David Krejčí (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:33
Zdeno Chára (BOS) 1+0, 2 střely, čas na ledě 26:04
Andrej Meszároš (BOS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:43
Jakub Kindl (DET 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:04
Tomáš Tatar (DET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:48
Tomáš Jurčo (DET) 0+0, 4 střely, čas na ledě 14:25
1. Tuukka Rask (BOS) 34 zák., 1 gól, 97,1%
2. Johnny Boychuk (BOS) 0+0
3. Pavel Dacjuk (DET) 0+0
Dnešní utkání sleduje 17 565 diváků.
Druhé utkání této série patří Bostonu, který vítězí celkem jednoznačně 4:1. Ovšem průběh utkání tomuto výsledku vůbec neodpovídá, jelikož Detroit byl možná o kousek lepším týmem a vytvořil si více střeleckých příležitostí. Dle mého názoru dnes rozhodl výkon brankářů, kdy Rask v brance Bostonu pochytal téměř vše a nedopustil se žádné chyby, to naopak na druhé straně Howard svojí chybou daroval Bostonu první branku, která dostala domácí na koně a dokázali si vytvořit potřebný náskok.

Střely na branku: 29 – 35.

Stav série: 1:1.
60:00
59:45
Detroit sice operuje s kotoučem v útočném pásmu, ale do zakončení se nedostává.
59:09
Howard stále zůstává v brance. Detroit už se zřejmě nepokusí s utkáním něco udělat.
58:42
Z pravého kruhu vystřelil Helm, ale Rask opět spolehlivě kotouč vyrazil.
58:17
Detroit se dopouští zakázaného uvolnění a Howard se vrací do branky.
57:50
Domácí se již radovali z branky do opuštěné klece, ale ta nakonec není uznána, protože se Krejčí dostal do postavení mimo hru.
57:23
Detroitu se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.
56:52
Howard zůstává na střídačce! Detroit to zkusí v šesti.
56:52
Oddechový čas pro hosty.
56:13
Quincey zalehl neúmyslně kotouč za brankou Detroitu a hra je přerušena.
55:45
Utkání se velmi rychle blíží ke svému konci. Boston to dnes má rozehrané velmi dobře a měl by si vítězství pohlídat.
54:36
Překonat Raska se od modré čáry pokusil Kronwall, ale brankář Bostonu byl i nyní úspěšný.
53:35
Obrana Detroitu působí chvílemi hodně nekoncentrovaně a domácí toho dokonale využívají, když se drží v útočném pásmu.
52:42
Individuální akcí se prezentoval Rilley Smith, který se dokázal dostat až před Howarda, kterého po kličce do forhendu nepřekonal.
51:36
Z levého kruhu se ke střele dostal DeKeyser, ale Raskova lapačka byla opět připravená.
50:30
Poslední střídání se hraje pouze v obranném pásmu Bostonu. Z mezikruží vystřelil Brendan Smith, ale kotouč skončil opět na Raskovi.
48:52
Tatar s Jurčem se dostali do slibné šance. Prvně jmenovaný vybojoval kotouč za brankou, který přenechal Jurčovi, který po vyjetí zpoza branky vystřelil, ale kotouč namířil pouze do betonu Raska.
47:34
Zakončení přes obránce v podání Abdelkadera brankou nekončí, protože kotouč dokázal opět zastavit velmi dobře chytající Rask.
46:35
Detroit se stále snaží s utkáním ještě něco udělat, ale Boston hraje ve velké pohodě a průběh utkání má pod kontrolou.
45:32
Před brankovištěm se dostal ke střele Tatar, ale jeho pokus dokázal Rask vykopnout betonem.
44:49
Skvělá kombinace mezi Franzenem a Dacjukem brankou nekončí, když ruský útočník trefil z pravého kruhu pouze připravenou lapačku Raska.
43:45
Boston po vstřelené brance vládne ledu a snaží se překonat Howarda popáté.
42:27
Bruins právě vstřelili branku!
Boston nabídnutou přesilovou hru velmi rychle využívá. Před brankovištěm se dostal ke kotouči ZDENO CHÁRA, který neměl problém dorazit odražený kotouč za záda Howarda. Asistence: Jarome Iginla. Torey Krug.
42:10
Boston bude hrát přesilovou hru, když je za nedovolené bránění vyloučen na dvě minuty Quincey.
41:33
Ke střele přes obránce se dokázal dostat Marchand, ale Howard na střelu viděl a dokázal ji vyrazit.
40:55
Boston se dopouští zakázaného uvolnění.
40:33
Třetí třetina začala velmi tvrdě, když Boychuk poslal tvrdým hitem k ledu Abdelkadera.
40:01
Ve druhé třetině byl lepším týmem jednoznačně Detroit, který svého soupeře držel velmi často v zámku v jeho obranné třetině, ale i přesto druhá část nakonec skončila remízou 1:1. Ve 34. minutě dokázal snížit na rozdíl jediné branky Glendening, ale poté v 39. minutě Lucic zmrazil hostující hráče, kteří usilovali o vyrovnání. Třetí třetina začne přibližně v 23:18 a bude zcela jistě velmi zajímavá.

Střely na branku: 24 – 23.
40:00
39:26
Kotouč je ve středním pásmu. Detroit velmi dobře brání modrou čáru a nechce pustit domácí před branku Howarda.
38:16
Boston po ubráněném oslabení odskakuje opět na rozdíl dvou gólů. Iginla našel z pravého kruhu před brankou MILANA LUCICE, který v podstatě pouze nastavil hůl a nasměroval kotouč do branky. Asistence: Jarome Iginla, Torey Krug.
37:22
37:12
Detroit se sice drží v útočném pásmu, ale nedaří se mu dostat do zakončení.
36:28
V oslabení se dostal do útočného pásma Bergeron s Marchandem, ale druhý jmenovaný nakonec nedokázal z pravého kruhu přesně vystřelit.
36:03
Z velkého úhlu se pokusil překvapit Raska Nyquist, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
35:22
Obrana Bostonu v posledních střídáních nestíhá. Hamilton je nyní vyloučen na dvě minuty za podražení. Podaří se Detroitu vyrovnat?
34:49
Utkání má po brance Detroitu velmi vysoké tempo.
34:08
Z pravého kruhu se pokoušel prosadit Helm, ale Rask s problémy kotouč vyrazil.
33:48
Detroit hraje po vstřelené brance velmi aktivně a žene se za vyrovnáním.
33:20
Detroit právě vstřelil branku!
Detroit se po přesilové hře dostává na dostřel. Střela Helma z pravého kruhu se dostala na brankovišti na LUKA GLENDENINGA, který tělem nasměroval kotouč do branky. Asistence: Darren Helm, Drew Miller.
32:55
31:55
Dacjuk se dostal ke kotouči na pravém kruhu a snažil se najít u protější tyče volného Franzena, ale tomu kotouč přeskočil hůl.
31:23
Boston se osvobozuje. Kotouč je za brankou Howarda.
30:55
Bude se vylučovat na straně Bostonu. Za krosček odchází na trestnou lavici na dvě minuty Kevan Miller.
30:46
Detroit začíná být v posledních střídáních lepším týmem. Ke střele z velké blízkosti se dostal Miller, ale Rask jeho pokus vyrazil.
29:17
Detroit měl v tomto střídání velký tlak, který ovšem brankou neskončil. Kronwall sice střílel od modré čáry, ale branku trefit nedokázal.
28:44
Díky velké bojovnosti se dostal ke kotouči v útočném pásmu Abdelkader, ale střela na branku z toho nebyla.
27:51
Přes obránce se pokoušel vystřelit Helm, ale jeho pokus zablokoval bránící hráč.
27:11
26:54
Od modré čáry vystřelil Alfredsson, ale jeho pokus dokázal jeden z bránicích hráčů zablokovat.
26:26
Hokejisté Bostonu se opět osvobodili. Kotouč je ve středním pásmu.
26:00
Detroitu se zatím v přesilové hře nedaří usadit v útočném pásmu.
25:43
V oslabení se tlačil do šance Marchand, ale kotouč mu utekl a ten skončil pod rukavicí Howarda.
25:11
Detroit si zahraje přesilovou hru, když je na dvě minuty za podražení vyloučen Eriksson.
25:08
Z vrcholu pravého kruhu vystřelil Helm, ale Rask opět úspěšný.
24:43
Rychlý přechod přes střední pásmo předvedli domácí hokejisté, když se po pravém křídle dostal do útočného pásma Iginla a zápěstím vystřelil. Howard jeho střelu zastavuje.
24:10
Ze středního pásma prověřil pozornost Raska Sheahan, ale brankář Bostonu kotouč zachytil a poté rychle rozehrál.
23:21
Z levého kruhu se pokusil ohrozit branku Detroitu Bergeron, ale kotouč proletěl nad břevnem.
22:49
Kotouč se dostal po vyhození Kronwalla na střídačku, ale ještě tam byla teč jednoho z hostující hráčů, takže se vylučovat nebude.
22:00
Oba týmy v plném počtu.
21:32
Při hře ve čtyřech se hraje velmi opatrně. Ani jeden tým se zbytečně nikam nežene.
20:36
Dacjuk se dostal s kotoučem za branku Raska, ale obtočit se okolo ní nedokázal.
20:01
Úvodní minuty patřily hokejistům Detroitu, které poté rozhodil první inkasovaný gól, který padl po chybě Howarda, jenž špatnou rozehrávkou nabídl gólovou šanci Florekovi a ten ji využil. Boston poté získal vysoké sebevědomí, které přetavil v přesilové hře ve druhou branku. Autorem zatím posledního gólu byl Reilly Smith. Druhá třetina začne přibližně v 22:21.

Střely na branku: 18 – 10.
20:00
20:00
Současně s koncem třetiny se strhla za brankou Bostonu další potyčka. Druhou třetinu tedy zahájí na trestné lavici Chára a Brendan Smith, kteří obdrželi dvě minuty za hrubost.
19:37
Z pravé strany nahodil kotouč na branku Nyquist, ale brankář Bostonu opět připraven.
19:13
Od modré čáry vystřelil velmi tvrdě Kronwall, ale jeho pokus dokázal Rask zachytit.
18:48
Na trestnou lavici nakonec putují čtyři hokejisté. Ze strany Bostonu Marchand a Hamilton a z detroitské strany Tatar s DeKeyserem. Bude se hrát normálně pět na pět.
18:48
Z pravého kruhu se dostal ke střele zápěstím Reilly Smith, ale jeho pokus Howard bez problémů zneškodnil. Poté se u branky strhla menší potyčka.
18:18
Dnes velmi aktivní Franzen se dostal k další střele na branku, ale Rask opět úspěšnější.
17:08
Na modré čáře se dostal ke kotouči Kindl, ale jeho střela trefila prvního bránícího hráče.
16:27
Rozehrávka Bostonu byla nepřesná. Zakázané uvolnění.
16:05
Od pravého mantinelu nahodil kotouč na branku Dacjuk, ale Rask kotouč bezpečně přidržel na své hrudi.
15:29
Střelou přes obránce se pokoušel Howarda překonat Soderberg, ale brankář Detroitu předvedl krásný zákrok lapačkou.
14:45
Iginlovo nahození ze středního pásma se dostal mimo hrací plochu. Hra je přerušena.
14:02
Individuální akce Nyquista skončila střelou přes obránce, která branku Raska netrefila.
13:32
Čtvrtá lajna Bostonu se držela v útočném pásmu, ale střela na branku z toho nebyla.
12:30
Vstup do utkání tedy vyšel lépe jednoznačně Bostonu, který vede o dvě branky a nadále přehrává svého soupeře.
11:55
Ze středního pásma nahodil kotouč na branku Raska Helm, ale brankář Bostonu dokázal bez problémů kotouč zastavit.
10:44
Na řadu přichází komerční přestávka.
10:35
Velký tlak Bostonu nakonec končí druhou brankou v síti Howarda. Po velkém závaru na brankovišti se dostal ke kotouči REILLY SMITH, který neměl problém uklidit kotouč za rozhozeného brankáře hostí. Asistence: Loui Eriksson, Patrice Bergeron.
10:02
Od modré čáry vystřelil Chára, ale branku těsně minul.
09:54
Boston si zahraje chvíli přesilovou hru pět na tři. Za sekání je vyloučen na dvě minuty DeKeyser. Detroit nyní nic příjemného nečeká.
09:11
Ke střele na branku Howarda se dostal na modré čáře Hamilton, ale brankář Detroitu bez problémů zasáhl.
08:32
V obranném pásmu se dokázal ke kotouči dostat Glendening, který kus černé gumy dovezl až do útočného pásma Detroitu.
08:15
Boston si po vstřelené brance zahraje přesilovou hru. Za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici na dvě minuty Kindl.
07:28
Boston se dostává do vedení velmi šťastnou brankou. Howard se vydal rozehrávat mezi kruhy, což nedopadlo vůbec dobře, když trefil do noh svého spoluhráče Brendana Smitha, od něhož se ke kotouči dostal JUSTIN FLOREK a ten poslal kotouč do odkryté klece. Bez asistence.
06:13
Úvod utkání má opět velmi vysoké tempo. Zatím se hraje podobným stylem jako v prvním utkání.
05:21
05:01
Na brankovišti velmi dobře operoval Chára, který se dostal ke kotouči a pokoušel se najít u pravé tyče volného Erikssona, jemuž se nepodařilo vystřelit.
04:30
Před brankou Detroitu vznikl závar, když Howard vyrazil střelu Kruga od modré čáry pouze před sebe. Hosté ale vše přečkali.
04:05
Detroitu se podařilo osvobodit, když se kotouč nachází za brankou Raska.
03:49
Z pravého kruhu vystřelil z první Lucic, ale trefil jen hráče před brankou.
03:32
Přesilová hra Bostonu právě začala. Naloží s ní domácí lépe než hokejisté Detroitu?
03:21
Na trestnou lavici odjíždí za hákování Tatar. To znamená jediné, Boston bude hrát za pár okamžiků přesilovou hru.
03:17
V oslabení se hnal do útoku Marchand, ale ten se nakonec do zakončení natlačit nedokázal.
02:41
Kotouč je v tuto chvíli opět ve středním pásmu a Detroit zakládá nový útok.
02:16
Na vrchol pravého kruhu obdržel přihrávka Franzen, který střelou zápěstím poslal kotouč do Raska, který jej vyrazil.
01:40
Hokejisté Bostonu se hned na úvod oslabení osvobozují a posílají kotouč za branku Howarda.
01:32
Hosté si zahrají první přesilovou hru v utkání. Za držení je vyloučen na dvě minuty Thornton.
01:12
Detroit vstoupil do utkání velmi aktivně. Domácím se nedaří udržet u kotouče.
00:43
Tentokrát už musel Rask proti střele Franzena zasahovat, když útočník Detroitu nahodil kotouč na branku z pravé strany.
00:24
Jako první se do útoku dostali hokejisté Detroitu, ale Franzen z pravého kruhu nezamířil přesně.
00:01
Státní hymnu USA zazpíval pro fanoušky NHL známý Rene Rancourt. Utkání během krátké chvíle začne.
V Bostonu vrcholí přípravy dnešního utkání. Hráči se chystají k nástupu na ledovou plochu.
Začátek utkání se jako obvykle o pár minut opozdí.

Boston Bruins: Rask (Johnson) – Hamilton, Chára, Boychuk, Bartkowski, Meszároš, Krug – Iginla, Krejčí, Lucic – R. Smith, Bergeron, Marchand – Eriksson, Soderberg, Florek – Thornton, Campbell, Caron

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – B. Smith, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Lashoff, Kindl – Abdelkader, Dacjuk, Franzen – Tatar, Sheahan, Nyquist – Alfredsson, Helm, Jurčo – Legwand, Glendening, Miller

Rozhodčí: Lee, St. Laurent – Devorski, Nansen.
Pokud máte nějaké dotazy ohledně tohoto utkání, ptejte se na Twitteru. Stačí označit svůj příspěvek @Slapi1 a já se Vám pokusím co nejrychleji odpovědět.
Zajímavost

První utkání mělo ještě dohrávku v zákulisí, když bostonský útočník Milan Lucic bude muset zaplatit za svůj zákeřný zákrok na DeKeysera, kterého sekl do rozkroku pokutu ve výši 5 tisíc dolarů. Do dnešního utkání by měl však normálně zasáhnout.
První utkání

Jak už jsem zmínil, tak první utkání bylo velmi vyrovnané, když Boston měl pouze o jeden střelecký pokus více. Detroit byl však nakonec šťastnějším týmem a vyhrál 1:0. Jak utkání probíhalo, si můžete připomenout zde.
Detroit Red Wings

Hlavně týmová práce dotáhla hokejisty Detroitu k zisku prvního vítězství v této sérii, když výborný výkon Howarda v brance Red Wings podpořila obětavě hrající obrana. V útoku si Detroit vypracoval také pár nadějných šancí, ale gólem skončila pouze individuální akce Pavla Dacjuka, který se po uzdravení stává velmi důležitým členem sestavy. Detroit toho dnes zřejmě mnoho nezmění a bude se snažit hrát stejně jako v prvním utkání.
Boston Bruins

První utkání Bostonu nevyšlo podle představ, když se nedokázal ani jednou prosadit, což je pro tým, který vyhrál základní část velmi špatná bilance. Dnes čeká Medvědy možná jeden z nejdůležitějších zápasů v této sérii, protože případná porážka by byla velikou komplikací. Nechme se tedy překvapit, jak Boston do dnešního utkání vstoupí.
Přeji krásnou hokejovou noc u sledování textového přenosu z druhého utkání série Boston Bruins – Detroit Red Wings. První duel přinesl velmi vyrovnanou partii, která nakonec skončila lépe pro hostující Detroit, když v závěru vstřelil jedinou branku utkání Pavel Dacjuk. Dnešní utkání bude tedy pro Boston velmi důležité, protože druhá porážka by Medvědům situaci velmi zkomplikovala. Utkáním Vás provede Jan Šlapáček.

Úvodní vhazování je naplánováno na 21:00.

Stav série: 0:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.