Marek ŽIDLICKÝ (NJD) 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:33
Patrik ELIÁŠ (NJD) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:45
Jaromír JÁGR (NJD) 0+1, 4 střely, čas na ledě 18:50
Aleš HEMSKÝ (EDM) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:23
Martin MARINCIN (WSH) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:32
Střela Jona Merilla rozhodla toto utkání, New Jersey Devils nakonec tedy vydřeli "povinnou" výhru nad Edmontonem a udrželi se tak reálně ve hře o postup do play-off. Pro českého fanouška je potěšující, že se dnes ve skvělém světle představil Jaromír Jágr, stejně tak i Marek Židlický a nakonec se ve druhé polovině zápasu zlepšil i Patrik Eliáš s Alešem Hemským, kterého jsme v dresu Oilers v úvodu téměř vůbec nezaregistrovali.
62:34
Devils právě vstřelili branku!
Bránící Maricin prohrál souboj v rohu vlastní třetiny, puk vybojoval Henrique, který přihrává Ryderovi, ten nachází volného JONA MERRILLA, jenž čeká na levé straně a protože má dostatek času i prostoru na střelu, přesně zamířil a překonává Bryzgalova, New Jersey vítězí. Asistence: Michael Ryder a Adam Henrique.
62:15
Ryder zaváží puk do útočného pásma.
61:32
Ale dobrou práci odvedl ve vlastní třetině bránící Maricin, puk mají hosté.
61:05
Jágr může rozehrát z vlastního pásma.
60:43
Eliáš míjí branku z levé strany, ve velmi dobré pozici!
60:18
Domácí zahajují prodloužení se čtveřicí Židlický, Greene, Eliáš a Clowe.

Martin MARINCIN (WSH) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:10
Ani po šedesáti minutách se nerozhodlo o vítězi, následuje tedy pětiminutové prodloužení a pokud ani pak gól nepadne, budeme svědky závěrečných samostatných nájezdů.
60:00
59:00
Poslední minuta třetí třetiny.
57:05
Jágr si pohrával s mladíčkem Jakupovem v útočném pásmu, nakonec se mu mladý Rus vrhl pod nohy a puk odstřelil pryč.
56:36
Domácí se nyní osvobozují pouze za cenu vyhození puku ze třetiny.
55:33
Henrique nadvakrát z levé strany, Bryzgalova nepřekonává.
55:00
Poslední pětiminutovka třetí třetiny, že by dnes dospělo utkání až do prodloužení?
54:28
Zakázané uvolnění Devils, vhazování po levici Schneidera.
53:46
Hosté rozehrávají zpoza vlastní branky.
52:59
52:20
Puk ve středním pásmu, dobrá práce Zubruse na modré.
51:57
Jakupov pálí z pravé strany, Schneider chytá a přerušuje hru.
51:49
Eberle zachytil puk a Oilers zůstávají ve třetině Devils.
51:25
50:59
A právě Henrique nyní zahákoval R. Smytha a je vyloučen, přesilová hra Devils tím končí.
50:49
Za Bryzgalovem opět zazvonila tyčka po bekhendu Heriqueho!
50:35
Harroldova střela z pravé strany zablokována.
50:10
Začala již poslední desetiminutovka, domácí konečně v přesilovkovém rozestavení.
49:55
Zatím se Devils nedaří získat útočné pásmo.
49:25
Vylučuje se, na trestnou lavici usedá Marek Hemský, který dostává dvouminutový trest za podražení.
49:05
Oddechový čas pro domácí.
48:25
Tentokrát pálí na druhé straně Eberle, Schneider přerušuje hru.
48:10
Na ledě stále řada Jaromíra Jágra, který bojuje o každý puk.
47:33
Jágra se opravdu těžko zastavuje, dostal se skvělou "stahovačkou" od mantinelu z pravé strany na střed, Bryzgalov skvělým zákrokem jeho střelu vyráží.
46:03
Komerční přestávka.
45:50
Skvělá práce Salvadora a Židlického, který zachytil přihrávku Jakupova před Schneiderem a nedovolil Hallovi zakončit.
45:29
Židlického střelu od modré zablokoval Nugent-Hopkins.
44:27
Jágr dostává puk ze třetiny.
43:42
A na druhé straně musí zasahovat Schneider, který přerušuje hru.
43:33
Carter se nedostal ke střele ve třetině Oilers.
42:40
Edmonton zatím v úvodu třetí části aktivnější.
41:45
Oilers neudrželi útočné pásmo po vítězné buly.
40:45
O puk se bojuje v rohu třetiny Oilers, Jágr dostal puk a pálí z pravé strany, ale netrefuje branku.
40:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 2:48 hodin.

Martin MARINCIN (WSH) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:56
Ve druhé třetině se již nic nestane, oba týmy odchází i po čtyřiceti minutách do kabin za nerozhodného stavu 1:1. Stále platí, že i když jsme v této části nezaznamenali gól, sledujeme v Prudential Center velmi dobrý hokej, hodně vidět jsou Češi v dresu Devils, hlavně dvojice Jágr – Židlický hraje parádně!
40:00
39:30
Hall vybojoval puk v rohu třetiny Devils, ale A. Ference nedokázal přesně přihrát a Oilers ztrácí útočné pásmo.
39:10
Schneider raději přerušuje hru.
39:00
Poslední minuta druhé dvacetiminutovky.
38:30
Blíží se závěr druhé třetiny, již to vypadá, že se v této části branky nedočkáme.
37:05
Domácí rozehrávají z vlastního pásma, na ledě v dresu Oilers k vidění Aleš Hemský, který je ale jinak naprosto "neviditelný".
36:36
Další komerční přestávka.
35:45
Pohotová střela Zajace hned po vhazování, Bryzgalov vyráží do rohu.
35:26
Nyní již Bryzgalov přerušuje hru, následuje komerční přestávka.
35:19
Greene nahazuje na Bryzgalova od modré, ruský "bohatýr" v brance Oilers odolal.
34:42
Ale Cloweho nyní ano, domácí hráč je z ničeho nic sám před Bryzgalovem, kterého zkouší překonat střelou zápěstím, nevyšlo to!
34:22
Eliáš si nabruslil do útočného pásma, ale obrana Oilers ho nepustila do zakončení.
34:05
Eberle spěchá za nahozeným pukem, dříve je u něho ale domácí Salvador.
33:12
Hraje se dlouho bez přerušení, domácí mají puk a mohou zaútočit.
32:45
Ze sestavy Oilers zatím jednoznačně nejaktivnější Nail Jakupova, kterého je doslova plný led!
32:32
Hosté nahazují puk za branku Schneidera.
31:05
R. Smyth se obětavou "rybičkou" vrhl po puku na útočné modré, přesto mohou hrát domácí.
30:00
Jsme přesně v polovině dnešního utkání, stav je stále nerozhodný, ale více ze hry mají nyní domácí.
29:12
Marek Židlický "zboural" Jakupova v útočném pásmu Devils, vše bylo v souladu s pravidly.
28:47
Gagner zkouší zakončit z levé strany, ale je skvěle bráněn Salvadorem.
28:13
27:55
Další pohledná akce Devils, po které zakončuje z pravé strany Henrique, který ale trefuje pouze dobře postaveného Bryzgalova.
27:26
Ofsajd Devils na útočné modré.
26:55
Po ose Jágr – Eliáš se dostává puk k Marku Židlickému, který si sjel od modré a střelou z pravé strany trefuje tyčku hostující branky!
26:29
Jágr skvělou zadovkou zmátl bránícího hráče Oilers, Devils získali útočné pásmo.
26:13
Na trestnou lavici po komerční přestávce usedá hostující Mark Fraser, domácí si zahrají přesilovou hru.
26:13
25:27
Hosté s pukem ve středním pásmu, Jakupov neprošel přes útočnou modrou.
24:20
24:06
Ještě patnáct vteřin se budou hosté bránit a puk opouští třetinu Oilers.
23:48
Jágr ho zavezl zpět a Devils jsou v přesilovkovém rozestavení.
23:38
Ale hosté vyhazují puk ze třetiny.
23:23
22:58
Po návratu Greena z trestné lavice budou mít Devils zhruba půl minutovou přesilovou hru.
22:20
Pozor, opět se vylučuje, tentokrát však na straně hostů, poměr sil na ledě se vyrovná, na trestnou lavici usedá Perron.
22:05
Salvador odvedl skvělou práci na brankovišti Devils.
21:42
Oilers v útočném pásmu.
21:23
Hosté si zahrají druhou přesilovou hru, na trestnou lavici usedá domácí Greene za nebezpečnou hru vysokou holí.
20:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 2:00 hodiny.

Martin MARINCIN (WSH) 0+0, 0 střel, čas na ledě 6:26
V právě skončené první třetině jsme sledovali velmi pohledný hokej, oba týmy útočily a zaznamenali jsme také dvě branky. Nejprve šli do vedení domácí, když se ve 12. minutě prosadil Lokťjonov. Radost domácích ale trvala pouze několik vteřin, protože hosté okamžitě vyrovnali, prosadil se Hall. Další branky již nepadly, a tak jdou oba týmy do šaten za nerozhodného stavu 1:1.
20:00
19:49
Ryder drží puk v útočném pásmu.
19:00
Poslední minuta první třetiny, domácí nahazují puk na Bryzgalova.
18:38
Icing Oilers, hra se stěhuje před Bryzgalova.
18:06
Židlický ještě udržel útočné pásmo.
16:58
Eberle na druhé straně svádí souboj za brankou Devils, je u toho i gólman Schneider, branka opuštěna. Puk nakonec získávají domácí.
16:35
Henrique bojuje o puk za brankou Oilers.
15:35
Jágr výtečný při obranném zákroku, kdy dokázal vybojovat puk ve své třetině.
15:15
Přesilovou hru přečkali domácí bez úhony, sledujeme velmi pohledný hokej.
15:02
14:45
Až nyní jsou Oilers opět v přesilovkovém rozestavení před Schneiderem.
14:10
Eberle zaváží puk do útočného pásma, ale A. Ference neudržel třetinu, domácí se zatím výborně brání.
13:33
Zajac získal puk a dostal ho do útočného pásma.
13:20
Oilers v přesilovkovém rozestavení.
13:02
Poprvé se dnes vylučuje, na trestnou lavici putuje domácí Zubrus, který dostává dvě minuty za podražení a Oilers si zahrají přesilovou hru.
12:41
Závar před brankou Oilers, kde Bryzgalov svírá puk ve své lapačce a přerušuje hru.
12:36
Góly obou týmů byly hodně podobné a po dvou brankách máme stav opět vyrovnaný.
11:30
Edmonton právě vstřelil branku!
Dlouho se domácí z vedení neradovali, hosté téměř z protiútoku vyrovnávají, když Jakupov přihrává z pravé strany na volného TAYLORA HALLA, který také z levé strany, hned "z první", trefuje odkrytou branku, Schneider se nestihl přemístit. Asistence: Nail Jakupov a Ryan Nugent-Hopkins.
11:01
Jak to může být jednoduché! Jaromír Jágr zavezl puk do útočného pásma, kde po přejetí modré přihrává na levou stranu Salvadorovi, ten místo střely volí také ještě jednu přihrávku na pravou stranu, kde je volný ANDREJ LOKŤJONOV, jenž zakončuje do odkryté branky, Bryzgalov se již nestihl přemístit. Asistence: Bryce Salvador a Jaromír Jágr.
10:50
Devils na ledě s elitní formací.
10:37
Hra opět přerušena, Edmonton nyní několikrát nebezpečně zahrozil před brankou Devils.
10:05
10:05
A. Ference nyní zůstal na okamžik sám před Schneiderem, ale toho překonat z blízka nedokázal.
09:38
Devils v ofsajdu při přechodu přes útočnou modrou.
08:35
Elitní formace Devils si nyní vytvořila tlak, Jágr přihrává z pravé strany před branku, tam ale Zubrus promáchl před brankou Oilers.
07:59
Hra přerušena, následuje komerční přestávka.
07:51
Naštěstí pro Devils, dobrou práci odvedl Marek Židlický.
07:27
Eliáš nepřesně přihrává v útočném pásmu a je z toho rychlý brejk hostů.
06:35
Třetí pětka Devils na ledě a Ryder se dostal ke střele z pravé strany, Bryzgalov vyráží.
05:55
Eberlovo střelu Schneider v pohodě chytá a přerušuje hru.
05:31
Jakupov v ofsajdu na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.
04:16
Henrique se nedostal ke střele z levé strany, puk končí za brankou Oilers.
02:45
Devils v útočném pásmu, ale obrana Oilers nepouští soupeře do zakončení.
01:29
Gazdic nahazuje puk do třetiny Devils, ale Jágrovo elitní řada bleskově otáčí od útoku.
00:47
A je tu první střela v zápase, J. Schultz pálí z pravé strany, Schneider vyráží.
00:35
Oilers s pukem ve středním pásmu.
00:01

New Jersey Devils: Schneider (Brodeur) – Fayne, Greene, Salvador, Židlický, Merrill, Harrold – Zubrus, Lokťjonov, Jágr – Eliáš, Zajac, Brunner – Clowe, Henrique, Ryder – Carter, Gionta, Bernier

Edmonton Oilers: Bryzgalov (Scrivens) – N. Schultz, J. Schultz, A. Ference, Fraser, Marincin, Petry – Hall, Nugent-Hopkins, Jakupov – Perron, Gagner, Eberle – Hendricks, Gordon, Hemský – Gazdic, R. Smyth, Jones

Rozhodčí: Rooney, L'Ecuyer – Barton, Lazarowich.
Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž New Jersey Devils přivítá na svém ledě Edmonton Oilers.
NEW JERSEY DEVILS

________________________________________

V opačné výsledkové formě, než Olejáři z Edmontonu, se nacházejí Ďáblové z New Jersey. Ti totiž v posledních zápasech doslova "klopýtají" a rozdávají velmi cenné body v boji o postup do play-off. Nepovedený leden 2014 dokumentuje fakt, že Devils ze čtrnácti zápasů šest vyhráli a v posledních pěti zápasech zvítězili pouze jednou, a to na ledě Dallasu Stars. Všechny další zápasy pak prohráli, byť dvakrát z toho po prodloužení, což znamná zisk alespoň jednoho bodu. Nepovedené zápasy mají kritický dopad na postavení New Jersey ve Východní konferenci, kde se propadli až na třinácté místo s aktuálně pětibodovou ztrátou na osmou Philadelphii i osmý Detroit. Před Devils jsou v lepším postavení další čtyři týmy, bojující o postupovou osmičku – Carolina (12. místo 59 b.), Washington (11. místo 61 b.), Ottawa (10. místo 63 b.) a devátý Columbus (63 b.).
Nejproduktivnějším hráčem Devils je Jaromír JÁGR, který nasbíral osmačtyřicet bodů za sedmnáct gólů a jedenatřicet asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená pětadvacáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem New Jersey je Patrik ELIÁŠ, který má na svém kontě třiatřicet bodů za jedenáct gólů a dvaadvacet asistencí, aktuálně mu patří stodvanácté místo v bodování NHL.
EDMONTON OILERS

Oilers jako by chtěli před olympijskou přestávkou napravit nepříznivý dojem ze zpackané sezóny a v posledních zápasech se "zvedli", když ze šesti zápasů jich hned pět vyhráli! Postupně zdolali Nashville, San Jose, Buffalo a Vancouver a NY Rangers. Podlehli jen loňským finalistům z Bostonu, kdy na jejich ledě Edmonton prohrál 0:4. I tak jsou to ale poměrně nevídané výsledky "Olejářů", kterým to však již v pořadí Západní konference příliš nepomohlo k vzestupu, neboť jsou stále na posledním místě, byť se ztráta na předposlední Calgary zmenšila na pětibodový rozdíl, jenže Flames mají o dva odehrané zápasy méně.
Nejproduktivnějším hráčem Oilers je Taylor HALL, který nasbíral pětapadesát bodů za devatenáct gólů a šestatřicet asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená sedmnácté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Edmontonu je Jordan EBERLE, který má na svém kontě také pětačtyřicet bodů za devatenáct gólů a šestadvacet asistencí, aktuálně mu patří sedmatřicáté místo v bodování NHL.