Martin Erat (WSH) 1+1, 2 střely, čas na ledě 12:10
Tři hvězdy utkání:
1. Alexander Ovečkin (WSH) 1+1
2. Martin Erat (WSH) 1+1
3. John Carlson (WSH) 0+2
Washington poráží Toronto 5:1, připisuje si tak další dva body a zároveň osmé vítězství v řadě. Caps tak jsou momentálně tým s nejlepší formou v celé NHL. Dnes byl tým z hlavního města USA jednoznačně lepším z obou soupeřů a jeho triumf není náhodou. Maple Leafs na domácí naprosto nestačily a s předvedeným výkonem nemohly vyhrát.
60:00
59:52
Po zásahu Holtbyho jsou hosté přistiženi v ofsajdu.
59:17
Hosté kompletní.
59:12
Perreault dostal jako nikým nehlídaný hráč přihrávku na volej na pravý kruh, domácí útočník se ale do branky netrefil.
58:07
Na tuto přesilovou hru nastoupili za domácí hráči, kteří na tuto herní činnost nechodí tak často a podle toho to také vypadá. Hostům se opakovaně daří vyhazovat puky z vlastní třetiny.
57:16
Další přesilovka pro domácí tým. Vyloučen je Lupul za sekání.
56:49
Holtby vyráží ramenem střelu Kuljomina z úhlu.
55:07
Buly před Scrivensem.
54:43
Po akci hostů se domácím nevydařil protiútok, hra už nemá takové tempo.
52:05
Kessel z úhlu trefil jen Holtbyho.
51:30
Caps nemají dost a vyráží do dalšího útoku.
50:58
Washington právě vstřelil branku!
A je to tu znovu a znovu. Hosté přesilovku nevyužívají, domácí ano. Po střele Greena od modré se puk odrazil od mantinelu za brankou zpět před Scrivense, pohotovou dorážkou se prezentoval MARCUS JOHANSSON, pro něhož je to šestá letošní trefa. Asistence: Mike Green, Mike Ribeiro.
50:34
Domácí nyní hrají zkrácenou přesilovku, ta bude trvat cca minutu.
49:31
Scrivens držel hokejku projíždějícího Fehra, bude se hrát ve čtyřech.
49:00
Domácí vyhazují.
48:33
Za sekání je vyloučen Erat, Toronto dostává k dispozici přesilovku. Dnes se ale domácí brání v oslabeních výborně, hosté budou muset svou přesilovku zlepšit.
47:34
Icing domácích.
45:45
A znovu Green, ani tentokrát jeho tvrdá rána z kruhu neuspěla, Scrivens připraven. Maple Leafs se tentokrát ubránily oslabení.
45:30
Green měl gólovku, jeho volej z mezikruží ale končí na betonu Scrivense. Vynikající zákrok si teď připsal gólman hostů.
45:14
Scrivens s obtížemi kryje Greenovu střelu tahem od modré čáry.
44:50
A znovu hosté vyhazují.
44:15
Fraserovi se daří vyhodit.
43:45
Hosté jdou do oslabení, vyloučen je Komarov za hákování.
43:05
Toronto právě vstřelilo branku!
A ten končí brankou. Hamiltonovu střelu z otočky tečuje mezi betony Holtbyho MICHAIL GRABOVSKI! Asistence: Greater Hamilton, Leo Komarov.
42:50
Hosté zakládají další útok...
41:58
Hosté drží útočné pásmo, střelba ale nepřichází.
40:01
Domácí dominují. Soupeři nic nedovolí a podle toho hra vypadá. Ve druhé části se prosadili Erat, Brouwer a Ovečkin. Domácí si tak jdou za další výhrou, Ovečkin navíc i za titulem pro nejlepšího střelce NHL. Třetí třetina začne cca v 3:07.
40:00
39:53
Domácí gólman připisuje další zákrok, tentokrát proti střele Lilese z levého kruhu.
39:03
Po nedorozumění domácích ve vlastním pásmu puk Holtby raději podrží.
38:18
Ovečkinovu střelu ztečovala obrana do rohu kluziště.
37:32
Hendricks neúnavně bojoval a napadal soupeře s pukem, málem se mu podařilo překvapit i Scrivense.
36:02
Kuljomin na druhé straně provětral Holtbyho, ten puk raději podrží.
33:59
A je to přesně, jak jsem zmínil – domácí ukázali soupeři, jak se hraje přesilovka a skóre je už 4:0! Green nabil nejlepšímu střelci NHL ALEXANDRU OVEČKINOVI na jeho obvyklou střeleckou pozici z levého kruhu a domácí kapitán se nechytatelnou ranou nemýlil! Domácí hvězda je zároveň i nejlepším střelcem NHL v přesilových hrách. Asistence: Mike Green, Mike Ribeiro.
33:42
Ovečkin našel skvělou přihrávkou z obranného pásma Brouwera, ten pálí golfem těsně vedle!
33:10
Za nedovolené bránění vyloučen Fraser. Domácí tak mohou soupeři ukázat, jak se hraje přesilovka...
32:38
Caps ubránili i toto oslabení.
32:05
První smysluplnější akce Toronta v utkání. Holtby musel krýt hned čtyři dorážky z předbrankového prostoru, domácí gólman ale potvrdil své kvality a situaci ustál.
31:36
Torontu se dnes příliš hrát nechce. Nyní je zastaven útok hostů ofsajdem. Jakoby se hráčům Maple Leafs nechtěl udělat rozhodující krok v boji o play-off. Dnes si ho totiž mohou definitivně zajistit.
30:38
Za krosček vyloučen Green.
29:10
Útok hostů zastavuje ofsajd.
27:55
Domácí tým potvrzuje velmi kvalitní výkon třetí brankou. Domácí se dostali do přečíslení tří proti jednomu. Carlson ideálně vybídl k zakončení TROYE BROUWERA, který se rozhodl pro bekhendový blafák do protipohybu Scrivense. Puk končí mezi betony gólmana Maple Leafs. Pro domácího útočníka je to třetí zápas v řadě s alespoň jedním vstřeleným gólem. Asistence: John Carlson, Martin Erat.
27:02
Domácí to teď překombinovali v útočném pásmu, přihrávek bylo až příliš. Toronto dnes hraje ale velmi zle, Holtby se ve své brance zřejmě hodně nudí.
25:45
Domácí pokračují v dobrém výkonu a tlačí soupeře v jeho obranné třetině.
25:03
Capitals využívají přesilovou hru v její druhé půli. Hvězdný kapitán domácích Ovečkin dostal přihrávku do své obvyklé pozice, odkud vypálil dělovou ránu tahem. Puk před Scrivensem tečuje MARTIN ERAT, po jehož zásahu míří puk do odkryté branky. Tým z hlavního města tak potvrzuje, proč má nejlepší přesilovku v NHL. Asistence: Alexander Ovečkin, John Carlson.
24:18
Scrivens vyráží gólovou dorážku Backstroma!
23:35
Brouwer jel sám na branku a trefuje jen tyč!
23:38
Hosté vyhazují.
22:58
Kuljomin za faul na Ovečkina vyloučen, je to hákování.
22:58
Přenádherná akce Ovieho, domácí kapitán úžasnou stahovačkou přešel přes Gardinera a šel sám naScrivense. Domácí útočník byl ale faulován a i proto trefuje jen beton Scrivense.
22:17
Icing hostů.
21:54
Kessel zakončuje bekhendem v pádu jen těsně vedle.
20:55
Ovečkin trefuje jeho pověstnou střelou zápěstím levou tyč!
20:01
Druhá třetina začne cca v 2:07.
Emocemi nabitá první třetina končí, domácí vedou díky brance Hillena 1:0. Domácí byli jasně lepší a aktivnější, vedení je na správné straně. V samém závěru třetiny se ještě strhla další potyčka za brankou Scrivense, vylučovat se ale nebude.
20:00
19:22
McClement a Chimera svedli bitku, domácí útočník udeřil o několik ran vícekrát. Oba hráči jdou na trestnou lavici. Chimera se tak přidává k Ovečkinovi a mstí se za tvrdý zákrok McClementa proti Backstromovi.
19:07
Domácí opět v tlaku, Scrivens musel vyrážet střelu Ribeira a poté i chytit ránu Hendrickse z pravé strany.
18:11
Ovečkin to zkusil proti třem soupeřům, u posledního ale narazil.
17:24
Domácí tým se ubránil v oslabení na jedničku, tribuny jsou velmi spokojené.
16:39
Domácí se zatím brání v naprostém klidu.
15:24
Ovečkin přijel chránit Backstroma, který byl hodně ostře napaden u mantinelu. Rozhodčí Kowal ale překvapivě vylučuje jen domácího kapitána. Domácí tribuny pochopitelně silně protestují. Hosté tak mají přesilovku.
14:27
Je tu první branka utkání, do vedení jdou domácí Caps! Chimera vybojoval puk na kruhu a nechal ho projít za sebe na modrou. Odtud vypálil z voleje JACK HILLEN, jehož střelu nešťastně tečuje za záda vlastního gólmana útočník Kadri. Scrivens mohl jen těžko reagovat na rychlou změnu směru letu puku. Asistence: Jason Chimera, Eric Fehr.
13:16
Nepřesnost domácích – icing.
12:01
Na druhé straně zasahuje Scrivens.
11:07
Phaneuf zakončil tlak Toronta střelou od modré, Holtby v klidu zasahuje. Hosté se začínají osmělovat.
09:02
První pořádný zákrok pro Holtbyho přichází cca po půlce třetiny. Zakončení z velké blízkosti ale McLarenovi nevyšlo. Statistika – domácí vedou už 10:0 na buly...
07:59
První útok domácích rozebral obranu Maple Leafs až do posledního šroubku, Scrivens ale výraznou šanci krýt nemusel. Ovečkinova pohotová střela z úhlu nebyla přespříliš nebezpečnou.
06:32
Scrivens těžce chytá Alznerovu bombu z hranice kruhu.
06:28
A nyní icing i Toronta.
04:55
A další zásah pro Scrivense, tentokrát vyrážel Brouwerovo nastřelení z levé strany.
04:22
Hosté z Toronta se zatím nedostanou za půlku hřiště. Naopak domácí jsou aktivní, tvrdou ránu od modré musel krýt Scrivens.
03:20
02:47
Ve zbytku přesilovky už hosté dokázali vyhazovat puky a bránit obranné pásmo.
01:25
Domácí potvrzují velké sebevědomí. Ovečkin ale netrefil ideálně, následná přihrávka domácího kapitána na mezikruží byla o hodně nebezpečnější, Brouwer na puk ale nedosáhl.
00:42
Hodně zbytečně je hned v úvodu vyloučen Lupul za hákování.
00:01

Washington Capitals: Holtby – Erskine, Alzner, Hillen, Green, Oleksy, Carlson – Ovečkin, Bacstrom, Johansson – Erat, Ribeiro, Brouwer – Fehr, Perreault, Chimera – Volpatti, Hendricks, Beagle.

Toronto Maple Leafs: Scrivens – Phaneuf, Franson, Gardiner, O´Byrne, Liles, Fraser – Kessel, Bozak, Van Riemsdyk – Kuljomin, Kadri, Frattin – Komarov, Grabovski, MacArthur – McLaren, McClement, Orr.

Rozhodčí: Kowal, Devorski – Morin, Amell.
Pro podrobný průběh utkání sledujte onlajn reportáž...
Podobně rozjeté je i Toronto. Maple Leafs jsou v pohodlí pátého místa ve Východní konferenci, play-off si mohou zajistit právě dnes. I kdyby ale odjely z Washingtonu bez bodu, i tak mají vyřazovací boje téměř jisté. Z posledních šesti zápasů Toronto čtyřikrát vyhrálo, nestačilo jen na Flyers a Rangers. Poslední zápas hráli Maple Leafs doma s Devils – a vyhrály 2:0.
Washingtonu se daří, Caps jsou ve velké pohodě. Tým drží sedmizápasovou vítěznou sérii, naposledy nevyhráli svěřenci Oatese 1. dubna v souboji s Philadelphií. Celku z hlavního města se ale jinak velmi daří, naposledy porazil tým Alexe Ovečkina 6:5 Tampu v prodloužení. Domácí vedli už 5:1, nedůsledností ale zápas museli rozhodovat až v prodloužení. Caps ale musí bojovat dál. Divizi sice vedou a jsou tím pádem třetí v Konferenci, na druhý Winnipeg mají ale náskok "jen" čtyř bodů, bodovat tedy musí i nadále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.