SESTŘIH: Předkolo play off (3. zápas): Pardubice - Vítkovice 6:3

Střely mimo branku: 11 – 10
Zblokované střely: 9 – 7
Hity: 12 – 7
Úspěšnost vhazování: 51% – 49%
Utkání je u konce, Vítkovicím se nepodařilo dohnat náskok a domácí obrací vývoj série, kterou po tomto utkání vedou 2:1 a zítra ji budou moct ukončit.
60:00
59:54
Marcinko nedokázal ideálně trefit poskakující kotouč před bránou, který odpálil pouze do rohu kluziště.
59:43
Tomáš Svoboda (VIT) si odsedí dvě minuty na trestné lavici za podražení.
59:06
Gregorc zavezl puk do útočné teřtiny a odchází střídat.
58:37
Vítkovice zkouší snížit, ale nedaří se jim překonat Vejmelku.
58:06
Radil s Nahodilem zkušeně drží kotouč v útočném pásmu.
57:51
Štenclovo lehké nahození raději Vejmelka podržel v lapačce.
57:13
Na dvě minuty za zdržování hry vyloučen Jakub Čutta (PCE).
56:21
Gapšarovič nedokázal nahodit puk do útočné třetiny, hra se přelévá na druhou stranu před Vejmelku.
55:44
Kucsera zavezl kotouč do útočného pásma pozdě, odpískán ofsajd.
55:01
Pardubice právě vstřelily branku!
Do rychlého přečíslení tři na jednoho obránce se vydali domácí, po pravé straně zavezl kotouč do útočné třetiny Gašparovič, který ho následně poslal na TOMÁŠE MARCINKA, jenž tvrdou ranou příklepem zřejmě pohřbil šanci Vítkovic na vyrovnání. Asistence: Jakub Gašparovič.
54:48
Po nahození Němce se k puku dostaly Pardubice, které ho posílají pouze na zakázané uvolnění.
54:35
Střelecký pokus Marcinka podržel Šindelář raději v lapačce.
54:04
Tečovaná střela Čerešňáka končí až v obranném pásmu hostů.
53:33
Čutta dobře vystihl přihrávku Vítkovic a poté vyhodil kotouč pouze do kostky nad ledem.
52:57
Východočeši se vyhozením přes všechny čáry osvobozují a odchází střídat.
52:02
Pastor trefil tvrdou ránou příklepem pouze před sebou stojícího Radila.
51:55
Tomáš Zohorna (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.
51:15
Pardubice vstřelená branka zpět nakopla a kombinují v útočné třetině.
50:58
Radilův pokus zneškondil hostující gólman.
50:14
Střelu Gregorce vyrazil Šindelář pouze před sebe, poté puk nedokázal přikrýt, dostal se k němu MATOUŠ VENKRBEC, který zakončením do prázdné brány posílá domácí do dvoubrankového vedení. Asistence: Blaž Gregorc.
50:02
Zakázané uvolnění hosů, vhazovat se bude po levici Šindeláře.
49:22
Vítkovice se urputně ženou za vyrovnáním, ale Vejmelka zatím jejich všechny pokusy kryje a drží Pardubice ve vedení.
48:30
Svobodovo nahození skončilo na zadním plexisklu, ale hosté se dokázali udržet v útočném pásmu.
47:30
Radil nedokázal vyhodit puk z obranné třetiny, ve které u puku zůstavají hosté.
46:32
Po chybě Štencla se do útoku vydal Zohorna, poté dobře zasáhl Šindelář.
45:53
Čáslava je bez hole a Vítkovice kombinují v útočném pásmu.
45:14
Nahodil posíla kotouč až za bránu Vítkovic.
45:07
Jan Starý (PCE) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku mimo hřiště.
44:30
Sýkora obral o puk Hlinku, jehož spoluhráči ale dokázali kotouč rychle vybojovat zpět ve svůj prospěch.
43:50
Marcinko střelou z otočky těsně před hostující bránou mířil mimo.
43:32
Po zakázaném uvolnění Vítkovic se bude vhazovat po levici Šindeláře.
43:19
Vandasova přihrávka mířila pouze na hůl protihráče Benáka.
43:02
Vyhození Pardubic končí pouze zakázaným uvolněním.
42:33
Zohorna se nedokázal prosadit mezi dvěmi hostujícími obránci, kteří ho připravili o kotouč.
42:16
Na Čerešňákovu střelu od modré čáry Vejmelka dobře viděl a pohlídal si ji.
42:01
Huna zavezl kotouč do útočné třetiny pozdě a je mu odpískáno postavení mimo hru.
41:13
Tentokrát Starý nedosáhl na dorážku a hosté se již ubrání.
40:44
Po Nahodilově přihrávce netrefil kotouč před odkrytou klecí Starý!
40:08
Vítkovice vyhrály vyhzování, jenže po jejich nahození se puku ujali domácí.
Úspěšnost vhazování: 45% – 55%
Druhá třetina je u konce, Pardubice v ní vedly nejprve 4:1, ale hosté poté dvěmi góly snížili a rozdíl je tak jednobrankový jako po první dvacetiminutovce.
40:00
39:54
Sýkorovi střela nesedla a k puku se dostávají hosté.
39:48
Marcinkovu střelu z pravého kruhu Šindelář v rozkleku lapil.
39:23
Marcinko dokázal vyhrát buly, jenže poté pálil nepřesně Gregorc.
39:17
Za hákování vyloučen na dvě minuty Tomáš Pastor (VIT).
38:34
Gašparovičova sražená střela skončila za bránou Šindeláře.
37:47
Rostislav Olesz (VIT) si odsedí dvě minuty za sekání.
37:44
Po Hlinkově střele se kotouč odrazi od spojnice pryč od brány.l
37:14
Po vyhraném vhazování se hosté usazují v útočné třetině, kde kombinují.
37:08
Jan Ščotka (PCE) vyloučen na dvě minuty za držení.
36:49
Tečovaný kotouč skončil v ochranné síti, vhazovat se bude po levici Vejmelky.
36:28
Starý pouze protečoval kotouč do útočného pásma, kde se ho ujímají Vítkovice.
36:08
Po Gregorcově nepřesné ráně se ke kotouči dostali hosté.
35:13
Marcinko vyčkával se střelou tak dlouho, až byl mimo dobrou střeleckou pozici.
34:26
Vítkovice jsou sice v útočném pásmu, ale Vejmelka všechny jejich střelu kryje.
33:35
Kovář zakončil pohlednou kombinaci hostů mimo tři tyče Východočechů.
32:47
Zadovka Olesze na žádného z jeho spoluhráčů neprošla a Pardubice se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
32:37
Za podražení si odpyká dvě minuty na trestné lavici Tomáš Marcinko (PCE).
32:09
Svobodova přihrávka nepřišla a odrazila se od domácího hráče zpět k němu.
31:39
Odpískaný ofsajd zastavil útočnou akci Pardubic.
31:19
Venkrbec zakončoval pouze nad bránu Vítkovic.
30:34
Vítkovice právě vstřelily branku!
K odraženému kotouči se dostal PETR KOLOUCH, který ho už poté snadně poslal do odkryté branky a hosté jsou rázem ve hře, jelikož prohrávají už jen o jednu branku. Asistence: Rostislav Olesz a Lukáš Kovář.
30:21
Vítkovice se vydávaly do rychlého útoku, ten ale domácí dokázali včas zastavit.
30:11
Richard Stehlík po ataku do kolena zůstává ležet na ledě, hra je přerušena.
29:39
Kucsera si dobře vyjel z levé strany blíže do středu kluziště a následně vypálil, jenže mířil pouze do gólmana.
29:21
Němec si vyměnil kotouč s obráncem a následně z jízdy vypálil do připraveného Vejmelky.
28:37
Po vítkovickém útoku byl velký závar před domácí svatyní, ale nikdo z hostujících hráčů nedokázal dostat puk do odkryté klece.
28:11
Po Vandasově nahození raději Vejmelka podržel puk v lapačce.
27:29
Hosté přece jen ze svého tlaku dokázali vytěžit branku, kotouč poskakoval před Vejmelkou, ten ho nedokázal přikrýt lapačkou a MICHAEL VANDAS dorážkou snižuje na rozdíl dvou branek. Asistence: Peter Húževka a Lukáš Kucsera.
27:07
Marcinkova nepřesná přihrávka na Tybora zastavila celou akci.
26:09
Vítkovice se dobře usadily v útočném pásmu, kde kombinovaly, ale puk za Vejmelku dostat nedokázaly.
24:59
Sýkora vystihl rozehrávku Vítkovic a mohl se vydal do rychlého protiútoku, jenže raději přihrál na Zohornu, který celou akci zbrzdil.
24:31
Radoslav Tybor (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.
24:10
Benákova střela od modré čáry se odrazila k PETRU SÝKOROVI, který ránou příklepem poslal kotouč do vítkovické klece. Asistence: Václav Benák a Lukáš Nahodil.
23:23
Venkrbecovi se nepodařilo nadvzednou puk na Šindelářův beton.
23:10
Po tvrdé ráně Sýkory vypadl Šindelářovi kotouč a k dorážce se dostal Čáslava, který ale nedokázal dostat puk za jeho záda.
22:49
Po pardubické střele se strhla mela před hostující bránou, kterou rozhodčí rychle rozhání.
22:33
Lukáš Kucsera (VIT) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
21:19
Nedůsledná hostující obrana pustila ke kotouči LUKÁŠE RADILA, který ho lehce nahodil na Šindeláře, který ho nečekaně pustil za svá záda. Asistence: Lukáš Nahodil.
20:16
Hlinkovu střelu vyrazil Vejmelka vyrážečkou.
Úspěšnost vhazování: 46% – 54%
Pardubice vstoupily do utkání aktivněji než hosté a v 5. minutě se ujaly vedení zásluhou Gašparoviče, minutu před první sirénou navýšil vedení po chybě hostující obrany Tybor, ale patnáct sekund poté snížil na rozdíl jedné branky Pastor.
20:00
19:49
Tvrdá rána Sýkory končí pouze za bránou Vítkovic.
19:29
Hosté po vstřelené brance ožili a jsou v útočném pásmu.
18:47
Vítkovice ale rychle snižují na rozdíl jedné branky, střelu od modré čáry TOMÁŠE PASTORA Vejmelka neviděl a pustil kotouč za svá záda. Asistence: Peter Húževka.
18:32
RADOSLAV TYBOR vystihl nepřesnou rozehrávku hostů a střelou k pravé tyčce navýšil vedení Pardubic. Bez asistence.
18:02
Gašparovičovu ránu ihned po vhazování lapil Šindelář do své lapačky.
17:58
Benákova střela příklepem od modré čáry byla tečována do ochranné sítě.
17:17
Benákovo vyhození prodloužil do středního pásma Nahodil.
16:42
Po krásné kombinaci Vítkovic pálil na Vejmelku Szturc, ale mířil jen do připraveného gólmana.
15:57
Tybor zadovkou žádného spoluhráče nenašel, k puku se tak dostávají hosté.
15:17
Po vyhraném vhazování pálil na Vejmelku Čerešňák, domácí gólman si s jeho pokusem poradil.
15:11
Pardubice vyhodily puk pouze na zakázané uvolnění.
14:43
Radil se nedokázal prosadit, poslal puk alespoň na Čuttu, který příklepem mířil nepřesně.
14:32
Po Venkrbcově nahození schoval Šindelář kotouč do lapačky a následuje komeční přestávka.
14:11
Hosté se po delší odmlce usadili před Vejmelkou, ale nedaří se jim vyslal kotouč na bránu.
13:30
Hosté oslabení ustáli a hrají v plném počtu.
12:44
Svoboda zastavil rozjíždějící se akci Pardubic a následně ještě vypálil, jenže jeho rána byla tečovaná.
11:57
Olesz vyhozením přes všechny čáry osvobozuje svůj celek.
11:30
Tomáš Pastor (VIT) vyloučen na dvě minuty za krosček.
11:06
Štencel rozjel po vyhraném vhazování útočnou akci Vítkovic, ty se ale v útočném pásmu dlouho neudržely.
10:37
Čáslava sice ztratil útočné pásmo, záhy však dokázal vybojovat kotouč zpět pro svůj celek.
10:14
Gašparovičovu přízemní střelu od modré čáry srazil Šindelář do ochranné sítě.
09:20
Nahození Radila vyrazil hostující gólman betonem do rohu kluziště.
08:57
Po další střele Sýkoru už musel Šindelář zasahovat a raději přerušil hru.
08:39
Zohorna vybojoval kotouč pro Sýkoru, který se vydal do rychlého útoku, od modré čáry pálil ale příklepem pouze na zadní mantinel.
07:49
Patrik Zdráhal jel po levé straně na Vejmelku, ale zakončením mezi betony na něj nevyzrál.
07:31
Pardubice po vyhraném utkání v Ostravě ožily a nepouští svého soupeře do žádné vyloženější šance.
07:16
Po přerušení po zásahu Šindeláře následuje komerční přestávka.
07:07
Další dobrá akce slovenské lajny, tenotkrát už ale po Tyborově nahození nedokázal Gašparovič usměrnit kotouč mezi tři tyče.
06:46
Hlinka přišel o puk v útočné třetině a Pardububice se mohou vydat do protiakce.
06:05
Nahození hostů končí pouze zakázaným uvolněním.
05:28
Vítkovice nahodily kotouč do útočného pásma, tam se ale dlouho neudržely.
04:19
Tybor unikl hostující obraně po levé straně, místo střely zvolil přihrávku na druhou stranu na JAKUBA GAŠPAROVIČE, který zakončoval do odkyrté klece. Asistence: Radoslav Tybor, Tomáš Marcinko.
03:58
Zíb rozjíždí od vlastní brány útočnou akci Vítkovic.
03:49
Pardubice jsou od začátku utkání aktivnější, ale nedaří se jim dostat do gólové šance.
03:30
Benákovo nahození skončilo pouze u obránce před ním.
02:42
Petr Sýkora trefil svou střelou levou pravou tyčku brány Šindeláře.
02:29
Domácí jsou usazeni v útočném pásmu a kombinují.
02:10
Gregorcovu tvrdou ránu příklepem vyrazil Šindelář do rohu kluziště.
01:26
Marcinko poslal puk po vyhraném vhazování pouze do vlastního obranného pásma.
01:16
Ondřej Dlapa (VIT) si odpyká dvě minuty za hrubost.
00:58
Marcinko nahodil puk pouze na zadní mantinel, poté se kotouče ujaly Vítkovice.
00:51
Lukáš Radil (PCE) vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.
00:46
Za podražení si odsedí dvě minuty na trestné lavici Vladimír Svačina (VIT).
00:27
Olesz vyslal první střelu utkání na Vejmelku, ten si s ní poradil.
00:06
Úvodní buly vyhráli hosté, ihned se vydali do útočného pásma, jenže tam a kotouč přišli.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Vejmelka (Kristan) – Gregorc, Čáslava, Benák, Čutta, Kolafa, Ščotka, Havlík – Sýkora, Zohorna, Venkrbec – Radil, Nahodil, Starý – Tybor, Marcinko, Gašparovič – Poulíček, Moučka, Cetkovský – Špaček.

HC Vítkovice Steel: Šindelář (Dolejš) – Kovář, Stehlík, Zíb, Kudělka, Čerešňák, Dlapa, Štencel, Pastor – Szturc, Hlinka, Olesz – Huna, Kolouch, Svačina – Svoboda, Němec, Zdráhal – Vandas, Húževka, Kucsera.

Rozhodčí: Hodek, Pešina – Kajínek, Jirka.
Příjemný sportovní podvečer, dovolte mi, abych vás provedl utkáním dpředkolakola play off hokejové Tipsport extraligy, v němž změří síly domácí HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a hostující HC Vítkovice Steel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.