Tomáš Fleischmann (FLA) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:26
Tři hvězdy utkání:
1. Jevgenij Malkin (PIT) 1+3
2. Jeff Zatkoff (PIT) 39 zák., 1 gól, 97,5%
3. James Neal (PIT) 1+1
Dnešní výsledek je pro Floridu krutý. Po většinu zápasu byla aktivnějším celkem, ale zkušený Pittsburgh proměnil snad všechny své větší příležitosti a vyhrál 1:5. Velmi dobrý výkon podal v brance Tučňáků Zatkoff, který má velký podíl na dnešní výhře hostí. Jedinou branku této třetiny vstřelil ve 47. minutě Jokinen.

Střely na branku: 40 – 22.
60:00
59:41
Do zakončení se dostal ještě Bjugstad, ale jeho pokus po ledě Zatkoffa nepřekonal.
58:33
Hra se odehrává převážně ve středním pásmu.
57:40
Utkání se pomalu blíží ke svému konci. Vzhledem k průběhu utkání je průběžný výsledek velmi nespravedlivý.
56:56
Dnes v noci se bude útočníkům Floridy ve snech jevit Zatkoff, jelikož ten chytl další gólovou šanci Hayesovi, který střílel z velké blízkosti.
55:55
Rychlé přečíslení Pittsburghu je ukončeno kvůli postavení mimo hru.
54:51
Zatkoff si připisuje další úspěšný zákrok. V dnešním zápase podává velmi dobrý výkon.
54:25
Další velmi dobrá příležitost pro Hayese, ale ani tentokrát nedokázal skórovat.
53:05
Malkin hledal z levé strany před brankou Jokinena, ale ten se ke kotouči dostat nedokázal.
52:35
Hra už začíná mírně ztrácet tempo.
51:46
Zatkoff si připisuje velmi dobrý zákrok. Hayes se dostal z pravé strany před branku a když už to vypadalo, že pošle kotouč do branky, tak dokázal levým betonem zasáhnout brankář Penguins.
50:13
Na druhé straně střílel z vrcholu pravého kruhu Orpik, který trefil Clemensena do lapačky.
49:45
Barkov z pravé strany nahodil kotouč na branku a donutil Zatkoffa k zákroku.
49:15
Na druhé straně se pokusil překvapit Clemensena Vitale, ale jeho zakončení se do branky nevešlo.
48:54
Od modré čáry vystřelil tvrdě Campbell, který však branku netrefil.
47:32
Florida ani za velmi nepříznivého výsledku nic nevzdává a snaží se vstřelit branku.
46:10
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Pittsburgh přidává pátou branku a je zřejmě definitivně rozhodnuto. Malkin vybojoval v útočném pásmu kotouč, který poslal mezi kruhy JUSSIMU JOKINENOVI a ten střelou do pravé šibenice překonal Clemensena. Asistence: Jevgenij Malkin.
45:24
Do slibného zakončení se dostal Upshall, ale jeho střela z levé strany v brance neskončila.
43:48
Bergenheim nedokázal nadvakrát překonat Zatkoffa.
42:36
Pittsburgh hraje v klidu a snaží se držet s kotoučem od své branky. To se mu v posledním střídání daří dokonale.
41:18
Až nyní vystřelil z pravého kruhu Fleischmann a donutil hostujícího brankáře k zákroku.
40:35
Florida se dostala před Zatkoffa, ale ten zatím v této třetině zasahovat nemusel.
40:01
Do branky Floridy nastupuje Clemensen, který střídá Thomase.
Pittsburgh pokračoval v lekci z produktivity i ve druhé části, ve které navýšil své vedení na 1:4. O branky Tučňáků se v této třetině postaral Malkin s Nealem. Za domácí se dokázal prosadit Upshall, který protrhl střeleckou smůlu svého celku. Uvidíme, zda-li Florida dokáže s utkáním ještě něco udělat. Třetí třetina začne přibližně v 3:03.

Střely na branku: 24 – 13.
40:00
39:42
Blízko vstřelení branky ale byli hosté, když se dostal po střele Malkina kotouč za rozhozeného Thomase. Nakonec se kotouč dostal mimo brankoviště.
39:13
Do útoku se teď tlačí Florida a snaží se přidat druhou branku.
38:22
Pittsburgh ale na inkasovanou branku velmi rychle odpovídá a vrací se zpět do tříbrankového vedení. Malkin našel zpoza branky na pravém kruhu volného JAMESE NEALA, který střelou z první uklidil kotouč do branky. Asistence: Jevgenij Malkin.
37:53
Florida právě vstřelila branku!
Florida využívá přesilovou hru a snižuje na rozdíl dvou branek. Do zakončení se dostal z levé strany SCOTTIE UPSHALL, který poslal bekhendem kotouč mezi betony Zatkoffa. Asistence: Jonathan Huberdeau, Brian Campbell.
37:03
Pittsburgh se osvobozuje a posílá kotouč do středního pásma.
36:41
Florida bude hrát přesilovou hru. Za hákování je vyloučen na 2 minuty Kunitz.
35:31
Oddechový čas pro hosty.
34:36
Winchester se dostal ke střele přes obránce, ale Zatkoffa překonat nedokázal.
34:10
Střela Barkova Zatkoffa nepřekvapila, když domácí útočník trefil přesně prostor, kde hostující brankář stál.
33:42
Kunitz hledal z pravého kruhu před brankou Crosbyho, ale ten nedokázal jeho tvrdou přihrávku tečovat do branky.
32:55
Z levého kruhu vystřelil Vitale a trefil dobře vyjetého Thomase.
32:32
Přes obránce se pokoušel dostat Malkin, ale ten byl nakonec o kotouč obrán.
31:02
Florida se usadila v útočném pásmu a snaží se vstřelit regulérní branku.
30:15
Florida se radovala ze vstřelené branky a kýženého snížení. To ale nakonec nepřišlo, když Boyes dopravil kotouč do branky bruslí a hlavní rozhodčí po dlouhém volání s videorozhodčím branku neuznává.
29:20
Střela Maatty od modré čáry proletěla těsně vedle branky. Následnou dorážku Crosbyho si již Thomas pohlídal.
28:43
Následuje komerční přestávka.
28:41
Tentokrát si Thomas dokázal poradit a střelu Engellanda od modré čáry ukryl ve své výstroji.
27:23
Pittsburgh přidává třetí branku. Maatta vyslal dobrou přihrávkou do šance JEVGENIJE MALKINA a ten se jí chopil naplno a po kličce do bekhendu poslal kotouč za záda Thomase. Asistence: Olli Maatta, Kris Letang.
25:26
Pittsburgh dnes zatím nepodává dobrý výkon. Trenér Bylsma může být spokojený pouze s výsledkem.
24:30
Rychle sehrána akce Floridy málem skončila brankou. Z mezikruží vystřelil zápěstím Boyes, který trefil branku, ale Zatkoff vytáhl úspěšný zákrok lapačkou.
24:07
Lehké nahození bekhendem obstaral Winchester, ale na překonání Zatkoffa to nebylo.
23:52
Hra se přelévá ze strany na stranu, ale do zakončení se ani jednomu celku dostat nedaří.
22:53
Zakázané uvolnění ze strany Pittsburghu.
22:30
Na druhé straně byla zablokována střela Gilberta. Druhá třetina začala opatrně.
21:22
Z pravého kruhu se dostal ke střele Crosby, ale jeho rána byla nakonec zablokována.
20:20
Bjugstad se hned z kraje druhé třetiny pokoušel dostat do zakončení, ale obrana hostí ho zablokovala.
20:01
První třetina vyzněla výsledkově daleko lépe pro Pittsburgh, který byl po většinu úvodního dějství pod tlakem. Florida se ale střelecky velmi trápí, když Zatkoff je v brance hostí nepropustný. To Pittsburgh vstřelil dvě velmi jednoduché branky, když první pomohl výrazně špatnou rozehrávkou Thomas a tu druhou musel potvrzovat videorozhodčí. Úspěšnými střelci jsou Kunitz a Vitale. Druhá třetina začne přibližně v 2:02.

Střely na branku: 15 – 6.
20:00
19:23
Na druhé straně vystřelil od modré čáry Niskanen, ale Thomas nakonec zasahovat nemusel, když střelu zastavil jeden z jeho obránců.
18:58
18:36
Domácí se stále drží v útočném pásmu, ale hosté hrají velmi dobře v obraně.
18:19
Z pravého kruhu vystřelil Barkov, ale jeho pokus Zatkoff vyráží.
17:50
Florida má opravdu velký tlak, ale Pittsburgh se úspěšně brání.
17:15
Na pravém kruhu dostal prostor ke střele Fleischmann, který se svojí tvrdou střelou ztroskotal na výstroji Zatkoffa.
16:58
Florida bude hrát další přesilovou hru. Za nedovolené bránění je totiž vyloučen na 2 minuty Crosby.
16:24
Mezi kruhy se dostal ke kotouči Bergenheim, který střelou k pravé tyči nedokázal překonat Zatkoffa.
16:01
16:01
Z levého kruhu vystřelil Kunitz, jehož střelu musel zastavit Thomas. Hra je přerušena.
15:41
15:30
Kotouč je u branky Thomase. Florida musí zakládat útok od své branky.
15:10
Pittsburgh velmi dobře hlídá prostor okolo branky Zatkoffa a tak se domácí špatně dostávají do zakončení.
14:12
Florida kombinuje v útočném pásmu, ale nedaří se jí dostat do zakončení.
13:41
Na trestnou lavici usedá hostující Malkin, který na ní stráví 2 minuty za hákování.
12:36
Florida je průběhem hry velmi zaskočena, jelikož byla po úvodní branku aktivnějším celkem.
11:17
Během krátké chvíle utíká Pittsburgh svému soupeři na rozdíl dvou branek. Tato branka je připsána na konto JOA VITALEHO, který prostřelil Thomase a kotouč nakonec přešel celým objemem brankovou čáru, než ho jeden z bránicích hráčů odpálil pryč. Asistence: Jayson Megna, Deryk Engelland.
11:17
Hosté se radují z druhé branky, ale tu bude muset potvrdit videorozhodčí.
10:45
Tučňáci využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení. Velkou zásluhu na tom má brankář Thomas, který se vydal za branku rozehrávat a to se mu nepovedlo, když našel jen hokejku Neala, který poslal kotouč před branku na Malkina, jenž ještě našel lépe postaveného CHRISE KUNITZE a ten poslal kotouč do odkryté branky. Asistence: Jevgenij Malkin, James Neal.
10:11
10:11
Přesilovou hru si pro změnu zahraje Pittsburgh. Za podražení je vyloučen na 2 minuty Kulikov.
10:10
9:36
Na malý okamžik se povedlo Floridě udržet v útočném pásmu, ale branku Zatkoffa neohrozila.
9:03
Pittsburgh opět vyhazuje kotouč do středního pásma.
8:32
Florida má zatím problém s tím, aby se udržela v útočném pásmu.
8:10
Pittsburgh měl na ledě mnoho bruslařů a bude hrát 2 minuty v oslabení. Florida má šanci dostat se do vedení.
7:52
Tak to byla velká šance domácí Floridy! Z modré čáry si sjel před branku Kulikov a pokusil se Zatkoffa překonat kličkou do bekhendu. Jeho pokus ale srazil jeden z bránicích hráčů na hůl Boyese, který z levé strany pohotově vystřelil a trefil vyrážečku přesouvajícího se brankáře Tučňáků, jenž zachránil celou situaci.
6:42
Florida se pokouší dostat do vedení, ale Zatkoff je dnes zatím úspěšný a hlídá svoji branku znamenitě.
5:20
Šance přišla i na druhé straně. Engelland od modré čáry vyslal střílenou přihrávku, kterou Crosby jemnou tečí usměrnil vedle branky.
4:22
K odraženému kotouči se dostal před branku Tučňáků Goc, který ale s rychlou střelou branku netrefil.
3:30
Florida má velmi dobrý vstup do utkání, když je aktivnějším celkem.
2:55
U branky Pittsburghu vznikl menší závar, který hosté ve zdraví přečkali. Třetí lajna Floridy se totiž dostala velmi blízko k brance, ale Zatkoffa se ji překonat nepodařilo.
2:20
Ke střele přes obránce se dostal Gomez, ale i jeho pokus dokázal zastavit Zatkoff, který si připisuje zákrok betonem.
1:50
Zatkoff si připisuje další úspěšný zákrok. Po krátké kombinaci v útočném pásmu se ke střele dostal Weaver, jenž poslal na branku lehký pokus a ten skončil v lapačce hostujícího brankáře.
0:45
Florida se dostala hned na úvodu utkání do útočného pásma, kde zavřela svého soupeře. Zatkoff si dokonce připsal první úspěšný zákrok, když kryl střelu od modré čáry z hole Gudbransona.