Loučíme se z rozjásané Ško-Energo Arény, děkujeme vám za sledování dnešního onlajnu, přejeme pěkný večer a těšíme se opět někdy na počtenou.
Dnešní zápas byl opravdu napínavý až do samého závěru. Spokojeněji mohou dnes usínat hráči domácího týmu, kteří dnes dokázali odvrátit pro ně se nepříznivě vyvíjející utkání a díky své bojovnosti dnes opět dokázat, jak jsou silní na domácím ledě.
Zásahy brankářů celkem: Marek Mazanec (Plzeň) - 33 zásahů Jaroslav Hübl (Mladá Boleslav) - 34 zásahů.
65:00
61:10
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! A máme rozhodnuto! Mladá Boleslav opět vítězí na domácím ledě. O rozhodující gól se postaral JAROSLAV BALAŠTÍK, který prohodil puk Mazancovy rovnou mezi betony. Asistence: David Výborný, Vojtěch Mozík.
04:59
V závěru třetí třetiny vyloučen Jan Kovář na 2 minuty za podražení.
60:01
Máme za sebou nervy drásající třetí třetinu. Boleslavi se podařilo dohnat dvoubrankový náskok Plzně a zásluhou Zdenka Bahenského se nyní bude hrát pětiminutové prodloužení.
60:00
59:56
Tentýž hráč ještě od modré zkoušel úplně obrátit stav utkání, Mazanec jen nejistě vyrazil a zřejmě v mnoha lidech tady na stadionu hrklo.
59:10
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Tak to je paráda! Boleslavský stadion je na nohou, ZDENKU BAHENSKÉMU se podařilo vyrovnat! Bahenský si chytře počkal přihrávku od Výborného a prudkou střelou posílá tento zápas do prodloužení. Asistence: David Výborný.
59:07
Bahenský pálil z levého kruhu, Mazanec se štěstím puk viděl.
58:50
Vhazuje se před Mazancem.
Hübl je na střídačce, Boleslav to zkouší v šesti.
Tak uvidíme, co Boleslavští za tu chvíli vymysleli.
Mladá Boleslav si vyžádala oddechový čas.
58:36
Roman Tomas si počkal na modré a uháněl po levém křídle na Mazance, ten s přehledem kryje.
57:43
Do konce utkání zbývají dvě minuty a boleslavští hráči úřadují za svou bránou, kde je drží plzeňští Indiáni.
Dnešní utkání sleduje 3100 diváků.
55:50
Bahenský střílel od modré, nikdo ze spoluhráčů ale vyražený puk do brány neposílá.
55:13
Boleslavští musí vždy začínat od píky. Plzeň se osvobozuje vyhozením ze své třetiny. Jediný, kdo se dokázal prosadit byl Roman Tomas, který ujížděl po pravém křídle a jeho střela mířila k tyči, Mazanec pokryl.
53:06
Výborný se natlačil do pásma a zkoušel objet bránu, ale Plzeň jej o puk obrala.
52:25
Radek Duda vymíchal boleslavskou obranu a dostal se před Hübla, ten střelu po zemi kryje betony.
51:40
Jiránek dostal přihrávku zpoza branky a netrefil poloodkrytou klec Mazancovy branky!
51:02
Hosté už jsou v plném počtu.
50:12
Plzeň dobře brání a Boleslavi se nedaří usadit se v útočném pásmu. Naopak se do šance dostal Tomáš Frolo, který puk zastavil na modré a bez většího rozmýšlení pálil.
49:00
Patrik Petruška vyloučen na 2 minuty za podražení. Je tu šance pro mladoboleslavský celek, aby zkorigoval a zdramatizoval stav utkání.
47:50
Radek Duda vyzkoušel Hübla, ten vyráží mimo boleslavskou klec.
46:45
Jakub Čutta z velké dálky zkoušel na Mazance, ten jen ztěží vyráží a skoro mu puk proklouzl za záda.
45:39
Více než akce můžeme teď na ledě sledovat osobní souboje hráčů. Oba týmy se navzájem dohrávají a rozhodčí zatím nechávají hru plynout bez přerušení.
44:05
Obě mužstva hrají již v plném počtu.
43:42
Hanzlík nastřelil jen Hüblovo rameno.
41:53
Utkání se nám vyostřuje. Bahenský a PItule se strkali již při vhazování, načež spolu měli další konflikt při hře. Pitule si odsedí 2 minuty za držení hole, Bahenský 2 minuty za sekání. Hraje se 4 na 4.
41:45
Tomáš Frolo v obětí s boleslavským Goertzenem si vyměňují názory. Rozhodčí po chvíli menší potyčku likvidují. Oba výtržníci si odsedí na trestné lavici 4 minuty za hrubost. Hra pokračuje v pěti na obou stranách.
41:18
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Parádička Mladé Boleslavi. Milan MIkulík obkroužil bránu a předložil puk volnému ANDREJI PODKONICKÉMU, který tváří v tvář Mazancovi proměnil. Asistence: Milan Mikulík, Darell Hay.
40:30
Tomas se natahoval po puku, když uháněl sám na Mazance, ale v tomto případě byl puk rychlejší.
40:01
Máme za sebou druhou třetinu, kdy Plzeň otočila zápas ve svůj prospěch. Zatímco v první minutě druhé třetiny dokázala Boleslav vstřelit druhou branku, pak už na ledě úřadovala Plzeň. Boleslavi se nedá upřít snaha, ale Plzeň se tlačí před bránu, důrazněji úřaduje i v brankovišti. Uvidíme, co během přestávky vymyslí Mladoboleslavští. Třetí třetina začne přibližně v 19:17.
Zásahy brankářů ve 2.třetině: Marek Mazanec - 5 Jaroslav Hübl - 13
40:00
39:35
V obdobné šanci Mikulík. Mazanec sevřel kotouč pevně, nikudy mu nepropadl.
39:32
Hrdel nezpracoval poskakující kotouč v brankovišti a nedopravil puk za Mazance.
38:46
Plzeň právě vstřelila branku! Plzeň bleskově využívá přesilovou hru. Od modré přesně mířil VÁCLAV PLETKA.
38:30
Boleslav ve čtyřech.
38:26
Boleslav jde do tří, Boris Žabka vyloučen na 2 minut za sekání.
38:15
Pletka sám před bránou v obrovské šanci na dorážku.
36:51
Boleslav jde znovu do čtyř, což jí bude stát hodně sil. Zatím se ale statečně brání a drží Plzeň před útočným pásmem.
36:30
Vyloučen domácí Gordon Baldwin - 2 minuty za nedovolené bránění.
35:27
Plzeň právě vstřelila branku! A opět jedna ukázková branka. Nevinná akce dva na dva. Vykoukal přihrál puk volném ONDŘEJI HAVLÍČKOVI, který jej zasunul rovnou k pravé tyči. Asistence: Jiří Vykoukal, Michal Dvořák.
34:55
Indiáni při chuti. Nicholas Johnson opět v šanci před boleslavskou bránou. tentokrát to ale byla přímá střela, kterou Hübl dobře viděl.
33:42
Hübl kroti vášně plzeňských hokejistů. Přikryl puk a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
32:36
Obrovský zmatek před boleslavskou bránou. Boleslav se štěstím vyhazuje puk daleko od své brány.
31:30
Plzeň právě vstřelila branku! Mazácky to udělal Nicholas Johnson, který si sjížděl na bránu spolu s Radkem Dudou. Ten mu přihrál puk a Johnson se před Hüblem zasekl, ten už nestačil zareagovat a Johnson mu poslal puk přímo za jeho záda. Asistence: Radek Duda.
31:05
Výborný zachytil puk za bránou a pokoušel se objet bránu a zakončit, jeho střelu Plzenští vyrážejí a vyráží do protiútoku.
30:45
Hosté jsou v plném počtu.
30:25
Plzeň skvěle brání, Boleslav moc příležitostí ke střele nemá a ani mít nebude, přesilovka končí.
29:31
Boleslav se tlačila před plzeňskou bránu, ale do protiútoku se dostal Martin Straka, který to zkoušel k tyči. Jeho střela šla mimo, přesto ji Hübl chytil do lapačky.
28:45
Vyloučen MIchal Dvořák - 2 minuty za podražení.
25:17
Vykoukal to zkoušel hned po vhazování od modré, ale jeho střelu tečoval mimo bránu Mrňa.
25:06
Vrbatova ostrá střela prolétla kolem horní tyčky Mazancovy brány.
24:33
Boleslav v plném počtu.
24:01
MInuta a půl plzeňské přesilovky pryč a opět žádná střela. Boleslavští sklízí ovace od svých fanoušků.
23:24
Boleslav dobře brání, Plzeň je v pásmu, ale ke střele se nedostala. Teď se domácí osvobozují.
22:32
Tomáš Beňovič- 2 minuty - sekání.
22:32
Martin Heřman se dostal až před Hübla, zakončil do betonů, mladoboleslavský golman jen vyráží, obránci ale případnou dorážku likvidují.
22:13
Johnson otestoval Hübla, ten jeho střelu pokryl.
21:30
Indiáni vyhodili kotouč přes všechny čáry, vhazuje se před Mazancem.
20:46
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Boleslav se natlačila do pásma Indiánů a rychle využívá přesilovou hru. Tomasova střela přeskočila Mazancovi hůl, odskočený kotouč do brány dorazil JAROSLAV BALAŠTÍK. Asistence: Roman Tomas, Jakub Čutta.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:22.
První třetina nabídla poměrně kvalitní hokejovou podívanou. Úvod utkání byl vyrovnaný, pak se ale začala aktivnějším dojmem prezentovat Boleslav a gólem Mikulíka šla do vedení. Indiány nakopla bravurně sehraná kombinace v rámci přesilové hry a v posledních minutách třetiny vyrovnali na 1:1.
20:00
19:57
Pavel Mrňa (PLZ) - 2 minuty, podražení.
19:24
Mikulík zkoušel vypálit zpoza hráče, brankář Plzně připraven.
17:30
Tomas mohl opět poslat Boleslav do vedení, ale kotouč škrtl Mazancovu lapačku a změnil směr!
16:29
Plzeň právě vstřelila branku!Plzeňští v přesilové hře vyrovnávají po skutečně bravurně sehrané akci! VÁCLAV PLETKA dával do prázdné branky. Asistence: Radek Duda, Jan Kovář
15:45
Středočeši vybojovali vhazování ve svém útočném pásmu a Mozík následně ještě dokázal vypálit na Mazance.
15:34
Už potřetí šupajdí Plzeň ven z útočného pásma. Přesilovka se jí zatím příliš nedaří...
14:46
Boleslav se osvobozuje.
14:36
Tomáš Beňovič (MBL) - 2 minuty, držení.
13:23
Puk teď zůstal letět před Hüblem, ten se ale rozhlížel všude možně, jen ne tam, kam měl. Ve snaze natlačit kotouč i tak pod jeho betony se málem Hay postaral o vskutku kuriózní situaci, protože to skutečně zavánělo vlastňákem!
12:32
Hübl vytasil efektivní zákrok proti střele Dvořáka.
12:19
Hostující celek se pokouší o odpověď, ale má problémy s přechodem přes střední pásmo.
12:04
Hrdel pálil z velmi ostrého úhlu. Brankář Plzně schovává puk do náručí.
11:34
Další šance Mikulíka, Mazanec si jej tentokrát u tyčky ale dobře pohlídal!
10:46
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!Zdálo se, že byl MILAN MIKULÍK opět faulován, tentokrát to ale situaci nijak neovlivnilo, protože boleslavský útočník dokázal i v pádu zakončit. Bruslaři se tak už zase za klasického počtu hráčů na ledě dostávají do vedení. Asistence: Petr Chaloupka, Boris Žabka
10:14
Lehké přiťuknutí Balaštíka na Vrbatu vyvolalo vlnu jásotu, ale Mazanec nakonec opět dokázal zasáhnout.
09:57
Boleslavským se čas rychle krátí a nemohou se dostat do pásma...
09:41
Marušákovi se podařilo vyhodit.
09:15
Domácí vytvořili pevný zámek, na Mazance šlo hned několik dobrých střel. Plzeňský brankář ale pokaždé velmi dobře viděl.
08:37
08:09
Sprint Milana Mikulíka na Mazance přinesl vyloučení na straně Plzně: Jan Kovář (PLZ) fasuje 2 minuty za podražení. Mikulík se i tak stačil protlačit ke střele, která lízla boční síťku klece a polovina stadionu už nadšením zvedala ruce nad hlavu. Mikulík byl vzápětí faulován znovu, tentokrát použil Kaberle (PLZ) nedovolené bránění. Hosté tak fasují hned dva tresty najednou.
07:37
Plzeň už asi počtvrté trefila vlastního hráče nebo někoho z Boleslavských, puk se k Hüblovi snad ještě vůbec nedostal.
07:21
Marušák tečoval nechtěně puk úplně mimo Hüblovu branku.
06:37
V ponechané výhodě až k Hüblovi prokličkoval Stránský. Boleslavský brankář vytáhl parádní semafor. Jinak tu tedy máme první vyloučení Zbyněk Hrdel (MBL) - 2 minuty, vysoká hůl.
05:56
Závar před Hüblem, boleslavský brankář vůbec neviděl! Pitule to zkoušel bekhendem, ale puk přes změť těl nedostal.
05:22
Goertzen trochu zazmatkoval za vlastní brankou a na puku jsou hosté...
04:09
Duda zaváhal ve svém obranném pásmu a ke kotouči se dostal Podkonický. Ten zkoušel kotouč tečovat, tentokrát Mazancovi pomohla snad jenom náhoda!
03:00
Stránský pálil hned po buly, prakticky okamžitě na druhé straně hrozil Mikulík. Zatím sledujeme hokej ve velmi dobrém tempu.
02:14
Ale pozor, teď drápky vystrčila také Boleslav! Mozík dostal dostatek prostoru, aby mohl zamířit z mezikruží, ale nakonec přeci jen vypálil vedle! Hrdelův pokus o chvilku později vyrazil Mazanec v poslední chvíli betonem.
01:37
Plzeň k domácím přistupuje velmi rychle, ti mají sotva čas se rozkoukat.
01:03
Pletka zkoušel tečovat před Hüblem, ale puk k němu přes domácího obránce nakonec nedorazil.
00:17
Plzeňští jsou velmi aktivní a dobře se v prvním střídání drželi na puku. Straka se z útočného pásma nakonec vytlačil sám, když mu ujel kotouč.
00:01
Plzni bude dnes večer chybět obránce Modrý, který dostal od Disciplinární komise stopku na pět zápasů. Mladá Boleslav se musí obejít bez zraněného Demela a na její soupisce dnes chybí také Pabiška.
Na programu je dohrávka 43. kola mezi Mladou Boleslaví a Plzní. Zatímco hosté už se relativně nemají kam tlačit (pohodlná druhá pozice v tabulce jim dává klid), Středočechům jde doslova o každý bod. S počtem 59 bodů a horším skóre totiž okupuje poslední místo.
Úvodní sestavy: BK Mladá Boleslav: Hübl (Valent) - Baldwin, Beňovič, Rýgl, Čutta, Hay, Žabka, Mozík, Chaloupka - Balaštík, Hrdel, Bahenský, Stieler, Vrbata, Loskot, Mikulík, Goertzen, Jiránek, Podkonický, Tomas, Výborný HC Plzeň 1929: Svoboda (Mazanec) - Hanzlík, Vykoukal, Kaberle, St. Pierre, Frolo, Marušák, Jeřábek - Petruška, Kratěna, Straka, Stránský, Pletka, Kovář, Duda, Johnson, Havlíček, Dvořák, Pitule, Heřman, Mrňa Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Pouzar, Jindra.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.