Tolik z dnešního zápasu KHL, který se musel líbit. Přeji pěkný den a u dalších zápasu a pevně věřím, že právě takových, se budu těšit na počtenou.
Za Slovan byl vyhlášen nejlepším hráčem Tomáš Mojžíš.
Pochválit je třeba i soupeře, jenž předvedl taktický výkon a měl v bráně Haugena. Ten kryl 31 střel a stal se mužem utkání.
A je konec. Dinamo Minsk nakonec ubránil těsný výsledek a díky Haugenovi získal tři body. Slovan v závěru tlačil, ale zdálo se, že sil už mnoho nebylo. Ani v power play branka nepřišla a tým Rostislava Čady podruhé v řadě doma prohrává. Velká škoda, protože hrál velice dobře.
60:00
59:38
Janus je venku z brány, ale Slovan se nemůže usadit v pásmu.
58:53
Laine ovšem vyhazuje a drží dlouho puk na hokejce.
58:26
Slovan v pásmu a Janus se každou chvíli odebere z brány.
58:00
Dvě minuty do konce třetí třetiny a Slovan se nemůže dostat z vlastní obranné třetiny. Buly u Januse.
57:15
Minsk hraje výborně takticky, jen nahazuje, aby to nebylo zakázané uvolnění.
56:39
Na druhé straně mega tutovka Stapletona, který nepotrestal chybu slovenské obrany. Rozjel se na modré čáře a upaloval sám na Januse. Ten však vytáhl fantastický zákrok pravým betonem, vystihl tak blafák a záměr zakončovatele. Jaro Janus ještě drží poslední akci Bratislavy.
55:07
Co k tomu dodat. Marek Svatoš měl tisíciprocentní šanci. Jenže sám před bránou trefil pouze Haugena, který se stihl přesunout. Vyrovnání bylo blízko, Minsk i tohle přežil. Na Slovanu je vidět, že jede z posledních zbytků sil.
54:28
Bližňák to zkusil zpoza obrácne a kousek chyběl. Haugen se natahoval marně, touš však zmizel mimo jeho tři tyče.
54:02
Bude se vylučovat, Kytnár sekání a Irgl hrubost. Celá situace vznikla po střeel Mojžíše a poté se strhla před bránou menší šarvátka. Nakonec se spravedlivě rozdělily tresty.
53:47
Těch sil už mnoho nebude a Minsk viditelně zamčel brány ve své třetině.
52:59
Vondrka v ofsajdu, Slovanu se těžko přechází do útočného pásma. Pevná běloruská obrana nic moc nedovolí soupeři.
52:37
Teď i zaútočil Pivkem, ale Janus nadvakrát chytá. A ihned posílá puk na své spoluhráče.
52:26
Dinamo bez rozpaků jen vyhazuje kotouče.
51:58
Janus raději přerušil hru, když na něj nahodil Platt.
51:37
Slovan dře, jde za vyrovnáním jako hladový pes. Lars Haugen je však klíčovým mužem dnešního mače.
50:55
Další závary před Haugenem, kterého ostřelovali Kukumberg s Hudáčkem, puky létaly nad bránu.
50:30
Chvíle oddechu pro oba týmy při reklamní pauze.
50:27
Slovan se ubránil v pohodě a nic na výsledku nemění ani střela Laineho.
49:58
Janus dostal nepříjemnou střelu někam do krku a je očividně otřesený. Bude ovšem v pořádku a pokračovat dál v této ohromní bitvě.
49:46
Mihálik vyhodil kotouč a ještě sestřelil čárového sudího.
49:30
Murphy je na ledě a Minsk zahajuje minutou přesilovku.
49:26
Vhazování u hostujícího brankářského démona.
49:07
Haugen v této periodě již deset zákroků, ku jednomu Janusovému. Jasná převaha, nicméně není zatím nic moc platná.
49:03
Boční konstrukce brány pomohla Haugenovi a Slovanu zabránila vyrovnání.
48:42
Bartovič hledal své dvojče Vondrku, tomu nesedla střela.
48:17
Sprinterský souboj předvedli Hudáček s Krajíčkem, lepší byl český hokejista ve službách Minsku.
47:55
Hra přerušena, kotouč vypadl ze hřiště.
47:21
Zatím to více vyhovuje Dinamu, především ostrostřelec Stapleton ohrozil několikrát Januse.
46:48
Komu prospěje více prostoru na ledě. To tempo bude ještě hodně větší než doposud je.
46:26
Tak i Svatoš vyfasoval 2+2.
46:26
Přesilovka končí, Marek Svatoš zasáhl hokejkou Stase a bude se hrát 4/4.
46:20
Kukumbergova střela byla příliš čitelná a hostující gólman v poklidu kryje. Navíc před ním vůbec nikdo neclonil.
46:00
Bližňákova střela sražená, Bratislava přichází o pásmo. Vzápětí opět.
45:58
6:1 střely na bránu v této třetině. Teď dával z prvé Sersen a Lars Haugen vše viděl.
45:40
A je tomu skutečně tak. Čtyři minuty bude hrát Slovan přesilovku.
45:40
Vzápětí exliberecký útočník faulován Murphym a přesilovka pro domácí bude pokračovat. A možná to bude faul za 2+2.
45:16
Stále se hraje v neuvěřitelném tempu. Nyní pálil Bartovič a Haugen opět připraven.
44:32
Kitarov je zpět na ledové ploše.
44:01
Kukumberg to zkusil z otrého úhlu, poté ještě dorážel Tabaček. Lars Haugen drží svůj tým.
43:40
Nejde to, pro změnu vyhazuje Niskala do bezpečí.
43:19
Vondrka nachystal puk na stříbrném podnose pro Sigaleta, který vystřelil z první a Haugen se včas přesunul.
42:45
Třetí přesilovka domácích nezačala vůbec dobře. Prohrané vhazování a puk až u Januse.
42:32
...Kitarov usedá na trestnou lavici za nedovolené bránění.
42:11
Ještě vymyslel následně přihrávku na Sersena, jeho pumelice skončila těsně vedle. Bratislava bude v tlaku pokračovat, protože...
41:56
Vondrka přešel přes tři hráče, ale to bylo zatím vše.
41:32
No, tak teď obrana Slovanu zapsala. Laine zabojoval na modré čáře a poté napálil puk přímo na Januse. Ten k sobě přikoval kotouč jako magnet.
40:59
Úvod patří Minsku, konkrétně Niskala drží kotouč na své hokejce.
40:32
Platt s Irglem málem potrestali chybné vyjetí Januse, který chtěl rozehrát, ale špatně. Naštěstí pro domácí borce se ani jeden z hráčů netrefil do puku.
40:07
Jdeme na to. Hned v úvodu dostal Svatoš pořádný strom.
40:01
Poslední třetina začíná v 20:39. A máme se rozhodně na co těšit.
Skvělá druhá třetina je u konce. Slovan vede 33:25 na střely, zlepšil pohyb a také snížil Mojžíšem. O vyrovnání se mohl postarat Daňo a další jeho spoluhráči, ale Haugen chytá v dobré pohodě. Pochválit je třeba i Januse, jenž svůj celek podržel především v dlouhém dvojnásobném oslabení.
40:00
39:49
Vyrovnání se Slovanu nepodaří, nicméně byl jasně lepší a nebýt herního projevu v první třetině, vypadalo by to jinak.
38:56
Denisovova střela ze středního pásma, Janus opět připraven. Na opačné straně klužiště mířil nepřesně Hudáček. Pořád se něco děje a diváci jsou v ohromném tranzu.
38:00
Pro změnu fantastický Janus, hokej je skutečně nádherný a nechybí mu vůbec nic. Efektní zákrok předvedl i slovenský brankář po střele Kitarova.
37:26
Bartovič, Kytnár, Svatoš. Co víc by chtěli borci Slovanu. Haugen se přesunoval z jedné strany na druhou, kolem něj to hořelo. Jako výborný požárník se ukázal Goroško.
37:06
Opět výtečně hrající Tomáš Mojžíš, který se nebojí vypálil z každé pozice. Nyní napřáhl od modré a Haugen musel ukazát opět své kvality. Moc toho neviděl, přesto puk má v lapačce.
36:42
Drozd se vymotal zpoza brány a zakončil, Janus však zaklapl betony. Do brejku jdou slovenští borci.
36:16
Bojuje se ve středním pásmu, je to obrovský boj. Dohrávají se i souboje na hranici pravidel.
35:02
Halou už delší dobu zní bouřlivé "vyrovnat, vyrovnat". Pravdou je, že se povětšinu času hraje pouze u Haugena. Minsk ve druhé třetině pouze brání. Výjimku samozřejmě tvoří jeho dvojnásobná přesilovka, tam to bylo pro Slovan doslova peklo.
34:40
Hosté kompletní, Slovan ještě v závěru přesilovky ostřeloval Haugena, ale ten nemusel řešit nic moc ošemetného.
34:03
Puk až u Januse, přesilovka příliš nejde.
33:37
Minsk vyhazuje a poté odpískán ofsajd.
33:17
Sersenova střela sražená a poté vyražená Haugenem. Domácí opět hnáni publikem tlačí soupeře ke zdi.
33:00
Přesilovka tentokrát pro Slovan Bratislava. Goroško nedovolené bránění.
32:28
Domácí prohráli buly a ihned pálil Krajíček, Janus si musel poradit vyrážečkou.
32:07
Klobouk dolů před Slovanem, který ubránil velké šance hostů. Za obrovského potlesku tribun je tu krátká reklamní pauza.
31:55
A už je kompletní.
31:37
Klinickou smrt Slovan přežil a pokračuje už jen ve čtyřech.
31:13
Fantastický Janus, který kryje bombu Stapletona od modré čáry. Aplaus naprosto zasloužený.
30:40
Sigalet vyhazuje, jenže za krátkou dobu jsou hosté zpět v pásmu.
30:27
Janus poskakuje v brankovišti jako kapr v kádi. Minsk přitápí pod kotlem.
30:15
Tohle může být hodně důležitý okamžik, Slovan bude hrát minutu a půl ve dvojnásobném oslabení.
29:58
Problémy nekončí, Slovan jde do tří. Sersen hra vysokou holí.
29:37
Jenže tlak Slovanu končí, Švarný menší trest za podražení...
29:03
Slovan právě vstřelil branku!
A je to tady. Z obrovského tlaku muselo přijít snížení. Obránce TOMAŠ MOJŽÍŠ si najel mezi kruhy a propálil příklepem Haugena. Byla to podobná branka jako v případě úvodního gólu soupeře. Menší rozdíl byl v tom, že kotouč se navíc odrazil od tyčky do brány. Bez asistence.
28:39
Fantastické tempo pokračuje, hokej jako víno z těch nejlepších odrůd.
28:17
...což dokumentuje jasná loženka Daňa. Ten krásně trefil kotouč a neuvěřitelný Haugen vymrštil lapačku a radost slovenského útočníka překazil. Už se radoval a měl ruce nahoře, leč zbytečně.
27:43
Diváci se dožadují snížení, Slovan byl hodně blízko. Ve druhé třetině jasně dominuje, ale není schopen využít ani ty největší šance...
27:03
Minsk nezůstává také rozhodně pozadu. Platt hledal před bránou volného Irgla, ale ten na Januse nevyzrál. Na druhé vzápětí Kukumberg ve velké šanci a míjí těsně bránu.
26:57
Po hektických minutách je zde komerční pauza a poté buly po levici slovenského brankáře.
26:31
Teprve první zákrok ve druhé třetině si připisuje Jaroslav Janus. Střelecký pozdrav z dálky na něj vyslal Irgl.
25:43
Tak teď tlak Slovanu enormní, Minsk neví kam dřív skočit. Haugen si musel připadat jak na střelnici, přesto odolal.
25:05
Další tutovka Slovanu. Na Haugena ujížděla dvojice Bližňák - Miklík. První jmenovaný to vzal na sebea norský brankář znovu připraven.
24:06
Obrovská šance Slovanu, kterou měl Daňo. Ani brankář Haugen nečekal, že se slovenský útočník u jeho pravé tyče zjeví. Nadvakrát v souboji tváří v tvář nedokázal propálit gólmana hostů. Pochválit je třeba i Bakošovu zadovku, jenž měla myšlenku. Každopádně Bratislava stále na gól čeká.
23:37
Dinamo se logicky nikam příliš nežene, čeká na chyby soupeře a dá se očekávat, že bude spoléhat na rychlé brejky.
22:46
Slovan potřebuje i kus štěstí, případně, kdyby mu tam padla nějaká "šmudla". Nedaří se, snaha je očividná, ale tlak a střely stále nepřichází.
22:37
Pivko odebral v pohodě Kytnárovi kotouč a hraje se ve středním pásmu.
21:58
Slovan to má stále těžké se vůbec dostat do útočného pásma. Minsk tam zatáhl roletu a nechce ji rozhodně vytáhnout.
21:00
Tentokrát špatně rozehrál velezkušený Jere Karalahti, zakázané uvolnění.
20:40
Krajíčkova rozehrávka hledala parťáka Niskalu, který byl rozjetý, ale Sigalet jeho řádění udělal přítrž.
20:37
Slovan dohrával zbytek své přesilovky, ale Denisov je už zpátky na place a pokračuje se v pěti.
20:01
Tolik první třetina, druhá začíná v 19:48.
První třetina je u konce a Rostislav Čada nemůže být rozhodně spokojen. Jeho tým prohrává 0:2 a moc toho zatím nepředvedl. Skóre otevřel v páté minutě Niskala, o čtyři minuty později zvyšoval Stapleton. Nebýt Januse, výsledek mohl být daleko vyšší. Slovan zahrozil až v závěru v přesilovce, ovšem k brance to nevedlo.
20:00
19:45
Strašně statické útočení v podání Slovanu. Z tlaku vznikla pouze střela Sersena, která končí u Haugena.
19:01
Sersenova střela jen orazítkovala zadní mantinel. Slovan se však stále drží v pásmu a přitápí pod běloruským kotlem.
18:28
První početní výhoda Slovanu nezačíná dobře, Dinamo posílá puk z vlastní třetiny.
18:11
Teď už to faul bude, respektive přesilovka. Denisov menší trest nedovolené bránění.
17:30
No, tohle se dalo pískat. Vondrka byl v rohu sražen Niskalou, ale první vyloučení Minsku se nekoná.
17:10
Hraje se v neuvěřitelném tempu, prakticky bez přerušení.
16:12
Místo Mikuše je na ledě Preisinger, který malinko rozhýbal útočnou potenci Slovanu. Po jeho přihrávce se ke kotouči cpal Bakoš, avšak kousek mu chyběl, aby vypálil na Haugena.
15:49
Nepřesná střela Ölveckého a do brejku šel málem Kitarov, neuspěl.
15:21
Hosté také dobře brání, přes modrou čáru se slovenským hokejistům špatně dostává.
15:00
3:9 střely na bránu hovoří také za vše. Po komerční pauze vhazování před Janusem.
14:28
A samozřejmě i rozehrávka a přechod do útoku, to je kámen úrazu Slovanu. Nyní špatně rozehrál Sigalet, je z toho icing.
13:47
Zatím je jasný rozdíl v bruslení. Hosté jsou plni sil a jednoznačně v tomto aspektu vyčnívají nad bratislavským Slovanem.
13:00
Ani Mihálik se neprosadil. Naopak Stampleton je hodně nebezpečný. Teď mu chybělo kousek k zakončení a střele před bránou. Janus jen kontroloval co se kolem něj děje.
12:43
V útoku to Slovanu vůbec nejde, stále čeká na nějakou gólovou šanci.
11:19
Minsk je v obrovské pohodě, hosté jsou neuvěřitelně rychlostně vybavení. To je fofr přátelé. Takový Kitarov s Kulakovem jsou snad natažení na klíček. Nyní přebruslili takřka o parník Tabačka s Mojžíšem a jen díky Janusovi je výsledek "jen" 0:2.
11:00
Z tlaku se ale nevymanil. Nyní Zbyněk Irgl sám před Janusem, který ale chytá. Navíc bylo pískáno postavení hráče v brankovišti. Sudí vykazují hru do středního pásma.
10:48
Slovan je kompletní a může si oddechnout.
09:41
Kulakovova křižná přihrávka na Meleška a Slovan si může oddechnout. Mnoho nechybělo, aby Meleško zakončil do prázdné brány. Avšak puk ho neposlechl a běloruský reprezentant nepřidává třetí branku, byl k ní hodně blízko.
09:07
Slovan měl díky Kukumbergovi na dosah vyrovnání, bohužel pro něj podruhé inkasoval a teď se musí navíc bránit v oslabení.
08:37
Problémy Slovanu nekončí, Michal Sersen vyloučen za nedovolené bránění.
08:10
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Tak to je velký šok a rána pro Slovan, který v krátkém sleduju podruhé inkasuje. Nutno dodat, že to byla výstavní brány v podání TIMA STAPLETONA. V obrovské rychlosti napřáhl z pravého kruhu a propálil Jaroslava Januse. Asistence: Jere Karalahti.
07:58
Krásná střela Kukumberga, jenž napřáhl z levého kruhu a kotouč končí jen těsně nad bránou.
07:28
Tabačkova střela švihem měla razanci, nikoliv však přesnost. Minsk pro jistotu posílá kus černé gumy do středního pásma.
07:17
Buly u Haugena, domácí chtějí na nepříznivý stav reagovat co nejdříve.
06:57
Následně přišla střela Tabačka a poté i Mojžíše. Vše v pohodě Lars Haugen dokázal vyřešit s bravurou.
05:37
Hosty tento gól nakopl a Meleško znovu nadělal Janusovi problémy.
04:59
Je tu úvodní gól zápasu. Spolupráce dvou finských borců vyšla na výbornou. Laine předložil kotouč mezi kruhy na JANNE NISKALU a ten ranou zápěstím prostřelil nad levý beton Jaroslava Januse. Parádní akce obou hráčů a Slovan prohrává 0:1. Takový začátek si rozhodně nepřál. Asistence: Teemu Laine, Sergej Drozd.
04:28
Tak první minuty jsou zatím hrány ve velkém tempu, hokej se divákům musí líbit.
03:46
Pro změnu Miklík si vytvářel pozici pro střelu, leč neuspěl. Poté se perfektně vrátil a pomáhal svým kolegům v obraně.
02:56
A na druhé straně Irgl se Stapletonem v obrovské šanci. Druhý jmenovaný byl sám před Janusem, ten ho však vychytal. Slovenský supertalent vyjel hodně z brány a rozhodující bylo, že zmenšil střelecký úhel.
02:18
Opět to byl Marek Svatoš, který si klestil cestu až před Haugena, ten vleže vyšťoural kotouč před clonícím obráncem a poslal ho do rohu.
01:37
Běloruské mužstvo má zatím nejvíc trestů v rámci celé KHL, to by mohla být pro Slovan výhoda, protože tým Rostislava Čady v této činnosti hrají velice dobře. Dinamo se musí vyvarovat faulům.
01:28
Janus se také dotkl poprvé kotouče. Vypálil na něj Stas, jenže to byla spíše propagační střela.
01:15
Vhazování u Haugena.
01:05
Haugen musel krýt ránu Svatoše od modré čáry. Ještě se snažil o dorážku Bartovič, sudí se však upískli a přerušili předčasně hru.
00:36
Vondrka v souboji s Denisovem neuspěl a hosté mohou vyhodit. Atmosféra je velice bouřlivá, fantastické domácí publikum žene své hráče kupředu.
00:15
Jdeme na to, Slovan vyhrál úvodní buly a poprvé jde do útočného pásma soupeře.
00:01
Bratislavká hala je natěšená na další utkání svých hráčů, je do posledního místečka zaplněná. Nyní zní stadionem státní hymny a pak už se vrhneme na samotný duel.

HC Slovan Bratislava: Janus (Konrád) - Sersen, Sigalet, Mojžíš, Tabaček, Mihálik, Švarný, Preisinger, Luža - Vondrka, Bližňák, Miklík - Bartovič, Kytnár, Svatoš - Hudáček, Ölvecký, Kukumberg - Mikúš, Bakoš, Daňo. Trenéři: Rostislav Čada, Svatopluk Číhal.

HC Dinamo Minsk: Haugen (Šelepňov) - Denisov, Karalahti, Krajíček, Niskala, Goroško, Murphy, Nogačov - Platt, Stapleton, Irgl - Meleško, Kitarov, Kulakov - Mikchajlov, Stas, Drozd - Laine, Pivko, Lopasčuk. Trenér: Alexander Andrejevskij.

Rozhodčí: Hašilov, Kadirov - Metalnikov, Sirotkin.
Dinamo Minsk má odehrán o jeden zápas navíc, získal doposud pětašedesát bodů a drží dobré čtvrté místo. Slovanu se ale doma povětšinu KHL daří a i dnes by měl svého soka potrápit. Zda se to před tradičně zaplněnou halou povede, dozvíme se ve večerních hodinách.
Slovan je zatím v Bobrové divizi na parádním třetím místě, a kdo by to před sezónou čekal, že budou hráči brněnského rodáka Rostislava Čady tak vysoko. Nováček soutěže doposud posbíral jednasedmdesát bodů a svou pozici si dle všeho už udrží. První dvojice Petrohrad a Dynamo Moskva mají poměrně vyšší odstup.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezký večer všem milovníkům KHL a především těm, kteří sledují bratislavský Slovan. Po nedělní prohře s Čerepovcem 0:3 mají domácí rozhodně co napravovat. Dnes budou hostit aktuálně čtvrtý celek Tarasovovy divize, Dinamo Minsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.