Děkujeme za sledování našeho onlajnu a přejeme Vám dobrou noc/dobré ráno.
Rangers doma uhájili dva body a připisují si tak svou třetí výhru za sebou. Tentokrát je pro ně výhra o to sladší, protože se jim podařilo porazit neoblíbeného divizního rivala, kterého navíc díky dnešnímu bodovému zisku střídají na postupových příčkách pro play-off. Jedinou skvrnou na výhře je pouze zranění Marca Staala. Skvělého beka newyorských hokejistů totiž puk zasáhl přímo do oka a doteď není jisté, co přesně se alternativnímu kapitánovi týmu stalo.

Flyers odehráli výborně první třetinu. V ní dokázali využít hned dvě početní převahy ze tří a ukázali, že poslední dobou jde jejich forma prudce nahoru. Ve druhé a třetí třetině si sice také vytvořili několik slibných příležitostí, ale Henrik Lundqvist se rozhodl zavřít vrata a už žádný ze spanilých pokusů nepustit za svá záda. Smutnými hrdiny tohoto duelu jsou jistě Jakub Voráček a Wayne Simmonds - oba si připsali gól a jednu asistenci.
3 HVĚZDY ZÁPASU:

3. Jakub Voráček (1+1)
2. Ryan Callahan (2+1)
1. Rick Nash (2+0)
60:00
59:40
Lundqvist ještě na závěr utkání předvádí famózní zákrok, při kterém vytáhnul puk po otočení se v brankovišti!
59:02
Callahan dobře kotouč vyvezl a ušetřil tak několik cenných sekund.
58:42
Letci kombinují v útočném pásmu.
58:07
Ilja Bryzgalov odjíždí na střídačku, Flyers to zkouší v šesti.
57:06
Stejně jako Hartnell dopadl i Stu Bickel na straně druhé. Jeho důvod je ale přesně opačný - Bickel totiž ze střídačky strkal do Hartnella na ledě.
57:06
Scott Hartnell dostává trest do konce utkání za strkání do hráčů soupeře na střídačce.
55:31
Flyers se dostali do postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.
54:22
Hosté jsou v plném počtu.
54:12
Hru přerušuje nahrávka rukou.
53:21
Philadelphia se osvobozuje vyhozením puku.
52:42
Do šance se ale teď dostávají hosté! Tvrdou střelu od modré čáry vyrážečkou blokuje Lundqvist.
52:22
Letcům nevydržely nervy a tak se snažili alespoň vyvolat potyčku. V ní byl nejaktivnější Scott Hartnell, který také dostává dvě minuty. Uvidíme tedy další power play Jezdců.
51:42
Poprvé v zápase tu máme dvoubrankové vedení! Derek Stepan vyvážel po křídle puk, ale viděl plně rozjetého RICKA NASHE, který po obdržení přihrávky uháněl sám do brejku. Ten bývalý kapitán Columbusu proměnil s přehledem kličkou do bekhendu.
50:49
Gagne je zpět na ledě. Domácí si ale ještě předtím připsali dvě větší šance.
50:21
Jezdci se teď o útočné pásmo připravili sami.
49:37
Hosté se osvobozují, vyhazují a jdou střídat.
48:49
Simon Gagne je vyloučený za držení hokejky Steva Emingera.
48:34
J. T. Miller se zajímavě uvolnil přes obránce a následně vypálil. Svou střelou ale minul branku.
47:42
Voráček v přečíslení tři proti dvěma hledal pasem Clauda Girouxe, ale kapitán Flyers netrefil puk a promáchl.
46:19
Anton Stralman se vydal na útočný výlet, který zakončil střelou na Ilju Bryzgalova. Ruský brankář ale střelu viděl, takže bez problémů zakročil.
45:45
Po buly v útočném pásmu hostů a jejich následné střele puk po teči vletěl Marcu Staalovi přímo do oka. Alternativní kapitán Rangers se okamžitě složil k zemi, ale nakonec s krvácejícím zraněním odjel do kabin sám.
45:41
Scott Hartnell vystřelil z pravé strany, ale Lundqvist jeho pokus lapil.
45:24
Jezdec Darroll Powe se snažil puk vyhodit po hrazení, ale od něho se kotouč odráží mimo hřiště.
44:27
Callahan s Millerem zavezli puk do útočného pásma, díky čemuž mohl následně od modré pálit Dan Girardi. Jeho střelu ale Bryzgalov s přehledem vyrazil.
42:50
Gól! Jezdci udeřili zčistajasna a získávají vedení na svou stranu! Po pravém křídle vyvážel puk ze své třetiny RICK NASH, který po přejetí do útočného pásma nic zbytečného nevymýšlel a raději přesně zakončil mezi Bryzgalovo tělo a vyrážečku.
42:33
Voráček pálil zápěstím zprava. Po jeho střele Letci ještě doráželi, ale taktéž neúspěšně.
42:01
Icing domácích. Bude se vhazovat v jejich obranném pásmu.
41:05
Přečíslení tří hráčů proti dvěma zakončoval za Rangers J. T. Miller, ale bohužel pro domácí jen do boční sítě.
40:01
Třetí část začne přibližně v 03:30.
Druhá třetina se od první nelišila v tom, že ani jeden tým nepřevzal výraznou kontrolu nad celým průběhem třetiny, ale o pozici silnějšího se dělili rovným dílem. O tom vypovídá i počet střel - 6:6.
40:00
38:19
Kimmo Timonen chtěl po nahrávce na modrou čáru pálit, ale touš mu lehce sjel a finský bek se tak ocitl v ofsajdu.
37:29
Brian Boyle možná naslepo nahazoval puk křižně skrz Bryzgalovu bránu, ale nechybělo mnoho, a z trefy se mohl radovat Marián Gáborík.
37:13
Trenér Rangers John Tortorella si vybírá oddechový čas.
37:13
Zakázané uvolnění domácích.
35:17
Flyers byli blízko třetí brance! Několik hráčů se snažilo stínit, či dorážet v prostoru před Henrikem Lundqvistem, ale švédský elegán dlouho odporoval. Nejaktivnější byl Simmonds, jemuž nechybělo mnoho k tomu, aby se mohl radovat ze své druhé branky večera.
34:49
Sérii šancí teď Letci opět dvakrát vyhazují puk na zakázané uvolnění.
34:26
Bíle odění hokejisté začínají mít převahu.
33:49
Philadelphia se dostává do ofsajdu.
31:56
Po reklamní přestávce si domácí utvořili souvislý tlak, který byl podpořen několika šancemi. Tu největší měl Marián Gáborík, který nebezpečně pálil zleva po nahrávce od Antona Stralmana.
30:34
S několika dobrými šancemi na obou stranách se probudilo nejen publikum v hale, ale také samotní hokejisté - ti teď kromě tempa zvýšili také frekvenci soubojů kolem mantinelů, čehož si diváci taktéž cení.
30:34
Puk se pohyboval kolem brankoviště Jezdců, takže ho Lundqvist intuitivně přikryl a hru přerušil.
29:15
A další velké šance! Nejdříve Derek Stepan posílal zpoza branky překrásnou nahrávku Ricku Nashovi, ale ten podobný pas nečekal, takže nezakončil. Na druhé straně si pak Lundqvist musel poradit s dělovou ránou, kterou vyslal jeden z hráčů soupeře.
27:58
Marián Gáborík pálil tvrdou dělovku z levé strany, ale Bryzgalov vytáhl parádní zákrok lapačkou, kterou projektil vyrazil!
27:31
Philadelphia se dostává do ofsajdu a následuje reklamní pauza.
27:12
Další z nevýrazných momentů, kdy se toho na ledě příliš neděje.
25:56
Letci se usadili v útočném pásmu a několikrát dokonce zakončili. Lundqvist se svou obranou si ale se všemi trablemi poradil.
25:03
24:21
Domácí sice jsou během power play v útočeném pásmu, ale jsou dost statičtí.
23:03
Bruno Gervais obdržel dvě minuty za hákování. Rangers tak budou mít příležitost přesilové hry.
21:40
Jezdci se dostali do zajímavého přečíslení čtyř proti třem. Del Zottova střela ale skončila na chránicích jednoho z bránících hráčů.
20:32
Carl Hagelin se zkoušel obtočit kolem branky, ale neúspěšně.
20:07
Philadelphia vyhazuje přes všechny čáry.
20:01
Druhá třetina začne přibližně ve 02:38.
Máme za sebou prvních dvacet minut velmi zajímavého hokeje. Tempo hry i šance se střídaly jako jarní počasí, ale jedno je jisté -- útoky zatím předčily obrany. Diváci totiž viděli pouze 14 střel (8:6 pro Philadelphii), ale zato hned čtyři branky - po dvou na každé straně. Za domácí se jako správný kapitán dvakrát prosadil Ryan Callahan, kdežto Flyers rozveselila hlavnědvojice Simmonds - Voráček.
20:00
19:31
A Rangers mohli v poslední minutě první periody dokonce otočit! Po více dobrých střelách tomu byl nejblíže na brankovišti bojující Rick Nash, ale kanadský útočník trefil jen beton svého ruského soka.
19:19
Tak to byla lahůdka! Kapitán domácích RYAN CALLAHAN svým druhým gólem v zápase zařídil srovnání, když se protáhl kolem padajícího Timonena po levém křídle, aby další kličkou zasunul puk za Ilju Bryzgalova!
18:48
A celá situace se opakuje znovu. Následuje tedy další buly po levici Bryzgalova.
18:35
Již několikáté zakázané uvolnění hostí.
17:07
Philadelphia bleskově využívá druhou přesilovku a otáčí stav utkání! Akci založil Wayne Simmonds, který puk podržel v rohu a nezazmatkoval. Díky tomu si mohl všimnout do středu sjíždějícícho JAKUBA VORÁČKA, který nadvakrát puk propasíroval za Lundqvistova záda.
16:53
A máme tu další přesilovku pro hosty. Tentokrát se proti pravidlům provinil kapitán Rangers Ryan Callahan.
15:37
Opět tu máme hluchý úsek, který je vyplněn hlavně dobrou obranou a mnoha nepřesnostmi při práci s pukem.
14:23
Hosté v postavení mimo hru.
14:06
Blueshits se povedlo v oslabení ujet do přečíslení! Michael Del Zotto ale střelu z mezikruží nezamířil mezi tři tyče.
13:44
Jezdci zásluhou Darrolla Powa vyhazují.
13:06
Po několika výtečných nahrávkách se na pravm křídle objevil úplně volný Jakub Voráček! Český rodák ale na Lundqvista nevyzrál.
12:33
Rick Nash se v přetlačované o puk zavěsil za Jakuba Voráčka. Od sudích proto obdržel dvě minuty za držení.
11:20
Dlouhý úsek bez palby na branku ukončil Michael Del Zotto, který od modré čáry vyslal propagační střelu směrem Ilju Bryzgalovi.
10:58
Madison Square Garden je teď svědkem méně záživného hokeje, protože oba týmy především dobře brání střední pásmo. Když už se někomu povede dostat se do útoku, jeho průnik skončí bez střelby.
09:49
A druhý tým pro změnu posílá kotouč na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Iljou Bryzgalovem.
09:39
Jezdci v ofsajdu.
08:39
Vyrovnávací branka hosty evidentně nabudila. Hráči totiž teď napadají až za brankou soupeře.
07:18
A i Philladelphia využívá své první početní výhody večera! Po několika dobrých nahrávkách se mezi roztaženou obranou Jezdců prosadil WAYNE SIMMONDS, který na brankovišti ztečoval střílenou přihrávku do poloodkryté branky soupeře.
07:06
Flyers se dobře usadili v pásmu a kombinují.
06:50
Rozhodčí si u střídaček všimli faulu newyorského Stua Bickela. Ten se sice hodně zlobí, ale svému dvouminutovému trestu se ani přesto nevyhne. Philladelphia si tak po komerční přestávce zahraje svojí první přesilovku večera.
05:54
Do svého útočného pásma se teď pro změnu podívali zase Jezdci. Ti však vystřelit nedokázali.
04:35
Flyers nepříjemně nahazovali puk přes několik těl od modré čáry. Henrik Lundqvist ale ukázal dobrý přehled.
03:06
Flyers jednou střelou ohrozili Henrika Lundqvista. Teď je ale hra přerušená a pokračovat se bude vhazováním v obranném pásmu domácích.
01:30
A power play byla využitá téměř okamžitě! Jezdci vyhráli ve středním pásmu souboj u mantinelu, díky čemuž mohla dvojice Derek Stepan - RYAN CALLAHAN ujet do přečíslení. Druhý jmenovaný pak měl po nádherné nahrávce prvního pozici jednoduchou.
01:09
Gáboríkovu dorážku chtěl dorážet Ryan Callahan, který byl při své snaze zahákovaný Timmonenem. Následuje přesilovka pro Rangers.
01:06
Z přečíslení tří proti dvěma pálil Marián Gáborík!
00:43
Braydon Coburn a po něm i Kimmo Timmonen pálili od modré, ale ani jeden netrefil branku.
00:10
Letcům nevyšel hned první pas. Puk projel až na zakázané uvolnění.
00:01
Utkání začne během pár chvil.
Za Rangers nakonec nenastoupí první centr Brad Richards. Ten by mohl mít zdravotní problémy poté, co ho v minulém zápase nečistě narazil hlavou na hrazení buffalský Patrick Kaleta. Místo něho Jezdci z farmy povolali Michaela Haleyho.
Dobrý den, vítejte u onlajnu ze zápasu mezi domácími New York Rangers a hostujícími Flyers z Philadelphie.

NEW YORK RANGERS:
Newyorští hokejisté v létě získali výměnou dnes již bývalého kapitána Columbusu Blue Jackets, Ricka Nashe. Celková jednička draftu roku 2002 se na Manhattanu chytla a vede s bodování týmu i přesto, že zmeškala čtyři zápasy kvůli zranění. A právě tyto čtyři zápasy Jezdci prohráli. Po jeho návratu se ale Rangers dokázali zvednout a vyhráli dva zápasy v řadě. Vyhrají dnes v noci i potřetí?

PHILADELPHIA FLYERS:
Po tragickém vstupu do sezóny se Letci začínají pomalu dostávat do ráže. Momentálně osmý celek Východní konference z posledních sedmi utkání opouštěl led jako vítěz pětkrát, přičemž stejně jako Jezdci budou dnes v newyorské MSG usilovat o třetí triumf v řadě. Tým kouče Petera Lavioletta letos táhne především Jakub Voráček, který s 9 góly a 16 nahrávkami vede svůj tým v obou zmíněných kategoriích.

Od 01:30 našeho času začne třetí letošní střetnutí dvou rivalů z Atlantické divize. V prvním vzájemném měření sil vyhráli poměrem 2:1 Letci, ale body z druhého utkání pro sebe po stejném výsledku uzorpovali Rangers. Kdo bude šťastnější po zápase dnešním?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.