Liberec - Třinec | ONLINE | 26.4.2019 17:00 | Tipsport Extraliga 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Generali Play-off  -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Třinec - 26. dubna 2019   17:00

Ukončeno
Liberec
04:03' Lenc (Ševc, Havlín) • 37:36' Birner 
2:3
(1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Stav série: 2:3
Třinec
22:14' Hrňa  (Dravecký) • 52:50' Werek  (Martin Růžička) • 86:11' O. Kovařčík  (M. Kovařčík)
Liberec
Sestavy:
Will (Schwarz) – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Havlín, Ševc, Doherty – Lenc, Filippi, Birner – Valský, L. Hudáček, M. Kvapil – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Ordoš, Redenbach, J. Vlach.
Rozhodčí
Hodek, Kika – Lhotský, Hynek
Home Credit Arena, Liberec
7 500 (vyprodáno) diváků
Třinec
Sestavy:
Hrubec (Kantor) – Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Husák, M. Adámek – Martin Růžička (A), P. Vrána, Chmielewski – Hrňa, Marcinko (A), Dravecký – Svačina, Cienciala, Adamský (C) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Werek.

Liberec - Třinec: Oceláři blízko triumfu! V 87. minutě rozhodl Kovařčík dorážkou do odkryté branky, 2:3

Přenos se aktualizuje automaticky

To už je ode mě z města pod Ještědem vše, přeji hezký večer!
Neskutečná bitva končí výhrou Ocelářů, kteří si domů odvážejí mečbol!

O vítězství se oba celky rvaly dlouhých 87 minut. V prvním prodloužení měli více příležitostí Liberečtí, v tom dalším se karta obrátila. Rozhodnutí přišlo z hole Ondřeje Kovařčíka, jenž v čase 86:11 dorazil do sítě bratrovu střelu a rozpoutal tak obrovskou červenobílou radost! Svěřenci Filipa Pešána nyní musejí nutně uspět na ledě soupeře, chtějí-li si vynutit sedmý zápas.
Střely na branku – 39:32.
86:11'
Konec zápasu.
86:11'
Třinec právě vstřelil branku!
Slezané vítězí! Tomáš Hanousek vystřelil pouze do nohy prvního blokujícího hráče a s Tygry v ten moment bylo zle. Třinečtí totiž vyrazili do akce tři na dva. Na sebe ji vzal Michal Kovařčík, jehož rána zpoza kruhů skončila na plexiskle za bránou. Gumový nesmysl se nicméně odrazil přímo před dezorientovaného Romana Willa a pohotový ONDŘEJ KOVAŘČÍK dokončil práci svého bratra a dopravil puk do sítě! Asistence: Michal Kovařčík.
84:56'
Havlínovi sjela střela, liberecký obránce se však k puku dostal ještě jednou. Domácí se drží před brankou a tribuny je ženou za gólem.
84:25'
Oceláři mají převahu. Ethan Werek byl jako první u volného kotouče v rohu útočného pásma, před branku se mu ho ale poslat nepodařilo.
83:44'
Tygři přečkali pořádně těžké časy. Nyní už se mohli vydat kupředu, jenže jim schází klid na hokejkách a nedokáží si kloudně přihrát.
82:54'
Další infarktový moment! Tentokrát se k dorážce dostal na druhém kruhu Martin Gernát, jehož rána lízla boční síť a skončila na zadním hrazení.
81:53'
Neskutečné! Aron Chmielewski dorážel z pravého kruhu prakticky do prázdné svatyně, avšak Lukáš Derner s Petrem Kolmannem mu skočili do střely a společně zabránili jasnému gólu!
81:20'
Vladimír Svačina přihrával do předbrankového prostoru. Puku se chopil Petr Kolmann a zamezil všem možným hrozbám. Domácí posléze otočili hru.
80:48'
Marek Kvapil vyslal vpřed Libora Hudáčka, který si najel za levý kruh. Pak už musel střílet, avšak branku se mu trefit nepodařilo.
80:21'
Patrik Husák vyhodil puk s přispěním plexiskla mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude v prostředním pásmu.
80:01'
Začalo druhé prodloužení.
Další část prodloužení začne přibližně v 20:59.
První prodloužení nerozhodlo! Lépe do něj vstoupili Slezané, leč žádnou jasnou šanci si vytvořit nedokázali. Když se probrali Liberečtí, byli nebezpečnější. Skóre je nicméně stále 2:2, neskutečně napínavá bitva pokračuje. Pokud fandíte některému z týmů, skočte si o přestávce pro něco na nervy. Za osmnáct minut jdeme znovu na věc.

Střely na branku po 1. prodloužení:
Liberec 39:28 Třinec.
80:00'
Prodloužení skončilo.
79:38'
Tomáš Filippi zaúřadoval ve středním pásmu a vysokým obloučkem nahodil kotouč do útočného. Zdá se, že první část prodloužení už nic nenabídne...
79:02'
Michal Birner z libereckého pohledu uklidnil situaci poté, co Třinečtí vyhodili dokonale, aby zamezili icingu. Bude se vhazovat před Hrubcem, touš končí v ochranné síti.
78:11'
Ondřej Kovařčík vyrobil před bránou obrovskou minelu! Dobře jej napadal Petr Jelínek, který stanul sám před Hrubcem, jenže bekhendem zakončil vedle!
77:57'
Erik Hrňa se pěknou kličkou zbavil jednoho protihráče, Lukáše Dernera už však mezi kruhy nikoliv. Domácí jdou znovu do brejku.
77:26'
Lukáš Derner vypustil nečekaný projektil od modré čáry. Šimon Hrubec měl trošku štěstí, když jej hřbetem rukavice tečoval mimo klec.
77:02'
Radan Lenc se vykličkoval z rohu a nahrál mezi kruhy Filippimu, jehož zakončení bylo slabé a po ledě projelo daleko mimo tři tyčky.
76:41'
Lukáš Krenželok zastavil třinecké vyhození na útočné modré čáře. Okamžitě se snažil nahodit touš za bránu, hosté jej usměrnili do ochranné sítě.
76:15'
Marek Kvapil po otočce střílel od mantinelu. Touš přistál v boční síti. Někteří fanoušci se už zvedali ze sedadel, avšak k úspěchu kus scházel.
75'
Jelínek v obrovské šanci v prodloužení trefil tyč, drama pokračuje
75:54'
Tygři se dlouho drželi v rohu útočného pásma. Z trošku nepřehledné šavlovačky je nakonec odpískání přihrávky rukou. Hra je vykázána do neutrální třetiny pole.
74:55'
Radan Lenc z levé strany hledal najíždějícího Birnera, těsně před ním odpálil puk jeden z rychle se vracejících Ocelářů. Nyní se misky vah trošku překlopily na libereckou stranu.
Střely na branku – 36:28.
74:35'
První tutovka v prodloužení! Petr Jelínek najížděl z levé strany do obrovské šance, mohl ještě hledat před bránou čekajícího Marka Zachara, ovšem akci trošku zpomalil a zakončoval sám. Mířil do bližšího horního rohu, Šimon Hrubec předvedl možná klíčový zákrok vyrážečkou!
73:56'
Velmi silný tlak Liberce zakončil od modré Havlín, podruhé za sebou však zápas (zatím) nerozhodl, střela byla totiž sražena do strany.
73:06'
Třinečtí vyhodili na zakázané uvolnění, Severočeši tedy mohou na buly získat útočné pásmo.
72:45'
Ladislav Šmíd to zkusil z velice ostrého úhlu, a to hned dvakrát za sebou. Šimon Hrubec poprvé mohl jen kontrolovat pohledem, následně už byl povinen zasahovat.
71:55'
Jan Ordoš dvakrát zamezil Slezanům ve hladkém postupu před střední zónu. Hosté tak kombinují alespoň ve vlastním pásmu a užívají si puk na svých holích.
71:16'
Třinec už v plném počtu vyrazil vpřed. Hra byla přerušena při souboji v rohu obranného pásma Bílých Tygrů. Drama nekončí, prodloužení pokračuje dál.
70:35'
Domácí extrémně dlouho otáleli se střelbou, až to zkusil Martin Ševc nahozením od modré. Kotouč byl ale sražen daleko mimo Hrubcovu klec.
69:40'
Marek Kvapil se snažil dostat k puku, který se odrazil od Hrubce přes brankoviště, jenže protihráči byli rychlejší a uklidili ho do bezpečí.
69:16'
Oceláři prováhali hned dvě možnosti k vyhození a liberecký tlak pomalu narůstá. Zatím nicméně bez střelby...
68:49'
Petr Vrána hned po buly osvobozuje hostující celek a posílá kotouč až k brance strážené Romanem Willem.
68:46'
A nyní si Tygři dokonce zahrají přesilovku! Podrážením se totiž provinil Martin Růžička (TRI).
68:05'
Marian Adámek prudce vypálil od modré čáry, rána zamířila mimo tři tyče. Oceláři mají v prodloužení poměrně jasnou převahu, domácí se zatím drží ve hře.
67:53'
Lukáš Derner na hraně faulu zastavil pronikajícího Erika Hrňu, který se přes modrou lajnu prohnal až do oblasti pravého kruhu.
67:27'
Roman Will vyrazil střelu z pravé strany k protějšímu hrazení, David Cienciala okamžitě vystřelil z první, vysoko ale přestřelil.
66:57'
Teď už Roman Will musel zasahovat, když jej zpoza levého kruhu prověřila přízemní střela Ondřeje Kovařčíka.
66:28'
Nahození Mariana Adámka zastavil před brankovištěm Tomáš Filippi. Ochozy jen zahučely, pokus vypadal poměrně nebezpečně.
Střely na branku – 33:26.
65:56'
Martin Ševc rybičkou zabránil hrozícímu nebezpečí. Tygři se dostali vpřed, Tomáš Filippi přihrával na modrou čáru Kolmannovi, jemuž kotouč utekl do středního pásma. Píská se ofsajd, po němž následuje komerční přestávka.
65:10'
Hraje se opatrně a dlouho bez přerušení. Petr Vrána si dělal zálusk na ohrožení branky z levé strany, Tomáš Havlín mu puk čistě vypíchl.
64:34'
Lukáš Krenželok zavezl puk do pásma, kde se šelmy usazují. O touš se bojuje v rohu kluziště, ze vřavy nakonec vycházejí lépe Oceláři.
63:38'
Libor Hudáček zastavil hostující snahu a vyhození a poslal kotouč do rohu. Tygři se v pásmu nedokázali usadit, Třinec vyráží do ofenzivy.
62:41'
Tomáš Filippi, který v prodloužení hraje s ochrannou mřížkou přes obličej, vystřelil zpoza beka. Šimon Hrubec jeho pokusu nastavil beton.
62:30'
Michalu Birnerovi přeskočila pryž přes hůl. Erik Hrňa ji okamžitě nahodil na bránu a Roman Will v klidu zasahuje lapačkou.
62:17'
Třinec se dostal do náznaku přečíslení, když byli domácí hokejisté evidentně rozhozeni ze svých pozic. Růžičkovi ale přihrávka nevyšla, odpálil ji Tomáš Havlín, jenž následně doklouzal až do sítě.
61:38'
Šimon Hrubec odpálil touš na střídačku Liberce. Za to se nevylučuje, což zřejmě nevědí někteří z nespokojeně pískajících fanoušků.
61:09'
Petr Kolmann rozehrál po výjezdu zpoza vlastní klece. K puku se dostal Šimon Hrubec, který jej poslal na spoluhráče. Finální slovo měl na druhé straně snadno zasahující Roman Will.
60:32'
Radan Lenc nahodil od modré čáry na Hrubcovy betony. Ty vyrazily kotouč na druhou stranu, nedlouho poté se černá guma dostala do ochranné sítě.
60:11'
Souboj Ševce s Vránou zapříčinil, že puk skočil na hráčskou lavici Tygrů. Hra je tedy poměrně rychle přerušena.
60:01'
Začalo prodloužení.
Prodloužení začne přibližně ve 20:05.
Prodloužení bude trvat tak dlouho, dokud někdo nevstřelí branku. Samostatné nájezdy se už v tomto stádiu série ruší!
Ve třetí dvacetiminutovce padl jediný gól, postaral se o něj před brankou nekrytý Ethan Werek! Strhující finálová série nám tak nabídne druhé prodloužení za sebou. O jeho extrémní důležitosti není pochyb.

Střely na branku po 3. třetině:
Liberec 30:24 Třinec.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:58'
To mohl být neuvěřitelný scénář! Třinečtí v posledních sekundách ujeli ve třech proti dvěma. Erik Hrňa si už chystal smrtící úder z levého kruhu, ovšem příkladně se vrátil Tomáš Filippi a zablokoval hostujícímu střelci hokejku!
59:43'
Michal Birner před brankovištěm tečoval nahození Tomáše Filippiho vedle brankový prostor, následně nastřeloval po ledě Martin Ševc, Slezané obětavě blokují.
59:18'
Probíhá poslední minuta základní hrací doby. Třinec zahrál vysokou holí, hráči už se sjíždějí na buly ve středu hrací plochy.
58:58'
Jan Ordoš pěknou zadovkou nabídl solidní příležitost Jaroslavu Vlachovi. Ten své statistiky branek díky zákroku Šimona Hrubce nerozšířil.
58:16'
Petr Jelínek skvěle vybojoval kotouč a z levé strany připravil možná životní trefu Jakubu Valskému! Ten byl úplně sám před brankou, avšak tutovku nezvládl a zakončil pouze do skvělého Hrubce.
57:30'
Michal Birner centroval z pravé strany před bránu. Kotouč projel až k mantinelu. Drama vrcholí, dočkáme se prodloužení, nebo se rozhodne ještě ve třetí části?
57:20'
Před vhazováním v útočném pásmu Slezanů ještě probíhá úprava hrací plochy.
56:59'
Tyler Redenbach práskl do kotouče na modré čáře, zamířil ale mimo bránu. Problémy měl posléze Tomáš Havlín, jemuž unikal Vladimír Dravecký. Na pomoc přispěchal právě Redenbach.
56:42'
Oceláři jsou i po ubráněném oslabení pod tlakem. Šimon Hrubec, není trošku ve stylu tygra, skočil po puku, který se povaloval před jeho brankovištěm.
56:40'
Křižná přihrávka Libora Hudáčka doskákala až na pravou stranu, kde se Michal Birner marně snažil bekhendem prostřelit Hrubce. Bude se vhazovat.
56:08'
Tygři se drží v ofenzivní třetině a pomalu utahují pomyslné šrouby. K jejich smůle to však nevede k vytvoření šancí, hosté skvěle brání.
55:47'
Severočeši nahodili touš ze středního pásma až na Hrubce, který před dojíždějícím Lukášem Krenželokem nechává přerušit hru.
55:10'
Marek Kvapil to zkusil z levé strany, Šimon Hrubec měl ale bližší tyčku dobře pokrytou a spolehlivě vyráží střelu za branku.
54:47'
Třinečtí hokejisté vyhazují do bezpečí, zatímco Tomáš Filippi míří s hlavou v dlaních na hráčskou lavici.
54:41'
Marek Kvapil otevřel početní výhodu dělovkou od modré lajny. K dorážce se dostal Tomáš Filippi, leč trefil pouze střed brány, kde operoval Šimon Hrubec!
54:35'
Přesilovka pro Tygry! Tomáš Marcinko (TRI) v krajně nevhodný moment míří na trestnou lavici za vyhození puku mimo hřiště.
54:21'
Lukáš Krenželok zpoza brány poslal touš mezi kruhy. I v obležení se zakončení vydařilo Petru Jelínkovi, Šimon Hrubec ale pomalou střelu snadno ukryl pod svojí lapačkou.
53'
Tygří skok nestačil, Werek poslal kotouč pod letícího Willa, 2:2
53:40'
Taylor Doherty trošku poškádlil nervy libereckých příznivců, svoji chybu ale napravil a vypíchl kotouč do středního pásma. Třinec se po gólu nadále drží v náporu.
52:50'
Třinec právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Střela od modré čáry se odrazila k Martinu Růžičkovi. Ten neváhal a přes Hanouska poslal kotouč před bránu, kde zaskočeného Willa jednoduše překonal úplně volný ETHAN WEREK! Hraje se tak znovu od začátku, 2:2! Asistence: Martin Růžička.
52:19'
Tomáš Hanousek dostal zpoza klece nabito na pravý kruh, razantní ránu stihl Šimon Hrubec vykopnout do bezpečí. To nebyl vůbec lehký zákrok pro třineckého gólmana.
52:13'
Je před námi dnešní poslední komerční přestávka. Oceláři mají na vyrovnání ještě skoro osm minut. Dokáží odvrátit naděje na liberecký mečbol?
51:56'
Unáhlená rozehrávka Třince skončila až zakázaným uvolněním. Hra se tak po delší době přesune blíže k Šimonu Hrubcovi.
Dnešní utkání sleduje 7 500 diváků. Je vyprodáno!
51:13'
Ondřej Kovařčík se dobrou akcí dostal až mezi kruhy, těsně před ním byl ale Ladislav Šmíd, který jeho střeleckému pokusu nastavil nohu.
50:41'
Jan Ordoš se marně snažil protlačit přes Husáka. K puku se poté dostal Tyler Redenbach, avšak díky signalizovanému ofsajdu nemohl pokračovat k brance.
49:59'
Marian Adámek nahodil kotouč na zadní mantinel. Severočeši se vymanili z obranného pásma, hosté každopádně získávají územní převahu.
49:20'
Strašidelné zaváhání domácích v rozehrávce uhasil až Tomáš Filippi, jenž mezi kruhy zabránil Třineckým v ohrožení branky.
48:44'
Petr Vrána si v rohu poradil s Kolmannem. Po bleskové akci inkasoval přihrávku před bránu Vladimír Dravecký, kterému se podařilo položit Willa na led, ovšem puk mu ujel!
Střely na branku – 19:20.
47:54'
Taylor Doherty se mimo oslabení dostává na led jen zřídka, nyní se tak ale stalo a kanadský obránce si to náležitě užil. Prohnal se do útočného pásma a ještě pozdravil Šimona Hrubce, jenž dal svým zásahem prostor komerční pauze.
47:30'
Radan Lenc protečoval do pásma Havlínovu rozehrávku. Hosté se vydali do rychlého brejku a Tomáš Marcinko ve slušné pozici neprostřelil hráče před sebou.
47:09'
Tygři teď nemohou najít recept na výjezd ze svého obranného pásma a urodil se tak další icing. To pochopitelně hraje Slezanům do karet.
46:44'
Jaroslav Vlach klepl do hole střílejícímu Vladimíru Rothovi, jehož zakončení z pravé strany letělo mimo. Domácí posléze vyhazují na zakázané uvolnění.
46:05'
Z místa za kruhy zkoušel štěstí Lukáš Krenželok, nicméně Šimon Hrubec vytasil další kvalitní zákrok a odklonil touš vyrážečkou do bezpečných vod.
45:22'
Libor Hudáček se ladně prokličkoval do ofenzivní zóny. Ještě posunul kotouč na Tomáše Filippiho, jehož snahu o střelu na bližší tyč dobře přečetl Šimon Hrubec!
45:14'
Třinečtí se tlačili do branky až moc důrazně. Je jim odpískáno postavení v brankovišti. Za dvě sekundy startuje zkrácená početní výhoda modrobílých.
44'
Místo radosti smutek, Vlachův gól padl až po oznámení trestu za sekání
44:44'
Třinečtí trošku vyčkávali s rozehrávkou. Později vnikl do třetiny Tomáš Marcinko, jehož přízemní střelu vyrazil Roman Will před sebe. Ke svému štěstí však mimo dosah hostujících forvardů.
44:00'
Marek Kvapil už byl nucen opustit útočné pásmo. Oceláři rychle získali puk a donutili Romana Willa k zákroku. Hra je přerušena.
43:52'
Síly na ledě se vyrovnají. Lukáš Krenželok se hnal kupředu a zastavil jej až zákrok Erika Hrni (TRI). Ten je vyloučen za nedovolené bránění.
43:33'
Není divu, že emoce jsou na pochodu. Už se zdálo, že v přesilovce bude pálit z pravého kruhu Tomáš Marcinko, leč kotouč k němu šel od ruky spoluhráče a je pískáno.
43:16'
Tak to je něco! Jaroslav Vlach poslal kotouč do sítě, avšak gól neplatí a k obrovské nelibosti Liberce je místo toho odeslán na trestnou lavici za sekání Ladislav Šmíd! To se jen tak nevidí.
42:42'
Z té už ale nic nebylo, Tygři brzy budou v plném počtu. Slezané se ještě udrželi v pásmu a David Musil pálil od modré, střela mu ale vůbec nesedla.
42:12'
A domácí se k velké radosti tribun znovu osvobozují! Do hry se musí zapojit také Šimon Hrubec. Oceláři rozvíjí novou akci.
41:50'
Třineckým zatím přihrávky úplně nelepí, šelmy se dobře brání a vykrývají potenciální střelecké úhly.
41:21'
Ladislav Šmíd si znovu vedl skvěle, když dokázal poslat kotouč do bezpečí. Domácí už budou ve čtyřech.
41:07'
Martin Růžička dostával od Petra Vrány kros před prázdnou branku, avšak nedokázal puk zpracovat! Ladislav Šmíd následně zvedl pokus Erika Hrni až do ochranné sítě.
40'
Adámek se dobýval na Jelínka, rozhodčí ale potrestali Kolmanna vyloučením 2+10
40:51'
Exkluzivní příležitost pro Slezany! Jaroslav Vlach (LIB) totiž přibyl na trestnou lavici, provinil se podrážením.
40:15'
Hosté se na Ladislava Šmída sjeli rovnou ve třech, díky čemuž získali kotouč a mohli zůstat v pásmu. Tygři však přesto rychle vyhodili.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 19:03. Třinečtí v jejím úvodu budou mít k dispozici ještě minutu a 28 sekund přesilové hry.
Také po prostřední periodě vedou Tygři o gól. Prosadit se v této části hry dokázaly oba týmy. Po chybě ve středním pásmu našel Dravecký najíždějícího Erika Hrňu, který zblízka usměrnil puk za Willa. K vidění poté bylo několik zajímavých příležitostí na obou stranách, avšak ujala se až precizní práce Michala Birnera, jenž v přesilovce zaskočil Hrubce bleskovým výpadem před bránu. K mečbolu jsou tak aktuálně blíže Severočeši!

Střely na branku po 2. třetině:
Liberec 17:17 Třinec.
40'
Adámek se dobýval na Jelínka, rozhodčí ale potrestali Kolmanna vyloučením 2+10
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:56'
Ve velice nervózní atmosféře ještě zažil horké chvíle Roman Will. Už se zdálo, že má touš pod kontrolou, jenže Tomáš Marcinko mu jej dokázal vyšťourat a Taylor Doherty ho odvracel z prostoru před odkrytou domácí brankou!
39:29'
Trestaným hráčem je Petr Kolmann (LIB), který se provinil vražením na hrazení v oblasti ofenzivní modré čáry. Zkušený obránce navíc ke dvěma minutám obdržel ještě desítku!
39:29'
Emoce planou! Marian Adámek se přímo pod kotlem Liberce dobýval na Petra Jelínka, vřavu ovšem roztrhli rozhodčí. To vše se událo v době třinecké výhody, uvidíme tedy přesilovku!
38'
Birner si nabruslil před Hrubce a bekhendem přes ruku využil přesilovku čtyři na tři, 2:1
38:16'
Domácí jsou i nadále při chuti a útočí. Třinec se snaží najít protizbraň, zatím ale marně. Šimon Hrubec se jen otáčí ve směru přihrávek.
37:36'
Liberec právě vstřelil branku!
Tak to byla paráda MICHALA BIRNERA! Zkušený útočník držel touš u levé Hrubcovy tyče, hodil si jej před branku a bekhendem ho mazácky zvedl pod břevno! Liberci stačilo k využití přesilovky pouze čtrnáct sekund. Bez asistence.
37:22'
Třinec hrál v šesti! Tygři si tak zahrají velice lukrativní výhodu čtyři na tři.
37:08'
Přihrávka Zachara zpoza klece dojela až na modrou lajnu k Tomáši Hanouskovi. Ten ještě posunul doleva na Šmída, jehož projektil minul cíl.
36:55'
Ladislav Šmíd se vydal pomoci ofenzivně laděným spoluhráčům za Hrubcovu pokladnici a také díky jeho dobré práci musel maskovaný muž nechat přerušit hru.
36:38'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (David Musil – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jaroslav Vlach – 2 min., hrubost).
36:38'
Jaroslav Vlach obdržel přihrávku do jízdy. Z levé strany pronikl do pásma. Tribuny jej vyzvaly k ráně, tu Šimon Hrubec zastavil ve výstroji. Hra je přerušena.
35:54'
Radan Lenc na poslední chvíli zastavil kotouč letící ven z pásma a vrátil jej zpět. Hra se přelévá ze strany na stranu, obě mužstva ale kupí nepřesnosti.
35:30'
Tygři ukázkově prováhali slibně rozjetý protiútok, který dlouhou přihrávkou založil dnes výborně hrající Martin Ševc. Vše nakonec vyřešil Lukáš Derner, jehož pokus od modré čapl Šimon Hrubec.
34:50'
Přihrávka Lukáše Krenželoka byla tečována do vzduchu. Chvíli nikdo nevěděl, kde se kotouč vlastně nachází, až byl nalezen v ochranné síti.
34:14'
Třinečtí to v útočném pásmu nesehráli špatně, po rychlé kombinaci na jeden dotek držel kotouč Husák, do jehož nahození včas vložil nohu Radan Lenc.
33:57'
Zakázané uvolnění Severočechů, nyní z kategorie lacinějších. Vhazovat se bude po levé ruce Romana Willa.
33:05'
Tyler Redenbach výborným presingem pomohl získat puk pro domácí hráče. Ti si nyní nic velkého nevytvořili a Slezané rychle vracejí hru do blízkosti liberecké branky.
Střely na branku – 13:15.
32:59'
Obrovská šance Ethana Wereka! Kanadský útočník obelstil Jaroslava Vlacha a z levé strany najížděl prakticky sám na Willa, ten ovšem jeho střelu zneškodnil a vysloužil si velký ohlas z tribun.
32:10'
Marek Zachar prodal svoji rychlost a usadil svůj celek znovu v pásmu. Těžit z toho mohl Petr Kolmann, leč od modré vystřelil jen do prvního blokujícího hráče.
31:37'
Martin Adamský předčil v souboji Kolmanna. Dozadu se vrátil Marek Kvapil, a také díky jeho snaze získaly šelmy gumovou placku zpátky. Následně se ještě dožadovaly faulu, když k zemi při protiakci zamířil právě Kvapil.
30:40'
Teď si domácí mohou sypat popel na hlavu. Soupeř se bránil "zuby nehty," avšak Michal Birner nepřesnou přihrávkou na Havlína poslal touš ven z třinecké zóny.
30:11'
Liberečtí si velmi pěkně poradili za Hrubcovou bránou. Stále se drží v útočném pásmu, kde rozvíjejí zajímavě vyhlížející tlak.
29:41'
Michal Kovařčík nabral rychlost a po pravém křídle si nabruslil až do solidní palebné pozice. Roman Will si chvilku nebyl svým zákrokem jistý, puk z něj nicméně nevypadl.
29:08'
Jan Ordoš přihrál za brankou Tyleru Redenbachovi. Ten později nahrnul touš zezadu do boční síťky branky, hosté skrumáž ve zdraví ustáli.
28:30'
Tygři se drželi v ofenzivní zóně, jenže nevytěžili žádné zakončení a Třinečtí vyhodili tak akorát, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění.
27'
V části Home Credit Areny vypadl proud, pořadatelé ale jistí správný čas stopkami
27:48'
Už se zdálo, že Michal Birner prováhal při akci tří proti dvěma dobrý moment k přihrávce či střele. Nakonec ale po otočce nalezl Filippiho, jehož střela k pravého kruhu zamířila těsně vedle.
27:19'
Kotouč vylétl ze souboje ve středním pásmu na hráčskou lavici Liberce, hra je tak po krátké době znovu přerušena a čeká se na vhazování.
26:56'
Hra se stěhuje před Romana Willa, Tygři totiž zahráli pouze na zakázané uvolnění. Buly proběhne po levé brankářově ruce.
26:40'
Šimon Hrubec za brankou nerozehrál zrovna sebejistě. Puk si vzal Marek Kvapil, avšak David Musil jej ukázkovou prací obránce nevpustil do kladného úhlu.
Do konce třetiny zbývá 13 minut a 45 sekund, už se bude pokračovat!
Omlouváme se za odmlčení, v části Home Credit Areny, včetně novinářských prostorů, vypadl elektrický proud. O nic zajímavého jste každopádně nepřišli.
24:14'
Tak to mohl být pro hosty šok! Libor Hudáček se totiž z ničeho nic vydal na překrásné sólo přes skoro celé hřiště, přičemž vyzpovídal Patrika Husáka. Zblízka už ale Hrubce neprostřelil!
24:00'
Dělovku Davida Musila od modré lajny tečoval zřejmě Lukáš Krenželok a puk zastavil až zadní mantinel. Tlak Slezanů neutichá, ba naopak!
23'
Krásná trefa Hrni v těžké pozici, hosté vyrovnali na 1:1
23:12'
Tygři jsou v útlumu. Ze skrumáže před brankou se touš odrazil přímo mezi kruhy ke kanonýru Martinu Růžičkovi, který ovšem nepropálil těla před sebou!
22:57'
Patrik Husák nahodil z prostoru před třineckou střídačkou daleko mimo klec. To nejzajímavější se každopádně událo přímo v brankovišti, kde důrazný Ethan Werek složil na zem Romana Willa. Zřejmě to však bylo v rámci souboje.
22:33'
Třinec je v těchto chvílích při chuti. Domácí vyhodili na zakázané uvolnění, Roman Will tak musí zůstat v plné ostražitosti.
22:14'
Třinec právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Oceláři zblokovali střelu Martina Ševce a vyrazili vpřed. Tomáš Havlín vůbec neodhadl situaci a netakticky vystartoval proti Vladimíru Draveckému, který si ho elegantně odhodil a nádhernou žabičkou našel čepel hole ERIKA HRNI, jehož teč z bezprostřední blízkosti skončila za Romanem Willem! Asistence: Vladimír Dravecký.
21:50'
Guntis Galvinš to nyní udělal až moc jednoduše. Ve vlastním pásmu zvolil prohození puku o mantinel, černá guma docestovala na icing.
21:14'
Erik Hrňa vystřelil z prostoru mezi kruhy a modrou čarou nad branku. Kotouč se odrazil od zadního plexiskla k Tomáši Marcinkovi, který se pokusil o střelu z voleje, nicméně trefil Willa do břicha.
20:58'
Erik Hrňa si prohodil puk mezi dvojicí libereckých hráčů. Kotouč dojel až k Romanu Willovi, který si tentokrát na rozehrávku netroufl.
20:20'
Vladimír Roth zkušeně setřásl napadajícího Lence, však Třinci se nepovedlo dostat na útočnou polovinu a Šimon Hrubec čelil pokusu Birnera zpoza kruhů.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 17:58.
Je za námi dvacet minut naprosto vyrovnaného hokeje. Třinec zaznamenal velice aktivní vstup do mače, jenže domácí dokázali udeřit z bleskového protiútoku. Ocelářská defenziva za sebou zapomněla Radana Lence, jenž po Ševcově přihrávce nedal Hrubcovi šanci. Vstřelená branka vlila Tygrům krev do žil a svému soupeři se rychle vyrovnali. Uvidíme, jak to bude vypadat dál.

Střely na branku po 1. třetině:
Liberec 7:8 Třinec.
20:00'
První třetina skončila.
19:55'
Tygři se ještě v závěru podívali do ofenzivní třetiny. V časové tísni to nesehráli špatně, avšak Lukáš Derner místo rány od modré poslal kotouč pouze po mantinelu do rohu.
19:25'
Oceláři už jsou kompletní, ubránili se naprosto v klidu. O puk se nyní bojuje ve středu ledové plochy.
18'
Fillipi opravářem, s vrtačkou sám hloubil díry pro uchycení branky
18:43'
Ladislav Šmíd chyboval před útočnou modrou lajnou a musel máknout, aby zastavil možnost unikajícího Davida Ciencialy.
17:59'
Slezané se v oslabení zatím brání velmi dobře, což dokumentuje další vyhození v podání Rotha. Liberecké přesilovky zatím nejsou ve finále zrovna velkou zbraní.
17:35'
Martin Ševc zastavil třinecké vyhození až ve střední zóně, Liberečtí tedy musejí začít novou akci.
17:23'
S brankou Šimona Hrubce je něco v nepořádku, nedrží totiž ve své pozici. K velkému aplausu tribun ji přišel pomoci upevnit Tomáš Filippi!
17:19'
Tygři měli dlouho ponechanou výhodu, Libor Hudáček ale trošku lajdácky ztratil puk na modré čáře. Svěřence Filipa Pešána tak čeká přesilovka, za držení protihráče míří na lavici hanby Milan Doudera (TRI).
16:29'
Michal Kovařčík odvedl dobrou práci za Willovou bránou, jenže následná přihrávka ukončila třinecké nároky na tlak. Zamířila totiž až k Hrubcovi.
15:45'
To bylo těsné! Michal Birner vysokým obloučkem tečoval nahození Martina Ševce a kotouč se ke smutku domácích ochozů snesl k zemi až za bránou.
15:40'
Martin Gernát vyhodil pouze za cenu zakázaného uvolnění, hra tím pádem přetrvá v okolí třinecké pokladnice.
15:11'
David Cienciala si ve středním pásmu obhodil Dernera, ten však svoji chybu rychle napravil a čistým vypíchnutím si vzal kotouč zpátky.
14:51'
Jan Ordoš byl v předbrankovém prostoru eliminován dvojicí Patrik Husák- Ethan Werek. Inkasoval od nich krosčeky do zad, načež se zřítil přímo do hostující klece. Nyní už tribuny bouří o poznání silněji, znovu se totiž nebude trestat.
14:41'
Třinečtí poněkud kostrbatě střídali, Severočeši by si přáli trest, ten však od rozhodčích nepřijde. Místo toho se bude vhazovat před Hrubcem.
14:15'
Michal Birner sklepl Ševcovu rozehrávku velmi efektivně do jízdy Radana Lence, který si snažil kotouč pokrýt a natlačit se před brankoviště. Šimon Hrubec akci i s přispěním obránce ustál.
13:42'
Libor Hudáček unikl po pravém křídle. Mohl si najet prakticky až před Hrubce, leč místo toho ještě hledal dojíždějícího Kvapila, jemuž dal přihrávku za brusle.
13:12'
Petr Jelínek nahodil touš do rohu kluziště a odešel střídat. Oceláři tak mohli v klidu rozehrát, nicméně v kombinaci si příliš nepotykali.
12:38'
Třinečtí v těchto chvílích hýří střeleckou aktivitou. Dalším, kdo zaměstnal Willa, byl David Musil z vrcholku pravého kruhu. Pokusy zatím nejdou dostatečně razantní.
12:28'
Krátce po vhazování zkusil štěstí Guntis Galvinš, jehož jemné nahození v klidu ukryl strážce liberecké svatyně do své lapačky.
Střely na branku – 4:5.
12:22'
Roman Will si pohlídal prostor u bližší tyčky, Oceláři přes něj nedokázali procedit kotouč. Pokračovat budeme po další komerční pauze.
11:38'
Radan Lenc sebral ve středu pole odražený puk a poslal ho vpřed. Martin Adamský vzápětí vedl nadějný brejk hostů, přihrávku ovšem skvělou rybičkou nepustil skrz pásmo Martin Ševc!
11:00'
Ondřej Kovařčík to udělal výborně, když se od pravého hrazení dokázal prokličkovat až mezi kruhy! Liberecké podržel beton Romana Willa. Kovařčíkovi navíc střela příliš nesedla.
10:27'
Tomáš Hanousek zastavil pronikajícího Erika Hrňu. Třinec se rychle vrátil do pásma a Tomáš Marcinko zakončil zpoza pravého kruhu mimo vzdálenější tyč.
10:15'
Radan Lenc byl v situaci dva na dva vyhnán ze střeleckého úhlu, přesto zkusil kotouč nahodit a David Musil jej tečoval do ochranné sítě. Severočeši si tedy vysloužili buly ve třetině.
09:36'
Vladimír Roth nabil Růžičkovi, jehož ránu bez přípravy z levé strany inkasoval Martin Ševc do nohy. To byla poslední šance na třineckou střelu v této přesilovce.
09:20'
Třinci přesilovka vůbec nevycházela. Martin Gernát se tedy protáhl do pásma a z poměrně ostrého úhlu nahodil na Willa, který musel nechat přerušit hru.
08:49'
Lukáš Derner měl kolem sebe spoustu prostoru a s naprostým klidem přidává další vyhození hráčů v bílých úborech.
08:10'
Vladimír Dravecký tečoval nahození Rotha daleko mimo branku. Hned poté se šelmy úspěšně osvobozují a tribuny jsou ve varu.
07:46'
Hosté si zkusí první přesilovku! Roman Will váhavou rozehrávkou zavařil svému týmu a Ladislav Šmíd (LIB) podrazil soupeře.
07:17'
Lukáš Derner nahodil po mantinelu do pásma. Oceláři rychle obrátili hru a nahrnuli se do rohu ofenzivní zóny, kde se sami připravili o možnou šanci špatnou přihrávkou.
Střely na branku – 4:3.
06:40'
Hra má hned od úvodu velký spád. David Musil byl atakován Havlínem, který ho trefil čistě tělem. Nedlouho poté je na programu první komerční přestávka dnešního večera.
5'
Mazák Ševc skvěle přihrál Lencovi do úniku, ten se nemýlil, 1:0
05:56'
Tyler Redenbach ukázkově napadal třineckou rozehrávku. V mezikruží se mu podařilo plácnout do puku a Šimon Hrubec reagoval na poslední chvíli!
05:26'
Poprvé od gólu je hra přerušena, touš totiž uvízl pod položenou rukavicí Šimona Hrubce. Ten tak přerušil tygří rejdění okolo vlastní branky.
04:45'
Liberec si vytvořil veliký tlak. Marek Kvapil nabízel touš před branku Valskému, ten netrefil. Šimon Hrubec musel vzápětí ještě krotit kvalitní pokus z pravé strany.
04:03'
Liberec právě vstřelil branku!
Tygři se ujímají poměrně rychlého vedení! Vladimír Roth nahazoval od modré lajny nepřesně. Kotouče se chopil Martin Ševc a senzační přihrávkou okamžitě poslal do sóla RADANA LENCE, který, ač se mu v play-off střelecky úplně nedaří, zamířil zcela přesně pod Hrubcovu lapačku! Asistence: Martin Ševc, Tomáš Havlín.
03:44'
Jaroslav Vlach zachytil nevydřenou přihrávku Ocelářů, jenže poté zpanikařil a trošku zbytečně zahrál pouze na zakázané uvolnění.
03:08'
Jan Ordoš se stal obětí prvního tvrdšího zákroku. Pískat se nicméně nebude a hosté se tedy mohou vydat do ofenzivy.
02:20'
David Cienciala trefil Jelínkovu brusli. Domácí otočili hru, dostali se až k zadnímu mantinelu, jenže tam už nic víc nevymysleli a po okamžitě protiakci Slezanů se bude vhazovat po pravici Romana Willa.
01:55'
Marek Zachar tak trošku nevědomky tečoval zády k brance nahozený puk. Ten se odrazil přímo na Šimona Hrubce, který zvládl včas zareagovat.
01:37'
Jakub Valský měl před sebou zdánlivě otevřenou cestu proti Hrubcovi. Scházela mu ale rychlost a byl tedy nucen vypálit ze středního pásma, přičemž zamířil až do ochranné sítě. Vhazovat se bude právě v neutrální zóně.
00:58'
Tomáš Marcinko odvedl dobrou práci za bránou, kde míchal kotouče. Poté jej vzduchem poslal před Willa, kde se černá guma odrazila od Draveckého mimo tři tyčky.
00:47'
Liberec se unáhlil při rozehrávce a je z toho zakázané uvolnění. Lencův sprint přišel vniveč, hra se sune zpátky před Romana Willa.
00:16'
Jdeme na to! První akci zápasu podnikali Oceláři. Martin Růžička nepříjemně nastřeloval kotouč před branku, k žádné teči každopádně nedošlo a puk skončil mimo.
00:01'
Utkání právě začalo.
Čas do začátku utkání se krátí. Na programu už je pouze slavnostní ceremoniál, jenž pod Ještědem předchází každému mači play-off.
Tygři se představí ve svých tradičních bílých dresech, zatímco třinečtí hokejisté obléknou červenou barvu. Na ledové ploše aktuálně probíhá rozbruslení.
Tygry v této sérii potkaly už dva herní výpadky, když v prvním a ve třetím zápase nepředvedli výkony hodné finále. Slezané zatím nepředvedli ani jeden vyloženě nepovedený zápas, uvidíme, zda to udrží také dnes.
Ani v jedné brance nás dnes nečeká žádné překvapení. Tu domácí bude strážit Roman Will, naproti němu se postaví Šimon Hrubec. Oba byli doposud oporami svých celků.
Úvodní sestavy:

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Havlín, Ševc, Doherty – Lenc, Filippi, Birner – Valský, L. Hudáček, M. Kvapil – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Ordoš, Redenbach, J. Vlach.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kantor) – Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Husák, M. Adámek – Martin Růžička (A), P. Vrána, Chmielewski – Hrňa, Marcinko (A), Dravecký – Svačina, Cienciala, Adamský (C) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Werek.

Rozhodčí: Hodek, Kika – Lhotský, Hynek.
Maskovaní muži

Pro úspěch v play-off byl vždy mimo jiné potřeba nadstandardní výkon gólmana, což se potvrzuje i tentokrát. Oba brankáři zatím drží své týmy, vždyť ve třech z čtyř případů inkasovali maximálně dvě branky.

Roman Will i Šimon Hrubec navíc odchytali v letošních vyřazovacích bojích již patnáct střetnutí, čili ani jednou v bráně nechyběli. Jejich souboj bude s největší pravděpodobností pokračovat i v pátém zápase.
Série srovnána!

Finále začali Liberečtí porážkou na domácím ledě, když Třinci podlehli 1:2. Vzápětí ovšem po zlepšeném výkonu zvítězili 3:1 a do Slezska se tak série přestěhovala za nerozhodného stavu. Oceláři se opět dostali do vedení, jenže ve čtvrtém zápase zvládli Tygři lépe prodloužení a opět srovnali krok.

I v boji o titul před třemi lety se Spartou prohráli svěřenci trenéra Filipa Pešána první a třetí střetnutí. Pokaždé ovšem vyrovnali a po výhrách v pátém a šestém duelu se mohli radovat z poháru. Zopakují letos historii nebo se ujme Třinec vedení a šelmy budou muset dotahovat?
Přeji pěkné páteční odpoledne a vítám vás u textového přenosu z play-off hokejové extraligy. Sezóna české nejvyšší soutěže má před sebou již maximálně tři zápasy, série mezi Bílými Tygry Liberec a HC Oceláři Třinec se po dvou zápasech ve Slezsku přesunula za vyrovnaného stavu zpět do města pod Ještědem, kde si to oba finalisté rozdají o mečbol!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Tabulka 2019/2020
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 52 30 5 2 15 179:131 102
2. Třinec 52 27 4 4 17 163:125 93
3. Sparta 52 21 14 1 16 174:145 92
4. M. Boleslav 52 22 10 6 14 155:124 92
5. Plzeň 52 27 2 7 16 162:142 92
6. Brno 52 21 5 6 20 143:156 79
7. Olomouc 52 20 5 7 20 123:129 77
8. Mountfield 52 19 5 7 21 130:136 74
9. K. Vary 52 16 9 5 22 174:168 71
10. Zlín 52 19 4 5 24 151:151 70
11. Pardubice 52 16 3 10 23 121:160 64
12. Vítkovice 52 14 8 5 25 134:175 63
13. Litvínov 52 16 3 9 24 153:173 63
14. Kladno 52 16 3 6 27 130:177 60
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud