Minnesota byla sice po celý zápas aktivnějším týmem, ale hokej se hraje na góly a těch dnes nastřílel více Vancouver, který těžil zejména z vynikající produktivity svých útoků. To je ode mě pro tuto chvíli vše, loučím se s vámi a zase u nějakého dalšího onlajnu na shledanou.
Československá stopa v utkání: Do dnešního utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.
Tři hvězdy utkání:
1. David Booth (VAN) 2+0
2. Eddie Lack (VAN) 29 zák., 2 góly, 93,5%
3. Charlie Coyle (MNS) 1+0
60:00
59:11
Vancouver drží kotouč na svých holích a zápas nezadržitelně míří ke svému konci.
57:49
Lack schoval kotouč do lapačky a přerušuje hru.
57:22
Po ofsajdu domácího týmu se na ledě odehrála menší potyčka, ale rozhodčí vše rychle uklidnili.
56:32
Canucks stále narušují rozehrávku Minnesoty, která se neni schopna dostat do šancí.
54:24
Domácí by na vyrovnání potřebovali vstřelit ještě tři branky, ale čas se jim neúprosně krátí a Vancouver dobře brání.
52:25
Minnesota právě vstřelila branku!
Domácí rychle odpovídají. Po vyhraném vhazování se v útočném pásmu dostal ke kotouči Haula, který přihrál před branku NINO NIEDERRETEROVI, jehož pohotové zakončení skončilo za zády Lacka. Asistence: Erik Haula, Ryan Suter.
52:01
Vancouver právě vstřelil branku!
Hosté využívají přesilovou hru! Burrow poslal šikovnou zadovkou puk na RYANA KESLERA, který bez potíží dorazil kotouč do zcela odkryté branky. Asistence: Alexandre Burrows, Chris Higgins.
51:39
Brodziak (MNS) – dvě minuty za držení.
51:12
Klasický obraz dnešního utkání. Minnesota tlačí a Vancouver střílí góly. Hosté se dostali do útočného pásma, kde od modré vypálil Hamhuis, jehož střelu šikovně tečoval DANIEL SEDIN za Bryzgalova záda. Asistence: Dan Hamhuis, Jannik Hansen.
50:43
Domácí zvyšují obrátky a Lack je teď neustále v permanenci.
50:03
Edlerovu střelu vyráží Bryzgalov ramenem.
49:07
Boothově střele vystavila stopku lapačka Bryzgalova.
48:24
Minnesota je jednoznačně aktivnější, ale hostům se zatím daří nepouštět domácí do souvislejšího tlaku, jelikož často dokáží dostat kotouč pryč ze svého obranného pásma.
47:01
Granlund nebezpečně dorážel před Lackem, který jeho pokus s potížemi vyrazil!
46:30
Další z řady obloučků do středního pásma. Tohle teď hostům bohatě stačí.
45:54
Canucks nikam nespěchají a soustředí se na narušování domácích útoků.
45:10
Nahozený kotouč skončil v lapačce Lacka.
42:33
Vancouver vybojoval vhazování v obranném pásmu Minnesoty.
41:57
Booth (VAN) – dvě minuty za hákování.
41:16
Hosté se sami vyhnali z útočného pásma a následně se dopustili ofsajdu.
40:21
Suter pálil pouze do Lacka.
40:01
Střídání v bráně na straně domácích – Kuempera nahradí pro třetí dějství Bryzgalov.
Druhá třetina končí. Minnesota takřka celou dobu jasně dominovala, ale svou převahu nedokázala přetavit v góly. Naopak Vancouver je neuvěřitelně produktivní, když zatím vstřelil tři branky, aniž by si v podstatě vypracoval nějakou vyloženou šanci. Uvidíme, zda se ještě domácí zmůžou na to, aby utkání zdramatizovali. Třetí třetina začne přibližně ve 02:25.
40:00
39:04
Vancouver dává dnes góly opravdu "z ničeho". Hosté vyhráli vhazování v útočném pásmu, do puku se opřel ZACK KASSIAN a jeho střela skončila za zády Kuempera. Asistence: Brad Richardson.
38:19
Higgins pálil pouze do připraveného Kuempera.
37:42
Hamhuisovu střelu zblokovala obrana Minnesoty.
35:35
34:50
Obrovská šance Minnesoty! Vypadalo to, že puk skončí v bráně, ale na brankové čáře zastoupil brankáře Edler, který pohotově vyrazil kotouč směřující do branky.
33:35
Matthias (VAN) – dvě minuty za držení hole.
33:30
Heatley nebezpečně dorážel z úhlu, ale Lack se stihl přemístit k tyči.
31:57
Obrovská chyba Spurgeona! Domácí obránce chtěl přihrávat ve vlastním obranném pásmu, ale kotouč mu sjel z hole přímo do mezikruží, kde číhal osamocený DAVID BOOTH, který pohotovou střelou překonal Kuempera. Bez asistence.
31:47
31:20
Domácí ztratili pásmo a budou muset zakládat nový útok.
30:11
Sutterovu střelu se snažil za ležícího Lacka dorazit Moulson, ale neúspěšně.
29:47
Bieksa (VAN) – dvě minuty za nedovolené bránění.
29:24
Pominville přihrával před bránu, kam si najížděl Parise, který však rychlý kotouč nedokázal trefit.
28:17
Domácí v plném počtu, hosté za celou přesilovou hru nevystřelili na bránu.
28:06
Brodziak posílá kotouč přes všechny čáry a přesilovka Vancouveru se chýlí ke konci.
27:40
A vzápětí domácí opět vyhazují. Vancouveru se přesilovka vůbec nedaří.
27:20
Další osvobození domácích.
27:02
Brodziak s Haulou se ve vlastním oslabení vydali do útoku a celou akci musel řešit Lack přerušením hry. Minnesota tak vybojovala vhazování v útočném pásmu.
26:45
Minnesota se osvobozuje.
26:17
Niederreiter (MNS) – dvě minuty za nedovolené bránění.
26:12
Stejně jako v druhé třetině se hra zatím odehrává převážně v obranném pásmu Kosatek.
24:42
Parise se snažil křížnou přihrávkou šikovně najít Pominvilla, který však v těžké pozici netrefil kotouč.
23:52
Scandellova střela proletěla mimo bránu.
23:46
Ofsajd hostů.
23:20
Na druhé straně o sobě dal vědět Dalpe, který se v nepřehledné situaci dostal ke střele.
22:27
Cooke nevyzrál přízemní ranou na připraveného Lacka.
21:58
Parise se pořádně napřáhl, ale jeho rána byla zblokovaná obráncem.
21:04
Moulson zavezl kotouč do pásma a vyslal "propagační" střelu od modré, kterou Lack bez potíží pokryl.
20:01
První třetina je za námi. Aktivnější byli po většinu času domácí, kteří si vytvořili více gólových šancí. Jako první však skórovali hosté, které po nenápadné akci poslal do vedení David Booth. Vancouver se však z vedení dlouho neradoval, protože o necelé dvě minuty později vyrovnal parádní střelou Charlie Coyle a stav po první třetině je tedy nerozhodný. Druhá třetina začne přibližně v 01:31.
20:00
19:22
Koivu pálí mimo bránu.
17:31
A je vyrovnáno! CHARLIE COYLE se z levého kruhu opřel do kotouče a jeho parádní ránu zastavila až síť hostující branky! Asistence: Mikko Koivu, Jared Spurgeon.
15:39
Nedáš, dostaneš! Přesně to teď pocítili domácí. Moulson totiž pohrdl stoprocentní šancí, kdy těsně před bránou trefil pouze hostujícího brankáře a následně hosté z nenápadné akce vytěžili první gól zápasu. DAVID BOOTH zavezl po pravé straně kotouč do pásma a střelou přes obránce překonal Kruempera. Bez asistence.
15:11
Puk teď nebezpečně proletěl Kruemperovým brankovištěm.
14:55
Ofsajd Vancouveru.
14:24
Vancouver je zatím v útočné třetině naprosto neškodný. Hosté se sice jsou schopni dostat do pásma, ale tam si zatím absolutně neví rady.
13:05
Brodziak zachytil kotouč na modré a ihned se opřel do střely, kterou však Lack vyrazil.
12:32
Hosté vysoko napadají a Minnesota má v posledních minutách problémy s rozehrávkou, které nyní vyústili v zakázané uvolnění domácích.
10:46
Coyle šikovně tečoval kotouč těsně před Lackem, ten byl však pozorný.
10:10
Útočnou snahu domácích maří odpískaný ofsajd. Následuje komerční přestávka.
08:50
Sedin přihrál Keslerovi, který z pravého kruhu vypálil pouze mimo branku.
08:03
07:34
McCormick a Sestito odhodili rukavice a pustili se do sebe. Domácí hráč si vysloužil ovace, protože dokázal svého soupeře položit na lopatky. Oba si nyní svorně odpykají 5 minut na trestné.
06:20
Koivu střílel od modré, ale Lack zasáhl levým betonem.
05:32
Sedinova střela mířila mimo bránu.
04:46
Vancouver hraje v plném počtu.
04:37
Spurgeon dostal kotouč do výborné pozice, ale puk mu sjel z hokejky.
04:25
Minnesota se usadila v útočném pásmu a několikrát zahrozila. Nyní musel Lack zasahovat proti střele Granlunda.
02:46
Garrison (VAN) – dvě minuty za zdržování.
02:20
Střela Kassiana (VAN) byla zblokovaná mimo branku.
01:44
Domácí začali aktivně. Granlund byl nyní hodně aktivní v útočné třetině, ale k ohrožení brány se nakonec nedostal.
00:53
Parise dostal přihrávku do mezikruží, kde mu na poslední chvíli vypíchl kotouč jeden z hostujících obránců.
00:01

Minnesota Wild: Kuemper (Bryzgalov) – Spurgeon, Suter, Brodin Prosser, Scandella, Blum – Pominville, Granlund, Parise – Coyle, Koivu, Moulson – Niederreiter, Haula, Heatley – McCormick, Brodziak, Cooke

Vancouver Canucks: Lack (Markström) – Bieksa, Edler, Garrison, Hamhuis, Stanton, Weber – D. Sedin, Kesler, Jensen – Higgins, Matthias, Burrows – Kassian, Richardson, Booth – Hansen, Dalpe, Sestito

Rozhodčí: Mike Leggo, Justin St. Pierre – Darren Gibbs, Brad Lazarowich.
V dnešním utkání se spolu střetnou dva týmy ze Západní konference. Zatímco domácí Minnesota drží v konferenci sedmé místo, zaručující postup do play off a na 9. příčku má nyní náskok 6 bodů, hosté z Vancouveru jsou až na 10. místě a na postupové příčky naopak 6 bodů ztrácejí. Vidina play off se tak Kosatkám vzdaluje a pokud chtějí dál reálně živit své postupové naděje, budou muset v Minnesotě zvítězit. Naopak domácí mají možnost si případným vítězstvím pojistit svou pozici a velice se tak přiblížit vyřazovacím bojům.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.