Kometa tedy vítězí po samostatných nájezdech. Ode mne je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a těším se na počtenou u dalšího z našich online přenosů.
Nejlepší hráči: Tomáš Svoboda - Václav Pletka.
65:00
Kometa právě vstřelila branku!
Rozhodující nájezd si připisuje TOMÁŠ SVOBODA.
Václav Pletka nedává - Kometa vítězí!
Tomáš Svoboda prostřelil k pravé tyči - 1:0!
Ondřej Kratěna šel do kličky, Trvaj mu však vypíchl puk holí - 0:0.
Jan Hruška také neúspěšný.
Jan Kovář na Trvaje nevyzrál, ten mu postavil do cesty lapačku - 0:0.
Vojtěch Němec za Kometu si položil brankáře, puk však poslal mimo.
Samostatné nájezdy začínají.
První pojede Kometa.
Jelikož branka nepadla ani v prodloužení, budeme v Brně opět svědky samostatných nájezdů. V nich má Kometa poměrně špatnou bilanci, hlavně co se týče posledních zápasů. V posledním střetnutí s Litvínovem proměnili Brňané všechny tři penalty, jejich soupeř ale také, dokonce ale i jednu navíc a tudíž zvítězil.
Zásahy brankářů v prodloužení:

Mazanec: 3
Trvaj: 4.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:59
Se závěrečnou sirénou se neujala ani střela Čermáka.
64:49
Kováčikova pumelenice od modré míří mimo.
64:36
Po šanci Hrušky z druhé vlny si přesilovku zahraje i Kometa. Vyloučen byl hostující Vampola za sekání.
63:56
63:16
Po Kratěnově ráně mohli hosté dorážet do prázdné, vyražený puk však nikdo nezasáhl.
63:07
Oddechový čas pro domácí.
63:06
Trvaj se výborně přemístil a vynuloval tak ránu Slováka z první. Tomu však jeho pokus příliš nesedl, jinak by měl Trvaj více problémů.
62:37
Žižka vyvezl ve vlastním oslabení puk, brzdí ho ale ofsajd.
62:07
Kometa se osvobozuje po ráně Hanzlíka.
61:56
Kováčik (KOM) inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění, hosté si vyžádali oddechový čas.
61:56
Straka zachytil špatnou rozehrávku Brňanů a vypálil na Trvaje. Ten jeho ránu sice kryje v náruči, bude se ale vylučovat.
61:27
Nepřesná byla i přihrávka Zohorny, Kometa ztrácí znovu pásmo.
61:00
Holec vletěl do pásma jako střela, svoji přihrávkou však připravil Kometu o pásmo.
60:15
Hruška se dostal k volnému puku v mezikruží, jeho rána neměla patřičnou razanci a Mazanec reflexivně vyráží.
60:01
I třetí třetina skončila nerozhodně, následovat tedy bude muset prodloužení, které určí vítěze tohoto nervydrásajícího duelu.
Zásahy brankářů ve druhé třetině:
Mazanec: 8
Trvaj: 14.
60:00
59:55
Třetina se dohraje v obranném pásmu Komety.
58:32
58:26
Dvě rány od modré Slováka, Trvaj v ohni střel.
58:13
Další rychlý plzeňský zámek končí na Trvajovi, který teď drží brněnské akcie nad vodou.
57:48
Čermák osvobozuje Kometu.
57:25
Kovář střílel z pravého křídla a trefil Trvaje do ramene. Puk poskakoval po brankové čáře, domácí strážce ho však v pravý okamžik dokázal zkrotit.
57:12
Kometa se osvobozuje.
56:51
Kratěna u vzdálenější tyče promáchl prudkou nabídku skrz brankoviště.
56:32
Drtivý tlak Plzně pramení v další přesilovou hru pro hosty. Bičánek (KOM) je vyloučen za hákování. Kometu čekají dvě krušné minutky.
56:00
Po útočné akci Plzně přerušuje sudí hru pro posunutí brány.
55:26
Pletkova rána z levého křídla nepřesná.
54:29
Byla to doopravdy tyčka, potvrzuje to i videorozhodčí.
54:19
Koreis z pravého křídla při přečíslení dva na jednoho mířil jen do vzdálenější tyče! Ještě se pro jistotu prohlíží záznam hry.
54:08
53:53
Možná jsem to zakřikl, další vyhození hostů.
53:29
Hosté se osvobozují, Kometě se tahle přesilovka oproti minulým poměrně daří.
53:10
Čermák ostřeluje Mazance, jeho rány však lítají mimo.
52:47
Dnešnímu zápasu přihlíží 7 200 diváků. V Brně je opět vyprodáno!
52:47
Malec poslal podél modré čáry Bičánkovi, jehož nahození kryje Mazanec.
52:07
Za záchranou brzdu zatáhl Martin Straka, ten je vyloučen za sekání.
52:07
Čermák mohl poslat Brňany do vedení, byl sám před Mazancem, místo střely však ještě kličkoval s pukem a promeškal vhodný moment ke střele. Z následujícího závaru však domácí získali přesilovou hru.
51:27
Lušňák vyzkoušel z levého křídla pozornost Mazance, ten jeho nahození kryje a raději přeruší hru.
50:56
Icing Plzně, vhazovat se bude před Mazancem.
50:43
Tečovaný puk opustil ledovou plochu, buly ve středním pásmu.
50:09
Hruška zkoušel překvapit z levého křídla Mazance, jeho pokus však prosvištěl brankoviště na druhou stranu hřiště.
49:02
Vlasákovu střelu z levého křídla tečoval Vampola jen těsně mimo levou tyč Trvajovy brány.
48:45
Dle dostupných informací odjel brněnský útočník Petrovický do nemocnice kvůli podezření na zlomené žebro.
48:45
Po Malcově špatné ráně se chtěli hosté vydat do rychlého brejku, rozehrávka se jim však nevyvedla - icing.
48:31
48:02
Šťastná branka brněnského týmu dává hře opět vyrovnaný výsledek. JAN HRUŠKA tečoval těsně před Mazancem nahození Čermáka od mantinelu pod břevno a rozpoutal bouře radosti v brněnské aréně. Asistence: Leoš Čermák.
47:36
Žižkova přihrávka již mířila do postavení mimo hru. Domácím se nedaří založení útoku. Z přesilovky zbývá poslední minuta.
47:06
Plzeň šetří cenné vteřiny a kombinuje s pukem na holích. Kometa neví kudy na soupeře vyzrát.
46:52
Další vyhození Indiánů.
46:39
Pěkná Bičánkova rána z levého křídla končí v náruči hostujícího gólmana Mazance.
46:07
Kometě se přesilovka příliš nedaří, hosté se dobře brání.
45:32
Hosté zachytili brněnskou kombinaci a osvobozují se.
45:23
Rozehrávka Zohorny z vlastního obranného pásma skončila až u Mazance. Ten přeruší hru.
45:09
44:44
Hraje se 4 na 4.
44:37
Plzeň drží puk na svých holích.
44:16
Kováčik od modré trefil jen prvního bránícího protihráče.
43:36
Kometa hraje přesilovou hru 4 na 3! Ještě 50 vteřin.
43:29
Viník Tomáš Frolo (PLZ) nakonec inkasuje trest 5+ do konce utkání!
43:29
Otřesený odchází do kabin, v dnešním zápase nejspíš brněnský veterán dohrál!
43:29
Petrovický je stále v péči lékařů.
43:29
Frolo přišpendlil na mantinel jednoho z brněnských hráčů a putuje na trestnou lavici za faul loktem. Atakovaným hráčem je Petrovický, který se stále nezvedá z ledu.
43:16
Frolova rána od modré, Trvaj puk vyráží jen před sebe.
43:08
Další vyloučení, Zohorna (KOM) je vyloučen za podražení. Hraje se 4 na 4.
42:50
Plzeň vyhrála buly a posílá puk do středního pásma.
42:44
Jozef Balej (PLZ) vyloučen na 2+2 minuty za hrubost, Tomáš Svoboda (KOM) vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.
42:44
Gól Plzeň nakopl ještě k větším obrátkám. Ty možná tlumí Balej, který se dostal do křížku s Tomášem Svobodou.
41:55
Jeřábkův pokus z nulového úhlu vyráží Trvaj mimo. Plzeň stále kombinuje v pásmu, aktivita je na její straně.
41:26
Plzeň je při chuti a nadále kombinuje v pásmu Komety.
40:46
Plzeň právě vstřelila branku!
Plzeň využívá přesilovou hru a ujímá se poprvé v zápase vedení. VÁCLAV PLETKA vystřelil z pravého křídla a střelou mezi betony zužitkoval tlak Plzně vycházející z dlouhého přesilovkového zámku. Asistence: Ondřej Kratěna, Tomáš Slovák.
40:24
Plzeň do přesilovky nastoupila ve velkém stylu, s Jeřábkovou ránou od modré měl Trvaj hodně problémů.
40:01
Hráči nastupují na led, třetí třetina bude moci začít.
Ve druhé třetině se Kometa ujala ve vlastním oslabení vedení, přesto do poslední třetiny vstoupí oba týmy za stejného stavu, protože plzeňský Kovář dotáhl svůj únik do úspěšného konce.
Další třetina začne přibližně v 20:03.
Tresty jsou rozděleny následovně:
Dlouhý: 2+2+10 minut
St. Pierre: 2+10 minut

Hosté začnou třetí třetinu přesilovou hrou.

Mazanec: 14
Trvaj: 9.
Po závěrečné siréně se do sebe ještě pustili Radek Dlouhý s Nicolasem St.Pierrem. Úspěšněji z bitky vyšel domácí útočník, který přetáhl soupeři dres přes hlavu. Tresty se udělí nejspíš až na začátku třetí třetiny.
40:00
39:53
Koreisův bekhend z pravého křídla končí v Mazancově lapačce. Nejspíše poslední buly druhé třetiny.
38:23
Pleňská Škodovka z rychlého protiútoku vyrovnává skóre. JAN KOVÁŘ přebruslil po Pletkově pasu brněnskou obranu a zjevil se sám před Trvajem. Toho překonal přesnou střelou k tyči. Je vyrovnáno a začíná se prakticky od začátku. Asistence: Václav Pletka, Nicolas St. Pierre.
38:00
Oba zmínění hráči již sedí na trestné lavici za hrubost na 2+2 minuty. Hraje se pět na pět.
38:00
Po Žižkově ráně od modré se o dorážku snažil Čermák, Mazanec však již měl puk pod kontrolou. Následně se do sebe zaklekli brněnský Čermák s Frolem, rozhodčí musí oba kohouty od sebe odtrhnout.
37:26
Hruška našel před bránou Čermáka, ten však byl tísněn hráčem a nedokázal z hranice brankoviště zakončit.
37:02
36:50
Erat vyhazuje puk pryč z pásma.
36:11
Kometa dnes útočí v oslabení! Přečíslení tři na jednoho zakončil Tomáš Svoboda přihrávkou na Bičánka, který trefil v jasné šanci jen Mazance.
35:32
Čermák zachytil rozehrávku Plzně a osvobozuje svůj tým.
35:01
Petrovický (KOM) vyloučen držení protihráče. Přesilovka pro Plzeň.
35:01
Závar před Trvajem, který brněnský gólman řeší přikrytím kotouče. Bude se ale i vylučovat za drobnou rozmíšku.
34:22
Kometa se ve vlastním oslabení ujímá vedení. TOMÁŠ SVOBODA společně s Radkem Dlouhým unikli proti poslednímu plzeňskému obránci. Toho Svoboda individuálně obešel a sám před Mazancem umístil puk bekhendem přesně. Pěkná hokejová akce posílá Kometu do důležitého vedení. Asistence: Radek Dlouhý.
33:44
Dujsík vyhazuje puk pryč z pásma.
33:24
32:57
Po dvou šancích Plzeňských ihned po buly se do protiútoku vydal Erat, z pravého křídla si nabruslil blíž k Mazancovi, rána mu však vůbec nesedla.
32:31
Vampola ve vlastním oslabení prchal brněnské obraně, před Trvajem ho však fauloval Malec, který odchází na trestnou lavici za sekání. Hraje se 4 na 4.
32:05
Kometa se nemůže usadit v pásmu, hosté vyhazují puk pryč z pásma.
31:52
Další brněnský útok brzdí hvizd sudího pro ofsajd.
31:20
Petrovický s Holcem v přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný však místo střely či přihrávky zvolil kličku s následnou střelou, která byla zblokována mimo.
30:42
Tlak Brna pokračuje, Lušňák byl před bránou v dobré střelecké příležitosti, ale byla mu zablokována hokejka.
30:05
Prudká rána Dlouhého mimo.
29:54
Čermák obkroužil bránu, tentokrát tu plzeňskou, místo zakončení však hledal Hrušku na druhé straně. Jeho přihrávka byla ale rychlejší než brněnský útočník.
29:14
Branka neplatí, puk po Dvořákově akci neprošel přes brankovou čáru.
29:14
Plzeňští se radují z branky po obkroužení jednoho hráče Škodovky kolem Trvajovy brány. Bude se však telefonovat rozhodčímu.
28:55
28:40
Kometa sice vyhrála buly v útočném pásmu, sama se ale připravila o pásmo.
28:23
Druhá polovina přesilovky již vychází hostům. Ti se zatím v pohodě brání a jednoduše se osvobozují.
27:43
Plzeň se osvobozuje a posílá puk pryč z pásma. Hned dvakrát po sobě.
27:34
Kometa pěkně kombinovala v útočném pásmu, další Kováčikova rána od modré však byla nadzvednuta hostujícím obráncem do ochranné sítě.
27:19
Kováčik od modré střílí mimo.
26:55
Škodovka se ovšem dopustila útočného faulu, Dvořák putuje na trestnou lavici za podražení.
26:54
Plzeň pokračuje v aktivní hře, Brňané mají s vedoucím celkem extraligy plné ruce práce.
26:01
Domácí v plném počtu. Přesilovka Plzně však byla sehrána dobře, Brňané měli co dělat, aby ochránili Trvaje od inkasování.
25:22
Dvě střely Slováka od modré, Trvaj nadvakrát betony úspěšný. Tlak Plzně pokračuje.
24:46
Hruška posílá puk pryč z pásma.
24:11
Po vyhraném buly se Kometa osvobozuje.
24:01
Přesilovka pro Plzeň, Svoboda vyloučen za vražení na hrazení. Brněnským divákům se verdikt sudího vůbec nelíbí.
23:27
Plzeň pokračuje ve svém tlaku, Frolo dostal přihrávku zpoza brány, trefil jen brusle brněnského obránce. Z dalšího pokusu se puk dostal až k Trvajovi, který raději přeruší hru.
23:06
Kometě se nevydařila následná rozehrávka - icing.
22:49
Nahození Lva od modré mířilo těsně mimo pravou tyč Trvajovy brány.
21:57
Strakova formace sevřela Kometu před Trvajem, domácí obrana však kritické momenty ustála a poslala puk do středního pásma.
21:29
Do Slovákovy rány padl obětavě brněnský bek.
21:03
Rychlá kombinace Kováčika, Holce zakončena dvěma pokusy Róberta Petrovického. Ten byl sám před Mazancem, dvakrát však poslal puk jen do něj.
20:43
Bičánkova rána od modré vyražena Mazancem betonem mimo. O dorážku se snažil Tomáš Svoboda, puk však mířil mimo jeho dosah.
20:17
Čermák se po levém křídle vydal na útok, využil svých fyzických předností, natlačil se až do střelecké příležitosti, na střelu mu však již nezbylo příliš energie. Jeho lehké nahození v poklidu kryje Mazanec.
20:01
V první třetině jsme sice branku neviděli, několik slibných šancí ale ano. Více tutovek měli na svých holích Brňané, nedokázali je však dovést do úspěšného zakončení. Uvidíme, jestli ve druhé třetině budeme krom pohledného hokeje sledovat i brankové momenty.
Další třetina začne přibližně v 19:01.
Zákroky gólmanů v první třetině:
Mazanec: 7
Trvaj: 8.
20:00
19:55
Hosté se mohli v samotném závěru dostat do zajímavé šance, vyhozený puk však dojel rychleji brněnský obránce Žižka a odpálil ho do bezpečí.
19:41
19:05
Petrovický se obkroužil kolem brány, nedokázal však u vzdálenější tyče zakončit přesně.
18:45
Čermákovi puk uskočil z hokejky a hosté se znovu osvobozují.
18:22
Hosté opět vyhráli buly a vyhazují.
18:14
Po další ráně brněnského beka puk skončil v ochranné síti. byl ale tečován někým z brněnských hráčů, buly ve středním pásmu.
18:07
Kováčik od modré puk nahodil na Mazance, ten ho raději přikryje a přeruší hru.
17:47
Hosté se po vyhraném buly osvobozují.
17:41
Přesilovka pro Kometu. Slovák (PLZ) vyloučen za sekání.
17:34
Dujsíkova rána od modré neměla patřičnou razanci.
16:52
Erat na pravém křídle hledal volného spoluhráče před bránou, trefil jen jednoho bránícího hráče Plzně, který měl co dělat, aby si puk neztečoval do vlastní brány.
16:31
Do volného puku na pravém křídle se opřel plzeňský Lev, trefil však jen dobře povyjetého Trvaje.
16:15
Icing Plzně. Hraje se hodně aktivní hokej s šancemi na obou stranách. Více příležitostí k zakončení měli Brňané, ti však nemohou najít lék na svůj problém číslo jedna - špatnou koncovku.
15:23
Kováčik na modré naznačil střelu, jeho následující nahození již úspěch neslavilo.
14:55
Slovákovo nahození ze středního pásma vyráží Trvaj betony.
14:14
U vyhozeného puku byl rychleji Mazanec než Petrovický. Plzeňský gólman tak puk posílá daleko od brněnského útočníka.
13:09
Další velká šance Komety! Kováčik dostal přihrávku před Mazance, byl ale příliš blízko a tak orazítkoval jen betony plzeňského mladíka.
12:37
Hruška přenechal puk Čermákovi, tomu však vystihl kličku plzeňský obránce a zamezil tak hrozícímu nebezpečí.
11:18
Brňané měli i další šanci, Holec však útočné snažení Komety nedotáhl do úspěšného konce. Rychlý protiútok Plzně pak brzdí ofsajd.
10:46
Petrovický vystihl rozehrávku Plzně a přihrávkou našel zcela volného Tomáše Svobodu před Mazancem. Ten však ve velké šanci trefil jen přesouvajícího se Mazance.
09:55
Rozhodčí přerušil během plzeňského tlaku hru, protože se domníval, že se jedná o posunutou branku. Ta však byla na svém místě.
09:30
Balejova tvrdá rána z levého křídla trefila Trvaje do masky, před tím však ale rozhodčí pískl Plzni přihrávku rukou.
09:19
Dočekal rybičkou na dlouhou rozehru Kováčika nedosáhl - icing, buly před Trvajem.
08:49
Icing Plzně, buly před Mazancem se zopakuje.
08:38
Holec si nabruslil do pásma po levém křídle, byl ale již ve velmi ostrém úhlu a tudíž musel zakončovat. Mazanec si na jeho střelu počíhal u pravé tyčky a úspěšně zasáhl.
08:20
Po střele Lva z levého křídla kryje Trvaj puk ve své náruči a raději přeruší hru.
08:13
Oba týmy hrají v plném počtu.
07:45
Brněnská čtveřice sevřela Plzeň v pásmu, ke střele se ale nedostala.
06:49
Slovák se z mezikruží nedostal ke střele, byl zablokován brněnským obráncem. V opačném případě na něj čekala velká příležitost k úspěšné střelbě.
06:13
Vyloučení na obou stranách. Kovář (PLZ) vyloučen za seknutí do Trvaje, brněnský Dlouhý putuje na trestnou za hrubost. Hraje se ve čtyřech.
06:12
Pletka zpoza brány nahodil puk do Trvajova brankoviště, ten se však zastavil o nohy bránícího Malce a brněnský gólman ho raději přikryl. Hra je přerušena.
05:47
Žižkova rozehrávka byla příliš prudká - icing.
05:41
Ofsajd brzdí další plzeňský útok.
05:20
Zohorna s Čermákem neuspěli za bránou soupeře, u puku jsou hosté.
04:22
Kašpaříkovu střelu vyrazil Trvaj jen před sebe. Puku se znovu chopili hosté a motali Brňany v pásmu, ti však dokázali puk poslat pryč z pásma.
03:24
Po Kováčikově střele z pravého křídla bylo chvíli před Mazancem rušno, hostující obrana ale dokázala hrozbu odvrátit.
02:50
Další plzeňský útok brzdí hvizd sudího pro ofsajd.
02:30
Po Strakově průniku se ke střele dostal Lev, jeho bekhend však mířil vysoko nad.
02:09
Střela brněnského Holce z levého křídla byla ztečována do ochranné sítě. Buly po pravici Mazance.
01:45
Plzeň vyhazuje puk jenom do středního pásma, Kometa pokračuje v útočném snažení.
00:59
Tomáš Svoboda vyzkoušel z levého křídla střelou přes obránce brankáře Mazance, ten si připisuje první úspěšný zákrok.
00:14
Vampola se z ničeho nic zjevil před brankovištěm Komety, z otočky však nedokázal zamířit přesně.
00:01
Oba týmy jsou již na ledě, brzy budeme moci začít.

HC Kometa Brno: Trvaj (Falter) – Žižka, Kováčik, Dujsík, Valach, Bičánek (C), Švrček, Malec – Erat, Holec, Čermák, Zohorna H., Svoboda T., Burian, Lušňák, Dlouhý, Koreis, Petrovický, Němec, Hruška J., Dočekal.

HC Škoda Plzeň: Mazanec (Svoboda) – Frolo, Jeřábek, St.Pierre, Hanzlík, Balej, Vampola, Kratěna, Vlasák, Straka (C), Kapšařík, Lev, Havíř, Sedláček, Kovář, Hollweg, Dvořák, Slovák, Mozík, Johnson, Pletka.

Rozhodčí: Homola, Husička – Gebauer, Lederer.
To by Brňané ale nejraději zažehnali. Nápomocná jim může být i statistika vzájemných zápasů z letošního ročníku, Kometa na Plzeň totiž umí. Nejprve na začátku října vyzráli Brňané na Západočechy před domácím publikem po samostatných nájezdech, zvládli i následnou odvetu na plzeňském stadionu, kde ustáli závěr a zvítězili těsně 4:3. Poslední vzájemný duel však dopadl příznivěji pro Škodovku, v druhém plzeňském zápase zvítězili domácí poměrem 3:1.
HC Kometa Brno naopak do své krize stále zabředává více a více, prohrála již osm zápasů v řadě! Brňané jsou aktuálně desátí a drží poslední postupovou příčku do předkola play-off. Zezadu na ně však dotírají mistrovské Pardubice, které s novým koučem Říhou stáhly brněnský náskok již na pouhé tři body. A jelikož mají Pardubice lepší vzájemné zápasy, mohou Kometu přeskočit v souhře okolností už v dnešním kole.
HC Škoda Plzeň utnula svoji sérii sedmi proher v řadě a zdá se, že cílevědomě kráčí k prezidentskému poháru, který náleží vítězi základní části. Do konce základní části zbývá odehrát šest kol a Škodovka si zatím nad druhou Slavií drží solidní pětibodový náskok. Navíc z posledních dvou zápasů se jim podařilo plno bodovat, porazili Vítkovice 3:0 a hlavně pražskou Spartu 4:2, čímž uťali její úctyhodnou jedenáctizápasovou sérii výher v řadě. Zdá se, že plzeňská krize je zažehnána.
Pěkný den u sledování online přenosu z utkání české Tipsport extraligy, síly v námi sledovaném zápase změří Kometa Brno, která v brněnské KAJOT ARENĚ hostí plzeňskou Škodovku. Utkání začíná v 18:10.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.