk v útočném pásmu.
25:54'
Hryciow tečoval střelu od modré čáry, Neužil připraven.
25:38'
Prostějovští vyhráli vhazování v obranném pásmu, ale opět posílají kotouč na zakázané uvolnění.
25:31'
Nepřesná rozehrávka Jakuba Husy končí icingem.
25:01'
Vsetín se po dlouhé době dostal do útočného pásma.
24:30'
Havlíkovo nahození pořádně zaměstnalo Gábu, který se štěstím poslal puk mimo nebezpečí.
24:14'
Střela Lukáše Volfa trefila stojícího Gábu.
23:39'
Václav Meidl jel po levé straně na Gábu, zkusil střelu pod horní tyč, ale kotouč skončil na břevně!
23:17'
Venkrbec dostal zadovku od Meidla, ale nadvakrát nepřekonal brankáře.
23:01'
Zakázané uvolnění Prostějova.
22:39'
Dozadu musel spěchat Mikliš, jelikož za pukem se hnal Theoret, ale obránce Prostějova byl rychlejší.
22:08'
Mikliš obkroužil branku, s kotoučem doputoval až na modrou čáru, odkud poslal puk za Gábovu svatyni.
22:02'
Nahození od levého mantinelu schoval Gába do rukavice.
21:31'
O puk se bojovalo v rohu kluziště, ze souboje vychází jako vítěz Kopta.
21:00'
Vsetínští se ubránili.
20:52'
Střela, která vylétla z hole jednoho z beků Prostějova neměla moc velkou razanci.
20:26'
Divíšek kombinuje v útočném pásmu.
20:01'
Vhazování vyhráli domácí hráči, kteří ještě budou dohrávat přesilovku.
20:01'
Na ledě jsou i hosté, za malou chvilku začínáme.
Prostějovští hráči vstupují na ledovou plochu.
Je konec první třetiny, která skončila nerozhodně. Nejprve se trefili hosté, když odrazu od zadního mantinelu využil Vojtěch Šilhavý, který usměrnil kotouč nad beton brankáře Neužila. Domácí vyrovnali díky využité přesilové hře. David Dvořáček se chopil kotouče v obranném pásmu, projel až do útočné třetiny a od modré čáry poslal nechytatelnou střelu pod horní tyč. Druhá třetina začne v 18:52.
20:00'
19:55'
První třetina se už dohraje za brankou Davida Gáby.
19:33'
Prostějovská přesilovka je plná nepřesností, Vsetín vyhazuje.
19:09'
Nepřesná rozehrávka vyhání domácí z útočného pásma.
18:57'
Prostějovští vyhráli vhazování v útočném pásmu.
18:56'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Luboš Rob – 2 min., vysoká hůl).
18:26'
Jonák se chtěl prorvat k Neužilovi, ale důkladná prostějovská obrana nedala vsetínskému kapitánovi šanci.
17:33'
Vhazování v obranném pásmu Prostějova vyhráli domácí, kteří chtěli poslat Žalčíka do brejkové situace, ale Vsetínští si domácího forvarda pohlídali.
16:56'
Venkrbec se hnal po levé straně do útočného pásma, u levé tyče zabrzdil, ale brusle mu podjely, tak se puku hned chopili hosté.
16:30'
15:49'
Dvořáček s Rácem si teď vyměňovali názory u levého mantinelu.
14:08'
Prostějovští využívají přesilovou hru! Ladislav Havlík přenechal puk v obranném pásmu DAVIDU DVOŘÁČKOVI, který se rozjel a těsně za modrou čárou vypálil, brankář Gába nedosáhl na bombu prostějovského útočníka! Asistence: Ladislav Havlík.
13:00'
Ondřej Slováček jel sám na Neužila, kterého si položil bekhendovým blafákem, ale hostující útočník nedokázal poslat puk do branky.
12:34'
Račuk vypálil z pravé strany, Gába vyrazil kotouč za branku.
12:20'
Prostějovští kombinují v útočném pásmu.
12:14'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Michal Hryciow – 2 min., nedovolené bránění).
11:44'
Gába vytahuje další zákrok lapačkou proti střele jednoho z obránců domácího týmu.
11:37'
Frolova střela z mezikruží končí v náruči Gáby.
11:09'
Tomáš Pitule poslal zadovku na Theoreta, který nikým nehlídaný nevyužil z předbrankového prostoru gólovou šanci.
11:04'
10:43'
Tomáš Pšenička se dostal do útočného pásma po pravé straně, sjel si na pravý kruh, odkud vystřelil přímo do brankářovy výstroje.
09:40'
Obrovská šance Davida Vítka, která nekončí gólem. Vsetínský útočník dostal pas do jízdy, překonal brankáře, objel branku, ale nedokázal poslat puk do sítě.
09:14'
Hra nabírá na rychlosti, ale i síle.
08:41'
Theoret objel branku, hledal před brankou najíždějícího Koptu, který ale upadl, tak se puku chopil prvně jmenovaný, jenž poslal dvě střely od pravé tyče, ale Jakub Neužil nepustil puk za svá záda.
08:00'
Čáp hned po vyhrané buly vystřelil, ale jeho rána byla sražena do ochranné sítě.
07:53'
Zdeněk Čáp vystřelil od modré čáry, ale Gába schoval kotouč do lapačky.
07:34'
Domácí jsou v útočném pásmu a posílají jednu střelu za druhou na Davida Gábu.
06:08'
Valaši jdou rychle do vedení! Jakub Teper poslal od modré čáry puk na zadní hrazení, odkud se kus černé gumy odrazil před Neužila, kde stál VOJTĚCH ŠILHAVÝ, jenž bekhendem poslal puk do prostějovské svatyně! Asistence: Jakub Teper.
05:55'
Šilhavý vystihl rozehrávku ve středním pásmu, vypálil z pravé strany, brankář připraven.
05:37'
04:56'
Vsetínští rozvíjí útočnou akci zpoza branky.
04:22'
Prostějovští jsou aktivnější na kotouči.
03:30'
Velká šance Marka Račuka, který vypálil z mezikruží, jeho ránu na poslední chvíli chytil Gába.
02:35'
Mikuš nahodil puk do útočného pásma, kde se puku chopil jeden z obránců domácího týmu.
02:30'
Ofsajd hostujícího týmu.
02:02'
Prostějov je v útočném pásmu.
01:20'
Volf nahodil puk od modré čáry do lapačky hostujícího gólmana.
00:51'
Luboš Rob obral soupeře o puk v útočném pásmu, natlačil se k levé tyči, odkud vypálil, jeho ránu dorážel Vít Jonák, ale ten našel pouze beton brankáře.
00:01'
Úvodní buly vyhráli domácí.
00:01'

LHK Jestřábi Prostějov: Huf (Neužil) – D. Kolář, Žovinec, Čáp, Husa, Havlík, Mikliš – Račuk, Starý, Žálčík – Hanták, Pšenička, Dvořáček – L. Volf, Divíšek, Nouza – V. Meidl, Prokeš, Venkrbec.

VHK ROBE Vsetín: Gába (Šelepněv) – Mikuš, J. Drtina, Teper, Slováček, Frolo, Jeřábek, Hryciow – Březina, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Šilhavý, Karafiát, Vítek.

Rozhodčí: Souček, Ondráček – Zídek, Otáhal.
Co řekli trenéři po posledním utkání:

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín)Většinou to bývá tak, že druhé utkání je ještě těžší než to první a je těžké takového soupeře jako je Prostějov porazit dvakrát po sobě, i když se hraje doma. Dnes se to potvrdilo. Prostějov hrál výborně, místy nás dost výrazně zatlačil. My jsme naštěstí vstřelili první branku. Poté byla dlouho taková tahaná o puk. V závěru jsme přidali gól a vypadalo to i za skóre 3:1 na jasný závěr. Bohužel jsme si to zkomplikovali a soupeř se neuvěřitelně vrátil dvěma rychlýma góly do utkání. V prodloužení jsme měli naštěstí v bráně vynikajícího Jana Šelepněva, který neskutečně vychytal, myslím, Račuka. Prakticky hned z protiútoku skóroval Radim Kucharczyk, který si to za letošní výkony opravdu zaslouží, pro něj takový zlatý gól. Nyní jedeme do Prostějova, tam nás určitě nečeká nic jednoduchého.

Trenér Prostějova podá ohlas po skončení série.
 LHK Jestřábi Prostějov

Prostějovští na poslední chvíli utekli hrobníkovi z lopaty, jelikož se stejným počtem bodů jako mají Litoměřice (61) postoupili do play off a předběhli tak Frýdek Místek. Prostějov zažíval sezonu jako na houpačce. V polovině února podlehl Kladnu 2:3, následně Havířovu 2:5. Celek z Moravy se do toho obul, když na svém ledě porazil Ústí nad Labem vysoko 7:0, k dalšímu utkání cestovali svěřenci Jiřího Vykoukala a Iva Peštuky do Třebíče, cesta nebyla vůbec zbytečná, jelikož vyloupili Horáckou Slávii 2:1. Orli se na domácím ledě utkali s Litoměřicemi. Domácí tým zvítězil 4:2. V posledních dvou kolech do konce základní části nezískali Prostějovští ani bod, když nejprve podlehli Frýdku Místku 1:4 a následně Porubě 2:3. Do play off nevlétli vůbec dobře, když první utkání prohráli 0:3. V dalším utkání skvěle vyrovnali utkání, ale nakonec padli 3:4 po prodloužení.