Tipsport Extraliga - Základní část - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Vítkovice - 15. ledna 2023   18:00

Brno
02:42' Holík (Pospíšil, Horký) • 06:51' Horký (Pospíšil)
2:5
(2:4, 0:0, 0:1)
Vítkovice
01:50' Dej  (Kalus, Raskob) • 05:32' Bukarts  (Krieger) • 11:47' Kalus  (Mikuš, Bukarts) • 15:58' Krieger  (Bukarts) • 46:50' Kotala  (J. Stehlík)
Brno
Furch (3.–6. Čiliak) – Kučeřík, Kundrátek (A), Holland, Ščotka, Gulaši (A), Hrbas, Němec – Pospíšil, Holík, Horký – Zaťovič (C), Kollár, Flek – Ondráček, Raška I, Šalé – Vincour, Strömberg, Koblížek.
Jeřábek, Ondráček – Klouček, Zíka
Winning Group Arena
5018 diváků
Vítkovice

SESTŘIH: Kometa Brno - Vítkovice 2:5. Mizérie domácích pokračuje. Rozhodla bláznivá první třetina

Je konec! Dnešní moravskou bitvu mezi Kometou a Vítkovicemi ovládl ostravský tým, který si spravil chuť po páteční porážce. Kometa nevyzrála ani na druhého zástupce Moravskoslezského kraje během víkendového extraligového programu. O osudu utkání rozhodly využité přesilové hry Vítkovic v první třetině. Ve třetím dějství Ostravané kontrolovali svůj náskok, který navíc navýšil Jakub Kotala. Situace Komety se komplikuje, třináctá Energie už ztrácí na Brno pouze tři body. Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost při sledování přenosu a z jihu Moravy vám přeji příjemný zbytek nedělního večera.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:

Roberts Bukarts (VIT)

Kristián Pospíšil (KOM)
59:35'
Stezku ještě střelou od modré čáry prověřil Holland, ale jinak mají Ostravané puk pod kontrolou, zápas se dohrává za pískotu domácích fanoušků.
58:37'
Stehlík poslal puk na zakázané uvolnění, ale Brnu už se čas nemilosrdně krátí, navíc obrana hostů nadále pracuje vysoce spolehlivě v čele s brankářem Stezkou.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:10'
Lednický si zpracoval puk v útočném pásmu a vystřelil skrz brněnského obránce, Furch dokázal puk vyrazit, ale zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se Brno odhodlalo k závěrečnému náporu.
56:37'
Dnešní utkání sleduje 5018 diváků.
56:37'
Lakatoš poslal puk na zakázané uvolnění, Brno tak získá možnost vhazování před Stezkou.
55:46'
Luboš Horký se dostal k zakončení v útočném pásu, ale nejlepší střelec Brna tentokrát nedokázal přesně zamířit.
55:11'
Brno hraje v plném počtu.
54:52'
Vítkovice se teď vlastním přičiněním připravily o útočné pásmo a Kometa může znovu vydechnout.
54:33'
Furch si připisuje další úspěšný zákrok proti střele Raskoba od modré čáry, hra je přerušena, Brno může v poklidu vystřídat.
54:04'
Zaťovič teď zabránil usazení Vítkovických v útočném pásmu, hosté musejí začít až od brankáře Stezky.
53:54'
Další vteřinky pro Brno ušetřil Flek.
53:35'
Lakatošovu střelu Furch vyrazil a Ščotka osvobodil domácí tým.
53:11'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Kristián Pospíšil – 2 min., nesportovní chování.
53:11'
Byla nařízená komerční přestávka.
52:54'
Pospíšil se znovu snažil o individuální průnik, povedlo se mu i vystřelit, ale branku Vítkovic přestřelil.
52:04'
Brno je s kotoučem v útočném pásmu, ale vítkovická obrana nepovoluje domácím vážnější ohrožení Stezkovy brány.
50:41'
Nahození Ščotky se snažil usměrnit Pospíšil, Stezka však znovu pohotově dokázal reagovat a hosté se dostávají do středního pásma.
50:05'
Vítkovice se nadále prezentují dobře organizovanou defenzívou, Pospíšil teď hledal prostor marně.
49:14'
Hrbas zachytil puk pro Fleka, ten však v mezikruží trefil bránícího Gewieseho, následně se Hrbas dostal ke střele od modré čáry, která však skončila v lapačce brankáře Stezky.
48:36'
Pospíšil si najel na střelu od modré čáry, ale ani tentokrát se brankář Stezka nemusel příliš vzrušovat, když byl pokus brněnského hráče zablokován.
47'
Ránu Stehlíka dorazil do sítě Kotala, 2:5
47:48'
Vítkovicím se podařilo chytře vyhodit, aby se nepískalo zakázané uvolnění a čas se Brnu pomalinku začíná krátit.
47:28'
Stezka přerušil hru a následuje komerční přestávka.
46:50'
Vítkovice právě vstřelily branku! Ostravané se výrazně přiblížili ke tříbodovému zisku! Hostům se podařilo uzamknout Brňany v obranném pásmu, nahození z hole Stehlíka Furch pouze vyrazil a na dorážku byl připraven JAKUB KOTALA. Asistence: Jakub Stehlík.
45:57'
Další individuální akci na straně Brna předvedl Pospíšil, Stezka byl znovu připraven zasahovat.
45:46'
Vítkovice odmítly nápor Brna a na druhé straně se k zakončení dostal Krenželok, Furch byl připraven pokus vítkovického kapitána zlikvidovat.
45:06'
Přihrávku Fleka se snažil usměrnit Holland, Stezka pohotově zareagoval a slibnou šanci Brna zneškodnil!
44:48'
Nyní to vzal na sebe domácí útočník Strömberg, ale jeho střelu zablokoval bránící Grman.
43:52'
Brňanům se stále nedaří přechod přes střední pásmo, z domácích tribun se začíná ozývat pískot.
43:09'
Vítkovice mají velmi dobře zabezpečený vstup do vlastní obranné třetiny, Kometa to musí neúnavně zkoušet znovu.
42:23'
Ondráček se snažil uvolnit Šalého, ale brněnský mladíček přejel útočnou modrou čáru až příliš brzy a postup Brna přerušil ofsajd.
41:25'
Vincour pálil ihned po vhazování, branku hostů minul.
41:22'
Kalusova přihrávka na Kotalu skončila icingem, Brno vůbec poprvé ve třetí třetině bude mít možnost získat prostor v útočném pásmu.
40:47'
Geweise nahodil puk od modré čáry, ten si na hranici brněnského brankoviště zpracoval Bukarts, hledal prostor mezi Furchovými betony, brankář domácích včas zareagoval a bude se vhazovat po jeho levici.
40:11'
Na startu druhé třetiny vystřelil Lakatoš, Furch jeho pokus vyrazil na brněnské hole.
40:01'
Na rozdíl od úvodního dějství, kdy jsme v Brně viděli šest branek, druhá třetina skončila 0:0. Ostravané měli na startu prostředního dějství třetí přesilovou hru v utkání, ale tentokrát se neprosadili. Kometa zatlačila zhruba v polovině základní hrací doby a brankář Stezka musel být v maximální koncentraci. Vítkovice pak znovu srovnali tempo hry a rovněž si tvořili zajímavé příležitosti, ale stejně jako Stezka i Furch udržel ve druhé třetině čisté konto. Třetí perioda odstartuje ve Winning Group Areně v 19:51.
40:00'
39:55'
Koblížek ještě otestoval pozornost Stezky z pravého křídla, vítkovický brankář reagoval vyrážečkou.
39:14'
Kometa se v závěru druhé třetiny pere o prostor v útočném pásmu, obránci Vítkovic však rychle přistupují k domácím hráčům.
38:56'
Brněnští si nerozuměli v rozehrávce, píská se zakázané uvolnění domácího týmu.
38:09'
Kalus zpoza branky vyzval ke střele z voleje Grmana, ten však nedokázal přesně zamířit a puk skončil až v ochranné síti. Bude se vhazovat před Furchem.
37:49'
Rastislav Dej prudce vypálil od modré čáry, jeho střela měla potřebnou razanci, ale skončila těsně nad brankou Brna.
36:58'
Vítkovice postupovaly v přečíslení 3 na 2, celou akci zakončil střelou z mezikruží obránce Geweise, Furch dokázal včas sklepnout betony a díky jeho zákroku mohla Kometa rychle hru otočit.
36:01'
Další slibný protiútok v podání Brna končí ofsajdem.
35:22'
Eduard Šalé dokázal individuálně projít skrz vítkovickou obranu, namísto zakončení však chtěl uvolnit Strömberga, který najížděl ze druhé vlny. Z úmyslu brněnského mladíčka nakonec nic nebylo, protože puk se odrazil k brankáři Stezkovi, který hru přerušil.
35:11'
Dej zachytil puk ve středním pásmu, vyměnil si jej s Kotalou, ale k zakončení se nedostal, brankář Furch raději odražený puk podržel ve své rukavici a hra je znovu přerušena.
34:13'
Krieger vyhrál vhazování na Bukartse, ten si najel mezi kruhy, zamířil, ale trefil pouze připraveného brankáře Furcha.
34:08'
Nahození Mikuše dokázal Furch zneškodnit, brněnskému brankáři ještě clonil Krenželok. Následuje komerční přestávka.
33:47'
Další zakázané uvolnění Komety.
33:04'
Výměna puku v podání Prčíka a Fridricha, střela druhého jmenovaného však skončila mimo branku Brna.
32:45'
Kometa se osvobodila pouze za cenu zakázaného uvolnění.
32:10'
Vítkovice jsou po delší době usazené v útočném pásmu, dvakrát střílel Geweise, nejprve mimo a podruhé jeho střelu zablokoval brněnský bránící hráč.
31:22'
Pospíšil znovu vypálil od modré čáry, tentokrát jej Stezka vychytal lapačkou, vhazovat se bude po levici vítkovického brankáře.
31:09'
Další brněnský průnik do útočného pásma končí ofsajdem. Vítkovice se snaží otupit aktivitu domácích z posledních minut.
30:24'
Nyní už se hraje, Pospíšilovo nahození Stezka vytěsnil, brankář Vítkovic je v posledních okamžicích vystaven vysokému počtu střel v podání domácích hráčů, kteří usilují o kontaktní branku.
30:11'
Přerušení se protahuje, brankář Stezka si stále upravuje svou výstroj.
30:11'
Až nyní se Vítkovicím podařilo dostat puk do bezpečí, hra je přerušena a vítkovický brankář si kontroluje svou masku.
29:41'
Další slibná příležitost v podání brněnského mladíčka, který si teď najel na osu hřiště, tentokrát proti jeho střele použil Stezka vyrážečku.
29:27'
Do zakončení se na levém kruhu dostal Šalé, trefil však vítkovického brankáře do masky.
29:14'
Brno s snaží zařaditi vyšší rychlostní stupeň a drží puk v útočném pásmu.
28:30'
Ščotka protáhl Stezku, který jeho prudkou střelu vytáhl pohotovým betonem.
28:26'
Po střele Hollanda se snažil puk usměrnit za Stezku Flek, kotouč však obloučkem přeletěl brankovou konstrukci.
28:17'
Kollár se prokličkoval až na hranici vítkovického brankoviště, zakončoval z ostřejšího úhlu, kde však prostor ucpal připravený brankář Stezka, vhazování před jeho brankou se opakuje.
28:10'
Vítkovičtí si teď nerozuměli ve středním pásmu a puk skončil na zakázaném uvolnění. Domácí tak dostanou možnost vhazování před Stezkou.
27:20'
Do kotouče se opřel vítkovický obránce Raskob, Furch jeho střelu vyrazil, hosté se ale znovu nadechují k náporu.
27:10'
Marosz vystřelil z levého kruhu, Furch byl připraven jeho střelu na bližší tyč zastavit, následuje komerční přestávka.
27:03'
Brno poprvé v dnešním utkání ubránilo přesilovou hru soupeře.
26:28'
Kollár ve spolupráci se Zaťovičem posbírali cenné vteřinky pro domácí tým.
26:02'
Vincour obstaral vyhození a čtveřice domácích střídá.
25:17'
Bukarts obdržel přihrávku na volej do prostoru mezi kruhy, branku Brna však minul. Hosté stále drží kotouč.
25:03'
Tomáš Kundrátek – 2 min., vysoká hůl.
24:25'
Prčíkovu střelu tečoval Krieger, puk však zamířil těsně mimo branku Brna.
23:31'
Horký s Holíkem vybojovali prostor pro Brno v útočném pásmu, ale Ščotkovi puk na modré čáře přeskočil hůl, takže domácí musejí znovu útočnou třetinu vyklidit.
23:05'
Hra se teď stěhuje ze strany na stranu, oběma celkům teď chybí přesnost v přihrávkách.
22:40'
Rastislav Dej se dostal k odraženému kotouči v mezikruží, jeho střelu však tentokrát dokázal zablokovat bránící Gulaši.
21:54'
Gulašiho střelu se snažil usměrnit Vincour, ale bylo to mimo branku. Na Kometě je vidět snaha udělat něco s nepříznivým stavem.
21:24'
Nyní už se hostům podařilo vymanit z brněnského sevření a posílají na led čerstvé síly.
21:09'
Brno stále kombinuje v útočném pásmu, obrana Vítkovice je v maximální pohotovosti.
20:44'
Kometa se snaží uzamknout hosty v obranném pásmu, ke střele se dostal Holland a po něm i Ščotka, oba pokusy však postrádaly přesnost.
20:24'
Krenželok nepřebruslil Kučeříka, a tak se píská zakázané uvolnění ostravského týmu.
20:01'
První třetina moravské bitvy mezi Kometou a Vítkovicemi nabídla šest branek. Skóre otevřel ostravský tým, když Furcha překonal Rastislav Dej. Brno reagovalo za necelou minutu, domácí publikum rozjásal Petr Holík. Severomoravané si vedení vzali zpět v čase 5:32, když se do branky po úpravě výstroje vrátil Furch, ale na přesnou střelu Robertse Bukartse zareagovat nestačil. I na druhou inkasovanou branku našla Kometa rychlou odpověď, kterou zaznamenal domácí kanonýr Petr Holík. Pak už se ale prosazovaly pouze hosté, kteří dokázali využít obě přesilové hry, nejprve se prosadil Marek Kalus a pak i Peter Krieger. Vítkovice tak mohou být po první dvacetiminutovce spokojenějším týmem. Druhá třetina odstartuje v 18:56.
20:00'
19:56'
Ke střele na pravém kruhu se dostal Šalé, ale nedokázal Stezku překonat.
19:43'
Kometa se snaží o ještě jednu útočnou akci v první třetině.
19:14'
Kalus postupoval individuálně na levém křídle, zkusil nachytat Furcha střelou na bližší tyč, brněnský brankář měl tentokrát prostor dobře pokrytý a bude se vhazovat po jeho pravici.
18:33'
Po přihrávce Šalého vypálil od modré čáry Ščotka, Stezka puk vyrazil, ale naštěstí pro něj byli před jeho brankou pouze spoluhráči, kteří znovu otáčejí hru směrem k brance Brna.
17:52'
Vítkovicím se daří držet puk bezpečně daleko od Stezkovy brány, ale obrana Komety přeci jen zlepšila přístup k hráčům útočícího mužstva.
16'
Šestá branka první třetiny! V přesilové hře se trefil Krieger, 2:4
16:57'
Půček v útočném pásmu přenechal puk Fridrichovi, ten už byl ve slibné pozici, ale na poslední chvíli o puk přišel a nezakončil.
16:31'
K prudké ráně z voleje se v útočném pásmu dostal Kučeřík, prudký pokus brněnského zadáka dokázal Stezka udržet ve své výstroji.
15:58'
Vítkovice právě vstřelily branku! Ostravané předvádí skvělou efektivitu v přesilových hrách a i druhou početní výhodu bleskově dokázali využit. Po přihrávce Bukartse si puk na ose hřiště zpracoval PETER KRIEGER a dokázal přesně zamířit. Asistence: Roberts Bukarts.
15:44'
Vítkovice dostanou příležitost ke druhé početní výhodě v dnešním utkání. Vyloučeným hráčem je Marek Hrbas, který obdržel menší trest za podrážení.
15:04'
Kometa má na ledě elitní formaci, nahození Horkého však nikdo v bílém dresu nedokázal tečovat a hosté znovu otáčejí hru směrem k brankáři Furchovi.
13:44'
Lakatoš zpoza branky vyzval k navýšení vítkovického náskoku Krenželoka, Furch vůbec netušil, jakým způsobem puk zastavil, vítkovický brankář jej totiž trefil do části výstroje.
13:27'
Vítkovice nechtějí dopustit nápor Brna a míří znovu směrem do útočného pásma.
12'
Lahůdkovou nahrávku Mikuše nasměroval do branky Kalus, 2:3
12:52'
Kometa se snaží znovu rychle zareagovat na vedoucí branku soupeře a pere se o prostor v útočném pásmu.
11:47'
Vítkovice právě vstřelily branku! Ostravané využívají přesilovou hru! Kombinaci Vítkovic zakončil MAREK KALUS, když obdržel přihrávku od Mikuše a před sebou už měl odkrytou branku Brna. Asistence: Juraj Mikuš, Roberts Bukarts.
11:28'
Poprvé v utkání si zahrají přesilovku hosté. Dvě minuty za napadení nafasoval Michal Gulaši.
11:14'
Gulaši si zpracoval puk na modré čáře a odhodlal se vypálit, Stezka jeho pokus zastavil připravenou lapačkou.
10:39'
Ostravané hrají v plném počtu.
10:30'
Holík si vyměnil kotouč s Horkým, pohlednou souhru zakončoval z bezprostřední blízkosti prvně jmenovaný, ale tentokrát nedokázal přesně zamířit.
10:17'
Vítkovice vyhazují.
10:05'
Další střelu měl na svědomí Strömberg, na hranici brankoviště ještě clonil Zaťovič, ale vítkovický brankář znovu úspěšně zasáhl.
09:47'
Nyní už se Brno usadilo v útočném pásmu, od modré čáry vypálil Kučeřík, ale brankář Stezka měl dobrý výhled a bez větších problémů střelu brněnského zadáka zneškodnil.
09:13'
Brnu se zatím přesilová hra nedaří, puk je znovu až u Furcha.
08:47'
Vítkovice se osvobozují.
08:39'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
Mário Grman – 2 min., nedovolené bránění.
6'
Hned po vhazování překvapil Furcha Bukarts, 1:2
06:51'
Kometa právě vstřelila branku! Pospíšil vybruslil zpoza branky a poslal puk do mezikruží na hůl LUBOŠE HORKÉHO, který dokázal prostřelit Stezku a obnovit vyrovnaný stav. Asistence: Kristián Pospíšil.
06:13'
Vítkovice druhá branka nabudila, do další slibné pozice si z rohu pásma nabruslil Kotala, tentokrát však Furch dokázal včas zasáhnout a následuje komerční přestávka.
05:32'
Vítkovice právě vstřelily branku! Sotva se Dominik Furch po úpravě výstroje vrátil do branky, ihned inkasoval. Po vhazování v útočném pásmu ihned vypálil ROBERTS BUKARTS a zamířil přesně. Asistence: Peter Krieger.
05:30'
Střídání v týmu HC Kometa Brno:
ze hřiště odchází Marek Čiliak, přichází Dominik Furch.
05:30'
Marosz se dostal do bekhendového zakončení, které však Čiliak dokázal zastavit.
05:20'
Vítkovicím se podařilo zabezpečit střední pásmo a po delší době zaútočit i směrem dopředu.
3'
Po rychlém přechodu vyrovnal Holík, 1:1
03:09'
Holík tentokrát připravil palebnou pozici pro Pospíšila, ten na nic nečekal a střílel z voleje, branku Vítkovic však přestřelil.
2'
Dejova skrytá rána skončila za Furchem, 0:1
02:42'
ze hřiště odchází Dominik Furch, přichází Marek Čiliak.
02:42'
Kometa právě vstřelila branku! Brno bleskově reaguje a srovnává krok! Povedenou kombinaci domácích zakončil přesnou střelou z pravého kruhu PETR HOLÍK, pro nejproduktivnějšího hráče Komety se jedná o devátou branku v letošní sezoně. Asistence: Kristián Pospíšil, Luboš Horký.
01:50'
Vítkovice právě vstřelily branku! Ostravané se dokázali usadit v útočném pásmu a z první střelecké příležitosti otevírají skóre. Ke kotouči se na hranici pravého kruhu dostal ROSTISLAV DEJ a překonal Furcha střelou nad rameno. Asistence: Marek Kalus, James Willie Raskob.
01:19'
Premiéru v brněnském dresu právě prožívá útočník Jiří Ondráček, kterého trenéři zařadili do třetí formace.
01:13'
Vítkovice se poprvé vydaly do útoku, ale dopustily se postavení mimo hru.
00:49'
Kollár našel před brankou najetého Zaťoviče, ten dokázal přihrávku svého spoluhráče usměrnit, ale trefil pouze brankáře Stezku!
00:05'
Hned po úvodním vhazování se ve středovém kruhu strhl tuhý boj o puk, nakonec jej na svou stranu získal domácí tým.
00:01'

HC Kometa Brno: Furch (Čiliak) – Kučeřík, Kundrátek (A), Holland, Ščotka, Gulaši (A), Hrbas, Němec – Pospíšil, Holík, Horký – Zaťovič (C), Kollár, Flek – Ondráček, Raška I, Šalé – Vincour, Strömberg, Koblížek.
Trenér: Martinec

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš, Grman, Gewiese, Raskob, Prčík, J. Stehlík, L. Kovář – L. Krenželok (C), Marosz, Lakatoš (A) – Bukarts, Krieger, Lednický – Kotala, Dej, Kalus – Fridrich, Chlán, R. Půček.
Trenér: Holáň

Rozhodčí: Jeřábek, Ondráček – Klouček, Zíka.
BRNO vs. VÍTKOVICE

Hezkou neděli z brněnské Winning Group Areny, kde dnes budeme svědky moravské bitvy mezi celky HC Kometa Brno a HC Vítkovice Ridera. Obě mužstva si v pátek třináctého vybrala slabší chvilky. Kometa na Tehelném poli v Bratislavě vysoko podlehla Třinci, Ostravané pak v domácím prostředí překvapivě padli s posledním Kladnem. Brno musí nutně zabrat, právě Kladno se přiblížilo na dostřel brněnskému týmu, když jeho náskok činí pouhých šest bodů. V letošních vzájemných duelech platilo pravidlo domácího prostředí, bude tomu tak i dnes?
HC Vítkovice Ridera:

Ostravský tým si podobně jako Brno na pátek třináctého vybral slabší den, když po třech vítězstvích v řadě podlehl před domácí vyprodanou arénou Kladnu 0:3. Díky tomu tak vedoucí pozici v tabulce přenechal ostravský tým znovu Pardubicím. Trenéra Holáně navíc trápí marodka klíčových hráčů, nejistý start pro utkání v Brně visí nad útočníky Peterem Muellerem, Rostislavem Maroszem a Tobiasem Lindbergem. Trest si navíc odpykává i obránce Patrik Koch.

Do utkání v Brně by však určitě měl zasáhnout Dominik Lakatoš, který v ostravském týmu vede statistiku kanadského bodování, střel, přihrávek i hodnocení +/-. Momentálně bilance třetího nejproduktivnějšího hráče extraligy činí 16 branek a 20 asistencí. Stejný počet branek nastřílel také zkušený forvard Roberts Bukarts (16+15). Brněnská obran bude muset dávat pozor i na aktivitu Petera Kriegera (13+16). I díky těmto borcům mají Vítkovice nejvyšší úspěšnost střelby v soutěži, když za záda brankářů soupeřů propasírují 10.6 % střel.

Z obránců umí produktivitu výrazně podpořit zkušený Juraj Mikúš (2+18). Bodovat se daří také Williemu Raskobovi (4+13). Vítkovice zdobí hra v oslabení, proti soupeřům umí výborně bránit početní výhody a díky hodnotě 84.83 % jsou v tomto ohledu nejlepším týmem extraligy. Brankářskou jedničkou ve Vítkovicích je stejně jako v minulé sezoně Aleš Stezka, Vítkovice dotáhl k 16 vítězstvím, průměrně obdržel ve 29 duelech 2.16 branky na zápas. Úspěšnost zákroků má na hodnotě 92.35 %.
HC Kometa Brno:

Brněnský tým připsal ve středu vítězství na ledě Olomouce, když Hanáky zdolal v poměru 4:1 a vůbec poprvé od 30. října slavil na půdě soupeře plnohodnotný tříbodový zisk. Jenže na úspěch v Olomouci se Brňanům nepodařilo navázat, když v pátečním utkání pod širým nebem na Tehelném poli vysoko podlehli úřadujícímu mistrovi z Třince 1:6.

Brňany trápí efektivita v zakončení. Nepomohl ani návrat nejlepšího střelce Luboše Horkého (17+8) zpět do sestavy. Tahounem Komety je nadále Petr Holík (8+27), branky na jihu Moravy umí střílet i Jakub Flek (9+8).

V posledních utkáních trápí Brno především defenzivní stránka. Kometa navzdory reprezentačním posilám platí za druhou nejhorší obranu soutěže, když inkasovala už 116 branek, horší je pouze poslední Kladno. Bodově se však zvedá Tomáš Kundrátek, aktuálně má na kontě 3 trefy a 8 asistencí. Příspěvek Jana Ščotky je na bilanci 1+6, určitě se od těchto dvou zadáků čekalo víc a v Brně doufají, že jejich čas ještě přijde.

Brankoviště střeží při nemoci Marka Čiliaka Dominik Furch, který ale marodku opustil teprve nedávno. V Brně si zkušený brankář drží úspěšnost zákroků na hodnotě 91.28 % a průměrně inkasoval ve 26 duelech 2.65 branek.

Brno má nadále sílu v přesilových hrách, hned po Třinci je s hodnotou 25.49 % využití druhým nejlepším týmem extraligy. Kometu by měl v utkání s Ostravany posílit Jiří Ondráček, kterého Brno získalo ze Zlína výměnou za Petra Kratochvíla.