Je dobojováno, domácí tým nakonec těsné vítězství uhájil a může děkovat dvěma mužům. Igor Skorochodov se pod výhrou podepsal hattrickem, Masalskis tím, že vygumoval střeleckou převahu hostů a mrzet jej tak nemusí ani trochu zbytečný gól, který inkasoval od Čáslavy. Severstalu se sice povedlo stáhnout dvoubrankové manko, ale na třetí trefu domácího hrdiny už recept nenašel, v poslední třetině se jen málokdy dostal do souvislejšího tlaku. Jugra Chanty-Mansijsk tak svému soupeři oplácí prohru z prvního vzájemného zápasu a může jen doufat, že tímto úspěchem přerušuje nepovedenou sérii a vrátí se ještě do boje o play-off. Severstal si naopak situaci zkomplikoval. To je pro dnešek vše, hezký zbytek dne.
Střely ve třetí třetině 6:8, celkově 23:27.
60:00
59:56
But vyhrál buly, je rozhodnuto.
59:53
Masalskis raději přerušuje hru. Ještě jedno vhazování...
59:49
Domácím se nepovedlo vyhodit.
59:35
Až nyní se to povedlo, Masalskis betonem vyrazil pokus Šipačova.
59:23
Severstal má problém se vůbec dostat za modrou čáru.
59:10
Domácí vyhazují, ale tak, aby to nebyl icing.
58:56
Severstal se usazuje v pásmu.
58:21
Teď se puk kutálel obranným pásmem Severstalu, ale Kiseljevič jej nakonec pohlídal.
58:14
Hosté hrají bez gólmana.
57:30
Hostující střídačka si bere oddechový čas.
57:03
Třetí formace Severstalu se usazovala v pásmu, ale ke střele se nikdo neodhodlal a čas se krátí.
56:38
Košečkin opět v pohotovosti, rána Bočarova ale skončila hodně vedle.
56:19
Po buly se opět přerušuje a vhazování si zopakujeme.
56:12
Dva náznaky brejku v podání domácích, ale Severstal odolal. Následně vypálil od modré Putilov a Košečkin musel po delší době zasáhnout, ukryl puk v lapačce.
55:42
Rozehrávka se mu ale nepovedla a hrát tak může Krysanov.
55:32
S pukem na holi Grebeškov.
55:01
Jugra se opravdu brání jen vyhazováním puků, nyní to předvedl Trončinský.
54:39
Závar před Masalskisem, ten puk raději přikryl.
54:36
A čas se jim pomalu krátí.
54:10
Dlouhý puk nezpracoval Kovyršin, hosté musí zpátky.
54:00
Nyní se fanoušci dožadovali vyloučení, rozhodčí jim nevyhověl a hrát tak může Gimbatov.
53:33
Domácí teď jen nahazují puky, to jim stačí. A soupeř si s jejich valem neví rady.
52:50
Severstal se nadále snaží o aktivní hru, ale přesilovkou pohrdl opravdu výstavně.
52:42
Grebeškov je na ledě.
52:22
Ne však na dlouho, další vyhození po chybné přihrávce.
52:05
Až nyní se Severstal usazuje v pásmu.
51:44
Více práce má v této přesilovce Košečkin, opět musí rozehrát...
51:28
Což se jim daří i tentokrát.
51:02
Domácí vyhazují.
50:54
Rána švihem v podání Ketova vyprášila Masalskisovy betony.
50:40
Druhé přerušení v této třetině, první vyloučení. Dvě minuty inkasuje za faul na modré čáře Grebeškov a dost se tomu diví.
50:15
Na druhé straně se hosté pokusili Masalskise rozhodit přihrávkou zpoza branky, ten ale nekapituloval.
49:45
Nakonec jim ujel Bočarov, stahovačkou se zbavil obránce, ale dostal se z ideálního střeleckého úhlu a Košečkin měl prostor u tyčky pokrytý.
49:20
Ze středního pásma nahazoval Berdnikov a hosté zkouší vydolovat puk.
49:01
Hráči zřejmě dostali pokyn, že je třeba utkání odehrát rychle. Opět jedeme bez přerušení.
48:48
U mantinelu odzbrojil Starosta Medveděva.
48:19
Nyní je zastavil Pepeljajev a ještě zkusil vypálit, Košečkin na puk dobře viděl a vyrazil jej do rohu.
47:59
Puk za Košečkinem, uvidíme, co hosté s ubývajícím časem vymyslí.
47:33
Až nyní Košečkin ztlumil puk po ráně Kuzmina a přerušuje se. Pochopitelně hned komerční přestávka.
47:03
Je to neuvěřitelné, ale stále se hraje bez přerušení.
46:46
Proti konsolidované obraně Jugry to hosté mají těžké a moc se neprosazují.
46:21
Domácí se ubránili a opět zahrozili rychlým brejkem, zadovka na Děmagina se ale Butovi nepovedla.
45:58
Puk po levici Masalskise.
45:40
Kiseljevič posílá puk obloučkem na Stoljarova, ten jej ale nezpracoval.
45:18
Jenže proti přesile se nedokázal prosadit ke střele a hrát mohou hosté.
45:05
Kuzmin vybojoval puk v rohu...
44:42
Icing to není, hraje se dál bez přerušení, s pukem na holi Jegoršev.
44:25
Teď se Jugra usadila před Košečkinem, ale Skorochodov v dobré pozici minul.
44:05
Hraje se opravdu rychle, hra se přelévá ze strany na stranu.
43:46
Masalskis jen pohledem zkontroloval nahození Zemčenka.
43:40
A už se dopředu ženou hosté.
43:10
Dva na jednoho se teď řítili Jacenko a Kuzmin, první jmenovaný nicméně situaci vyřešil přihrávkou, kterou skvělým obranným zákrokem zablokoval Čáslava.
42:42
Pepeljajev padl do střely Kiseljeviče a ztěžka míří na střídačku.
42:30
Švihem zkoušel štěstí Mons, ale minul branku.
41:56
Úvod třetí třetiny hodně opatrný, ale zase celkem svižný - nepřerušuje se.
41:47
U mantinelu se touše zmocnil Stasenko, ale nepřihrál přesně.
41:31
But nechal puk za sebou a nestihl vypálit.
41:22
Puk ve středu hřiště v moci domácích.
40:57
Masalkis nakonec nemusel zasahovat, první formace střídají.
40:47
Nakonec ale puk uzmul Šipačov a vyváží jej.
40:22
Pokouší se nastěhovat do útočného pásma celou pětici, to se daří.
40:05
Buly vyhráli domácí.
40:01
Ve druhé části hry byli hosté lepším týmem a po záluze (i když se štěstím) srovnali zásluhou Čáslavy. Pak se nicméně domácím naskytla přesilovka a v té nádhernou ranou zkompletoval hattrick Skorochodov. Střely na branku v této třetině 9:7, celkově 17:19.
40:00
39:46
A ještě stihneme vhazování ve středním pásmu. Hosté se provinili ofsajdem.
39:30
Ještě jedna útočná akce hostí, nicméně Berdnikov orazítkoval jen mantinel.
39:10
Krysanov napřahoval na podobném místě, ze kterého skóroval Skorochodov, ale do rány mu vložil hůl Kiseljevič.
39:03
Stoljarov se dostal do postavení mimo hru.
38:31
To je pro Severstal hodně nepříjemné, v této třetině byl po většinu doby lepším celkem.
37:08
Tým Jugra právě vstřelil branku!
Velmi rychle je využita. Pepeljajev přihrál na pravý kruh IGORU SKOROCHODOVI a ten prudkou ranou trefil horní roh Košečkinovy klece. Oslavně pádluje na ledě a diváci už zahazují čepice, hattrick je na světě. Asistence: Alexej Pepeljajev.
37:01
Wandell ve středu hřiště fauloval a je tu přesilovka pro domácí tým.
35:34
Severstal se snaží útočit, ale zapomíná na zadní vrátka, čehož mohl využít k pěknému průniku Děmagin.
34:59
Masalskis nadvakrát ztlumil štiplavou střelu Bergforse, domácí obránci raději odpalují puk.
34:49
Na druhé straně hodně nepřesně střílel Krysanov.
34:37
Kovyršin si nabruslil z rohu a bekhendem prověřil Masalskise.
34:15
Je to ovšem jen icing domácího celku. Komerční přestávka.
33:48
Gimbatov nevypálil přesně a hrát tak může Jugra.
33:40
Puk po pravici hostujícího gólmana.
33:14
Až nyní se do brejku utrhli Bočarov s Beljajevem, druhý jmenovaný švihem pálil do Košečkinovy hrudi.
32:39
Šipačov nyní nepropasíroval puk na spoluhráče, ale domácí se stále musí bránit.
32:16
Čáslava našel přesným pasem Ketova, tomu ale utekl puk až za Masalskise.
31:50
Po objetí branky zkoušel štěstí Altarjov, Košečkin si nechal beton na ledě a puk nepustil za svá záda.
31:09
Hra je teď hodně rozháraná, k vidění je jedna nepřesná přihrávka za druhou.
30:47
Masalskis ale zasahovat nemusel. Domácí jsou kompletní.
30:20
Přesilovka se hostům krátí, Děmagin nyní operuje v rohu kluziště.
30:06
Trončinský vyhodil puk.
29:43
Severstal se konečně usadil v útočném pásmu.
29:09
Teď Stoljarov vnikl do pásma, ale puk nechal za sebou a Starosta vyhazuje.
28:55
Těm se nepovedlo proniknout do pásma.
28:47
Jenže nyní si rozhodčí všimli drobého seknutí Magogina a je tu přesilovka pro hosty.
28:33
Jugra se usazuje v pásmu.
28:29
A opět. Kotouč na něj nahazoval Starosta a je možné, že statistici tento pokus z lítosti nad domácím celkem označí jako střelu.
28:21
Košečkin raději přikryl puk, bude se vhazovat.
28:00
Domácí se snaží zrychlit hru, ale oproti úvodu utkání jsou poněkud neškodní.
27:46
Jen mantinel nyní orazítkoval puk po ráně Andersena.
27:30
But operoval před Košečkinem, ale jeho pokus byl zblokován.
26:59
Postavení mimo hru hatí nadějnou možnost Jugry.
26:15
Teď domácí reklamovali neúspěšně faul Stasenka.
24:52
Pokus Děmagina postrádal přesnost.
24:00
Opaření domácí dokázali odpovědět jen icingem.
23:03
Čerepovec právě vstřelil branku!
Nakonec ale kapituluje po nenápadné střele PETRA ČÁSLAVY, kterou si za rámeček asi nedá. Asistence: Vadim Šipačov.
22:30
Po souboji ve středu ledové plochy se dostal k puku Šipačov, nabruslil si do pásma a ač tísněn, vypálil. Masalskis vyrážečkou likviduje tuto šanci.
22:04
Hosté vyhazují, i když jsou v pěti, a odjíždí střídat.
21:52
Puk za brankou Jugry.
21:30
Ketov hned zkoušel zaútočit, ale ve středním pásmu byl zastaven.
21:19
Ale ke střele se nedostali, hosté kompletní.
20:56
Do pásma pronikl Sitnikov, domácí se zkouší rozestavit.
20:01
Tak se také stalo. Je za námi první třetina, kterou lépe zvládla domácí Jugra. Díky brankám Skorochodova se dostala do dvoubrankového vedení, nicméně pak díky nedisciplinovanosti nabídla hostům šanci na snížení a té Bergfors využil. Střely na branku 8:12. Druhá část hry začne přibližně v 14:50.
20:00
19:40
Beljajev je na ledě, ale puk mají v moci hosté a třetinu zřejmě v klidu dohrají.
19:25
Bočarov v ofsajdu.
19:17
V jednoduchém oslabení se domácí bránili dobře a nakonec ještě But vybojoval faul Bergforse. síly na ledě se srovnají.
17:57
Hosté dvojnásobnou přesilovou hru využívají. Před brankou si na přihrávku Šipačova počkal NIKLAS BERGFORS a snižuje. Asistence: Vadim Šipačov.
17:40
Beljajev ještě předtím přidržel puk rukou a inkasuje dvě minuty. Nepříjemná situace pro domácí.
17:40
Rána Jegorševa byla ztlumena ve skrumáži těl a Masalskis ji kryje. Vzápětí je povalen a hráči se trošku kočkují.
17:37
Až nyní se Severstal pořádně usazuje v pásmu.
17:19
Domácí ale vyhazují.
16:44
Nyní ovšem čeká přesilová hra i hosty, na dvě minuty si jde odpočinout Krysanov.
15:36
Tak to bylo hodně rychlé. IGOR SKOROCHODOV si nabruslil do pásma a střelou švihem zvyšuje na 2:0. Asistence: Denis Grebeškov.
15:08
ZA vysokou hůl je na dvě minuty vyloučen Berdnikov.
14:11
Hosté jsou kompletní.
14:52
DOmácí mají výhodu a čeká je další přesilovka.
14:24
Teď zkoušel pozornost Masalskise Mons, ale domácí gólman zasahovat nemusel.
12:11
Teď ovšem Kiselevič hrubě fauloval u mantinelu Buta a inkasuje 2+10 minut.
10:40
Hosté jsou ale nadále mírně aktivnějším celkem, Kiselevičův pokus vyrazil Masalskis betonem.
10:14
Nakonec se ovšem prosazují domácí, po vybídnutí Starosty se nejlepší střelec Jugry IGOR SKOROCHODOV trefuje pod břevno. Asistence: Tomáš Starosta, Vitalij Sitnikov.
09:37
Masalskis se teď ocitl v ohni střel, druhá formace Severstalu se usadila v pásmu, ale lotyšský gólman odolal.
08:59
Na druhé straně prověřil pozornost Košečkina Starosta.
08:38
Čáslava od modré trefil Masalskise do betonu, dorážka Wandella skončila mimo branku.
08:11
A už je v plném počtu.
07:28
Dvojí vyhození po sobě znamená, že Severstal se stále brání dobře.
07:04
Domácím se přesilovka vůbec nedaří a zatím Košečkina neohrozili.
06:11
První vyloučení utkání, na trestnou lavici putuje za sekání hostující Gimbatov.
04:18
Hosté se pro tuto chvíli omezili na jeden nenápadný útočný výpad, který skončil nepřesnou ranou Kovyršina.
03:35
Sporadický tlak domácích zatím nevedl k ohrožení Košečkina.
02:38
Práci měl i Masalskis, který raději ukryl ve výstroji střelu Alexejeva. Bude se vhazovat.
01:40
Kuzminův pokus z levého kruhu vyrazil Košečkin ramenem.
00:59
I hosté se osmělili, ale kratší pobyt v útočné třetině ke střele nevedl.
00:32
V úvodu utkání aktivnější domácí tým, ale střela Pepeljajeva od modré minula branku.
00:10
V brance dle očekávání Masalskis a Košečkin.
00:01

Jugra Chanty-Mansijsk: Masalskis (Birjukov) - Pepeljajev, Grebeškov, Trončinský, Starosta, Ďjakov, Putilov, Osipov - Skorochodov, Sitnikov, Magogin - Krysanov, But, Děmagin - Altarjov, Beljajev, Bočarov - Buljanskij, Jacenko, Kuzmin.

Severstal Čerepovec: Košečkin (Pěreťjagin) - Jegoršev, Kiseljevič, Andersen, Laakso, Stasenko, Čáslava, Popov - Ketov, Stoljarov, Šipačov - Bergfors, Wandell, Berdnikov - Gimbatov, Kovyršin, Medveděv - Mons, Fedosejev, Alexejev, Zemčenko.

Rozhodčí: Bondar, Kiseljov - Palej, Raming..
V prvním vzájemném utkání obou soupeřů se doma radoval Čerepovec po výhře 4:3. Jugra sice již v 9. minutě vedla o dva góly, Severstal ale dokázal otočit. Nerozhodný stav 3:3 zlomil pět minut před koncem Berdnikov.
Domácím se příliš nedaří, z posledních pěti utkání vyhráli jedinkrát. Výhra v Magnitogorsku po nájezdech je jistě cenná, ale příliš osamocená. To vysvětluje také momentálně osmibodovou ztrátu na osmou příčku.

Za Jugru se v brankovišti střídají Masalskis a Birjukov, ten je ale momentálně zraněný.

Před nimi nastupuje například Marek Trončinský, nejproduktivnější zadák týmu, fanoušci určitě znají i slovenského reprezentanta Starostu. Celkově nejproduktivnějším hráčem je Igor Skorochodov (13+7), stejně bodů, ale méně branek má i Anton But (8+12).
Hostující Severstal z posledních pěti utkání čtyřikrát vyhrál, třikrát ovšem až v nastavení. Na devátou nepostupovou příčku má náskok pěti bodů, takže jasné není zdaleka nic.

Mužstvo se může opřít o gólmana Košečkina, který jen jednou nenastoupil mezi tyčemi a patří k nejvytíženějším gólmanům KHL. Před ním v obraně nastupuje Rjazancev nebo například český reprezentant Čáslava. V útoku patří k oporám Šipačov (9+15), Ketov či Kazjonov.
Proti sobě se dnes představí domácí Jugra Chanty-Mansijsk, desátý celek východní konference, a hostující Severstal Čerepovec, pátý tým ze západu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 14:00.