Pardubice - Zlín: V prodloužení rozhodl o vítězi David Tomášek, 3:2

Nervy drásající utkání nakonec našlo rozuzlení až v prodloužení. Po první třetině to bylo 2:0 pro Zlín a s Dynamem to díky předváděné hře vypadalo zle, ale domácí se nakonec vzchopili a postupně dokázali dovést zápas až do pětiminutové nadstavby, kterou v její poslední minutě rozhodl přízemní střelou David Tomášek. Z pardubické Tipsport areny se s Vámi loučí Marek Votke.
Nejlepší hráči: Jerome Leduc – Filip Chytil.
64:03
Dynamo právě vstřelilo branku!
Teď už ano! DAVID TOMÁŠEK ujel podél mantinelu, zvedl hlavu, pořádně zamířil a přízemní střelou překonal Kašíka, čímž rozhodl dnešní utkání! Asistence: Tomáš Rolinek.
63:34
Dynamo je současných chvílích aktivnějším soupeřem, ale stále není rozhodnuto.
62:53
Tyler Redenbach po přihrávce taktéž trefuje tyč!
62:15
Robert Říčka dostal přesný pas před branku, ale minul!
61:30
Redenbach ujížděl dva na jednoho se Ščotkou, ale zakončil mimo tři tyče.
61:00
Miroslav Blaťák z mezikruží trefuje tyč!
60:26
Antonín Honejsek ani na druhé straně Petr Sýkora nebyli na úvod prodloužení úspěšní.
60:01
Tři třetiny vítěze neurčily, bude se prodlužovat. V poslední třetině měly oba celky šancí jako šafránu, ale ani jeden z gólmanů nekapituloval. Pětiminutové prodloužení tři na tři začne za dvě minutky.
60:00
59:20
Tomášek se přihrávkou přes obránce snažil uvolnit Petra Sýkoru, před kterým už byl pouze Kašík, ale poslal mu přihrávku na paty!
58:01
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:28
Další zákrok Kašíka proti střele Davida Tomáška!
57:15
Dynko ze všech sil drží útočné pásmo a Kašík se vrhá do přihrávek, do střel a bůh ví do čeho ještě hlava nehlava. Na bodech dnes opravdu záleží oběma celkům.
56:21
Ctirad Ovčačík vypálil tvrdě od modré čáry a Kašík předvedl ukázkový semafor!
55:37
Jiří Ondráček viděl trochu místa v pardubické brance a poslal na ni tvrdý příklep, ale nezamířil vůbec přesně a ozval se pouze mantinel.
53:10
Dynamo se snaží v útočném pásmu, ale Zlín poctivě brání a napadá.
52:09
Dělovka Redenbacha skončila na Kašíkově pravém betonu.
51:51
Tomáš Žižka se řítil na Růžičku a pardubický brankář jen tak tak vytěsnil kotouč mimo tři tyče!
51:11
Zlín se na chvíli usadil v útočném pásmu a Růžička raději přikrývá kotouč lapačkou.
50:09
Dnešní utkání v Pardubicích sleduje 7 381 diváků.
48:11
Po dalším Rolinkově pokusu z otočky dorážel Lukáš Nahodil, ale Kašík vyráží vysoko do ochranné sítě a hra je přerušena.
46:22
Je vyrovnáno! Na využití přesilovky domácím stačily tři vteřinky, když Petr Sýkora posunul kotouč doprava na TOMÁŠE ROLINKA, a ten ukázkovým příklepem překonal Kašíka! Taková střela se vám nepovede každý den. Asistence: Petr Sýkora a Tyler Redenbach.
46:19
Teď si pro změnu přesilovku zahraje Dynamo. Tomáš Žižka, jenž dostává dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku mimo hřiště, putuje na trestnou lavici.
46:11
45:24
Tomáš Klimenta opět sám před Kašíkem tečoval kotouč pouze do betonu zlínského brankáře!
44:43
Schausův ostrý příklep od modré Kašík ramenem vyráží jen těsně nad branku!
44:20
Zlín ale prakticky ihned po buly vyváží kotouč až za Růžičku.
44:11
Za podražení putuje na trestnou lavici Ondřej Veselý a Dynamo si zahraje přesilovku.
43:56
Dynamo se pokusilo o založení dalšího útoku, ale vysoká přihrávka končí na zakázaném uvolnění.
42:25
David Tomášek zavezl kotouč do útočného pásma, kde jej přenechal Petru Sýkorovi, ale jeho střela letěla vysoko nad.
42:05
Na druhé straně se do zakončení dostal Roman Vlach, ale trefil pouze rameno Martina Růžičky.
41:12
Přes obránce pálil Lukáš Nahodil, ale Kašík byl opět na svém místě.
40:29
Hned v úvodu se do zakončení nadvakrát dostal David Tomášek, ale Kašík byl pozorný.
40:01
Je za námi i druhá třetina. Hosté stále drží vedení na své straně, ale Dynamu se podařilo vstřelit alespoň kontaktní gól a vyhlídky před poslední třetinou nejsou úplně nejčernější. Gól na 1:2 z pohledu domácích vstřelil ve vlastním oslabení Jerome Leduc, jenž si sjel pro přihrávku od Klimenty a svižnou střelou zakončil přesně. Třetí třetina začne přibližně v 18:42.
40:00
39:21
David Šťastný měl před sebou poloodkrytou branku, ale puk měl na bekhend a nedokázal zakončit!
38:46
Ihned po buly je ale znovu přerušeno a Ševci mohou v klidu vystřídat.
38:44
Zlínská pětka je ale na ledě už hodně dlouho a hosté si raději berou oddechový čas.
38:44
Dynamo si teď vytvořilo velký tlak v útočném pásmu a Zlín raději vyhazuje na zakázané uvolnění.
37:59
Redenbach hledal před brankou postaveného Malleta, ale s příhrávkou čekal příliš dlouho a zlínský obránce zakročil.
36:58
Tomáš Klimenta se pokoušel procpat do zakončení, obešel posledního obránce, ale na Kašíkovi si vylámal zuby.
35:01
Pardubicím se opět přestává dařit přechod do útoku a Zlín je u všeho dříve.
34:00
Na druhé straně hru klidným zákrokem zase přerušuje Martin Růžička.
33:43
Po zásahu Libora Kašíka následuje komerční přestávka.
33:11
32:19
Tomáš Klimenta má dneska opravdu den blbec... pardubický útočník v oslabení stál doslova před prázdnou brankou, ale trefil pouze hokejku zlínského obránce!
31:11
Zlín vířil v útočném pásmu a domácí museli zatáhnout za záchrannou brzdu. Na dvě minuty za hákování míří za katr navrátilec do sestavy Dynama Jan Starý.
29:37
Rolinkovi v bezprostřední blízkosti zlínské branky nesedlo zakončení!
29:02
Dynamo výrazně přidalo na obrátkách a hra je o poznání vyrovnanější.
28:13
Alexandre Mallet měl na holi vyrovnání, ale ostrou střelou trefil pouze břevno!
27:45
27:27
Zlínu se přesilovka vůbec nedaří.
26:05
Východočeši ve vlastním oslabení dávají kontaktní gól! Klimenta v útočném pásmu šetřil vteřinky a poslal kotouč mezi kruhy, kam si najížděl JEROME LEDUC a propálil Kašíka! Asistence: Tomáš Klimenta.
25:45
Nicholas Schaus inkasuje další menší trest (hákování) a nabízí Zlínu další přesilovku.
25:08
Ladislav Havlík propadl ve středním pásmu a Filip Chytil se řítil sám na Růžičku podporovaný spoluhráčem Říčkou! Pardubický brankář ale chytá!
22:47
Tomáš Klimenta dnes již minimálně potřetí nevyužil přihrávku přímo před branku, tentokráte stál před Kašíkem zcela sám!
22:02
Petr Sýkora číhal na přihrávku, která by ho poslala do brejku, ale nakonec je z toho pouze zakázané uvolnění.
21:29
21:07
Prozatím se mu ovšem nedaří dostat se do tempa, Dynamo vyhazuje přes celé hřiště.
20:47
Zlín podpořený početní výhodou je od prvních vteřin u kotouče.
20:01
Po první dvacetiminutovce vede Zlín naprosto zaslouženě o dvě branky. Domácí si sice připravili pár zajímavých šancí, ale zakončení nebylo ideální. Skóre hned ve druhé minutě otevřel dorostenec Filip Chytil a v závěru třetiny vedení navýšil pohotovou dorážkou odraženého kotouče Roberts Bukarts. Druhá třetina začne přibližně v 17:52.
20:00
19:31
Nicholas Schaus inkasuje dvě minuty za podražení a Zlín si v závěru přesilovky zahraje další přesilovku.
18:25
Zlín právě vstřelil branku!
Hosté odskakují do dvoubrankového vedení! ROBERTS BUKARTS posílal z pravého křídla přihrávku do druhé vlny. Do dráhy puku se ovšem položil Ctirad Ovčačík, od kterého se černá guma odrazila zpět na hůl zlínského útočníka a ten pohotově vymetl šibenici Růžičkovy branky. Asistence: Roberts Bukarts.
17:47
Jiří Marušák zachytil pardubickou rozehrávku a z otočky poslal Růžičkovi pozdrav ostrým příklepem. Domácí brankář protáhl svou lapačku.
17:01
Ondřej Panna posílal další nepříjemnou přihrávku přímo před branku, ale kotouč pouze prolétl brankovištěm a skončil na mantinelu.
15:46
Dynamo krouží v útočném pásmu a vytváří si celkem nebezpečné šance, zakončení ovšem není ideální.
15:02
Tomáš Rolinek dostal přesný pas od Schause před poloodkrytou branku a selhal ve stoprocentní příležitosti, když netrefil kotouč!
13:42
Ondřej Panna před brankou Zlína nepříjemně tečoval příklep Tomáše Kauta od modré, ale Kašík schoval kotouč ve své lapačce.
12:59
Pavel Kubiš u levé tyčky pardubické branky krásnou kličkou obešel domácího obránce a už už si pokládal Růžičku na led, ale gólman Dynama se rozhodit nenechal a kryje!
12:22
Dynamu se vůbec nedaří založit souvislou akci, Ševci kryjí veškeré pokusy o přihrávky a odvrací jeden útok za druhým.
10:20
Zlín je v pěti aktivnějším týmem a Růžička se musí mít hodně na pozoru.
09:33
09:15
David Tomášek křižnou přihrávkou hledal Klimentu, ale druhý jmenovaný nedokázal prudký puk zpracovat.
08:51
Východočeši kombinují v útočném pásmu, ale někdo zahrál vysokou holí a domácí jsou vykázáni do střední třetiny.
08:07
Sýkora si řekl o přihrávku, ale jeho příklep letí těsně mimo.
07:33
Přesilovou hru si zahraje také domácí Dynamo. Oldřich Horák totiž inkasuje dvě minuty za podražení a odjíždí na trestnou lavici.
06:21
Libor Kašík si připisuje další zákrok a následuje komerční přestávka.
06:00
Redenbach s Malletem ujeli dva na jednoho, ale Redenbach musel vzít zakončení na sebe, protože byl tísněn obráncem. Kašík tuto šanci zlikvidoval betonem.
05:32
05:18
Dynamo vyhazuje přes všechny čáry.
04:45
Zlín kombinuje v útočném pásmu, ale do žádné větší šance se prozatím nedostal.
03:32
Zlín si zahraje přesilovou hru. Domácí špatně střídali a dostávají dvě minuty za hru v šesti. Trest odpyká Petr Sýkora.
01:27
Nedáš – dostaneš! Starší dorostenec FILIP CHYTIL si najel do útočného pásma, nahodil puk na mantinel, od kterého se odrazil zpět na úroveň brankové čáry a odsud jej mladičký útočník bekhendem dostal za Růžičku! Asistence: Dalibor Řezníček.
01:07
Rolinek v pádu za brankou hledal přihrávkou před Kašíka Tomáše Klimentu, ale ten nedokázal zakončit!
00:01

HC Dynamo Pardubice: Martin Růžička (Klouček) – Schaus, Havlík, Leduc, Ovčačík, Ščotka, Nedbal, Bokroš – P. Sýkora, Tomášek, Johnson – Klimenta, Nahodil, Rolinek – Mallet, Redenbach, Beran – Panna, T. Kaut, Starý.

PSG Zlín: Štůrala (Kašík) – Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Blaťák, O. Horák – Šťastný, P. Holík, Říčka – Bukarts, Honejsek, Kubiš – Okál, Chytil, O. Veselý – J. Ondráček, R. Vlach, Popelka – Maruna.

Rozhodčí: Hejduk, Petružálek – Zíka, Barvíř.
Zato u Východočechů se hraje pořád stejná písnička. Svěřenci Pavla Rohlíka stále nemohou najet na vítěznou vlnu a v letošní sezoně se jim ještě nepodařilo zvítězit víc než třikrát v řadě. Aktuálně mají za sebou naopak dvě po sobě jdoucí prohry doma s Libercem a v derby s Hradcem Králové na jeho ledě.
Jak už jsem zmínil, Zlínu se podařilo vyhrát již třikrát za sebou. Postupně dokázal porazit Vítkovice, Mladou Boleslav a Plzeň. V prvních dvou případech bral dva body za vítězství v nadstavbě, Plzeň potom na domácím ledě zdolal výsledkem 3:1.
Domácím po nezdaru v posledním kole s Hradcem stále patří třináctá příčka s devětadvaceti body, zatímco zlínští po třech výhrách v řadě stíhají Olomouc na jedenáctém místě. Bodů mají sedmatřicet.
Do Pardubic dnes přijíždí Ševci ze Zlína k dalšímu důležitému zápasu v boji o postupovou desítku. Jedná se o jubilejní dvoustý vzájemný zápas těchto dvou soupeřů.
Většina obyvatel České republiky ještě nejspíš tráví vánočního kapra, cukroví, řízky, bramborový salát a kdo ví co ještě, ale to se rozhodně netýká profesionálních hokejistů! Minimálně v Česku totiž pokračuje nejvyšší soutěž.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.