Cabák, Šír – Hlavatý, Rožánek
Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín
Brno

To je ode mne pro dnešek vše, díky za pozornost a přeji příjemný čtvrteční večer.
Zlín stejně jako proti Olomouci vůbec nezvládá třetí třetinu a proti Kometě prohrává 1:2. Brnu se naopak třetí dějství povedlo, hned v úvodu se prosadil Orsava. Následně skóroval také Kucsera a bylo rozhodnuto. Berani si sice v závěru utkání vytvořili spoustu šancí, ale žádnou nevyužili a přípravě už potřetí prohrávají.
59:42'
Ještě střílel Köhler, ale ani on pod tlakem nedokázal poslat puk do sítě.
59:09'
Berani nyní měli řadu šancí! Klimeš byl totiž na zemi, ale i přesto kotouč neskončil v odkryté bráně!
58:50'
Kotouč je za Kašíkem, Zlínu se navíc krátí čas na vyrovnání.
58:18'
Hostující defenziva stále soupeři nedovoluje jakékoliv zakončení.
57:22'
Přihrávka přes střed hřiště neprošla, Kometa se tak osvobozuje. Navíc úspěšně ubránila oslabení.
56:22'
Domácí se pevně usadili v útočném pásmu. Po chvíli zakončil Honejsek, ale z velkého úhlu neprotlačil puk do branky.
55:22'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Pavel Jenyš – 2 min. + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Michal Kunc.
55:18'
Okál dostal přihrávku před branku, ale pod tlakem poslal kotouč jen nad horní tyč!
54:40'
Berani se zoufale snaží usadit v útočném pásmu. Kometa brání opravdu špičkově a soupeři nedává zadarmo ani centimetr ledu.
54:06'
Rychlý zlínský protiútok zakončil střelou Kratochvil, ale Klimeš stále drží těsně brněnské vedení.
53:49'
Po delší době byla na vidění střela, kterou si připsal Kratochvíl. Kašík vytáhl rameno hodně vysoko, díky čemuž vyrazil puk do ochranné sítě.
52:36'
Brno následně dostalo kotouč do útočné třetiny, kde se pokouší o třetí pojišťovací gól.
51:38'
Domácí se v útočném pásmu usazují až teď. Střela však nakonec nepřijde, hosté vytlačili kotouč do středního pásma.
50:52'
Nahození první dobruslil Kratochvil, ale ten s hostujícím hráčem prohrál souboj o puk.
49:47'
Ševci se okamžitě pokoušejí o vyrovnání. S kotoučem sice hrají v útočném pásmu, ale ke střele se zatím nedostali.
49:00'
Kometa právě vstřelila branku!
Hosté dokonávají obrat! Orsava našel parádní přihrávkou volného LUKÁŠE KUCSERU, který z první překonal přesouvajícího Kašíka. Asistence: Jakub Orsava.
48:19'
Hra je přerušena, v útočném pásmu Komety je kotouč sražen do ochranné sítě, vhazovat se tedy bude před Kašíkem.
47:55'
Kratochvil šikovně schoval střelu za hostující obránce, ale i přesto kotouč skončil na Klimešovi.
47:34'
Rychlý protiútok zakončil střelou Šlahař, ale Klimeš jen máchl svou rukavicí.
46:52'
Tentokrát vyhazuje Freibergs, takže to vypadá, že Zlín toto oslabení přežije bez úhony.
46:08'
Kometa se v útoku usadila až teď, ale nakonec nevymyslela ani zakončení. Buchta kotouč vyhazuje až za Klimešovu branku.
45:34'
Zlín zatím oslabení v klidu brání, soupeře ani nepustil do svého pásma.
45:01'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (David Nosek – 2 min., hákování).
44:18'
Domácí obrana tentokrát rychlý protiútok soupeře vřas zastavila.
43:45'
Kometa mohla dokonat obrat, ale Kratochvíl se z první trefil jen do spojnice!
42:41'
Štěstí nyní zkusil Freibergs, ale jeho rána od modré nakonec k hostující klece nedoputovala.
42:29'
Fořt se individuálně uvolnil a vypálil, ale Klimeš měl dobrý výhled a v pohodě zasáhl.
42:10'
Domácím hokejistům moc nevadí neuznané branka, chtějí jít opět do vedení.
41:31'
Po kontrole u videa se ukázalo, že Honejsek skóroval vysokou holí. Branka tak neplatí!
41:04'
Hosté pokračují v útočné aktivitě, nyní střílel Kratochvíl, ale jeho rána byla tečována mimo bránu.
40:28'
Brno ihned na začátku třetího dějství srovnává! Lev prostrčil kotouč na volného JAKUBA ORSAVU, který si Kašíka nejprve položil a poté poslal puk mezi jeho betony. Asistence: Jakub Lev.
40:01'
Ve druhé třetině jsme se konečně dočkali první branky, skvělou individuální akcí se prosadil ve vlastním oslabení Honejsek. Berani si gól zasloužili, skoro celé druhé dějství byli lepší. Kometa tak bude muset ve třetí třetině zabrat, tedy pokud chce myslet na dnešní vítězství.
Další třetina začne přibližně v 19:41.
40:00'
39:40'
Zlín se díky aktivnímu napadání dostal k dalšímu zakončení, ale střelu Noska vyrazil Klimeš do ochranné sítě.
38:25'
K zakončení se nyní prodral Popelka, ale i s jeho střelou si pozorný Klimeš poradil.
37:38'
Vzápětí pálil od modré Gazda, ale gólman Brna měl dobrý výhled a pohotově zasáhl.
37:18'
Honejsek nešťastně zlomil hokejku při zpracování, ale Berani nakonec udrželi útočné pásmo.
36:45'
Fořt hledal na druhé straně kluziště Freibergse, ale kotouč se nedostal přes Klimeše, který ho hokejkou poslal do středního pásma.
36:13'
Zlín se zkouší prosadit podruhé, což ale nehodlá připustit Klimeš, který si připisuje zákrok svou rukavicí.
35:45'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Jakub Orsava – 2 min., podrážení).
35:25'
Honejsek opět zkoušel něco vymyslet, ale tentokrát byl jemně podražený, což rozhodčí neposoudili jako faul.
34:18'
Berani tedy mají za sebou úspěšné oslabení, nyní už se vrhají do útoku v plné síle.
33:28'
Kometa se ihned pokouší o vyrovnání, ale v útočném pásmu zatím vymyslela jen nepřesné zakončení.
32:55'
Zlín právě vstřelil branku!
Až po půlhodině hry padá první branka, Zlín jde do vedení! ANTONÍN HONEJSEK se dostal do úniku, který využil ve velkém stylu. Jeho první ránu totiž Klimeš vyrazil před sebe a i přesto, že byl puk ve vzduchu, tak zlínský forvard dokázal dorazit kotouč do sítě. Bez asistence.
32:18'
Po zákroku Kašíka se k vyhození dostal Okál, Zlín tak mění obrannou čtveřici na ledě.
31:58'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Tomáš Fořt – 2 min., vysoká hůl).
31:08'
Po delší době se k zakončení dostal kapitán Malec, ale jeho rána od modré Kašíka vůbec nepřekvapila.
30:04'
Hra čtyři na čtyři zatím více vyhovuje hostům. Ti se totiž pokoušeli o střelu, ale rána Svobody byla sražena mimo.
29:17'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Tomáš Fořt – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Luboš Horký – 2 min., krosček).
28:27'
Střelu Šlahaře zkoušel tečovat Fryšara, ale ten puk spíše zastavil.
27:56'
Střelou mezi nohama zkoušel Klimeše překvapit Navrátil, ale hostující brankář stále zůstává nepřekonán.
27:20'
Hosté se po delší době dostali ke střele, ale Pyrochta mířil jen nad domácí bránu.
26:40'
Hostující hráči jsou stále pod velkým tlakem, třeba nyní úplně zbytečně pokazili rozehru.
25:56'
Zlín teď dost zatlačil Brno, ale to nakonec neinkasuje a po delší době se osvobozuje.
25:21'
Tečovaná střela se od zadního mantinelu odrazila přes odkrytou bránu, ale Fořt nedokázal kotouč doklepnout do sítě.
24:31'
Klimeše tentokrát prověřil Sedláček, který od modré čáry pálil opravdu tvrdě. Brankář Kometa však skvěle zasáhl vyrážečkou.
23:33'
Dobrou kombinaci zakončil střelou od modré Dufek, ale nechtěle trefil Köhlera, který tak ušetřil práci Klimešovi.
22:45'
Fořt nachystal střelou pozici Fryšarovi, ale ten z mezikruží nemířil přesně.
22:10'
Ševci v tomto oslabení neinkasují. Kotouč je za hostující bránou a Kometa ani nerozehrává moc rychle.
21:47'
Berani se díky napadání dostali ke dvěma střelám. Obě pokryl Klimeš, tu druhou podržel v lapačce.
21:24'
Další střelcem byl Kusko, domácí brankář opět zasáhl svými betony.
20:47'
Ve druhé třetině poprvé střílel Hruška, ale mířil jen do Kašíkova betonu.
20:20'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Štěpán Fryšara – 2 min., hákování).
20:09'
Na úvod druhé části se rovnou píská zakázané uvolnění proti Zlínu.
20:01'
První třetina byla velmi vyrovnaná a tak není žádným překvapením, že jsme branku zatím neviděli. Oba týmy si vytvořily gólové šance, ale utkání prozatím vládnou gólmani, kteří za svá záda nepustili ani jeden puk. Uvidíme, jestli se to změní ve druhém dějství.
Další třetina začne přibližně v 18:48.
20:00'
19:50'
Freibergs kotouč vyhodí tak, aby se soupeřící tým už nedostal k zakončení.
19:14'
V další obrovské příležitosti byl Horký, ale ten bránu minul o pár centimetrů!
18:32'
Dobrou kombinaci zakončil střelou Lev. Mířil mezi betony, ale tam se netrefil.
17:32'
Hosté vyhráli buly v útočném pásmu. Vzápětí tak mohl střílet Kratochvíl, ale jeho ránu skvěle zblokoval Sedláček.
17:20'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Bedřich Köhler – 2 min., hákování).
16:52'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Filip Pyrochta – 2 min., podrážení).
16:20'
Další útok Komety je zastaven čárovým rozhodčím, který píská ofsajd.
15:43'
Horký sám navezl kotouč až do útočné třetiny. Následně se pokoušel o přihrávku před branku, ale pas se přes domácí obranu nedostal.
15:07'
Brankovou konstrukci nyní nastřelil Nosek. Na Klimeše teď letá jedna střela za druhou.
14:46'
Fořt se zkoušel prosadit individuálně, z pravého kruhu mířil pod horní tyč, ale hostující bránu nakonec přestřelil.
14:26'
Od modré zkusil štěstí Gazda, ale ten se trefil přesně do zad Kuska, který padá na led. Hra je přerušena.
13:34'
Dufek se skvěle otočil před bránou, ale ani nadvakrát skulinku v Klimešově výstroji nenašel.
13:22'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Filip Pyrochta – 2 min., vysoká hůl).
12:55'
Berani raději kotouč vyhodí ze své třetiny, aby mohli v klidu vystřídat. Na střídačku se tak vydávají také hosté.
12:02'
Svoboda vybojoval kotouč v útočnému pásmu. Následně se sám dostal k zakončení, ale Kašík udržel puk před brankovou čárou.
11:24'
Zničehonic se do úniku dostal Szturc, ale Klimeš stále zůstává nepřekonán.
10:55'
Už dlouho se hraje bez přerušení, což nyní nevyhovuje ani jednomu celku, protože se hraje hlavně ve středním pásmu.
10:19'
Freibergs střílel velmi nebezpečně, ale jeho rána nakonec skončila mimo tři tyče.
09:58'
Hosté se po delší době tlačili do útoku, ale kotouč sotva dostali přes modrou čáru.
09:06'
Nebezpečné nahození Noska Klimeš sotva viděl, ale se zákrokem mu tentokrát pomohli jeho spoluhráči.
08:49'
Gólman Brna vytahuje další zasáh. Tentokrát puk schoval do lapačky a bude se tak vhazovat před ním.
08:14'
Poslední dobou se hraje hlavně v pásmu Komety, ale většinu času tam mají puk pod kontrolou hostující hráči.
07:41'
Ševci se usadili v útočné třetině, díky čemuž mohl vypálit Ferenc. Jeho ránu od modré ale Klimeš dobře viděl a pohotově zasáhl.
07:02'
Buchta chtěl přihrát, ale místo toho puk poslal až na zakázané uvolnění.
06:22'
Havlát se díky své dravosti dostal k zakončení, ale jeho tečovaná rána nenadělala Kašíkovi velké problémy.
05:22'
Těsný ofsajd zastavuje útočné snažení Kometa. Vhazovat se tedy bude ve střední třetině blíže ke zlínské kleci.
04:43'
Na druhé straně se po delší době zapotil také Kašík, který lapačkou vyrážel střelu Orsavy.
04:06'
Domácí hráči jsou při chuti, další střelu zapisuje Řezníček, ale ani on Klimeše nedokázal překonat.
03:37'
Szturc párkrát obkroužil branku a vypálil, ale z velkého úhlu nastřelil pouze brankovou konstrukci.
02:53'
Brankář Komety musel vytáhnout dost důležitý zákrok, skvěle totiž zareagoval proti dorážejícímu Fryšarovi.
02:19'
Chybné domácí střídání nabídla střeleckou pozici Hruškovi, ale ten se k zakončení nakonec neodhodlal.
01:38'
Berani se usadili v útočném pásmu, díky čemuž se ke střela dostal Nosek. Klimeš opět zasahuje.
01:10'
Okál nahazoval na Szturce, který tak mohl poprvé prověřit pozornost hostující brankáře.
00:16'
První střelu zápasu obstaral Pyrochta. Přízemní ránu však Kašík bez problémů vyrazil.
00:01'

PSG Berani Zlín: Kašík (Kořének) – Freibergs, Gazda, Řezníček, Buchta, Žižka (C), Nosek (A), Ferenc – Šlahař, Fořt, Fryšara – Okál, Sedláček, Szturc – Dufek, Honejsek, Köhler – Kratochvil, Popelka, Navrátil.

HC Kometa Brno: Klimeš (Vejmelka) – Štencel, Pyrochta, Gulaši (A), Svozil, Forman, Malec (C), Kowalczyk – Orsava, Lev, Kucsera – Jenyš, Kusko, Kratochvíl – Svoboda, Hruška, Horký – Kunc, Süss, Havlát.

Rozhodčí: Cabák, Šír – Hlavatý, Rožánek.
HC Kometa Brno
Kometa rozhodně zažívá lepší přípravu než její dnešní soupeř, ale stále to není úplně vydařené. Brno v prvním zápase sezóny bez problémů rozstřílelo Trenčín 4:1. Následovala trochu těsnější výhra s českobudějovickým Motorem, který dnešní hosté porazili 6:4. Poté přišlo první nevydařené utkání, Kometa nestačila na mistra z Třince a prohrála 2:5. Narozdíl od Zlína si Brno bez problémů poradilo s Olomoucí, Vejmelka udržel čisté konto a modrobílí slavili výhru 2:0. Své poslední utkání odehrála Kometa také v úterý, tentokrát se v Brně představili třinečtí Oceláři. Dnešní hosté ani napodruhé nemohli slavit vítězství a prohráli 3:6. Dnes se tedy dozvíme, jak si Kometa poradí se zlínskými Berany.

Odehrané přípravná utkání
Kometa vs. Třinec – 3:6 (1:3, 0:0, 2:3)
Kometa vs. Olomouc – 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Třinec vs. Kometa – 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Kometa vs. Motor – 6:4 (1:1, 3:2, 2:1)
Kometa vs. Trenčín – 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)
PSG Berani Zlín
Berani rozhodně neprožívají ideální přípravu. Ze tří zápasů zvítězili jen jednou, a to velmi těsně proti druholigové Slavii, kterou srazil gólem patnáct sekund před koncem Köhler. Následovalo velmi špatné utkání v Přerově, kde Zlín prohrál 1:4. Předevčírem se dnešní domácí ještě utkali s Olomoucí. Do 50. minuty vedli o dvě branky, ale nakonec padli v prodloužení. Uvidíme, jestli se ševci zvednou proti Kometě a získají druhou výhru v přípravě.

Zlín vs. Olomouc – 2:3pp (1:0, 1:0, 0:2 – 0:1)
Přerov vs. Zlín – 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Zlín vs. Slavia – 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Zdravím všechny fandy letní přípravy. Na zdejším Zimním stadionu Luďka Čajky se dnes odehraje poslední přípravný duel této sezóny, Zlín v něm narazí na brněnskou Kometu. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.