I poslední perioda je již historií. Minnesota nedopustila žádné překvapení, naopak ve třetí třetině zatloukla poslední hřebíky do rakve Islanders. Skóre 0:6 mluví za vše a doma by se toto stávat nemělo. S konstatováním, že hosté dnes bezpochyby zcela zaslouženě berou všechny body se s Vámi loučím. Přeji hezkou dobrou noc a zase někdy napočtenou.
59:30
Je tomu tak i v závěrečných vteřinách, o vítězi dnešního zápasu není pochyb.
58:57
Za tohoto stavu se ale už nikdo nikam nežene.
57:37
de Haan (NYI) si ještě odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
56:34
Minnesota právě vstřelila branku!
Po sérii střel, které Nilsson vyrazil už nestačil na dorážku MATTA MOULSONA, který si ještě potáhl kousek kotouč a ze spodní hranice kruhu překonal brankáře domácích, který byl ještě v rozkleku z předchozího zákroku. Moulson dává dnes svůj druhý gól. Asistence: Kyle Brodziak, Marco Scandella.
55:20
Czuczman (NYI) zahákoval unikajícího Coyla a to pro něj neznamená nic jiného než dvě minuty za hákování. Možnost pro hosty ještě navýšit skóre.
54:59
Fontaine z pravého kruhu intuitivně posílal puk mezi kruhy. Tam však byli domácí obránci a celou situaci zvládli.
54:29
Minnesota odevzdává kotouč a jde střídat.
53:54
Vzápětí je tu zakázané uvolnění hostů.
53:39
Hosté jsou v plném počtu.
53:30
I do třetice vyhazují a to už bude stačit.
53:05
A znovu vyhazují.
52:27
Hosté vyhazují.
51:59
Višňovského bomba od modré končí na betonu Bryzgalova.
51:39
Menší trest si půjde odpykat Granlund (MNS) za podražení McDonalda.
50:47
Coyle zcela sám mezi třemi obránci v útočném pásmu naivně zkoušel projít, ale puk ztrácí.
49:55
I ti však vzápětí ztratili puk a to bych v této pasáži mohl psát stále dokola.
49:37
To se jim však po ztrátě kotouče moc nedaří a hrají hosté.
49:17
Lee vyhrál buly před Bryzgalovem a domácí mohou pokračovat v tlaku.
48:45
Domácí teď vyvíjejí tlak v útočném pásmu, nicméně náskok Minnesoty je již těžko hratelný.
47:04
JUSTIN FONTAINE si najel do pravého kruhu a z puntíku trefuje přesně bližší šibenici Nilssona a máme tu bůra! Bez asistence.
46:20
Rozhodčí přehlédl gól hostů! Svítí upozornění videorozhodčího a ze záznamu je zřejmé že branka bude platit!
44:56
Z trestné lavice naskočil CLAYTON STONER a ihned obdržel přihrávku od Koiva do samostatného úniku, forhendovým blafákem vymíchal Nilssona a zřejmě rozhoduje zápas. Asistence: Mikko Koivu
44:20
Clutterbuck ve vyložené pozici nezkrotil poskakující kotouč a promeškal tak možnost trefit odkrytý prostor Bryzgalovy branky, kterého tam bylo dost.
43:58
Lee dostal přihrávku na brankoviště, nepřesně však zpracoval kotouč a nedokázal efektivně zakončit.
43:12
Hosté vyhazují až k Nilssonovi.
42:48
A jsou tu po dlouhé době dvě minuty. Odsedí si je za Stoner (MNS) za naražení na hrazení.
42:10
Hosté odevzdávají kotouč domácím a jedou střídat.
41:25
Granlundova střela z kuru míří na zadní mantinel.
40:55
Úvodní buly třetí třetiny vyhráli hosté a zpoza vlastní branky zakládali útok, který skončil ofsajdem.
40:01
Pominville také promluvil pro americkou televizi. Byla mu položena otázka, v čem vidí rozdíl mezi minulým zápasem a tím dnešním. Odpověděl, že dnes se jim nepovedl start, kdy čelili spoustě střel, ale skvělý brankář je podržel a když se dostali dnes do vedení, dokázali se semknout a jako tým plnit všechny povinnosti.

Ke své brankové přihrávce dodal, že se akorát snažil dostat puk za brankou pod kontrolu a pak přesně nahrát. Což se mu povedlo a je za to moc rád.

K dotazu co je potřeba předvést v závěrečné periodě, aby zápas dotáhli do šťastného konce odpověděl, že musí hrát především poctivě dozadu a nedělat hloupé chyby a pokud se to podaří, vidí velké šance na výhru v dnešním zápase.
Máme za sebou i prostřední periodu, která byla o něco vyrovnanější. K vidění byly šance na obou stranách, avšak branku vstřelili opět pouze hosté a navýšili si tak průběžné vedení. Závěrečná perioda startuje zhruba v 1:51.
40:00
39:51
Ještě zakázané uvolnění domácích.
39:38
Nikdo už se nikam moc nežene, třetina se dohrává.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:27
Ani Nielsen svým pokusem z kruhu nijak vážně neohrozil čistí konto hostujícího brankáře.
37:20
Czuczman střelou zápěstím prověřil Bryzgalova.
36:02
Pominville dlouho váhal za brankou Nilssona s rozehrávkou a když přišel správný moment, naservíroval gólovou přihrávku mezi kruhy, kam si najížděl MIKAEL GRANLUND a ten se z vyložené pozice nemýlil. Asistence: Jason Pominville, Zach Parise.
35:15
Czuczman pálí mimo tři tyče Bryzgalova.
34:35
Domácí vyhráli vhazování, avšak vzápětí kotouč ztrácejí a hrají hosté.
34:12
Nakonec se to povedlo Sundstromovi, jehož pokus Bryzgalov nepustil za záda a bude se vhazovat v obranném pásmu hostí.
33:55
Domácím se nedaří překonat střední pásmo skvěle organizované Minnesoty.
33:40
Coyle z protiútoku zlehka osvěžil Nilssona střelou z kruhu a brankář domácích podržel kotouč.
32:48
Parise z velmi ostrého úhlu zkusil štěstí. Nilsson musel vytáhnout své rameno poměrně vysoko, ale poradil si bez větších problémů.
31:38
Hamonic si říkal puk na modré čáře. Původně chtěl vystřelit, avšak brzy ho dojel obránce, a tak pouze nahodil puk na branku. Jeho pokus byl zblokován a hrají hosté.
31:34
Okposo si najel s pukem do slibné střelecké pozice, mohutně napřáhl hokejkou a jeho tvrdou bombu Bryzgalov s obtížemi kryje!
30:48
Hickey nahazuje na branku a Bryzgalov kotouč vyráží do rohu kluziště.
29:50
Nilsson udržel na výstroji další střelecký pokus hostů a raději přerušuje hru.
29:00
Niederreiter se dostal do samostatného úniku. Prostoru měl dost a rozhodl se pro bekhendový blafák, který mu však Nillson přečetl a ukazatel skóre se v tuto chvíli měnit nebude!
28:01
Hosté jsou nadále aktivnější a obrana Islanders si na málo práce stěžovat rozhodně nemůže.
27:09
Strait zblokoval střelu rukou a opustil ledovou plochu směrem do útrob šaten.
26:30
Okposo se pokoušel na útočné modré o kličku mezi dvěma obránci hostí, avšak Stoner ho čistě odzbrojil.
25:39
Hosté uzamkli Isladers v jejich obranném pásmu a vysílali na Nilssona jeden pokus za druhým. Žádný se však neujal a tak pokračujeme za nezměněného stavu.
24:10
Cooke vyslal na Nilssona střelu zápěstím. Brankář domácích jeho pokus kryje.
23:50
Ztráta puku nyní následuje další ztrátu.
22:38
Vzápětí však puk ztratil a útočit tak mohou opět hosté.
22:05
Zdálo se, že se hosté vyhodili kotouč na zakázané uvolnění. Rozhodčí však rozpažil a Hickey tak musí hrát a zakládá útok.
21:35
Lee objel branku Bryzgalova a posouval kotouč do brankoviště, kde však hole spoluhráčů nenašel.
21:03
Ti odevzdali kotouč a mažou střídat.
20:40
Nielsen vyhrál buly, ale kotouč ztrácí a hrají tak hosté.
20:15
Několik úvodních pokusů založit útok končí ofsajdem Minnesoty.
20:01
Kapitán hostů Koivu zmínil v rozhovoru pro americkou televizi, že výsledek po první třetině je příznivý, avšak je potřeba zlepšit defenzivu a jako tým pracovat dál, protože ještě zbývá mnoho času. Mimo zápas také dal najevo, že si velmi považuje bronzové medaile, kterou vybojovala finská reprezentace na hrách v Soči. Přestože se nemohl kvůli zranění zúčastnit, je velmi hrdý na úspěch, kterého tam jeho národ dosáhl, přestože to nebyla vytoužená zlatá medaile.
Máme za sebou první třetinu, která nám přinesla kolísavý vývoj a dvě branky. Zprvu byli mnohem aktivnější hráči New York Islanders nicméně hokej se hraje na branky a v tomto ohledu byli úspěšnější hosté. Jakým způsobem se bude zápas vyvíjet uvidíme už ve druhé třetině, která startuje zhruba v 0:59.
20:00
19:30
Poslední minuta se dohrává v obranném pásmu Minnesoty, ale vypadá to, že už se nic vážného nestane.
18:57
Martin zkoušel lehkou střelu zápěstím, ta se však ani nedostala k brankáři hostí.
18:27
Lee se pokoušel zpoza braky překvapit Bryzgalova, to se mu však nepovedlo.
17:20
Martin zakládá útok domácích zpoza branky Nilssona.
16:46
Hosté stále nemají dost a vytvářejí si tlak v útočném pásmu.
15:57
JARED SPURGEON si nataženou hokejkou říkal o přihrávku, kterou nakonec dostal na horní hranici pravého kruhu, odkud tvrdou bombou propálil vše co mu stálo v cestě, až se kotouč třepetal v síti. Asistence: Dany Heatley, Nino Niederreiter.
15:28
V přesilové hře nedošlo k většímu vzrušení a tak hosté jsou v plném počtu.
13:28
Prosser (MNS) dostává dvě minuty za faul loktem.
12:23
Fontaine se dostal k odraženému kotouči před brankovištěm a z otočky zkusil překvapit Nilssona. Ten jeho pokus vyrazil pouze na hůl MATTA MOULSONA, který už z bezprostřední blízkosti trefil odkrytý prostor branky domácích. Asistence: Justin Fontaine, Mikko Koivu.
11:40
de Haan pouze nahodil puk na Bryzgalova, ten měl však zakrytý výhled a s potížemi vytěsnil tečovaný kotouč do rohu. Ošemetná situace!
11:12
Rázem je pískáno zakázané uvolnění domácích Islanders.
10:27
Cizikas zavezl puk do útočného pásma v rohu po krátkém boji ztrácí kotouč a hrát tak mohou hosté.
09:08
Lee se dostal k odraženému kotouči a z první ho napálil na Bryzgalova, jeho tvrdá rána z dobré pozice nakonec končí na výstroji hostujícího brankáře!
08:35
Baileyho střela od modré byla zblokována obránci Minnesoty.
07:50
Okposo nemohl s pukem projít do útočného pásma, neboť se v něm nacházel jeden z jeho spoluhráčů. Kotouč při čekání musel zavést dozadu, a tak domácí zakládají nový útok.
07:08
McCormick nahodil kotouč do útočného pásma, které se však hostům nepodařilo udržet.
06:27
Heatleyho střela zápěstím neznamenala pro Bryzgalova větší potíže.
05:48
Nikomu se nyní nedaří vymyslet kloudnou akci a tak se hraje převážně ve středním pásmu.
04:50
Nepřesnost v rozehrávce Minnesoty vyústila v ofsajd.
03:45
McDonaldův pokus nepřekvapil Bryzgalova a vhazovat se bude v obranném pásmu hostí.
03:17
A další vyhození už znamenalo bezpečí pro domácí a ti jsou tak v plném počtu.
02:47
Po sérii přihrávek hráčů Minnesoty se opět domácí osvobozují.
02:05
Přesilová hra se hostům zatím moc nedaří. Domácí se již poněkolikáté vysvobozují.