Do utkání nezasáhl žádný hráč české nebo slovenské národnosti.
1. Marc-André Fleury (PIT) 22 zák., 0 gólů, 100,0%
2. Kris Letang (PIT) 1+2
3. Henrik Lundqvist (NYR) 32 zák., 2 góly, 94,1%
Dnešní utkání sledovalo 18 636 diváků.
Dnešní utkání patřilo jednoznačně Pittsburghu, který se v úvodu ubránil třem oslabením v řadě a poté byl po celé utkání lepším týmem. Jezdci se dnes nedokázali svému soupeři vyrovnat. Tučňáci tedy poráží Jezdce 3:0 a srovnávají stav série.

Střely na branku: 35 – 22.

Stav série: 1 – 1.
60:00
59:36
Tučňáci kontrolují závěr utkání. Dnes už se zřejmě ničeho nedočkáme.
59:06
Pittsburgh právě vstřelil branku!
V Pittsburghu se začíná slavit vítězství. JEVGENIJ MALKIN dojel vyhozený kotouč do obranného pásma Jezdců a od pravého mantinelu poslal kotouč do prázdné branky. Asistence: Kris Letang.
58:55
Od modré čáry vystřelil McDonagh, ale jeho pokus se k brance nedostal.
58:40
Lundqvist odjíždí na střídačku. Hosté to zkusí v šesti hráčích.
58:21
Jezdci se snaží usadit v útočném pásmu.
57:36
Tučňáci hrají nadále velmi aktivně a drží kotouč v útočném pásmu. Hostům se k němu nedaří dostat.
56:30
Pittsburgh přesilovou hru využívá a přibližuje se k vítězství v dnešním utkání. Neal vystřelil na Lundqvista z levého kruhu a brankář Jezdců kotouč vyrazil na hůl JUSSIHO JOKINENENA, který z pravé strany vystřelil pod horní tyčku. Asistence: James Neal, Kris Letang.
56:11
Hosté se po silném tlaku Pittsburghu osvobozují.
55:47
Crosbyho přihrávka byla sražena do brankoviště, kde musel zasahovat Lundqvist.
55:08
Za vražení na hrazení je vyloučen hostující Dorsett. Tučňáci mají šanci rozhodnout utkání.
54:47
V posledních střídáních jsme mnoho střeleckých pokusů neviděli.
53:36
Tučňáci zatím hrají velmi aktivně a nenechávají se dostat pod tlak. Jezdci by ovšem velmi rádi vyrovnali a přitvrdili.
52:35
Malkin vybojoval v rohu kotouč, který poslal okamžitě na pravý kruh Kunitzovi, jenž tvrdou střelou branku netrefil.
51:20
Útočná akce Jezdců končí postavením mimo hru, po kterém následuje komerční přestávka.
50:43
Neal hledal od levého mantinelu před brankou Suttera, ale ten se ke kotouči nedostal.
50:31
50:12
Jezdci zatím oslabení zvládají na výbornou. Domácí se k ničemu nedostali.
49:42
Boyle získal kotouč ve středním pásmu a poslal jej okamžitě k brance Fleuryho.
49:20
Od modré čáry vystřelil Letang, ale trefil pouze před brankou clonícího Kunitze. Hra je následně vykázána do středního pásma.
49:00
Tučňákům se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.
48:31
Pittsburgh si zahraje přesilovou hru. Girardi si pomohl nedovoleným bráněním a je vyloučen na dvě minuty.
48:23
Nash od modré čáry nahazoval kotouč na branku tak, aby jej mohl St. Louis tečovat. Ten se ho však nedotkl, takže to měl Fleury jednoduché.
47:32
Tak nyní měl Lundqvist velké štěstí. Po střele Bennetta vyrazil švédský brankář kotouč nad sebe a následně mu spadl zpátky na rameno, od kterého se odrazil vedle branky.
47:11
Z levého kruhu přes obránce střílel Bennett, ale jeho pokus skončil vedle pravé tyče.
46:28
Z levého kruhu střílel Kunitz a před brankou tečoval nepřesně Crosby. Kapitán Tučňáků by si dnes za svůj výkon gól zasloužil.
45:39
Z velkého úhlu se snažil překvapit Lundqvista Neal, ale brankář Jezdců s problémy kotouč vyrazil.
44:36
Domácí ovšem také nelení a útočí. Z mezikruží střílel Stempniak, ale Lundqvist dokázal kotouč vyrazit betonem vedle branky.
44:00
Hosté začali hrát velmi aktivně a často se dostávají před branku Fleuryho.
42:39
Malkin se dostal po pravé straně k brance hostů a přihrál kotouč na brankoviště, odkud se nedokázal prosadit Kunitz.
41:41
Přes obránce se o střelu pokusil Sutter, jenž nakonec branku Lundqvista přestřelil.
40:57
Na druhé straně dostal možnost ke střele Maatta, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
40:26
Fleury si připisuje první úspěšný zákrok v této třetině, když kryje střelu Zuccarella, jenž střílel přes obránce.
40:01
Ve druhé třetině jsme se už branky dočkali, když se zaslouženě dostali do vedení hokejisté Pittsburghu, za které se prosadil Kris Letang, když jeho přihrávku před branku si za záda vlastního brankáře srazil Girardi. Hosté tak mají před sebou dvacet minut, aby se jim podařilo minimálně vyrovnat. Třetí třetina začne přibližně ve 3:39.

Střely na branku: 25 – 17.
40:00
39:42
Třetí lajna Pittsburghu podržela kotouč v útočném pásmu, ale do zakončení se dostat nedokázala.
39:10
Oba týmy hrají v plném počtu.
38:40
Další střelecký pokus Crosbyho a další úspěšný zákrok Lundqvista. Kapitán Tučňáků střílel z velkého úhlu a brankář hostí si věděl rady.
38:00
K bekhendové střela se dostal na pravém kruhu Malkin, ale jeho pokus skončil na betonu připraveného Lundqvista.
37:26
Od modré čáry střílel Maatta, ale Lundqvist na střelu viděl a dokázal ji vyrazit.
37:10
Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Za hrubost jsou vzájemně vyloučeni Neal a Carcillo.
37:00
Tentokrát Lundqvist vychytal v dobré pozici Neala. Švédský brankář je pro své spoluhráče velkou oporou.
36:07
Ani další pokus Crosbyho brankou nekončí, když se Lundqvist roztáhl v brankovišti a kotouč přikryl.
36:00
Opět aktivní Crosby! Kapitán Penguins se dostal ke střele z mezikruží, ale z otočky nedokázal prostřelit švédského brankáře.
35:44
Crosby našel před branku najíždějícího Kunitze, ale Lundqvist dokázal kotouč vyrazit.
35:00
Gibbons nabral ve středním pásmu velmi dobrou rychlost, kterou ovšem zužitkovat nedokázal, když jej ubránil Stralman.
34:29
Jezdcům se ve druhé třetině v útočném pásmu vůbec nedaří, když se v něm hlavně nedokáží usadit.
33:50
Od modré čáry nahodil kotouč na branku Scuderi, ale kotouč nakonec skončil těsně vedle pravé tyče.
32:33
Lundqvist má na svém straně hodně štěstí. Mezi kruhy se dostal ke střele Sutter, jehož pokus švédský brankář vyrazil, aniž by věděl, jak zasáhl.
31:46
Na druhé straně se do zakončení dostal Carcillo, ale jeho tvrdá rána skončila vedle branky.
31:27
Sutter vybojoval v útočném pásmu kotouč pro Jokinena, který střelou přes obránce Lundqvista nepřekvapil.
31:05
Komerční přestávka.
30:26
Pittsburgh se dostává v této sérii poprvé do vedení. Malkin našel na pravém kruhu KRISE LETANGA, jenž se snažil celou akci vyšperkovat přihrávkou na Kunitze, ale do té vložil hůl bránící Girardi, jenž smolně nasměroval kotouč za záda vlastního brankáře. Asistence: Jevgenij Malkin, Chris Kunitz.
29:57
Crosbymu v letošním play-off zřejmě není přáno. Gibbons jej nyní našel z pravého kruhu u pravé tyče, ale jeho pohotová střela skončila na betonu Lundqvista.
29:05
Z mezikruží vystřelil po přihrávce Nashe z rohu St. Louis, ale Fleury vyrazil kotouč do ochranné sítě.
28:22
Tučňáci se při přechodu modré čáry dopouštějí postavení mimo hru. Hraje se velmi bojovně a šance k vidění v posledních střídáních nejsou.
27:26
Na druhé straně se dostal do zakončení Sutter, ale Lundqvist si prostor mezi betony pohlídal a kotouč přikryl.
27:04
Z pravého kruhu se pokoušel vyzrát na Fleuryho Dorsett, ale brankář Penguins kotouč vyrazil.
26:49
Na ledě se výrazně přitvrdilo, když je k vidění mnoho tvrdých hitů.
25:47
Kunitz se vrátil do hry a mohl vstřelit úvodní branku utkání, když ujel hostující obraně a jel sám na Lundqvista, kterého střelou k levé tyči nepřekonal.
25:39
25:10
Kotouč je za brankou Lundqvista. Domácí se opět úspěšně brání.
24:12
Před Fleurym vznikl závar po střele Richardse, kterou brankář domácího celku vyrazil pouze před sebe. Domácí se nakonec dokázali ubránit.
23:45
Mezi kruhy stál osamocený Richards, ke kterému se dostal kotouč a útočník Jezdců tvrdě vystřelil. Fleury si dobře popojel a střelu ramenem vyrazil.
23:39
Jezdci si zahrají přesilovou hru. Za hákování je vyloučen Kunitz, jenž si na trestné lavici posedí dvě minuty.
23:13
Na útočný výlet se vydal Letang, jenž se prokličkoval až k brance Lundqvista, kterého střelou po ledě překonat nedokázal.
22:32
Na pravém kruhu zůstal osamocený Sutter, který se tedy dostal ke střele, kterou pohodlně zastavil Lundqvist.
21:31
Z levé strany střílel Malkin, ale Lundqvist si klekl a kotouč vyrazil.
21:21
Tučňáci vstoupili do druhé třetiny velmi aktivně. Hosté mají problémy v obranném pásmu.
20:46
Kotouč končí opět v ochranné síti. Tentokrát se tam dostal po zablokované střele Niskanena od modré čáry.
20:33
Crosby zavezl kotouč do útočného pásma a našel mezi kruhy Kunitze, jehož pohotová střela byla sražena do ochranné sítě.
20:06
Oba celky hrají v plném počtu.
20:01
Tučňáci vstoupili do utkání velmi špatně, když v prvních deseti minutách hráli třikrát v oslabení. Ovšem dokázali se ve všech případech ubránit a poté získali převahu, která ke vstřelení branky nevedla, když Jezdce drží svými zákroky Lundqvist. Po první třetině je tedy stav 0:0. Druhá třetina začne přibližně v 2:40.

Střely na branku: 9 – 7.
20:00
19:56
Kapitán Tučňáků hraje v první třetině velmi aktivně. Tentokrát vystřelil bekhendem z pravého kruhu, ale Lundqvist dokázal kotouč udržet na svém těle.
19:38
Tentokrát to velmi dobře udělal Crosby, který se dostal ze středního pásma až před Lundqvista, odkud branku přestřelil.
19:10
Individuálně se pokoušel prosadit Malkin, který ovšem vyhořel na posledním bránícím hráči, kterým byl Zuccarello.
18:29
Z vrcholu pravého kruhu velmi tvrdě vystřelil Neal, ale jeho tvrdý pokus dokázal srazit do hlediště Zuccarello.
18:06
Bude se hrát čtyři na čtyři. Bortuzzo je vyloučen na dvě minuty za hrubost a Nash na dvě minuty za sekání.
17:58
Malkin s Crosbym vybojovali kotouč v útočném pásmu, který poté obdržel na modré čáře Martin a tvrdou střelou branku minul.
17:32
Jezdcům se vůbec nedaří přechod do útočného pásma. Opět se dopustili postavení mimo hru.
16:28
Martin se snažil najít mezi kruhy Stempniaka, ale tomu poslal kotouč na brusle, takže domácí útočník kotouč nedokázal zpracovat.
16:00
15:58
Nash nahodil kotouč na branku ze středního pásma, ale tu netrefil a kus černé gumy následně skončil v ochranné síti.
15:19
Z vrcholu levého kruhu střílel po ledě Scuderi, ale Lundqvist dokázal zasáhnout betonem.
14:37
Bennett se dostal s kotoučem na levý kruh, odkud se snažil přihrát před branku. Kotouč však trefil brusle bránícího hráče, od které se dorazil vedle pravé tyče. Hosté měli nyní na své straně štěstí.
14:00
Na modré čáře dostal kotouč Niskanen, který tvrdě vystřelil a trefil mezi kruhy Neal, jenž se snažil neúspěšně tečovat.
13:29
Útočné akce hostí jsou v posledních minutách velmi nepřesné. Tentokrát Jezdce zastavilo postavení mimo hru.
13:05
Crosby vybojoval za brankou Rangers kotouč, který následně poslal na pravý kruh Kunitzovi, jenž si jej zpracoval a střelou zápěstím branku přestřelil.
12:53
Nepřesná rozehrávka Jezdců končí zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude po levé ruce Lundqvista.
12:26
S tečovanou střelou Hagelina měl Fleury problémy, ale nakonec vyrazil kotouč nad branku.
12:07
11:47
Hosté se poprvé v tomto oslabení osvobozují.
11:32
Crosby se snažil z pravé strany najít před brankou Kunitze, ale ten kotouč promáchl.
10:54
Martin se snažil vystřelit tak, aby Crosby mohl tečovat kotouč na brankovišti, ale kapitán domácích se ke kotouči nedostal.
10:25
Z pravého kruhu vystřelil tvrdě z první Malkin a Lundqvist musel zasahovat lapačkou.
10:21
Domácí se již usadili v útočném pásmu.
10:07
U branky Lundqvista vznikla menší šarvátka, která sebou přináší trest. Na trestnou lavici na dvě minuty usedne za hrubost hostující Carcillo. Tučňáci si zahrají přesilovou hru.
09:58
K šikovné střele přes obránce se dostal Jokinen, ale ten trefil pouze obránce před sebou, od nějž se kotouč dostal vedle branky.
09:33
Nepřesná rozehrávka domácích končí sražením kotouče na střídačku Jezdců. Hra je přerušena.
09:04
08:37
Pittsburgh se úspěšně brání i v tomto oslabení. Jezdcům se dnes přesilové hry vůbec nedaří.
08:04
Richards se snažil založit útok Jezdců, ale to se mu nepovedlo, když zavinil zakázané uvolnění.
07:56
Kotouč končí po vyhození domácí obrany za brankou Lundqvista. Domácí se tedy osvobozují a můžou vystřídat.
07:25
Zuccarello vyslal z levého kruhu před branku střílenou přihrávku, kde proletěla před brankoviště do rohu kluziště.
07:04
Pittsburgh bude hrát znovu ve čtyřech. Malkin tvrdě narazil na mantinel Girardiho a dostává trest na dvě minuty. Třetí vyloučení domácích v úvodu utkání.
06:26
06:21
Od pravého mantinelu nahodil kotouč na branku Jezdců Bortuzzo a Lundqvist musel zasahovat, i když měl na kotouč špatný výhled, tak si přesto dokázal poradit.
05:50
Na levém kruhu zůstal osamocený Stepan, jenž obdržel přihrávku od Nashe a pohotově vystřelil. Kotouč skončil nad brankou.
05:36
05:17
Tučňáci se stále úspěšně brání. Hosté se k ničemu vážnému nedostali.
04:44
Z vrcholu levého kruhu vybojoval kotouč Richards a snažil se okamžitě vystřelit, to se mu také podařilo, ale jeho rána trefila pouze bránícího hráče.
04:18
Na modré čáře obdržel kotouč Girardi, který jej ihned vyslal směrem k brance. Tu ovšem netrefil.
04:03
Jezdci se pomalu usadili v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.
03:36
Jen co se na ledovou plochu vrátil Kunitz, tak jej na trestné lavici střídá Niskanen, jenž je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.
03:24
Jokinen dokázal vyvést kotouč z vlastního pásma a nahodil jej za branku Lundqvista. Tam se ke kotouči dostali jako první hosté.
02:40
02:31
Z levého kruhu to zkusil zápěstím Staal a Fleury měl menší problémy. Nakonec kotouč končí po vyhození Martina ve středním pásmu.
02:03
Stepan se dostal po pravé straně do útočného pásma a přihrával před branku, ale jeden z bránicích hráčů pas zablokoval.
01:32
Tučňákům se stále daří držet kotouč od branky Fleuryho. Hostům se nedaří usadit v útočném pásmu, natož se do něj dostat.
01:00
Jezdci nezačali přesilovou hru dobře, když přišli o útočné pásmo.
00:40
Pittsburgh bude ovšem hrát ve čtyřech, když je za nedovolené bránění brankáři vyloučen na dvě minuty Kunitz.
00:40
Tentokrát získal na modré čáře kotouč Martin, ale jeho tvrdou ránu dokázal Lundqvist vyrazit. Tučňáci začali velmi aktivně.
00:23
Crosby z rohu našel na modré čáře Letanga, který bekhendem neuspěl.
00:01

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Letang, Martin, Niskanen, Maatta, Bortuzzo, Scuderi – Stempniak, Crosby, Kunitz – Neal, Malkin, Jokinen – Vitale, Sutter, Bennett – Adams, Goc, Glass

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi, McDonagh, Stralman, Staal, Klein, J. Moore – St. Louis, Stepan, Nash – Zuccarello, Brassard, Pouliot – Carcillo, Richards, Hagelin – Dorsett, D. Moore, Boyle

Rozhodčí: Furlatt, McCauley – Murphy, Murray.
Do utkání pravděpodobně nezasáhne žádný Čech ani Slovák, jedině že by se nějakým zázrakem podíval do branky Tomáš Vokoun.
Na straně hostům posbírali nejvíce kanadských bodů Brad Richards – 7 bodů (3+4), Benoit Pouliot, který získal bodů 6 (3+3) a Martin St. Louis, jenž nashromáždil bodů taktéž 6 (2+4).
Mezi bodové tahouny domácích patří Jevgenij Malkin, který má na kontě 8 bodů (5+3), Matt Niskanen, jenž posbíral taktéž 8 bodů (2+6) a do třetice osmibodový Paul Martin (0+8).
Oba týmy už se střetly v prvním zápase, ve kterém se nakonec radovali Rangers. Ti se také jako první dostali do vedení, které následně navýšili na dvoubrankový náskok. Ve druhé periodě se ale domácí zmátořili a stav vyrovnali. O vítězi muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém byli šťastnější Rangers, a poprvé tak porazili Tučňáky v play-off.
Zdravím všechny fanoušky tohoto krásného sportu! Za "velkou louží" v kanadskoamerické NHL už je play-off v plném proudu, a na řadě tak jsou zápasy semifinále Východní konference. Pavouk rozhodl, že se v něm střetnou týmy Pittsburgh Penguins a New York Rangers. Úvodní vhazování druhého zápasu této série je naplánováno na 1:30 a server Onlajny.com bude u toho s podrobným online komentářem.