To je pro dnešek vše. Já se s vámi loučím a přejí pěkný zbytek dnešního dne.
Československá stopa:

Jan Kovář (Met) 0+0, 5 střel
Tomáš Záborský (Ufa) 0+0, 2 střely
Branky jsme se dočkali po šedesáti dvou minutách, kdy se prosadil lehkou střelou Chabarov. Dnes je ale potřeba pochválit vynikajícího brankáře Vasilevskije, který si připsal spoustu výborných zákroků. Bohužel Ufě se dnes nedařilo v koncovce a Košečkin, ačkoliv měl pár těžkých střel, byl poměrně v klidu.
Finálová dvojice, která se popere o Gagarinův pohár, bude Metallurg Magnitogorsk – Lev Praha.
61:26
Metallurg právě vstřelil branku!
A je to jasné! Metallurg Magnitogorsk postupuje do finále KHL, kde jej bude čekat český tým Lev Praha. Bohdan Potěchin obkroužil bránu a poslal puk přesně na střed hřiště, kde stál volný JAROSLAV CHABAROV, který technickou střelou překonal dnes výtečně chytajícího Vasilevskije. Asistence: Bohdan Potěchin.
60:45
Vhazování před Vasilevskijem se bude opakovat.
60:45
Oddechový čas pro hosty.
60:45
Následně posílá UFA puk na icing.
60:34
Magnitogorsk hned posílá kotouč do pásma hostů.
60:01
Buď a nebo! Začíná prodloužení!
Obě mužstva jsou již na ledě.
Prodloužení začne přibližně v 17:23.
Máme za sebou třetí třetinu, ve které branka stále nepadla. Pokud ovšem zápas bude pokračovat ve stejném tempu, stylu a koncovce, tak se dnes bude hrát hodně dlouho. Pokud nepadne branka, tak nás čeká dvacetiminutové prodloužení, ve kterém se bude hrát klasicky na náhlou smrt aneb kdo dá gól vyhrál.
60:00
59:54
Ještě to domácí zkoušeli, ale puk do branku neprotlačili.
59:03
Ještě velká šance Magnitogorsku! Nebýt včasného zákroku Kolcova, tak hosté stáli sami před Vasilevskijem.
58:07
Nyní se připravoval ke střele Chlystov, ale čároví sudí mu odpískali ofsajd.
57:33
Tady to asi na branky dnes nevypadá.
55:48
Vasilevskij si připisuje další výtečný zákrok. Nějak záhadně dokázal vyrazit puk po dorážkách třetí formace.
55:02
Následuje další icing.
54:53
Po nepřesné přihrávce Salavatu Julajev Ufy je pískáno zakázané uvolnění.
54:03
Na druhé straně v dobré pozici stál Oskar Osala, ten ale trefil přesně postaveného brankáře hostujícího mužstva.
53:52
To změnila až střela Zubareva, která skončila na hrudi Košečkina.
53:23
Teď se hraje hokej nahoru a dolu bez střel na branku.
52:04
Domácí teď měli Ufu pod tlakem, ale Vasilevskij puk za svá záda prostě nepustí.
51:22
Po bully před gólmanem hostů je vykázan z vhazování Zaripov.
51:18
Nyní menší šarvátka před Vasilevskijem.
51:13
50:59
Junkov nyní podrží kotouč a nastřádá sekundy.
50:18
Domácí opět vyhazují. Ufa se nedokáže ustálit v pásmu Magnitogorsku.
49:45
Hosté nyní vykázaní do středního pásma, kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
49:13
Jaroslav Chabarov dostává dvě minuty za hrubost. Nyní je tu možnost pro Ufu!
47:59
Malinovskij se uvolnil a dostal se ke střele. Ovšem vypálil totálně mimo.
47:01
Kotouč je nyní ve třetině Salavatu Julajev.
46:49
Nyní si připisuje zákrok Vasilevskij.
46:27
Nyní se dotkl Košečkin puku, ale hokejkou, když rozehrával.
46:01
Nyní se brankáři moc nezapotí, protože hráči nyní nedokážou vystřelit. Spíše bojují o puk.
45:07
Stále se hraje nahoru a dolu. Jen ty góly chybí.
44:36
Ta ihned vyhazuje, ale Platonov opět vrací puk.
44:18
Metallurg nahazuje kotouč do pásma Ufy.
43:57
Na ledě se začíná přiostřovat, ale sudí jsou stále klidní.
42:41
Gluchov vystřelil z mezikruží na brankáře Magnitogorsku. Ten vyrazil puk před sebe a měl štěstí, že nedokázal nikdo z hostujících hráčů dorážet puk.
41:55
Košečkin po lehkém nahození vyráží puk.
40:56
Hosté se ho hned zmocňují a snaží se něco vymyslet. Nedokáží však projít přes střední pásmo.
40:31
Domácí zavezli puk ihned do pásma Ufy.
40:01
Obě mužstva jsou již připravená na ledě.
Další třetina začne přibližně v 16:36.
Máme za sebou i druhou třetinu a stále jsme nebyli svědky žádné branky. Nutno podotknout, že domácí mohli dávno vést, ale výtečný Vasilevskij nedal zatím domácím hráčům moc šancí. Měli bychom zdůraznit jeho vynikající zákrok ve 27. minutě, kdy chytl skoro nemožně střelu Antipina. Zápas se hraje ve velkém tempu a přizpůsobili se tomu i rozhodčí, kteří zatím udělili pouze jeden trest za vyhození puku. Hráči chtějí dnes hrát evidentně hokej a nechtějí zneužívat toho, že sudí nastavili volné tempo. Pro dnešní hokej jedině dobře.
40:00
39:30
Jan Kovář se snažil prokličkovat před branku, ale tam mu Vasilevskij vypíchnul puk.
39:10
Zakázané uvolnění hostů.
38:38
Chlystova někdo seknul do rukavice, ale rozhodčí nikoho na trestnou lavici nepošlou.
38:05
Hosté mají kotouč a chystají se za brankou založit nějakou akci.
37:24
Teď mohli hráči Magnitogorsku otevřít skóre. Před brankou stál úplně volný Jan Kovář, ale Sergej Mozjakin raději volil sobeckou střelu, která skončila úplně mimo. Tohle Mozjakin neudělal vůbec dobře.
36:25
Košečkin dlouho váhal z rozehrávkou a díky tomu se puku zmocnili hráč Ufy. Ti dnes nastoupili v bílých dresech.
35:04
Košečkin si připisuje také výborný zákrok, kdy dokázal vyrazit kotouč po střele Gluchova, do rohu kluziště.
34:21
Ufa vyhodila přes všechny čáry, ale icing se pískat nebude.
33:12
Na kostce v Magnitogorsku se neustále opakuje onen výtečný zákrok Vasilevskije.
33:12
Košečkin raději zakryl puk před Pihlströmem.
33:00
Nyní jsou domácí lepší celek.
32:33
A další šance Magnitogorsku! Tentokrát se nedokázal prosadit Pare!
31:28
Za brankou Ufy se nyní dopustil tvrdého zákroku jeden z hráčů domácích. Rozhodčí ale nasadili tempo, že budou vylučovat jen v případě, kdy opravdu musí.
30:59
Ufa se chvíli držela ve třetině domácích, ale následně se ujal puku Magnitogorsk, který šel ihned do protiútoku.
30:28
Na druhé straně to zkoušel Slepyšev, ale Košečkin byl pozorný.
29:37
Další výtečný zákrok Vasilevskije! Ten dnes drží hosty nad vodou! Nyní dokázal vychytat Junkova, který se snažil dostat kotouč přes jeho beton.
29:00
Teď tak trochu zbytečně Timkin udělal kličku a dostal se až za branku hostů. Kdyby vystřelil, tak by určitě udělal lépe.
28:32
hraje se zatím nahoru a dolu, ale zatím bez větších střeleckých šancí.
28:10
Tam ale kotouč ztratili a nyní se hokej přesunuje opačným směrem.
27:43
Hráči Ufy vyhráli puk v rohu kluziště a postupují pomalu do pásma domácích.
27:08
Nyní zakládá akci Magnitogorsk.
26:17
Rozhodčí Vjačeslav Bulanov oznámil Metallurg Ice Aréně, že to branka nebyla!
26:17
Rozhodčí se jeli poradit k videu!
26:17
Tak to byl neuvěřitelný zákrok od Vasilevskije! Tohle byl zásah, který by mohl kandidovat na ty nejlepší vůbec v celé KHL! Nejprve se snažel před brankou střílet Mozjakin, puk se odrazil na úplně volného Antipina, který střílel do úplně odkryté klece. Jenže Vasilevskij položil lapačku na brankovou čáru a puk ho tam přesně trefil. Neskutečné.
24:59
Na Junkova mířila krásná přihrávka. Forvard domácích stál sám před brankou, ale Vasilevskij si lehl a chytl puk do lapačky.
24:36
Nyní se podařilo Kovářovi nahodit puk do pásma hostů. Tam se ho, ale také hosté zmocnili a jdou do protiútoku.
24:05
Nyní se zdá být vizuálně lepší Ufa.
23:18
Košečkin vyrazil střelu z mezikruží.
23:03
Gluchov výborně odstranil od kotouče jednoho z hráčů domácích a získal tak kotouč pro svůj tým.
22:10
Ibragimov vystřelil od modré, ale gólman Salavatu Julajev je připraven.
21:26
A nyní byl opět zmatek před Andrejem Vasilevskijem. Ten musel udržet betony na zemi, protože puk skákal brankovištěm, ale naštěstí pro něj nedokázal nikdo dostat kotouč za jeho záda.
20:59
Mirnov nahodil puk do pásma domácích a šel střídat.
20:33
Ufa si drží puk na svých holích a přemýšlí, jak by se mohla dostat do pásma Magnitogorsku.
20:01
Hokejisté jsou právě na ledě.
Další třetina začne přibližně v 15:43.
Máme za sebou první třetinu, která gólovou radost zatím nepřinesla. Ze začátku byli mírně aktivnější hráči Metallurgu Magnitogorsk. Ti dokázali hostující Salavat Julajev dostat pod tlak. Ufa se však zvedla a byla mírně lepší naopak v polovině zápasu. Hra se později dokázala srovnat. Takže by se dalo říci, že první perioda byla vyrovnaná.
20:00
19:56
Domácí ztratili puk a ten je teď na hokejkách Ufy. Ti vědí, že by už stejně žádnou další akci nestihli, a tak drží kotouč a čekají než zazvoní siréna.
19:29
Puk v ochranné síti po teči jednoho z hráčů Magnitgorsku. Vhazovat se bude po pravé straně Košečkina.
18:33
Přesilovka se domácímu celku moc nepovedla.
18:32
18:01
Merskin dokázal vyvést puk až do obranného pásma domácích a pokusil se najít někoho ze svých spoluhráčů před brankou. Neúspěšně.
17:26
Mozajkinova střela končí na hrudi Vasileskije.
17:20
Domácí kombinují v pásmu Ufy.
16:32
Anton Slepyšev dostává dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku. Takže je tu první přesilová hra pro domácí Metallurg.
15:40
Nyní dokázal dostat puk z pásma Alexej Vasilevskij.
15:25
Nyní obléhá Vasilevského domácí celek.
14:21
Ufa se usadila v pásmě Metallurgu. Po chvíli se dostali k puku hráči Metallurgu a puk vyhodili do středního pásma.
13:19
Stadion je nádherně naplněný a jsem zvědav, jestli je dnes vyprodáno.
13:08
Na druhé straně si mohl odechnout Košečkin, který si vyjel z brány až do rohu kluziště a přihrál přesně na hůl Denise Zaripova. Ten nedokázal vystřelit přesně a poslal kotouč mimo branku.
12:17
Tim Brent jel sám na Vasilevskije! Brankář hostů vyrazil puk betonem. Forvard Magnitogorsku pak o tentýž beton zakopl.
10:45
Gluchov se dostal k odraženému kotouči a Košečkin stihl položit beton dřív. Kdyby to bylo později, mohli bychom vidět první branku dnešního zápasu.
09:29
Brent Sopel se nyní výborně dokázal vyhnout dvoum obráncům a snažil se obkroužit branku, kde nebyl připravený Košečkin. Zezadu ho ovšem položil k zemi jeden z hráčů domácího celku. Rozhodčí trestné minuty udělovat nebude.
08:24
Platonov nyní zavezl puk před brankou a před Vasilevskijem byl zmatek. Nakonec vše obránci Ufy vyřešili a vyvezli černou pryž.
06:58
Košečkin nyní musel zasahovat!
06:19
Philström vystihl přihrávku domácího celku a ihned nahodil puk do pásma.
05:18
Hartikainen hledal před brankou Makarova, ten však kotouč nedokázal trefit a u puku je opět Magnitogorsk.
04:20
Hosté se snažili osvobodit a vyhodit kotouč na icing. Rozhodčí ale rozpažil a domácí celek musí sprintovat za pukem.
03:55
Vhazování před Vasilevskym.
03:36
Pare zavezl kotouč do pásma Ufy. Ta hned vyhazuje do středního pásma.
02:40
Domácí jsou aktivnější. Hosté se nemohou dostat z tlaku.
02:00
Těreščenko se pokoušel nahodit puk na Vasilevskije, ten vyráží mimo tři tyče.
00:41
A Magnitogorsk se usadil v pásmu hostující Ufy. Nyní se pokoušel obkroužit branku Potěchin, ale bez úspěchu.
00:15
Úvodní bully vyhráli domácí hráči, kteří se ihned vrhli do útoku. Vasilevskij si tak hned ze začátku připsal první zákrok.
00:01
Hymna dozněla a můžeme se těšit na první třetinu v dnešním utkání.
Nyní nám zazní hymna Ruské federace.
A nyní na led nastupují za potlesku domácí hráči.
Za pískotu fanoušků nastupují hostující hráči.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Birjukov, Antipin, Chabarov, Těreščenko, Ibragimov, Lee, Maleňkich – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Potěchin, Kazijonov, Pare – Junkov, Kosov, Platonov – Malinovskij, Osala, Brent – Timkin

Salavat Julajev Ufa: Vasilevskij (Šochatskij) – Sopel, Kulda, Zubarev, Kolcov, Višněvskij, Proškin, Isangulov, Vasilevskij – Mereskin, Chlystov, Dubrovskij – Mirnov, Phliström, Kajgorodov – Makarov, Hartikainen, Záborský – Stěpanov, Gluchov, Slepyšev

Rozhodčí: Bulanov, Rönn – Dědjulja, Metalnikov.
Tento důležitý zápas začne ve tři hodiny odpoledne. Rozhodně si ho nenechte ujít a sledujte, zda domácí celek potvrdí svůj mečbol nebo jestli UFA prodlouží sérii.
Ufa se bude snažit odvrátit první mečbol Magnitogorsku. Pro tým, který skončil v základní části čtvrtý ve východní konferenci, to bude nesmírně těžké. Nejproduktivnější hráč Salavatu Julajevu Igor Mirnov (8+2) bude mít za úkol nastřádat nějaké body a pomoct hráčům k šestému zápasu, který by se odehrál na jejich ledě. Druhým nejproduktivnějším hráčem je Dimitrij Makarov. Gólman, který dnes nastoupí do branky se jmenuje Andrej Vasilevskij, který má průměr 2,05 branek na zápas.

VÍTE, ŽE...

- Dokázala vyhrát jednou KHL (2010-2011)?
- Za Salavat Julajev hrálo dohromady 12 českých hráčů?
- Má UFA o 700 míst více než má hala v Magnitogorsku?
- Vznikla v až v roce 1957?
Magnitogorsk bude chtít potvrdit dnešní mečbol a postoupit do finále KHL. K tomu jím bude chtít určitě pomoct nejproduktivnější hráč Sergej Mozjakin, který zaznamenal v play-off devatenáct bodů (7+12). Druhým nejproduktivnějším hráčem v týmu je pak český útočník Jan Kovář. Brankářská jednička je Vasilij Košečkin, který má průměr obdržených branek na zápas na čísle 1,78 a úspěšnost zákroků na 94,1%.

VÍTE, ŽE...

- Metallurg nikdy nebyl ve finále KHL?
- Za Magnitogorsk hrálo dohromady 12 českých hráčů?
- Nejznámější odchovanec je Jevgenij Malkin?
- Hráč Sergej Mozjakin vyhrál čtyřikrát bodování v základní části KHL?
- Kapacita Magnitgorsk Areny je 7 700 diváků, což je pátá největší hala ve východní konferenci?
Poslední vzájemný zápas skončil výsledkem 1:0 pro dnešní domácí tým. Jedinou branku vstřelil v 36. minutě Viktor Antipin po nahrávce Mozjakina a českého útočníka Jana Kováře.
5. semifinále nabídne velice velkou bitvu! Metallurg vede na zápasy 3:1 a má před sebou obdobnou pozici, jako měl včera Lev. Všechny zápasy mezi Magnitogorskem a Ufou skončily velice vyrovnaně (výjmkou je třetí zápas, který skončil 4:0 pro Salavat Julajev).
Pěkný jedenáctý duben. U tohoto onlajn přenosu se vám hlásí Dominik Mihailescu, který vám bude komentovat zápas mezi Magnitogorskem a Ufou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.