Tipsport Extraliga - Základní část - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Litvínov - 29. října 2017   17:00

Olomouc
58:53' Strapáč (Ondrušek)
1:3
(0:3, 0:0, 1:0)
Litvínov
02:10' Sörvik  (Kubát, V. Hübl) • 02:36' Gula  (L. Doudera, Ihnačák) • 10:02' Jurčík  (Kubát, J. Šimeček)
Olomouc
Konrád (11. Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Houdek, Staněk, J. Galvas – R. Vlach, Laš, J. Knotek (A) – Eberle, Burian, Sundher – Skladaný, Strapáč, Mráz – Ostřížek, Holec, Herman – Jergl.
Hribik, Horák – Brejcha, Jelínek
Zimní stadion Olomouc
4431 diváků
Litvínov

Olomouc - Litvínov: Čestný zásah domácích, trefil se Strapáč, 1:3

Ode mě je to pro dnešní večer vše. Děkuji Vám za pozornost a budu se těšit zase u dalších onlajnů z olomoucké Plecharény.
Střely na branku:
Olomouc: 16 (celkem 42)
Litvínov: 4 (celkem 19)
Poslední část patřila jednoznačně domácímu celku, který svého ouspeře zatlačil v obranném pásmu, ale nedokázal se prosadit přes brankáře Petráska. Litvínov zahrozil pouze ojediněle. V závěrečných minutách se pak přece jen podařilo Kohoutům připravit litvínovského brankáře o čisté konto, když se prosadil Petr Strapáč, na obrat v zápase už však bylo příliš pozdě a hosté si zaslouženě dokráčeli k vítězství 1:3.
Nejlepší hráči:
Jakub Herman (OLO)
Michael Petrásek (LIT)
59:57'
Kubát už jen symbolicky nahodil na Faltera, který srazil puk do rohu kluziště.
58:53'
Olomouc právě vstřelila branku!
Po zmatku před Petráskovým brankovištěm se puk odrazil k PETRU STRAPÁČOVI, který ho bez potíží uklidil do prázdné branky. Asistence: Jiří Ondrušek.
58:43'
Černý zůstal sám před Falterem, ale nedokázal se vytočit, aby poslal puk kolem jeho betonu.
58:25'
Další Škůrkovo nahození Petrásek raději ukrývá do lapačky.
58:05'
Škůrek nahodil na Petráska, ten puk vyrazil před sebe.
57:26'
Galvas s Eberlem se teď několika nahrávkami dokázali dostat až k Petráskovi, ale první jmenovaný ani na dvakrát neuspěl.
56:42'
Gula zasáhl jen Ostřížka.
55:45'
Škůrkovo nahození se odrazilo o clonícího hráče. Petrásek zasahovat nemusel.
55:02'
Gerhát neprošel přes útočnou modrou čáru.
Dnešní utkání sleduje 4431 diváků.
54:25'
Petrásek opět chyboval při rozehrávce, ale ani tentokrát toho domácí nedokázali využít.
54:13'
Ihnačák bekhendovou střelu příliš zvedl, vhazovat se bude ve středním pásmu.
53:40'
Hüblova střela minula branku.
53:32'
Vyrůbalík nahazuje do útočného pásma.
53:14'
Skladaného střelu vyrazil Petrásek do ochranné sítě.
52:56'
Hned po buly zkusil vystřelit Galvas. Petrásek má puk v lapačce.
52:51'
Škůrkova střela končí pod brankářem Litvínova.
52:39'
Zakázané uvolnění Olomouce.
52:11'
Hübl zachytil rozehrávku domácích a Litvínov rozehrává od své branky.
51:33'
Galvas ještě udržel pásmo, ale na puku jsou hosté.
51:01'
Staňkovu střelu zblokoval hostující hráč.
50:26'
Ondruškovi se přihrávka nevydařila a Olomouc musí začít ze středního pásma.
49:58'
Rovněž Eberle zasáhl jen hostujícího hráče a Litvínov vyhazuje.
48:29'
Olomouc si zahraje přesilovku. Dvě minuty za hákování si odsedí Viktor Hübl (LIT).
47:35'
Olomouc má v posledních minutách velkou převahu, ale stále bez gólového efektu.
47:14'
Burian vystřelil jen do betonu Petráska.
46:44'
Zakázané uvolnění Litvínova.
46:28'
Dva olomoučtí útočníci si dokázali najet před branku Petráska, ale dávali si přednost a hostující obránci vypíchli puk z bezprostředního nebezpečí. Vzápětí jej ale dostal Staněk, který orazítkoval horní tyč.
45:50'
Hübl protečoval do útočného pásma, ale tam jsou jen domácí.
45:40'
Ofsajd domácího týmu.
44:54'
Ondrušek právě předvedl krásné gesto fair play, když odvolal faul Trávníčka.
44:39'
Hanzl s Ihnačákem šli dva na jednoho, ale druhý jmenovaný se pokusil puk vrátit zpět na Hanzla a zasáhl brusle vracejícího se obránce.
44:22'
Doudera rozehrává od své branky.
43:53'
Strapáčovu střelu vyrazil Petrásek hokejkou.
43:17'
Vlach nabízel puk před branku Ostřížkovi, ale kotouč se odrazil o brusle a přeplachtil branku.
43:01'
Skladaný vystihl rozehrávku a vyrazil do útoku. Nabídl puk Ondruškovi, který se zbavil bránícího hráče a vystřelil, ale Petrásek předvedl mrštnou lapačku!
42:26'
Eberleho střelu vyrazil Petrásek ramenem.
41:41'
Vlach hledal před brankou Eberleho, ale ten to měl na bekhend a ke střele se nedostal.
41:00'
Litvínov posouvá puk do středního pásma a odchází střídat.
40:49'
40:41'
Na puku je Litvínov, ale zatím hledá marně cestu přes střední pásmo.
40:19'
Další střelecký pokus už Petrásek ukryl pod lapačkou.
40:12'
Eberleho střela minula branku.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 18:43.
Olomouc: 19 (celkem 26)
Litvínov: 5 (celkem 15)
Druhá třetina branku nepřinesla. O něco lépe si v ní vedli domácí, kteří si také vybojovali dvě přesilové hry, ale jejich koncovka zpravidla vázla, a když ne, skončili na skvěle chytajícím Petráskovi. Také Litvínov ale dokázal nebezpečně zahrozit, především pak v závěrečných minutách, kdy zůstal mezi kruhy nepokrytý Vandas. Rovněž Falter ale svůj tým drží skvělými zákroky.
40:00'
39:54'
39:28'
Vandas dostal krásnou nabídku před branku, ale Falter máchl lapačkou a vyrazil jeho střelu za branku!
39:14'
Litvínov vyrazil do rychlého protiútoku, ale puk nakonec končí někde pod Falterem.
39:04'
Dopředu vyrazili Eberle s Lašem, ale druhý jmenovaný zasáhl jen chrániče bránícího hráče.
38:25'
Litvínov je v ofsajdovém postavení a domácí šetří čas z trestu.
38:10'
Vyrůbalík vybojoval puk a poslal dopředu Hermana. Ten ještě předložil puk Burianovi, ale Petrásek následnou střelu vyrazil do ochranné sítě.
37:56'
Staňkovo vyhození zasáhlo napadajícího útočníka a ten se ztěžka zvedá z ledu. Hra je přerušena.
37:48'
Postavení mimo hru Litvínova.
37:39'
Pilařovu střelu tečoval Ihnačák za branku.
37:01'
Litvínov si zahraje přesilovou hru. Dvě minuty za nedovolené bránění si odsedí Jiří Ondrušek (OLO).
36:48'
Jánský s Lukešem šli dva proti jednomu, ale druhý jmenovaný nezpracoval přihrávku.
36:03'
Olomouc si dokázala vytvořit krátký tlak v útočném pásmu, ale Mráz nakonec ztrácí puk a dopředu jdou hosté.
35:26'
Pilař vystřelil na Faltera, aniž by jeho spoluhráči vyčistili pásmo a po úmyslném ofsajdu se vhazuje před Petráskem.
34:18'
Domácí se hnali do dalšího přečíslení a Petrásek chvíli nevěděl, kde má puk, ale žádný z dorážejících hráčů Olomouce toho nedokázal využít.
34:03'
Litvínov se drží v útočném pásmu. Od modré čáry prověřil Faltera Gula.
33:31'
Posunutá branka domácích. Vhazovat se bude před Konrádem.
32:46'
Ostřížek vystřelil ze středního pásma, Petrásek opět vyráží.
32:14'
Eberle zůstal nepokrytý na kruhu a dostal se ke střele z první. Petrásek však zůstává neprůstřelný.
31:48'
Litvínov opět vyhazuje.
31:25'
Litvínov posouvá puk alespoň do středního pásma.
31:18'
Houdkovu střelu Petrásek vyrazil do rohu.
31:11'
Puk končí na střídačce domácích. Vhazovat se bude před Petráskem.
30:47'
Litvínov vyhazuje až k Falterovi.
30:35'
Galvas vystřelil jen do betonu Petráska.
30:08'
Olomouc is zahraje další početní výhodu. Dvě minuty za nedovolené bránění si odpyká Karel Pilař.
29:54'
Škůrek si sjel pro střelu, ale minul branku.
29:21'
Knotek tečoval jen do betonu Petráska.
29:14'
29:00'
Hermanova přihrávka na Buriana neprošla.
28:30'
Litvínov se natlačil do útočného pásma, ale ke střele se nedostal. Puk se odrazil k Falterovi od mantinelu a ten přerušil hru.
27:49'
Laš ze středního pásma nahodil na Petráska, který raději přerušil hru.
27:25'
Olomouc je vykázána do středního pásma kvůli postavení útočníka v brankovišti.
27:04'
Eberle s Knotkem šli do přečíslení, ale Petrásek se stihl přesunout a střelu z první zastavil hrudí.
26:42'
Laš vystřelil od modré a puk končí v náručí Petráska.
26:16'
Jánský si udělal prostor a prověřil Faltera prudkou střelou. Ten byl pozorný.
25:50'
Litvínov posílá puk až k Falterovi.
25:18'
Poté ale nastřelil prvního hráče a musí spěchat dozadu, aby byl u puku první.
25:02'
Galvas zachytil vyhození hostů na modré čáře.
24:40'
Škůrek zasáhl pouze Knotka.
23:53'
Olomouc si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za vyhození puku si odpyká Ondřej Jurčík (LIT).
23:49'
Herman poslal puk před branku, kde se snažil dorážet Burian, ale Petrásek byl pozorný.
22:45'
Puk zůstává pod jedním z hostujících hráčů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
22:15'
Vandasovi přihrávka nevyšla a Litvínov musí začít ze středního pásma.
21:44'
Puk se odrazil před Petráskovu branku, ale tam byli jen hráči ve žlutočerné.
21:07'
Ofsajd Olomouce.
20:54'
Škůrek trefil jen bránícího hráče.
20:28'
Skladaný tečoval jen do Petráskova betonu.
20:21'
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 17:52.
Olomouc: 7
Litvínov: 10
Vstup do utkání se vydařil jednoznačně lépe Litvínovu, který využil hned svou první přesilovou hru a ve 3. minutě šel do vedení zásluhou Daniela Sörvika. Jen o dvacet šest vteřin později na něj navíc navázal Jiří Gula. Olomouc poté přidala na tempu a svého soupeře začala přehrávat, v desáté minutě ale Litvínov srovnal krok a vzápětí udeřil potřetí. Tentokrát se stal úspěšným střelcem Ondřej Jurčík, po jehož brance Konráda vystřídal Falter. Od té doby už branky nepadaly, ačkoliv hosté si v závěru dokázali vypracovat velice slibný tlak.
20:00'
19:55'
Knotek vyrazil do přečíslení dvou proti jednomu a hledal přihrávkou Laše. Na poslední chvíli zasáhl vracející se obránce, přesto se olomoucký útočník dostal ke střele bekhendem a puk se za Petráskem snášel do brány. Jeden z hostujících hráčů jej ale uklidil včas do bezpečí.
18:59'
Matoušek čekal mezi kruhy na střelu, ale přihrávka na něj neprošla.
18:20'
Olomouc má potíže dostat se ze svého pásma, Litvínov dobře napadá.
17:57'
17:30'
Jánský jel sám na Faltera, ale olomoucký brankář se nenechal rozhodit a jeho kličku si pohlídal.
16:32'
Po Petráskově chybě se Olomouc dostala na puk za jeho brankou, ale přihrávka mezi kruhy domácímu útočníkovi nevyšla.
16:22'
Staňkovu střelu tečoval Eberle do ochranné sítě.
16:05'
Puk končí na střídačce, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
15:50'
Olomouc začíná opět od své branky.
15:17'
Další Škůrkův pokus končí v lapačce Petráska.
15:01'
Škůrek nahodil pouze za branku.
14:45'
Puk končí na střídačce Litvínova. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
14:32'
Zakázané uvolnění hostů.
14:28'
Litvínov rozehrává od své branky.
14:09'
Laš vystřelil jen do chráničů bránícího hráče.
13:00'
Ani jedna strana teď není schopna usadit se v útočném pásmu a hra se přelévá středním pásmem sem a tam.
11:50'
Mráz přihrával před branku, ale skákavý puk žádný z olomouckých hráčů netrefil.
11:29'
Puk se odrazil zpoza branky k Petráskovi, který raději přerušuje hru.
10:48'
Jurčík vystihl rozehrávku, ale podklouzla mu brusle a na brejk neměl rychlost.
10:37'
Gerhát vyhazuje až k Falterovi.
10:12'
Mora má šanci vrátit se do zápasu. Dvě minuty za zdržování hry si odsedí Jiří Gula (LIT).
10:02'
Střídání v týmu HC Olomouc: ze hřiště odchází Branislav Konrád, přichází Martin Falter.
10:02'
Litvínov právě vstřelil branku!
Krátce po buly našel Kubát mezi kruhy nepokrytého ONDŘEJE JURČÍKA, který zamířil mezi Konrádovy betony. Asistence: Karel Kubát, Jaroslav Šimeček.
09:56'
Zakázané uvolnění domácího týmu.
09:51'
Pilař minul branku.
09:24'
Gerhát nahazuje do pásma, ale u puku budou dříve domácí.
08:49'
Přihrávka na Vyrůbalíka mířila příliš daleko, hráči teď svádí souboj o puk v rohu kluziště.
08:28'
Kubát pouze nahodil na Konráda, který raději přerušuje hru.
07:59'
Kotouč končí v lapačce Petráska a hra je přerušena.
07:40'
Šimečkovi individuální akce nevyšla a hrát může Strapáč.
06:58'
Nakonec se ale přece jen dostal ke střele Burian, který minul branku.
06:44'
Škůrek nahazuje do pásma, tam hrají jen hosté.
06:19'
06:04'
Kubát měl čas na střelu, ale netrefil branku.
05:45'
Staňkovo nahození zastavil jeden z bránících hráčů a Litvínov ihned otáčí hru.
05:10'
Litvínov vyhazuje do útočného pásma, ale tam jsou jen Kohouti.
04:23'
Ostřížek se objevil sám před Petráskem, ale na litvínovského brankáře nevyzrál.
03:57'
Škůrek zachytil puk a nabízel ho před branku, ale domácí útočníci ho nedokázali tečovat do branky.
03:27'
Litvínov je stále aktivnější, ale další jeho snahu zastavuje ofsajd.
02:36'
Hosté vzápětí přidávají druhý přesný zásah, tentokrát švihem prostřell Konráda JIŘÍ GULA. Asistence: Lukáš Doudera, Brian Ihnačák.
02:10'
Hosté svou přesilovku rychle využívají, když přesnou střelou poslal puk do sítě DANIEL SÖRVIK. Asistence: Karel Kubát, Viktor Hübl.
02:03'
Jeden z litvínovských hráčů teď zůstal zcela sám před olomouckou brankou a v gólu mu zabránilo jen hákování Petra Straápče (OLO), který si odsedí dvě minuty za hákování.
01:54'
Kubát to zkusil z úhlu, ale Konráda nepřekvapil.
01:04'
Střelu z kruhu si olomoucký brankář pohlídal.
00:51'
Škůrek vyhazuje do středního pásma, ale tam jsou pouze hosté.
00:33'
Knotek posílá puk na zakázané uvolnění.
00:12'
00:01'
Hráči jsou na ledě. První třetina za malou chvíli začne.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Houdek, Staněk, J. Galvas – R. Vlach, Laš, J. Knotek (A) – Eberle, Burian, Sundher – Skladaný, Strapáč, Mráz – Ostřížek, Holec, Herman – Jergl.

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Kubát (A), Sörvik, L. Doudera, Gula, Baránek, K. Pilař, Z. Sklenička – F. Lukeš, V. Hübl (A), Jánský – J. Černý, Ihnačák, M. Hanzl – Trávníček (C), Gerhát, Vandas – Matoušek, J. Šimeček, Jurčík.

Rozhodčí: Hribik, Horák – Brejcha, Jelínek.
Kdo si povede lépe tentokrát? Naváže Olomouc na sérii domácích vítězství, nebo svou sérii úspěchů prodlouží Litvínov? Utkání začíná v 17:00.