Z dnešní porce NHL je to pro dnešek vše. Od komentování zápasu z Rexall Place se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Pokud jste vydrželi až do konce přeji Vám dobrou noc či dobré ráno.
Hvězdy zápasu

1. Dubnyk (EDM)
2. J. Schultz (EDM)
3. T. Hall (EDM)
Edmonton Oilers poráží před vlastními fanoušky v Rexall Place hostující Calgary Flames 4:1. To nejdůležitější se událo již v první třetině, během níž vstřelili Oilers tři góly a položili tak základ svého vítězství. Za domácí se postupně prosadili J. Schultz, Hall, Jones a Yakupov. Čestný úspěch hostů vstřelil McGrattan.
60:00
59:56
Oilers drží puk za vlastní brankou a v dnešním zápase se už nic nestane.
58:57
Dvojnásobné vyloučení na obou stranách za potyčku. Na straně Oilers byli vyloučeni Smyth a Brown, na straně Flames potom Jackman a McGrattan.
58:28
Calgary právě vstřelilo branku!
BRIAN MCGRATTAN předvedl střelu backhandem, která zapadla přesně k pravé tyči, a vstřelil čestný úspěch hostů.
58:23
Begin (CAL) vyhrál vhazování proti Smythovi (EDM).
57:25
Horcoffova střela skončila u připraveného MacDonalda.
57:00
STŘELY: Edmonton 20 – Calgary 32
56:30
Brodie natáhl ke střele, která skončila mimo.
56:05
Útočnou akci Calgary Flames zastavilo postavení mimo hru.
55:00
Backlund přišpendlil na mantinel Petryho.
54:41
Červenka vyslal na domácího brankáře střelu zápěstím, ani ta ale neslavila úspěch.
53:48
Cammalleri napřáhl ke střele, ale jak už v dnešním zápase bývá zvykem, Dubnyk zůstal opět nepřekonán.
53:00
Giardino se dostal k velmi nebezpečné střele, Dubnyk ale vytáhl fantastický zákrok!
52:07
Petrell dohrál Widemana.
50:30
Edmonton právě vstřelil branku!
NAIL YAKUPOV navýšil vedení Oilers na 4:0!! Yakupov dostal skvělou přihrávku od Jonese před bránu a poté puk procedil mezi MacDonaldovou vyrážečkou a tělem do sítě.
49:41
Cammalleri se pokusil překonat Dubnyka. Marně. Brankáře Oilers dnes zřejmě zkrátka nelze překonat.
49:38
Begin se dostal ke střele, kterou Dubnyk kryl a zastavil hru.
48:02
Calgary se usadilo v útočném pásmu. Wideman nabil na střelu Giordanovi, jeho pokus ale pouze vyklepal Dubnykův levý beton.
47:10
Backlund sice vyhrál buly v útočném pásmu, jenže Flames se z něj po nepřesné přihrávce vyhnali.
47:10
Paajarvi dostal dvě minuty za podražení a Calgary si zahraje první přesilovou hru.
46:35
Další střela hostů, tentokrát v podání Widemana. Dubnyk ale zůstává stále nepřekonán.
45:51
Stempniak prudce vypálil, Dubnyk ale jeho střelu kryl.
44:35
Brown se dostal ke střele, jeho pokus byl ale nepřesný.
44:07
Yakupov nahodil puk do útočného pásma a se svými spoluhráči odešel střídat.
43:08
Nugent-Hopkins se ocitl před MacDonaldem ve velmi slibné šanci, brankář Flames ho ale dokázal vychytat.
42:50
J. Schultz dohrál Hudlera.
42:21
Šmíd tečoval Cammalleriho nahození mezi diváky a hra byla přerušena.
41:04
Hemský vypálil z prostoru mezi kruhy, jeho střela ale byla nepřesná a skončila na plexi.
40:01
Úvodní vhazování třetího dějství vyhrál pro Calgary Cammalleri.
40:01
Potřetí se hlásím ze stadionu Rexall Place, kde za pár okamžiků začne závěrečných dvacet minut zápasu mezi Edmontonem Oilers a Calgary Flames. Domácí vedou po dvou třetinách 3:0.
Druhá třetina nepřinesla žádný gól. Dubnyk i střídající MacDonald zatím chytají skvěle. Zejména potom Dubnyk, který je na dobré cestě za vychytáním čistého konta. Stav po dvou třetinách: Edmonton Oilers 3 Calgary Flames 0.
40:00
39:50
Eberle napřáhl k další velmi tvrdé střele, jeho pokus ale opět skončil nad a MacDonald zasahovat nemusel.
38:46
Tanguay (CAL) se dostal ke střele, která skončila nad brankou.
38:40
Červenka vyslal na Dubnyka pokus, se kterým si brankář Oilers poradil.
37:19
Eberle se dostal po tvrdé střele Hopkinse k pokusu, který MacDonald dokázal chytit.
36:52
McGrattan se ocitl po chybě domácích hráčů ve skvělé šanci, když obloukem najížděl před Dubnyka a snažil se puk zasunout k tyči, brankář Oilers ale nechal beton přitisknutý k zemi a připsal si další skvělý zákrok!
36:34
Šmíd dobře dohrál Jackmana.
35:36
Yakupov se dostal ke střele, kterou zablokoval Červenka, a jeho pokus skončil mimo.
35:01
Před MacDonaldem vznikl velký závar, brankář Calgary ale puk dokázal chytit.
34:44
VHAZOVÁNÍ: Edmonton 12 – Calgary 18
34:04
Stajan (CAL) uspěl na vhazování proti Gagnerovi (EDM).
33:42
Šmíd se nerozpakoval a vypálil z první. Jeho pokus byl ale nepřesný a MacDonald tentokrát zasahovat nemusel.
33:06
Aleš Hemský vyslal na MacDonalda střelu, která se odrazila od jeho masky a hra byla přerušena.
32:26
Smyth (EDM) vyhrál vhazování proti Stajanovi.
31:58
Backlund napřáhl k prudké střele, s níž si bezchybný Dubnyk opět poradil. Hosté nemohou na brankáře Oilers vyzrát.
30:30
Oba týmy jsou v plném počtu. Hraje se opět 5 na 5.
29:20
Horcoff zvolil střelu příklepem, kterou MacDonald dokázal vyrazit.
28:53
Backlundovu střelu příklepem kryl opět pozorný Dubnyk.
28:30
Šmíd usedne na trestnou lavici, stejně jako jeho protějšek Comeau. Šmíd za vražení na mantinel, zatímco Comeau za krosček.
28:15
Tanguay se ocitl ve velmi slibné šanci, na Dubnyka ale nevyzrál. Brankář Edmontonu je zatím na dobré cestě za vychytáním sedmého shutoutu kariéry.
27:49
Butler vysvobozuje své spoluhráče, kteří mohou vystřídat.
26:38
J. Schulzt dal o sobě vědět, jeho projektil ale postrádal přesnost.
26:09
MacDonald má během posledních minut hodně práce, tentokrát zneškodnil střelu Horcoffa.
25:19
Hemský se dostal podruhé během několika vteřin ke střele, MacDonald ale oba jeho pokusy kryl.
24:19
Nugent-Hopkins vypálil od modré čáry, stejně jako pokus N. Schultze skončila jeho střela na připraveném MacDonaldovi.
23:47
Glencross pálil z podobného místa jako před pár okamžiky Begin, ani on ale na Dubnyka nevyzrál.
23:10
Begin se zmocnil volného puku a z pravé strany ihned vypálil. Dubnyk byl ale připraven.
21:44
Butlerova střela byla nepřesná, stejně jako předchozí pokus Tanquaye.
21:24
Gagner se ocitl v dobré šanci mezi kruhy, ale jeho střela skončila mimo.
20:19
Glencross dohrál Petryho.
20:01
Nugent-Hopkins (EDM) vyhrál úvodní vhazování prostředního dějství.
20:01
Vítejte zpět v Rexall Place, kde za několik málo okamžiků začne druhá třetina zápasu mezi Edmontonem Oilers a Calgary Flames. Jasně na vrh mají zatím hráči Oilers, kteří vedou po první třetině 3:0.
První třetina je minulostí. Edmonton vede na domácím ledě nad Calgary po úvodních dvaceti minutách 3:0. O vedení Oilers se postarali Schultz, Hall a Jones. Hall si připsal gól a asistenci, zatímco J. Schultz gól a o asistenci více. Oba dva hráči patří mezi hvězdy dnešního utkání.
20:00
19:35
Stajan (CAL) se ještě dostal ke střele, jeho pokus ale skončil mimo.
19:00
Do konce první třetiny zbývá 1 minuta.
18:28
Dubnyk si připsal další dva úspěšné zákroky, když zneškodnil střelu Comeau a poté i Widemana.
17:38
Potter vyhazuje puk do středního pásma.
16:28
Kiprusoff po třetí inkasované brance opouští klec, do které pouští svého náhradníka MacDonalda.
16:27
RYAN JONES zvyšuje už na 3:0!! Jones vybojoval puk, vybruslil před bránu a poté ho s velkou dávkou štěstí procedil přes Kiprusoffa. Ten nyní určitě nemá čisté svědomí, přední tyč si totiž měl pokrýt mnohem lépe.
16:06
Backlund uspěl na vhazování proti Horcoffovi.
15:02
Hemský zavezl puk do útočného pásma a bodu pro vhazování vypálil. Kiprusoff si však s jeho střelou v pohodě poradil a ukryl ji ve své lapačce.
14:49
Nugent-Hopkins dohrál Stempniaka.
14:30
Hra nyní byla přerušena kvůli přihrávce rukou.
14:17
Taylor Hall mohl přidat druhý gól, Kiprusoff ale jeho střelu v pohodě vyrazil.
13:53
Calgary se vydalo na steč, Widemanova střela ale postrádala přesnost.
13:25
Begin uspěl na vhazování proti Smythovi.
12:41
Cammalleri (CAL) vyhrál vhazování proti Horcoffovi (EDM).
11:58
Potter vysvobozuje svůj tým vyhozením a jeho tým si může na chvíli oddychnout.
11:23
Horcoff (EDM) se snažil přidat třetí gól, jeho pokus ale skončil mimo tři tyče.
10:05
Střela Nugent-Hopkinse skončila pouze na mantinelu.
09:55
TAYLOR HALL 2:0 pro Edmonton!! J. Schultz přihrál přesně Hallovi, který poté udělal Kiprusoffovi kličku a backhandovým blafákem zdvojnásobil vedení svého týmu.
09:24
Brown (EDM) se pokusil vypálit, jeho pokus byl ale nepřesný. Kiprusoff (CAL) zasahovat nemusel.
08:35
Červenka se dostal ke střele, která byla ještě tečována, Dubnyk ji ale i tak dokázal chytit.
08:25
Yakupov vyhodil puk do středního pásma a Edmonton se alespoň pro tuto chvíli ubránil.
08:18
Dubnyk nyní musel vytáhnout dva zákroky rychle po sobě. Nejprve proti střele Backlunda a poté proti Smithovi.
07:11
Cammalleri se dostal ke střele, ta ale skončila mimo a Dubnyk mohl zůstat v klidu.
06:57
Cammalleri vyhrál vhazování a Calgary se usadilo v útočném pásmu.
05:47
Brown (EDM) dohrál Saricha (CAL).
04:58
Butler v šanci, Dubnyk ale jeho projektil vyrazil.
03:52
JUSTIN SCHULTZ posílá Oilers do vedení!! Hall nabil puk na hokejku Schultze, který poté zamířil přesně k pravé tyči Kiprusoffovi branky.
03:24
Oilers nahodili puk do útočného pásma a okamžitě odešli střídat.
02:07
Červenka vyslal na bránu Oilers tvrdou střelu, Dubnyk byl ale připraven.
00:17
Stempniak dostal během úvodních vteřin domácí pod tlak, jeho střela na Dubnyka ale neprošla.
00:01
V Rexall Place už je vše připraveno k úvodní buly. Pojďme na to.
Velká pozornost se bude upírat směrem k Tayloru Hallovi, který dokázal během posledních čtyř zápasů v dresu Edmontonu vstřelit pět gólů a zaznamenat tři asistence. Hall v sobotu překonal rekord nejrychlejšího hattricku, který doposud držel legendární Wayne Gretzky.
Forma – CALGARY FLAMES: Flames nedávno pustili Iginlu do Pittsburghu a vypadá to, že ve své "propouštěcí" politice budou pokračovat i nadále. Po odchodu zkušeného hráče Flames podlehli na domácím ledě 6:4 Blue Jackets a v současnosti je dělí pouhé dva body od 15. místa západní konference.
Forma – EDMONTON OILERS: Svěřenci Ralpha Kruegera si v sobotu v noci poradili hravě s Vancouverem, který porazili 4:0. Výhru Oilers zařídil Taylor Hall, jemuž stačilo ke vstřelení hattricku necelých 8 minut. Brankář Devan Dubnyk předvedl 23 zákroků a vychytal svůj šestý shutout kariéry.
Pro oba kluby to dnes bude druhé ze čtyř vzájemných střetnutí severozápadní divize. Poslední duel rozhodl Lee Stempniak, který přispěl 26. ledna gólem a dvěma asistencemi k vítězství Flames 4:3.
Pokud ještě nespíte, vítejte u sledování zápasu zámořské NHL mezi Edmontonem Oilers a Calgary Flames. Duelem z Rexall Place v Edmontonu Vás bude provázet komentátor Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.