Dnešní drama ukončil díky vystihnutí rozehrávky Sparty zlínský útočník Antonín Honejsek. Pochvalu si dnes zaslouží obě obrany, ale také brankáři, kteří dováděli střelce k zoufalství. Ševci si tak díky dvěma bodům posouvají na druhé místo. Pro dnešek je to ze Zlína vše, hezký zbytek středy.
61:22
Zlín právě vstřelil branku!
Rozehrávku hostů vystihl ANTONÍN HONEJSEK a svůj dravý průnik zakončil překonáním Marka Pince. Bez asistence.
60:28
Balaštík přenechal puk Linhartovi a Pinc se musel činit proti střele domácího obránce.
60:01
Utkání po šedesáti minutách končí nerozhodně a tak po menší pauze bude následovat pětiminutové prodloužení. Zásahy brankářů: Sedláček (9) - Pinc (4).
60:00
59:21
Poslední minuta...
58:49
Zlín se dokázal ujmout kotouče a dostat alespoň do středního pásma.
58:14
Závěr zápasu se blíží a Sparta operuje před Sedláčkem.
57:43
Pokud se nestane něco nečekaného, tak to vypadá, že se dnes bude na ZS Luďka Čajky prodlužovat.
57:01
Dnešní zápas sleduje 5177 diváků.
56:52
Ovšem teď se Sedláček vytasil s parádním semaforem proti střele Rachůnka. Publikum to ocenilo bouřlivým potleskem.
56:34
Petr Leška je na ledě, domácí v pěti.
56:13
Köhler příklepem vyhazuje puk k Pincovi, čas v přesilovce se hostům krátí.
55:42
Na opačné straně kluziště nastřelil boční síťku jeden z hostujících obránců.
55:23
Holík se v oslabení dostal do zakončení před Pincem. Jeho bekhend směřoval jen o milimetry nad levý horní roh hostující branky.
54:51
Gřegořek pálil tvrdě a Sedláček ramenem vyrazil puk za branku. Z tama ho odpálil před Pince někdo z domácích.
54:34
Petr Leška (ZLN) 2 minuty za držení. Tohle může být rozhodující okamžik zápasu. Pražané mají k dispozici dvě minuty výhodu jednoho muže v poli.
54:30
A hosté dostávají výhodu přesilové hry.
54:21
Domácí publikum se probouzí a Ševci začínají být opět aktivní.
53:50
ZS Luďka Čajky se po vyrovnávací brance domácích otřásá v základech. JAROSLAV BALAŠTÍK si položil Pince a pohotově puk umísti s ledovým klidem do růžku. Asistence: Petr Holík, Filip Čech.
53:24
Zlín se neustále snaží proniknout do blízkosti Pince, ale obrana hostí jim toho moc nedovoluje.
52:25
Petr Leška se ocitl v brankovišti a smetl na led i Pince, po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
51:25
Gřegořek pálil hodně tvrdě a Sedláček ačkoliv neviděl, se štěstím vyrazil.
50:49
Kotvan rozehrál přímo na hůl Hovorky, tomu zase střelu zblokoval Šlahař.
50:15
Kubišovi v zakončení selhala tvrdost, jeho pokus byl hodně slabý.
49:31
Ševci si puk v útočném pásmu přehazují mezi sebou jako horký brambor, protože obránci Sparty k nim velice rychle přistupují.
48:54
Hanzlík si rychle vybruslil ze třetiny a nahodil puk na Sedláčka. Domácí brankář pro jistotu puk přikryl a bude se vhazovat.
47:31
Sparta právě vstřelila branku!
Hosté trestají zlínské nevyužití přesilovky. Před touto akcí byl ale ještě odpuštěn hostům icing. PETR TENKRÁT si sjel z rohu kluziště, zamíchal s kotoučem, a přesnou střelou k tyči nedal Sedláčkovi šanci. Zlínský brankář měl hodně ztížený výhled. Asistence: Miroslav Forman, Jaroslav Hlinka.
46:46
Domácí si s kotoučem v přesilovce příliš hráli a Sparta se dokázala v pohodě ubránit.
46:14
Přesilovková kombinace před Pincem neustále sílí, ale schází tomu finální střela.
45:43
Brošovi se bekhendem povedlo vyhodit puk do bezpečí.
45:28
Zlín tlačí, ale zatím se nedostal ke střele.
44:46
Na lavici hríšníků už se putuje zchladit Jaroslav Hlinka (SPA), který vyfasoval dvě minuty za hákování.
44:40
Ondráček se šikovně uvolnil a vynutil si faul.
44:25
Přihrávka rukou v podání zlínských hokejistů. Hra je přerušena a po přerušení bude následovat buly ve středním pásmu.
43:58
Holík ačkoliv bruslil co mu síly stačily přihrávku Tesaříka nedostihl. Icing a buly před Sedláčkem.
43:32
Jánského ostrá střela ze středního pásma našla cíl v lapačce domácího brankáře.
42:51
Sedláček výborným zákrokem chytá šanci Jánskému.
42:39
Linhartovo nahození jen prosvištělo kolem Pincovy branky. Mezi diváky to jenom zahučelo.
42:30
Okál vybídl do tutovky Šlahaře, ten ve velikánské šanci nasměroval kotouč vysoko nad sparťanskou branku.
41:29
Vhazuje se před brankou Pince.
41:03
Hosté se dokázali i tentokrát ubránit a jsou v plném počtu.
40:14
Zlínští ještě dohrávají krátkou přesilovku při vyloučení Přibyla.
40:01
Ani druhá třetina nám branku nepřinesla, za to šancí bylo mraky. V první části měli více ze hry hosté, ale karta se obrátila a tentokrát se potil Marek Pinc. Berani měli k dispozici 1:12 trvající přesilovku pěti proti třem, ale vylámaly si zuby na výborném Pincovi. Ani závěrečný tlak před druhou sirénou branku v síti hostů nepřinesl. Zásahy brankářů: Sedláček (5) Pinc (15). Třetí určitě velmi napínavá dvacetiminutovka začne v 19:16.
40:00
39:58
Ještě Pacovského nahození přes celé kluziště do lapačky Sedláčka.
39:51
Pincovi stačilo pouze nastavit lapačku proti nahození Linharta. Zlínské přesilovce chybí pořádná střela.
39:19
Leška nabil Linhartovi, ale tomu se puk zamotal mezi bruslemi. Obrovská škoda pro domácí.
39:03
Hosté hráli v šesti a budou za to pykat. Trest za lavičku Sparty odsedí Daniel Přibyl (SPA)
38:57
Pinc vybruslil daleko z branky proti Holíkovi a moc nechybělo, aby si kotouč po rozehrávce přihrál do vlastní sítě.
38:30
Sedláček je úspěšný i proti Tenkrátově pokusu z voleje.
37:46
Pacovského slušný bekhend Sedláček pravým betonem vyráží na hokejku Linharta, který zakládá zlínskou akci.
37:20
Lehoučké nahození Čajánka nemohlo Pince ani malinko vyvést z míry.
36:59
Ze střídačky rychle naskoči na led Michal Broš, a nebýt včasného vypíchnutí Zámorského unikal zcela sám na Sedláčka.
36:20
Sparťané se nepohodli v kombinaci a kotouče se ujímají domácí.
35:43
Ofsajd v podání hostí, buly ve středním pásmu.
35:33
Krstev se na modré opřel do puku a trefil pouze horní síťku. Hodně nepovedená střela hostujícího obránce.
35:12
Kotouč se od mantinelu odrazil přímo mezi kruhy, kde se zjevil osamocený Holík. Domácí hráč ale zakončení uspěchal a nastřelil pouze bránícího beka hostů.
34:40
I Sičák je na ledě, Sparta přečkala dvojnásobné oslabení hlavně díky výbornému Pincovi.
34:20
Leškova přihrávka přes brankoviště našla cíl v Pincově lapačce. Trest Sičáka je skoro u konce.
33:52
Sparta je ve čtyřech.
33:19
Pinc vyráží špičkou betonu dělovku Tesaříka. Následná střela Čajánka končí v lapačce pražského golmana. Tlak Zlína sílí, ale dobrý výkon Pince s ním stoupá.
32:51
Gřegořkovi se ale ihned povedlo vyhodit a našetřit v oslabení vteřinky.
32:40
Sičákovy ruce byly při ataku na Köhlera hodně vysoko. Zlín bude hrát 1:12 přesilovku pět na tři.
32:15
Hamrlík nastřelil pouze brusle Hanzlíka, Sparta vyhazuje.
31:52
Po sérii tvrdých zákroků hostů se vylučuje. Dominik Pacovský (SPA) vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.
31:43
Honejsek si mohl vybrat jestli v obrovské šanci vystřelí, nebo přihraje volnému Čajánkovi. Zlínský mladík se rozhodl vystřelit a Pinc byl připraven.
31:16
Pacovskému nestačily ani dva pokusy k překonání Sedláčka.
30:49
Radost Simonovi překazila sudího píšťalka, která signalizovala ofsajd.
30:17
Kočí nebezpečně operoval před Sedláčkem. Kotouč se od jeho brusle odrazil na Sedláčkův levý beton.
30:00
Čajánek byl nedovoleně sražen k ledu. Stížnosti rozhodčím mu ale nejsou nic platné. Buly u střídačky Sparty.
28:31
Sedláček se blýskl zase proti samostatnému nájezdu Bahenského.
28:12
Leška našel přihrávkou od hrazení mezi kruhy volného Balaštíka. Jeho hbitou střelou zápěstím Pinc chytá ukázkovým zákrokem do lapačky.
27:45
Sparťanskou akci překazil ofsajd. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
26:18
Domácí jsou hodně při chuti a Spartu teď do ničeho nepouštějí.
25:46
Zlínští uzavřeli Spartu v útočné třetině, ale Pinc se dvakrát ukázal v dobrém světle.
25:13
Tesařík si všiml na útočné modré číhajícího Balaštíka. Zlínské křídlo zakončilo svůj průnik povedenou střelou.
24:38
Veselého projektil byl zblokován do ochranné sítě.
24:24
Také hosté se ubránili v prvním oslabení úspěšně.
24:07
Veselý nedostihl Holíkovu přihrávku a píská se icing. Přesilovka domácích je skoro u konce.
23:35
Hosté podruhé úspěšně vyhazují a mohou vystřídat čerstvé síly.
23:14
Pinc výborně zasahuje proti střele Hamrlíka i jeho dorážce.
22:42
Zlínští rozestavěli přesilovkový trojúhelník a začínají kombinovat.
22:24
Tentokrát už žádné odpouštěním hostů. Miroslav Forman (SPA) podrazil za brankou Ondráčka a odpyká si dvě minuty.
21:06
Rachůnkovu střelu po ledě Sedláček hokejkou vyráží. Bahenský si dorážku zpracoval hokejkou příliš vysoko a píská se hra vysokou holí.
20:52
Hunkes se ocitl v dobré střelecké pozici, ale branku trefit nedokázal.
20:38
Zámorský svoji bombou nastřelil rukavici Hunkese, ten si jen bolestivě zatřepal s rukou.
20:28
Leškovu nahrávku zbrzdila brusle Pacovského. Poté se strhla menší strkanice před Pincem o kus černé gumy. Puk nakonec skončil pod ležícím brankářem hostí.
20:01
První třetina byla poněkud opatrná a tempo se stupňovalo až v závěru. Hosté mohli jít velice brzy do vedení, ale trefa Přibyla byla dosažena rukou a tak platit nemohla. Pražané měli výhodu přesilovky pět na čtyři, ale Zlín v oslabení ustál tlak hostí a dokázal se ubránit. Obrovskou šanci měl v závěru domácí Čajánek. Svůj samostatná únik ale proměnit nedokázal. Zásahy brankářů: Sedláček (13) - Pinc (7)
20:00
19:50
Oba celky jsou v pěti.
19:38
Povedený samostatný únik Balaštíka zakončený střelou na lapačku.
19:11
Ani Hlinkův atak na Ondráčka rozhodčí nepískají.
18:34
Lehká střela Formana si našla místo v lapačce zlínského brankáře.
17:50
Pavel Kubiš (ZLN) 2 minuty hrubost.
17:50
Marek Hovorka (SPA) 2 minuty hrubost.
17:50
Pinc zůstal po kontaktu s jedním ze zlínských hokejistů otřesený a bez masky.
17:43
Do samostatného nájezdu se dostal domácí kapitán Petr Čajánek. Zlínský centr nezmatkoval, našteloval si puk do ideální pozice a snažil se Pince bekhendem překonat. Na brankáře hostí však nevyzrál.
16:58
Broš našel u pravé tyče zcela volného Hovorku. Ten puk pouze promáchl do prázdna.
16:32
Pacovského dorážka skončila jen těsně vedle levé tyče domácí branky.
16:18
Okál střílel, ale puk mu sjel z hokejky. Na opačné straně Sedláček úspěšně kryje Formanovu lehkou střelu na lapačku.
15:16
Sedláček si vyjel a chytá tvrdou Rachůnkovu střelu.
14:43
Honejsek přihrával volnému Veselému, ten v prostoru mezi kruhy nezpracoval prudký kotouč.
14:26
Krstev ze zadu sundal Honejska k zemi, vylučovat se ale nebude.
14:11
Hosté se z menšího tlaku domácích vysvobozují vyhozením na icing.
13:59
První zlínská formace pořádně zatopila před Pincem.
13:45
Vyhrané Leškovo buly a tvrdá pumelice Hamrlíka. Bohužel pro domácí fanoušky tvrdá střela zlínského beka orazítkovala pouze plexi za Pincovou brankou.
13:23
Forman okamžitě po vhazování nabral rychlost a objel zlínskou klec. Sparťanský útočník se snažil puk zasunout těsně k levé tyči, ale Sedláček se výborně roztáhl a puk do sítě nepustil.
12:54
Sedláček si připisuje další úspěšný zákrok a zatím má rozhodně více práce než jeho protějšek Marek Pinc.
12:40
Čajánek je na ledě, Zlín tohle oslabení zvládl dobře.
12:29
Kubiš předstihl u mantinelu Bahenského a poslal puk směr Pinc.
12:06
Pražané teď při své kombinaci zahráli ofsajd a hra se stěhuje do středního pásma.
11:23
Milamovu tvrdou ránu Sedláček dobře vyráží do bezpečí. Zlínští poprvé vyhazují puk před Pince a mohou střídat.
10:54
Tenkrát to bleskově zkoušel od modré čáry. Jeho rána byla ztečována do plexi.
10:40
Je tu první vyloučení zápasu. Přesilovku si zahrají hosté. Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty podražení.
10:14
Kotouč nebezpečně poskakoval ve na Sedláčkově brankovišti. Domácí obránci měli dost práce, aby puk odpálili do bezpečí.
9:42
Veselý měl v mezikruží napřaženo, v tom mu na poslední chvíli vypíchl puk Milam.
9:19
Linhart obral čistě Hlinku o kotouč a zlínští upalovali v přečíslení na Pince. Köhler přenechal zadovkou na Hamrlíka, a ten povedenou střelou provětral lapačku sparťanského brankáře.
8:43
Buly ve středním pásmu.
8:28
Pěknou kombinaci hostí zakončil střelou do Sedláčkova betonu Ivan Rachůnek. Pražané jsou na chvíli aktivnějším celkem.
7:54
Okál nedostihl prudký pas a píská se icing.
7:34
Nakonec se to povedlo vyhozením puku do středního pásma Gřegořkovi.
7:23
Domácí získali útočné pásmo a Sparta neví kudy ven ze sevření domácích.
6:57
Čajánkovu zblokovanou střelu od levého mantinelu Pinc chytá do lapačky.
6:33
Zlínští si v závěrečné fázi akce neporozumněli v rozehrávce a na opačné straně už musel zasahovat Sedláček. Zlínský brankář si hravě poradil se střelou Simona.
5:57
Jánský si šikovně obešel dva zlínské hráče. V zakončení zvolil střelu mezi betony, ale tam si to Sedláček včas pohlídal. Zatím nejnebezpečnější šance hostů.
5:24
Bylo velice rychle rozhodnuto. Gól neplatí, protože byl dosažen rukou.
5:24
Po nahození Přibyla si puk zpracoval rukavící ze vzduchu jeden z hostujících hráčů a usměrnil puk do branky, bude se volat video.
4:12
Veselý chytře uvolnil Honejska, ten ale na puk už nedosáhl.
3:43
Jako by se oba celky nemohly dostat po reprezentační přestávce do toho správného rytmu.
3:10
Další buly.
2:49
Hosté teď nemohli odstavit od puku Köhlera. Obránce Gřegořek tak natlačil zlínského útočníka na branku, kterou hájí Marek Pinc. Buly před Pincem.
2:18
Sedláček raději ukryl lehkou rozehrávku hostů do lapačky. Bude následovat buly po jeho pravici.
1:39
Oba celky si dobře střeží střední pásmo a nechtějí nechat soupeře jen tak nechat projít.
1:14
Ševci ale nedokázali nic vymyslet a kupředu můžou hosté.
0:36
Zlín v moci kotouče za brankou Sparty.
0:14
Milamovo nahození ze středního pásma musel Sedláček vyrazit betonem a okamžitě si připsal první zákrok.
00:01
Hlediště se nám pomalu plní, do začátku zbývá už jen pár minut.

PSG Zlín: Sedláček - Tesařík, Řezníček, Kotvan, Urbanec, Linhart, Zámorský, Hamrlík, Horák - Köhler, Čech, Čajánek , Leška, Ondráček, Kubiš, Honejsek, Šlahař, Holík, Veselý, Okál, Balaštík.

HC Sparta Praha: Pinc - Gřegořek, Sičák, Kočí, Milam, Hanzlík, Hunkes, Phillip, Krstev - Broš, Rachůnek, Hlinka, Hovorka, Bahenský, Tenkrát, Pacovský, Přibyl, Jánský, Forman, Simon.

Rozhodčí: Šindler, Hradil - Blümel, Svoboda.
Atraktivní duel mezi Zlínem a Spartou má na programu úvodní buly v 17:30.
PSG Zlín - Ševci mohli přes reprezentační přestávku doléčit všechny šrámy a dnes se mohou v plné síle pustit do souboje s Pražany. Vyjímkou bude brankář Horčička, který si natáhl vazy a bude chybět minimálně do konce základní části. K němu ještě přibyl útočník Marek Melenovský. U toho se uvidí, zda vůbec ještě letos zasáhne do bojů play-off. Radost ale zlínskému kouči udělal návrat kapitána Čajánka, který chyběl v posledních duelech. Zlínské hokejisty ještě čeká pořádný boj o udržení v první čtverce. V brance se představí Jakub Sedláček a premiéru na střídačce si odbyde junior Kevin Rozum.
HC Sparta Praha - Sparta letos prožívá zajímavý průřez sezónou. Pražané vyměnili už dva kouče, a až Josefu Jandačovi se povedlo zvednout Spartu ze dna tabulky. Celek z Holešovic se momentálně nachází na čtvrté pozici a nedávno si připsal jedenáct utkání v řadě bez porážky. Tuto sérii překazila až vedoucí Plzeň. Jandač má letos k dispozici hodně kvalitní kádr a není divu, že dokázal celek vytáhnout ze dna do vrchních pater tabulky.
Reprezentační přestávka je u konce, a s ním i odpočinek pro extraligové celky. Základní část jde do finiše a dnes nás čeká na zlínském ledě hodně pikantní duel. Do Zlína přicestuje dlouholetý rival Beranů, pražská Sparta.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.