To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů na počtenou!
Marián HOSSA (CHI) 1+1, 5 střel, čas na ledě 20:59
Michal HANDZUŠ (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:27
Michal ROZSÍVAL (CHI) nenastoupil
Roman POLÁK (STL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:47
Vladimír SOBOTKA (STL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:43
Jaroslav HALÁK (STL) 27 úspěšných zákroků, 2 inkasované góly, úspěšnost zákroků 93,1%, tři chycené samostatné nájezdy

Nejvíce času na ledě: Duncan Keith 29:13 – Alex Pietrangelo 30:45

Branky a nahrávky: 8. Pirri (Hossa), 38. Hossa (Hjalmarsson) – 11. Bouwmeester (Pietrangelo, Backes), 39. Steen (Bouwmeester, Oshie), rozh. náj. Oshie. Po třetinách: 1:1, 1:1, 0:0 – 0:0. Rozhodčí: Martell, Meier – McElman, Murchison. Diváci: 21169.
Už před utkáním se od souboje dvou velkých divizních rivalů čekal tuhý a vyrovnaný boj. Že to bude ale až natolik vyrovnaný zápas, nečekal nikdo. Všechny třetiny včetně prodloužení skončily nerozhodně, na střely nakonec vyhráli Blackhawks 29:28.

Skóre zápasu otevřel v 7. minutě svou premiérovou trefou v kariéře v NHL Brandon Pirri, krátce poté ale v přesilové hře srovnal David Backes.

Po jedné brance vstřelily oba týmy rovněž ve druhé třetině. V 38. minutě využil špatného střídání hostů Marián Hossa, ani ne minutu poté opět srovnal úspěšnou tečí Alexander Steen.

Třetí třetina, ani prodloužení o vítězi nerozhodla, na řadu tak přišly samostatné nájezdy, ve kterých byl jediným úspěšným exekutorem T. J. Oshie, který tak rozhodl o výhře St. Louis Blues!

65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým St. Louis Blues.
Autorem branky je T. J. OSHIE.
Halák si Sharpovu střelu pohlídal a St. Louis tak bere bonusový bod za vítězství po samostatných nájezdech!
Patrick Sharp už musí dát.
Crawford Steenovu střelu chytá.
Alexander Steen už může rozhodnout.
Halák zasahuje betonem.
Co Jonathan Toews?
Parádní kličkou do forhendu nedal Crawfordovi vůbec žádnou šanci!
Za Blues T. J. Oshie.
Kane svou typicky pomalou jízdu sice rozhýbal Haláka, poté ale vystřelil mimo tři tyče.
Nájezdy začne Patrick Kane.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo, po krátké přestávce tak začnou samostatné nájezdy. V nastavení měl nejdříve velkou šanci na rozhodnuto Brandon Saad, jehož ale vychytal bravurním zákrokem Jaroslav Halák. Na druhé straně za Crawfordem zvonila tyč po střele Barreta Jackmana.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:38
Oshie se individuálně dostal ke střele, Crawford jeho pokus vyráží.
64:08
Seabrook chtěl přirazit Sobotku na mantinel, mezi hrazení a českého útočníka se ale ještě dostal hlavní rozhodčí, který to těžko rozdýchává.
63:45
Polák čekal přihrávku od Steena trochu jinam, puk končí ve středním pásmu.
63:17
Jackman nastřelil tyč Crawfordovy branky!
63:00
Bouwmeester už mohl pálit, ještě ale vracel puk Royovi, ten s tím ale nepočítal.
62:39
Leddyho tvrdou ránu Halák vyráží.
62:07
Crawford likviduje střelu Berglunda z levé strany.
61:45
Leopold se v předbrankovém prostoru neprosadil, Bluesmani ale stále zůstávají u puku.
61:17
Sobotka svou střelou trefil Keitha, hosté ale pokračují v akci.
60:33
Saad mohl hned v úvodu prodloužení rozhodnout, Halák ale jeho střelu dokázal udržet!
60:01
Šedesát minut hry o vítězi dnešního utkání nerozhodlo, všechny tři třetiny skončily nerozhodným výsledkem, St. Louis vyhrálo v základní hrací době na střely 27:26. Vítěze dnešního nesmírně vyrovnaného duelu tak musí rozhodnout prodloužení, případně samostatné nájezdy.
60:00
59:48
Bluesmani drží kotouč na svých hokejkách ve vlastním obranném pásmu, uvidíme prodloužení.
59:13
Hossa se opět chystal do úniku, obránci Blues ale byli rychleji u puku.
58:56
Puk skončil mezi střídačkami, vhazovat se bude ve středním pásmu.
58:30
S bodem ale budou, jak to tak vypadá, spokojeni i domácí.
57:57
Hosté se už nikam neženou, na jejich hře v závěru zápasu je patrné, že jim z dnešního zápasu bude stačit bod.
57:04
Sobotka si dalším tvrdým hitem počíhal na Mariána Hossu.
56:37
Třetí lajna Chicaga se usadila v útočném pásmu.
56:04
Rozhodčí jsou už ve třetí třetině hodně tolerantní, jak na zákroky, tak rovněž při pískání zakázaných uvolnění.
55:09
Jordan Leopold nahazoval kotouč na Crawforda, jeho spoluhráči ale mířili střídat, a tak hrát mohou Blackhawks.
54:22
Oduya si chtěl smlsnout hitem na Sobotkovi, český útočník ale nakonec povalil švédského obra sám.
53:50
Kane se zmocnil kotouče v mezikruží a rychle vystřelil, Halák ale jeho střelu výtečně vyrazil!
53:11
Crawford si poradil i se střeleckým pokusem Dereka Roye.
52:38
Crawford měl nejdříve menší potíže se střelou Berglunda z úhlu, poté se ale do obrovské šance dostal Alex Pietrangelo, který udělal proti vyjetému Crawfordovi kličku, brankář Blackhawks se ale zázračným způsobem dokázal přesunout a proti střele obránce Blues zasáhnout!
51:51
Icing hostí.
51:29
Bouwmeesterova střela končí mimo tři tyče.
50:48
Saad sice ztratil hokejku, i tak dokázal pomocí nohou dostat puk z obranného pásma.
49:55
Tarasenko si připravil střelu bekhendem, Crawford je pozorný.
49:33
Shaw skáče na led, Chicago hraje v plném počtu.
49:12
Hosté opět vyváží kotouč.
48:45
Kruger odvedl skvělou práci v oslabení, když získal kotouč, vyhodil jej tak, že všichni jeho spoluhráč i on sám mohou vystřídat.
48:14
Jackman, který odpykával trest za Poláka, už je zpátky na ledě, začíná přesilová hra Blues.
48:00
Ve třetí třetině se na ledě výrazně přitvrdilo.
47:33
Andrew Shaw nevybíravě dohrál Oshieho, za což zaslouženě vidí dvouminutový trest. Následuje tak hra 4 na 4, poté si zahrají Bluesmani přesilovku.
47:26
Sharpovu ránu od modré čáry se snažil tečovat Shaw, puk končí vedle branky.
46:55
Halák si pohlídal střelu Kanea z úhlu.
46:14
Po nevinně vypadajícím zákroku se to na ledě začalo pořádně mlít. Utvořili se dvojičky, z nichž nejaktivněji vypadal souboj mezi Bolligem a Polákem.

Souhrn trestů zní následovně:
Brandon Bollig (CHI) – 5 min. bitka
Roman Polák (STL) – 2 min. hrubost + 5 min. bitka
45:33
Hraje se hodně dlouho bez přerušení, Hossovu střelu srazili hostující obránci.
44:25
Střelu Pietrangela se snažil tečovat Tarasenko, puk končí v rohu.
43:30
Morrow je na ledě, hosté hrají v plném počtu.
43:09
Brandon Saad se dostal k dorážce, netrefil se ale mezi tři tyče.
42:42
A hosté se opět osvobozují, výbornou práci v oslabení odvádí kromě jiných Vladimír Sobotka.
42:19
Hosté vyhazují.
42:04
Halák vyráží betonem střelu Patricka Sharpa.
41:30
Brookbank byl zasažen vysokou holí do obličeje, na trestnou lavici míří na 2 minuty Brenden Morrow.
41:24
Zakázané uvolnění domácích stěhuje hru opět do obranného pásma Blackhawks.
41:03
Ofsajd Blues.
40:50
Hossa se po další chybě hostů málem dostal do dalšího samostatného nájezdu, tentokrát byla ale obránce o něco rychlejší.

Nejvíce času na ledě: Duncan Keith 17:49 – Jay Bouwmeester 18:07
Druhá třetina zpočátku nabízela hodně neurovnaný hokej s množstvím ztrát na obou stranách. Opět jsme mohli vidět velmi vyrovnaný hokej, oba celky se i v druhé části hry shodně jednou prosadili. Nejdříve se v 38. minutě po špatném střídání hostů prosadil ze samostatného úniku Marián Hossa. Neuběhla ani minuta po vedoucí brance Blackhawks a radovali se také hosté, úspěšnou tečí se prosadil Alexander Steen. Po čtyřiceti minutách hry je tak stav utkání mezi Chicagem a St. Louis nerozhodný 2:2.
40:00
39:33
38:55
Andrew Shaw se snaží něco vymyslet za brankou St. Louis.
38:13
St. Louis právě vstřelilo branku!
Máme tu ale opět rychle srovnáno, nyní si dokonce Bluesmani ani nedali tak na čas. Střelu Bouwmeestera nejdříve tečoval ALEXANDER STEEN, navíc puk před brankou ještě změnil směr po teči obránce Keitha! Asistence: Jay Bouwmeester a T. J. Oshie.
38:04
Icing domácích.
37:22
Chicago právě vstřelilo branku!
Špatné střídání Blues přímo darovalo branku MARIÁNU HOSSOVI, na Haláka se v jednu chvíli řítili hned dva hráči Blackhawks! Hossa ale vzal zakončení na sebe, tvrdou ranou nedal svému krajanovi v brance Blues vůbec žádnou šanci a posílá Blackhawks podruhé v zápase do vedení! Asistence: Niklas Hjalmarsson.
37:00
Toews projel celým kluzištěm a dostal se až k zakončení, netrefil ale branku.
36:25
Střela Brandona Saada sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude před brankou Jaroslava Haláka.
35:57
Sobotka je na ledě, Blues jsou kompletní.
35:24
Rána Leddyho končí na mantinelu, po kterém puk nakonec vycestoval až do středního pásma.
34:36
Hosté se osvobozují vyhozením alespoň do středního pásma.
33:57
Vladimír Sobotka přehnal svůj důraz, sice možná nechtěně zasáhl Leddyho vysokou holí do obličeje, faul to ale byl zřejmý.
32:54
Puk vypadl mimo kluziště, vhazovat se bude ve středním pásmu.
32:17
Chris Stewart se už rovnal na střelu, Shaw mu ale odebral puk.
31:51
Další icing domácích.
31:10
Halák s notnou dávkou štěstí zastavil puk před dotírajícím Bickellem!
30:32
Následuje icing Blackhawks, hra se stěhuje před branku Coreyho Crawforda.
30:19
Ofsajd domácích.
29:39
Crawford likviduje akci Chrise Stewarta.
29:18
Jackman se vrací na led, Bluesmani hrají v plném počtu.
28:35
A hosté vyhazují.
28:10
Keith už mohl pálit, ještě ale hledal v lepší pozici postaveného Toewse, do přihrávky ale sáhli hostující hráči.
27:41
Kane mohl faul na svou osobu sám potrestat, z úhlu ale minul zařízení.
27:18
Nakonec je vyloučen pouze Jackman na 2 minuty za vražení na hrazení.
27:18
Barret Jackman si hodně ostrým hitem ve středním pásmu vyšlápl na Patricka Kanea, což ostatní hráči nemohli nechat jen tak být, strhla se tak menší strkanice.
26:14
Hossova střela sražena do ochranné sítě.
25:55
Patrick Kane v ofsajdu.
25:27
Nyní se bude vhazovat před brankou St. Louis, Halák raději ukryl kotouč.
25:08
Blues vybojovali vhazování v útočném pásmu.
24:17
Crawford likviduje i pokus Steena.
23:52
Crawford si připisuje dobrý zákrok proti nepříjemné střele Oshieho.
23:31
Další zakázané uvolnění Blues.
22:46
22:26
V úvodu druhé periody je hra obou celků hodně neurovnaná.
21:25
Zapomenutý Hossa se řítil z pravé strany na Haláka, jeho krajan v brance Blues ale jeho střelu nahoru čekal.
20:45
Oba týmy se při svých prvních akcích neprosadili.

Nejvíce času na ledě: Duncan Keith 7:51 – Alex Pietrangelo 9:06
První třetina nabídla po jedné brance na obou stranách. K vidění je hodně otevřený hokej s velkou řadou šancí. Skóre otevřel svou první brankou v kariéře v NHL Brandon Pirri, jehož v ideální pozici na střelu našel bravurní přihrávkou Marián Hossa. V 11. minutě ovšem v přesilové hře vyrovnal Jay Bouwmeester. Po první třetině je tak stav zápasu dvou divizních rivalů nerozhodný 1:1.
20:00
19:22
Pro změnu zakázané uvolnění Blues.
19:06
Ofsajd hostí.
18:43
Shattenkirkova rána od pravého mantinelu končí za brankou, Bluesmani se ale stále drží v útočném pásmu.
17:35
Jaden Schwartz se snažil chytře najít volný prostor ke střele tak, aby Crawford vůbec nic neviděl. To se mu sice povedlo, netrefil ale vůbec branku.
16:50
Saad střílenou přihrávkou našel přesně hokejku Andrewa Shawa, jehož teč málem skončila za Halákem, slovenský brankář měl nyní i velkou dávku štěstí!
16:02
Domácí v ofsajdu.
15:49
Paajarviho střelu vytěsnil Crawford.
15:33
T. J. Oshie se hezky uvolnil a málem se dostal až ke střele téměř do prázdné branky, jeho záměr ale vystihli obránci Chicaga.
15:07
Icing Blackhawks.
14:13
Crawford v pohodě lapí střelu Vladimíra Sobotky.
13:42
Handzuš je na ledě, Chicago je kompletní.
13:28
Druhá přesilovka Blues se pomalu chýlí ke konci, hráči St. Louis si nevytvořili žádnou pořádnou šanci.
13:00
Puk na střídačce Blues, vhazovat se bude ve středním pásmu.
12:45
Domácí hráči vyhazují až k Halákově brance.
12:24
Backes se snažil tečovat Oshieho ránu, leč marně.
11:42
Další vyloučení na straně Blackhawks, Michal Handzuš je vyloučen za hru loktem.
11:11
Domácí trochu přidali na důrazu, Bluesmani v nouzi vyhodili na zakázané uvolnění.
10:14
Hosté bleskurychle svou nabídnutou přesilovku využívají! Backes vyhrál čistě buly, puk se dostal na modrou čáru k Jayi Bouwmeesterovi, který s ničím neváhal a svižnou střelou pověsil puk přesně pod břevno Crawfordovy branky! Po zápase byl nakonec připsán DAVIDU BACKESOVI, který puk ještě tečoval! Asistence: Jay Bouwmeester a Alex Pietrangelo.
10:09
Uvidíme první přesilovku v dnešním zápase, na trestnou lavici za sekání míří domácí kapitán Jonathan Toews.
09:56
Zakázané uvolnění se nebude pískat, a tak Roman Polák musí hrát.
09:16
08:30
A domácí hráči nechtějí zůstat pouze u jedné vstřelené branky.
07:42
Hossa se po ztrátě rychle zmocnil puku, předal jej do mezikruží na BRANDONA PIRRIHO, který už stihl prostřídat a nováček v dresu Chicaga dokázal procedit kotouč za Halákova záda! Pro Pirriho je to první branka v kariéře v NHL! Asistence: Marián Hossa.
07:25
Druhá lajna Blackhawks se usadila v útočném pásmu.
06:41
Halák neudržel puk po tvrdé střele Patricka Sharpa od pravého hrazení, nakonec si ale s pukem poradil.
06:12
Pietrangelo pokazil finální přihrávku a na druhou stranu už rychle pádí Jonathan Toews.
05:39
Crawford na poslední chvíli ukryl puk pod svou lapačkou před dojíždějícím Alexanderem Steenem.
05:15
Hosté se usadili v útočném pásmu.
04:44
Obrovská šance hostů, do které se po parádní přihrávce Tarasenka dostal Patrik Berglund, zblízka ale na Crawforda nevyzrál!
03:37
Crawford si připisuje první těžší zákrok v utkání, střela Jackmana měla slušné parametry.
03:04
Toews nechal puk za sebou na Keitha, jehož rána končí vedle branky.
02:22
Leddyho lehkou střelu Halák vyráží, puku se ihned zmocnili hostující obránci, kteří zakládají nový útok.
01:31
Brandon Pirri v dobré pozici nevystřelil zrovna nejlépe, k dorážce se ještě cpal Andrew Shaw, Halák ale udržel puk.
00:57
Halák si připisuje první zákrok proti střele Duncana Keitha.
00:33
Hosté začali hodně zostra, Pietrangelo rychle vystřelil, na druhé straně se první útok CHicaga rozplynul už v zárodku.
00:01

Chicago Blackhawks: Crawford (Chabibulin) – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Brookbank, Leddy – Kane, Toews, Bickell – Hossa, Handzuš, Sharp – Nordstrom, Shaw, Saad – Kruger, Pirri, Bollig

St. Louis Blues: Halák (Elliot) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Leopold, Polák, Jackman – Oshie, Backes, Steen – Tarasenko, Berglund, Schwartz – Stewart, Roy, Morrow – Reaves, Sobotka, Paajarvi

Rozhodčí: Martell, Meier – McElman, Murchison.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ
(v závorce statistiky hráčů v letošní sezóně)

Chicago Blackhawks:
Marián HOSSA – 6 zápasů, 3 body (2+1)
Michal HANDZUŠ – 5 zápasů, 3 body (1+2)
Michal ROZSÍVAL – 3 zápasy, 1 bod (0+1)

St. Louis Blues:
Vladimír SOBOTKA – 5 zápasů, 4 body (1+3)
Roman POLÁK – 5 zápasů, 1 bod (1+0)
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

V soubojích dvou klasických divizních rivalů v posledních letech nepadá moc branek. Oba týmy se jednou již utkaly v rámci letošní sezóny, před týdnem se z výhry 3:2 na svém ledě radovali Bluesmani ze St. Louis. Loni se z 5 vzájemných duelů radovalo třikrát Chicago, dvakrát zvítězili Blues.
CHICAGO BLACKHAWKS

Obhájci Stanley Cupu vstoupili i do letošního ročníku celkem slušně, po 6 odehraných zápasech mají na svém kontě 9 bodů, což jim zatím stačí na 4. místo ve velmi vyrovnané Západní konferenci. Zatím v jediném zápase se Černí jestřábi neradovali ani z jednoho bodu, paradoxně to bylo minulý týden na ledě St. Louis.

Aktuálně má Chicago celkem slušnou formu, když poslední tři zápasy svěřenci kouče Joela Quennevilla vyhráli, naposledy zvítězili v noci z úterý na středu na ledě Caroliny 3:2 po samostatných nájezdech. Zatím nejproduktivnějším hráčem Blackhawks je s 5 body Brandon Saad (2+3).
ST: LOUIS BLUES

St. Louis bylo před sezónou mnohými zámořskými experty pasováno do role největšího aspiranta na zisk Stanley Cupu v letošní sezóně, Bluesmani zatím tuto teorii celkem potvrzují, když po 5 odehraných zápasech mají na svém kontě 8 bodů, jedinou porážku utrpěli Blues v úterním zápase proti zatím suverénním Žralokům ze San Jose, kteří si do svého teritoria odvezli 2 body za výhru 6:2.

Nutno dodat, že Blues mají zatím odehráno nejméně utkání ze všech týmů v NHL, proto jsou až na šestém místě v Západní konferenci. Nejproduktivnějším hráčem Blues je s 8 body Alexander Steen (4+4), čtyři branky nastříleli rovněž kapitán David Backes a Vladimir Tarasenko.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího ledního hokeje, jaký svět může nabídnout. NHL je již třetím týdnem v plném proudu, noc ze čtvrtka na pátek nabídne klasicky velkou porci zápasů, v jednom z nichž se proti sobě postaví Chicago Blackhawks a St. Louis Blues.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.