Pro dnešek je to z NHL vše. S konstatováním, že Chicago porazilo Dallas 5:2, se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Dobrou noc nebo dobré ráno!
3. Jamie Benn (DAL) 2+0
Chicago poráží po přesvědčivé třetí třetině Dallas Stars, jehož šance na playoff se znovu snižují. Stars se dokázali do zápasu dvakrát vrátit a smazali jednobrankové vedení svého soupeře, ve třetí třetině se ale prosadili Shaw, Hjalmarsson a Hossa, kteří strhli vítězství na stranu Blackhawks. Konečný výsledek: Chicago 5 Dallas 2.
60:00
00:01
Dallas už ale tuhle přesilovku nevyužije.
59:44
Garbutt (DAL) a na druhé straně Seabrook (DAL) byli ještě v závěru zápasu vyloučeni. Seabrook však dostal 2+2.
59:33
Chicago právě vstřelilo branku!
MARIAN HOSSA 5:2!! Slovenský hokejista si počkal a poté puk poslal bezpečně do odkryté brány. O osudu utkání je definitivně rozhodnuto.
58:58
Kane se znovu snažil trefit odkrytou bránu, ale jeho pokus skončil mimo.
57:55
Daley napřáhl k jedovaté střele, kterou Emery dokázal vyrazit, přestože přes hráče před sebou příliš mnoho neviděl!
57:39
Kane minul prázdnou bránu a poté následovalo zakázané uvolnění.
57:28
Dallas odvolal Bachmana a hosté to zkoušejí v šesti.
57:19
Daley napřáhl od modré ke střele, která byla jedním z hráčů sražena vysoko nad.
57:16
Puk se odrazil od zadního mantinelu před bránu a Emery raději puk přikryl.
56:34
Dallas se vysvobodil pouze za cenu zakázaného uvolnění.
56:03
Seabrook se dostal do nebezpečné šance, Bachman ho ale dokázal chytat!
55:05
Hra je přerušena.
54:15
Keith se dostal ke střele, jeho pokus ale zamířil mimo.
53:56
Na trestnou lavici usedl Wandell (DAL) a Chicago si zahraje čtvrtou přesilovku.
53:42
Hráči Chicaga se nyní dostali ke dvěma střelám, ani po jedné ale Bachman zasahovat nemusel.
52:50
Dallas na puku, ne nadlouho.
51:50
Stars přecházeli do útočného pásma, na modré je ale zastavil pozorný Marian Hossa.
51:18
Saad hledal Toewse, jeho přihrávka ale byla nepřesná.
50:40
ŠANCE: Chicago 13 – Dallas 9
50:21
Další zakázané uvolnění.
49:42
Bachman dobře vyhodnotil situaci a vyjel z brány, aby puk uklidil do bezpečí před dotírajícím Shawem.
48:45
Domácí vyhodili puk na zakázané uvolnění a vhazovalo se v obranném pásmu Chicaga.
47:46
NICKLAS HJALMARSSON zvyšuje na 4:2 pro Chicago!! Hjalmarsson dostal od Hossy přihrávku do druhé vlny a tvrdou střelou mezi kruhy zamířil přesně pod břevno!
46:41
Stalberg posílal zpoza brány puk před bránu, jenže tam byli pouze hráči Stars.
46:24
Útočnou snahu Stars přerušilo postavení mimo hru.
46:06
Whitney vyhodil puk přes všechny čáry a hra se přesunula zpět před Bachmana.
45:39
Blackhawks se vysvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.
45:10
Stalberg se dostal ke střele, se kterou si Bachman poradil.
44:31
ANDREW SHAW 3:2!! Kane zavezl puk do útočného pásma a s trochou štěstí našel Shawa, který poté mezi betony propálil bezmocného Bachmana.
43:07
Dallas právě vstřelil branku!
JAMIE BENN 2:2!! Whitney poslal puk zadovkou na Benna, který se opět podíval a tentokrát zamířil přesně k pravé tyči.
42:30
Shaw vybojoval u mantinelu puk a osvobodil svůj tým.
41:50
Hráči Chicaga nahodili puk do útočného pásma a poté odešli střídat.
40:56
Benn se pokusil vyrovnat, Emery ale jeho pokus vyrazil.
40:31
Chicago vyhodilo puk na zakázané uvolnění a hra se přesunula zpět před Emeryho.
40:01
Úvodní vhazování třetí třetiny vyhráli Blackhawks.
40:01
Vše už je připraveno k zahájení třetí třetiny. Chicago Blackhawks vede nad Dallasem Stars po 40 minutách 2:1. Dokáže Dallas smazat jednobrankové manko nebo Chicago přidá pojišťující gól? Odpověď za chvíli přinese závěrečná dvacetiminutovka.
V United Center skončil přestávkový program, v němž se dva fanoušci Blackhawks snažili přízemní střelou trefit jeden ze dvou otvorů v bráně, ani jeden z nich ale bohužel neuspěl. Fanoušek, který šel jako první řekl, že i když se netrefil, bylo to skvělé pro něj být na ledě a před tolika fanoušky.
Je za námi druhá třetina, která přinesla po gólu na každé straně. Victor Stalberg poslal Chicago Blackhawks do dvoubrankového vedení, Dallas se ale dokázal rychle zareagovat, když se po necelých dvou minutách od inkasování druhého gólu prosadil Jamie Benn a vrátil Stars zpět do hry.
40:00
39:17
Bolland dohrál Fiddlera.
38:49
Toews opět vybruslil zpoza brány a pokusil ze zasunout puk k tyči. Jeho pokus ale tentokrát mezi tři tyče nezamířil, a tak Bachman zasahovat nemusel.
38:01
Útok Blackhawks zastavilo postavení mimo hru.
37:53
Johnny Oduya se dostal ke střele, ta ovšem skončila nad.
36:56
Fraser vypálil. Emery ale jeho střelu chytil a připsal si dobrý zákrok!
35:17
Chicago se usadilo v útočném pásmu. Dallas vysvobodil po několika vteřinách Daley.
34:27
Frolík a jeho další zakončení. Na Bachmana si ale opět nepřišel.
34:21
Bollig se dostal ke střele, Bachman ale jeho pokus zneškodnil.
34:12
JAMIE BENN snižuje na 2:1!! Whitney našel v pravém kruhu Benna, který se podíval a poté zamířil přesně do pravého horního rohu. Krásná střela.
33:41
Puk skončil na střídačce Dallasu a hra byla přerušena.
32:14
VIKTOR STALBERG 2:0!! Stalberg dostal krásnou přihrávku do jízdy od Handzuše a poté zamířil přesně nad Bachmanovu vyrážečku.
32:06
Fiddler vybruslil zpoza brány a backhandem se snažil zasunout puk k tyči, tam byl ale připravený Emery, který se nachytat nenechal!
31:49
Keith napřáhl ke střele od modré, která skončila mimo.
31:03
Hosté se snažili dojet volný puk, a tak ho Emery raději přikryl.
30:24
Kruger se dostal do zakončení backhandem, jeho pokus ale našel pouze připraveného Bachmana, který puk vyrazil pravým betonem do rohu kluziště!
30:05
STŘELY: Chicago 18 – Dallas 9
29:44
Dallas vyhodil puk na další zakázané uvolnění.
29:35
Útočnou snahu Chicaga zastavilo postavení mimo hru, v němž se ocitl Jonathan Toews.
29:01
Stars vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se přestěhovala zpět před Bachmana.
28:53
Dallas Stars si vzal oddechový čas.
11:27
Chicago Blackhawks v plném počtu.
28:28
Robidas se dostal během čtyř vteřin ke dvěma střelám, Emery ale ani jednu z nich za svá záda nepustil a připsal si skvělý zákrok!
27:42
Frolík mohl vstřelit gól v oslabení, Bachman byl ale připraven.
27:10
Eriksson v další šanci, tentokrát ale zamířil mimo.
26:39
Eriksson se dostal ke střele, Emery měl ale dobrý výhled a jeho střelu vyrazil do rohu kluziště.
26:33
Dallas si zahraje první přesilovku. Jonathan Toews (CHI) dostal dvě minuty za podražení.
26:05
Erik Cole se vrátil z trestné lavice. Dallas Stars v plném počtu.
25:49
Bolland napřáhl ke střele z úhlu, Bachman byl ale u tyče připravený a jeho střelu vyrazil.
25:16
Leddy už se chystal vystřelit, jenže puk mu přeskočil hokejku.
24:45
Frolík napřáhl ke střele od modré, jeho pokus ale skončil mimo.
24:05
Erik Cole (DAL) dostal dvě minuty za vysokou hůl. Chicago si zahraje třetí přesilovku. První dvě nevyužil.
23:57
Marian Hossa v šanci! Bachman si ale s jeho backhandem poradil.
23:32
Blackhawks nahodili puk do útočného pásma a odešli střídat.
22:50
Domácí se dostali do úniku dva na jednoho, Handzuš hledal před bránou Stalberga, jeho přihrávka ale byla nepřesná! Dobrá šance.
21:55
Hráči Chicaga se na chvíli ocitl v útočném pásmu, Dallas se ale po vyhraném souboji u mantinelu v rohu kluziště rychle osvobodil.
20:25
Roussel se vrátil z trestné lavice. Dallas v plném počtu.
20:01
Chicago dohrává 25 vteřin z přesilovky, po vyloučení Roussela na konci první třetiny.
20:01
Podruhé dnes vítejte v United Center, kde za pár okamžiků začne druhá třetina zápasu mezi Chicagem Blackhawks a Dallasem Stars. Po úvodních 20 minutách jsou spokojenější Indiáni, kteří vedou 1:0.
Chicago Blackhawks vede po první třetině nad Dallasem Stars zásluhou gólu Jonathana Toewse 1:0. Asistenci si připsal Marian Hossa a Brandon Saad.
20:00
19:59
V první třetině už se ale nic nestane.
19:45
Saad nahodil puk do útočného pásma.
18:34
Toews vypálil, Bachman si ale s jeho střelou poradil a přerušil hru.
18:25
Roussel (DAL) dohrál Shawa (CHI) a za nedovolené bránění si šel na dvě minuty oddechnout na trestnou lavici.
18:05
Eakin se dostal ke střele z úhlu, kterou Emery vyrazil. Stars se poté dostali k dorážce, jejich pokus ale skončil mimo!
17:23
Kruger vypálil backhandem, Bachman byl ale připraven.
16:52
Benn nahodil puk do útočného pásma a Emery ho odrazu od zadního mantinelu raději přikryl.
15:51
Saad si skvěle vybruslil zpoza brány a poté z úhlu vypálil, Bachman ale dokázal jeho pokus skvělým zákrokem vyrazit!
15:39
Frolík napřáhl od modré ke střele, kterou Bachman ukryl ve své výstroji.
14:18
Stalberg v dobré příležitosti, jeho pokus ale končí mimo.
13:31
Keith vyslal na bránu Dallasu tvrdou střelu, Bachman však dokázal zneškodnit.
12:54
JONATHAN TOEWS posílá Chicago do vedení!! Hossa našel před bránou osamoceného Toewse, který zblízka uklidil puk za záda bezmocného Bachmana, jenž se nestihl včas přesunout.
12:44
Hjalmarsson se dostal ke střele, s níž si Bachman poradil.
12:19
Chicago má nyní více ze hry.
11:57
Fiddler v šanci. Jeho střela ale byla nepřesná.
10:27
Kane si vybruslil mezi kruhy a vypálil. Jeho pokus ale skončil pouze na zadním mantinelu.
09:53
Hossův pokus skončil pouze na připraveném Bachmanovi. Hra byla přerušena.
09:14
Keith vyslal na Bachmana tvrdou střelu zblízka, brankář Dallasu ale dokázal jeho střelu betonem vyrazit!
08:36
Dallas se osvobodil a Chicago musí začínat od vlastní brány.
07:56
Fiddler (DAL) fauloval Saada (CHI) a dostal dvě minuty za hákování.
06:57
Wandell napřáhl z úhlu k nebezpečné střele, Emery ji ale dokázal vyrazit.
06:29
Bickell napřáhl ke střele, kterou Bachman v pohodě kryl.
06:12
Blackhawks se usadili na několik vteřin v útočném pásmu. K ohrožení Bachmanovi brány se ale nedostali. Dallas vyhodil puk do středního pásma.
05:01
Bunn vyhrál vhazování proti Bollandovi.
04:17
Hossa dohrál Fiddlera.
04:00
K dorážce se dostal Jonathan Toews! Bachman si ale s jeho pokusem poradil a připsal si dobrý zákrok.
03:56
Marian Hossa se dostal ke střele backhandem, Bachman ale jeho pokus dokázal vyrazit!
02:49
Na druhé straně se dostal ke střele Garbutt, Emery ale jeho pokus chytil.
02:25
Oduya pálí, Bachman ale jeho střelu kryje.
01:45
Rome se dostal ke střele, kterou Emery ukryl ve své výstroji a připsal si první zákrok.
00:35
Saad se ocitl ve slibné příležitosti, jeho prudká střela ale skončila nad.
00:18
Dallas vyhodil puk na zakázané uvolnění a hra se přestěhovala zpět před Bachmana.
00:01
Úvodní buly zápasu vyhrál pro Dallas Fiddler.
00:01
V United Center zní americká hymna, po jejímž doznění už bude vše připraveno k úvodní buly dnešního zápasu mezi Chicagem a Dallasem. V dresu Blackhawks se pochopitelně představí Slováci Marian Hossa a Martin Handzuš a Čech Martin Frolík.

Chicago Blackhawks: Emery (Crawford) – Hjalmarsson, Keith, Hossa, Toews, Saad – Seabrook, Leddy, Kane, Bolland, Kruger – Brookbank, Oduya, Stalberg, Handzuš, Bickell – Frolík, Shaw, Bollig. Hlavní trenér: Joel Quenneville

Dallas Stars: Bachman (Nilstorp) – Robidas, Daley, Chiasson, Benn, Whitney – Goligoski, Dillon, Eriksson, Eakin, Fraser – Larsen, Rome, Cole, Fiddler, Nystrom – Garbutt, Wandell, Roussel. Hlavní trenér: Glen Gulutzan

Rozhodčí: Walsh, O'Rourke – Heyer, Pancich .
Pozornost se dnes jistě bude upírat směrem k Bryanu Bickellovi, který vstřelil během posledních pěti zápasů v dresu Chicaga tří góly. V pozadí však nebude ani Vernon Fiddler z Dallasu, který sice zaznamenal během 39 zápasů pouze 16 bodů, jenže během posledních šesti duelů jich nasbíral hned deset.
Forma – DALLAS STARS: Po odchodu Jágra, Morrowa a Rydera by se mohlo zdát, že se Dallas bude připravovat na sezónu 2013-14, Stars ale vyhráli 5 zápasů v řadě a vrátili se zpět do boje o playoff. Pokud Dallas získá proti Chicagu dva body, může ještě promluvit do playoff. Již brzy ho ale čekají těžké zápasy proti St. Louis, LA, San Jose a Vancouveru.
Forma – CHICAGO BLACKHAWKS: Blackhawks si zajistili vítězství v centrální divizi a nad Anaheimem mají náskok devíti bodů. Chicago vybojovalo v neděli v těžkém zápase proti St. Louis vítězství 2:0 a brankář Corey Crawford vychytal svému týmu 5. výhru v řadě.
Chicago Blackhawks vyhrálo proti Dallasu Stars v letošní sezóně oba zápasy, včetně posledního duelu 16. března v American Airlines Centru, kde Indiání zvítězili s přehledem 8:1.
Vítejte u sledování zápasu kanadsko-americké NHL, v němž Chicago Blackhaws přivítá na svém ledě o playoff bojující Dallas Stars. Dulem z United Center Vás bude provázet komentátor Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.