Pardubice strávily třetí část téměř celou v útočném pásmu, ale nedokázaly svůj tlak zhodnotit góly. Budějovičtí hokejisté dobře bránili a hodně tak ulehčili práci svému brankáři. O osudu utkání tak rozhodly branky Jakuba Langhammera ve druhé třetině. Nejlepší hráči: Robert Kousal a Jakub Langhammer. Hezký zbytek dne!
60:00
59:37
Hanzal chytil Kindlovu střelu a vyhodil.
59:03
Kousalovu teč na brankovišti dokázal Kovář zkrotit a udržel dvoubrankový náskok.
58:29
Jihočeši opět dostávají puk daleko od své branky.
58:00
Vráblík a Starý jsou potrestáni menším trestem za hrubost. Bude se hrát 5 na 4.
57:29
Po ráně od modré se puk odrazil od mantinelu zpět před branku, kde jej nedokázal ze vzduchu usměrnit přesně Somík.
57:21
Kotouč zašlápnut v rohu, následovat bude další vhazování v útočném pásmu Pardubic.
56:52
Kindlův pokus se zastavil až v ochranné síti, bylo to však s tečí, a tak se vhazuje opět u Kováře.
56:44
Pardubická branka je prázdná, domácí to zkoušejí v šesti.
56:44
Oddechový čas pro domácí.
56:10
Pardubičtí jsou stále nastěhovaní v útočném pásmu, ale důrazná obrana Mountfieldu pracuje bez chyby.
54:55
Pardubice zůstaly v tlaku i po skončení přesilovky, ale k nebezpečné střelbě se nepropracovaly.
54:20
Píša od modré přestřelil.
53:33
Hosté velmi dobře brání, pardubičtí hokejisté nemohou najít cestu ke Kovářovi.
52:42
Budějovice ihned po buly vyhodily.
52:38
Dvě minuty za hákování vyfasoval Tomáš Mertl.
52:19
Urputný boj v útočném pásmu Pardubic k žádné šanci nevedl.
51:05
Michálek se s pukem protlačil až před Růžičku, strážce pardubické branky ale nepřelstil.
50:12
5/5. Pardubice kratičkou výhodu nezužitkovaly.
49:38
5/4. Začíná přesilovka domácích.
48:56
Bombu Vráblíka Růžička neviděl a měl štěstí, že puk letěl vedle.
48:12
Aleš Kotalík dostává dvě minuty za nedovolené bránění. 4/4.
47:58
Obrovskou šanci měl David Krejčí, který v oslabení vybojoval puk, ale nezvládl zakončení a trefil jen tyč odkryté branky.
47:38
Aleš Hemský dostává dvě minuty za hákování.
47:33
Obětavá pětice Budějovic dlouho nepouštěla soupeře ke střele, ale nakonec se dokázal ze sevření dostat Lukáš Radil a z kruhu prověřil Kovářovu lapačku.
46:35
5/5.
46:24
Domácí se nemohou dostat do útočného pásma.
46:10
Ránu Michálka zneškodnil Růžička vyrážečkou.
45:38
5/4. Pardubice měly obrovský tlak, ale obrana Mountfieldu odolává.
45:18
Blízko gólu byl Bartek, ale z dvou metrů neprotlačil puk za Kováře.
44:35
Pardubice budou hrát přesilovku 4 na 3. Dvě minuty za krosček dostává Rastislav Dej.
43:38
Ránu Gawryletze od modré Kovář v pohodě lapil, ale pak se začalo trochu jiskřit. Výsledkem jsou menší tresty na obou stranách. Semorád dostává dvě minuty za sekání, Hanzal za hrubost.
42:40
Protiútok tří proti dvěma zakončil střelou vedle Suja.
42:12
5/5
41:35
Šimánek projel středním pásmem a nezastavili jej ani obránci, a tak mohl budějovický kapitán vypálit těsně vedle.
40:59
Kotalíkovu střelu z první vyrazil Růžička do rohu a Pardubičtí se osvobodili.
40:35
Po Somíkově práci se před Kovářem ocitl nekrytý Krejčí, avšak nestihl se s pukem zorientovat dostatečně na to, aby přesně zakončil.
40:12
Jan Starý napodobuje Prospala. Nelíbil se mu menší trest za nedovolené bránění, a tak obdržel ještě osobní desetiminutový. Přesilovka pro České Budějovice.
40:01
Pardubice dokázaly vyrovnat v přesilovce díky šikovné teči Kousala. Rozhodčí branku uznali až po zpětné kontrole videozáznamu. Poté už úřadoval Jakub Langhammer, který nejprve přesnou střelou do šibenice vrátil svým barvám vedení a poté po dobré práci na brankovišti zdvojnásobil náskok. Třetí část začne asi v 18:52.
40:00
39:11
Mountfield právě vstřelil branku!
Není potřeba, aby se dařilo, důležité jsou góly. Tři vteřiny před návratem Zohorny na led vypálil od modré čáry Toman a kotouč před brankou šikovně tečoval JAKUB LANGHAMMER mimo dosah pardubického brankáře – 1:3. Asistence: František Ptáček a Milan Toman.
38:52
Hostům se přesilovka nedaří, Pardubice poněkolikáté vyhodily.
37:34
Na Kotalíkovo nahození číhal před Růžičkou Hanzal. Přetlačovanou vyhrál pardubický bek a jeho maskovaný kolega tak mohl v klidu kotouč lapit.
37:14
Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Tomáš Zohorna.
36:52
Hanzal chtěl zpoza branky vrátit puk před ni, neboť Růžička nebyl v ideálním postavení, ale ani tři pokusy mu k tomu nestačily.
36:15
Pardubičtí se snaží probít přes zahuštěné střední pásmo, moc se jim to ale nedaří.
35:45
Lehkou a tečovanou ránu Buchteleho od mantinelu sebral ze vzduchu Kovář.
34:30
Zohorna v protiútoku přenechal kotouč za sebe Somíkovi, který z mezikruží netrefil branku alespoň o metr.
33:22
Další nepřehlednou situaci v pardubickém brankovišti vyřešili domácí vyhozením na zakázané uvolnění.
32:33
Růžička neudržel kotouč pod svými betony, čehož si první všiml Podlešák, který kus černé gumy vyšťoural a málem zasunul do odkryté klece.
32:10
Hemský stál v brankovišti při střele Zohorny, hra je vykázána pryč od Kováře.
31:40
5/5. Jihočeši přesně kombinovali v útočném pásmu, ale nedokázali nijak rozhodit bránící čtyřku a vypracovat si kvalitní střeleckou pozici.
31:05
Dlouhý zámek hostů ukončil až Toman, který nejprve slabě vystřelil a pak neodkázal udržet puk ve třetině.
29:40
Mountfield bude ve výhodě pokračovat. Radovan Somík dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
29:35
5/5. Budějovice se sice dokázaly usadit v útočném pásmu, ale na branku kromě Kotalíka nikdo nevystřelil.
28:36
Kotalíkova bomba jen o kousíček minula branku Růžičky.
28:21
4/5.
28:08
Hosté si při hře 4 na 4 berou vedení zpět. JAKUB LANGHAMMER líným pohybem uspal obránce i Růžičku v brance a poté chytrou střelou vymetl horní roh – 1:2. Asistence: Ladislav Kohn.
27:35
Pardubicím se v početní výhodě nedaří a navíc o ni přicházejí. Domácí hráli v šesti, trest odpyká Tomáš Nosek.
26:21
Lukáš Květoň dostává dvě minuty za zdržování hry.
25:10
Pardubice právě vstřelily branku!
A pozor! K překvapení celé arény videorozhodčí potvrdil, že se kotouč po ráně Kočího a přizvednutí ROBERTA KOUSALA opravdu odrazil za brankovou čáru – 1:1. Čas se vrací, Pardubice využívají přesilovou hru. Asistence: Václav Kočí a Radovan Somík.
24:05
Pardubice si připravily jedninou větší šanci. Hemský mohl z úhlu zavěsit pod horní tyč, přehnal to však s razancí a přestřelil.
23:25
Dvě minuty za sekání dostává Aleš Kotalík. Pardubice mají před sebou 34 vteřin ve dvojnásobné přesile.
22:50
Hanzal vyvezl kotouč až před Růžičku a tvrdou ranou trefil boční síť.
22:16
Od modré čáry nahodil kotouč Benák a dorážet se snažil Bartek. Marná snaha, Kovář držel puk pevně.
21:59
Václav Prospal zahákoval Kousala a hlavní rozhodčí mu vyměřil menší trest. Jelikož se to zkušenému útočníkovi nelíbilo, vyfasoval na cestu i osobní desetiminutový trest.
21:28
Po ztrátě ve středním pásmu mohl zakončovat Bartek, jehož našel na levém křídle Nosek. Proti ráně slovenského forvarda zasáhl včas Kovář.
20:36
Rychlý protiútok hostů zakončoval Podlešák vedle.
20:01
Úvodní část nenabídla nijak oslnivou podívanou. Pardubicím se povedlo hned první střídání, když strávily celou minutu v útočném pásmu, avšak do vedení šli vzápětí hosté. Prospalův útok, který nastupuje v pořadí jako druhý, se po krátkém pobytu u Růžičky dokázal prosadit a stanovil doposud trvající skóre 0:1. Blízko druhému gólu byl Milan Michálek, ale neproměnil trestné střílení. Druhá třetina začne asi v 17:52.
20:00
19:34
A opět. Zakázané uvolnění vrací hru před Kováře.
18:44
Závěrečná pětiminutovka je zatím ve znamení řady nepřesností na obou stranách.
17:36
Obránci Mountfieldu zapomněli na ukrytého Barteka na útočné modré a málem byli potrestáni. Pardubický útočník ale nedokázal kratičký úprk zakončit gólovou střelou.
16:09
Pardubická první formace nedokázala přesně rozehrát – zakázané uvolnění.
15:30
5/5. Bartek na ledě.
14:53
Pohotovou ránu Květoně přes beka vyrazil Růžička do rohu.
14:17
Růžička se stihl přesunout proti ráně Prospala, který se dostal za záda pardubických obránců.
14:04
Od modré vypálil Andrew Ference a pravý horní rok pardubické branky minul jen o centimetry.
13:40
Michálek v tísni nedokázal dotlačit kotouč do poloprázdné branky.
13:30
Budějovice si zahrají další přesilovou hru. Za hákování je vyloučen Martin Bartek.
12:06
5/5. Kromě trestného střílení, které Milan Michálek neproměnil, toho Budějovice v přesilovce moc nevymyslely.
11:15
Michálek si kotouč stáhl do bekhendu a branku přestřelil. Pokračuje přesilovka hostů.
11:15
Ďaloga hákoval Milana Michálka a rozhodčí nařídil trestné střílení.
10:36
Mountfield se zatím nedokáže usadit v blízkosti Růžičky.
10:06
Sujovo nahození se do prostoru branky nevešlo, avšak hosté mohou v tlaku pokračovat díky faulu Kousala, který krosčekoval soupeře u mantinelu.
09:12
5/5.
09:00
Budějovice opět vyhazují, druhá polovina výhody byla ze strany domácích slabší.
08:06
Pardubice dlouho držely kotouč v útočném pásmu, ale ke střelbě se neměly. Hosty osvobodila až nepřesná nahrávka Barteka.
07:12
Tomáš Mertl přidržel Somíkovu hokejku a dostává dvě trestné minuty. První přesilovku si zahrají domácí.
06:46
Pardubičtí hokejisté vyřešili výpad soupeře vyhozením kotouče na zakázané uvolnění.
05:51
Ze stanoviště na modré čáře stříleli v krátkém sledu pardubičtí obránci Kindl a Píša, ani jeden však netrefili branku.
05:28
Od modré čáry pálil Jiří Šimánek, Růžička našel kotouč ve své lapačce.
04:50
Hemský se prokličkoval do pásma, avšak jeho rozjezd zabrzdili obránci.
03:10
Kovář teď likviduje střelu od pravého mantinelu, následně raději černou pryž podržel v lapačce.
02:34
Pardubice chtějí odpovědět, přes obranný val hostů se ale těžko dostávají.
02:02
Jihočeši jdou do vedení již na začátku zápasu! Ještě se vůbec nepřerušoval a hosté dokázali udeřit. Martin Hanzal našel v mezikruží volného VÁCLAVA PROSPALA, který se nad ničím nerozpakoval a prostě z první práskl do kotouče. Jeho střela skončila v brance marně natahujícího se Růžičky. Asistence: Martin Hanzal, Milan Michálek.
01:14
I Budějovičtí nechtějí zůstat pozadu. Jakub Suja pálil přes obránce, jeho střela však za zády domácího gólmana neskončila.
00:20
Pardubice chtějí začít aktivně. David Krejčí obkroužil branku, následně hledal někoho v červeném dresu pod sebou, puk ale vylétl z útočného pásma.
00:01
Hokejisté obou mužstev již krouží po ledové ploše, utkání začne za několik málo okamžiků.
Do začátku utkání zbývá pár minut, diváci už jsou natěšení na začátek souboje hráčů z NHL. Kdo tento duel ovládne?

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Salfický) – Kindl, Ďaloga, Kočí, Benák, Píša, Gawryletz – Hemský, Krejčí, Somík – Bartek, Nosek, Starý – Radil, Kousal, Buchtele – Semorád, Zohorna, Nahodil – Cetkovský.

HC Mountfield: Kovář (Kantor) – Ptáček, Jank, Ference, Vráblík, Kolarz, Vydarený, Toman – Dej, Mertl, Podlešák – M. Michálek, M. Hanzal, Prospal – Kotalík, Kohn, Šimánek – Knotek, Langhammer, L. Květoň.

Rozhodčí: Homola, Wagner – Kis, Rozlílek.
V ČEZ Areně v Pardubicích bude k vidění přímý souboj o osmou příčku extraligové tabulky. Svěřenci Mojmíra Trličíka mají na svém kontě dvě výhry za sebou, naposled vyhráli na ledě lídra v Plzni, a touží se konečně vymanit ze série, kdy vítězství pravidelně vykupují porážkami. Mountfield je na tom ještě o něco lépe, když vyhrál čtyři duely v řadě. Poslední doma proti Liberci 2:1 po prodloužení.
Hezký podvečer při sledování 30. kola utkání HC ČSOB Pojišťovna Pardubice proti HC Mountfield.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.