To je z mé strany pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a přeji příjemné prožití posledního pracovního dne.
Jakub Voráček (PHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:02
1. Marc-Andre Fleury (PIT) 25 zák., 1 gól, 96,0%
2. Steve Mason (PHI) 34 zák., 3 góly, 91,2%
3. Jussi Jokinen (PIT) 1+0
60:00
59:48
Pittsburgh právě vstřelil branku!
A je to definitivní. Pittsburgh dnes vyhraje. Po rychlých třech přihrávkách trefuje JEVGENIJ MALKIN odkrytou klec a dává definitivní tečku dnešnímu utkání – 1:4. Asistence: Craig Adams, Sidney Crosby.
59:35
Hraje se ve středním pásmu.
59:20
Crosby se pokusil trefit odkrytou klec, to se mu nepovedlo a je z toho zakázané uvolnění.
59:13
Voráček těsně minul.
59:01
Domácí hrají v šesti, Mason na střídačce.
58:50
Voráček perfektně nahrál před branku na Simmondse, ten znovu v obrovské šanci Fleuryho nepřekonal.
58:00
Běží poslední dvě minuty. Domácí stále ještě mají šanci.
57:28
Tohle je krutá rána pro Philadelphii. SIDNEY CROSBY dobrým napadáním vybojoval kotouč za brankou, kde jej předložil Dupuisovi, ten s přehledem nastřelil Crosbyho hůl. Lídr kanadského bodování si tak připisuje další branku do statistik – 1:3. Asistence: Pascal Dupuis.
57:03
Voráček vybojoval kotouč, ale byl nekompromisně sražen k zemi, trestat se nebude.
56:21
Raffl vypálil vedle.
55:52
Flyers stále u puku, dobře forčekují a nedávají hostům žádnou šanci na útok.
55:14
Talbot a Couturier teď několikrát osamoceni doráželi před Fleurym, ten i vleže dokázal puk najít a urychleně jej přikrýt lapačkou.
55:00
Domácí stupňují svůj tlak, vypadá to, že se na závěr utkání můžeme těšit.
54:12
Philadelphie se marně snaží založit protiútok.
53:22
Hra přerušena, Flyers v ofsajdu.
53:03
Read nedokázal posunout na Talbota do samostatného nájezdu.
52:28
Malkin to na Masona vyzkoušel z rohu, ale neuspěl.
51:09
Flyers teď uzavřeli svého soupeře. Couturier, nemířil přesně.
50:21
Ani Voráček ve velké šanci Fleuryho nepřekonal!
50:00
Nudnější pasáž nadále pokračuje. Delší dobu se hraje ve středním pásmu.
49:12
Streit tvrdě vypálil mimo branku Fleuryho.
48:47
Crosby nasměroval bekhendovou přihrávku na Kunitze, ten branku netrefil.
48:00
Hra se momentálně přelévá ze strany na stranu. Ani jedno z mužstev se příliš nedostává do zakončení. Tohle je nudnější pasáž zápasu.
47:14
Icing Pittsburghu.
47:00
Třetí třetina zatím nabízí obrovské šance, doufejme, že to vydrží až do konce zápasu.
46:23
Malkin mohl dorážet přes ležícího Masona, nepodařilo se mu přesně zakončit.
45:56
Philadelphie si dále užívá pobytu v útočné třetině.
45:23
44:55
Voráček vypálil, kotouč se několik sekund pohyboval v brankovišti, nakonec do branky nedoklouzal!
44:28
Penguins vyhazují.
44:10
Flyers sice kombinují, ale bez střel branku nedají.
43:23
Na trestnou lavici odchází Niskanen za hrubost. To je velká příležitost pro domácí.
42:50
Flyers velmi pomohla přesilová hra. Začali ve vysokém tempu, ve kterém pokračují i po přesilovce.
42:15
41:55
Domácím kombinace nevyšla. Musí zakládat útok znovu.
41:21
Obrovská šance Simmondse, který spolu se Schennem dorážel!
41:00
A zase.
40:38
Pens vyhazují.
40:15
Na trestnou lavici za hákování odchází Orpik.
40:01
Tak i druhá třetina je již za námi. Aktivitou hýřili hosté, kteří si tak zásluhou připsali vítězství ve druhé třetině.
Hosté se díky dvěma přesným trefám dostali do dvoubrankového vedení zásluhou Jokinena a Kunitze.
Jejich náskok dvě vteřiny před koncem třetiny zmírnil Simmonds, který tečoval Girouxovu střelu.
Střely na branku ve druhé třetině: 5:17

Další třetina začne přibližně ve 3:00.
40:00
39:58
Philadelphia právě vstřelila branku! Přeci jen dochází snížení v přesilové hře. Těsně před koncem druhé třetiny se pohledem na časomíru ujistil Claude Giroux a odhodlal se tak ke střele. Směr jeho střely těsně před Fleurym dokázal změnit WAYNE SIMMONDS a vstřelit tak kontaktní branku – 1:2. Asistence: Claude Giroux, Brayden Schenn.
39:16
Pittsburgh okamžitě vyhazuje.
39:01
Fleury si za brankou pomohl nedovoleně. Jeho trest za nedovolené bránění odpyká Jussi Jokinen.
39:00
Běží poslední minuta druhé třetiny. Domácí potřebují nutně snížit.
38:24
Voráček zatáhl kotouč do útočné třetiny, kde jej předložil Schennovi, ten trefuje pouze některého z bránících hráčů.
37:52
První útočná formace Pittsburghu znovu úřaduje v útočném pásmu, Flyers vyhazují pouze na zakázané uvolnění.
37:06
Až nyní se Flyers dostávají z obraného pásma, to vše zásluhou Halla.
36:00
Hráči Pittsburghu ovládají druhou třetinu.
35:27
Crosby znovu ukázal svůj přehled, když na modrou předložil Maattaovi, který trefuje tyč!
35:03
34:44
Martin vypálil z první od modré, jeho pokus našel pouze připravenou lapačku Masona.
Z nejasných příčin odchází ze střídačky Timonen.
34:04
Postavení mimo hru pro hosty.
33:56
Domácí vyhazují.
33:50
Crosby znovu předložil Niskanenovi, který trefil betony Masona.
33:32
Niskanen pálí mimo.
33:03
Na trestnou lavici za krosček odchází Luke Schenn.
32:12
Hosté uzavřeli domácí mužstvo do obraného pásma, což přináší odměnu v podobě druhé branky. Niskanen vypálil od modré, kotouč se odrazil od zadního mantinelu přímo na hůl CHRISE KUNITZE, který tak navyšuje náskok svého týmu – 0:2. Asistence: Pascal Dupuis, Matt Niskanen.
31:28
Glass se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti. Trefil pouze bránícího hráče.
31:11
Možná zbytečný icing Flyers.
30:54
Malkin tvrdě vypálil po přejetí útočné modré čáry. Jeho střela skončila na zadním plexiskle.
30:35
Hra se momentálně podstatně zrychlila a nabírá vysoké tempo. Po dalších šancích Pittsburghu se na druhé straně k zakončení dostal Coburn. Jeho střelu Fleury ukryl do své výstroje.
29:43
Téměř v polovině utkání přichází úvodní branka. Couturier upadl, když vyvážel kotouč z obraného pásma. K němu se dostal Malkin, který okamžitě posunul na lépe postaveného JUSSIHO JOKINENA, který přesnou střelou pokořil Masona – 0:1. Asistence: Jevgenij Malkin.
29:33
Malkin se dostal k odražené střele, ale branku netrefil.
29:03
Brayden Schenn ztratil kotouč v útočném pásmu, dopředu pokračují Tučňáci.
28:21
Kotouč od Dupuise na Crosbyho proklouzl až k Masonovi, který jej raději přikryl.
28:03
Zolnierczykův výpad brzdí další ofsajd.
27:26
A je tu první šarvátka. Jejími aktéry jsou domácí Newbury a hostující Bortuzzo.
27:07
Pittsburgh hraje v útočném pásmu, ale není schopen se delší dobu udržet na puku.
26:39
Malkin si sám vjel do ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
25:44
Read vypíchl hostujícím kotouč a mohl pokračovat sám, nakonec byl dobruslen a nevystřelil.
25:11
Dupuis na útočné modré nezpracoval, na druhé straně se o střelu pokoušel Brayden Schenn.
24:31
Velká šance Pittsburghu! Engelland dvakrát dorážel před Masonem, ten ho dokázal vleže vychytat.
24:16
Rinaldo dobruslil kotouč jako první, ale vzápětí jej ztratil.
23:53
Vhazování po Masonově levici. Pittsburgh do druhé třetiny vstoupil aktivněji.
23:12
Orpik nahodil do útočného pásma, kde byl první Sutter, ten kotouč vzápětí ztratil.
22:43
Flyers okupují útočné pásmo, Coburn zpracovával bruslí, ke střele se tak nedostal.
22:04
Luke Shenn to od modré zkusil švihem, na Fleuryho nevyzrál.
21:49
Vhazování vyhráli hosté, Bortuzzo tvrdě vypálil od modré a k dorážce se dostal Vitale! Mason stále oporou svého týmu.
21:28
Dupuis mohl doráže těsně před Masonem. Duchapřítomný obránce mu ale odpálil kotouč z hole.
21:01
20:30
Malkin ohrozil Masona bekhendovou střelou úhlu.
20:01
První třetina je již minulostí. Mohli jsme být svědky pohledné třetiny, šance se postupně vyskytovaly na obou stranách. Více jich měli hráči domácího týmu, ale ani jednu z nich nedokázali zužitkovat. Jak Fleury, tak i Mason jsou tedy stoprocentní a do druhé třetiny se půjde za bezbrankového stavu. Doufejme, že druhá třetina přinese nějaké branky a zdramatizování utkání.
Střely na branku v první třetině: 8:12

Další třetina začne přibližně ve 2:03.
20:00
19:52
Hosté jakoby zapomněli své přesilovkové kombinace v Pittsburghu.
19:31
Crosby neúspěšně bojoval o kotouč za Masonovou brankou. Obránci byli úspěšnější a vyhazují.
19:09
Ihned po vhazování vyhazují domácí až k Fleurymu, ten okamžitě rozehrál na útočnou modrou.
19:02
Třetí přesilovou hru si zahraje Pittsburgh. Na trestnou lavici odchází Coburn za sekání.
18:46
Voráček nastřelil kotouč do útočného pásma a pustil do hry své spoluhráče.
18:18
Tučňáci se marně snaží usadit v útočném pásmu. Domácí dnes hrají velmi zodpovědně.
17:58
Philadelphia je mírně aktivnější a vybudovala si tak více šancí. Tentokrát jejich přechod do útoku brzdí čárový rozhodčí – postavení mimo hru.
17:35
Rinaldo zavezl kotouč do útočného pásma podél levého mantinelu, za brankou jej ztratil.
17:10
Engelland se nenatlačil před domácího obránce a posunul Masonovu branku z původní pozice. Hra se tedy přerušuje.
16:46
Další obrovská šance Flyers! Jakub Voráček si po Girouxově přihrávce vybruslil až před Fleuryho, kterého se pokusil obelstít bekhendovou kličkou. Fleury efektivně zasáhl lapačkou.
16:24
Girouxova střela zablokována.
15:59
Simmonds měl před sebou odkrytou branku po přihrávce Schenna!
15:33
Raffl znovu hledal Schenna před brankou, ten nezakončil.
14:52
Read se pohledným manévrem dostal do přečíslení dva na jednoho, kde se pokusil vyšperkovat akci přihrávkou na Talbota, k tomu kotouč nedorazil.
14:38
Vhazovat se bude po Masonově levici.
14:28
Pittsburgh rozjíždí další útok.
13:25
Obrovská šance Flyers! Brayden Schenn vypálil z vrcholu kruhu, Fleury vyrazil pouze před sebe, kde se k dorážce dostal osamocený Raffl, ten trefil pouze připravený beton hostujícího gólmana.
12:54
Jokinen zkusil ohrozit Masona z úhlu, ten byl připraven u tyčky.
12:24
Momentálně se hraje delší dobu ve středním pásmu. Obrany obou mužstev dobře střeží útočnou modrou čáru.
11:30
Střely na branku v dosavadním průběhu zápasu 3:8.
11:06
Fleury sice pomohl s rozehrávkou, kotouč se ale dostal na hůl Reada, který bez váhání vystřelil.
10:44
Diváci se dobře pobavili, po nechtěném bodyčeku Braydena Schenna končí na hostující střídačce čárový rozhodčí.
10:30
Přesilové hry zůstávají nevyužity. V útočném pásmu bojuje třetí útočná formace Philadelphie.
10:26
09:56
Voráček na modré čáře přenechal Timonenovi, jeho střela k Fleurymu ani nedoletěla.
09:30
Po špatné kombinaci se Flyers sami vyhání až do obraného pásma.
09:02
Po krosové přihrávce z první pálil Voráček, ale mířil hodně nepřesně.
08:34
Hosté okamžitě vyhazují.
08:26
Vitale byl nakonec potrestán na dvě minuty za sekání. Budeme svědky první přesilové hry domácího týmu.
08:26
Vitale z bezprostřední blízkosti ohrozil Masona! Kotouč ale neměl potřebnou výšku, a tak si hosté na své konto připisují pouze větší šanci.
07:56
07:42
Flyers znovu vyhazují. Bez několika střela na začátku přesilové hry, by pro Tučňáky nebyla takhle početní výhoda nijak výrazná.
07:25
Vhazuje se ve středním pásmu.
07:14
Flyers podruhé za přesilovou hru vyhazují kotouč přes všechny čáry.
06:58
Malkin křižnou přihrávkou hledal Kunitze, ten skákající kotouč nezpracoval.
06:49
Vhazovat se bude znovu před Masonem.
06:18
I hned z kraje přesilové hry začali oba obránci Penguins aktivně ostřelovat Masona, ten si s tímhle náporem bravůrně poradil.
05:56
Další vyloučení na straně Flyers. Za nedovolené bránění odchází Hall.
05:44
Voráček se snažil tečovat Gustafssonovu střelu, Fleury stihl zareagovat a přerušil hru.
05:12
Philadelphie se zatáhl do obraného pásma, odkud okamžitě vyváží kotouč Talbot.
04:35
Read spolu se svými spoluhráči ze třetí formace aktivně forčekuje, hosté nemají žádný nárok na klidnou rozehrávku.
04:06
Simmonds zpoza branky hledal zadovkou Schenna, tomu do přihrávky sáhl Orpik.
03:44
Simmonds vybruslil do středu útočného pásma, jeho střelecký pokus přes obránce byl zblokován do ochranné sítě za Fleuryho brankou.
03:16
Giroux naskočil na led pod odpykání svého trestu a hned zakládá rychlý protiútok.
03:01
02:35
Sutter střílel z mezikruží, Mason vyrazil před sebe, odkud domácí obránce odstřelil kotouč až k Fleurymu.
02:18
Malkinovu střelu ukryl domácí brankář do lapačky a umožňuje tak střídání na obou stranách.
01:47
Pittsburgh kombinuje v útočném pásmu, k ohrožení Masonovi svatyně ještě nedošlo.
01:20
Flyers vyhazují alespoň do středního pásma.
01:01
Je tu první přesilová hra utkání. Na trestnou lavici za hákování usedá Claude Giroux.
00:41
První střelu na brankáře soupeře vyslal od modré Niskanen.
00:22
Úvodní vhazování sice vyhrál Crosby, do útoku se ale dostali hráči Flyers.
00:01
Obě mužstva krouží po ledové ploše, k začátku utkání je tedy vše připraveno. Domácí nastoupí v klasické domácí oranžovo-černé barevné kombinaci, hosté v bílo-černé.
Úvodní vhazování bude vhozeno až za pár minut.

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Gustafsson, Timonen, Coburn, Grossman, Schenn L., Streit – Voráček, Giroux, McGinn – Simmonds, Schenn B., Raffl – Read, Couturier, Talbot – Rosehill, Hall, Rinaldo

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Martin, Orpik, Niskanen, Scuderi, Bortuzzo, Maatta – Dupuis, Crosby, Kunitz – Kobasew, Malkin, Jokinen – Adams, Sutter, Glass – Engelland, Vitale, Zolnierczyk

Rozhodčí: Jackson, O'Halloran – Devorski, Cvik.

Pittsburgh Penguins

Tak tohle mužstvo bude velmi těžký oříšek pro domácí. Jejich bilance z posledních zápasů je téměř opačná. Z šesti duelů si Tučňáci připsali hned pět výher, když zaváhali ve venkovním zápase na ledě Floridy.

Pittsburgh Penguins – Edmonton Oilers 3:2
Tampa Bay Lighting – Pittsburgh Penguins 4:5
Florida Panthers – Pittsburgh Penguins 6:3
Pittsburgh Penguins – Carolina Hurricanes 5:2
Pittsburgh Penguins – Buffalo Sabres 4:1
Philadelphia Flyers

Flyers mají za sebou celkem sedm utkání, což by už dost mohlo napovědět o formě tohoto týmu. Bilance je ale poněkud mizerná. Philadelphie si na své konto připsala totiž pouhé jedno vítězství na domácím ledě proti Floridě.

Philadelphia Flyers – Vancouver Canucks 2:3
Detroit Red Wings – Philadelphia Flyers 5:2
Philadelphia Flyers – Phoenix Coyotes 1:2
Philadelphia Flyers – Florida Panthers 2:1
Carolina Hurricanes – Philadelphia Flyers 2:1
Vážení fanoušci sportu, vítejte u dalšího kola kanadsko-americké NHL. Dnes jsou na programu další zápasy, já se vám pokusím co nejvíce přiblížit Pensylvánské derby mezi Philadelphií Flyers a Pittburghem Penguins.