Ambri Piotta - Třinec | ONLINE | 30.12.2019 20:15 | Spengler Cup 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Spengler Cup -  ONLINE PŘENOS -  Ambri Piotta : Třinec - 30. prosince 2019   20:15

Ambri Piotta
04:37' Dal Pian (Incir, Douay) • 51:06' Flynn (Jelovac)
2:3
(1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Třinec
Třinec
39:14' O. Kovařčík  (Martynek, M. Kovařčík) • 45:25' Dravecký  (Gernát, M. Stránský) • 61:46' M. Stránský  (Martynek, D. Musil)
Manzato (Waeber) – Plastino, Jelovac, Fora (C), Dotti, Ngoy, Pinana, Fohrler – Wolski, Flynn, D'Agostini (A) – Miranda, Zwerger, Müller (A) – Egli, Goi, Trisconi – Sabolič, Douay, Dal Pian – Incir.
Třinec

Hokejisté Třince jsou prvním českých klubem po 15 letech, který si zahraje na Spengler Cupu finále!

Do dnešního zápasu přitom se Oceláři dostávali pomalu. V první třetině za soupeřem jasně zaostávali a mohli vděčit především brankáři Kváčovi, že prohrávali jen 0:1. Od druhé části šel ale třinecký výkon postupně nahoru a vše vyvrcholilo 46 sekund před přestávkou, kdy se po rychlé akci prosadil Ondřej Kovařčík. Do závěrečné třetiny už český klub vstoupil aktivněji a ve 46. minutě ho přesným bekhendem posunul do vedení Vladimír Dravecký. Ambri Piotta srovnala po teči Briana Flynna, ale v prodloužení se usmálo štěstí na Oceláře. Obránce Musil nastartoval Rostislava Martynka, který poslal do šance Matěje Stránského a ten rozhodl.
Nejlepším hráčem Třince v utkání byl vyhlášen brankář Petr Kváča. Na straně poražených si cenu přebírá rovněž maskovaný muž, kterým je Daniel Manzato.
61:46'
Třinec právě vstřelil branku!
Třinec si zahraje finále Spengler Cupu! Vše začal David Musil, který svou přihrávkou do levého křídla rozjel Rostislava Martynka. Ten sice musel zabrat, aby kotouč v útočném pásmu dobruslil, ale zvládl to a přes jediného bránícího hráče nahrál MATĚJOVI STRÁNSKÉMU, jenž tváří v tvář Manzatovi střelou na lapačku rozhoduje. Asistence: Rostislav Martynek a David Musil.
60:28'
První útok rozjeli Oceláři. Douderova střela ale trefila jen Douayho.
60:02'
Začalo pětiminutové prodloužení, které se hraje v tradičním formátu 3 na 3.
60:01'
Začalo prodloužení.
Po šedesáti minutách končí utkání remízou 2:2 a to znamená, že se bude prodlužovat. Třinci vyšel vstup do třetí třetiny a ve 46. minutě ho posunul do vedení 2:1 bekhendovou střelou Vladimír Dravecký. Ambri Piottu ale udržel v zápase Brian Flynn, který tečoval střelu Jelovace tak přesně, že puk zůstal ukrytý někde v polstrování zadní konstrukce branky a platnost gólu muselo potvrdit až video. Oceláři si každopádně zaslouží pochvalu za to, jak se od druhé periody začali herně zvedat.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:48'
Stránský za brankou neudržel kotouč a vypadá to, že základní hrací doba o postupujícím do finále nerozhodne.
59:01'
Běží poslední minuta třetí třetiny, Třinec drží útočné pásmo.
58:43'
Aron Chmielewski se hezkou stahovačkou zbavil protihráče a mohl střílet. Trefil jen obránce, ale ještě mohl dorážet a to už musel Manzato zasahovat.
58:11'
Z ostrého úhlu to zkoušel Ondřej Kovařčík, také Manzato byl na místě.
57:57'
Kváču prověřil Nick Plastino, brankář Třince byl pozorný a vyrazil kotouč.
57:33'
Doudera hledal na modré Gernáta, kterému puk ale ujel do středního pásma. Pro Oceláře škoda.
56:42'
Odpískán byl zásah jedné ze střídaček. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
55:57'
Na přihrávku Flynna od zadního hrazení si sjížděl Matt D'Agostini, naštěstí pro Třinec puk před brankou netrefil.
55:24'
Erik Hrňa dojel puk v rohu hřiště a přihrál ho Mikulíkovi. Ten na nic nečekal a vypálil, branku Ambri Piotty netrefil.
54:53'
K dobré střele se propracoval Aron Chmielewski. Ránu polského reprezentanta vytěsnil ramenem Manzato.
54:39'
Icing také na druhé straně. Rozehrávka se nepovedla Hamanovi.
54:28'
Zakázané uvolnění domácích po vyhození Dottiho.
53:57'
Poměrně těžký zákrok Kváči, který vykopl betonem dělovku Michaëla Ngoye od modré čáry.
53:20'
Nahození ze středního pásma odrazil Kváča do rohu. Tam se teď o puk bojuje.
52:34'
Po vyrovnání domácích se zase chytilo ve třetí třetině zaražené publikum.
52:03'
Z pravé strany vypálil golfákem Nick Plastino. Kváča puk vyrazil.
51:06'
Ambri Piotta právě vstřelila branku!
A byl to gól! Po nahození Igora Jelovace a teči BRIANA FLYNNA puk zapadl pod břevno a zůstal schovaný někde ve vnitřní konstrukci branky – tím se vyřešila otázka, kam kotouč zmizel. Po prohlédnutí videa ho rozhodčí následně našli a vyndali z Kváčovy klece. Je srovnáno na 2:2. Asistence: Igor Jelovac.
51:06'
Hokejisté Ambri Piotty se po nepřehledné situaci radují z gólu, ale rozhodčí budou vše prověřovat u videa!
50:28'
Po delší době zahrozil švýcarský tým. Wolskiho střílenou přihrávku neusměrnil za Kváčova záda D'Agostini.
49:37'
Rozhodčí pouštějí oboustranně tvrdou hru. Nyní se jednalo o střet Dottiho se Stránským, kterého poslal domácí obránce stromem k ledu.
48:49'
Hosté jsou při chuti. Manzata prověřili svými pokusy Štěpán Novotný a Ondřej Hrachovský.
48:19'
Zakázané uvolnění švýcarského týmu. Ten je zaskočen obratem obrazu hry, který dlouho hovořil právě pro Ambri Piottu.
48:10'
Domácí jsou již v plném počtu.
47:55'
David Musil pálil z levé strany. Třinecký bek vyprášil betony Manzata.
47:28'
Doudera hledal Michala Kovařčíka, kterému však puk sjel z hole a tak nemohl z pravého kruhu vystřelit.
46:32'
Z pravé strany to zkoušel Erik Hrňa. Jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
46:09'
Třinec si zahraje přesilovku. Tobias Fohrler dostal dvě minuty za hrubost.
45:25'
První řada hostí dostala soupeře pod tlak a byla za to sladce odměněna! Puk obdržel na modrou čáru Martin Gernát, který naznačil střelu golfem, ale místo toho nahrál před branku VLADIMÍROVI DRAVECKÉMU. Ten si ho srovnal na bekhend a vymetl horní růžek nad lapačkou gólmana Daniela Manzata – 1:2. Asistence: Martin Gernát a Matěj Stránský.
44:54'
Milan Mikulík se před vlastní brankou srazil s Goiem a hlavou spadl na tyčku. Vypadá to však, že bude v pořádku.
43:22'
Nahození Michala Kovařčíka se snažil tečovat Rostislav Martynek, jenž kotouč netrefil. Manzato tak nemusel zasahovat.
42:52'
Hned po buly se puk odrazil přímo na branku a Kváča ho přikryl lapačkou.
42:48'
Teď se ale dostal ke střele Michael Fora. Kváča dobrým zákrokem přerušil hru.
42:27'
Oceláři začali třetí třetinu dobře. Hrají často v útočném pásmo, na což Švýcaři nebyli v tomto zápase dlouho zvyklí.
41:32'
Škoda, že teď Chmielewski nesměřoval na Hrňu přesnější zadovku. Mohla z toho být další příležitost pro Třinec.
40:24'
Teď měl Manzato velké štěstí! Nahození Matěje Stránského zády k bráně šikovně tečoval Tomáš Marcinko a gólman Ambri Piotty si nebyl jist, jak vlastně zasáhl. Nakonec zjistil, že puk uvízl pod jeho pravým betonem!
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 22:01.
Druhá třetina přinesla postupně se lepšící výkon Třince. Hosté si začali vytvářet šance a vše vyvrcholilo 46 sekund před přestávkou, kdy puk putoval po ose Michal Kovařčík – Martynek – Ondřej Kovařčík a posledně jmenovaný vyrovnal na 1:1. Boj o postup do finále je tedy naprosto otevřený.
40:00'
39:14'
Oceláři srovnávají 46 sekund před koncem druhé třetiny! Michal Kovařčík zavezl puk do útočného pásma, kde se dostal k Rostislavovi Martynkovi. Ten ho bekhendem okamžitě posunul k ONDŘEJOVI KOVAŘČÍKOVI, který přesnou střelou překovává brankáře Manzata. Ten na puk vyrážečko nedosáhl – 1:1. Asistence: Rostislav Martynek.
38:40'
Třinečtí jsou už v plném počtu.
38:02'
Francouzský hokejista ale zřejmě bude v pořádku. Má jen drobný šrám na bradě.
38:02'
Floran Douay schytal nepříjemnou ránu kotoučem po střele Wolskiho někam do obličeje! Rozhodčí okamžitě přerušili hru.
37:37'
Rána Roberta Saboliće z pravé strany vyhnala Švýcary pryč z útočného pásma.
36:51'
Po nahrávce Saboliće střílel od modré čáry kapitán Ambri Michael Fora. Ten nemířil přesně.
36:39'
Třinečtí si navíc nepohlídali počet hráčů na ledě! Dvouminutový trest pro hráčskou lavici.
36:39'
Oceláři špatně střídali a do šance se tak dostal Matt D'Agostini. Ten z pravé strany pálil vedle vzdálenější tyčky.
35:41'
Floran Douay se natlačil před bránícího Hrachovského a ocitl se sám před Kváčou. Bekhendové zakončení domácího hráče brankář Třince pokryl!
35:18'
Hosté ve druhé třetině postupně zvyšují důraz a začínají být nebezpeční! Matěj Stránský si dobře nabruslil s kotoučem mezi kruhy. Jeho střela byla zablokována, ale třinečtí hráči se k volnému kotouči okamžitě sjeli a k dorážce se dostal právě Stránský. Puk je pod Manzatem!
33:23'
Aron Chmielewski se protáhl dopředu po levé straně. S jeho bekhendovým zakončením k bližší tyčce si poradil Manzato.
32:58'
Zakázané uvolnění Třince. Vhazovat se bude před Kváčou.
32:35'
Oceláři si teď dobře měnili puk v útočném pásmu. Z levé strany nakonec střílel Martin Gernát a Manzato ztlumil kotouč ve výstroji.
31:49'
Mikulíkovo bekhendové nahození z rohu hřiště odrazil před Hrňou do bezpečí Manzato.
31:42'
Kotouč se nyní snesl až do hlediště. Vhazovat by se mělo ve středním pásmu.
30:30'
Hokejisté Ambri Piotta velmi dobře bruslí a vědí, co chtějí hrát. Třinečtí tak v ofenzivě nejsou moc nebezpeční.
29:54'
Giacomo Dal Pian uzmul puk ve středním pásmu a střelou z pravé strany protáhl Kváču. Ten si připsal další dobrý zákrok.
28:46'
Rozehrávku hostí po mantinelu zachytil Nick Plastino, který puk okamžitě nahodil na Kváču. Třinecký gólman přerušil hru.
27:47'
Hra je teď hodně kouskována. Další přerušení a buly ve středním pásmu.
27:26'
Puk se odrazil do ochranné sítě za brankou Třince. Hra je tedy přerušena.
26:51'
Tempo hry teď trošku uvadlo, což asi vyhovuje třineckým Ocelářům.
25:18'
David Musil konečně odehrál kotouč do bezpečí a Martynkova řada může snad po dvou minutách vystřídat!
24:34'
Hosté se teď dostali pod velký tlak a teď navíc zahráli na icing. Pětice Ocelářů přitom byla na ledě dlouho a teď také nemůže střídat. To už je hodně nepříjemné.
23:57'
Marco Müller si u branky vyzpovídal bránícího Michala Kovařčíka a z úhlu ohrozil Kváču. Ten si prostor u bližší tyčky pohlídal.
22:46'
Třinečtí se snaží trochu zvýšit aktivitu. Hraje se v útočném pásmu českého účastníka Spengler Cupu.
21:35'
Hokejisté Ambri vyrazili do přečíslení 2 na 1. Egli našel najíždějícího Tommasa Goie, který Kváču z levého kruhu neprostřelil!
20:41'
Michal Kovařčík se stahovačkou zbavil obránce a ocitl se ve velké šanci. Jeho zakončení však přizvedl vyrážečkou do ochranné sítě Manzato!
20:32'
20:23'
Hráči Ambri Piotty vyhazují a je jasné, že Oceláři přesilovku nevyužijí.
20:01'
Třinec bude dohrávat ještě 29 sekund z přesilové hry.
Další třetina začne přibližně ve 21:08.
První třetina druhého semifinále Spenglerova poháru vyšla lépe švýcarskému celku Ambri Piotta. Ten byl aktivnější než Oceláři a v 5. minutě mu k radosti většiny diváků v hledišti Vaillant Areny zajistil vedení Giacomo Dal Pian. Třinečtí vděčí za pouze jednobrankové manko především brankáři Kváčovi, který si připsal několik těžkých zákroků.
20:00'
19:48'
A šance pro Oceláře. Přihrávku na pravý kruh dostal Erik Hrňa, ale proti jeho voleji se Manzato přesunul!
19:27'
Třinec je v plném počtu. Začíná tedy zkrácená přesilovka českého týmu.
19:19'
Chybu v rozehrávce Třince mohl potrestat Marco Müller. Ten objel Marcinka, který se ocitl v roli posledního hráče a bekhendové zakončení útočníka Ambri musel vytěsnit Kváča!
19:01'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:31'
Vyloučení v týmu HC Ambri Piotta (Wojtek Wolski – 2 min., hákování).
18:31'
Matěj Stránský sebral domácím puk a vyrazil do rychlého protiútoku. Ještě mu najížděl Michal Kovařčík, na něhož Stránský přihrávku neprocpal, ovšem Oceláři smutnit nemusí, bude se vylučovat na straně Ambri.
18:05'
Hosté opět vyhazují.
17:33'
Po buly se dostali k puku hráči Třince, kteří hned vyhodili.
17:26'
Vladimír Dravecký v útočném pásmu dohrál Michaëla Ngoye a je již třetím vyloučeným hráčem Třince v první třetině.
17:08'
Chris Egli nastřelil puk na Kváču a hned se vydal do předbrankového prostoru. Brankář Ocelářů raději přerušil hru.
16:19'
Zakázané uvolnění hostí. Třinečtí mají možná trochu těžší nohy i vzhledem k tomu, že včera sehráli těžké čtvrtfinálové utkání proti Ufě.
15:42'
Marco Miranda to zkusil zápěstím ze střední vzdálenosti. Kváča našel kotouč na své hrudi.
15:17'
Michal Kovařčík poslal puk na modrou, odkud pálil Milan Doudera. Až na Manzata kotouč nedoletěl.
14:38'
Další zákrok Kváči. Ten pokryl střelu od modré čáry a následně pak i rozehrál.
14:13'
Hokejisté Ambri jsou jasně aktivnějším týmem. Třinečtí mají s pohybem soupeře velké problémy.
13:27'
Před třineckou brankou neprotlačil bekhendem puk za Kváču Floran Douay. Poté pálil Robert Sabolič a hostující gólman ukryl kotouč ve výstroji.
12:59'
Střely na branku – 12:7
12:57'
Jelovacův nástřel z dálky zachytil Kváča. Hráči Ambri tak získali vhazování v útočném pásmu.
12:18'
Hosté mají možnost podržet puk a zatím rozvážně rozehrávají útočnou akci.
11:00'
Hosté po delší době trochu zahrozili. Novotný s Mikulíkem dostali puk do útočného pásma a první jmenovaný střelou zápěstím vyzkoušel pozornost Daniela Manzata.
10:25'
Trisconi poslal puk před brankoviště, kde byl úplně volný Tommaso Goi. Ten zblízka zamířil jen do lapačky Petra Kváči!
09:08'
V závěru třineckého oslabení vyvezl puk dopředu Zahradníček, který se ještě snažil hledat Adamského. Kotouč však srazil mimo jeho dosah bránící hráč. Hosté jsou už kompletní.
08:22'
Další zákrok Kváči, z voleje na něj střílel Wojtek Wolski.
08:03'
Tvrdou střelu od pravého mantinelu vykopl do rohu Kváča.
07:07'
Martin Gernát dostal dvě minuty za sekání. Je tu druhá přesilovka pro švýcarský tým.
06:51'
Agresivní a rychlá hra domácích dělá Třinci problémy. Ambri navíc žene dopředu i publikum.
05:19'
Už to mohlo být 2:0! Noele Trisconi dostal přihrávku za obranu a jel sám na Kváču. Zakončení útočníka Ambri olízlo tyčku!
04:37'
Švýcarský tým otevírá skóre až při hře 5 na 5! Hosté ztratili kotouč za vlastní brankou a po nahrávce Patrika Incira byl před třineckou klecí zcela volný GIACOMO DAL PIAN, který se nemýlil a svou střelou nedal Kváčovi šanci zakročit. Asistence: Patrick Incir a Floran Douay.
04:08'
Matt D'Agostini se objevil sám na levém kruhu. Mířil nad levý beton brankáře Kváči, ale ten tam stačil přiložit svou ruku!
03:30'
Tobias Fohrler to sehrál dolů na Dominica Zwergera, který dával z první mezi kruhy na Marca Müllera. Kváča přiložil beton k pravé tyčce včas a zachránil svůj tým!
03:08'
Přesilovka domácích jde především přes Foru a Wolskiho. Oba hráči už několikrát vystřelili, ale branku zatím míjejí.
02:14'
Jiří Polanský vysekl hokejku z rukou Zwergeroi. Máme tu první přesilovku pro Ambri Piottu.
01:50'
Wojtek Wolski připravil první práci pro brankáře Petra Kváču. Jeho střelu přes obránce hostující gólman vykopl pravým betonem.
01:01'
Tentokrát se Oceláři dopustili postavení mimo hru.
00:20'
Třinec začal aktivně. Po Douderově nahození si puk našel Tomáš Marcinko, který bekhendem zakončoval do betonů brankáře Manzata.
00:01'
V hledišti mají velkou převahu fanoušci týmu Ambri Piotta. Ti to samozřejmě mají do Davosu mnohem blíže, než příznivci Třince.

HC Ambri Piotta: Manzato (Waeber) – Plastino, Jelovac, Fora (C), Dotti, Ngoy, Pinana, Fohrler – Wolski, Flynn, D'Agostini (A) – Miranda, Zwerger, Müller (A) – Egli, Goi, Trisconi – Sabolič, Douay, Dal Pian.

HC Oceláři Třinec: Kváča (Štěpánek) – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Hrachovský, M. Adámek, Zahradníček, Haman – Dravecký (A), Marcinko (A), M. Stránský – Martynek, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský (C), Polanský, Chmielewski – Hrňa, Mikulík, Novotný – Szturc.
Ambri Piotta postoupila přímo do semifinále jako vítěz skupiny 1. Oproti Třinci tak mohou být Švýcaři odpočinutější. Hráči Ambri inkasovali ve dvou zápasech jediný gól, když nejprve přehráli 4:1 Ufu a poté zdolali 3:0 finské Turku. Ve švýcarské NLA přitom tomuto celku patří až deváté místo, momentálně by tedy ani nepostoupil do play-off.
Hokejisté Třince na úvod Spengler Cupu podlehli 1:4 Kanadě, ale ve druhém utkání přehráli stejným poměrem pořádající Davos a ve skupině 2 obsadili druhé místo. Museli tak do čtvrtfinále, kde je v neděli čekal účastník KHL z Ufy. Oceláři se ale věhlasného týmu, za který nastoupily takové persony jako Linus Omark či Alexandr Burmistrov, nezalekli a nakonec dokázali zvítězit 3:2. Rozhodující gól vstřelil v 51. minutě zkušený útočník Rostislav Martynek.
Vítám tu všechny hokejové příznivce! V úterý večer se odehraje druhé semifinále Spengler Cupu v Davosu, v němž se utkají švýcarská Ambri Piotta a Třinec, který si zajistil semifinálovou účast v nedělním čtvrtfinále proti Ufě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.