2. Mikael Granlund (MIN) 0+2
3. Andrej Markov (MTL) 0+2
Československá stopa v utkání:
Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:03
Minnesota doma poráží Montreal 4:3. Za domácí se trefili Fontaine, Pominville, Niederreiter a Pominville. Za hosty Gallagher, Subban a kapitán Gionta. Wild vedli už 3:1, Habs se ale podařilo srovnat. Po vyrovnání na 3:3 ale domácí tým zapl, přidal a gólem v pětapadesáté minutě hry zápas rozhodl.
60:00
59:27
Vhazuje se před Hardingem.
59:24
Galchenyuk se v předbrankovém prostoru neprosadil.
59:08
Price odvolán z branky!
59:00
Subban rozehrává...
58:20
Montrealu se nedaří prokousat se do útočného pásma, týmu zbývá minimum času.
57:56
Přečíslení Minnesotě nevyšlo.
57:14
Harding chytá i Plekancovu teč.
56:50
Habs se v pásmu dlouho neudrželi, brejk Minnesoty ale také nezafungoval.
56:03
Subban zakládá útok hostů.
54:32
Minnesota právě vstřelila branku!
Domácí tým Wild si ale v posledních minutách vybojoval tlak a z toho nyní těží gól na 4:3! Nastřelení Ballarda od modré tečuje za záda Price JASON POMINVILLE. Asistence: Keith Ballard, Zach Parise.
54:07
Velké problémy měl Harding po střele od modré, Gallagher se k dorážce nedostal.
53:31
Price puk raději podrží.
52:50
Plekanec dostal těžkou přihrávku, i tak ale u pravé tyče zakončil, Harding vyráží betonem.
52:15
Giontovi utekl puk, ryhlý brejk tak vymysleli domácí. Ten zastavuje Price.
51:27
Gallagherovi utekl puk, hosté jdou ale znovu do útoku.
50:45
Útok připravují domácí.
50:13
Pochopitelný oddechový čas pro Wild.
50:13
Montreal právě vstřelil branku!
Další rána od modré a další gól kanadského velkoklubu! Montreal během pár minut uštědřil K. O. svému soupeři, je srovnáno! BRIAN GIONTA tečuje střelu obránce od modré, Harding neměl moc šancí jak zasáhnout. Asistence: Andrej Markov, P. K. Subban.
49:50
Branka Hardinga nadzvednutá, hra je tak přerušena.
49:28
Útok zakládají Wild.
48:49
Montreal zahrává jen na icing.
47:12
Hosté využívají přesilovou hru! Markov nabil na levý kruh na P. K. SUBBANA, který napřáhl až k nebesům a poté prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Tohle byla obrovská rána, Harding byl ve výrazně obtížné situaci. Asistence: Andrej Markov.
44:02
NINO NIEDERREITER tečuje nahození z úhlu, tohle by měl Price chytat! Tentokrát se tak ale nestalo, domácí odskakují soupeři na dvě branky. Asistence: Mikael Granlund, Jason Pominville.
43:27
Montreal jen nahazuje do pásma, Minnesota soupeři tlak nedovoluje.
42:03
Subban pomalu rozehrává kombinaci Montrealu.
41:02
Mladá hvězda Montrealu Galchenyuk mohl srovnat, Harding ale jeho teč chytá na poslední možnou chvíli.
40:32
Domácí zakládají útok.
40:01
Třetí třetina začne cca ve 2:56.
Minnesota vede po dvou třetinách 2:1, trefili se Fontaine, Pominville a Gallagher. Ve druhé třetině byl však jediným střelcem zmíněný Pominville, který proměnil samostatný únik. Zápas je vyrovnaný, rozhodne až třetí třetina.
40:00
39:27
Střelu Subbana od modré kryje Harding.
39:00
Markov trefuje z levé strany tyč!
38:52
Gallagher se probojoval před branku, zakončení už ale nebylo důrazné.
38:11
Icing hostů.
37:32
Domácí kompletní.
36:56
Harding právě vychytal Markova, který dorážel do odkryté sítě!
35:17
Na druhé straně zasahuje pozorný Harding.
34:56
Scandella zakládá brejk domácích.
34:22
Vhazovat se bude před Hardingem.
33:27
Brodziak zavezl puk do pásma, domácí tlačí na pilu.
32:25
Niederreiter v šanci před Pricem, ten ale branku uhájil.
32:01
Ofsajd hostů.
30:58
Hosté nahazují do útočného pásma a snaží se o tlak.
29:40
Galchenyuk měl půlku brány prázdnou, pod tlakem jí ale netrefil!
28:41
Wild jdou podruhé v utkání do vedení. JASON POMINVILLE ujel všem soupeřům a jel sám na Price. Útočník domácích trefil forhendem mezi betony a posílá tak Minnesotu do vedení. Asistence: Mikael Granlund.
28:14
Harding přerušuje hru.
27:53
Price vyráží pokus Scandelly z úhlu.
27:18
Montreal sice v útočném pásmu, šance ale nepřichází.
26:07
Vhazuje se před Pricem.
25:46
Domácí okupují útočné pásmo, Montreal je pod tlakem.
24:59
Markov bojuje o puk za vlastní brankou.
24:05
Brodziak pálí z prava, branku míjí.
23:21
Spurgeon napálil puk z pravého křídla, Price vyráží.
22:38
Není to icing,Wild musí hrát.
21:21
Brejk hostů končí v útočném pásmu, kupředu jdou domácí.
20:38
Harding vyráží Giontův pokus.
20:01
Vyrovnaná první třetina končí remízou 1:1, trefili se Fontaine a Gallagher. Minnesota plnila úkol domácího týmu a byla aktivní, Montreal ale nezůstával pozadu i on si vytvoiřl několik šancí.
Druhá třetina začne cca ve 2:04.
20:00
19:13
Suterova střela od modré šanci nepřinesla.
18:47
Vhazuje se ve středním pásmu.
18:18
Markovovi střela od modré nesedla, puk získává soupeř.
17:59
Domácí se snaží o další útok.
16:59
Niederreiter drží puk v útočném pásmu, nikdo se mu ale nenabízí.
16:27
Kupředu spěchají hosté.
14:36
Hra přerušena, vhazuje se ve středním pásmu.
13:51
Buly ve středním pásmu.
13:34
Aktivnější jsou stále domácí, Montreal hraje zatím hlavně na brejky.
12:39
Buly před Hardingem.
12:14
Wild jsou aktivnější a tlačí v útočném pásmu.
11:39
11:29
Canadiens kompletní.
10:53
Heatley zavezl puk do pásma, jeho nahrávka je ale zblokovaná.
10:55
Nyní ale opouští útočné pásmo.
09:57
Wild uzamkli soupeře v obranném pásmu a kombinují v přesilovce...
09:28
Hosté jdou do čtyř. Vyloučen je Bouque za sekání.
06:48
V Minnesotě padly dva slepené góly, o další se v útočné akci pokouší domácí.
06:10
Je srovnáno! Tak to byla tedy rychlost. Přihrávku Galchenyuka před branku využívá BRANDON GALLAGHER, který tečuje kotouč do odkryté branky, hosté tak využívají rychlý brejk. Asistence: Alex Galchenyuk, Andrej Markov.
05:45
Jako první se radují domácí Wild. Od modré čáry vystřelil tahem obránce Ballard, puk poté úspěšně tečoval JUSTIN FONTAINE. Puk tak končí u pravé tyče. Asistence: Keith Ballard, Torrey Mitchell.
05:08
První lajně Canadienes se nepodařilo udržet útočné pásmo, kupředu spěchají domácí.
04:15
Wild se nedaří udržet se v útočném pásmu, Canadiens dobře napadají.
03:56
Vhazovat se bude před domácí brankou.
03:27
Útok Montrealu se neujal, hosté to mohou ale zkusit znova.
01:38
Zatím se hraje hlavně ve středním pásmu.
00:49
Útok zakládají domácí.
00:01
Dnešní duel začíná v 1:00, nenechte si ho ujít.
Jak se daří Čechům a Slovákům?

Tomáš Plekanec (MON): 13 zápasů (6+5)
Vzájemné zápasy

Z posledních pěti vzájemných zápasů vyhrál Montreal hned čtyři. Když vytvoříme z těchto posledních pěti duelů vzájemné skóre, dojdeme k zajímavým číslům – 20:12 pro Montreal. Naposledy se hrálo 2. března 2012 v Bell Centre, tehdy vyhrál Montreal 5:4.
Montreal Canadiens

Týmu se daří. Krásný hokej navíc hraje tzv. "Kid lane", která je tvořena Gallagherem, Ellerem a Galchenyukem. Tito tři mladíci zářili už loni, letos svou hru ale znovu o stupínek povýšili a mluví se o nich, jako o nejúdernější formaci NHL. Montreal hraje v pohodě, v tabulce celé NHL je zatím třináctý. Tým navíc pravidelně sbírá body. Naposledy hrál Montreal doma s Dallasem a vyhrál 2:1. Z posledních sedmi zápasů má tým čtyři výhry.
Minnesota Wild

Minnesota má zatím průměrné výsledky, vedení klubu i fanoušci si rozhodně představovali lepší start do sezony. Forma Wild se ale přeci jen zvedá. Po výhrách nad Nashvillem, Carolinou a Chicagem ale přišla domácí prohra. Tým po zmíněné výhře v Chicagu na stejného soupeře doma nestačil, a to v poměru 1:5. Wild jsou na patnáctém místě v celkové tabulce týmů NHL, tedy přesně v polovině.
Mj. i souboj domácí Minnesoty s Montrealem okoření dnešní noc plnou zápasů NHL. Pojďme si k oběma soupeřům říci pár slov...
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.