Kazaň se v semifinále utká s Traktorem Čeljabinsk. Druhou semifinálovou dvojici tvoří SKA Petrohrad a Dinamo Moskva. Všechny tyto zápasy vám na onlajnech samozřejmě podrobně přineseme. Děkuji za pozornost a někdy se zase těším na počtenou!
Tento zápas byl stejně dramatický jako celá série. Ufa třikrát vedla, ale Kazaň vždy dokázala vyrovnat. Do třetí třetiny šly oba celky za stavu 3:3 a rozhodnutí přišlo hned ve 43. minutě, kdy se před brankou prosadil pohotový Alexej Těreščenko. Jak se ukázalo později, byl to gól vítězný. Hostující Ufa sice o vyrovnání srdnatě bojovala, ale nedosáhla ho ani při závěrečné power-play.

Střely na branku ve 3. třetině - 7:12

Střely celkem - 36:30

Konečný stav série - 4:3
V metropoli Tatarstánu vypukla obrovská radost. Kazaň totiž v sedmém zápase čtvrtfinálové série poráží Ufu 4:3 a stejným poměrem tak vyhrává i celou sérii. Domácí se tedy stávají posledním semifinalistou.
60:00
59:48
Hosté vytlačeni do středního pásma.
59:36
Barulin po střele Aťjušova asi nemohl moc vidět, ale vyrazil ji!
58:43
Před Barulinem teď bylo nebezpečno, ale domácí gólman zachránil proti šanci Mirnova!
58:29
Kazaň vyhodila do středního pásma.
58:01
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:25
Zaripov jen nahodil kotouč za hostující branku a vrací se do středního pásma. Nyní už domácí sází jen na bránění výsledku.
57:02
Zakázané uvolnění domácích.
56:04
Po střele Trubačova od mantinelu přerušil Barulin hru.
55:43
Musatovovi odpískáno postavení v brankovišti. Hra vykázána do středního pásma.
55:18
Barulin domácí podržel! Nikita Filatov se prokličkoval až mezi kruhy a vystřelil přesně k levé tyči. Barulin předvedl krásný semafor.
54:44
Pihlström se snažil v útočném pásmu něco vymyslet, Barulin ale vážněji zasahovat nemusel.
53:45
Zakázané uvolnění Kazaně. Hosté v plném počtu. Mají něco přes šest minut alespoň na vyrovnání.
53:16
Hosté se osvobodili a vyvezli kotouč daleko od své branky.
52:53
Prudká střela Medvěděva těsně minula hostující klec.
52:29
Morozov si dlouho hledal prostor pro střelu. Nakonec ho našel na vrcholu pravého kruhu. Tarkki hosty drží ve hře.
52:13
Po nahození Kornějeva zachytil kotouč před dojíždějícím Zinovjevem Tarkki.
51:52
Ve vlastním oslabení zahrozil Pihlström, jeho bekhend skončil v moci Barulina.
51:43
Kolcov vyloučen, což v tuto chvíli zrovna nehraje do karet Salavatu Julajev. Dvouminutová přesilovka pro domácí.
50:53
Ufa se nyní hodně těžko dostává přes střední pásmo.
50:03
Dělovku Kuljaše srazil do ochranné sítě obětavým pádem Stěpanov.
49:10
Domácí se začínají zaměřovat především na obranu. Při rozehrávce soupeře nenapadají a vyčkávají ve středním pásmu.
48:29
Lukojanov se v útočném pásmu hezky uvolnil, ale vystřelil jen do klína Tarkkiho.
47:19
Od modré střílel Kolcov, ale kotouč neprošel až k domácímu brankáři.
46:38
Zubarev prověřil pozornost Barulina, ten si připsal jistý zákrok.
46:34
Domácí v plném počtu. Oslabení tedy přestáli.
46:05
Po střele Trubačova Barulin asi moc neviděl, ale vyrazil ji.
45:47
Hráči AK Bars vyvezli kotouč až do útočného pásma.
45:11
Domácí se osvobodili.
44:33
Přesilovou hru si zahraje Ufa. Hákování odpískáno Konstantinu Kornějevovi.
44:27
Musatov při svém průniku zlomil hůl.
43:09
Zinovjevův pokus od modré chytil Barulin.
42:09
Kazaň vstřelila branku!
Domácí poprvé v zápase vedou! Lukojanov se od mantinelu natlačil až před Tarkkiho, který sice kotouč vyrazil, ale při zákroku ho sestřelil vlastní obránce. Volného puku, který zůstal ležet vedle branky, se tak ujal ALEXEJ TĚREŠČENKO a uklidil ho do odkryté klece. Asistence: Artjom Lukojanov.
41:55
41:03
Střela Medvěděva se mezi tyče nevešla.
40:49
Hosté vyhazují.
40:01
Tak ve druhé třetině jsme viděli hned pět gólů! Kazaň v ní dokázala hned třikrát vyrovnat jednogólové vedení Ufy. Ve 22. minutě srovnával na 1:1 Zaripov, ale hostím vrátil hned o minutu později náskok Trubačov. Za necelé dvě minuty však bylo opět vyrovnáno, když přesně mířil Petrov. Zatím naposledy se Ufa dostala do výhody krátce před polovinou utkání po přesilovkové trefě Mirnova, ovšem i na tento gól domácí našli odpověď v podobě Žerděvova zásahu. Třetí třetina začně přibližně v 17:43.

Střely na branku ve 2. třetině - 13:13

Střely celkem - 29:18
40:00
39:57
Po vyhraném buly vypálil z mezikruží Nikulin, Tarkki reflexivně vyrazil.
39:53
Domácí si v závěru třetiny vybojovali faul. Sopel dostává dvě minuty za podražení.
39:33
Trubačov přejel modrou a nahodil kotouč na Barulina. Ten nadvakrát zachytil puk. Buly před ním.
38:55
Hosté se teď sami vyhodili z útočného pásma.
38:25
Hra nepostrádá tempo ani s blížícím se koncem třetiny.
36:49
Náznak přečíslení v podání domácích. Nic se z toho ale neurodilo.
36:02
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.
35:20
Dobrý zákrok Tarkkiho po střele domácích z levého kruhu.
35:00
Nahození Lukojanova od mantinelu nadělalo Tarkkimu problémy. Kotouč do bezpečí nakonec odehrál Zubarev.
34:43
Po střele Gluchova se kotouč ocitl mimo hrací plochu.
33:53
Morozov ohrozil Tarkkiho po vyhraném buly, hostující brankář si tentokrát připisuje úspěšný zákrok.
33:47
Zakázané uvolnění Ufy.
33:25
Opět je vyrovnáno! NIKOLAJ ŽERDĚV přejel modrou čáru a přesným švihem zápěstím překonal Tarkkiho. Ve druhé třetině jsme viděli už pět branek, což je na sedmý zápas série play-off hodně nezvyklé. Asistence: Stěpan Zacharčuk.
33:04
Obuchov v souboji 1 na 1 nedokázal přejít přes obránce.
32:32
Nikulin nahazoval před branku, kde byl Musatov. Ten ale nedokázal nebezpečněji tečovat.
31:03
Zubarev chtěl překvapit Barulina střelou z rohu kluziště, domácí gólman lapil kotouč do rukavice.
29:29
Ufa právě vstřelila branku!
Domácí přišla jejich chyba ve střídání hodně draze! Kolcov nahodil puk před branku, kde byl nejdůraznější IGOR MIRNOV, který nadvakrát překonal Barulina. Asistence: Sergej Zinovjev, Kirill Kolcov.
29:13
Domácí vyhodili.
28:38
Domácí tým bude potrestán za hru v šesti! Trest si šel odsedět Zaripov.
27:50
Barulin přikryl volný kotouč před dojíždějícím Pihlströmem.
27:07
Ze strany pronikal před Barulina Růžička, ale svou střelu poslal tak vysoko, že puk skončil v ochranné síti.
26:35
Komerční přestávka, což je pro trenéry jistě vítaná příležitost, aby své hráče trochu zklidnili.
25:58
Střela hned po buly, Tarkki kryje.
25:53
Do protiútoku se hnal Petrov, ale obránce Ufy ho dokázal dobře zakřižovat a odtlačit ho za branku.
24:49
Nečekaná přestřelka pokračuje! KIRILL PETROV dostal přihrávku napříč útočným pásmem od Zaripova a z levého kruhu prostřelil Tarkkiho - 2:2. Asistence: Denis Zaripov, Jevgenij Medvěděv.
22:57
Hosté si berou vedení zpět! JURY TRUBAČOV se dostal ve středním pásmu ke kotouči, přejel modrou a jeho nenápadná střela prošla pod betony Barulina až do sítě. Laciný gól pro domácí. Asistence: Vitalij Atjušov.
21:53
Rychle využitá přesilovka! Nikulin posunul puk na Morozova, jehož bombu Tarkki vyrazil jen k DENISOVI ZARIPOVOVI, který z levého kruhu pálil do odkryté branky. je vyrovnáno! Asistence: Alexej Morozov, Ilja Nikulin.
21:34
Stěpanov zasáhl soupeře rukavicí do obličeje a oslabuje hostující tým.
20:50
Barulina se pokusil nečekanou střelou od mantinelu překvapit Musatov a málem se mu to povedlo! Barulin vytěsnil kotouč s velkými obtížemi.
20:01
Po první třetině jsou spokojenější hráči Salavatu Julajev. Kazaň přitom začala zápas aktivněji, ale hosty podržel brankář Tarkki, který zlikvidoval všechny příležitosti soupeře. Jediný gól první třetiny tak vstřelil ve 14. minutě hostující obránce Sopel. Od té chvíle Ufa zavřela svou obranu ještě více a domácí se dostávají do zakončení jen velmi obtížně. Druhá třetina by měla začít v 16:48.

Střely na branku v 1. třetině - 16:5
20:00
19:21
Domácí se snaží, ale velice těžce překonávají pozornou defenzivu Ufy.
19:01
Poslední minuta první třetiny.
17:23
Hra se po icingu stěhuje zpět před branku Ufy.
16:37
Nikulinova střela byla zblokována, domácí ale pokračují v náporu.
15:32
Domácí odpověděli pobytem v útočném pásmu, ale bez efektu.
13:51
Důležitý první gól střílí Salavat Julajev! Mirnov nahazoval kotouč před branku, kam si z modré čáry sjel BRENT SOPEL a na jeho teč nedokázal Barulin zareagovat. Asistence: Igor Mirnov, Alexej Kajgorodov.
12:46
Zubarev vystřelil z velké dálky, Barulin raději podržel kotouč.
11:53
Dobré příležitosti domácích, ani dorážející Bodrov ale Tarkkiho nepřekonal.
11:28
Domácí teď drží kotouč za svou brankou a nikam s ním nepospíchají.
10:35
Kajgorodov byl v útočném pásmu sám, tak vystřelil. Mířil ale vedle.
09:56
Střela hned po vhazování, hostující brankář zasáhl.
09:52
Tarkki přikryl kotouč a přerušil hru. Kazaň je v úvodních deseti minutách aktivnější.
09:01
Morozov byl chvíli sám před Tarkkim, ale trefil jen dobře postaveného finského brankáře!
08:10
Teď se bojuje ve středním pásmu.
07:01
Tarkki raději podržel po dalším nahození Nikulina.
06:48
Zákrok Tarkkiho po nahození ze středního pásma.
06:25
Výborné střídání první lajny Kazaně. Na Tarkkiho pálili z dobrých pozic Morozov, Zaripov i Kapanen, ale hosty jejich gólman drží!
05:22
Dvojice Svitov - Slepyšev se až do zakončení neprosadila.
03:57
Na druhé straně si před brankoviště vybruslil Stěpanov, Barulin vyrazil.
03:25
Domácí začínají zvyšovat tlak, Tarkki znovu zasahoval.
02:56
Nikulin ohrozil Tarkkiho, hostující gólman dobře zasáhl.
02:43
Střelu domácího kapitána Morozova přitlačil Tarkki bezpečně na svou hruď.
01:49
Vypadá to na oboustranně opatrný začátek. Důležitost utkání je cítit z každého pohybu aktérů na ledě.
00:56
Domácí v útočném pásmu, k zakončení se zatím nedostali.
00:01
A teď už je vše připraveno k zahájení dnešní velké bitvy.
Nyní si poslechneme státní hymnu.
Hráči Ufy jsou již na ledě. Nyní začínají po jednom nastupovat i domácí borci.

AK Bars Kazaň: Barulin (Garipov) - Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Medvěděv, Zacharčuk, Chomitskij, Jarullin - Zaripov, Kapanen, Morozov - Pesonen, Immonen, Obuchov - Těreščenko, Lukojanov, Petrov - Bodrov, Golubjov, Žerděv.

Salavat Julajev Ufa: Tarkki (Vasilevskij) - Blaťák, Proškin, Zubarev, Kolcov, Sopel, Aťjušov, Isangulov - Růžička, Zinovjev, Filatov - Pihlström, Kajgorodov, Mirnov - Stěpanov, Gluchov, Musatov - Trubačov, Svitov, Slepyšev - Pankov.

Rozhodčí: Anisimov, Odins - Zacharenkov, Šichanov.
Dnes už bych si osobně netroufl nikoho favorizovat. Sedmé zápasy jsou loterií, která prověří psychickou i fyzickou připravenost obou týmů. Rozhodovat může i štěstí.
Papírovým favoritem této série byla Kazaň, která šla do play-off jako nejlepší celek východní konference. Naproti tomu hokejisté Salavatu Julajev skončili v konferenční tabulce až pátí. Na ledě to je ale souboj dvou naprosto rovnocenných týmů. Ufě se podařilo na úvod série zaskočit Kazaň na jejím ledě, když tam vyhrála oba zahajovací zápasy - 2:3 a 0:2. Hráči AK Bars se však včas vzpamatovali a v Ufě kontrovali stejným způsobem - 0:3 a 3:5. Teprve za stavu 2:2 na zápasy začalo platit pravidlo můj dům - můj hrad. Pátý zápas urvala Kazaň v poměru 4:3 díky trefě Alexeje Morozova v prodloužení. Ukončit sérii se jí v šestém zápase na ledě Ufy ale nepodařilo. Opět se rozhodovalo v prodloužení, které utnul až v 95. minutě Brent Sopel.

Ufa - Kazaň 4:3 2.pp.
Zdravím všechny příznivce dobrého hokeje! Ve čtvrtfinále play-off Kontinentální hokejové ligy nám zbývá vyřešit už pouze poslední hádanku, tedy který celek doplní již známou semifinálovou trojici. Sérii mezi AK Bars Kazaň a Salavatem Julajev Ufa musí za stavu 3:3 rozlousknout až sedmé utkání. A že jsou tito soupeři opravdu velmi vyrovnaní, dokazuje i to, že poslední dva zápasy rozhodovalo až prodloužení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.