Já se pro dnešní den loučím a přeji hezký zbytek úterního večera.
"Fotbalové" utkání je za námi. Zlín vyhrává 1:0, když o své výhře rozhodl ve druhé třetině. Kometa měla dostatek šancí na vyrovnání, jenže Horčička svůj tým držel fantasticky a pomohl tak svému týmu ke třem bodům. V posledním vteřinách jsme sledovali spíše boxerské soubouje, ale i to k hokeji někdy patří.
60:00
59:58
Utkání se dohrává, přesto Kometa málem zahrozila, Horčička zasahovat nemusel.
59:48
Lukáš Konečný by se dnes v KAJOT ARENĚ rozhodně neztratil. Možná je to taková divácká kompenzace za zrušený souboj s Dzinzirukem, kdo ví...
59:48
Tresty byly rozděleny následovně: Holík 5 + OT, Vlach 2+2+10 hrubost, 2+2 dostává Filip Čech. Jakub Koreis inkasuje trest ve hře, Valach také 5+OT, Žižka 2+2, Jakub Svoboda 2 minuty hrubost.
59:48
A už se to sepisuje, trestů bude obrovské množství. Slušnou boxerskou vložku si strhl Valach a Žižka...
59:48
Obě střídačky vystartovali na led a už se to pere. Utvořily se skupinky...no dějí se věci přátelé.
59:48
A je to tady, bylo jasné, že se něco podobného stane. Celou třetí třetinu to tak vypadalo, že emoce budou bublat. Hromadná bitka na ledě.
59:38
Utkání se dohrává, Zlín drží kotouč a rozhodně ho nepustí.
59:06
O šancí se příliš psát nedá, neustále se to mele, možná až zbytečně zajel Jaroslav Svoboda do Čajánka. Vhazování každopádně před bránou Brna.
58:59
Je zřejmě hotovo. Dlouhý vyloučen za hrubost. Trvaj je zpět.
58:46
Trvaj je venku z brány, Brno hraje v šesti. Nicméně sledujeme znovu několik ostrých zákroků u mantinelu a opět pracují emoce.
58:03
Necelé dvě minuty do konce, Čajánek nahazoval na Trvaje, ten nadvakrát chytá.
57:37
Celá situace se udála díky závaru před Horčičkou, vznikla mela a sudí udělili níže uvedené tresty. Hubáčkovi se příliš verdikt nelíbil.
57:37
Petr Hubáček inkasuje navíc deset minut osobní trest za nesportovní chování. Po odchodu do kabin dostává Hubáček další "desítku".
57:37
A bude se znovu vylučovat. Linhart a Matějíček - hrubost. Za Kometu Hubáček a Divíšek.
57:19
Následně pálil Malec, taktéž neuspěl. Nicméně buly u Horčičky.
57:00
V tutovce Čermák, je asi zbytečné říkat, kde skončil kotouč po jeho ráně.
56:12
Tvrdou bombu vyslal na Horčičku Švrček, hostující gólman vykopová jeho pokus betonem.
55:28
Kdepak, Zlín předvádí to co ho zdobí celou sezonu. Málo inkasuje, málo střílí do černého, leč boduje.
54:56
Buly u Horčičky.
54:48
Hosté jsou kompletní a do konce máme již pět minut. Je jasné, že dnes budeme sledovat vyloženě fotbalový výsledek.
54:29
Dnešní zápas sleduje 7096 diváků.
54:05
Tak to už je trápení, Kometě to nejde a Zlín je v klidu. Bez vetších problémů brání přesilovku.
53:40
Dlouho to netrvalo, hosté opět vyhazují, navíc se málem Ondráček dostal do úniku.
53:00
Čajánek neměl hokejku, tak hrál Zlín i ve třech, jenže Hamrlík vyhodil a hostující kapitán mohl jít střídat. Kometa je ale usazena v pásmu.
52:41
Možná jedna z posledních šancí na vyrovnání pro Brno. Linhart inkasuje trest za nedovolené bránění.
52:16
Po komerční pauze buly i zlínské brány.
51:53
Kometa se snaží dostat do tlaku, ale začíná to být místy křečovité.
51:19
Bičánek pálil z obrovské dálky, jenže to Horčičku rozhodně nemohlo překvapit.
50:46
Zakázané uvolnění Zlína, kterému to pochopitelně vyhovuje.
50:30
Na ledě v nelichotivé pozici Zámorský, po krátké chvilce putuje na svou střídačku.
49:38
Kdo neviděl, neuvěří. Hubáček potáhl kotouč do pásma, předal jej před bránu na Erata a ten v klíčový moment promáchl. Poté se ještě ke kotouči dostal Divíšek, ale ani ten nedává!
48:59
Tentokrát buly ve středním pásmu. Hodně kostrbaté pasáže utkání sledujeme ve zdejší hale.
48:23
Vhazování u Horčičky. Vyhrává jej Vlach a základá útok svého týmu.
48:18
Jakub Svoboda kroužil celou třetinou, jenže následně vypálil hodně slabě, Horčička neměl problémy.
47:35
Zlín hraje perfektně takticky, nikam se nežene a občas zahrozí nebezpečným kontrem.
46:17
Sýkora dostal přihrávku zpoza brány a ihned z první se do puku opřel a trefil Trvajovu lapačku.
45:45
Možná je to pro Kometu takový ten zápas blbec, kdy můžete hrát celý den a stejně gól nedáte. Což nyní dokázal takový Petrovický, který byl sám před bránou. Nicméně to byla zatím v této třetině šance ojedinělá.
44:55
Balejova střela končí na plastronu Horčičky.
44:15
Brno se ubránilo a zakládá protiakci.
43:15
Kometa se dobře brání, navíc mohl zaútočit Jakub Svoboda, mnoho nechybělo, aby zakončil. Na druhé straně pálil Linhart, pouze Trvajových betonů.
42:25
Jakub Koreis putuje na trestnou. Pro Zlín se tak chystá další přesilovka.
42:08
Vhazování u Trvaje.
41:15
Důras se snažil takovým nenápadným nahozením překvapit Trvaje, ten měl obrovské štěstí. Následně ten stejný hráč zahrál na housle Trvajovi, kotouč však projel brankovou čárou. Dvě tutovky Zlína.
40:39
Na druhé straně prověřil pozornost Trvaje Petr Čajánek.
40:29
Další akce Komety končí pro ofsajd.
40:16
Poslední třetina začala střelou Žižky od modré a hádejte, kde skončila? Samozřejmě u připraveného Horčičky, který vše podstatné viděl.
40:01
Máme za sebou velice rušnou druhou třetinu. Tu zahájil Zlín gólem, když se trefil od modré Galvas. Od té doby měla Kometa obrovské šance, ale vždy nedokázala překonat Horčičku. Dvakrát hrála přesilovku 5/3, jenže s nulovým úspěchem. Hosté občas vyrazili do brejku a rozhodně to nebyla nuda. Trvaj měl také co dělat. Celkové střely na bránu: 11:15. Poslední třetina začne v 19:46.
40:00
39:33
Blíží se závěr třetiny a mohlo být zle znovu pro Brno, jenže Köhler netrefil kotouč ideálně.
38:36
Možná až v závěru se trochu pootevřely, jenže ani Bičánek a ani Kováčik nevyzráli na "Horčovi" jak se mu říká.
37:42
Hra se momentálně často kouskuje, Zlín stáhl šraňky ve své obranné třetině a nepouští Kometu prakticky nikam.
36:50
Brno dnes nevyužilo dvakrát přesilovku 5/3, tlak byl sice v těchto pasážích hrý enormní, jenže s nulovým výsledkem. Fantastický Horčička, který zde v Brně dříve chytal se ukazuje ve velice dobrém světle. Zároveň je třeba jedním dechem dodat, že má i velkou dávkou štěstí. To však ke kvalitnímu brankáři patří.
36:00
Kolotoč před Trvajem, nebezpečné výpady předvádí svěřenci kouče Vlacha, Kometa má velké problémy s tímto houževnatým soupeřem.
35:17
Místo Pospíšila je v první formaci Zohorna, do čtvrté se tak přesunul Jankovič.
34:49
Dnes již podruhé propadl kotouč Trvajovi pod betony a doslova se válem v brankovišti. Tam naštěstí zapracovali obránci Komety a stav se nemění.
34:48
34:17
Kometě se nedařilo dlouhou dobu vyhodil kotouč z pásma, až teď Hubáčkem.
33:25
Nicméně Zlín hraje přesilovku a vůbec ne špatně. Hamrlík nejprve trefil Kováčika, poté jistého Trvaje.
32:50
Na střídačce již není Pospíšil, vidíme ho v civilu u průchodu do šaten. Dnes zřejmě tento brněnský útočník dohrál.
32:41
Bičánek vyloučen za hrubost.
32:41
Navíc po komerční pauze budou hrát přesilovku.
32:27
Hosté přežili velice horké chvíle a stav 0:1 uhájili.
30:58
Hosté jsou znovu ve čtyřech. Balej to zkoušel od modré, ale hodně vedle. Tak to je neuvěřitelné, co dnes domácí nedokáží proměnit. Horčička čaruje, navíc si brněnští střelci kolikrát neví rady s jasnými pozicemi.
30:38
Time out Zdeňka Venery. Reaguje tak na obrovský tlak svého týmu, který graduje.
30:16
Tomáš Linhart vyloučen za sekání.
30:07
Kometa bude hrát znovu proti třem. Drtivý tlak tak nekončí a bude naopak pokračovat.
29:28
Krátká dvojnásobná přesilovka nevyužita, pokračuje ta klasická. Horčička stále má co dělat a předvádí neuvěřitelné zákroky.
28:53
Michal Důras vyloučen za nedovolené bránění.
28:53
Kometa bude hrát přesilovku 5/3. Krátce před tímto trestem nahrával Petrovický na úplně volného Hubáčka, který u pravé zlínské tyče zazdil největší šanci zápasu.
28:12
Divíšek byl až příliš rychlý, pískán ofsajd.
27:31
Začíná přesilovka Komety. Zatím však nevalně, hosté v poklidu vyhazují.
27:16
Na trestné Malec a Čermák za domácí, za hosty Zámorský, Čajánek a Kubiš - všichni menší trest hrubost.
27:16
Emoce samozřejmě vygradovali. Utvořili se dvojice a už se to pere, už se to postrkuje. Rozhodčí mají v rukou papírky a budou nadělovat tresty.
27:16
Zdálo se totiž, že hosté hrají v šesti, možná i ve více lidech, proto ty emoce na brněnské straně.
26:46
Zdeněk Venera v málo vídané pozici. Jako kdyby chtěl obout brusle a říci si něco s rozhodčím. Jen pramálo se líbí výroky sudích brněnským hráčům a lavičce.
26:32
Žižkovi nahrál na volej Pospíšil, jenže kotouč zamířil do plexiskla.
26:13
Domácí v plném počtu. Musíme se ale bránit tlaku Ševců.
25:44
Zajímavé momenty na obou stranách, nyní hru uklidňuje Malec vyhozením.
25:12
Dvě obrovské situace před oběma brankami. Nejdříve jel na bránu Dlouhý v brejku tři na jednoho, jenže nezakončil a posléze šla do brejku zlínská sestava, jenže střela Důrase skončila betonech Trvaje.
24:42
Dorážku před odkrytou bránou mohl mít Köhler, ale ten se netrefil zcela ideálně.
24:09
Další vyloučení v týmu Komety, Tomáš Žižka - nedovolené bránění. Ještě předtím však jel sám na bránu Koreis a prostřeluje. Jenže sudí už předtím pískali přerušení, tomu se diví prakticky všichni, včetně kouče Venery. Ten si situaci vysvětluje se sudím Polákem.
23:27
Překvapit Horčičku se snažil Divíšek, zlínskému strážci svatyně vypadl kotouč z lapačky, ale poté si hostující obránci dokázali vedět rady a odpálili do bezpečí.
22:34
Leoš Čermák se nabízel do pěkné akce, mohl se dokonce dostat do rychlého brejku, to by však musel pořádně našlápnout. Už neměl dostatek sil.
22:03
Halu inkasovaná branka pořádně zmrzazila, naopak hostující kotel je doslova v rauši.
20:48
Zlín právě vstřelil branku! ...a tu využivá. Od modré napřáhl LUKÁŠ GALVAS, brněnský brankář vůbec nic neviděl a kotouč mu propadl do brány. Kometa se sice snažila padat do střel, ale tato byla parádně trefená, navíc přes clonící hráče. Asistence: Petr Čajánek, Petr Leška.
20:34
Zlín pokračuje ve své přesilovce...
20:19
Puk v hledišti, vhazování ve středním pásmu.
20:05
Na buly Divíšek a Čajánek, vyhrává jej hostující kapitán.
20:01
Je za námi konec první třetiny. Branku jsme sice neviděli, ale nakonec se radovat mohli oba soupeři. Uvidíme, co přinese druhá třetina, která bude slibovat jistě urputnou bitvu.
20:00
19:58
Fantastický Trvaj po střelách Hamrlíka a Lešky. Nejdříve se domácí brankář roztáhl a bez hokejky vyráží. Následně znovu tutovka. Trvajovi prouklouzl kotouč mezi betony a zastavil se na brankové čáře. Neuvěřitelné.
19:32
Zlín zahájil svou druhou přesilovku hodně nebezpečně, Trvaj má rozhodně co dělat.
19:15
Tak a ještě není úplně konec. Zlín bude hrát přesilovku, vyloučen Kováčik za podražení.
18:55
Zlín jen dokazuje, proč má výbornou defenzivu v letošním ročníku.
18:13
Pomalu ale jistě se blíží závěr první třetiny. Kometa v ní byla jasně lepší, jenže gól nedala.
17:57
Zlín uzamkl své obranné pásmo, Kometě se nedaří dostal sepřed tento nepříjemný val.
17:00
Leoš Čermák nyní několikrát neohroženě kroužil před Horčičkou, dvakrát zakončil, ale do výstroje zlínského brankáře. Následně si vytvořil dobrý prostor ke střele Jaroslava Svoboda, znovu se stav neměnil.
16:30
V klíčový moment připravil Ondráček o puk Baleje, který byl zcela sám před Horčičkou. Velká šance to mohla být pro Brněnské.
15:45
Kempný špatně rozehrál za svou bránou, ale velké nebezpečí pro Kometu nezpůsobil. Michal Důras napálil kotouč do ochranné sítě.
15:17
Puk tentokrát mimo kluziště.
15:13
Michal Důras přejel modrou čáru dříve než bylo záhodno, pískán ofsajd.
15:03
Od modré zkoušel dát svůj první gól v sezoně Radim Bičánek, ale jen vyprášil betony Luboše Horčičky.
14:56
Hodně hluché pasáže utkání nyní sledujeme v KAJOT ARENĚ. Domácí se snaží dostávat do šancí, Zlín trpělivě čeká.
13:30
Na druhé straně to bylo v útočné snažení Brna daleko výživnější. Balej posílal krásnou přihrávku na Pospíšila, ten na kotouč nedosáhl.
12:49
Teď přeci jen menší nebezpečí před Trvajem, do klubka těl nahazoval kotouč Matějíček, brněnský brankář byl připraven.
12:01
Kometě nelze upřít snahu, ale zatím selhává v koncovce. Zlín pečlivě brání i s pomocí výtečného Horčičky. Do šancí se dostává jen velmi málo.
12:01
Další přerušení hry, icing Zlína, vše se stěhuje před Horčičku.
10:34
Leoš Čermák mohl jít společně s dvojící spoluhráčů do přečíslení, ale celá akce končí hned v zárodku, domácí útočník neměl vůbec rychlost. Vypadalo to, jako by na zádech táhnul těžký náklad.
10:16
Hra je přerušena, vhazovat se bude u Trvaje.
10:03
Köhler je zpátky na ledě.
9:15
Brno ostřeluje zlínského gólmana i nadále, ten je zatím velkou jistotou svého týmu. Kometa hraje nyní přesilovku, sice poměrně krátkou, ale herně nevypadala zle.
8:44
Následná protiakce na druhé straně. Nejprve pálil před Hamrlíka Jaroslav Svoboda, Horčička vyrazil do rohu. Akce ale neskončila, na modré si vzal kotouč Bičánek a tvrdě střílel, jenže znovu jen do dobře vyjetého zlínského gólmana.
8:10
Hraje se 4/4, hosté jsou však usazeni před Trvajem.
8:10
Síly na ledě se srovnají. Kováčik byl faulován a Köhler putuje za katr (hákování).
7:50
Zlín se po minutě přesilovky usadil ve svém pásmu a ihned pálil. Konkrétně Hamrlík z voleje napřáhl prudce a Trvaj měl rozhodně co dělat se svým prvním zákrokem.
6:58
Kometa vyhrává buly a ihned vyhazuje mimo svou třetinu.
6:49
Ten však možná v tuto chvíli končí. Balej zahákoval Petra Čajánka a jde si na dvě minuty odpočinout.
6:31
Balejovi útočné choutky zastavil zkušený Martin Hamrlík. Hraje v těchto pasážích neurovnaný hokej.
5:14
Od modré zkoušel své štěstí Míka, ale ani tato rána nekončí u Trvaje, který, pokud jsem dobře sledoval dosavadní průběh zápasu, neměl žádný zákrok.
4:46
Rýsova se slibná akce Zlína, ale Kubiš na přihrávku Lučky nedosáhl.
3:48
Místo Hoviho dnes v bráně Trvaj, zatím tento zkušený gólman nemusel řešit nikterak závažný momen před svou bránou.
2:49
Uzdravený Roman Erat v další šanci před Horčičkou, ale ten působí zatím velice jistým dojmem.
2:08
Tomáš Žižka kroužil dlouho kolem Horčičkovy brány, nikdo si ho příliš nevšímal, jenže domácí obránce nebyl schopen pořádně zakončit. Poté ihned vyhazuje kotouč Ondráček.
1:41
Hosté oplácí stejnou mincí, Kuboš nyní u mantinelu srazil čistě Malce.
1:17
Kometa začala velice aktivně, snaží se hned od začátku dohrávat souboje.
0:36
Dle úvodních předpokladů není v bráně Zlína Sedláček, ale nakonec registrujeme bývalého brněnského brankáře Horčičku.
0:25
Hned v úvodu obrovská šance Komety a v ní Pospíšil, který si najel sám Horčičku, ten jeho úmysl vystihl.
0:16
Na úvodní buly Leška a Petrovický.
00:01
Hráči jsou na ledě, pojďme na to.
Úvodní sestavy: HC Kometa Brno: Trvaj (Neruda) - Žižka, Švrček, Bičánek, Kováčik, Malec, Valach, Kempný - Pospíšil, Petrovický, Balej - Jar. Svoboda, Čermák, Dlouhý - Jak. Svoboda, Divíšek, Hubáček (C) - Zohorna, Koreis, Erat - Jankovič. PSG Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Zámorský, Lučka, Míka, Tesařík - Holík, Leška, Köhler - Důras, Čajánek (C), O. Veselý - Ondráček, Roman Vlach, Kubiš - Honejsek, T. Sýkora, Čech. Rozhodčí: Polák, Hradil - Gebauer, Lederer.
Na ZS Luďka Čajky se odehrál první vzájemný duel v polovině října a úspěšní byli hráči kouče Rostislava Vlacha (4:1). Dnes nás čeká druhý vzájemný duel těchto moravských celků a navíc dvou bývalých trenérských kolegů. Kometa má momentálně tři porážky v řadě a hodně ráda by tuto nelichotivou bilanci zlomilna. I Ševci na tom nejsou poslední dobou o moc lépe. Mají stejně jako Brňané hodně kolísavé výsledky, hlavní dominancí však je málo inkasovaných branek a také vstřelených. Doma s Vary výhra 1:0, v Budějovicích 3:2 a ve Vítkovicích 3:1 prohra.
Od návratu do extraligy sehrála Kometa se Zlínem 9 utkání. Hned v šesti pokusech však slavili úspěch svěřenci trenéra Venery. Doufejme, že si současný trenéry Brna své kouzlo přenesl i na střídačku Komety a celkový nepoměr (Kometa 3 výhry, Zlín 6) se mu podaří stáhnout. Zajímavý bude zápas dozajista také pro Jana Švrčka, Ondřeje Veselého nebo Luboše Horčičku, tedy hráče, kteří si vyzkoušeli hrát za svého soupeře.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Vážení fanoušci ledního hokeje, vítejte u sledování již 26. kola nejvyšší hokejové soutěže. Dnes od 18h zavítá na brněnský led celek ze Zlína, který je momentálně na šestém místě a má o deset bodů víc jak desátá Kometa.