Přenos se aktualizuje automaticky

Já se s vámi loučím, přeji hezký zbytek večera.
Statistiky po 3. třetině:
Střely: 10:7 (34:29)
Vhazování: 11:9 (34.39)
Nejvíce času na ledě:
SBA: Michal Sersen - 8:48
LEV: Jiří Novotný - 7:03
Nejvíce času na ledě v celém utkání:
SBA: Michal Sersen - 25:31
LEV: Jakub Nakládal - 20:22
Nejlepšími hráči duelu byli vyhlášeni obránce Nathan Oystrick za Pražany a za bratislavský celek zadák Michal Sersen.
Máme za sebou čtvrté česko-slovenské derby mezi Slovanem Bratislava a Lvem Praha. Vůbec poprvé v celé sezóně vychází ze vzájemného zápasu lépe Lev Praha, který získává cenné tři body v boji o play-off. Zápas v 58. minutě rozhodl lotyšský reprezentant Martins Cipulis, který zůstal před Janusem trestuhodně zapomenut, a svou třetí brankou v dresu Lva zařídil Pražanům tříbodové vítězství.

Naopak tým kouče Rastislava Čady si bude muset na svůj definitivní postup do play-off ještě počkat. Lev tedy ve vyprodané Slovnaft aréně ve strhujícím střetnutí vítězí 5:4 a připisuje si třetí výhru v řadě.
60:00
Konec zápasu.
59:57
Je zřejmě definitivně rozhoduto. Sami Lepistö byl faulován Peterem Ölveckým (SBA). To znamená, že se hra přesune do pásma Slovanu a Janus bude muset zpět do branky.
59:40
Petr Vrána mohl trefit prázdnou klec, ale nechtěl riskovat zakázané uvolnění, a proto pouze zavezl kotouč do útočného pásma, kde šetří cenné vteřiny.
59:24
Janus je na střídačce, Slovan je v šesti!
59:18
Slovan si bere time-out!
59:01
Velký závar před Pöpperleho brankou! Jednička Lva ale dokázala za pomoci svých spoluhráčů uhájit brankovou čáru!
58:30
Dopředu uháněl Miklík, kterému se nabízel Bartovič. Druhý jmenovaný se ale díky dobré defenzivní práci Lva ke kotouči nedostal.
58:15
Hra se po dalším icingu domácích vrátí před Januse.
58:01
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:59
Po zakázaném uvolnění Slovanu se vhazuje před Janusem, Lev se bude snažit udržet kotouč co nejdéle daleko od branky Tomáše Pöpperleho.
57:30
Lev Praha právě vstřelil branku!
MARTINS CIPULIS dává na 5:4! Lotyšský útočník zůstal naprosto nehlídaný před Jaroslavem Janusem, Hossa na něj poslal puk a Cipulis z první posílá Lev do vedení! Možná klíčová branka pro Lev v boji o play-off. Asistence: Marcel Hossa.
56:45
Bartovič se snažil prosadit proti trojnásobné přesile pražského celku. Bartovičovi se ale i tak podařilo vystřelit, Pöpperle chytá.
56:07
Richard Gynge naservíroval puk na modrou čáru, kde byl připravený Danielsson. Jeho rána je ale zblokována do rohu kluziště.
55:20
A nemění se ani po velké šanci Miklíka! Tomu posunul puk Bližňák, a i když byl Miklík před Pöpperlem sám, nedokázal kotouč procedit do sítě!
55:01
Sigalet vyslal na Pöpperleho branku nebezpečný projektil, skóre se však po této střele nemění.
54:15
Petr Vrána od levého hrazení hledal Michala Řepíka! Puk se od Řepíkovy hole snesl do vzduchu, kdyby spadl na Janusova záda zřejmě by to byl gól, puk je ale pouze "střeše" Janusovy branky!
53:42
Špatná rozehrávka Danielssona našla pouze hůl Michala Sersena, který posílá puk zpět za branku Pöpperleho. Oba celky střídají.
53:20
Propagační nahození na Jaroslava Januse zajistilo Lvu alespoň vhazování před brankou Slovanu.
52:41
Na druhou stranu teď ale spěchala dvojice Svatoš - Bartovič. Výborně však proti nahrávce Marka Svatoše zasáhnul Sami Lepistö.
51:38
Další snad ještě větší šance pro švédského forvarda Richarda Gyngeho! Tentokrát mu nabíjel Mikuš, ovšem Gynge poloprázdnou branku netrefil!
51:04
Moc dlouho se v útoku domácí neohřáli. Hned se totiž Lev dostal do útočného pásma a Janus musel vytáhnout výborný zákrok proti Gyngemu, který se otočil kolem branky!
50:24
Nakládalova střela po buly nebyla moc důrazná, proto s ní neměl Janus žádné problémy. Puku se zmocnili domácí, kteří míři dopředu.
50:19
Zakázané uvolnění po nepřesné rozehrávce Slovanu. Díky komerční přestávce si však svěřenci kouče Rostislava Čady budou mít možnost odpočinout.
49:42
Ani jeden z celků by se nyní nerad dopustil nějaké zbytečné chyby, proto se hraje hlavně z pozorné obrany.
48:58
Lev Praha hraje v plném počtu, kanadský obránce Nathan Oystrick je zpět na ledové ploše.
48:48
Vondrkova rána jen těsně minula branku Tomáše Pöpperle!
48:23
Bartovičovo nahození na branku nemířilo, a tak se mohl dopředu vydat Hossa společně se Surovým. Druhý jmenovaný poté přízemní střelou prověřil pozornost Jaroslava Januse.
47:54
Mezi kruhy se ke střele dostal Milan Kytnár, avšak dalším spolehlivým zákrokem Pöpperle drží nerozhodný stav.
47:10
Lev už je ve čtyřech, Ondřej Němec na ledě.
46:58
Je tu další vyloučení pražského Lva a to je velká nepříjemnost pro svěřence Václava Sýkory. Lev bude hrát ve třech. Na trestnou lavici míři Nathan Oystrick (LEV).
46:25
Nyní se dokonce domácí celek provinil zakázaným uvolněním, v pozoru tedy bude must být Janus, před kterým se bude vhazovat.
46:03
Slovanu se zatím nedaří dostat se do útočné třetiny, zatím asi nejhorší přesilovka v podání Belasích.
45:27
Juraj Mikuš to udělal velmi chytře, nastřádal pár cenných vteřin. POté vyhodil puk až za Janusovu branku.
45:10
Je tu další vyloučení pražského Lva. Ondřej Němec (LEV) dostává dvě minuty za podražení a následuje už pátá přesilová hra pro Slovan.
43:58
Na druhé straně se do velké šance dostal Svatoš, který do předbrankového protoru dostal nahrávku od Kytnára. I Pöpperle se teď zaskvěl!
43:40
Další šance Marcela Hossy, která tentokrát byla ještě nebezpečnější. Ovšem i nyní brankářská jednička Slovanu obstála!
43:02
Hned po buly vyzkoušel Janusovu pozornost Marcel Hossa, domácí brankář ale při této zkoušce obstál.
42:59
Tomáš Mojžíš nerozehrál, tak jak si představoval. Píská se zakázané uvolnění a hra se přestěhuje znovu před Janusovu klec.
42:27
Nepříjemá střela, kterou zřejmě Janus moc neviděl, naštěstí pro něj ale tento projektil mířil úplně mimo branku.
42:00
Danielsson si nahodil puk do útočného pásma, který si následně dokázal také vybojovat. Lev se drží v pásmu Slovanu.
41:18
Další projektil vyslal na branku Lva zkušený útočník Marek Svatoš, Pöpperle, který dnes dostal přednost před Štěpánkem, ale jeho ránu chytá.
41:12
Ani tahle přesilovka tedy není využita, Švéd Danielsson je zpět na ledové ploše.
40:30
Nyní už ale Pöpperleho zaměstnal Michal Vondrka, jenž se prezentoval tvrdou ránou z levého kruhu. Pöpperle tuto ránu ale s poklidem likviduje ve své výstroji.
40:17
Slovan pokračuje ve své přesilovce, avšak první snaha o proklouznutí do třetiny Lvů skončila hned u modré čáry.
40:01
Začala třetí třetina.
Třetí část začne přibližně v 18:49.
Statistiky po 2. třetině:
Střely: 15:10 (24:22)
Vhazování: 10:14 (23:30)
Nejvíce času na ledě:
SBA: Michal Sersen - 8:50
LEV: Jakub Nakládal - 8:01
Je za námi už čtyřicet minut česko-slovenského derby. Nebyl to už takový gólvý uragán jako v první části, k vidění totiž v prostřední dvacetiminutovce byl jen jeden gól. O ten se postaral v 38. minutě Libor Hudáček, který srovnal stav utkání na 4:4.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:45
Patnáct vteřin před koncem druhého dějství vyslal na Pöpperleho ránu Michal Vondrka. Strážce pražské svatyně je pozorný a střelu chytá.
39:12
Slovan bude hrát ještě před koncem první části hrát početní výhodu. Na trestnou lavici míři švédský útočník Nicklas Danielsson (LEV).
39:01
Danielsson s Novotným bojovali v rohu kluziště o puk, ten ale nakonec na své hole získali domácí hokejisté.
38:30
Na modré čáře hned po buly napřáhl Ján Tabaček, Tomáš Pöpperle ovšem dokázal jeho trvdý projektil zlikvidovat na své hrudi.
37:15
Slovan právě vstřelil branku!
Je znovu vyrovnáno! LIBOR HUDÁČEK přiložil ruku k dnešnímu galapředstavení! Útočník Slovanu se dokázal vymanit z obětí hostující obrany, zpoza branky vyjel mezi kruhy a bekhendem prostřelil Tomáše Pöpperleho! Asistence: Ján Lipianský.
36:27
Michal Vondrka byl teď tvrdě, avšak čistě, sražen na led Jakubem Nakládalem. Domácí aréna se bouří, rozhodčí ale vidělu celou situaci jinak.
35:48
Peter Ölvecký se chtěl nacpat před branku Lva a udělat Pöpperlemu pořádně horko. To mu však nedovlila hostující obrana. Následná střela z hole Sigaleta byla zblokována do ochranné sítě.
35:06
Lvu se nyní po vyhraném vhazování nepovedlo udržet v útočném pásmu. Následně chtěl puk do útočné třetiny poslat Cipulis, Mojžíš ale kotouč hokejkou srazil do hlediště.
34:40
Tomáš Mikúš zkoušel své štěstí podobným způsobem jako u vyrovnávací branky na 3:3. Tentokrát ovšem jeho pokus bouchl jenom o mantinel za brankou Pražanů.
33:57
Lev Praha se musí z tlaku osvobodit pouze nedovoleným způsobem, a to zakázaným uvolněním.
33:24
A další výborný zákrok Tomáše Pöpperleho! Ján Tabaček objel branku Lva, a poté se střelou z otočky pokusil trefit prostor u pravé tyče hostující klece. Pöpperle ale ucpal všechny mezírky, kudy by puk mohl projít.
33:02
Tomáš Pöpperle musel čelit další nebezpeční akci domácího Slovanu. Nejproduktivnější hráč Bratislavských Michel Miklík totiž na brankáře Lva vyslal z levého kruhu důraznou střelu zápěstím, kterou se následně se spoluhráči snažil dorazit. Pöpperle má však černou gumu ve své moci.
32:36
Milan Kdytnár opouští trestnou lavici, Slovan je v plném poštu.
32:12
Nyní musel Pöpperle čelit nájezdu obránce Michala Sersena, tedy hráče se kterým Pöpperle ještě loni působil v pražské Spartě. Poté se strhla ještě menší potyčka, pokračovat se však bude bez vyloučení.
31:42
Lvům se zatím v přesilové hře moc nedaří, jejich špatná rozehrávka znamená icing.
31:14
V oslabení se do brejku dostal Roman Kukumberg. Jako zakončení zvolil střelu příklepem, puk jen tak tak minul pravou tyč Pöpperleho branky!
30:55
Michal Řepík v předbrankovém prostoru nedokázal ze vzduchu trefit kotouč, kdyby se mu to povedlo, mohlo být pro Januse hodně horko.
30:36
Je tu první početní výhoda pro Lev. Na trestnou lavici odjíždí za sekání Milan Kytnár (SBA).
30:09
Oba trenéři zřejmě o přestávce sdělili svým svěřencům pokyny, že hrát bezhlavou útočnou hru v tak důležitém zápasu nejde. Podle toho taky vypadá druhá část, i když o šance nouze není.
29:02
Marko Daňo se tlačil do dobré příležitosti. Chvíli to vypadalo, že by mohl jít tváří v tvář Pöpperlemu, v tom mu ale obětavým obranným zákrokem zabránil Mikuš.
28:51
Po delší době musel zasahovat také domácí brankář Jaroslav Janus. Tento zákrok pro něho nebyl žádným problémem.
28:29
Ani třetí početní výhoda Slovanu branku nepřinesla, Marcel Hossa už brázdí led Slovnaft arény.
28:10
Michal Vondrka se dostal do dobré příležitosti, Tomáš Pöpperle ale drží Lev ve vedení.
27:34
Miklíkovo nahození, které mělo mířit na Vondrku sbírá jen finský zadák Lepistö v barvách Lva. Ten následně vyhazuje až k Janusovi.
26:57
Tabačkovi se nepodařilo udržet puk v útočné třetině a Lev vyhazuje. Avšak Slovan se ihned nastěhoval zpět do pásma Pražanů.
26:29
Tomáš Mojžíš se dostával do úniku, avšak ještě předtím, než dokázal bývalý bek Lva pořádně zahrozit, nedovoleně ho odstavil Marcel Hossa (LEV). To znamená, že si Bratislava zahraje třetí přesilovku.
26:16
Petr Vrána mohl prokázat svou lepšící se formu, když na hranici brankoviště dostal nahrávku od Němce! Brankář Janus ze svého rukávu ovšem vytáhl parádní zákrok, za který sklízí ovace publika!
25:43
Michal Birner opuští trestnou lavici a Praha je v plném počtu.
25:00
Mário Bližňák se ocitl před Pöpperlem, chtěl puk usměrnit mezi betony pražské jedničky. Brankář Lva ale nedovolil Bližňákovi srovnat.
24:40
Nyní se ale týmu z hlavního města Česka podařilo vyhodit až k Janusovi.
24:10
Velký závar před Pöpperlem dopadl pro Pražany dobře, Slovan avšak nebyl daleko od vyrovnání!
23:56
Puk na Bartoviče neprošel, a tak se Lev osvobozuje.
23:43
Je tu teprve druhé vyloučení zápasu. Michal Birner (LEV) se provinil podražením, a proto má Slovan Bratislava možnost přesilové hry.
23:20
Lev začal druhou třetinu jednoznačně lépe než domácí Slovan! Nyní neměl daleko ke gólu Jiří Novotný, Jaroslav Janus ovšem drží stav 3:4!
23:00
Slovan začíná svou útočnou akci až od své branky.
21:51
Surový našel před brankou Slovanu Martinse Cipulise, který se snažil Januse překonat bekhendovou střelou! To se mu ale nepovedlo, ani následná teč Marcela Hossy si cestu do sítě Slovanu nenašla.
21:24
Milan Bartovič nastartoval své rychlé nohy, tak jak to znají čeští diváci z jeho působení v Liberci. Nyní jeho průnik po pravém křídle marně stíhal Fin Lepistö. Pöpperle si ale s Bartovičovou ránou poradil.
20:18
Hned po nástupu se Lev vydal dopředu. Novotný s Gyngen vybojovali puk v rohu kluziště a druh jmenovaný ho poslal na modrou čáru Danielu Danielssonovi, tomu ale puk přeskočil hůl.
20:01
Začala druhá třetina.
Další část začne přibližně v 17:58.
Statistiky po 1. třetině:
Střely: 9:12
Vhazování: 13:16
Nejvíce času na ledě:
SBA: Jonathan Sigalet - 7:55
LEV: Mikko Mäenpää - 7:39
Mohli jsme si přát lepších úvodních dvacet minut tohoto federálního derby? Asi jen těžko! Hostující Lev Praha se už po dvou minutách dostal do vedení 2:0, když se prosadili Tomáš Surový a Vitalij Karomnov. O čtyři minuty na to ale snížil na rozdíl jedné branky Ján Lipianský. Ovšem netrvalo to ani půl minuty, když dvougólové vedení vrátil lvům Nathan Oystrick. Belasí hnaní vyprodanou arénou ale dokázali srovnat, když se trefili Peter Ölvecký a Tomáš Mikúš. Konečné skóre první části nakonec stanovil až Ondřej Němec, který oku lahodící samostatnou akcí dal gól na 4:3 pro Pražany.
20:00
První třetina skončila.
19:31
Vypadá to, že alespoň poslední minuta první třetiny by se mohla odehrát v poklidu. Ani jeden z týmů se teď neprosadil na své útočné zteči.
19:01
Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:42
Lvům se nepodařilo projít přes modrou čáru do útočného pásma, přesto český tým zůstává i nadále u černé gumy.
18:30
Michal Vondrka prověřil jedovatou střelou pozornost brankáře Tomáše Pöpperleho, ten byl ale na pokus svého krajana připraven.
17:45
Nahození Michala Řepíka si našla jenom domácí obrana, která ihned otáčí hru na druhou stranu.
17:12
Belasí na své útočné steči nebyli úspěšní, proto obrana Lva alespoň na chvíli uklidňuje situaci.
16:23
Domácím hokejistům se nepovedlo rozehrát úplně podle představ. Puk přejel všechny čáry, proto se po zakázaném uvolnění hra přestěhuje zase před Januse.
15:55
Z rychlého kontru zase zaměstnal brankáře Januse slovenský útočník Marcel Hossa, střelou příklepem ale našel pouze připravenou rukavici domácí brankáře.
15:28
Hned vzápětí ale mohl srovnat Miklík! v brankovišti Lva mu chyběl jen kousek k tomu, aby přehodil Pöpperleho beton.
14:58
Lev Praha právě vstřelil branku!
Sedmá branka během první části! To je derby, jak má být! Parádní individuální akcí se prezentoval obránce ONDŘEJ NĚMEC, který obešel kolem hráčů Slovanu jako kolem kuželů a střelou mezi betony Januse vrací Lvu vedení! Asistece: Jiří Novotný, Sami Lepistö.
14:03
Lev je aktuálním stavem pochopitelně zaskočený. Svěřenci trenéra Václava Sýkory se ale chtejí za každou cenu dostat zpět do vedení.
12:49
Slovan právě vstřelil branku!
Bratislavská aréna je zase na nohou! Belasím se podařilo stáhnout dvoubrankovou ztrátu! TOMÁŠ MIKÚŠ uháněl po levém křídle, s ničím se nemazlil a střelou zápěstím vyslal na Pöpperleho branku svižný projektil. Ten si nakonec přes Lepistöeho brusle našel cestu až do sítě! 3:3! Bez asistence.
11:45
Poslední formace Lva si nyní dokázala vytvořit tlak před Janusem, ten ale díky dobré práci svých spoluhráčů z obrany nemusí zasahovat.
10:38
Slovan právě vstřelil branku!
Parádní hokejová podívaná pokračuje! PETER OLVECKÝ si z rohu kluziště vybruslil až na pravý kruh, odkud trefil místo na levým Pöpperleho ramenem. Slovan tedy snižuje na 2:3 z jeho pohledu. Bez asistence.
10:14
Nyní se ale Lvu nepovedlo rozehrát podle představ a píská se zakázané uvolnění.
09:49
Před dotírajícím Richardem Gyngem Janus raději puk ponechal ve své lapačce. Buly po pravici jedničky Slovanu.
09:40
Fanoušci Slovanu mají pověst jako nejlepší v celé KHL. Nyní to dokazují. I když jejich oblíbenci prohrávají o dvě branky, tribuny stále bouří.
09:05
Jiří Sekáč mohl dát už na 4:1! Ondřej Němec na sebe navázal jednoho hráče a puk předkládal Sekáčovi jako na stříbrném podnose, hostující útočník ale v této akci selhal!
08:27
Pöpperle musel vyrážet jedovatou ránu Tomáše Mojžíše, který ještě před nedávnou dobou válčil právě za pražské lvy.
08:00
Po chvíli mohl znovu na rozdíl jedné branky dát domácí forvard Milan Bartovič, Tomáš Pöpperle ale drží puk pod svým betonem!
06:24
Lev Praha právě vstřelil branku!
To je neuvěřitelné, co se děje v bratislavské Slovnaft Areně! Lev se prakticky okamžitě znovu dostává do dvoubrankového vedení! Na střelu NATHANA OYSTRICKA od modré čáry byl Janus krátký. Asistence: Jiří Novotný.
06:00
Slovan právě vstřelil branku!
Strhující úvod zápasu pokračuje dál! Dvojice Lipianský - Hudáček se dostala do přečíslení dva na jednoho. JÁN LIPIANSKÝ viděl, že prostor na nahrávku Hudáčkovi už není, proto se rozhodl bekhendem zakončit. Rozhodnutí to bylo dobré, protože domácí forvard snižuje na 1:2! Asistence: Roman Kukumberg.
05:48
Před reklamní přestávkou prověřil Jaroslava Januse střelou z otočky Michal Birner. Domácí jednička ale s tímto pokusem neměl větší potíže.
05:30
Jakub Nakládal opouští trestnou lavici, Lev první oslabení tedy přežil.
05:10
Lvu se podařilo znovu vyhodit až k brance Slovanu, domácí hokejisté tak musejí začínat až od své klece.
04:30
Michal Vondrka hledal před brankou Lva Sersena, ten byl ale dobře pokryt hostující obranou.
04:01
Mikko Mäenpää se chopil puku a podél mantinelu ho posílá až k brankáři Janusovi.
03:48
Milan Bartovič se prohnal kolem levého hrazení, avšak branku Pöpperleho se mu nepodařilo trefit.
03:30
Je tu první vyloučení zápasu. Jakub Nakládal (LEV) podrazil unikajícího Lipianského. Dobrá šnce pro Slovan dostat se do kontaktu.
02:52
Domácí hokejisté se z úvodního nástupu Lva oklepává jen těžko, Pöpperle je zatím prakticky bez práce.
01:21
Lev Praha právě vstřelil branku!
Tak to je nástup jako hrom! Lev se dostává do vedení 2:0, když domácí obrana mezi kruhy zapomněla na VITALIJE KARAMNOVA, který střelou do horní části branky střílí druhý gól Pražanů! Asistence: Tomáš Rachůnek, Jiří Sekáč.
01:04
Lev Praha právě vstřelil branku!
Lev se dostává do vedení! Rychlý nástup se českému týmu vydařil. Z chybné rozehrávky Slovanu se prosadil slovenský útočník TOMÁŠ SUROVÝ, který poslal puk pod betonem Januse do branky! Asistence: Marcel Hossa.
00:54
Slovan je pod tlakem a musí vyhodit na zakázené uvolnění.
00:27
Michal Řepík se tlačil do první šance, u branky Januse mu ale kotouč přeskočil hůl.
00:01
Utkání právě začalo.
Juraj Mikúš tedy nakonec chybí v sestavě Slovanu, rozhodlo se, že slovenský forvard proti svému bývalému celku nastoupit nemůže.
Oba celky už jsou nastoupeny na modrých čarách, zní česká a slovenská hymna.
Úvodní sestavy:

HC Slovan Bratislava: Janus (Konrád) – Sigalet, Sersen, Mojžíš, Tabaček, Švarný, Ďatelinka – Miklík, Bližňák, Vondrka – Svatoš, Bartovič, Kytnár – Kukumberg, Hudáček, Lipianský – Mikúš, Šťastný, Preisinger – Daňo, Ölvecký.

Lev Praha: Pöpperle (Kocian) – Oystrick, Nakládal, Němec, Lepisto, Mikuš, Mäenpää, Krečík – Gynge, Novotný, Danielsson – Birner, Vrána, Řepík – Surový, Cipulis, Hossa – Rachůnek, Cingel, Sekáč.

Rozhodčí: Bulanov, Olenin – Birin, Medvěděv..
Vítejte u sledování zápasu Kontinentální hokejové ligy, kdy proti sobě v česko-slovenském derby počtvrté v sezóně nastoupí týmy HC Slovan Bratislava a HC LEV Praha. Pro oba celky bude tento zápas velice důležitý, podaří se Lvu ve federálním souboji na čtvrtý pokus zvítězit? Utkání začíná v 17:00, buďte u toho s námi.
HC Slovan Bratislava: “Belasí“ jsou krůček od postupu do play-off. Aktuálně je celek českého kouče Rostislava Čady na šestém místě Západní konference, když ve 48 zápasech nasbíral 74 bodů. Na osmé místo, na kterém nyní sídlí Donbass Doněck, má Slovan náskok šesti bodů. Pokud by tedy mužstvo z hlavního slovenského města ve federálním derby zvítězilo, bylo by už jednou nohou ve vyřazovacích bojích. V lednu odehrál Slovan devět utkání, z nichž si odnesl patnáct bodů. Na rozdíl od Lva má Bratislava za sebou i jeden souboj v měsíci únoru, a to zápas na domácím ledě, kdy porazila Čechov 3:0. Poslední tři utkání: Prohry s Čerepovcem (0:3) a Minskem (1:2), poté výhra nad Čechovem (3:0).

Tři nejproduktivnější hráči:
Michel Miklík
(Ú) – 22 bodů (9+13) – 48 zápasů
Michal Vondrka
(Ú) – 20 bodů (9+11) – 43 zápasů
Mário Bližňák
(Ú) – 19 bodů (9+10) – 48 zápasů

Brankářská jednička:
Jaroslav Janus
prům. 2,07. úsp. 93,3%. ČK: 5
HC Lev Praha: Stejně jako Slovan, tak i Lev ve své nováčkovské sezóně bojuje o play-off. Avšak pražský tým má momentálně situaci o hodně těžší. Dlouho se Lev držel na místech zaručující účast ve vyřazovací části. Během lednové série, kdy svěřenci trenéra Václava Sýkory prohráli pět utkání v řadě, ovšem Pražané z těchto pozic spadli. Momentálně je Lev na deváté pozici Západní konference a na osmý Doněck mu chybí dva body. Výhodou Pražanů je, že mají oproti ukrajinskému celku právě zápas proti Slovanu k dobru. V prvním měsíci roku 2013 Lev odehrál celkem deset duelů, ve kterých nasbíral jen dvanáct bodů. Poslední dva zápasy se ale lvům povedly, obzvláště ten se Severstalem Čerepovec, kdy Lev prohrával už 0:3, nakonec však bral tři body za vítězství 5:4. Poslední tři utkání: Prohra s Minskem (1:2) a výhry s Čerepovcem (5:4) a Čechovem (5:2).

Tři nejproduktivnější hráči:
Jakub Klepiš
(Ú) – 38 bodů (20+18) – 45 zápasů
Ondřej Němec
(O) – 23 bodů (5+18) – 48 zápasů
Erik Christensen
(Ú) – 20 bodů (11+9) – 41 zápasů

Brankářská jednička:
Tomáš Pöpperle
prům. 2,30. úsp. 91,5%. ČK: 5
Vzájemná střetnutí v sezóně:
Oba celky se v letošní sezóně proti sobě utkaly třikrát a pokaždé dokázal za tři body vyhrát Slovan. Ve 23. kole se hrál první zápas v Praze, ten vyhrála Bratislava 2:1. Odvetné utkání (33. kolo) na Slovensku vyhráli Belasí taktéž 2:1. Zatím poslední měření sil se odehrálo v Praze, Slovan ve 42. kole zvítězil 4:3.
Přestupová rošáda:
Poslední hodiny před uzavřením přestupového okénka se promítly i to sestav Slovanu a Lva. Slovenské družstvo posílil právě ze Lva útočník Juraj Mikúš, o kterého měl Slovan dlouhodobě zájem. Mikúš sice odehrál utkání proti Čechovu, bude však záležet na domluvě obou týmů, zda bude moci nastoupit i do utkání proti Lvu. Už před bezmála třemi týdny posílil Slovan útočník Marek Svatoš, jenž neuspěl na testech ve Floridě Panthers.

Kromě už zmiňovaného odchodu Juraje Mikúše, poslalo vedení Lva do Sparty obránce Jiřího Hunkese a útočníka Jaroslava Svobodu. Pražané naopak posílili na postu obránce, když z CSKA Moskva přišel finský reprezentační bek Mikko Mäenpää. Ten by si měl proti Slovanu odbýt premiéru v dresu Lva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Články odjinud