Novgorod - OMSK | ONLINE | 8.10.2012 17:00 | KHL 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz

Závěrečná část utkání byla jasně v režii domácích, kteří hostujícímu Omsku vůbec nic nedovolili. Hattrick si připsal nejlepší hráč utkání Dmitrij Makarov, který už zvyšoval na 6:3. Ke konci třetiny ještě pečetil výborný výkon svého týmu na konečných 7:3 Martin Thörnberg, který nedal ze svého oblíbeného místa u pravéh mantinelu Rämövi šanci.
60:00
59:23
Torpedo právě vstřelilo branku!
A další branku přidal v přesilové hře MARTIN THÖRNBERG, který po přihrávce Makarova, nedal Rämövi šanci. Asistence: Dmitrij Makarov.
58:36
Vyloučen hostující Ivanov.
Dnešní utkání sleduje 5600 diváků. Vyprodáno.
56:35
Přesto nepřestává bušit do soupeře, který mu však bere puky už ve středních pásmu.
56:00
Omsk cití, že už je rozhodnuto.
55:00
A DMITRIJ MAKAROV dává svůj třetí branku v utkání, to je hattrick! Z vlastní poloviny vybruslil do střelecké pozice a pod vyrážečku nedal Rämömu šanci. Asistence: Martin Thörnberg.
54:58
Ale dále Omsk tlačí. Ovšem ke střele se nedostává. Naopak puk berou domácí.
54:49
Ale Koval rychle ukončuje střeleckou naději Nikitina, který střílel od modré.
54:45
Omsk se konečně dostal do útočné třetiny.
54:00
Hosté začínají útok od své branky, ale jsou zastaveni už ve střední části.
53:36
Omsk se ale spíše brání náporu, protože Torpedo skvěle bruslí. A vytváří si převahu.
52:45
Hru ovládají skvěle bránící domácí, kteří nedovolují žádnou komplikaci a zkušeně si hlídají náskok.
51:21
A také výborný Koval, který zlikvidoval nahozený puk.
51:00
Ale už útočí hosté.
50:30
A znovu skvělý Rämö drží svůj tým stále ve hře. Domácí stupňovali svůj tlak.
49:21
Závar před hostujícím brankářem, který nyní drží svůj tým. Zakročil před dorážejícím Varnakovem.
48:35
47:55
47:11
A backendem překonává Rämö, který byl bezmocný. MICHAIL VARNAKOV vrací svému týmu vedení.
46:39
A po pravé straně ujíždí Varnakov do samostatného nájezdu.
46:35
Ale síly se vyrovnají za sekání vyloučen Pujacs.
46:40
Ale domácí dostali puk alespoň do středního pásma.
46:30
Omsk obléhá branku Novgorodu.
45:55
Ruslan Zajnullin dostal menší trest za vysokou hůl.
46:00
Při kterém nechtěně faulova. A hosté si zahrají přesilovku.
45:40
Novgorod očividně nestíhá, přesto vyráží k nebezpečným protiútokům.
45:18
A Omsk dále v náporu.
43:27
Avangard právě vstřelil branku!
Ale hned vzápětí Omsk vrhl do třetiny Novgorodu, kde za brankou vybojoval zpátky nahozený puk Kuparinen a nahrál před branku na volného ALEXANDRA FROLOVA, který neváhal a překonal pohodlně Kovala. Asistence:
42:22
Hietanen zavezl puk do třetiny a rozehrál ho na druhou stranu, kdy byl volný MARTIN THÖRNBERG, který poslal puk za Rämövy záda. Asistence: Juuso Hietanen, Mikko Kousa.
42:22
A hosté zavřeli svého soupeře v jeho třetině.
41:50
Za nedovolené bránění však dostane menší trest hostující Pěrvušin, který to s napadáním protihráče přehnal.
31:26
Ale již úřaduje Omsk ve třetině domácích a i Koval měl plné ruce práce.
30:50
A překvapivě v pernamenci hostující Rämö, který ovšem svůj první zákrok ve třetí třetině zvládl.
40:01
Opět v úvodu byli lepší domácí a jejich převaha znamenala díky Kousavovi vedení o dvě branky - 3:1. Hosté se potom do soupeře více obuly a značně ho přehrávali a mačkali v jeho defenzivě. Ale Kovala se svojí obranou drželi. Jejich tlak byl zastavován pouze kvůli zbytečným faulům z vlastních řad, ze kterých ovšem domácí Novgorod nic nevymyslel. A byl po zásluze potrestán, když už se zdálo že Omsk v této třetině branku nedá, udeřil. Ve 36. minutě se náhodně ujal puku na útočné modré Frolov, který střílel do připraveného Kovala, jemuž puk propadl mezi betony a kotouč dorazil do branky Sergej Kosticyn - 3:2. To byla žívá voda pro hosty, kteří už snad ani sami nevěřili, že branku dají. Opět zavřeli svého soupeře z Novgorodu v jeho třetině a Koval se hodně zapotil. Ale těsné jednobrankové vedení svého týmu udržel. Máme se ve třetí třetině na co těšit.
40:00
39:52
A Pěrežogin dostal parádní pas, ovšem tváří v tvář Kovala neprostřelil.
39:41
Ale rychle se vrací.
39:29
Omsk znovu vyhozen ze třetiny Novgorodu.
39:10
Už je na střídačce.
39:05
Ale je přerušeno. Kousa se nezvedá.
39:02
Ale nikam se nedostali. A Kousa byl poslán tvrdě na mantinel. Nic se neděje.
39:00
Hosté začínají útok od své branky.
38:09
Za podražení si jde odpočinout domácí Ugarov.
38:00
Kovalův parádní zákrok před dorážejícím Popovem, který byl faulován.
37:25
A Omsk v dalším náporu.
37:00
Domácí jsou očividně v útlumu, přesto stále dobře brání.
35:54
Alexandr Frolov si vybruslil a vystřelil na Kovalova, kterému puk vypadl mezi betony. A SERGEJ KOSTICYN dorazil puk za jeho záda - 3:2. Asistence: Alexandr Frolov.
35:10
35:00
Ale už je opět rozestavěný ve třetině soupeře.
34:44
Novgorod se nikam nežene sbírá cenné sekundy ve své přesilovce.
34:00
Omsk vyhazuje.
33:42
Novgorod v útočné třetině.
33:10
Za nedovolené bránění vyloučen opět hostující hráč Taratuchin.
33:00
Omsk se snaží s utkáním ještě něco udělat, a otevírá své vrátka.
Komerční přestávka.
32:29
Nyní si nabruslil Mozer do střelecké pozice, ale Koval si povyjel proti jeho ráně a sklapl v čas své betony.
32:05
Hra má velké tempo a hráči se střídají v bleskových akcích.
31:40
31:25
A na druhé straně Varlamov, jej nedal do prázdné branky.
30:29
A zakončoval Thörnberg z pravého mantinelu, Rämö však jeho střelu chytil.
30:21
Ale už je v útočném pásmu.
30:00
Novgorod téměř neútočí.
29:40
Za nedovolené bránění ovšem vyloučen Něstěrov a tlumí nápor svého týmu.
29:30
A další rána hned po buly, opět Něstěrov, tentokrát byl přesnější, ale Koval byl pozorný. Tlak Omsku se stupňuje.
29:20
V další akci Něstěrov, který zkusil své štěstí, ale netrefil branku.
29:05
A střela na Kovala, Varlamov střílel od modré. Ovšem domácí brankář měl pěkný výhled a jeho přízemní střelu neměl problém chytit.
29:00
Omsk v náporu.
28:27
Snaží se lépe bránit svoji modrou. Omsk má problémy založit útok.
28:13
Novgorod už nenapadá tolik hluboko.
28:00
Omsk dostal hru alespoň do středního pásma.
27:58
Ale domácí dál v náporu. Zajnullin s Černovem motali hlavu hostující obraně. Byli však zastaveni.
26:09
MIKKO KOUSA dostal parádní přihrávku z poza branky a využívá přesilovou hru. Hosté naprosto propadli v prostoru před brankou. Rämö byl bezmocný. Asistence: Dmitrij Makarov, Martin Thörnberg.
25:39
A fauloval. Pervušin dostal menší trest za podražení.
25:39
Ale Omsk je zpátky ve třetině.
25:20
Ale už se domácí osvobozují.
25:00
Hra se přelévá z poloviny na druhou. Omsk v nátlaku.
24:27
A další nápor na hostujícího brankáře, ten svůj tým i nyní podržel.
24:20
Neprostřelil Rämö.
24:17
Ale opět Makarov bere puk a obchází obránce.
24:09
Hosté v tlaku.
24:00
Hosté vyrovnávají hru, vydrželi úvodní nápor Novgorodu a začínají sami přecházet do ofenzívy.
23:21
Ale také Omsk zahrozil do střeli se pouštěl Taratuchin.
23:00
A vyhazují puky.
22:34
Nyní je hra hodně neuspořádaná, ale hosté se spíše brání.
22:07
A hosté si hned vzali puk a jeli do třetiny Novgorodu, konkrétně Frolov.
22:00
Znovu zákrok Rämö, který kryl střelu z dálky.
21:33
Ale nyní domácí zavřeli Omsk v jeho třetině, ale od mantinelu nic nevymysleli a hosté je ubránili.
20:21
Pěrežogin se hne v úvodu tlačil do šance, ovšem domácí ho hned zastavili.
20:01
Domácí byli na začátuk zápasu jasně lepší a přehrávali Omsk, který se ještě neprobral do utkání. Hned za 129 sekund udeřil Makarov, který překonal ještě studeného Römä. Hosté zvýšili aktivitu a domácí od desáté minuty k ničemu nepustili, a také za to byli odměněni vyrovnávací brankou na 1:1. A dál mačkali Novgorod v jeho třetině. Několikrát pomohl i skvělý Koval. Ovšem v 17. minutě přišlo varování obrana hostů zapoměla na Gorbunova, který jel sám na branku, ale Rämö parádně zakročil. Ale na střelu v čase 19:32 už nedosáhl, když ho z ostrého úhlu překvapil znovu Makarov - 2:1.
20:00
19:32
A znovu DMITRIJ MAKAROV, který překonal z ostrého úhlu vyjetého Rämö, který spíše počítal s nahrávkou. Blesková odpověď domácích, kteří byli od poloviny zápasu pod tlakem. Asistence: Alexej Vasiljev.
19:30
Ale byl zastaven a protiútok domácích.
19:26
Omsk rozvijí útok od své branky.
18:07
Omsk zachytil jejich přihrávku hned na modré a Ivanov vystřelil na Kovala, ovšem skvělý zákrok domácího brankáře vše zachránil.
17:54
Omsk v tlaku, Ale Novgorod zkušeně vyčkává.
17:20
Omsk znovu ve třetině domácích. V této části zápasu jasně dominuje herně.
16:59
Na druhé straně se snažil zahrozit Popov, ale obrana ho zastavila a jeho polostřelu zastavil Koval.
16:24
A ve velké příležitosti Gorbunov, který se řítil sám na Rämöho, ale vystřelil těsně nad.
15:34
15:28
15:27
Ivanov se pokoušel překvapit Kovala ránou z úhlu.
15:11
Ale už Omsk v náporu.
14:14
A hra ve čtyřech více vyhovuje domácím, konkrétně Thörnberg si najížděl do střelecké příležitosti, ovšem puk se k němu nedostal.
13:34
A hned vzápětí vyloučen také domácí hráč Ugarov za sekání.
13:28
A další vyloučení na straně hostů, za podražení jde na trestnou lavici Sjomin.
13:12
Nilsson pronikal do jejich třetiny. Zastavil ho offside.
13:00
Omsk stále v náporu. Ovšem hosté jim berou puk.
12:38
A další možnost pro hosty Taratuchin zakončoval, ale tentokrát Koval chytá.
Komerční přestávka
11:22
ANDREJ IVANOV se uvolnil za branku, kterou objel a zavezl puk před Kovala, a propašoval kotouč pod ním. Je vyrovnáno. Asistence: Georgijs Pujacs.
11:17
A od modré střílel Nikitin, pouze do připravného Kovala.
11:00
Hosté znovu ve třetině Novgorodu.
10:45
A najížděl domácí Thörnberg, který zakončil do hostující brankáře.
10:39
Nyní Omsk zamčel soupeře v jeho třetině. Ten se ovšem osvobozuje.
09:46
09:24
09:40
Ale narazili na výbroného Rämö, který je zastavil.
09:20
Ovšem nic nevymyslel, hrají domácí.
08:57
Omsk je v útočné třetině.
07:46
Ale také na druhé straně vyloučen Ugarov za podražení.
07:24
A máme tady první vyloučení na straně hostů. Pujacs za podražení dostal menší trest.
07:10
A Varlamov v obrovské příležitosti, mohli zvýšit náskok po přihrávce Nilssona, ovšem Rämö byl na místě.
06:00
Také hosté na návštěve v útočné třetině, ale už je domácí obránci zastavili.
05:40
A další rána Kuparinena, kterého ovšem hostující brankář vychytal.
05:00
Omsk stále pod tlakem, Novgorod je k nezastavení. Znovu obléhají branku Rämö.
03:09
Domácí Nižnyj stále lépe bruslí a Omsk k ničemu nepouští.
02:09
DMITRIJ MAKAROV dorazil do branku zapomenutý puk, který zavezli do třetiny jeho spoluhráči: Asistence: Martin Thörnberg.
01:15
Domácí rozvíjejí další útok.
01:08
Torpedo začíná opět od své branky, po vyhození Omsku do středního pásma.
00:58
Oba týmy si vyměnili střelecké pozdravy a vhazuje se před Rämöm, který zasahuje proti další střele Krikunova.
00:01
Utkání bude co nevidět zahájeno.
Obě mužstva již poslouchají probíhající hymnu.

Torpedo Nižnyj Novgorod: Koval (Maskalov) - Hietanen, Maleňkich, Vasiljev, Varlamov, Kousa, Jevsejenkov - Makarov, Thörnberg, Ugarov - Varnakov, Nilsson, Sčastliyj - Zajnullin, Arkipov, Černov - Valujskij, Gorbunov, Potapov.

Avangard Omsk: Rämö (Reizvik) - Nikitin, Bělov, Pivtsakin, Salmela, Pujacs, Ljamin, Kalašnikov - Popov, Pěrežogin, Záborský - Kuparinen, Frolov, Kosticyn - Taratuchin, Pěrvušin, Něstěrov - Volkov, Mozer, Ivanov - Sjomin.

Rozhodčí: Kadyrov, Kiseljov - Mikel, Šikanov.
TORPEDO NIŽNYJ NOVGOROD:
Tým ze západní konference zaujímá až jedenáctou pozici. Je to způsobeno hlavně slabým bodováním ve venkovních zápasech. Kdy Nižnyj získal pouze pět bodů z patnácti možných. Ale díky poslední výhře na ledě Minsku (0:3) se v této statistice zlepšují. Finský trenér Kari Jalonen sází především na duo Varnakov, Thörnberg, i když nehrají v jedné formaci nasbírali dohromady již 21 kanadských bodů. Což je poměrně výrazný poměr.
AVANGARD OMSK:
Jak již bylo nastíněno Omsk nezažil příliš vydařený začátek a od čtvrtého kola do osmého neuhrál ani bod. To byla černá série tohoto výborného mužstva. Ale už se pomalu spící obr probouzí. V posledních čtyřech zápasech vyválčil minimálně dva body. Hlavně na ledě Jaroslavle(2:5) výrazně promluvil, že Avangard je zpátky ve hře. Na lavičce stojí zkušený Petri Matikainen, který povede svůj tým proti svému kolegovi v Novgorodu. Matikainen věří hlavně své elitní úderné formaci se slovákem Záborským (5+7), Popovem (1+6) a Perežoginem (5+0), a když se k nim přidá ostrostřelec od modré Bělov (4+3), nasbírali dohromady 32 bodů a zařídili skoro polovinu branek svého mužstva. Proto si na ně musí dávat domácí velký pozor.
Další utkání KHL nabídne souboj posledního vítěze celé loňské kontinentální hokejové ligy s domácím Novgorodem. Který nevstoupil do tohoto ročníku příliš dobře. Obě mužstva se spolu střetla několikrát. Z posledních pěti utkání je bilance jednoznačná pro hosty, kteří vyhráli všechny a z nich ve dvou v prodloužení.
Avangard se po úspěšné sezoně nyní bije o magickou osmičku. Stále ovšem setrvává na nelichotivé deváté pozici se ziskem osmnácti bodů. Ale po zvedajícím se výkonu stoupá východní konferencí vzhůru.
Torpedo po slibné přípravě poměrně uhaslo. Hovoří o tom statistika odehraných zápasů, ale pokud dokáže někde Novgorod sbírat body tak doma. Proto se dívejte na zajímavý zápas, který určitě potvrdí ty nejvyšší kvality. Začínáme v 17:00 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.