Třinec - Liberec | ONLINE | 28.4.2019 17:20 | Tipsport Extraliga 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Generali Play-off  -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Liberec - 28. dubna 2019   17:20

Ukončeno
Třinec
12:37' P. Vrána (Roth, Werek) • 30:15' Cienciala (Hrňa) • 56:03' Roth (Martin Růžička, P. Vrána) • 58:44' Werek (M. Doudera, Galvinš)
4:2
(1:1, 1:1, 2:0)
Stav série: 4:2
Liberec
10:01' Derner  (L. Hudáček) • 31:49' Redenbach  (Lakatoš, Kolmann)
Třinec
Sestavy:
Hrubec (Kantor) – Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, Husák, M. Doudera – Werek, P. Vrána, Martin Růžička (A) – Dravecký, Marcinko (A), Hrňa – Adamský (C), Polanský, Svačina – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Cienciala.
Rozhodčí
Hodek, Pešina – Lhotský, Svoboda
WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400)
Liberec
Sestavy:
Will (Schwarz) – Derner, Kolmann, Šmíd (A), T. Hanousek, Ševc, Havlín, Doherty – Birner, Filippi, Lenc – Ordoš, L. Hudáček, Valský – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, Redenbach, Lakatoš.

Třinec - Liberec: Pláč Varadi i Willa, Tygři gratulují soupeři k poháru

Přenos se aktualizuje automaticky

Já vám děkuji za pozornost a u příštího extraligového ročníku brzy na shledanou!
Extraligová sezona 2018/2019 je tedy u konce, novými mistry České republiky jsou Oceláři Třinec. Na stříbrné příčce končí Bílí Tygři Liberec, bronz má Škoda Plzeň.
Ve WERK ARENĚ se vše chystá na slavnostní ceremoniál, během kterého Bílí Tygři obdrží stříbrné medaile a Oceláři zlaté.
Liberecká jízda končí těsně pod vrcholem. Bílí Tygři, coby vítěz základní části, ve čtvrtfinále nejprve srazili velkého rivala z Mladé Boleslavi, aby pak v semifinále zastavili obhájce titulu z Brna. Ve finále, ve kterém v sérii ani jednou nevedli, se ale Liberci nepovedlo zastavit rozjeté Oceláře.
Hráči s drakem na prsou zvládli šestý finálový duel na vlastním ledě a rozhodli o svém historicky druhém titulu mistrů republiky. Druhý tým po základní části nejprve ve čtvrtfinále hadce vyřídil Vítkovice, aby pak v semifinále svedl velice vyrovnanou bitvu s Plzní. Ve finále pak Oceláři udělali rozhodující krok v pátém utkání na ledě Liberce, které ovládli ve druhém prodloužení. Šestou bitvu pak rozhodli ve třetí třetině.
Utkání je u konce, z vítězství a mistrovského titulu se radují Oceláři Třinec!
Konec zápasu.
59:34'
Oceláři drží puk v útočném pásmu, letošní sezona se chýlí ke svému konci.
59:02'
Musil od vlastní modré zkusil trefit prázdnou branku, Ševc ale kotouč do sítě nepustil.
58:44'
Bílí Tygři to ještě zkusí se šesti hráči v poli!
58:44'
Ledová plocha je uklizená, hra může pokračovat!
58:44'
Po čtvrté brance domácích na ledové ploše přistálo několik konfet, hrát se chvíli nebude.
58:44'
Třinec právě vstřelil branku!
Liberci se risk bez brankáře nedaří, Oceláři odskakují do dvoubrankového vedení! Nahození Milana Doudery z vlastního pásma sice skončilo na tyči liberecké klece, po důrazném napadání se ale prosadil ETHAN WEREK! Asistence: Milan Doudera, Guntis Galvinš.
58:10'
Dvě minuty do konce třetí třetiny. Adamský u Hrubcovy branky získal kotouč a poslal jej do středního pásma.
57'
Rothova bomba posunuje Oceláře k titulu, 3:2
57:42'
Musil za vlastní brankou zastavil libereckou rozehrávku a odpálil kotouč na icing.
57:27'
Marcinko na modré zastavil Filippiho a poslal kotouč do střední třetiny.
57:08'
Šmíd na modré nezachytil Hudáčkův pas, Liberec se musí vrátit do vlastního pásma.
56:53'
Will je opět na střídačce, Liberec hraje s prázdnou brankou.
56:53'
Oceláři se dostali do útočného pásma, vyprodaná WERK ARENA ale sledovala sražený pokus Galvinše. Hosté po protiakci otočili hru na druhou stranu kluziště, Hrubec má puk v lapačce. Komerční přestávka.
56:22'
Adamský vystartoval proti Ševcovi, který musel rukavicí poslat kotouč zpět do třineckého pásma. Hostům je pískána přihrávka rukou.
56:15'
Roman Will jede na střídačku, hosté to zkusí se šesti bruslaři v poli!
56:15'
Oceláři tak rázem jsou velmi blízko z mistrovskému titulu, Liberec ještě má čtyři minuty, aby se zápasem něco udělal. Vhazovat se bude před Hrubcem po icingu domácích.
56:03'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři využili vhazování v útočném pásmu a po tlaku skórují! Ethan Werek, Petr Vrána a Martin Růžička odvedli dobrou práci za Willovou brankou, druhý jmenovaný pak bekhendem poslal kotouč VLADIMÍRU ROTHOVI, který z vrcholu kruhu pro vhazování nechytatelně trefil horní růžek liberecké branky! Asistence: Martin Růžička, Petr Vrána.
55:40'
Jelínkovi se na útočné modré nepovedlo tečovat Kolmannovu rozehrávku, hra se po incingu Liberce stěhuje k Willovi.
55:12'
O kotouč se dlouho bojovalo v rohu třineckého pásma, ze souboje nakonec lépe vyšli domácí, kteří vyvezli hru do liberecké třetiny.
54:26'
Cienciala ve vlastním pásmu zachytil Ševcovu střelu a po vývozu puku do středního pásma jej obloučkem poslal za Willovu branku. Stalo se tak však ještě před červenou čárou, icing Ocelářů.
53:45'
Dravecký z vlastního pásma poslal puk na útočnou modrou, kde číhal Polanský. Třinecký útočník však neobešel bránícího Ševce.
53:12'
Nepřesvědčivá rozehrávka Hrubce se odrazila k Jelínkovi, jehož pokus zastavil Gernát. Vránovi se pak nepovedlo do útočné třetiny protečovat nahození Draveckého.
52:27'
Draveckého zavezení za hostující branku nebylo vyslyšeno, stejně tak se neujalo nahození Liberce, které za Hrubcovou klecí sebral Chmielewski.
51:40'
Po icingu domácích se vhazovalo před Hrubcem, Kolmannovo nahození od modré před třineckým brankářem tečoval Filippi, puk ale branku minul.
51:14'
Libor Hudáček jednoduše zavezl kotouč do útočné třetiny, po jeho pasu mohl od modré pálit Derner, liberecký bek ale poslal kotouč přímo do ochranné sítě.
50:51'
Dravecký si od modré čáry sjel ke kruhu pro vhazování, jeho tečovaný pokus ale skončil těsně vedle liberecké branky. Další rozehrávka domácích se následně odrazil do ochranné sítě.
50:20'
Hrubcova rozehrávka se přes Vránu dostala k Werekovi, jehož tvrdou střelu Will vyrazil. Oceláři pokračují v útočném pásmu.
49:41'
Růžička v rohu hostujícího pásma vybojoval kotouč proti Ševcovi, poslal jej na modrou čáru, odkud pálil Gernát. Pokus třineckého beka byl sražen do ochranné sítě, vhazovat se bude po komerční přestávce v pásmu Liberce.
49:23'
Nepřesná rozehrávka hostí končí na zakázaném uvolnění, buly před Willem.
49:13'
Oceláři zastavili akci hostí a mohli jít do přečíslení tří proti dvěma.To ale skončilo neslavně, když Galvinš pokazil přihrávku na Michala Kovařčíka.
48:35'
Bílým Tygrům další akce nevyšla a Oceláři poslali hru do středního pásma. Liberec znovu jde do útoku.
48:20'
Tlak Liberce vrcholil střelou Jaroslava Vlacha po ideálním křížném pasu od Ševce. Vlach střílel do odkryté branky, Hrubec se ale skvěle přesunul a vyrazil puk mimo branku! Oceláři se brání jen za cenu icingu.
48:07'
Liberec otočil hru na druhou stranu kluziště a dostal Oceláře pod tlak! Tomáš Marcinko sice v souboji přišel o hůl, i tak ale dokázal zastavit ránu Dernera.
47:44'
Hosté již hrají v plném počtu. Do dobré šance se ještě v libereckém pásmu dostal Doudera, jeho pokus ale hosté srazili mimo svou branku.
47:10'
Martin Adamský se dostal za hostující obranu a najížděl na Willa! Adamský si zkusil hostujícího brankáře roztáhnout a zasunout puk mezi jeho betony, Will však byl připraven!
46:36'
Michal Kovařčík neudržel kotouč proti Krenželokovi a následně musel blokovat jeho pokus po Filippiho akci.
46:09'
Oceláři se dostali do útočného pásma, tečované Gernátovo nahození ale do branky nemířilo. Hosté se osvobodili
45:30'
Ocelářům se nepovedlo udržet puk v útočném pásmu, po chybě Vrány se pak do vyložené šance dostal Jaroslav Vlach! Hostující útočník najížděl sám na Hrubce, s kličkou na pravou stranu ale neuspěl!
45:08'
Tomáš Havlín nejprve zkazil rozehrávku z vlastního pásma, liberecký bek následně musel nedovoleně zastavit pronikajícího Draveckého. Přesilovka pro Oceláře.
44:44'
Vrána se do útočné třetiny nedostal, Zacharovi se to sice povedlo, jeho následná střela ale skončila jen ve Hrubcově lapačce.
44:31'
Michal Kovařčík v útočném pásmu kotouč nezískal, Doduera pak zastavoval rozehrávku Ševce až ve středním pásmu. Vhazování v neutrální zóně po ofsajdu domácích.
44:20'
Adamského nahození ze středního pásma libereckou branku netrefilo, následná nepřesná rozehrávka Bílých Tygrů skončila na zakázaném uvolnění.
43:48'
Hrňa se neprosadil kolem bránícího Lence, na druhé straně pak Dernerovo lehké nahození sebral Hrubec.
43:08'
Růžička ve středním pásmu nastartoval Vránu, který se protlačil až před Willa, libereckého brankáře ale nepřekonal. Neujala se ani střela Ciencialy.
42:30'
Roth ve středním pásmu zachytil hostující rozehrávku a vydal se do liberecké třetiny. Třinecký bek chtěl sám projít až před branku, hosté ale Rotha zastavili.
42:07'
Polanského nahození skončilo jen u Ševce, na druhé straně pak Zachar neuspěl proti bránícímu Gernátovi.
41:33'
Liberečtí ještě chvíli pokračovali v soupeřově třetině, třineckého brankáře ale již neohrozili. Domácí dostali hru do středního pásma.
41:08'
Domácí si nerozuměli ve vlastním pásmu a nabídli Liberci kotouč. Ten se dostal na modrou, odkud pálil Derner. Hrubec vyrazil puk do rohu.
40:25'
Oceláři vyhráli úvodní vhazování třetí třetiny a okamžitě se dostali do útočného pásma. Werekova střela z ostrého úhlu Willa nepřekvapila, Musilovo nahození od modré pak těsně minulo libereckou branku.
40:01'
Začala třetí třetina.
Statistiky druhé třetiny (zápasu)

Střely na branku: 10:6 (19:15),
střely mimo: 7:5 (13:7),
zblokované střely: 1:5 (5:14),
hity: 6:5 (8:11),
vhazování: 15:15 (23:34),
trestné minuty: 2:4 (2:4).
Druhá třetina skončila, skóre šestého finále se sice posunulo, stále však platí vyrovnaný stav. V jednatřicáté minutě nejprve David Cienciala poslal nádhernou střelou Oceláře do vedení, to ale trvalo jen minutu a půl, než Tyler Redenbach tečoval nahození Lakatoše mimo Hrubcův dosah. Utkání tak do poslední části zůstává otevřené.

Třetí třetina začne přibližně v 19:23.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:35'
Adamský přebruslil Ševce, Gernátovi ale na modré střela nesedla. Na druhé straně se pak Hrubce řítil Lenc, třinecký gólman byl připraven.
39:07'
Polanský vyhrál buly ve vlastním pásmu, Roth pak s Adamským mohl jít do protiakce. Klička třineckého beka na modré čáře ale vystavila Adamského do ofsajdu.
38:58'
Werek se u vlastní branky dostal pod tlak ze strany Jelínka, Hrubec nakonec musel zakročit a ukrýt puk do lapačky. Po odpískání se do sebe pustili Galvinš s Vlachem, sudí ale vše rychle uklidnili.
38:21'
Ondřej Kovařčík zachytil hostující rozehrávku a v útočném pásmu připravoval střeleckou pozici pro Rotha. Ten ještě vrátil puk Kovařčíkovi, který ale napálil jen prvního bránícího hráče. Puk se nakonec snesl do Willovy lapačky.
37:50'
Liberci ani Ocelářům se nedaří přechod středního pásma, hra se převážně drží v neutrální zóně.
37:21'
Nepřesná rozehrávka hostí končí na zakázaném uvolnění, buly před Willem.
36:51'
Polanský dostal kotouč do libereckého pásma, jeho chytré nahození pak našlo zcela nehlídaného Musila. Třinecký bek ale z bezprostřední blízkosti nedokázal usměrnit puk do branky.
36:26'
Hosté dostali hru do středního pásma, tam ale pouze odevzdali puk Třineckým. Adamský chtě rychle vrátit hru do liberecké třetiny, pozdržené nahození ale do ofsajdu vystavilo Ciencialu.
35:57'
Oceláři drží unavenou pětici Liberce pod tlakem. Husákovo nahození od modré jen těsně minulo Willovu branku, Růžičkovi se pak nepovedlo vystřelit z levé strany.
35:20'
Dravecký se z rohu kluziště protlačil až do předbrankového prostoru, Will vyrazil kotouč pouze k Hrňovi, ten ale svou dorážku poslal jen do betonu hostujícího brankáře. Liberec vyhazuje na další icing.
35:07'
Nepovedená rozehrávka Ševce končí na zakázaném uvolnění.
34:38'
Michal Kovařčík od hrazení hledal svého bratra, Willovi se ale povedlo odpálit puk do rohu kluziště. Na druhé straně pak bránící Gernát zablokovat střelu Vlacha.
34:13'
Chmielewski se po levé straně natlačil do liberecké třetiny, jeho zakončení ale skončilo jen na boční síti. K puku se pak ale dostal Michal Kovařčík, který střílel po objetí liberecké klece. Hosté přizvedli kotouč do ochranné sítě. Komerční přestávka.
33:44'
Adamský ve středním pásmu čekal na přihrávku Doudery, třineckého útočníka ale od puku odstavil Kolmann.
33:02'
Liberec pokračoval v útočném pásmu, střela Šmída ale nakonec k Hrubcovi nedoputovala. Oceláři pouze odevzdali kotouč do pásma soupeře.
32'
Werk Arena ztichla, Redenbach nenápadnou tečí srovnal na 2:2
32:27'
Bílí Tygři rázem ožili a jsou aktivnějším týmem. Lenc se po pravé straně tlačil do útočného pásma, bekhendovým zakončením ale Hrubce nepřekonal.
31'
Při hře čtyři na čtyři Oceláři obrátili vývoj utkání! Cienciala vymetl šibenici, 2:1
31:49'
Liberec právě vstřelil branku!
Třinecké vedení trvalo jen minutu a půl, hosté srovnávají krok! Nahození Dominika Lakatoše od modré čáry před Hrubcem šikovně tečoval TYLER REDENBACH, brankář Ocelářů byl zcela bez šance! Asistence: Dominik Lakatoš, Petr Kolmann.
31:40'
Bratři Kovařčíkové chtěli dostat hru do liberecké třetiny, hosté ale dobře bránili své území. Po rychlém kontru se ke střele od modré dostal Šmíd, hostující bek ale napálil jen Hrubcovu lapačku.
31:01'
Svačina a Lenc jsou na ledě, oba celky hrají v plném počtu. Liberci se povedlo dostat kotouč do útočného pásma, Havlínova tečovaná střela ale končí v ochranné síti. Buly ve středním pásmu.
30:15'
Třinec právě vstřelil branku!
Hra ve čtyřech očividně více svědčí domácím, kteří se po dalším přečíslení dvou proti jednomu poprvé v zápase ujímají vedení! DAVID CIENCIALA dostal puk ve středním pásmu, třinecký útočník si nabruslil do útočného pásma, nic nevymýšlel a přesnou střelou vymetl pavučinky v horním rohu Willovy branky! Asistence: Erik Hrňa.
29:46'
Petr Vrána ve vlastním pásmu získal kotouč proti Filippimu a s Růžičkou se následně vydal do protiakce dvou proti jednomu! Vrána se nakonec rozhodl pro střelu, Will měl co dělat, aby puk vyrazil!
29:13'
Ševcovo nahození do útočného pásma přišlo ještě z liberecké poloviny, po icingu hostí se bude vhazovat před Willem.
28'
Gernát se zastavil až bradou o mantinel, následovala strkanice
28:57'
Třinecká rozehrávka ze středního pásma byla sražena mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
28:37'
Po odpískání se do sebe pustili Vladimír Svačina (TRI) s Radanem Lencem, který atakoval Hrubce. Oba si půjdou sednout na trestnou lavici, hraje se ve čtyřech na obou stranách.
28:37'
Marcinko zastavil dvě střely Lence od modré, po další střele od modré se do brankoviště vehementně tlačil znovu Lenc, Hrubec však situaci pokryl.
28:20'
Musil v rohu vlastního pásma zastavil rozjetého Šmída, po kratším souboji o kotouč se k puku nakonec dostali domácí, Svačina ale poslal puk až na zakázané uvolnění.
27:21'
Gernát se již zvedl a sám odjel na střídačku, hra bude pokračovat vhazováním po levé ruce brankáře Hrubce.
27:21'
Gernát byl v rohu vlastního pásma tvrdě atakován Redenbachem, třinecký bek po tvrdém nárazu do mantinelu zůstal ležet na ledové ploše, sudí proto raději přerušil hru.
26:38'
Werekovo nahození za hostující branku končí v ochranné síti, vhazovat se bude po komerční přestávce ve středním pásmu.
26:20'
Michal Kovařčík již projel do útočném pásma podle pravidel, jeho pokus z pravé strany ale Willa nijak nevystrašil.
25:58'
O kotouč se dlouho bojovalo za třineckou brankou, Oceláři nakonec získali kotouč do své moci, jejich protiakci ale zastavil signalizovaný ofsfajd.
25:28'
Nepovedená rozehrávka Galvinše končí na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude před Hrubcem.
25:05'
Adamský vyhrál buly na Musila a posléze sám tečoval střelu od modré. Will sice reagoval na poslední chvíli, i tak ale bez problémů ukryl puk do výstroje.
25:01'
Se závěrem přesilovky ještě od modré nahazoval Musil, Willovi se nadvakrát povedlo ukrýt puk pod lapačku. Liberec v plném počtu.
24:47'
Třinečtí se dostali k první kombinaci, po Galvinšově pasu od modré pálil Adamský, Will byl připraven.
24:20'
Ocelářům se v přesilovce vůbec nedaří, hosté se opět osvobodili.
23:52'
Cienciala dostával dlouhý pas do jízdy, třinecký útočník ale stál v ofsajdu. Buly ve středním pásmu.
23:41'
Rothova rána od modré byla přizvednuta nad libereckou branku a Oceláři se museli vrátit do vlastního pásma. Následná akce Vrány s Růžičkou ale úspěch nepřinesla.
22:58'
Snažení Liberce skončilo vyraženou střelou Zachara a následným nedovoleným zákrokem Ladislava Šmída. Hostující obránce podrazil rozehrávajícího Ondřeje Kovařčíka, přesilovka pro Oceláře.
22:24'
O kotouč se dlouho bojovalo u liberecké modré čáry, ze souboje nakonec vítězně vyšli hosté, kteří zakládají svou akci.
22:06'
Tečované nahození Galvinše z vlastního pásma letělo přímo na Willa, liberecký gólman musel kotouč zastavit lapačkou.
21:40'
Marcinko ve vlastním pásmu zastavil nahození Kolmanna a po individuální akci se dostal až do útočné třetiny. Marcinko ale nakonec trefil jen připraveného Willa.
21:07'
Hudáčkovo nahození od modré se sneslo přímo k Hrubcovi, třinecký gólman má puk v lapačce.
20:43'
Oceláři kombinovali v útočném pásmu, Galvinš ale od modré pálil vedle. Po rychlém kontru pak Redenbach neusměrnil nahození Vlacha.
20:09'
Vrána vyhrál vhazování, Růžička ale nedokázal udržet kotouč a hosté jej nahodili za Hrubcovu branku. Třinecký gólman pak odrazem o tvrzené sklo poslal puk do ochranné sítě.
20:01'
Začala druhá třetina.
Statistiky první třetiny

Střely na branku: 9:9,
střely mimo: 6:2,
zblokované střely: 4:9,
hity: 2:6,
vhazování: 8:19,
trestné minuty: 0:0.
Úvodní dvacetiminutovka je u konce, po první třetině je skóre šestého finálového duelu vyrovnané 1:1. Aktivnějším týmem v první periodě byli domácí Oceláři, kteří si vypracovali více vyložených šancí. Do vedení se však v jedenácté minutě šťastně dostali hosté, když nahození Lukáše Dernera za Hrubce smolně tečoval Petr Vrána. Tentýž hráč ale za další dvě minuty srovnal krok, když za Willa usměrnit přihrávku Rotha. Vedení pak v závěru odmítl Martin Růžička, který napálil čepel hole bránícího Havlína.

Druhá třetina začne přibližně v 18:19.
20:00'
První třetina skončila.
19:19'
Hrubcovu nepřesnou rozehrávku zachytil Derner, akce Liberce ale úspěchem nekončí, když Birnerovi sudí odpískali postavení v brankovišti.
18:47'
Nepřesná rozehrávka Třince končí na icingu.
18:24'
Oceláři jsou opět v útočném pásmu a málem slavili druhou branku! Petr Vrána z pravé strany našel zcela nehlídaného Martina Růžičku, nejproduktivnější hráč play off ale z první trefil jen bránícího Havlína!
17:42'
Marcinko dobře napadal hostující rozehrávku, třinecký útočník se ale ke kotouči nakonec nedostal. Liberec pak v protiakci neuspěl s přechodem modré čáry.
17:04'
Polanský za hostující brankou získal kotouč pro Draveckého, ten ale nedokázal přesně kombinovat s Douderou a domácí se musejí vrátit do vlastního pásma.
16'
Lakatoš porazil Wereka, jeho zákrok se ale nakonec obešel bez vyloučení
16:16'
Oceláři přenesli hru na druhou stranu kluziště, Chmielewski v rohu libereckého pásma obral o kotouč rozehrávajícího Valského, svou střelu z vrcholu kruhu pro vhazování ale následně poslal jen do připraveného Willa.
15:55'
Werek u vlastní modré získal kotouč proti Ševcovi, následná rozehrávka kanadského forvarda na Vránu ale byla příliš dlouhá a puk dojel až na zakázané uvolnění.
15:27'
Zachar uspěl v bruslařském souboji s Galvinšem, po další akci Krenželoka ale byla posunuta třinecká branka. Vhazovat se bude před Hrubcem.
15:09'
Werek v útočném pásmu získal kotouč pro Růžičku, jeho nahození z ostrého úhlu ale končí jen ve Willově lapačce. Po odpískání se ještě do sebe pustili Werek s Vlachem, sudí ale celou situaci rychle uklidnili. Komerční přestávka.
14:42'
Marcinko za hostující brankou proháněl rozehrávajícího Dernera, Hrňa se ale nakonec do šance nedostal.
14:07'
Ocelář jsou znovu v útočné třetině. Adamského pokus z levé strany Will vyrazil, Cienciala se pak ke střele nedostal přes bránícího Dohertyho.
13'
A znovu Vrána! Tentokrát se trefil do správné brány a Oceláři se dotáhli, 1:1
13:18'
Ondřej Kovařčík s Chmielewskim šli do přečíslení dvou proti jednomu, Kovařčík ale celou akci přetáhl a nedokázal nahrát najíždějícímu spoluhráči.
12:37'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři otočili hru na druhou stranu kluziště a po rychlé kombinaci v rohu kluziště srovnávají krok! Vladimír Roth dostal kotouč od Ethana Wereka, třinecký bek následně milimetrovým pasem našel PETRA VRÁNU, který usměrnil puk do Willovy sítě! Centr první třinecké formace tak velmi rychle odčinil nezdar z vlastního pásma! Asistence: Vladimír Roth, Ethan Werek.
11'
Nešťastná teč Vrány skončila v domácí bráně, gól připsán Dernerovi, 0:1
11:59'
Jaroslav Vlach s Liborem Hudáčkem dokázali zaskočit rozehrávajícího Douderu a měli na holi druhou branku! Hudáček našel před brankou číhajícího Vlacha, Šimon Hrubec ale předvedl skvělý zákrok!
11:25'
Po icingu domácích se vhazovalo před Hrubcem, hosté ale třineckého brankáře neohrozili. Draveckého nahození do útočného pásma pak skončilo u Vlacha.
11:00'
Marcinko se středem kluziště prodral do útočné třetiny, jeho nahození ale Hrňa nedokázal dobře tečovat. Draveckého pak do šance nepustila hostující obrana.
10:27'
Další útok Bílých Tygrů končí nahozením od modré a Hrubcovým zákrokem.
10:01'
Liberec právě vstřelil branku!
Bílí Tygři zvládli vhazování v útočném pásmu a po rychlé kombinaci se ujímají vedení! Libor Hudáček na modré posunul kotouč na LUKÁŠE DERNERA, jehož nenápadnou střelu si do vlastní sítě nešťastně srazil Petr Vrána! Hrubec byl bez šance. Asistence: Libor Hudáček.
09:30'
Liberečtí po vyhraném vhazování na Hrubce vyslali dvě střely, třinecký brankář si dokázal poradit jak s pokusem Birnera, tak Filippiho.
09:14'
Liberecká rozehrávka byla domácími přizvednuta a kotouč se obloučkem snesl až k Hrubcovi. Ten raději kryje puk do lapačky.
09:07'
Werek po levé straně zatáhl kotouč do útočné třetiny, kde jej přenechal Husákovi. Ránu třineckého beka Will vyrazil jen k dojíždějícímu Svačinovi, ten ale z první netrefil odkrytou branku hostí! Liberecký gólman při zákroku posunul svou klec, vhazovat se bude po jeho levé ruce.
08:14'
Werekovi se nepovedlo dostat do útočného pásma, po protiakci pak Hrubec kryje Hudáčkovo nahození.
07:30'
Hrubec vyrazil Ševcovu bombu od modré k Marcinkovi, ten pak s Draveckým zatáhl hru do třetiny Liberce, Hrňa ale z předbrankového prostoru nedokázal usměrnit puk do branky.
07:09'
Liberci se povedlo nahodit kotouč na Hrubce, třinecký brankář raději podržel puk v lapačce. Po komerční přestávce se bude vhazovat po levé ruce brankář Ocelářů.
07:02'
Třinečtí jsou při chuti a i nadále ohrožují libereckého brankáře! Will vyrazil Svačinovu střelu jen k Polanskému, ten ale z mezikruží dorazil puk těsně vedle hostující svatyně!
6'
Puk trefil Dernera přímo do obličeje. „To zvládnu,” gestikuloval
06:31'
Husák chvíli držel puk na modré, třinecký bek následně vystřelil a Will vyrazil puk pouze před sebe. K dorážce se tak mohl dostat Chmielewski, ten ale branku netrefil.
05:40'
Draveckého nahození ze středního pásma trefilo Lukáše Dernera do obličeje. Sudí raději přerušili hru, liberecký obránce již odjel na střídačku. Buly před Willem.
05:34'
Derner z rohu hřiště poslal chytrý lob směrem na Hrubcovou branku, třinecký gólman musel ukrýt puk před dojíždějícím Zacharem.
05:23'
Oceláři dostali hru do pásma soupeře, do šance se ale již nedostali. Hosté nicméně nepřesnou rozehrávkou poslali puk na zakázané uvolnění.
05:01'
Vrána po prohraném vhazování zablokovat střelu Šmída, po krátké mezihře v rohu třinecké třetiny se k dalšímu pokusu dostal Lenc, který ale trefil jen Douderu.
04:38'
Husák na vlastní modré nepustil do akce Zachara, nepřesná rozehrávka domácích ale skončila u Jelínka, jehož střelu musel blokovat Růžička. Domácí následně odehráli na icing.
03:57'
Třinečtí mohli jít do přečíslení dvou proti jednomu, Polanského zaškobrtnutí ale celou akci zmařilo. Třinecký útočník se nicméně nakonec do šance dostal, z velmi ostrého úhlu ale pouze pozdravil připraveného Willa.
03:25'
Akce Radana Lence po levé straně ledové plochy se s úspěchem nesetkala, když Hrubce vyrazil puk svým pravým betonem. Na druhé straně pak neuspěl Ondřej Kovařčík.
03:07'
Dravecký se zkusil individuálně dostat do útočné třetiny, slovenský forvard prošel středem kluziště až za modrou čáru, odkud vypálil. Will má puk v lapačce.
02:41'
Oceláři přenesli hru na druhou stranu kluziště a po krátké kombinaci v útočném pásmu Husákem zahrozili. Střela třineckého beka ale byla sražena do rohu kluziště.
02:01'
Tygři se dostali do útočného pásma a málem slavili první branku! Přihrávka Jaroslava Vlacha na Tylera Redenbacha sice byla sražená bránícím Galvinšem, kotouč ale jen těsně minul levou tyč třinecké branky!
01:27'
Michal Kovařčík vyhrál buly na svého bratra, střelec rozhodující branky pátého finále ale z mezikruží přestřelil. O chvíli později to od modré zkoušel také první jmenovaný, Will ale nemusel zasahovat.
01:12'
Hanousek chtěl dlouhým pasem do akce vyslat Jelínka, ke kotouči ale měl blíže Doudera a sudí museli odpískat icing.
01:01'
Nahození domácích ze středního pásma se o mantinel odrazilo do ochranné sítě za Willovou brankou, buly ve středním pásmu.
00:40'
Úvodní buly pro Oceláře. Třinečtí se hned chtěli dostat do útočného pásma, Rothovi se ale nepovedl pas na Wereka. Na druhé straně pak Galvinš do útočné třetiny nepustil Hudáčka.
00:01'
Utkání právě začalo.
Hráči jsou na ledě, vše je připraveno ke startu šestého finálového duelu!
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kantor) – Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, Husák, M. Doudera – Werek, P. Vrána, Martin Růžička (A) – Dravecký, Marcinko (A), Hrňa – Adamský (C), Polanský, Svačina – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Cienciala.

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Derner, Kolmann, Šmíd (A), T. Hanousek, Ševc, Havlín, Doherty – Birner, Filippi, Lenc – Ordoš, L. Hudáček, Valský – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, Redenbach, Lakatoš.

Rozhodčí: Hodek, Pešina – Lhotský, Svoboda.
Ohlasy trenérů po pátém finále

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): „Byl to další extrémně vyrovnaný zápas, bohužel pro nás skončil nešťastně. Ve čtvrtém zápase v Třinci jsme byli horší a odnesli jsme si vítězství v prodloužení, teď jsme byli dle mého názoru lepším týmem a z výhry se raduje soupeř. Klíčových momentů v utkání bylo strašně moc. Měli jsme hodně šancí v prodloužení, nedokázali jsme je proměnit. Hosté se pak dostanou k odraženému kotouči od plexiskla a na brankovišti nám dorazí rozhodující gól. Spíše vyčítám svému týmu neúspěšnost v přesilových hrách. Tam musíme hodně přidat, abychom si jedním dvěma góly v početní výhodě dokázali pomoci. Pojedeme se do Třince poprat o vyrovnání série. Už jsme tam jednou vyhráli a já věřím, že vyhrajeme znovu. V sobotu tam poletíme, takže cesta bude o něco snazší a pohodlnější než autobusem. Doufám, že dobře zregenerujeme a připravíme se."

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec):
„Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu, dobře jsme bruslili, vytvořili si pár šancí. Lacině, po individuální chybě, jsme inkasovali a Liberci to vlilo krev do žil. Domácí pak měli spoustu šancí, přesilové hry a my jsme moc dobře nehráli. Ve druhé třetině byla z naší strany hra slušná, bylo to urputné a vyrovnané. Ve třetí části jsme byli nebezpeční, i když jsme si moc šancí nevytvořili. Chtěli jsme více. V play off hrajeme paradoxně venku lépe, ale věřím, že kluci k tomu přistoupí s maximálním nasazením, zarputilostí a budou se snažit zápas zvládnout tak, abychom došli k vytouženému cíli. Šestý zápas bude stejně těžký jako ten pátý."
Dosavadní zápasy finále

Do finálového boje o Masarykův pohár lépe vstoupili Oceláři, kteří dokázali zvítězit v úvodní bitvě. Hráči s drakem na prsou v cestě za prvním úspěchem využili dvě početní výhody a vyhráli těsně 2:1. Branky Slezanů vsítili Erik Hrňa a Petr Vrána. Bílí Tygři ale dokázali ve druhém duelu odpovědět a srovnat stav série. Oceláři opět využili jednu početní výhodu, na tři liberecké branky to však bylo málo.

Pod Javorovým série pokračovala třetím a čtvrtým duelem. Ve třetím klání hráči s drakem na prsou nedali Bílým Tygrům šanci, byť do konce druhé třetiny prohrávali o jednu branku. Aktivní hra po celých šedesát minut se Ocelářům vyplatila a Slezané čtyřmi brankami otočili duel na svou stranu. Čtvrtá bitva byla vyrovnaná, o něco navrch měli opět Oceláři. Z vítězství se tentokráte radoval soupeř, který uzmul zápas v prodloužení.

Ještě delší byl pátý zápas, který doběhl až do času 86:11. Oceláři nejprve přečkali tlak Liberce a ve druhém nastavení pak rozhodli o své třetí výhře. Životní trefu zaznamenal Ondřej Kovařčík, pro něhož to byl vůbec první bod v celém play off. Oceláři se tak do WERK ARENY vracejí s mistrovským mečbolem a již v neděli mohou získat mistrovský titul!

18. dubna 2019: Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky:
37. Redenbach – 8. Hrňa (M. Doudera, Martin Růžička), 38. P. Vrána (Marcinko, M. Doudera).

19. dubna 2019: Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky:
27. Filippi (M. Kvapil), 29. L. Hudáček (Lenc), 58. Vlach (L. Krenželok, Šmíd) – 38. Marcinko (Martin Růžička).

22. dubna 2019: HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
36. Cienciala (Galviņš, Hrubec), 39. Martin Růžička (P. Vrána, Marcinko), 42. Adamský (Svačina), 58. Polanský (Svačina) – 10. Kvapil.

23. dubna 2019: HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 1:2 pp. (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1)
Branky a nahrávky:
58. Cienciala (Roth, Dravecký) – 37. Lenc (Kvapil, Redenbach), 75. Havlín (Birner).

26. dubna 2019: Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 2:3 pp. (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky:
5. Lenc (Ševc, Havlín), 38. Birner – 23. Hrňa (Dravecký), 53. Werek (Martin Růžička), 87. O. Kovařčík (Chmielewski, M. Kovařčík).
Hezký den z Třince! Finále Generali play off Tipsport extraligy pokračuje šestým dílem, série se znovu přesouvá do třinecké WERK ARENY. Oceláři Třinec si v pátém klání vybojovali mistrovský mečbol, Bílí Tygři Liberec se naopak dostali do svízelné situace a pokud chtějí pomýšlet na titul, tak musí v Třinci bezpodmínečně zvítězit. Šesté finálové utkání startuje v nedělních 17:20, ke sledování textového přenosu z tohoto klání jste srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.


Tabulka 2019/2020
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 52 30 5 2 15 179:131 102
2. Třinec 52 27 4 4 17 163:125 93
3. Sparta 52 21 14 1 16 174:145 92
4. M. Boleslav 52 22 10 6 14 155:124 92
5. Plzeň 52 27 2 7 16 162:142 92
6. Brno 52 21 5 6 20 143:156 79
7. Olomouc 52 20 5 7 20 123:129 77
8. Mountfield 52 19 5 7 21 130:136 74
9. K. Vary 52 16 9 5 22 174:168 71
10. Zlín 52 19 4 5 24 151:151 70
11. Pardubice 52 16 3 10 23 121:160 64
12. Vítkovice 52 14 8 5 25 134:175 63
13. Litvínov 52 16 3 9 24 153:173 63
14. Kladno 52 16 3 6 27 130:177 60
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud