Nejlepšími hráči utkání jsou vyhlášeni Viktor Hübl za Litvínov a Radek Duda za Liberec.
60:00
59:35
Nakonec ještě vyloučení. Za hákování jde na trestnou Juraj Majdan (LIT).
58:57
Liberec právě vstřelil branku!
RADEK DUDA má hattrick! Petr Nedvěd se dostal k puku ve středním pásmu během přesilovky a vyslal do úniku Dudu. Ten bez obtíží obešel Francouze v brance a pečetí skóre. Asistence: Petr Nedvěd.
58:39
Hra v šesti moc dlouho netrvala. Za hákování jde na trestnou Robin Hanzl (LIT).
58:33
Litvínov hraje bez brankáře.
58:33
Liberec si bere oddechový čas.
58:22
Liberec hraje v plném počtu, předešlé tresty se vzájemně vyruší.
58:10
Vyloučení na obou stranách. Z Litvínova Richard Jareš (LIT) za hrubost. Z Liberce Jaroslav Kudrna (LIB) za sekání.
57:37
Litvínov právě vstřelil branku!
Dvojitá přesilovka je využita. Litvínov se dotáhl na rozdíl jedné branky a konec utkání bude ještě zajímavý. František Lukeš pálil na Schwarze, ten však vyrazil puk přímo na JURAJE MAJDANA, který tvrdou střelou zavěsil pod víko. Asistence: František Lukeš, Karel Kubát.
56:48
Viktor Hübl si dal na čas se zpracováním puku a to se mu vymstilo. Liberečtí obránci stačili zakročit.
56:22
Liberec půjde do třech! Petr Kica (LIB) jde na trestnou lavici za vysokou hůl. To je velmi zajímavá nabídka pro Litvínov ke konci utkání.
56:22
Oddechový čas pro hosty.
55:57
Michal Bárta (LIB) taky zkusí trestnou lavici. Provinil se sekáním. Hosté mají příležitost snížit.
55:41
Litvínov je v plném počtu, navíc je vychýlena branková konstrukce a hra je přerušena.
55:15
Tygři vyvýjejí neskutečný tlak v útočném pásmu.
54:17
U puku jsou spíše hosté i navzdory oslabení.
53:41
Matrin Ručinský (LIT) je vyloučen za hákování a komplikuje svém týmu závěr hry.
53:31
Tygři drží dlouhou dobu útočné pásmo a tlačí se na branku.
52:47
Jakub Čutta nahodil puk od modré přímo do náruče Francouze.
52:42
Tomáš Filippi na druhé straně minul branku o pár centimetrů!
52:23
Juraj Majdan v šanci, když z pravé strany vystřelil. Marek Schwarz však gólu zabránil.
51:17
Litvínov v plném počtu, během oslabení se nic zajímavého nepřihodilo.
50:20
Zatím žádná velká šance domácích, hostům se daří vyhazovat.
49:17
Michal Trávníček (LIT) míří na trestnou za vysokou hůl. Teď má zase šanci Liberec, kterému se dnes přesilovky daří.
48:51
Nakonec gól platí. Před brankou byla velká mela, ale dle rozhodnutí rozhodčích to byl regulérní gól. Na konto si ho připsal VIKTOR HÜBL. Bez asistence.
48:51
Puk je v liberecké brance, ale rozhodčí ještě rozhodnou o platnosti gólu. Jeden hráč byl pravděpodobně v brankovišti.
48:35
Lukáš Vantuch (LIB) vyloučen za podražení, Litvínov má šanci na dotažení.
48:00
Opět využitá přesilovka posílá Tygry již do tříbrankového náskoku! Tomáš Bulík ujížděl po pravé straně hřiště a přihrál na druhou stranu RADKOVI DUDOVI. Ten nemá problém se trefit do poloprázdné branky. Asistence: Tomáš Bulík, Petr Nedvěd.
47:17
Liberečtí si drželi pásmo, ale pak se puk nešťastnou náhodou odrazil od rozhodčího a hra se posouvá na střed hřiště.
46:50
Ján Brejčák (LIT) opět vyloučen, tentokrát za podražení.
46:10
Hra je nyní klidná, ani jeden z týmů se nedostává do šancí.
44:59
Bílí Tygři se nyní soustředí více na obranu, chtějí si ubránit dvoubrankový náskok.
44:08
Dnešní utkání sleduje 4 149 diváků.
43:58
Richard Rapáč to zkoušel zprava, ale trefil pouze brankovou konstrukci.
42:20
Viktor Hübl se dostal přes dva obránce do úniku, ale nedokázal puk dostat za Schwarzova záda.
41:20
Litvínov hraje v plném počtu.
40:52
Zatím se nedaří v přesilovce vytvořit dobrou šanci.
40:01
Ve druhé třetině byli úspěšnější Bílí Tygři. Ti dokázali využít nabídnuté přesilovky a zvýšili svůj náskok na 3:1. Trefili se Duda a Bulík. Do další třetiny budou Liberečtí vstupovat další přesilovkou.
40:00
39:48
Vypadá to, že Liberečtí si přesilovku nechají až do další třetiny. Nesnaží se dostat do šance.
39:20
Jakub Černý (LIT) vyloučen na konci třetiny za držení protihráče.
38:42
Liberečtí se téměř dostali do přečíslení, ale únik byl pomalý. Drží se však na polovině hostů.
38:04
Karel Kubát vypálil od modré, ale Schwarz vyráží. Druhou ránu od druhého obránce hostů již raději skryl v lapačce.
36:35
Vyloučení jsou následovná: z Litvínova Jiří Gula dvě minuty a Ján Brejčák dvě plus dvě minuty za hrubost. Z Liberce Jakub Čutta a Lukáš Vantuch oba dvě minuty hrubost. Hraje se v pěti.
36:35
Potyčka před brankou hostů. Ján Brejčák se pustil do Lukáše Vantucha. Rozhodčí se radí o rozdělení trestů.
35:44
A další využitá přesilovka! Rychlou přihrávku před branku vyslal Jiří Moravec a tam našel TOMÁŠ BULÍKA. Ten švihem poslal puk do branky hostů. Asistence: Jiří Moravec, Tomáš Pospíšil.
34:39
Ján Brejčák (LIT) vyloučen za krosček. Před svou brankou nedovoleně srazil Jaroslava Kudrnu.
34:12
V úniku Jaroslav Kudrna, kterému však puk sklouzl po čepeli hole!
33:01
Liberec se ujímá vedení! Po kombinaci před brankou poslal Petr Nedvěd přihrávku na modrou RADKU DUDOVI, který přesně míří a puk posílá za záda Francouze. Tygři tak využívají přesilovku. Asistence: Petr Nedvěd, Jaroslav Kudrna.
32:09
Velká příležitost domácích! Radek Duda po pravé straně ujížděl a nahrál před branku Nedvědovi. Ten však minul poloodkrytou klec.
31:46
Richard Jareš (LIT) vyloučen za podražení.
31:46
Rozhodčí má zvednutou pravici a bude se vylučovat. Liberečtí mají výhodu, ve které třikrát zkoušel střílet Lukáš Vantuch, ale ani jednou branku netrefil.
30:56
Liberečtí jsou v plném počtu a přesilovku přečkali bez problémů.
29:48
Viktor Hübl zvolil tvrdou střelu, která však minula branku a u puku jsou Tygři.
28:56
Lukáš Vantuch (LIB) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Litvínov má další šanci zvýšit.
28:27
Litvínov v plném počtu.
28:22
Střelu od modré zkusil Jan Víšek, ale Francouz je pozorný.
27:48
Přesilovka Liberce je zatím bez výraznějších šancí.
26:50
Martin Čakajík od modré zvolil střelu na branku, ale mířil moc vysoko.
26:27
Jan Víšek se k dorážce nedostal. Mezitím však Marek Posmyk (LIT) fauloval Jaroslava Kudrnu a jde si sednout za nedovolené bránění.
25:37
Jan Výtisk nahazuje do útočného pásma, ale u puku jsou dříve hosté.
24:16
Michal Trávníček nahodil ze středního pásma na Schwarze, který puk pouze posílá zpět do hry.
23:08
Liberec je zatím v druhé třetině aktivnější. Vytváří si více šancí a i dobře brání.
22:12
Antonín Dušek zkoušel nahrát před branku Jaroslavu Kudrnovi před branku, ale jeden z litvínovských obránců byl rychlejší.
21:54
Adam Jánošík v úniku, objel si branku, ale ani on zpoza ní nezavěsil.
21:14
Petr Kica zkoušel zavěsit zpoza branky, ale narazil pouze na beton Francouze.
21:01
František Lukeš (LIT) - desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Pokračuje se normálně pět na pět.
20:57
Liberec se zkoušel dostat do útočného pásma, ale obránci hostů na modré jim to nedovolili. Navíc Litvínovští poslali puk na zakázané uvolnění.
20:03
Liberec v plném počtu.
20:01
Utkání bylo zatím v první části vyrovnané. Jako první udeřil Litvínov, když Juraj Majdan dokázal po mele v brankovišti vsítit puk. Na to však přišla rychlá odezva od domácích a prosadil se kapitán Tygrů Petr Nedvěd. Stav je tedy pro první části nerozhodný.
20:00
19:55
Robin Hanzl chtěl ještě nahodit před branku, ale do jeho střely se hrdinně postavil Martin Čakajík.
19:10
Navzdory oslabení se do úniku dostal Tomáš Filippi, ale nakonec ho dohnali dva Litvínovští.
18:30
Tygři zatím drží své obranné pásmo bez hráčů v žlutých dresech.
18:03
Liberečtí jdou na konci třetiny do oslabení. Provinil se Tomáš Bulík (LIB) a jde ze hry na dvě minuty za hákování.
17:14
Marek Posmyk zkoušel nahodit od modré do útočného pásma, ale puk se odrazil zpět do středního.
16:11
Více šancí Libereckých. První nahodil na branku Tomáš Bulík, poté ještě dorážel Antonín Dušek. Ještě to zkoušel Tomáš Filippi, ale ani jeden ze jmenovaných neměl úspěch.
15:28
14:52
Jan Víšek spálil šanci, když byl sám proti Francouzovi. Ani Petr Nedvěd, který zkusil také vystřelit, se netrefil.
14:25
Liberečtí mají problém udržet útočné pásmo, hostům se daří vyhazovat.
13:28
Martin Ručinský (LIT) jde na trestnou lavici za hákování a dává Liberci první přesilovku.
12:43
Petr Kica a Tomáš Pospíšil se vydali na útočnou akci. První jmenovaný však puk špatně zpracoval a střela mu nesedla.
11:37
Rostislav Martynek se ve středním pásmu poroučel k zemi, puk ale nezachytil.
10:07
Ale Liberec bleskově odpovídá! Radek Duda nahrál PETRU NEDVĚDOVI na levé křídlo. Na první pokus se netrefil, ale zpoza branky nastřelil puk na Francouze a ten si ho srazil do své klece. Asistence: Radek Duda.
09:22
Skóre se otevírá v polovině první třetiny. Před Markem Schwarzem byla velká mela a puk se dlouho pohyboval v brankovišti. Nakonec ho dokázal do branky došťouchnout JURAJ MAJDAN. Asistence: František Lukeš.
08:40
Tomáš Bulík nezachytil přihrávku ve středním pásmu a do úniku se tak nedostane.
08:07
Mela před brankou Litvínova. Postupně se k šanci dostali Jaroslav Kudrna, Antonín Dušek i Tomáš Filippi. Ani jeden však nedokázal Francouze prostřelit.
06:57
Liberec opět v pěti.
06:57
Na konci přesilovky má ještě velkou šanci Rostislav Martynek! Dostal se do úniku, ale zastavila ho lapačka Schwarze.
06:30
Liberečtí vyhazují puk a šetří tak poslední půlminutu oslabení.
05:50
Hosté zatím drží puk v obranném pásmu a chystají se k nějaké větší akci.
04:57
Radek Duda (LIB) jde na dvě minuty ze hry za vysokou hůl.
04:57
Kamil Piroš také zkoušel vystřelit, ale Schwarz chytá dobře.
04:20
Ale teď šance na druhé straně! Viktor Hübl nahrával Františku Lukešovi, ten však netrefil skoro prázdnou branku.
04:02
Jan Víšek přihrál zpoza branky Tomáši Bulíkovi a ten měl první šanci domácího týmu v utkání. Francouz však zůstává pozorný.
03:26
Kamil Piroš operoval s pukem za brankou Liberce. Nic však nevymyslel a puk putuje po zákroku domácího obránce na zakázané uvolnění.
02:56
Hru přerušuje přihrávka rukou hostů.
02:40
Liberec hraje v plném počtu. Až na střelu Hübla si Litvínov žádnou šanci nevytvořil.
01:52
Velká šance Litvínova! Viktor Hübl se ocitl sám na pravé straně hřiště a střílel do poloprázdné branky. Marek Schwarz však předvedl brilantní přesun a puk vyrazil.
01:15
Na ledě se po dlouhé době objevuje donedávna zraněný Jaroslav Kudrna, který vytlačil Juraje Majdana do ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.
00:40
První vyloučení hry přišlo velmi rychle. Lukáš Derner (LIB) poslal k zemi Juraje Majdana a jde si sednout na dvě minuty za podražení.
00:18
U puku jsou Liberečtí a zakládají útok od své branky.
00:01
Litvínovští hokejisté nastupují na led, následováni domácími Tygry.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Vošvrda) - Čakajík, Jánošík, Výtisk, Moravec, Derner, Šimek, Čutta - Bárta, Dušek, Víšek, Bulík, Jonák, Pospíšil, Kudrna, Filippi, Kica, Duda, Vantuch, Bulíř, Nedvěd

HC Verva Litvínov: Francouz (Franěk) - Zeman, Stříteský, Kousalík, Kubát, Posmyk, Gula, Jareš, Brejčák - Trávníček, Ručinský, Pšurný, Lukeš, Černý, Hübl, Piroš, Martynek, Majdan, Hanzl, Rapáč, Baláž

Rozhodčí: Pešina, Homola - Ondráček, Lhotský.
HC Verva Litvínov
Litvínovu patří šesté místo a je na hraně přímého postupu do play-off. Na obě strany tabulky z této pozice je rozdíl čtyřech bodů, takže si Chemici můžou upevnit pozici v případě výhry, a v případě prohry mají ještě záchytný bod. Větší šanci se v tomto utkání dávají spíše Litvínovu, v minulých třech duelech totiž vždy vyhrál. Poprvé na nájezdy 3:2, a poté 4:3 a 5:2 v základní hrací době.
Bílí Tygři Liberec
Liberečtí hokejisté jsou na předposledním místě tabulky. Poslední Chomutov se dotáhl na rozdíl jednoho bodu, a tak dnes bude bodový zisk Tygrů důležitý. Ačkoliv je stále nepatrná naděje na předkolo play-off, v Liberci se hráči snaží spíše upevnit pozici pro pravděpodobnější play-out. Pozitivní zpráva pro tým je, že by se do sestavy mohl vrátit po nepříjemném zranění zkušený Jaroslav Kudrna. Jeho start je však zatím nejistý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.