Torpedo Nižnij Novgorod 3:5 Metallurg Magnitogorsk (3:1, 0:1, 0:3)

Branky: 4. Ščastlivij (Potapov), 5. Sjomin (Varnakov), 12. Smoleňák (Thörnberg) – 4. Kulemin (Malkin, Mozjakin), 32. Hodgman (Zuccarello), 58. O’Reilly (Bondarev), 59. Kulemin (Gončar, Mozjakin), 60. Malkin (O’Reilly). Rozhodčí: Zacharov, Kulakov - Michel, Šichanov. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 5500. Střely na branku: 18:38.

Torpedo Nižnij Novgorod: Koval - Hietanen, Maleňkich, Varlamov (C), Bykov, Volčenkov, Vasiljev - Makarov, Thörnberg, Smoleňák - Varnakov, Ellison, Sjomin - Gorbunov, Zajnullin, Černov - Valujskij, Potapov, Sčastlivij.

Metallurg Magnitogorsk: Gelašvili (12.Ahonen) - Antipin, Mišarin, Gončar, Chabarov, Bondarev, Bernackij - Mozjakin, Kulemin, Malkin - Hodgman, Zuccarello, Potěchin - O'Reilly, Platonov (C), Kazionov - Zdunov, Jakubov, Michajlov.

V závěrečné třetině to byla hra především na jednu branku. Koval se musel hodně otáčet, aby co nejdéle držet těsné vedení svého týmu. A téměř se mu to povedlo. Ale dvě minuty před koncem vyrovnal O'Reilly a za několik sekund zvrátil duel Kulemin. Malkin ještě upravil skóre na končených 3:5 do prázdné branky. Děkujeme za pozornost!
60:00
59:29
Metallurg právě vstřelil branku!
A posílá kotouč do prázdné branky Torpeda krátce po přejetí půlící červené čáry. Definitivně tak potvrzuje tři body pro Magnitogorsk JEVGENIJ MALKIN. Asistence: Cal O'Reilly.
59:10
Malkin dostává kotouč do středního pásma.
58:58
Ale nyní dostali domácí kotouč do třetiny Metallurgu a Koval opouští branku.
58:50
Hosté výborně brání střední pásmo.
58:44
Oddechový čas pro domácí.
58:44
Mozjakin ujel po pravém křídle. Domácí obrana jej úplně nechala a hostující útočník našel na druhé straně najetého NIKOLAJE KULEMINA, který prudkou ránou obrací zápas ve prospěch Magnitogorsku. Asistence: Sergej Gončar, Sergej Mozjakin.
58:07
Hosté se hned tlačí do další ofenzívy.
57:38
Domácí nechali CALA O'REILLYHO vybruslit od mantinelu, který prudkou ránou z mezikruží vyrovnává stav zápasu. Koval na jeho prudkou ránu nedokázal zareagovat. Asistence: Alexej Bondarev.
57:29
A znovu se dostávají hosté do třetiny Novgorodu.
57:04
Až nyní Mozjakin udržel kotouč v rohu, proti přesile však neměl šanci.
56:48
Domácí zatím drží kotouč daleko od svého gólmana.
56:10
55:45
Ale sám před Kovalem neuspěl! Velká chyba domácí obrany, která nechala tohoto matadora v samostatném úniku.
55:35
Puk bere Malkin, který vystihl přihrávku od modré.
55:20
Domácí nastěhování před hostujícím brankářem.
55:00
Stále domácí drží tlak. Sjomin nepřesně střílel na Ahonena.
54:44
Až nyní dostává kotouč do útočné třetiny Černov.
54:20
Torpedo kontroluje hru ve střední pásmo.
54:10
Za sekání vyloučen hostující Nikolaj Kulemin a tlak Metallurgu se nyní hodně utupí.
53:55
Od modré zakončoval Volčenkov, také Ahonen musel zasahovat.
53:40
Domácí se usadili v pásmu soupeře.
53:06
Čas Magnitogorsku neúprosně ubíhá. A Torpedo zatím výborně drží vedení.
52:44
Ale už hrají hráči Metallurgu před Kovalem, který po nahození na svoji osobu raději přerušuje hru.
52:27
Domácí Valujskij bojoval v útočném pásmu.
51:55
Až právě Malkin v pronikl do pásma a zakončil. Koval si jeho pokus z ostrého úhlu pohlídal.
51:33
Metallurgu se nedaří dostat do třetiny Torpeda, které zachytává jejich akce obrana na modré.
50:30
Také Torpedo se vydává do útočné třetiny. Sčastlivij sbírá čas po rozích.
50:10
Zuccarello zakončoval v tísni do připraveného Kovala.
50:00
Ellison znovu dobře zabojoval v obranném pásmu.
49:23
Hráči Novgorodu se nyní soustředí hlavně na bránění těsného náskoku.
49:09
48:44
Domácí se znovu výborně brání.
48:20
Malkin střílel ze své pozice v pravém kruhu. Koval chytá jeho prudkou ránu.
48:15
Až nyní Mozjakin získal pásmo pro svůj tým.
47:30
Která se však Metallurgu nyní vůbec nedaří.
47:09
Právě za tento prohřešek odchází na trestnou lavici domácí hráč Volčenkov a začíná přesilová hra hostů z Magnitogorsku.
47:05
Další pokus Malkina, po kterém domácí obrana vyhazuje kotouč do hlediště.
46:44
Mozjakin se už na druhé straně neprosadil.
46:32
Domácí Smoleňák sbíral cenné vteřiny v útočném pásmu.
45:55
Kazionov už motá domácí obranu po mantinelech.
45:34
Nyní ve slibné šanci hostující Michajlov. Koval se štěstím jeho pokus vyráží.
45:10
Velký zámek Metallurgu, který drží Novgorod stažený před vlastní brankou.
44:55
Další nebezpečná rána Gončara z pravého kruhu. Nyní byli hosté blízko k vyrovnání.
44:38
Malkin si při dalším úniku vynutil tlak. Ale domácí obrana jej nepustila přímo na svého brankáře.
44:05
Ale už musel na druhé straně zasahovat Koval, když se po pravém křídle uvolňoval hostující Kazionov.
43:50
Stále drží domácí pásmo.
43:44
Který zakončoval přes do vyjetého Ahonena domácí Ellison.
43:32
Po delší době také domácí na útočném výletě.
43:15
Pokus hostujícího Platonovova, tlak Metallurgu narůstá.
42:50
V další velké brankové příležitosti hostující Malkin, který mohl vyrovnat. Koval zatím drží těsné vedení všemi silami.
42:10
Opět se dostával do slibné šance hostující Hodgman po individuální akci. Koval však jeho pokus vyrazil.
41:51
41:20
Až nyní pálil nepřesně od modré domácí Varlamov.
40:40
Ale nedaří se jim dostat do útočné třetiny.
40:02
Nyní vyhráli buly domácí hráči Torpeda. Kteří dohrávají přesilovou hru z prostřední třetiny.
40:01
Oba celky se vracejí naposled na dnešní ledovou plochu, kde se možná nerozhodne a bude se muset prodlužovat.
Ve druhé části začalo dobývání branky Kovala ze strany Metallurgu, který si při mnoha šancích připsal nakonec snížení. Velkou převahu hostů v prostřední části zužitkoval v polovině zápasu Hodgman po fantastické individuální akci. Ovšem více branek ve druhé třetině nepadlo. Stav po druhém dějství 3:2.
Celkový počet střel na branku ve druhé třetině: 14/25.
Vyloučení: 4/6.
Využití: 0/0.
Vyhrané buly po prostřední části: 15/21.
Poslední třetina začne přibližně v 17:36.
40:00
39:51
Za hákování putuje na trestnou lavici hostující Kazionov, který přehnal napadání.
39:10
Kazionov, O'Reilly a Platonov zamčeli hráče Novgorodu v jejich třetině a několika slibnými pokusy málem vyrovnali.
38:30
Domácí Varnakov se snažil prosadit v útočném pásmu, už hrají hosté.
38:13
Hosté se snaží zatlačit Torpedo, které se ovšem dostalo z pasivity.
37:55
Také Jevgenij Malkin dostává čtyřminutový trest za hrubost.
37:55
Za hrubost odchází na trestnou lavici po předcházící pěstní bitce Vladimir Gorbunov na čtyři minuty.
37:55
Malkin osobně si vyměnil v pěstném souboji názory s domácím Gorbunovovem. Oba už putují na trestnou lavici.
36:40
35:55
Domácí Sjomin se ocitl v dobré šanci, ale také skvělý Ahonen podržel své spoluhráče.
35:36
Domácí se stále nemohou udržet delší dobu v útočném pásmu.
35:09
Zdunov s Jakubovovem výborně pracují v obranné činnosti a nedovolují Torpedu založit přesilovkovou akci.
34:40
Menší trest dostává hostující Kazionov za sekání. Síly na ledě se vyrovnají.
34:36
33:30
Hostům se nedaří udržet kotouč ve třetině Novgorodu.
33:07
Malkin ve velké šanci, ale domácí dále skvěle přistupují k hvězdám Metallurgu. Koval drží akcie Torpeda na body hodně vysoko.
32:36
Vyloučen domácí hráč. Na trestnou lavici odchází Dmitrij Bykov za hákování.
32:24
O'Reiily se ocitl v mezikruží úplně volný. A Koval se po jeho ráně musel hodně natahovat, aby ji alespoň vyrazil. Hosté si však zahrají přesilovou hru.
32:10
Torpedo se ztěžka dostává do středního pásma.
31:47
Pokračuje tlak hostujícího celku, který výrazně ožil.
31:03
Přesný pas Zuccarelli ve středním pásmu na rozjetého JUSTINA HODGMANA stál domácí dvoubrankové vedení. Hostující střelec snižuje bekendovou stahovačkou, když vykoupal v brankovišti domácího brankáře. Asistence: Mats Zuccarello.
30:55
Nyní uniká po levém křídle hostující Hodgman.
30:11
Ten však nemusel zasahovat. Domácí obrana je v dnešním zápase hodně důsledná.
29:50
Gončar udržel puk v útočném pásmu. Malkin s Mozjakinem už točí kolotoč přihrávek před Kovalem.
29:28
Řada nepřesností na straně Magnitogorsku.
28:48
Ale už hosté ztrácí kotouč.
28:35
Metallurg se snaží usadit v útočném pásmu.
28:10
Hostující Zdunov ubránil Černovova při prúniku po pravém křídle.
27:40
Torpedo vyrovnalo hru a hosté mají problém probojovat se přes střední pásmo.
27:10
Hra je nyní hodně neurovnaná, oba týmy se často střídají v držení kotouče.
26:30
Ale ani Zajnullin se neprosadil ke střele na protější straně kluziště.
26:15
O'Reilly se neprosadil za brankou soupeře a domácí jdou dopředu.
25:55
Domácí dostávají hru do středního pásma.
25:40
Ale po menší odmlce střílel z pravného kruhu Gončar, který si tam sjel od modré. Koval raději ponechává kotouč v lapačce.
25:37
Ale už hraje Makarov ve středním pásmu.
25:16
Domácí hrají pouze na zakázané uvolnění.
24:48
Mozjakin v další nebezpečné ráně na Kovala, který je nyní pod velkou palbou soupeře.
24:30
Pokračuje nápor hostů.
24:20
Slibnou možnost měli hráči Metallurgu, ale Jakubova vychytal Koval.
23:49
Hosté mají problémy s rozehrávkou přes rychle napadající hráče Torpeda.
23:20
Zuccarella se však v útočné třetině od mantinelu s pukem neprobojoval.
22:55
Thörnberg ztrácí kotouč už ve středním pásmu.
22:40
Torpedo zakládá další útočnou akci.
22:37
22:04
Jeho ránu Koval dobře viděl.
22:02
Kulemin s Malkinem však znovu rozkombinovali pasivní přesilovou hru a Mozjakin pálil z levého kruhu.
21:40
Ale Malkinovu přihrávku na modrou výborně vystihl Smoleňák a dostává puk do středního pásma.
21:23
Malkin uklidňuje hru svého týmu.
21:10
Domácí se zatím dobře brání a Metallurg má problémy usadit se v pásmu soupeře.
20:37
Za podražení dostává menší trest Dmitrij Makarov.
20:35
Malkin táhne další ofenzivní akci po levé straně. Ale nedovoleně je zastavil domácí Makarov.
20:19
20:02
První vhazování v prostřední části utkání vyhráli hosté.
20:01
Hráči už se vracejí z kabin na ledovou plochu.
Čtyři branky zaznamenala úvodní třetina zápasu. Do vedení šli domácí, ale za několik desítek sekund bylo srovnáno. Počáteční gólovou smršť ještě vylepšil vedoucí druhou brankou Sjomin - 2:1. A šok pro hosty dokonal po velkém tlaku Metallurgu Smoleňák. Domácí tým má v dnešním utkání obdivuhodnou produktivitu, která také vyhnala Gelašviliho ve dvanácté minutě z hostující branky. Stav po prvním dějství 3:1.
Celkový počet střel na branku: 12/10.
Vyloučení: 1/3.
Vyhraná vhazování po první třetině: 7/10.
Druhá třetina začne zhruba v 16:48.
20:00
19:19
Konečně Smoleňák udržel útočné pásmo, ale v zápětí hned o kotouč přichází.
18:44
Malkin však v obraně odvádí výtečnou práci.
18:41
Metallurg ve čtyřech.
18:24
Domácí se až nyní dostali do třetiny soupeře.
18:19
Ale dochází k dalšímu vyloučení na straně Metallurgu, který bude hrát ve třech. Mišarin dostává druhý trest v zápase za vyhození kotouče do hlediště.
17:25
Domácím se nedaří dostat se do pásma soupeře.
17:15
Hostující Kazionov vyhazuje.
16:55
Velká šance Sjomina, kterého vychytal hostující brankáře Ahonen.
16:45
Varnakov zavezl kotouč do třetiny Metallurgu.
16:42
Domácím se nedaří usadit se v útočném pásmu.
16:41
Vyloučení na straně hostujícího celku. Menší trest dostává Pavel Zdunov.
15:30
Hra se nyní hodně uklidnila.
14:21
13:45
Velkému zámku chybí střelba, když se bránící hráči bleskově přesouvají ke střelcům soupeře.
13:30
Až nyní se vrátili hosté do utočné třetiny.
12:55
Malkin střílel z pravného kruhu nebezpečně do přesouvajícího se Kovala. Hosté mají velký tlak.
12:40
Hosté zmáčkli svého soupeře v jeho třetině.
12:21
Na trestnou lavici odchází domácí Volčenkov za držení.
11:40
Metallurg si zahraje přesilovou hru po následném tlaku.
11:32
Střídání brankářů v hostující brance. Gelašviliho už po dvanácti minutách střídá Ahonen.
11:32
Torpedo právě vstřelilo branku!
Velký důraz RADKA SMOLEŇÁKA před hostujícím brankářem Gelašvilim, když z úhlu nahodil na hostujícího brankáře puk Thörnberg. A střelec Torpeda poněkolikáté dorážce přehodil bezmocného gólmana Metallurgu. Asistence: Martin Thörnberg.
11:15
Platonov ztrácí puk v útočném pásmu a domácí jdou opět dopředu.
10:34
Zuccarella se dostával po pravém křídle do střelecké pozice po přihrávce Hodgmana. Domácí brankář chytá jeho pokus z úhlu.
10:15
Hosté zakládají další útok.
09:55
Na druhé straně opět nepřesně střílel Varnakov po přihrávce Ellisona.
09:35
Malkin se neprobil se spoluhráči od mantinelu.
09:00
Stále pokračuje tlak hráčů Metallurgu, kteří zatlačují domácí.
08:15
Hostující Kulemin dostával přesnou přihrávku k brance Kovala. V rozhodující chvíli mu kotouč sklouzl z čepele hole.
07:50
Přesto jsou hosté z Magnitogorsku více aktivnější v ofenzívě.
07:30
Hra se po "bláznivém" úvodu uklidnila a oba týmy pozorně brání střední pásmo.
06:50
Zuccarella v slibné střelecké příležitosti, Koval podržel své spoluhráče.
06:32
06:23
Stále se Metallurg pozorně přistupuje k soupeři, který touto přesilovkou trochu ztratil na síle.
05:30
Nyní mají domací problém se dostat do třetiny soupeře.
05:07
Hosté nyní už lépe brání a odolávají početnějšímu soupeři.
04:32
Domácí si zahrají první přesilovou hru v utkání. Za držení odchází na trestnou lavici hostující obránce Mišarin.
04:12
A další fantastická akce zápasu, když se prosadil domácí Varnakov, který přesunul hru na druhou stranu, kde si úplně sám najel ALEXANDR SJOMIN a bekendovou kličkou překonává Gelašviliho. Skvělý začátek nabídly oba týmy. Asistence: Michail Varnakov.
03:50
Po dalším tlaku hostů jdou dopředu hráči Torpeda.
03:37
Hosté však v zápětí odpovídají na vedoucí branku Novgorodu. Malkin uvolnil cestu NIKOLAJI KULEMINOVI, který prostřelil již bezmocného Kovala. Asistence: Sergej Mozjakin, Jevgenij Malkin.
03:09
Vynikající produktivita domácího celku. První rána na branku a také úvodní gól! Před Gelašviliho dostal parádní pas PJOTR SČASTLIVIJ a překonává nadvakrát hostujícího brankáře. Asistence: Maxim Potapov.
02:40
Poprvé v útočném pásmu soupeře domácí hráči.
02:16
Ale Nižnij se vystavil sám do offsidu.
02:04
Hostující Zuccarello se snažit opět prosadit, ale proti přesile neuspěl. Vlastní útok zahajují domácí.
01:44
Torpedo se nedostalo s pukem ani za polovinu.
01:13
Platonov vyzkoušel jako první Kovala, který dobře zasahuje.
01:09
Gončar už zakládá další ofenzivní akci svého týmu.
00:40
Výborně jej zastavil domácí Hietanen.
00:20
Malkin v prvním útoku svého týmu.
00:02
Úvodní buly vyhráli hosté z Magnitogorsku.
00:01
Domácí nastupují v modrých dresech a Metallurg v bílé barvě.
Halou Konovalenko se už rozhléhá státní hymna.
Vítám Vás na zápase, ve kterém vyzve Novgorod Magnitogorsk. Za malou chvíli utkání začne.

Torpedo Nižnij Novgorod: Koval (Maslakov) - Hietanen, Maleňkich, Varlamov (C), Bykov, Volčenkov, Vasiljev - Makarov, Thörnberg, Smoleňák - Varnakov, Ellison, Sjomin - Gorbunov, Zajnullin, Černov - Valujskij, Potapov, Sčastlivij.

Metallurg Magnitogorsk: Gelašvili (Ahonen) - Antipin, Mišarin, Gončar, Chabarov, Bondarev, Bernackij - Mozjakin, Kulemin, Malkin - Hodgman, Zuccarello, Potěchin - O'Reilly, Platonov (C), Kazionov - Zdunov, Jakubov, Michajlov.

Rozhodčí: Zacharov, Kulakov - Michel, Šichanov.
Páteční program Kontinentální hokejové ligy nabídne atraktivní podívanou mezi Novgorodem a Magnitogorskem. Předcházející zápas z poloviny října vyšel lépe Metallurgu (3:2). Proto jejich odvetný duel budí respekt. Sledujte s námi tento zajímavý zápas, začínáme ve čtyři hodiny odpoledne.
TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD:
Domácí ztrácí na elitní osmičku pouhý bod, když poslední postupující pražský Lev má pouze o bod více. Novgorod ztratil pozici zaručující vyřazovací boje na začátku prosince, kdy si připsal tři porážky v řadě a jednu právě s Prahou (4:2). Následovala těsná porážka v Petrohradu (1:0), ale ve středu zdolal Jekatěrinburg (2:1). Torpedu se fantasticky vede na vlastním ledě, kde patří ke čtyřech nejlepším týmům ve své konferenci v této statistice. Naopak ne kluzištích soupeřů už je to výrazně horší.

Mezi tyčemi dostává nejvíc prostoru gólman Vitalij Koval, který si připsal v osmadvaceti odchytaných zápasech téměř 92% úspěšnosti. Defenzivní hra je hodně vyrovnaná. Ale v útoku vynikají nad ostatní Dmitrij Makarov (9+21), Michail Varnakov (16+12) a Martin Thörnberg (17+9).

METALLURG MAGNITOGORSK:
Metallurg má naopak úplně opačné starosti. Ve Východní konferenci bojuje o nejlepší pozici pro závěrečné boje. Aktuálně mu patří třetí pozice se 66 body. A také je hned za Petrohradem nejofenzivnějším mužstvem KHL. Ve středu porazil Magnitogorsk Atlant Mytišči (3:5) a nyní se už těší na zápas v Novgorodu.

Ve výtečné formě hrají hlavně obránce Sergej Gončar (3+20) a nejproduktivnější útočníci soutěže Sergej Mozjakin (21+30) s 51 kanadskými body, pouze o pět méně má Jevgenij Malkin (16+30)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.