31:48' Ficek   • 52:16' Svoboda T.   • 53:50' Svoboda T.   • 57:01' Matuš
Stezka (30. Haas) – Bořuta, Mrowiec, Rašner, Rutar, Ševěček, Chroboček, Ketner – Doktor, Seman, Procházka – Zdeněk, Bednář, Adamský – Mrva, Maruna (C), Sklenář – Suchý, Cihlář, Dvořák.
400 diváků
Znojmo
Groh (Peschek) – Sedlák, Čermák, Stránský, Tejnor, Šana, Ficek – Svoboda T., Matuš (C), Havlík – Beránek, Podešva, Oščadal – Köver, Svoboda O., Molnár – Rousek

Od nás je to pro dnešek z Havířova vše, na počtenou u dalších přenosů.
Třetí třetina měla zajímavý a trochu i nečekaný průběh. AZ nejprve navýšil své vedení už na 3:1. Ale hostům pak stačilo 5 minut na úplný obrat skóre, když třemi brankami strhli vedení na svou stranu.

I přes velké úsilí AZetu nakonec Znojmo své vedení 4:3 udrželo a veze si ze Slezska cenou výhru ve svém prvním přípravném utkání.
59:42'
Havířovští hrají bez brankáře a tedy 6 na 4. Bednářova bomba od modré neskončila ve znojemské brance a tohle už Orli asi ubrání.
59:28'
Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Svoboda T. – 2 min., podrážení).
59:20'
Haas opouští branku, ale je to z důvodu poskytnuté výhody.
58:48'
Oščádal v dobré pozici, tentokrát Hass odolal.
57:01'
Orli právě vstřelili branku!
Parádní obrat Orlů je dokonán. RADIM MATUŠ po rychlé akci z pravého kruho opět trefil křížnou střelou prostor nad pravým Haasovým betonem a je to 3:4. Asistence: Tomáš Svoboda.
56:43'
Vyústila z ní přihrávka Adamského na brankoviště, ale Groh v leže vše pro Orly zachránil.
56:23'
Rašner dobře vystihl přihrávku Orlů a založil nebezpečnou protiakci.
55:24'
Akce znojemských hokejistů končí v lapačce Haase. Hra přerušena.
54:45'
Na druhé straně se dostal ke střele v dobré pozici Mrowiec, Groha ale nepropálil.
53:50'
Tentokrát Orli výborně napadali v útočném pásmu a opět využili havířovskou chybu ke vstřelení gólu. Puk se dostal na brankoviště k TOMÁŠI SVOBODOVI, který neměl problém jej zavěsi do odkryté části branky – 3:3. Asistence Radim Matuš a Dominik Tejnor.
53:32'
Orli jsou po snížení aktivnější, ale teď je zastavil ofsajd.
52:16'
Hosté využívají nepřesnost v havířovské rozehře a snižují na 2:3. TOMÁŠ SVOBODA dostal přihrávku krásně do jízdy na pravé křídlo a prudkou křížnou střelou nad beton překonává Haase. Asistence Jakub Köver a Adam Sedlák.
51:37'
Překotná útočná akce AZetu končí ofsajdem.
50:58'
Na druhé straně Dvořák objel s pukem branku soupeře a nabízel kotouč na zakončení spoluhráčům, ti se však k němu nedostali.
50:11'
Sedlák napřáhl na modré čáře, Haas má puk bezpečně v lapačce.
49:18'
Havířov právě vstřelil branku!
OLIVER KETNER bombou propálil Groha mezi betony a AZ vede 3:1. Asistence: Filip Seman a Jakub Doktor.
48:57'
Havířovští jsou v tlaku, Sklenář dorážel na brankovišti.
48:05'
Rašnerem tečovaná střela nadělala znajemskému gólmanovi značné starosti, ale nakonec puk dokázal zkrotit.
47:27'
Jan Maruna nařízené TS neproměnil. Dominik Groh se nenechal prostřelit.
47:23'
Ševěček pěkně zakombinoval s Marunou, který je ve vyložené šanci faulován. Je na řízeno TS.
46:25'
Buly před Haasem.
46:18'
45:33'
Havířovští se staví do obléhacího postavení, ale po chvíli jsou z pásma vyhnáni.
44:58'
Hosté se osvobozují.
44:18'
Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Svoboda T. – 2 min., vysoká hůl).
44:08'
Další zákrok mladého havířovského gólmana. Opět je hra přerušena.
43:27'
Haas svým zákrokem přerušuje hru.
43:05'
Tak nakonec hokejisté dosáhli svého a hra je přerušena.
42:51'
Hned čtveřice hráčů se snaží zašlápnout puk v rohu znojemského pásma. Rozhodčí Novák je však povzbuzuje k aktivitě a hře.
42:00'
Třetí třetina jinak začala oboustranně nemastně i neslaně.
41:00'
Rašner krásně vystihl znojemskou rozehrávku, ale čárový rozhodčí jeho protiakci hned v zárodku svou bruslí nechtěně zastavil.
40:01'
Druhá třetina zápasu už přinesla to kýžené koření hokeje, tedy branky. Skóre otevřeli po polovině utkání hosté díky AZetem zapůjčenému Dominiku Fickovi. Havířovským pomohla k vyrovnání ve 37. minutě využitá přesilovka v ní šikovná Semanova teč Procházkova střely. Za další dvě minuty už domácí vedli, když opět tečí překonal Groha kapitán AZetu Jan Maruna.

AZ byl ve druhé třetině aktivnějším týmem a i opticky lepší, ale dlouho se nemohl střelecky prosadit. Nyní má k výhře o něco blíže, ale vzhledem k těsnému vedení se vše rozhodne teprve ve třetí třetině.

Ta začne v cca 19:29.
40:00'
39:33'
AZet zakládá nový útok a hosté jsou jako po ledové sprše.
38:25'
Haas vyrazil jen před sebe puk po střele od pravého mantinelu, ale Oščádala, který se chystal dorazit puk do brány, složil k zemi čistě Mrowiec.
37:35'
Havířov chvíli poté zvyšuje na 2:1, když po střele Ketnera přejel před výhledem brankáře JAN MARUNA a puk dokonce tečoval do brány. Asistence: Oliver Ketner a Dominik Sklenář.
36:23'
Havířov dorovnává krok se Znojmem. Využívají tak přesilovku. Střelu Procházky tečoval za záda Groha FILIP SEMAN. Asistence: Ondřej Procházka, Antonín Bořuta.
36:08'
AZet začal kombinovat v pásmu.
35:32'
Vyloučení v týmu HC Orli Znojmo (Tejnor – 2 min., nedovolené bránění).
34:25'
AZet už po několikáte v útočném pásmu, ale střela se jim vyplodit nepovedla.
31:48'
Hosté se dostali k puku v útočném pásmu. Po přihrávce Rouska se ke střele od modré čáry odhodlal DAVID FICEK. Jeho střela trefila nejprve levou tyč a poté pravou tyč brány a zapadla do sítě. Asistence: Tomáš Rousek.
30:46'
Podešva a hned po něm hezky i Oščadal prověřili pozornost gólmana Havířova.
30:31'
Tomáš Svoboda vyslal hned první střelu na nového gólmana Haase.
29:57'
Maruna v rychlosti objel bránu a poté naservíroval puk Sklenářovi mezi kruhy. Ten však tuto velikou šanci zahodil a přestřelil bránu.
29:31'
Střídání v týmu AZ Heimstaden Havířov: ze hřiště odchází Stezka, přichází Haas.
29:31'
Marunovo nahození z pravého křídla nadělalo starosti gólmanovi.
29:16'
28:12'
Přesilovka Havířova se prozatím nedaří založit. Je plná nepřesností už ve středním pásmu.
27:16'
Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Tejnor – 2 min., sekání).
26:53'
Křižná přihrávka Bednáře na Adamského tak tak nevyšla.
26:08'
Střela tečována do ochranné sítě. Hra přerušena.
25:03'
Icing Znojma.
24:17'
AZet drží hosty v zámku v útočném pásmu. Prozatím však bez větší šance.
23:18'
Hra přerušena. Puk vyletěl do ochranné sítě.
22:33'
Cihlář ihned po přejetí modré čáry vystřelil. Jeho pokus si pohlídal gólman Groh.
21:55'
21:18'
Po chybě v rozehrávce AZetu se k puku na chvíli dostali hosté.
20:06'
20:04'
Druhá třetina sotva začala a už zde je faul a bude se hrát 4 na 4.
20:01'
První třetina nám branku nepřinesla. Šance byly na obou stranách a k vidění byly i poněkud tvrdé souboje. To jak se bude skóre odvíjet dále uvidíme v další části.

Druhá třetina začne zhruba v 18:40 hodin.

Z utkání odstoupil, po zásahu pukem do obličeje, domácí obránce Ludvík Rutar. Na jeho místo je do sestavy doplněn osmnáctiletý obránce Oliver Ketner.
20:00'
19:54'
Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Cihlář – 2 min., vysoká hůl).
19:33'
Znojmo se dostalo do útočného pásma a hrozí útokem. Po střele Stránského dorážel Tomáš Svoboda v brankovišti.
18:58'
AZet se usadil v útočném pásmu, ale nedostali se k zakončení. Pořád naháněli puk po mantinelech.
17:49'
Sedlák zakončoval z pravého kruhu. Stezka pozorný a bude se vhazovat.
17:15'
Bořuta vyzval přihrávkou od zadního mantinelu Adamského, který puk dobruslil, ale poté už jej nezakončil.
16:50'
Beránek a po něm Podešva prověřili pozornost Stezky. Oba z levého kruhu.
16:10'
Dvořák zavezl puk do pásma a jeho sraženou střelu dorážel Rašner těsně mimo tři tyče.
15:49'
Nyní sledujeme pasáž hry, kdy se oba celky střídají v držení puku.
14:15'
První útok Znojma si vytvořil tlak v útočné třetině. Dostali se hned k několika zblokovaným střelám, Stezka nemusel zasahovat.
13:38'
13:04'
Hosté skvěle brání a AZet začíná s dalším pokusem o útok.
12:35'
Zhruba po minutě přesilové hry se domácím pořád nedaří usadit v pásmu.
11:38'
Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Matuš – 2 min., nesportovní chování).
10:24'
AZet na chvíli zamknul hosty v jejich pásmu. Nakonec si puk vyměnili všichni a konečnou střelu vypálil Chroboček. Gólmanovi však ve výhledu nikdo nebránil a střelu v pohodě zastavil.
09:10'
Po chybě v útoku se dostalo Znojmo do rychlého kontru. Z této situace však nic nevytěžili.
08:00'
Puk se na chvíli ztratil v chumlu před brankovištěm gólmana Groha. Maruna se zorientoval ze všech nejrychleji a snažil se zakončit. Groh byl však pozorný.
07:05'
Köver se dostal k puku v útočném pásmu, ale ani na dvakrát se mu nepodařilo vystřelit přes obránce.
05:41'
Rašner našel dlouhou přihrávkou Semana, který se dostal do nájezdu na samotného gólmana. Mířil na stranu lapačky, ale ta byla příliš hbitá a střelu lapila.
05:10'
Hostům se nepovedlo projít přes střední pásmo a AZ má v režii puk.
04:43'
Orli se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
04:27'
Domácí stále drží kotouč v pásmu.
03:42'
AZet drží puk za bránou. Adamský pálil z první po Bednářově přihrávce. Pravý beton gólmana zachránil situaci od první branky.
02:44'
Po chybě v havířovské obraně se do šance dostali hosté. Svoboda přihrál před bránu na Matuše, který mohl z brankoviště překvapit Stezku. Ten byl však ve střehu a hra je přerušena.
01:34'
Maruna v úniku přebruslil obránce, ale Grocha z blízky nepřekonal.
00:55'
Adamský vybojoval puk v rohu hřiště a přihrál ho Rutarovi na modrou. Ten vyzkoušel střelu, jenomže přejíždějící útočník střelu zablokoval.
00:15'
Utkání právě začalo a první vyhrané buly si připisují hosté.
00:01'

AZ Heimstaden Havířov: Stezka (Haas) – Bořuta, Mrowiec, Rašner, Rutar, Ševěček, Chroboček – Doktor, Seman, Procházka – Zdeněk, Bednář, Adamský – Mrva, Maruna (C), Sklenář – Suchý, Cihlář, Dvořák.

Orli Znojmo: Groch (Peschek) – Sedlák, Čermák, Stránský, Tejnor, Šana, Ficek – Svoboda T., Matuš (C), Havlík – Beránek, Podešva, Oščadal – Köver, Svoboda O., Molnár – Rousek.
Současný kádr obou celků:
Havířov:
Brankáři: Aleš Stezka, Matyáš Daňa, Marek Štipčák.
Obránci: Antonín Bořuta, Alex Rašner, Tomáš Dajčar, David Chroboček, Jaroslav Mrowiec, Ludvík Rutar, Vojtěch Ševěček, Dominik Ficek.
Útočníci: Martin Adamský, Lukáš Bednář, Dominik Cihlář, Jakub Doktor, Jan Dvořák, Jan Maruna, Ondřej Procházka, Filip Seman, Roman Szturc, Tomáš Rousek, Jiří Zdeněk.
Znojmo:
Brankáři: Dominik Groh, Jan Pechek.
Obránci: Roman Čermák, Adam Sedlák, Jakub Stehlík, David Stránský, Matyáš Šana, Dominik Tejnor.
Útočníci: Petr Beránek, Adam Havlík, Jakub Köver, Radim Matuš, Jan Molnár, Vojtěch Němec, Vladimír Oščádal, Martin Podešva, Tomáš Svoboda, Ondřej Svoboda.
Vítáme vás u on-line přenosu z přípravného utkání mezi AZ Heimstaden Havířov a HC Orli Znojmo.

Havířovští hokejisté v úterý nastoupí už ke svému druhému přípravnému utkání. Zatímco proti Šumperku ve čtvrtek vyjela na led hodně improvizovaná sestava bez zkušených hráčů, ale zato s mnoha juniory, nyní už to bude jiné.

Pro Orly je tento duel prvním přípravákem z pěti. Znojmo se do českých soutěží vrací po sedmi letech. O tom, že budou hlavním kandidátem na vítězství ve druhé lize, jistě není třeba pochybovat. Bylo by velkým překvapením, kdyby si právě oni nevybojovali postup o soutěž výše.

Utkání začíná v 18:00 hodin.