Loučím se s Vámi z dnešního utkání, které bylo završeno pyrotechnickou vložkou chomutovských fanoušků,kteří zřejmě chtěli zapálit karlovarskou KV Arenu. Hezký večer a těším se u dalších společných onlajnů!
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Energie Karlovy Vary
Rozhodující samostatný nájezd proměnil STANISLAV BALÁN!
A nedává! Energie vítězí na samostatné nájezdy!
A Pulpán nedává!
Za Chomutov se k nájezdu postaví Pulpán.
A Koblasa nedává!
Jako první jede Koblasa.
Jako první budou nájezdy začínat Karlovy Vary – HC Energie.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00
Prodloužení skončilo.
59:36
Obětí střely sestal čárový sudí, který bude mít pěkné razítko nad chodidlem.
58:52
Svoboda se dostal do brejku a zkoušel to na Závorku kličkou. Tu domácí brankář vystihl a posílá kotouč za branku!
57:55
Dlouhý zkoušel zakončit. Jeho střela lízla lapačku Hanuljaka a zamířila do prosklení za brankou.
57:20
Tentokrát se vylučovat nebude. Kotouč byl tečován hrazením a až poté skončil v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
56:35
Domácí ztratili kotouč ve své třetině. Jsou velice dobře napadáni chomutovskými Piráty.
60:50
Doležal nahodil kotouč. Ten se odrazil od pravého betonu Hanuljaka a náhle zamířil do rohu, kde se ho zmocnil obránce hostí.
60:01
Začalo prodloužení.
V KV Areně uvidíme pětiminutové prodloužení.
Utkání sleduje 4269 diváků.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:47
Hosté čekají s pukem na závěrečnou sirénu.
58:45
Grman se nadějně probíjel před branku, Hřebejk mu v poslední chvíli vyrazil puk, jinak by už domácí bek stál v brankovišti sám.
57:59
Vachovec v situaci 2 na 1 s Koblasou zvolil střelu, Hanuljak puk vyrazil před sebe, kde nikdo nebyl.
57:34
Vhazování před Závorkou. Hosté vyhráli buly a tlačí Energii.
57:34
Závorka ukryl kotouč pod své betony.
56:19
Rohan T. (KVA) a Síkora (CHM) snižují počet hráčů na ledě. První za podražení u energetika a Síkora za filmování.
55:36
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Po individuální akci se trefuje PETR KOBLASA mezi betony Hanuljaka a dává Energii stejné šance na bodový zisk, jako má nyní i Chomutov. Bez asistence.
55:08
Vlach je zpátky ve hře.
54:55
Hovorka (KVA) dostává desetiminutový trest za podrývání autority rozhodčího -nesportovní chování.
54:55
KV Arenou se rozvonila další tyč!
54:22
Rakouský reprezentant Lakos trefil horní tyč!
53:23
Látal (KVA) si vysloužil dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
51:00
Trenér domácího týmu, Richard Žemlička, přeskupil formace. Ze hry byli staženi Kverka, Koblasa, Vlach. Balán byl přesunut na centra druhé formace a na pozici třetího centra se přemístil Vachovec.
50:46
Další z přerušení. Tentokrát po zákroku Tomáše Závorky. Na druhé straně Hanuljak musí mrznout.
49:32
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou domácího Závorky.
49:11
Domácí hrají v plném počtu.
48:54
Nečitelná situace před Závorkou. Kotouč zničehonic vyletí ze skrumáže až za hranici pásma.
48:00
Domácí dobře brání a daří se jim vyhazovat jeden kotouč za druhým.
47:10
Doležal (KVA) podrazil a to znamená početní výhodu na dvě minuty pro hosty z Chomutova.
46:33
Hosté hrají v plném počtu.
46:12
Bičánek nezastihl kotouč a tím nabídl brejk Kubinčákovi, který ho ale nedokázal zužitkovat.
45:56
Hanuljak si připsal další úspěšný zákrok po střele od modré.
44:33
Malec (CHM) hákovál a tím nabízí další přečíslení domácím.
44:14
51:58
Omlouváme se za odmlku. Technické potíže avizované na začátku vzaly za své. Stav je pořád nezměněný – 1:2!
42:13
Šagát (CHM) zdržoval hru vyhozením kotouče přes hrazení a to znamená přesilovku 5 na 3 pro domácí.
41:34
Piráti jsou aktivní i v trestech. Kučný (CHM) odchází k časoměřičům za držení.
41:15
Ve třetí třetině opět aktivnější Chomutov.
40:12
Nevinné nahození se stalo hrozbou a Závorka radši přikryl kotouč pod svojí lapačku.
40:01
Druhá třetina nenabídla fanouškům takové drama, jak se čekalo. Na obou stranách se hrál hokej bez výraznějších šancí, který podrtrhává i statistika brankářů. 11 zákroků brankářů dohromady značí podstandard.
Zákroky brankářů po druhé třetině: Hanuljak 4 – Závorka 7.
40:00
39:38
Konec třetiny provází souboje u mantinelu. Momentálně oko diváka nezaznamená výraznější šanci.
38:42
Hosté se ubránili a hrají v plném počtu. Na domácích jde vidět zmar.
38:01
Hosté hrají ve čtyrech.
37:19
Hostům se podařilo vyhodit kotouč ven z obranné třetiny.
37:08
Oddechový čas pro domácí.
36:41
A za stejný prohřešek odchází i Kubinčák (CHM). Dneska čepele chomutovským zřejmě nelepí tak, jak by si představovali.
36:00
Vyhození kotouče přes mantinelovou hráz znamená pro Hřebejka (CHM) trest na dvě minuty.
34:59
Dnešní Energii chybí očividně Martin Zaťovič. Někdo, kdo to vezme na sebe a "zatáhne" hru do pásma. Za to Chomutov hraje jak z partesu.
34:14
Ani po dvou minutách se domácím nedaří zahájit útok. Napadání ze strany Pirátů plní svůj účel na sto procent.
32:40
Sražení kotouče znamená přerušení hry a oddychu pro hráče během komerční přestávky.
31:03
Kubinčák se zmocnil kotouče na hranici útočného pásma a z otočky vypálil přímo do betonu Závorky.
30:47
Domácí brankář si připisuje další zákrok svojí lapačkou.
30:15
A další střela. Pro tentokrát od Baleje.
30:01
Malec se vytáhl trefou od modré, ta byla zlikvidována levým betonem Závorky.
29:15
29:06
Momentální zmatek mi připomínal spíše Hlavní nádraží v Praze ve špičce, než hokej. Hra je ale přerušena a hráči se mohou vzpamatovat a znovu uskupit.
28:07
Kuriózní situace.. Nejdřív zakopl o svojí hůl obránce hostů a následně se srazili na modré oba obránci domácích. Místo potlesku se v KV Areně ozval ironický smích.
27:15
Srážka na modré bližší k Hanuljakovo brance znamená trest pro Kašeho (CHM). Podražení.
26:11
Račukova střela se jen mihla kolem branky domácího brankáře. Razance dobrá, ale nepřesná.
26:04
Snaha energetiků byla přerušena vyhozením na zakázané uvolnění.
25:07
24:47
Balaj trefil přímo Závorkovu lapačku.
24:35
Do konce přesilové hry zbývá přibližně 30 vteřin a chomutovští neustále nejsou usazeni v útočné třetině.
23:30
Energetikům se podařilo vybojovat kotouč a vymanit se tak z tlaku hostů.
23:06
Podražení v režii Gulašiho (KVA) znamená na dvě minuty početní výhodu pro Piráty.
22:18
Chomutov má kotouč ve své moci a zahajuje útočnou rotaci.
21:25
21:14
Svoboda zachytil kotouč v rozehrávce domácích a upaloval sám na branku. Závorku nepřekonal.
20:20
V začátku druhé třetiny se usadili v přečíslení domácí hráči v prostoru branky Hanuljaka.
20:01
Aktivnější byli hosté, přesto až po vyrovnávací brance. Do samotného úvodu vletěli aktivněji domácí, kteří ale upustili od aktivního napadání rozehrávky Pirátů a myslím, že právě to znamenalo vytvoření šance na vyrovnání a obrat stavu utkání v režii Chomutova. Druhá třetina slibuje litý boj o první body v letošní sezóně. Začínáme za něco málo přes minutu.
20:00
19:40
Energie se zastavila na ofsajdovém postavení.
19:21
Chomutov bude hrát 42 vteřin ve třech! Za příliš vysoký počet hráčů na ledě si trest odpyká Síkora (CHM).
18:36
Balánova přesilovková formace si vytvořila dvě tutovky! Obě zahnali hráči Chomutova zalehnutím brankoviště a zhuštěním brankoviště.
18:04
Necelé dvě minuty před koncem první třetiny odchází na trestnou lavici k časoměřičům Šulák (CHM). Svým dvouminutovým trestem za nedovolené bránění nabízí šanci ke srovnání domácím.
16:59
Piráti právě vstřelili branku!
Nedáš, dostaneš! Tak toto pravidlo potvrdil JOSEF BALEJ, který překonal Tomáše Závorku! Toho překonal parádní trefou po zblokování. Asistence: Jaroslav Svoboda, Jiří Kučný.
16:43
Koblasa vybojoval kotouč a letěl na branku! Mohl ještě nahrát, ale zvolil individuální zakončení, které ovšem neproměnil!
16:04
I na druhé straně se podařilo domácím vyhodit kotouč ven z pásma.
15:29
A opět se bude hrát ve čtyřech. Odchází Vlach (KVA) pykat na dvě minuity – vysoká hůl.
15:26
14:28
Balán stál vedle tyče a po nahrávce od modré jen "pinkl" do kotouče, který odskočil z brankové čáry přímo pod Hanuljaka!
13:50
Piráti už podruhé vybojovali kotouč a nasměrovali ho pryč z obranné třetiny.
13:26
Pulpán (CHM) odchází na menší trest, na dvě minuty a to za hákování.
12:37
MAREK RAČUK srovnává! Po přečíslení a rychlém brejku se ocitl sám na vzdálenější tyči a po přihrávce od Kašeho neměl problém s překonáním Závorky. Asistence: Ondřej Kaše, Vojtěch Kubinčák.
11:16
Komerční přestávku ozdobily choerografie na obou stranách fanouškovských táborů.
10:42
09:50
Balej to zkusil od modré, ale trefil obětavého energetika, od kterého se kotouč odrazil ven z pásma. Takže si Chomutov sehraje vstup do pásma ještě jednou.
09:28
Šanci na obsazení útočné třetiny zhatil signalizovaný a odpískaný ofsajd.
09:04
Hosté hrají v plném počtu a tím zahajují přesilovou hru.
08:42
A na chvíli se srovná počet hráčů na ledě. Na straně domácích byl nedisciplinovaný Svoboda (KVA) – držení hole.
08:02
A Drtina cítí šanci zvýšit náskok! Jeho střela jen tak-tak minula branku!
07:40
STANISLAV BALÁN posílá Energii do prvního vedení v této sezóně! Stál na konci kombinace, kde si musel pro nahrávku dojít na vzdálenější tyč a po dobré nahrávce od Hovorky se nemýlil! Asistence: Marek Hovorka, Radim Bičánek.
07:23
Domácí ztratili pásmo.
07:03
Na pátek třináctého odchází na trestnou i číslo 13 – Šulák (CHM). Podražení.
06:42
Hovorka nedokázal umístit kotouč do zcela odkryté branky!
06:20
Kotouč skončil mimo kluziště, bude se vhazovat před brankou Hanuljaka.
05:58
Bartečko (CHM) podrazil v nadějné situaci jednoho z energetiků a tak bude k vidění první vyloučení letošní sezóny v tomto utkání.
05:31
Račuk střílel a prověřuje domácího brankáře. Ten odolává a všechny pokusy vytěsňuje nebo likviduje.
04:29
Další bule byla nařízena kvůli ofsajdu hostí.
04:20
Na druhé straně prověřil Lakos Závorku. Ten chytil střelu do své lapačky za pomocí svého dobře postaveného betonu.
03:49
Koblasova formace diktovala tempo hry před brankou Hanuljaka. Na branku letěla jedna střela za druhou. Téměř všechny byly sraženy mimo.
01:41
Nyní operují v útočné třetině chomutovští. Kämpf si připravil kotouč vedle branky a zkoušel přehodit domácího Závorku. To se mu nepovedlo.
01:10
Domácí si během prvních dvou minut vytvořili dvě střelecké šance, které zhasil Hanuljak.
Předem se Vám omlouvám za případné zpožděné reakce. V KV Areně máme technické potíže s internetovým připojením.
00:01
Na ledě je připravený zelený koberec s logy Energie, který značí zahájení ceremonií. Za okamžik začíná další z řady prvních utkání letošní sezóny. Čestnou buly vhodil primátor Karlových Varů Ing. Petr Kulhánek.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Dlouhý, Hruška R., Hovorka, Bičánek, Šmach – Doležal, Vlach, Zucker, Drtina, Parýzek – Rohan T., Balán, Tomeček, Grman, Gulaši – Koblasa, Vachovec, Kverka J., Látal J.

Piráti Chomutov: Hanuljkak (Kostúr) – Bartečko, Svoboda, Balej, Malec, Lakos – Kubinčák, Divíšek, Hruška D., Pulpán, Mrázek – Šagát, Síkora, Hřebejk, Bartejs, Kučný – Račuk, Kämpf, Kaše, Šulák.

Rozhodčí: Minář, Lacina – Gebauer, Lederer.
Nasazení mladých hráčů:A nesmím zapomenout na novinky v samotné nejvyšší soutěži. Největší změnou je uspořádání čtvrté formace, tedy, formace, která bude primárně určena hráčům mladého věku. Tato novinka má zapojit mladé hráče a juniory do nejvyšší soutěže a dát jim šanci, že i mladíci si zaslouží své místo mezi elitními hráči. Doufám, že se ukáží a přesvědčí skeptickou veřejnost fanoušků, že do "velkého" hokeje patří.

Statistiky: České hokejové prostředí se připojuje k nejlepším soutěžím světa jako je například NHL a KHL a podobně, jako v zámořské hokejové lize, připravil Český hokejový svaz novinku v podobě podrobných statistik. Fanoušci se tak mohou těšit na přesné statistiky a záznamy brankových střel, zblokovaných střel, přesnějších statistik zákroků brankářů nebo například "hity" hráčů. V neposlední řadě statistiky doplní čas strávený na ledě u jednotlivých hráčů. Fanoušci se tak mohou těšit na informace, na kterých jsou postavené nejlepší soutěže světa!
Na druhé straně, v pozici hostů, se představí chomutovští Piráti! I Chomutov v minulé sezóně zaznamenal několik zvratů, když v úvodu soutěže překvapil, ba doslova zaskočil několik favoritů ligy. Piráti si také zažili ale i pád na samotné dno, kdy museli hájit samotnou existenci v elitní soutěži. Po bojovnosti a odhodlání karibských korzárů dokázali účast v Extralize uhájit a tak lze díky posilám letos napravit to, co v loňské sezóně nebylo realizováno – účast v Play-off! Jsem zvědavý, jak první klání blízkých sousedů dopadne a doufám, že se nám představí během samotného utkání i posily Chomutova!
Vítejte u dalšího ročníku hokejové Extraligy! V první kole se k výhodě prvního domácího utkání v nové sezóně připraví "nová" HC Energie! Proč nová? HC Energie Karlovy Vary prošla velkými změnami, které znamenaly změnu hráčů na několika postech. S týmem se rozloučili například ex-kapitán Václav skuhravý, Jan Košťál nebo dokonce mistrovský brankář Lukáš Mensator. Energie samotná sáhla po pár zkušených hráčích, které lze byli k vidění v brněnské Kometě nebo v jiných TOP týmech české hokejové Extraligy! Samotné nové hráče si představíme během samotného utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.