Pokud Lev Praha vyhraje, Slovan dostane CSKA Moskva. Zda to tak nebude, utká se s Dinamem Moskva. Tak uvidíme, koho slovenský zástupce v této soutěži nakonec dostane do vyřazovacích bojů. Pro dnešek je to vše, přeji hezký zbytek neděle.
A to je také poslední informace z tohoto zápasu. Slovan prohrává poslední kolo základní části 3:1, vadit mu to však příliš nemusí, play-off má jisté. Utkání se rozhodovalo ve druhé třetině, kdy Karsuns překlopil vedení na stranu Slovanu, ve třetí části jistil výsledek Johnson. Riga bude hrát skupinu o "udržení", ale v této lize se samozřejmě nesestupuje, takže to není pro nováčka žádná tragédie.
60:00
59:46
Duel sleduje 5770 diváků.
59:40
Utkání se dohrává, už se nic nestane.
58:51
Fanoušci Dinama oslavují vítězství, v hale je kulisa velice bouřlivá a také se o ni přičinili fanoušci Slovanu.
58:36
Dotek puku slovenské střídačky, hra je přerušena.
58:06
Ohlášeny poslední dvě minuty pravděpodobně zápasu.
57:37
Následně se Slovan usadil v útočné třetině, času už však mnoho nemá.
56:38
Vhazování v útočném pásmu domácích.
55:58
Snížit mohl Šťastný, který si nabruslil z levého kruhu, ale šikovná teč končí těsně mimo.
55:55
Riga právě vstřelila branku!
Je pravděpodobně rozhodnuto. Riga je v tomto zápase lepším týmem a třetí gól je toho důkazem. Před Janusem poskakoval kotouč, toho si všiml JAMIE JOHNSON a dopravil puk do sítě. Asistence: Vitalijs Pavlovs, Rodrigo Lavins.
53:26
Šest minut do konce základní hrací doby a hraje se u brány Januse. Ovšem na druhé straně pálil Juraj Mikúš a Jučers ramenem vytahuje puk nad svou klec.
52:39
51:58
První minuta přesilovky pryč, hosté vyhazují.
51:07
Karsunsova rána končí u Januse, teď si Slovan může oddechnout. Hostující brankář je v ohni střel a má co dělat, aby potřetí neinkasoval.
50:26
Patálie Slovanu nekončí, Mojžíš narazil na mantinel Bicevskise a ten rovnou putuje do kabin. Pro něj utkání skončilo, leduje krk a putuje na ošetřovnu.
50:00
Deset minut před koncem měl další tutovku Meija, jenž si najel až před Janusovu bránu a trestuhodně zahazuje tuto obrovskou šanci Rigy.
48:28
Indrasis a Szczechura v obrovských šancích, ale Jaroslav Janus uhájil své stanoviště. Slovan už hodně vysunul obranu a tak pouští soupeře do rychlých brejků.
47:27
Hraje se ve středním pásmu a domácí bojují o další šanci. Tu nakonec přetrhl Sersen.
46:41
Fanoušci Slovanu si nejen v hale, ale i doma u svých monitorů přejí vyrovnání, ale stále se svěřencům Rostislava Čady nedaří překonat výborně chytajícího Jučerse.
45:58
Domácí jsou v pěti, nicméně Roman Kukumberg vypálil tvrdou bombu, znovu si jistý lotyššký brankář připisuje kvalitní zákrok.
45:26
V závěru přesilovky krotil nahozený kotouč Bližňák a Jučers se roztáhl v brankovišti a poskakují puk uklidil pod betony.
44:40
Riga hraje v obraně perfektně a vyhazuje přes všechny čáry.
44:27
Slovanu ani tentokrát přesilovka vůbec nejde.
43:58
Sersen faulován Bukartsem, podražení a dvě minuty.
43:17
Redlihs málem překvapil Januse takovou utajenou střelou mezi bekem, ale slovenský brankář ukazuje v letošní sezóně velké věci. Ne náhodou si ho trenér Vůjtek vybral do reprezentace.
43:00
42:46
Hudáček chystal pokus pro Svatoše, ten se ale ke střele nedostal. Poté v závěru přesilovky střílel Mojžíš, leč jeho rána byla sražená.
41:39
Jenže Riga se dokázala osvobodit.
41:26
Až teď se Slovan usadil v pásmu a snaží se vytvořit si klasický zámek.
41:05
Puk je mimo dosah Jučerse.
40:58
Martins Karsums vyloučen za nedovolené bránění. Slovan si zahraje přesilovku.
40:38
Zatím to vypadá, že Slovan by mohl narazit v play-off na Dynamo Moskva. Vše tomu nasvědčuje.
40:01
Střely na bránu po dvou třetinách 14:14.
Poslední třetina začíná v 17:34.
Je za námi druhá třetina, ve které byla lepší Riga. Ta zásluhou Karsunse vede 2:1. Slovan toho moc nevymyslel a musel se neustále bránit. Díky Janusovi se další branka v síti nekonala. Pokud chce Slovan v tomto zápase bodovat, musí změnit především styl bruslení a pohyb. Z tohoto pohledu je to hodně vlažné.
40:00
39:51
Tak ještě Janus podržel Slovan po tvrdé střele Johnsona, který byl v dobré pozici.
39:38
Už se asi nic nestane, třetinu Dinamo dohrává v klidu.
39:00
Minuta do konce druhé dvacetiminutovky a vhazování před Janusem.
38:16
A pak samozřejmě poslední třetinu, ta druhá se dohrává zatím ve středním pásmu.
37:17
Střela z první a autorem byl po buly Libor Hudáček. Jučers si připsal výtečný zákrok, asi nejdůležitější v této třetině. Slovan mohl vyrovnat, ale nestalo se tak. Ještě na to má dvě minuty.
36:56
Janus byl dobře přitesán ke své levé tyči a nenechal prostor k zakončení Pavlovsovi.
36:30
Nahození od modré čáry měl na svědomí Karsums, ale nebyl to přesný pokus. Jeho nápad nikdo z domácích hráčů nepochopil.
35:37
Tomáš Mikúš střílel po dlouhé době z mezikruží a Jučers vyráží před sebe, kde urychleně odpaluje Sotnieks.
34:48
Zatím je Riga ve vedení zaslouženě. Je vidět, že se hráči baví dobrým hokejem a potěší tak v závěru sezóny své fandy.
33:57
Bratislava je znovu pod tlakem, Sigalet se Sersem musí hlídat Bukartse s Džerinsem, kteří dotírali na Januse. Ten nakonec předvedl několik výborných zákroků, včetně jednoho vleže. Musel zalehnout kotouč a celou situaci vyřešit. No, Slovan se stále hledá a může být rád, že neinkasoval potřetí.
32:26
Milan Bartovič střílel z mezikruží a Jučers má puk v lapačce. Komerční pauza a po ní vhazování po jeho levici.
31:26
Slovan se nemůže dostat do útočného pásma, Dinamo zatáhlo ve své obranné třetině závoru.
30:36
Polovina zápasu za námi a Slovan musí nutně zabrat, pokud tento zápas bere jako generálku na play-off. Riga si po vedoucím gólu dělá co chce.
29:28
Slovan mohl vzápětí odpovědět, ale Štajnochova střela a poté Lipianského dorážka nekončí vyrovnáním.
28:26
A teď bude trenér Slovanu ještě víc naštvaný, protože Riga využívá přesilovku. MARTINS KARSUNS vypálil od modré čáry a trefil prostor nad lapačkou Januse. Ten toho asi mnoho neviděl a domácí se dostávají do vedení. Asistence: Krisjanis Redlihs, Kristaps Sotnieks
27:38
Juraj Mikúš fauloval Johnsona a je tu přesilovka Dinamo Rigy. Rostislav Čada je z tohoto verdiktu hodně rozloben.
27:16
Je zde komerční přestávka a je přes zvukové mikrofony slyšet mohutné Slovan, Slovan!
26:58
Porejs v klidu rozehrával od své brány a posílal do úniku Indrasise, ten ale na kotouč nedosáhl a byl odpískán icing.
26:26
Opět se hraje tato třetina velice rychle, moc se nepřerušuje.
25:01
Rize už o moc nejde, předvádí bezstarostný hokej, který diváky může bavit. Nyní vyhrál buly Bukarts a na modré pálil nebezpečně Sotnieks, Jaroslav Janus vyráží betony do ochranné sítě.
24:05
Libor Hudáček málem překvapil Jučerse, ten ale byl ve svém stanovišti pozorný.
23:28
Slovan možná dostal v šatně od brněnského rodáka Rostislava Čady co proto a hráči najednou lépe bruslí a předvádí ofenzivní hokej.
23:15
Kytnár svedl souboj s Cipulskisem a ten vzápětí vyhazuje kotouč ven z pásma. Dinamo ve druhé třetině působí hodně vlažně.
22:37
Poté se hra přerušila pro postavení hráče v brankovišti.
22:28
Poté zpoza brány hledal Miklík spoluhráče Vondrku, ten se ke kotouči nedostal.
21:03
Obrovská šance Michela Miklíka, jenž upaloval od modré čáry sám na bránu a chtěl udělat Jučersovi blafák, ale nedokázal dostatečně zvednout puk. Nejproduktivnější hráč Slovanu si tak bodovou sbírku nerozšíří.
20:58
Puk se na chvíli odstěhoval před Januse, ale bylo pískáno zakázané uvolnění.
20:37
Jde do druhé části, ihned střílel Sigalet, ale nepřesně.
20:01
Je za námi první třetina, která byla hodně rychlá a svižná. Skóre otevřel ve třetí minutě Sersen z přesilovky, radost Slovanu však vydržela pouze dvě minuty, kdy Januse překonal Bukarts. Od té doby bylo Dinamo lepší a jen díky Janusovi se stav neměnil. Bratislavští se spoléhali na rychlé brejky, ale moc se jich neurodilo. Tolik první část hry, druhá startuje v 16:45.
20:00
19:30
Poslední vteřiny první třetiny a český obránce Mojžíš výborně tělem odclonil Bukartse.
18:50
Fanoušci Slovanu jsou pořádně slyšet, dle oficiálních zpráv je v Lotyššku na 400 diváků.
18:26
Hraje se dlouho bez přerušení, Slovan konečně také zahrozil. Kytnár střílel z levého kruhu a Jučers chytá.
17:06
Jan Tabaček vyváží kotouč, ale musel znovu s pomocí Januse řešit tak domácích. Především Meija z hranice kruhů švihem pálil těsně vedle.
16:27
Do konce třetiny necelé tři minuty a poslední pasáž hry patří jednozačně Rize.
15:15
Znovu zahruzil kapitán Karsums a Janus musí řešit nepříjemné situace. Slovan je pod velkým tlakem a má co dělat, aby neinkasoval.
14:30
Po další komerční pauze vhazování před Janusem.
13:21
Ve čtyřech se hraje velice rychle. Na obou stranách jsou šance.
12:40
Slovan musí dávat pozor na útoky domácích, poslední dobou Riga vystrkuje růžky. Karsums byl před Janusem, ale neuspěl. Pak to zkusil Hudáček, jeho ránu srazil do bezpečí Cibulskis.
12:26
Komerční přestávka a po ní se bude hrát 4/4. Vyloučeni Šťastný a Galvinš.
11:20
Ránu od modré čáry vyslal Mihálik a Jučers toho mnoho neviděl. Měl velké štěstí, že podruhé neinkasoval.
11:17
Technický přestupek, respektive ofsajd Slovanu.
10:48
Bartovič s Bližňákem se dostali do tlaku a zakombinovali velice dobře. Jěště se ke kotouči dostal Sigalet, jehož střelu Jučers kryje.
09:45
Zatím sledujeme svižný hokej, plný šancí a osobních soubojů. Na Slovanu je vidět, že hraje uvolněně, přeci jen, už má svůj cíl splněn.
09:30
Už toho času moc nezbývá, Riga bude každou chvíli kompletní.
08:37
Riga se zatím dobře brání, druhá přesilovka Slovanu příliš nejde.
07:49
Marek Svatoš si vykoledoval faul, Bukarts hákoval.
06:36
Opět bylo před Janusem hodně veselo, ale Johnson neuspěl. Na druhé straně Miklík hledal Lipianského, ten ale také před Jučersem nedokázal zvednout kotouč.
04:37
Je vyrovnáno, dlouho Slovanu vedení nevydrželo. Odražený kotouč v rohu kluziště si vzal ROBERTS BUKARTS, který využil nepozornosti obrany hostů a sám u Januse zakončil mezi jeho betony. Asistence: Krisjanis Redlihs.
02:48
Slovan právě vstřelil branku!
Je tu úvodní gól zápasu. MICHAL SERSEN využívá přesilovku. Nejprve od modré pálil Miklík a pohotový Sersen byl sám mezi a zakončil naprosto přesně. Asistence: Michel Miklík, Juraj Mikúš.
02:15
Pavlovs vypálil na Januse a ten vše viděl. Perfektní zákrok vytáhl slovenský gólman. Navíc tam byl nedovolený zákrok právě Pavlovse.
01:45
Domácí nastoupili v hodně okleštěné sestavě, dohromady dali pouze tři formace.
01:15
Pokračuje se ve hře, přestože se kotouč ocitl na síťce, Kukumberg uzmul puk a ihned zaměstnal Jučerse.
00:51
Indrasis vypálil od modré čáry a Jaroslav Janus chytá. Na druhé straně operuje Bartovič.
00:37
V zápase, kde o moc nejde, začíná v útoku Slovan. A hned vypadl kotouč do hlediště.
00:01
Halou zní obě státní hymny, za pár chvil utkání začíná.

Dinamo Riga: Jučers (Tellqvist) - Redlihs, Porejs, Sotnieks, Galvinš, Cibulskis, Lavinš - Karsums, Szczechura, Indrasis - Meija, Bukarts, Džerins - Pavlovs, Skvorcovs, Johnson - Biezais, Bicevskis. Trenér: Artis Abols.

HC Slovan Bratislava: Janus (Konrád) - Sigalet, Sersen, Mojžíš, Tabaček, Mihálik, Štajnoch, Šťastný, Preisinger - Vondrka, J. Mikúš, Miklík - Bartovič, Bližňák, Kukumberg - Hudáček, Lipianský, Svatoš - T. Mikúš, Kytnár, Daňo. Trenéři: Rostislav Čada, Svatopluk Číhal.

Rozhodčí: Anisimov, Šenijov - Alošin, Ivanov.
Co se vzájemných zápasů týče, naposledy se tyto celky střetly v září na ledě Slovnaft Areny. Tenkrát Dinamo Riga urvalo vítězství až po nájezdech. Bod si Slovan připsal díky gólu Michala Miklíka z šestapadesáté minuty zápasu.
Duel Slovanu a Rigy se tím pádem dá označit jako generálka na ostré souboje play-off, které na Bratislavu se startem vyřazovacích bojů za nedlouho čekají. Účast v nich si slovenský tým zajistil již po zápase v Doněcku a utkání na ledě Dinama odehrát poměrně v klidu.
Poslední zastávkou na venkovním tripu bratislavského Slovanu, jak již bylo zmíněno, bude Riga. Hlavní město Lotyšska má již budoucnost zpečetěnou, z poslední příčky Západní konference se může se sezónou rozloučit, jelikož do další části nepostupuje.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Dnes budeme společně sledovat utkání ruské Kontinentální hokejové ligy mezi domácím Dinamem Riga a Slovanem Bratislava. Oba kádry tímto duelem ukončí dvaapadesátizápasovou základní část.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.