CSKA Moskva - Dynamo Moskva | ONLINE | 7.12.2012 16:30 | KHL 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz

Derby CSKA - Dymano tedy skončilo výhrou hostí 4:6. S tímto konstatováním se pro dnešek loučím a přeji příjemný páteční večer. Na shledanou!
CSKA bylo dvě třetiny bídné a hokejisté Dynama si dělali na ledě doslova, co chtěli. Ve třetí části ale přišly dva rychlé góly v síti Šaryčenkova a domácí najednou ucítili šanci. Necelé tři minuty před koncem tak Dacjuk dokonce snížil na 4:5 a bylo zaděláno na pořádné drama. Definitivní tečku za utkáním udělal až v čase 58:54 střelou do prázdné branky hostující Bäckström. Armějci si rozhodně zaslouží pochvalu za to, jak se dokázali v závěrečné periodě zvednout a stáhnout z 0:5 až na 4:5. Dokonat zázrak už však nestihli.

Střely na brnaku ve třetí třetině - 12:8, celkem - 22:35
60:00
59:38
Kondratjev nedokázal z blízka přehodit ležícího Šaryčenkova. Domácí hrají opět bez brankáře.
58:54
Dynamo právě vstřelilo branku!
S největší pravděpodobností je rozhodnuto. Domácí odvolali brankáře Proskurjakova a NICKLAS BÄCKSTRÖM od modré čáry opuštěnou klec pohodlně trefil. Asistence: Alexander Ovečkin.
58:13
Tak ne! Rylov si zahrál na Zora mstitele a naprosto zbytečně se nechal vyloučit také. Za to ho trenér rozhodně nepochválí!
58:13
A domácí budou hrát přesilovou hru. To je obrovská šance na vyrovnání! Vyloučen bude Gorochov.
58:01
Ještě dvě minuty.
57:38
Proskurjakov lapil nahození Gorovikova ze středního pásma. Schyluje se k velmi zajímavému závěru.
57:11
CSKA právě vstřelilo branku!
Neskutečné! PAVEL DACJUK krásnou střelou vymetl šibenici hostující klece a snižuje na rozdíl jediného gólu! Asistence: Michail Grabovskij.
56:51
Alexander Ovečkin se uvolnil na středu hřiště a vystřelil. Proskurjakov přerušil hru.
56:38
Hosté se snaží podržet kotouč na svých holích a získat čas.
55:39
Gorochov vyhodil kotouč z hrací plochy a domácí hráči hlasitě požadují jeho vyloučení. Dvojice hlavních sudích je však nevyslyšela.
54:46
Filip Novák, zřejmě za protesty, inkasoval panenku. Bude se pokračovat ve hře 5 na 5.
54:01
Střelu Žarkova nemohl Šaryčenkov vůbec vidět. Přesto puk nějakým zázrakem v brance neskončil. Armějci byli blízko snížení na 4:5!
53:11
Že by opravdu přicházelo drama? Hosté nedokázali vyhodit kotouč z obranného pásma. Sergejev posunul kotouč k ALEXANDRU RADULOVOVI, který stál před Šaryčenkovem sám a doslova jej vymíchal. Asistence: Andrej Sergejev, Pavel Dacjuk.
52:16
Šaryčenkov musel vyrážet další střelu od modré. Domácí se ještě pokouší o zázrak.
51:07
Hosté už byli v plném počtu, přesto se Armějci dostali do šance. Po přihrávce Radulova se z bezprostřední blízkosti netrefil Rylov. Dynamovci si teď jistě oddechli.
50:29
Denisov nahrál Rjasenskému, jehož prudkou střelu s obtížemi vyrazil Šaryčenkov.
50:05
Novák hosty na chvíli osvobodil od tlaku CSKA:
49:28
Střelu Denisova nebezpečně tečoval Persson. Bohužel pro domácí puk nezamířil do prostoru branky.
48:57
Zubov šikovně uvolnil najíždějícího obránce Marčenka a ten byl faulován. Knjazev si dvě minuty odpočine - podražení.
48:24
Domácí v plném počtu. Uvidíme, zda se ještě pokusí utkání více zdramatizovat.
47:42
Domácí se zatím brání úspěšně. Dva rychlé góly jim přece jen vlily trochu čerstvé krve do žil.
46:24
Hosté si teď zahrají přesilovou hru. Vyloučen je Gimajev.
45:19
A pozor! Bleskově přichází také druhý gól CSKA. Radulov hledal na zadní tyči MICHAILA GRABOVSKÉHO a buďto od něj, nebo brusle Gorovikova skončil kotouč v síti. Každopádně gól připsán domácímu útočníkovi. Hostující trenér Znaroks si raději bere time-out. Asistence: Alexander Radulov.
44:33
Domácí zaznamenali alespoň čestný úspěch. PAVEL DACJUK obral u mantinelu o kotouč hostujícího obránce, dostal se až před branku a bekhendem překonal Šaryčenkova.
43:59
Bäckström hledal před brankou Ovečkina, ten netrefil puk.
43:30
Ovečkinova sražená střela skončila až v ochranné síti. Vhazování před Proskurjakovem.
42:44
Radulov trefil jen vlastního spoluhráče, který stínil před hostujícím brankovištěm. Když se nedaří, tak se nedaří...
41:56
Dvojice Gorochov - Soin snadno obrala o puk Žarkova. Nezdá se, že by domácí vstoupili do třetí třetiny s větší chutí.
40:33
Komarov hned v úvodu periody najížděl sám na Proskurjakova. Ten proti němu vystrčil hůl a finský útočník přes ní přepadl. Rozhodčí na počínání domácího gólmana nic nedovoleného neviděli.
40:01
0:5. Takovýto výsledek po dvou třetinách v souboji dvou elitních celků KHL asi nikdo nečekal. Dynamo je však dnes o třídu lepším týmem než Armějci a tak je toto skóre naprosto zasloužené. Hosté dominovali především ve druhé třetině, ve které svému rivalovi nastříleli hned čtyři branky a vyhnali na střídačku gólmana Staňu. Hned dvakrát se trefil český útočník Marek Kvapil. Třetí třetina začne přibližně v 18:09.

Střely na branku ve druhé třetině - 5:14, celkem - 10:27.
40:00
39:19
Konec třetiny se blíží a můžeme konstatovat, že domácí hráči se do šaten opravdu těší.
38:53
Gynge chtěl dávat před prázdnou klec Tolpekovovi. Bylo to překombinované, ale i to je důkaz toho, v jaké pohodě se teď hosté nachází.
38:09
Proskurjakov srazil do rohu kluziště dalekonosný pozdrav Mironova.
37:16
Pokus Mosaljova od mantinelu nadvakrát lapil Proskurjakov.
36:34
Domácí ofsajd.
36:12
Po zaváhání hostí v rozehrávce byl sám před Šaryčenkovem Radulov. Mladý brankář Dynama byl úspěšnější.
35:30
Gimajev promáchl na útočné modré kotouč a dostal se až do středního pásma. Sledujeme velký zmar CSKA.
34:57
Domácí se jen těžko dostávají do útočného pásma. Dynamu funguje útok i obrana.
33:50
Hosté působí pochopitelně velice sebevědomým dojmem. To hráči CSKA mají hlavy dole.
32:50
Šaryčenkova otestoval Marčenko. Byl to ale spíše propagační pokus.
32:11
Po střele Sergejeva zkoušel dorážet Grabovskij. Od kotouče ho odstavila obrana Dynama.
31:11
Dynamovci jsou opět nastěhovaní v útočném pásmu. Utkání má nečekaně naprosto jednoznačný průběh.
29:56
Proskurjakov si téměř nesáhl na kotouč a už inkasoval. Krásnou individuální akci předvedl MAREK KVAPIL, který obešel dva protihráče a z mezikruží se trefil přesně k tyči. Asistence: Ilja Gorochov..
27:59
Dynamo dnes jednoznačně potvrzuje, proč je nejlepším celkem celé KHL. Hráči CSKA vůbec nevědí, co mají na soupeře hrát.
27:26
To už Rastislav Staňa nevydržel a odjel na střídačku. Do branky se postavil Ilja Proskurjakov.
27:26
CSKA je zralé na ručník. Po hrůzostrašné domácí rozehrávce se dostal kotouč mezi kruhy, kde byl RICHARD GYNGE a ten ranou do horní části branky zvyšuje na 0:4 pro Dynamo.
26:06
Domácí si berou oddechový čas.
26:06
Skvělé střídání MARKA KVAPILA! Kotouč se od Nováka a Pestunova dostal až k českému útočníkovi a ten z levého kruhu napálil kotouč pod víko domácí klece. Asistence: Dmitrij Pestunov, Filip Novák.
25:54
Teď zase Staňu dvakrát zaměstnal Kvapil.
25:15
Dvakrát pálil Soin. První jeho pokus vyrazil Staňa, druhý srazila domácí obrana.
23:31
Hosté jsou v plném počtu. Armějcům se početní výhoda těžce nepovedla.
22:05
Obrovská hrubka domácích! Gorochov vystihl rozehrávku zadáků CSKA a vysunul SERGEJE SOINA, jenž najížděl sám na Staňu, kterého pokořil ukázkovým bekhendovým blafákem. Dynamo tak ve vlastním oslabení zvyšuje na 0:2. Asistence: Ilja Gorochov.
21:36
Šaryčenkov musel hned zasahovat. Další buly před ním.
21:32
Antonín Jeřábek vykázal na trestnou lavici Gorovikova, který poslal k zemi Spruktse.
21:29
Šaryčenkov vyrazil prudkou střelu Zubova. Hosté následně vyhodili na icing.
20:28
Další bekhend Radulova. Ani teď nemusel Šaryčenkov zasahovat.
20:13
Jako první se ve druhé třetině dostali do útoku domácí. Radulov objel branku, ale jeho bekhendové zakončení až na brankáře neprošlo.
20:01
Střely na branku v první třetině - 5:13.
První třetina vyšla lépe Dynamu. To působilo oproti CSKA živějším a rychlejším dojmem a tak zaslouženě vede. O jedinou trefu první třetiny se postaral Alexander Ovečkin, který se v přesilovce prosadil svou typickou ranou z voleje. Druhá třetina začne přibližně v 17:19.
20:00
19:55
Radulov z úhlu centroval kotouč před branku, kam si najížděli Grabovskij s Rylovem. Ani jeden z nich zakončit nestačil.
19:39
Filip Novák už byl podle čárových s pukem ve středníním pásmu - postavení mimo hru.
19:01
Poslední minuta první třetiny.
18:37
Osamocený Žarkov se neprosadil proti obraně Dynama. Už je bez puku.
17:35
Bäckström chytře objel domácí branku a snažil se přenechat kotouč Komarovovi. Tomu nescházelo mnoho, aby zakončoval do odkryté klece. Nakonec je z toho jen posunutá domácí brána.
17:14
Hosté jsou kompletní.
16:04
Hosté teď vytlačili puk ze svého obranného pásma.
15:36
Od modré pálil Rylov, kotouč skončil v lapačce Šaryčenkova.
15:14
Domácí elitní formace zatlačila soupeře do jeho pásma a Grabovskij byl přidržen Komarovem. První přesilovka pro CSKA.
14:06
Před brankoviště se natlačil Žarkov, backhandem však nedokázal zamířit přesně.
13:19
V postavení mimo hru uvízl Alexander Radulov. Domácí se dosud nedostali do ideálního tempa.
12:26
ALEXANDER OVEČKIN tak, jak ho známe! Ruský car dostal přesnou přihrávku od Filipa Nováka a ranou z voleje, kterou vypálil z levého kruhu, nedal Staňovi šanci zasáhnout. Asistence: Filip Novák.
11:33
Persson vyloučen a Dynamo bude hrát druhou přesilovou hru.
11:31
Ovečkin se opřel z první do kotouče. Staňa zasahovat nemusel, jelikož jeho obránce puk srazil do bezpečí.
11:00
Pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti. Provinili se domácí.
09:16
Grabovskij se prokličkoval až před Šaryčenkova. Krásné individuální akci domácího útočníka chybělo jen lepší zakončení. Bělorus netrefil branku.
08:22
Tentokrát Staňu prozkoušel Grigorenko. Slovenský brankář kotouč zachytil.
07:52
Ovečkin si na levé straně obskočil Gimajeva. Jeho nabídka před brankoviště však neoslovila žádného ze spoluhráčů. Hosté zatím působí svěžejším dojmem.
07:01
Jednoduchý zákrok Staňi po propagačním pokusu z dálky. Komerční pauza.
06:10
Gorochov pálil hned několikrát v krátkém časovém úseku. Žádný z jeho pokusů ale Staňu výrazněji neohrozil.
05:39
Střelu Rylova od modré vyrazil Šaryčenkov do ochranné sítě.
05:21
Nebezpečně pálil z levého kruhu Gynge. Staňa vyrazil ramenem.
05:12
Rjasenskij na ledě.
04:55
Ještě jedno vyhození.
04:32
Hostující přesilovka je kostrbatá. Armějci se opět osvobozují.
03:59
Vedle pálil Gorochov a domácí následně vyhodili.
03:11
Na trestnou lavici usedá domácí Rjasenskij, který za brankou fauloval Mosaljova. Přesilová hra pro Dynamovce.
02:55
Do zakončení se tlačil Grigorenko, bude se jen vhazovat.
01:47
Lehký pozdrav Žarkova po buly skončil ve výstroji Šaryčenkova.
01:42
Šaryčenkov raději podržel lehké nahození z dálky.
00:40
Na jedné straně promáchl před brankou Komarov. Poté zaútočil také domácí Dacjuk a připsal si první střelecký pokus CSKA.
00:05
Úvodní buly vyhráli domácí.
00:01
Zní ruská státní hymna.
Jedním z dvojice hlavních rozhodčích je Antoním Jeřábek z České republiky. Ten v rámci výměnného programu IIHF pískal už středeční duel mezi Petrohradem a Mytišči.

CSKA Moskva: Staňa (Proskurjakov) - Rylov, Rjasenskij, Denisov, Kondratjev, Sergejev, Gimajev, Marčenko - A. Radulov, Dacjuk, Grabovskij - Zubov, Persson, Širokov - Žarkov, Sprukts, Davis - Kugryšev, Barbašev, Grigorenko - Ljubimov.

Dynamo Moskva: Šaryčenkov (Volkov) - Novák, D. Višněvskij, Derljuk, Solovjov, Gorochov, Mironov - Komarov, Bäckström, Ovečkin - Gynge, Tolpeko, Gorovikov - Soin, Konkov, Knjazev - Pestunov, Mosaljov, Kvapil.

Rozhodčí: Jeřábek, Bulanov - Birin, Zacharenkov.
Dynamo je teď vůbec nejlepším týmem celé KHL. Letos nasbíralo už 70 bodů, což je o pět více, než získala Kazaň a o šest, než má druhý nejlepší tým Východní konference z Jaroslavle. Dynamovci aktuálně drží sérii tří vítězných duelů v řadě. V utkání v Doněcku, které Moskvané vyhráli 4:2, dokonce zaznamenal Alexander Ovečkin svůj první hattrick v letošním ročníku Kontinentální ligy.

CSKA je v konferenční tabulce čtvrté a nasbíralo o osm bodů méně než Dynamo. Ale aktuální forma armádního celku je také výborná. CSKA tak nepoznalo porážku už pětkrát v řadě. Naposledy Armějci zdolali 4:1 bratislavský Slovan.
Hokejová KHL v pátek přináší velkou lahůdku v podobě moskevského derby mezi CSKA a Dynamem. Souboj odvěkých rivalů je umocněn ještě tím, že oba celky disponují výbornými kádry a patří k tomu nejlepšímu v soutěži. Vždyť za Armějce nastupují takoví hráči, jako Pavel Dacjuk nebo Alexander Radulov a Dynamo proti nim může nasadit třeba Alexandera Ovečkina či Nicklase Bäckströma. Nezaujatý divák se tak má na co těšit!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.