Nutno uznat, že Zlín si dnes tři body jasně zasloužil. Bílým Tygrům se nedařilo téměř nic, vůbec největším problémem byly jejich přesilové hry. Naopak hosté hráli s naprostou lehkostí a díky čtyřem brankám v domácí síti se mohou radovat z vítězství.
60:00
59:39
Utkání se již pouze dohrává.
58:51
V dobré pozici se ocitl Pavel Zacha, i ten si ale vylámal zuby na Horčičkovi.
58:24
Čakajík minul svým nahozením branku.
57:19
Barteka nyní vychytal pozorný Horčička.
57:08
Bartekova sražená střela končí v ochranné síti.
56:44
Tomáš Voráček vystřelil, trefil však pouze clonící obránce.
55:13
Icing hostujícího týmu.
54:23
Bulířovo nahození do útočného pásma končí skryté v Horčičkově lapačce.
53:36
Honejsek ujížděl domácím obráncům, nedokázal však v rozhodujícím momentu přesně přihrát.
52:59
Průnik Zlínských zastavilo postavení mimo hru.
52:19
Domácí hrají v plném počtu.
51:45
Marušákova střela nastřelila pouze Nedvěda do bruslí.
50:51
Hosté se nyní sami svou nepřesností vyhnali z útočného pásma.
50:24
Melicherčík si nadvakrát poradil s Honejskovým pokusem.
50:18
Tomáš Bulík (LIB) si odpyká menší trest za hru vysokou holí.
49:13
Hosté hrají s naprostou lehkostí, nikam se už hnát nemusejí.
48:41
Köhler vyslal lehkou střelu od modré, ale Melicherčíka nepřekvapil.
47:57
Stejný hráč nyní jen těsně minul domácí klec.
47:35
Kubišova střela zamířila přímo do Melicherčíkova klína.
47:20
Martin Bartek nebezpečně pálil od modré, Horčička zasahuje.
46:22
Melenovský tvrdě vypálil, Melicherčíkovi sice puk vypadl z lapačky, ale nikdo z jeho protihráčů nebyl připraven dorážet.
Dnešní utkání sleduje 3745 diváků.
45:32
Přesilovka je opět pryč.
45:06
Domácí se teď drží v útočném pásmu, nedaří se jim však trefit bránu.
44:30
Tomáš Filippi pálil z pravého kruhu, Horčička zakročil s přehledem.
43:55
Nepřesnost libereckým hokejistům překazila snahu o průnik do pásma.
43:40
Zlín se hned osvobozuje a vyhazuje.
43:32
Je tu další přesilová hra domácích. Tentokrát je potrestán Ondřej Veselý (ZLN) za podražení.
42:16
Zlín právě vstřelil branku!
OLDŘICH HORÁK vypálil skrze houf clonících hráčů a ani Melicherčík nedokázal kotouč zastavit.
Asistence: Antonín Honejsek, Petr Čajánek.
42:05
A liberecký gólman si připisuje další úspěšný zákrok.
42:00
Hra se přesunula před Melicherčíka, vhazuje se po jeho pravici.
41:20
Zlín se urputně brání, nyní vyhazuje na zakázané uvolnění.
40:53
Víšek bekhendem nahazoval před gólmana, nikdo z jeho spoluhráčů však na kotouč nedosáhl.
40:18
Urbanovu střelu od modré Horčička kryje.
40:01
Druhá třetina přinesla stejnou podívanou, jako ta první. Domácí narážejí na tragické přesilovky, v nichž mají problém vůbec si vytvořit střeleckou pozici. Zámorský a Honejsek zařídili Zlínu již celkem poklidný náskok, ve třetím dějství tak budou mít Tygři co dělat, pokud chtějí v utkání bodovat. Třetí část začne přibližně v 18:50.
40:00
39:59
Valský v samém závěru třetiny obkroužil klec a zkusil zasunout puk za gólmanova záda, ten se však stihl přesunout.
39:52
Zacha vyzkoušel Horčičkovu pozornost.
39:43
Hosté se nikam neženou a i tom jim k poklidnému držení skóre stačí.
39:13
Zlín hraje v plném počtu.
38:07
Domácí se pokoušejí uzamknout své soupeře v obranném pásmu, neúspěšně.
37:20
Zlín se hned osvobozuje.
37:12
Tomáš Urban ve velmi dobré šanci minul! Dalibor Řezníček (ZLN) však míří za katr za sekání a Liberečtí tak dostanou další příležitost přesilové hry,
37:00
Liberec vyhazuje na zakázané uvolnění.
36:33
Nyní už Veselý opouští za pomoci svých spoluhráčů led, může se pokračovat.
36:33
Jan Výtisk předvedl u boxu časoměřičů ukázkový hit, Oldřich Veselý zůstává po střetu ležet na ledě.
36:09
Tomáš Filippi namířil svou přízemní střelu pouze do Horčičkova betonu.
35:24
Marušák od modré pořádně provětral výstroj domácího gólmana.
35:14
Melicherčík nyní poněkud zbytečně přikryl puk svou vyrážečkou, vhazuje se po jeho pravici.
34:52
Celá situace se o chvíli později opakovala se stejným výsledkem.
34:16
Bartek nabízel před bránu Víškovi, ten však kotouč nezasáhl.
33:41
Filippiho rána skončila pouze na Horčičkově hrudi, následně se za hostující brankou málem strhla potyčka.
33:29
Tomáš Pospíšil zcela minul branku.
32:56
Hra nyní připomíná spíše boj, žádná technická podívaná se před námi neodehrává.
32:03
Hosté napadají a připravují domácí o kotouč.
31:36
Pomalé nahození nenadělalo Melicherčíkovi žádné potíže.
31:14
Libereckým se dnes vůbec nedaří udržet útočné pásmo.
30:29
Zlín vyhazuje na zakázané uvolnění.
29:58
Snahu Tygrů o útok zastavil ofsajd.
29:00
Hosté dnes podruhé využívají přesilovku. Tentokrát se prosadil ANTONÍN HONEJSEK, který na brankovišti vybojoval puk a poslal ho za záda Marcela Melicherčíka.
Asistence: Petr Holík.
28:08
Výkon Liberce je zatím velmi laxní, což dávají najevo i domácí příznivci. Na trestnou lavici navíc míří Petr Kolmann (LIB) za sekání.
27:29
Jejich rozehrávka však končí na ofsajdu.
27:17
Dopředu se nyní tlačí i Liberec.
26:37
Tlak Zlínských však nadále trvá, puk prosvištěl těsně kolem branky!
26:10
Liberec v plném počtu.
26:01
Řezníčkova zblokovaná střela skončila v Melicherčíkově náruči.
25:17
Veselý se ocitl úplně sám před Melicherčíkem, puk ho našel zcela přesně, ale liberecký brankář se dokázal včas přesunout.
24:35
Domácí pozorně brání a soupeře k ničemu nepouštějí.
24:09
Tomáš Urban (LIB) sedí na trestné lavici za hákování.
23:59
Tomáš Urban zavezl kotouč do útočného pásma, tam však nic nevymyslel.
23:34
Šimek pálil od modré, ovšem Horčička kryje.
22:59
Zakázané uvolnění domácích.
22:17
Liberečtí vyrážejí kupředu a snaží se skóre korigovat.
21:29
PETR ZÁMORSKÝ napřáhl od modré a propálil vše v cestě. Vzhledem k odrazu ven z klece se pouze rozhodčí radili, zda se nejednalo o tyč.
Asistence: Jiří Marušák, Petr Holík.
21:29
Hosté slaví, rozhodčí jde kontrolovat video!
21:02
O kotouč však Zlínští přicházejí a Liberec se osvobozuje.
20:17
Zlín vstupuje do druhého dějství v pokračující přesilové hře, hned si také buduje tlak.
20:01
Hráči vstupují zpět na ledovou plochu, blíží se start druhé třetiny.
Hosté byli v první třetině aktivnější, po zásluze se proto ujali vedení. O dosud jedinou branku se z mezikruží postaral Filip Čech. Liberečtí prováhali hned několik velkých příležitostí, jako například dvouminutovou přesilovou hru 5 na 3. Druhá třetina začne přibližně v 17:54.
20:00
19:44
Trest nyní čeká Petra Nedvěda (LIB) za nedovolené bránění.
19:28
Voráčkova střela od modré končí na brankářově vyrážečce.
19:01
Valský nahazoval na bránu z velmi ostrého úhlu, na Horčičku si ale nepřišel.
18:42
V rohu kluziště se strhla přetahovaná o kotouč, rozhodčí raději přerušuje.
18:25
Liberečtí vyhodili na zakázané uvolnění.
18:07
17:44
Tesařík pálil, Petr Čajánek se dral k dorážce, ani jeden z nich však branku nepřidal.
17:16
Stejný hráč nyní nastřelil domácího strážce svatyně do masky, rozhodčí přerušují.
16:41
Jiří Marušák těsně minul svou tvrdou ranou branku.
16:07
Tomáš Voráček (LIB) míří na trestnou lavici za krosček.
16:06
Melenovského střelu Melicherčík kryje.
15:42
Hosté jsou momentálně aktivnější a vytvářejí si tlak.
15:00
Petr Holík našel v mezikruží osamoceného FILIP ČECHA, který i s trochou štěstí namířil svou přízemní střelu přímo k tyči Melicherčíkovy branky.
Asistence: Petr Holík, Petr Zámorský.
14:54
Zakázané uvolnění Libereckých.
14:24
Bartek z úhlu vyzkoušel Horčičkovu pozornost, zlínský gólman kryje.
13:52
Vitásek to zkusil od modré, neúspěšně.
13:32
A následně vyhazují hosté na zakázané uvolnění.
13:24
Zlín v plném počtu.
13:07
Petr Kolmann napřáhl od modré, Horčička kryje.
12:37
Ani tato přesilovka se domácím vůbec nedaří.
11:53
Výtisk se před bránou snažil tečovat puk, naneštěstí pro Liberecké se mu to nepodařilo.
11:24
A přichází další přesilová hra Tygrů. Oldřicha Horáka (ZLN) čeká trest za hákování.
11:13
Tomáš Voráček pálí pouze do náruče hostujícího gólmana.
10:18
Slovenská spolupráce málem přinesla ovoce! Tomáš Bulík našel před odkrytou klecí volného Martina Barteka, ten však netrefil kotouč čistě a než ten se došoural k hostující kleci, Horčička se stihl přesunout.
09:53
Kombinující hosty teprve nyní připravila domácí obrana o puk.
09:15
Akci hostí zastavil ofsajd.
08:37
Zacha vybojoval v rohu kotouč, nedokázal ho však žádnému spoluhráči nabídnout.
08:09
Horčička si připisuje další úspěšný zákrok.
07:53
Po zakázaném uvolnění Liberce se hra přesune před Marcela Melicherčíka.
07:46
Hosté hrají v plném počtu.
07:40
Zlín vyhazuje.
07:37
Přesilová hra se chýlí ke konci a Tygři si stále nepřipravili žádnou větší příležitost.
07:06
Petr Nedvěd protáhl svou střelou zápěstím Luboše Horčičku, ten však kotouč kryje v lapačce.
06:39
Do odkryté klece mohl z úhlu zamířit Martin Bartek, ovšem minul.
06:28
Tygři kombinují, k zakončení to však nevede.
05:46
Je tady další vyloučení, opět na hostující straně. Filip Čech (ZLN) míří za katr na 2 minuty za držení. Dále je potrestána hráčská lavice za nesportovní chování, domácí tak čeká přesilovka 5 na 3!
05:31
Vhazuje se v pásmu Bílých Tygrů.
04:31
04:19
Střílel Valský, ovšem pouze do Horčičkovy rukavice.
03:49
Domácím se nedaří probojovat k zakončení.
03:18
Liberečtí si puk málem nešťastně sami srazili do sítě!
03:01
Petr Leška ujel v oslabení liberecké obraně a tváří v tvář Melicherčíkovi zkoušel blafák, ten mu však nevyšel.
02:40
Zlínští však rychle vyhazují.
02:31
Uvidíme první vyloučení. Na trestnou lavici míří Jiří Marušák (ZLN) za podražení.
01:56
Honejsek zavezl puk do útočného pásma, Výtisk ho však o něj připravil.
01:09
Domácí jsou i nadále aktivnější, většina hry probíhá v hostujícím pásmu.
00:19
Liberec měl hned v úvodu velkou šanci, Vampola vyslal lehkou střelu, kterou však gólman Horčička neviděl a pravděpodobně se odrazila od brankové konstrukce!
00:01
Oba týmy přicházejí na led, utkání již brzy započne.

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík (Schwarz) – Derner, Kolmann, Výtisk, Šimek, Voráček, Vitásek, Čakajík – Vampola, Nedvěd (C), Urban – Víšek, Bulík, Bartek – J. Vlach, Zacha, Valský – Bulíř, Filippi, Pospíšil.

PSG Zlín: Horčička (Svoboda) – Horák, Marušák, Řezníček, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Matějíček – Veselý, Leška, Balaštík – Čech, Holík, Kubiš – Köhler, Čajánek (C), Honejsek – Sedláček, Melenovský, Fořt.

Rozhodčí: Turčan, Wagner – Blümel, Lučan..
V dosud jediném vzájemném souboji těchto soupeřů v probíhající sezoně zvítězil jasně Zlín 3:0, když Bílé Tygry v celém utkání přehrával. Je pouze otázkou, zda se bude podobný průběh opakovat.
PSG Zlín
Zato hostující Zlín si zatím na špatné umístění v tabulce stěžovat nemůže. Momentálně mu patří páté místo, na němž má ovšem stejně bodů jako šestý Třinec a čtvrtá brněnská Kometa. Pouze skóre tyto konkurenty dělí od sebe. V posledních utkáních se jim navíc daří, z pěti zápasů vybojovali deset bodů. Ztratili pouze při domácí prohře po nájezdech s hradeckým Mountfieldem a v předposlední kole po porážce v Plzni.

Zejména v minulém kole si Zlínští velmi zvedli sebevědomí, když přerušili dlouhou čtrnáctizápasovou sérii pražské Sparty v počtu utkání, ve kterých v řadě dokázala bodovat. Nic tomu přitom příliš nenasvědčovalo, Pražané vedli v jednu chvíli již 4:1, nicméně Zámorského branka v 59. minutě rozhodla, že všechny body zůstaly ve Zlíně.
Bílí Tygři Liberec
Domácí v poslední době vůbec nedokáží udržet stálou formu. V jednu chvíli dokonce měli na svém kontě sérii dvou odehraných utkání bez vstřelené branky, načež si vylepšil svou bilanci proti Vítkovicím, které přehrál 5:2. V úterý přehráli v Praze Slavii, utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Dokonce i páteční zápas v Hradci Králové měli Tygři dobře rozjetý, po dvou dějstvích vedli 2:0, zkrat ve třetí třetině však zapříčinil jejich porážku 2:5. Po ní Liberec klesl až na jedenáctou pozici v tabulce.

V poslední době může liberecké příznivce těšit alespoň vzestup některých hráčů. Například kapitán Petr Nedvěd si v posledních třech utkáních připsal čtyři kanadské body, Martin Bartek zase v dvou předchozích duelech nastřílel čtyři branky. Uvidíme, zda svému týmu pomohou i v neděli.
Ve 26. extraligovém kole zavítá pod Ještěd do liberecké Tipsport Areny tým ze Zlína.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.