Vítkovice - Kladno | ONLINE | 21.1.2014 17:00 | Tipsport Extraliga 2013/2014 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tři body zůstávají v Ostravě a to je pro domácí velmi důležité. Vítkovičtí se dokázali oklepat z první nevydařené třetiny, když od druhé části začali praktikovat svou hru a soupeře k ničemu příliš nepouštět.

Přeji Vám příjemný večer a u dalších onlajnů se budu těšit napočtenou.
Nejlepší hráči utkání:
HC Vítkovice Steel – Roman Szturc
Rytíři Kladno – Sacha Treille
60:00
59:45
Vítkovičtí rozehrávají ze svého obranného pásma.
59:30
Vhazovat se bude po pravici Chábery.
59:05
Dnešní utkání sleduje 4 766 diváků.
58:43
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovičtí se ujali puku, rozjížděli se do pásma, JIŘÍ BURGER si všimnul opuštěné branky a vystřelil – 5:2. Bez asistence.
58:35
Chábera sprintuje z branky.
58:26
Kladno právě vstřelilo branku!
Šindelář byl vyjetý z branky, puk se odrazil od zadního mantinelu přímo před brankovou čáru, nejpohotověji zareagoval PETR TENKRÁT, který snižuje na 4:2. Asistence: Pavel Patera, Tomáš Kaberle.
57:15
Vítkovičtí v pásmu, Šedivému střela nesedla, Burger na odražený puk nedosáhl.
56:53
Hosté u domácí branky, Šindelář je ale v pohotovosti.
56:19
Vítkovičtí si sjeli k brance, Němec nahrával do mezikruží na najíždějícího Kucseru, ale ten puk propásl..
56:01
Kladenští posílají puk do bezpečí.
55:37
Třetí vítkovická lajna se točí kolem Cháberovy klece, hledá skulinku...
55:00
Vítkovičtí se musejí bránit, kladenští se vydávají ze všech sil.
54:39
Kladnu přesilovka příliš nevyšla, Barinka se přesunuje na střídačku.
54:07
Další vítkovické vyhození, kladenští spěchají zpět.
53:41
Kotouč u Cháberovy klece, domácí střídají.
53:09
Vhazování ve středním pásmu.
52:50
Domácí vyhazují puk, Burger jej následuje.
52:39
Barinka usedá na trestnou lavici za sekání.
52:22
Rudovský to myslel dobře, ale v poslední chvíli přišel o puk.
52:03
Vhazování u vítkovické klece, Kladno se ještě nevzdává.
52:00
Probíhá komerční přestávka.
52:00
Šindelář ukrývá puk do lapačky.
51:25
Kladno se ujímá puku a přesunuje se do pásma.
50:45
50:41
Němec se rozjel na branku, zakončil jen do Chábery, Kolouch už puk dojet nestačil.
50:36
Kladno dobře narušuje domácí rozehrávku.
50:02
Hosté kontrolují puk a vyhazují.
49:49
Húževka poslal puk do branky, ten poskočil u Burgera, ale znova se odrazil mimo.
49:25
Hosté vyhazují.
49:06
Kotouč byl tečován a poskočil u Chábery, odrazil se ale mimo jeho klec.
48:45
Hosté jdou do tří, za sekání je vyloučen obránce Růžička.
48:45
Kudělka z kruhu tvrdě vypálil na Cháberu, ten kotouč kryje.
48:17
Vítkovice před Cháberou, rozjíždějí přesilovku.
48:04
Hra ve středním pásmu.
47:18
Miloslav Hořava ve spolupráci s Kuchlerem sprintovali za pukem do pásma, ale domácí si je dokázali pohlídat.
47:08
Hostující Treille byl za svůj výkon odměněn trestem na 2+2+10 minut za hrubost, domácí Hruška pak dostal 2+10 minut za hrubost. Vítkovice hrají v přesile.
47:08
Mimo hru se dostali do šarvátky u vítkovické branky domácí Hruška s hostujícím Treillem, budou se rozdělovat tresty.
47:08
Puk skákal do branky, hosté už zvedali ruce nad hlavu, ale gól to není!!
46:44
Dobrý pokus Lukáče, ale Šindelář na svém místě.
46:37
Patera ve spolupráci s Miloslavem Hořavou na Šindeláře nevyzráli.
46:11
46:04
Gólmani si mohou na chvíli vydechnout, přetahovaná o puk se děje kolem středního pásma.
44:49
44:47
Po nahrávce Černoška to zkusil Zagrapan.
44:31
44:30
Vhazování u Chábery.
44:13
Treille vyslal střelu ze střední vzdálenosti, Šindeláře příliš neohrozil.
44:00
43:27
Vítkovice se stěhují do pásma.
43:08
Huna se dostal až do kruhu u kladenské branky, protáhl Cháberu, ale puk končí v rohu.
42:49
Síly na ledě srovnány, za hákování je vyloučen Burger.
42:31
Dragoun se provinil sekáním a bude pykat.
42:19
Hosté na krátkou chvíli v pásmu, Šindelář mohl být v klidu.
41:57
Vítkovičtí mají puk plně pod kontrolou.
41:21
Jankovičovi se za kladenskou brankou zamotal puk mezi nohy, Vandas jej nakonec dokázal vydolovat, nahrál přes odpor kladenského beka na ROMANA SZTURCE, který vystřelil téměř z nulového úhlu – a kotouč propadl horní částí do branky – 4:1. Asistence: Michal Vandas.
40:12
Kladno se rozjelo do pásma příliš zhurta, je to ofsajd.
40:01
Další třetina začne přibližně v 18:48.
Do druhé třetiny nastoupili vítkovičtí jako vyměnění, začali praktikovat hru, která přinesla své ovoce nejen v minulých utkáních, ale také v této třetině. Hned v úvodu vstřelil vedoucí branku, vzápětí přidali další a kladenští si museli vybrat oddechový čas. Teď jsou na řadě kladenští, aby vymysleli nějakou účinnější taktiku na zlepšenou vítkovickou hru.
40:00
39:54
Hra přerušena pro ofsajd Kladna.
39:41
Treille se vydal do úniku podél mantinelu, zakončoval ale jen k Šindelářovým betonům.
39:26
Zmatky před Cháberou, ale hosté reagovali duchaplně.
39:07
Vítkovičtí se drží v pásmu, hosté se brání zuby nehty.
38:36
Němec si nabruslil do pásma, poslal křižnou přihrávku na Kucseru, ale skóre se nemění.
38:23
Hra u domácí branky.
37:58
Chábera si připisuje dobrý zákrok, vhazuje se po jeho pravici.
37:48
Kladenští kontrolují puk, ale krouží u své branky.
37:26
37:23
Kladenští se dostali ke kotouči, rozjeli se do pásma, ale dostali se ofsajdu.
36:51
Stehlík spíše jen nahodil puk na branku, ten se odrazil od Cháberových betonů.
36:20
Kotouč u Šindeláře, domácí rozehrávají.
36:05
Szturcova střela sražena do ochranné sítě.
36:00
Kladenští se dostali do pohybu.
35:43
Domácí rozjíždějí přesilovkový kolotoč.
35:26
Kladno v pěti dlouho nehrálo, za sekání je vyloučen Petr Hořava.
35:13
35:01
Domácí zpět v pásmu.
34:50
Dragoun zamířil i s pukem do útočného pásma.
34:35
Vítkovice se stahují k brance.
34:19
Kladno se znovu dokázalo osvobodit.
33:58
Vítkovice musejí zahájit útok od své branky.
33:23
S pomocí mantinelu Růžička vyhazuje puk do bezpečí.
33:16
Puk končí za Šindelářovou brankou.
33:13
Za nedovolené bránění bude pykat hostující Patera.
33:13
32:55
Domácí v pásmu, Kovář střílel zblízka, ale byl seknut.
32:19
Burger si sebral puk a rozjížděl se na branku, byl přidržen na hranici pravidel, ale ustál to a stačil nahrát spoluhráčům.
31:46
Vítkovice vyhazují puk z pásma.
31:10
Hostující Treille nastřelil jen svého spoluhráče.
31:04
Hosté okupovalo útočné pásmo, Šindelář raději po chvíli přikrývá puk.
30:38
Kladno se propracovalo do pásma.
30:25
Huna dostal přihrávku za modrou, sám ujížděl na Cháberu, ale jeho střela mezi betony neprošla.
29:49
Ofsajd pro domácí.
29:45
Vítkovický gólman v kruhu, rozehrává na spoluhráče ve středním pásmu.
29:22
Zagrapan to myslel dobře, ale neměl, komu by přihrál, Sloboda jej nakonec u Šindeláře obral o puk.
28:47
Od modré tvrdě vypálil Kucsera, vítkovičtí i nadále u Cháberovy klece.
28:15
Hosté posílají puk na zakázané uvolnění.
28:02
Rychlý nájezd vítkovických Chábera ustál.
27:36
Havlíček nahodil puk k brance, Šindelář jej kontroloval pohledem.
27:23
Vítkovice v pásmu, ale hosté jdou ihned po puku.
27:02
Domácí si sjíždějí pro puk ke své brance.
26:31
Barinka zachytil na modré prudkou přihrávku, vypálil, ale vyražený puk dostává Miloslav Hořava do středního pásma.
26:14
Hra se kouskuje, zakázané uvolnění kladenského celku.
26:07
26:07
Zakázané uvolnění pro Kladno.
25:48
Vítkovičtí v pásmu, beton Chábery prověřil Němec.
25:27
Němec přerušil kladenskou rozehrávku.
25:17
Kladno se pokoušelo kombinovat do pásma, ale je z toho další zakázané uvolnění.
25:01
24:48
Kladenští v pásmu, dobře clonili domácímu gólmanovi, ale nebyli přesní.
24:07
Fanoušci už se také dostali do své provozní teploty a vytvářejí bouřlivou atmosféru.
23:40
Vítkovice zpět u Chábery, zkoušejí jeho pozornost.
23:06
Hosté vyhazují do pásma před Šindeláře.
23:00
Domácí drželi hostující hráče u Chábery, Kudělka při jedné ze střel zlomil hůl, Chábera teď pochytal snad sedm vítkovických pokusů.
22:07
Hra ve středním pásmu, ale u puku domácí.
21:44
Vítkovičtí se derou do branky, ale Chábera vše viděl.
21:03
Oddechový čas pro hosty.
21:03
Roman se v rohu ujal puku, chtěl si objet branku, ale přihrál k bližší tyči na číhajícího RUDOLFA HUNU, který zvyšuje na 3:1. Asistence: Ondřej Roman, Vladimír Svačina.
20:30
Kapitán Kladna hostí si nechává vysvětlit postup rozhodnutí od hlavního rozhodčího.
20:30
Vítkovice se ujímají vedení, když byl Húževka v dobré šanci sražen u branky, najíždějící JIŘÍ BURGER dostal puk do odkryté branky – 2:1. Asistence: Peter Húževka.
20:30
Najíždějící domácí hráč byl faulován a nedokázal dotáhnout puk do branky, následně byl puk doražen, ale rozhodčí jdou opět využít služeb videa.
20:22
Hosté dokázali dostat puk do střední části.
20:10
Puk vyhráli vítkovičtí a už jsou v pásmu.
20:01
Další třetina začne přibližně v 17:53.
K první přestávce se týmy rozešly smírně 1:1, ale byli to právě hosté, kteří první polovinu třetiny hráli aktivněji, výborně bránili a vítkovické téměř k ničemu nepustili. Uvidíme, zda se domácí dokáží s touto kladenskou hrou srovnat a vymyslet nějaký recept.
20:00
19:47
Šindelář ještě nemůže pomýšlet na přestávku, přihrávky hostí jsou nevyzpytatelné.
19:29
Kladenští se přesunují k vítkovické brance.
19:13
Vítkovice v pásmu, ale hosté je k ničemu nepouštějí.
18:57
Hra se přelévá od branky k brance.
18:08
Hosté u Šindeláře, ke střele se ovšem nedostali.
18:01
Domácí zpět u Chábery, ale nepřesná přihrávka končí na hokejce hráče v modrém.
17:38
Kladno stále u puku, ale domácí je nemíní pustit blízko k brance.
16:51
Vítkovicím se v pásmu nevedlo, iniciativu přebírají hosté.
16:26
Kladenští zatlačili Šindeláře do branky, Kaberle ani Zagrapan ale puk do sátě nedostali.
16:00
Kladenský gólman ve střehu, hosté u puku.
15:35
Domácí se vymanili z kladenského útoku a sami se rozjíždějí na Cháberu.
15:12
Je vyrovnáno! Z rohu nahrával Huna na zcela volného KAROLA SLOBODU, který udělal jeden krok do výhodnější pozice a vypálil – 1:1. Asistence: Rudolf Huna, Vladimír Svačina.
14:58
Po krátké rozehrávce jsou domácí opět u kladenské branky.
14:32
Vítkovičtí dorážejí na kladenskou klec, ale Chábera je na svém místě.
13:59
Burger i Šedivý u Chábery, ale ten byl pozorný.
13:38
Vítkovice se snaží prodrat do útočné třetiny, ale jde to těžce.
13:00
Útok domácího týmu střídá protiútok hostí, nepřesnost Černoška a Zagrapana má na svědomí to, že se skóre nemění.
12:38
12:25
Vítkovice se dostaly do pásma, hnaly se na branku, ale Svačina byl pomalejší než puk, který Chábera v klidu přikryl.
11:35
A kladenští se ujímají, nutno říct zaslouženě, vedení! Branka byla připsána MICHALOVI LUKÁČOVI – 0:1. Asistence: Sacha Treille.
11:35
Hráči obou týmů krouží na svých polovinách, hostující fanoušci se dožadují gólu.
11:35
Bude se telefonovat s videorozhodčím, kladenští puk za Šindeláře dostali, ale zdá se, že mohl být přikopnut bruslí.
11:24
Šindelář neví, kterou střelu dříve lapat, doráží na něj Tenkrát, Lukáč i Dragoun, nakonec si lehá na záda a ukrývá pod sebou puk.
11:10
Puk se teď ocitá v pásmu před Cháberou, ale Petr Hořava jej měl pod kontrolou.
10:51
Kotouč sražen do ochranné sítě za brankou Vítkovic.
10:34
Vhazování po pravici vítkovického gólmana.
10:32
Zakázané uvolnění Vítkovic.
10:27
Závar u Šindeláře, domácí nevědí, kam dřív skočit.
09:54
Domácí se záludně dostali do pásma, ale hosté jsou u puku jako první.
09:33
Vítkovičtí se rozjeli do pásma, ale je z toho ofsajd.
09:21
Jankovič vyslal dalekonosnou střelu, Šindelář neměl problém.
09:00
Hosté výborně brání svou modrou, domácí se přes ni ne a ne dostat.
08:28
Černošek a poté Treille se pokusili marně vyzrát na vítkovického brankáře.
08:03
Vítkovičtí ztratili ve středním pásmu kotouč.
07:41
Hosté v ofsajdu.
07:24
Kladenští před Šindelářem, Dragoun s pukem krouží pásmem..
07:01
06:52
Petr Hořava vyhodil obloučkem jen do středního pásma k vítkovickému hráči.
06:39
06:39
Vítkovice se dostaly do ofsajdu.
06:18
06:01
Zleva zkusil střílet Rudovský, ale Šindelář byl ve střehu.
05:54
Kladno u Šindeláře, Černošek z otočky netrefil odkrytý prostor.
05:33
Kotouč u kladenské klece.
05:28
Vítkovičtí si přesnými přihrávkami dobře krátili čas z oslabení.
05:04
Hosté jsou v pásmu, ale nemají plnou kontrolu kotouče.
02:45
Stehlík to zkoušel od modré, Chábera tlumí puk na výstroji.
02:38
Vítkovičtí točí bránící čtveřici.
02:17
Vítkovičtí znovu v pásmu.
02:01
Hosté špatně vystřídali, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Havlíček.
01:50
Domácí nahodili puk do středního pásma a urychleně střídají.
01:25
Z nepřehledné situace před domácí brankou mohli kladenští vstřelit první gól, byli ale nepřesní.
01:18
Výborný zásah Šindeláře proti střele Zagrapana.
01:01
Vítkovičtí kontrolují puk, ale nemohou se dostat z pásma.
00:43
Treille si najel do pásma a prověřil domácího gólmana.
00:20
Hra u Šindeláře, ten zatím nemusí zasahovat.
00:04
Hosté ujíždějí pro puk ke své brance.
00:01
Kladenští vjíždějí na led jako první, v těsném závěsu pak domácí celek.
Domácí fanoušky jistě potěší, že do sestavy se po zranění vrací mladičký bek Jan Štencel.

HC Vítkovice Steel: Šindelář (Dolejš) – Hruška, Barinka, Sloboda, Kudělka, Kovář, Stehlík, Štencel, Bail – Šedivý, Burger, Húževka – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Hlinka, Szturc – Kucsera, Kolouch, Němec

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Růžička, Kaberle, Černošek, Doudera, Jankovič, Hořava – Treille, Dragoun, Lukáč – Tenkrát, Zagrapan, Rudovský – Hořava, Patera, Eberle – Šilhavý, Havlíček, Kuchler

Rozhodčí: Hradil, Jeřábek – Barvíř, Blümmel.
Obě mužstva se už setkala třikrát, dvakrát vyhrály Vítkovice poměrem 2:1. V prvním vzájemném měření sil padlo nejvíce branek, na kladenském ledě se body rozdávaly až po samostatných nájezdech, po kterých kladenští zvítězili 6:5. Jestli bude toto utkání plné branek nebo naopak opatrné s minimem gólů, uvidíme už od 17:00. Jste vítáni.
V čele kanadského bodování domácích je Ondřej Roman s osmatřiceti body (11+27). Nejvíce branek, a to 17, si připsal Rudolf Huna (celkem 17+13). Nejlépe si mezi obránci stále vede Karol Sloboda se sedmnácti body (7+10). Osmačtyřicet trestných minut si na své konto připsal obránce Milan Hruška. Z dvojice gólmanů teď dostává prostor Filip Šindelář s průměrem 2,53 a úspěšností 91,74%.

Pavel Patera je nejproduktivnějším hráčem Kladna s čtyřiadvaceti body (5+19), nejlepším střelcem týmu je Sacha Treille s dvanácti góly – (12+3). Nejlepším mezi obránci je s jednadvaceti body (3+18) Tomáš Kaberle. Titul nejtrestanějšího hráče patří obránci Davidu Růžičkovi, který si vykoledoval už 64 trestných minut. Jan Chábera je jasnou brankářskou jedničkou týmu, jeho úspěšnost je 90,85% a průměr obdržených branek.
Kladno je v neúplné tabulce na předposledním, třináctém, místě, s osmnáctibodovým náskokem na poslední Chomutov. Na desáté místo, zaručující předkolo play-off jim naopak schází bodů šestnáct.

Vítkovice se i přes poslední prohru udržely na velmi příznivém, čtvrtém místě tabulky a mají o co bojovat. Navíc svými letošními výkony namlsaly diváky, kteří si teď každý zápas vychutnávají se vším všudy.
Předehrávka 42. kola Tipsport extraligy bude třetím domácím zápasem v řadě v pěti dnech, které vítkovické mužstvo sehraje. Vítkovičtí budou chtít navázat na sérii vítězství, kterou jim v nedělním utkání přerušila Plzeň. Kdo se ostravskému mužstvu tentokrát postaví do cesty? Tým kladenských Rytířů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.