Barys Astana se tedy s letošní sezonou Kontinentální hokejové ligy rozloučil velmi smutným zápasem. Prakticky až ve třetí třetině, kdy Puškarjov vydoloval zbytek naděje, se pořádně dostal do hry a trochu zatopil Traktoru Čeljabinsk. Tomu dnes vítězství trochu spadlo do klína, na to se ale nikdo již ptát nebude. Podstatné je, že si zahraje čtvrtfinále proti Avangardu Omsk, jenž si svůj postup zajistil také až v dnešním sedmém zápase série proti Novosibirsku. Já vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
60:00
59:56
Kramar si připsal zřejmě poslední zákrok.
59:49
Na závěr je ještě za nesportovní chování na 2+10 vyloučen Brandon Bochenski.
59:49
Kramar nakonec musí zpátky do branky, protože se bude vhazovat před ní.
59:49
Barys to samozřejmě zkouší bez brankáře, jeho postup je ale přerušen.
59:36
Oddechový čas pro hosty.
59:36
Skvělý Garnett! Fadějev si rozmyslel pokus od modré, protože se mu do rány položil jeden z domácích hokejistů, nakonec nastřelil puk do změti těl a Garnett skvěle nastraženou lapačkou ustrážil dvoubrankový náskok.
59:06
Poslední vteřiny a domácí fanoušci začínají oslavovat postup.
58:43
Stále jej nedostal, protože Astaně se nedaří zůstat s pukem v útočném pásmu.
58:22
Kramar se již hlásí o povolení k návratu na střídačku.
57:32
Sám před Garnettem se zjevil Starčenko, jenomže ve velké šanci trefil jen domácího brankáře a pak byl ještě nepříjemně atakován zezadu!
57:08
Kuzněcov si našel volný prostor v útočném pásmu a také do něj dostal přihrávku, jeho ostrá rána ale nakonec minula Kramarovu branku.
56:24
Traktor se této přesilovce po tomto vyhození ubrání.
55:45
Puk vycestoval ven z obranného pásma Čeljabinsku.
55:22
Do brankoviště se tlačil Ruděnko, jenž už měl připraveno zakončení mezi Garnettovy betony, domácí brankář ale v náročné zkoušce obstál.
55:19
Prakticky ihned po vhazování pálil Starčenko, jenomže Garnett byl se svou rukavicí připraven.
55:17
První část nátlaku Astany Čeljabinsk přežil.
54:34
Pro Traktor to ještě může být hodně nepříjemný závěr utkání. Astana po vyloučení Jevgenije Katičeva za sekání bude hrát přesilovku.
54:24
Zakázané uvolnění domácích.
54:02
Solarjov nahodil na Garnetta ještě ze středního pásma a domácí brankář vyrážečkou posunul puk do ochranné sítě.
53:34
Starčenko pálil z levého křídla doprostřed branky, Garnettovy betony šly k sobě včas.
52:53
Čeljabinsk po inkasované brance dvakrát zahrozil, Kramar ale ani jednou proti nepřesné střele zasahovat nemusel.
52:09
Postavení mimo hru Traktoru.
51:46
Astana právě vstřelila branku!
Dařilo se mu to do této chvíle. Hosté proházeli formace a vyplatilo se jim to. Boyd si krásně všiml najetého KONSTANTINA PUŠKARJOVA a ten umístěnou střelou vykřesal jiskřičku naděje pro celek z hlavního města Kazachstánu. Asistence: Dustin Boyd.
51:14
Ani Čeljabinsk teď ale není kdovíjak aktivní směrem dopředu a spíše se snaží uzavřít střední pásmo, což se mu celkem daří.
50:25
Astana má puk u své branky, to je pro ni ale v tuto chvíli zoufale málo.
49:46
Zakázané uvolnění Traktoru.
49:39
Dawes to po chvíli zkoušel z prakticky totožného místa, Garnett tentokrát kotouč místo vyražení schoval do své lapačky.
49:22
Zakázané uvolnění Astany.
49:10
Průnik Dawese po levém křídle skončil jen na Garnettově vyrážečce.
48:50
Puk se dvakrát po sobě dostal ke Garnettovi, ten ale vždy jen lehce rozehrál.
48:19
Zakázané uvolnění kazašského týmu.
47:48
Barys už velmi dlouho neprovětral Traktor v jeho obranném pásmu a pomalu balí kufry na dovolenou.
46:55
Domácí si zatím třetí třetinu hodně užívají. Kdekdo by čekal tlak Astany, místo toho ale vidíme ofenzivní smršť Čeljabinsku.
46:07
Barys dělá nadále obrovské množství chyb v rozehrávce, zatím jej drží skvělý Kramar.
45:49
V době, kdy to vypadalo, že si to hráči mezi sebou rozdají v pěstním souboji, nechali rozhodčí hru pokračovat a těžit z toho mohli domácí, Popov opět velmi lehce projel před Kramara, pak se ale dostal příliš blízko k němu a zakončení z tak malé vzdálenosti bylo prakticky nemožné.
45:33
Další paráda Čeljabinsku v útočném pásmu už nebyla tak nebezpečná.
44:41
Výborný Kramar! Druhá řada Traktoru zůstala na ledě a vyplatilo se. Beci Barysu se nedohodli na obranné modré, toho využil Kontiola a připravil si blafák pro hattrick, Kramar se ale výtečně roztáhl na brankové čáře a skoro jistý gól nedovolil.
44:08
Nedorozumění mezi druhou řadou Traktoru a zakázané uvolnění.
43:20
Traktor hraje to, co mu stačí. Astana se prakticky nedostala do vážnější šance.
42:40
Čeljabinsk byl v útočném pásmu, neměl ale puk plně pod kontrolou a nakonec o pásmo přišel.
41:46
Garnett nedokázal zalehnout puk na svém brankovišti a mohl být rád, že nikdo z prvního útoku Barysu jej nedoklepl za jeho záda.
40:53
Definitivně mohli rozhodnout domácí, Kuzněcov šel dopředu společně s Čistovem, jenomže situaci dva ne jednoho vyřešil střelou, která se od Kramarova ramenem odrazila mimo.
40:39
Postavení mimo hru Astany. Bochenski ještě vše reklamuje u rozhodčích, nic mu to ale nebude platné.
40:24
Kuzněcov na modré převzal puk od Quinta a jeho schované nahození Kramar jen s obtížemi vyrazil.
40:12
Hosté začínají třetinu pravdy zakázaným uvolněním.
40:01
Druhá třetina se Astaně nevyvedla ještě více než ta první a ještě v jejím průběhu došlo ke změně strážce jeho branky. Pavel Poluektov to po páté brance zabalil a zřejmě dobře udělal. Prakticky byl namočen ve všech gólech Čeljabinsku ve druhé třetině. Ve 26. minutě jej díky důrazu na brankovišti poprvé překonal Kontiola. Astana pak sice snížila na rozdíl jedné branky díky Bochenskému, pak ale přišly minuty štěstí pro domácí. Nejprve z velkého úhlu vstřelil čtvrtou branku domácích Kontiola a tři minuty před odchodem do šaten navýšil vedení na tři branky z velké blízkosti Quint. Třetí třetina začne cca v 15:43.
40:00
39:49
Hra se ale ještě na poslední okamžiky přerušila.
39:40
Čeljabinsk dohrává druhou třetinu před Kramarem.
38:48
Žajlauov se po buly dral za pukem, Garnett ale jeho snahu zastavil přitisknutím kotouče k ledu.
38:46
Boyd ani poté nedokázal pořádněji prověřit Garnettovy kvality a po jeho průniku se bude pouze vhazovat po pravé ruce domácího brankáře.
38:22
Garnett do lapačky zastavil pokus Boyda.
38:08
Astaně vůbec nevychází závěr druhé třetiny a pokud si chce ulehčit lopotnou práci, která na ni čeká v třetině třetí, měla by okamžitě snížit stav.
37:34
Kramar se okamžitě musel blýsknout zákrokem na brankovišti, po němž se strhla menší mela. Sudí ji ale včas zastavili.
37:08
Pavla Poluektova okamžitě v brance vystřídal Vladimir Kramar.
37:08
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
S hosty to začíná vypadat velmi vážně. Čistov si pohrál s pukem u mantinelu a pak jej předal DERONU QUINTOVI, který s ním vyjel před branku a překonal nic nevidícího Poluektova. Asistence: Stanislav Čistov.
36:54
Čeljabinsk to teď pochopitelně bude zkoušet ze všech pozic, protože Poluektov si už vůbec není jistý, nicméně tentokrát brankář Astany u své levé tyče Kuzněcovovu ránu zastavil.
36:15
Puk se dostal ven ze hřiště.
35:14
Garnett si nebyl vůbec jistý svým zákrokem proti pokusu Ruděnka, nakonec ale puk dostal z prostoru tří tyčí.
35:08
34:43
Jestli se něčemu říká vytěžit z minima maximum, tak to bude tato situace. Razin poslal puk podél mantinelu za branku Astany, tam si jej vzal PETRI KONTIOLA, vyjel si do mírného střeleckého úhlu a přesně našel těsný prostor mezi Poluektovem a jeho pravou tyčí. Asistence: Gennadij Razin.
34:33
Astana se opět nedohodla a až teď z toho je zakázané uvolnění.
34:10
Astana se nedokázala usídlit před Garnettem, zoufalé nahození z vlastní poloviny ale nakonec zakázaným uvolněním neskončilo.
33:35
32:49
Astana tak z části oplatila Čeljabinsku jeho góly z první třetiny, kdy byli domácí také pod velkým tlakem a jako první skórovali.
32:11
Boyd si pohrál s pukem u mantinelu, pak jej poslal křížem přes celé útočné pásmo k volnému BRANDONU BOCHENSKIMU, který doklepl puk za Garnettova záda. Asistence: Dustin Boyd.
31:36
Barys se pokusil o rychlou rozehrávku na Boyda, ten ale puk před poslední čárou nedostihl.
31:30
Romanov na ledě, Čeljabinsk kromě šance Čistova nijak Poluektova neohrozil.
30:57
Čeljabinsk neprošel do útočného pásma a Kosticyn musí pro puk až k vlastní brance.
30:39
Další suchý zákrok Garnetta, tentokrát jej Starčenko ránou zpoza obránce nepřekvapil.
30:30
Až na tuto akci si ale domácí za minutu přesilovky nic nevypracovali.
29:53
Výborná akce domácích! Kontiola se prokličkoval před branku a pak přiťukl puk Čistovovi, jenž ale z levého křídla těsnou mezeru mezi Poluektovem a jeho brankou netrefil.
29:30
Za hru vysokou holí je vyloučen Konstantin Romanov.
29:20
Astana dostala puk z útočného pásma, Čeljabinsk ale opět začíná se svým typickým tlakem.
28:48
Jakucenja skvěle nabil proti hokejce Panovovi, ten ale puk mezi kruhy netrefil ideálně a pro Poluektova to byl jeden z těch snazších zákroků.
28:23
To neplatilo na druhé straně o Garnettovi. Po jeho zákroku se nepříliš slušně pokusil dojet puk Boyd, Vasilčenko jej ale rychle uklidil na led.
28:12
Poluektov se roztáhl na brankové čáře, nakonec ale nemusel zasahovat.
27:58
27:43
Garnett s obrovským klidem do své lapačky stáhl pokus Starčenka a přerušil hru.
27:07
Čeljabinsk si teď je velice jistý při bránění obranné modré a hraje s velkým přehledem. Astana má mírně svázané ruce a dostává se do křeče.
26:22
Hosté sice vyvezli puk do útočného pásma, tam se ale nedokázali usadit a Traktor velmi šikovně vyhodil přes všechny čáry.
25:56
Zakázané uvolnění hostí.
25:33
Další nedůslednost stojí Astanu opravdu mnoho. Jakucenja nahodil na branku, kde PETRIO KONTIOLA s velkým štěstím našel odražený puk a bůhvíkudy jej dostal za Poluektovova záda. Asistence: Maxim Jakucenja.
24:48
Antipov dostal nabito na útočné modré, jeho rána kousek nad ledem se ale jen otřela o Poluektovův beton a zamířil k zadnímu mantinelu.
24:17
Domácí se dožadovali první přesilovky v utkání za příliš mnoho hráčů na ledě, rozhodčí ale stále nechávají hru plynout.
23:51
Křeč Barysu vrcholí zakázaným uvolněním po nepřesné přihrávce Puškarjova.
23:17
Druhá třetina je již o poznání opatrnější, obrana Astany je ale nadále velmi prostupná.
22:26
Tato slova mohl podtrhnout Popov, jenž se velmi lehce dostal za dva kazašské beky a pak bekhendem minul Poluektovu branku.
22:00
Astana začíná ze svého vlastního obranného pásma, její vstup do druhé třetiny již rozhodně není tak drtivý a honosný jako do té první.
21:24
Garnett teď chvíli nevěděl, kde má puk po řadě odrazů před ním, nakonec si ale oddechl, když jej uviděl za svou brankou.
20:46
Jako první se z brankářů v druhé třetině musel činit Poluektov, Kuzněcovova rána z pravého kruhu pro vhazování jej ale nezaskočila.
20:01
První třetina na každý pád dopadla lépe pro Čeljabinsk. Astana sice měla mnohem lepší vstup do utkání, byla aktivnější, k ledu ji ale srazil překvapivý gól Jakucenjy, na který ještě navázal dravým průnikem Karpov. Kazašský celek se ale dokázal mírně vzchopit a vyrovnat díky důslednosti Žajlauova. Druhá třetina začne cca ve 14:51.
20:00
19:54
Postavení mimo hru Dawese, jenž se nedokázal před přechodem modré čáry srovnat s pukem.
19:22
Ničuškin se snažil natlačit před Poluektova, pak byl ale sám vytlačen a zpoza branky už s pukem nic nevymyslel.
18:52
Čeljabinsk se pokusil zavřít střední pásmo.
18:13
Astana prošla zajímavým způsobem dopředu, Upper hledal v ideální pozici jednoho z dvojice Ruděnko - Starčenko, ani jeden z nich se ale ke střele z ideální pozice neprotlačil.
17:11
Barys sice nedokázal získat puk v útočném pásmu, každopádně přitlačil na pilu a jeho přítomnost v soubojích u mantinelu je znát mnohem více než v předešlých minutách.
16:16
Astana opět naprosto zapomněla na domácího útočníka na modré čáře, tentokrát to byl střelec druhé branky Karpov, tomu se ale nepovedlo ideálně zpracovat puk a byl mu tak odpískán ofsajd. Takových situací jsme ale dnes již viděli mnoho a právě ony jsou důvodem toho, že Astana prohrává.
15:51
Puk se dotkl ochranné sítě, následuje vhazování po pravé Garnettově ruce.
15:43
Traktor se samozřejmě okamžitě pokusil vrátit předešlý stav, jeho návštěva v útočném pásmu ale měla velmi krátkého trvání.
15:00
Krasnoslobodcev se protlačil před Vasilčenka a chystal se mezi kruhy zakončit bekhend, v ten moment jej ale předstihl TALGAT ŽAJLAUOV a dobře umístěnou ránou snížil na rozdíl jedné branky. Asistence: Vadim Krasnoslobodcev.
14:28
Panov zůstal jako jediný domácí hráč ve středním pásmu, dostal rychlou přihrávku na útočnou modrou a zvolil jediné možné řešení - vyslal puk k Poluektovovi, jenž jej raději zastavil tak, že se bude vhazovat před jeho brankou.
13:50
Barys se s velkými problémy dostal z obranného pásma.
13:21
Další reklamní přestávka přichází vhod hlavně hostům. Ti měli skvělý nástup do utkání, inkasovali ale dvě branky a teď to proti rozjetému Traktoru budou mít velmi těžké.
13:03
Toto ovšem byla ukázka velké hokejové bojovnosti. Kosticyn ve středním pásmu předal puk MAXIMU KARPOVOVI, jenž prošel mezi obránci Barysu, rozhýbal si Poluektova a pak nadvakrát dotlačil puk za jeho záda. Asistence: Andrej Kosticyn.
12:32
Barys po dlouhé době vyvezl puk ven z obranné třetiny.
12:10
Velký tlak Traktoru pokračuje, Kosticyn si nakonec zkrotil puk mezi kruhy, pak ale nedokázal ideálně vystřelit.
12:04
Popov to opět zkoušel obkroužením kolem branky, úspěšný ale tradičně nebyl.
11:29
Druhý útok Čeljabinsku teď nadělal v útočném pásmu hodně neplechy, Poluektov musel jít rychle od tyčky k tyčce, Panovova rána ale nakonec za jeho zády neskončila.
11:04
10:41
Čistov si šikovně chtěl vytáhnout puk ze strany před Poluektova, ten mu ale do toho na poslední chvíli vložil hokejku.
10:29
Ničuškin pak alespoň zakončil povedené střídání nahozením na Poluektova, po němž následuje přerušení hry.
10:19
Domácí se opět hodně zlobí, protože Ničuškin byl evidentně podražen a ani jeden ze sudích se neměl k odpískání nedovoleného zákroku.
09:53
Dugin si společně s Ničuškinem střihli situaci dva na dva, prvně jmenovaný pak dostal přihrávku před branku, tam ale v pádu zakončil jen vedle.
09:12
Ze stínu posledních okamžiků se pokusil vystoupit Ruděnko, namířil si to mezi kruhy a odtud poslal puk jen do náruče připraveného Garnetta.
08:50
Poslední minuta byla hodně opatrná od obou týmů, ani jeden z nich nechtěl riskovat.
08:14
Barys v posledních okamžicích mírně vypadl ze hry, inkasovaná branka s ním udělala hodně.
07:33
Čistov prošel mezi dvěma beky Barysu, natáhl si puk na bekhend a pak chtěl zasunout puk za povyjetého Poluektova, ten ale mezi svými betony nenechal ani kousek místa.
07:01
Kuzněcov pronikl po pravém křídle a pokusil se zaskočit Poluektova, ten se ale přikrčil ve své brance a vytlačil puk do ochranné sítě.
06:43
Poluektov pro všechny případy Duginovo nahození od modré zastavil.
06:23
Nakonec nebude, po komerční přestávce pokračují oba týmy s pěti bruslaři. Divákům se to ale vůbec nelíbí.
06:23
Nepříjemnou srážku u červené čáry teď ale zažil domácí Šinin, který je značně otřesen a za zákrok na něj se pravděpodobně bude vylučovat.
06:00
Pro Astanu to je velmi kruté. Zatím byla mnohem lepším týmem a přesto je to ona, kdo prohrává.
05:31
Traktor ale dokázal soupeře zavřít u jeho branky, od Panova pak zpoza ní dostal přihrávku mezi kruhy MAXIM JAKUCENJA a šťastným pokusem po ledě překonal Poluektova. Asistence: Konstantin Panov.
05:02
Hosté vyrazili do ojedinělého útoku, ten byl ale odrazen. Vzápětí se však dopředu sám dostal Bulis, jeho průnik ale skončil kličkou Poluektovi a následným přehozením břevna!
04:30
Zámořský útok Dawes - Boyd - Bochenski zatím Traktoru dělá velké starosti.
03:59
Garnett se musel mít na pozoru i teď, Savčenkova rána od modré jej ale nepřekvapila.
03:49
K puku se na levém křídle dostal Bochenski, jeho ránu zápěstím ale Garnett celou dobu viděl.
02:56
Vhazovat se bude u obranné modré Astany.
02:50
Zmohli se ale jen na bezvýznamné nahození dopředu, které Barys bez problémů dostal do středního pásma.
02:30
Domácí za mohutné podpory svých fanoušků začínají z vlastního obranného pásma.
02:05
Puk skončil mezi diváky, poslední se puku dotkli domácí a tak se bude vhazovat po Garnettově levici.
01:53
Tlak hostí končí zakázaným uvolněním Traktoru.
01:24
Z velké úhlu to zkoušel Dawes, Garnett se ale přitiskl ke své pravé tyčce a puk do branky nepustil.
01:00
Domácí ale mají velké problémy dostat puk ven z obranného pásma.
00:25
Jako první to dopředu zkusili domácí, jenomže Kuzněcov jen obkroužil branku a pak nepřesně nahodil.
00:01

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Mezin) - Quint, Rjabykin, Vasilčenko, Bělov, Katičev, Razin, Nestěrov, Šinin - Čistov, Bulis, Kuzněcov - Panov, Kontiola, Jakucenja - Antipov, Popov, Kosticyn - Ničuškin, Dugin, Karpov.

Barys Astana: Poluektov (Kramar) - Mnacjan, Grigorjev, Hutchinson, Beljakov, Fadějev, Savčenko, Troščinskij, Rachmanov - Ruděnko, Upper, Starčenko - Dawes, Boyd, Bochenski - Žajlauov, Poliščuk, Krasnoslobodcev - Romanov, Solarjov, Puškarjov.

Rozhodčí: Olenin, Gusev - Lazarev, Gorděnko.
Stejně jako i ve zbylých dvou dnešních utkání, tak i v Čeljabinsku bude k vidění sedmé utkání osmifinálové série. Domácí Traktor se postaví Barysu Astana a bude se snažit napravit dojem z posledního utkání, v němž nezvládl poslední třetinu a po prohře 2:4 si musel nechat zajít chuť na proměněný mečbol.

Velkou otázkou ale zůstává, jak se Čeljabinsk vypořádá s domácím prostředí. Sérii totiž na svém ledě začínal a oba zápasy před svými fanoušky prohrál. Až při třetím utkání doma dokázal zvítězit a vybojovat si tak již vzpomínaný šestý zápas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.