Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0, +0, 2 střely, čas na ledě 12:08
Jakub Voráček (PHI) 0+0, +0, 2 střely, čas na ledě 19:06
Radko Gudas (PHI) 0+0, +0, 1 střela, čas na ledě 16:54
Michal Neuvirth (PHI) 20 zák., 1 gól, úsp. 95,2 %
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Sergej Bobrovskij (CBJ) 36 zák., 0 gólů, úsp. 100 %
2. Alexander Wennberg (CBJ) 1+0
3. Kyle Quincey (CBJ) 0+1
Je dobojováno, Sergej Bobrovskij si připisuje své 40. vítězství v sezóně a Columbus se díky nejtěsnější možné výhře přiblížil na dostřel jednoho bodu od čela celé NHL! O vítězství Blue Jackets rozhodla 34. minuta, ve které se šikovnou tečí prosadil Alexander Wennberg.
59:57
To byla šance jako hrom. Valtteri Filppula měl na hokejce vyrovnání, z mezikruží ale Bobrovského nepřekonal!
59:45
Svěřenci Johna Tortorelly vyhodili puk do útočného pásma a zdá se, že je hotovo!
59:12
Michal Neuvirth je na střídačce a tlak Flyers vrcholí, Sergej Bobrovskij teď však nakonec po přistrčení Calverta přerušil hru.
58:49
Sergej Bobrovskij si teď troufl vyhodit puk až do útočného pásma, Nationwide Arena je na nohou!
58:30
Ivan Provorov nic nevymýšlel a od modré z voleje vypálil, jeho pokus ale nakonec proskotačil těsně vedle levé tyče!
58:04
Michal Neuvirth zůstává ve své svatyni, Philadelphii už zbývají na vyrovnání jen necelé dvě minuty a o puk se nyní bojuje u mantinelu.
57:19
David Savard nic nevymýšlel a vyhodil kotouč na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí před Sergeje Bobrovského.
56:25
Claude Giroux nedosáhl na Simmondsovo prudké nahození, hostům se stále nedaří usadit se v útočném pásmu.
55:35
Josh Anderson vybojoval buly v útočném pásmu, k tomu ovšem dojde až po komerční přestávce.
54:46
Giroux šikovně vložil hůl do Voráčkovy nepříliš povedené střely, kotouč ale nakonec nezamířil do prostoru mezi třemi tyčemi columbuské branky.
53:57
Wennbergova střela k Neuvirthovi nedoletěla a po vyhrané bitvě v rohu kluziště už vyráží na opačnou stranu Wayne Simmonds.
53:05
Hraje se prakticky bez přerušení a hostům se čas začíná povážlivě krátit, svěřenci Johna Tortorelly se nyní navíc usadili v útočném pásmu.
52:16
Blue Jackets už se nikam neženou, nyní se však ke střele od modré dostal Seth Jones. Texaský rodák trefil kotouč nejlépe, jak mohl, Neuvirth byl ale připraven!
51:39
Před Sergejem Bobrovským po delší době vznikl další závar, strážce columbuské svatyně si ale i tentokrát poradil.
50:55
Zach Werenski nakonec neudržel kotouč v útočném pásmu, nicméně Letci se stále ne a ne dostat k souvislému tlaku.
49:57
Sam Gagner to zkusil po rychlém průniku z pravého kruhu, Michal Neuvirth měl ale úlohu snadnou a zkušeně si poradil.
49:09
Napadající Foligno dostal Provorova do problémů, mladý bek Flyers si však nakonec dokázal poradit.
48:14
Readův pokus z levého kruhu si Bobrovski bez potíží pohlídal, před námi je další komerční přestávka.
47:38
Nabízená hra místy připomíná play-off. Sledujeme hokej v úchvatném tempu a ani jeden tým nenechává soupeři byť jen metr ledu zadarmo.
46:51
Sam Gagner to vzal po individuálním průniku do útočného pásma na sebe, střela už mu ale nevyšla podle představ.
45:58
Právě Voráček teď náramnou nabídkou na teč vyzval ke skórování volného Reada, Bobrovskij však dokázal bleskurychle zareagovat!
45:27
Jakub Voráček se k dorážce MacDonaldovy střely od modré nedostal, svěřencům Johna Tortorelly se však poté nepodařilo vyhodit puk do bezpečí.
44:38
Už se hraje dlouho bez přerušení a puk se stěhuje ze strany na stranu, ohijská parta se nyní pokouší usadit se v útočném pásmu.
43:57
Z pokračujícího tlaku Blue Jackets nakonec nic zajímavého nepramenilo a svěřenci kouče Hakstola poté dostali puk do středního pásma.
43:20
Devatenáctiletý Zach Werenski se vyda na útočný výlet a z vrcholu levého kruhu vystřelil, Neuvirth ovšem jeho pokus bez potíží zastavil.
42:22
Brandon Dubinsky mohl zvýšit náskok domácího týmu, jeho ránu z mezikruží ale Neuvirth dokázal zneškodnit!
41:51
V samotném závěru přesilovky Philadelphie to ještě Brandon Manning zkusil od modré, jeho dělovka však zaduněla jen o zadní mantinel.
40:53
Alexander Wennberg přizvedl střelu Gostisbeherea do ochranné sítě, následovat tak bude vhazování v útočném pásmu Flyers.
40:01
V prostřední dvacetiminutovce se domácím podařilo dostat se do vedení zásluhou povedené teče Alexandera Wennberga, po dvou třetinách tak platí stav 1:0. Zatím žádnou úchvatnou podívanou nesledujeme, třetí perioda má ale o dramatickou zápletku postaráno. Philadelphia ztrácí gól a po přestávce začne přesilovkou. K tomu ale dojde nejdříve ve 21:00.
40:00
39:53
Sudí ještě po další strkanici přerušili hru a Jakub Voráček (PHI), David Savard a Sam Gagner (oba CBJ) si vykoledovali dvouminutové tresty za hrubost.
39:53
39:53
39:05
V probíhající poslední minutě druhé třetiny vznikl další závar před Sergejem Bobrovským, gólman Columbusu ovšem nakonec přerušil hru.
38:13
Po Manningově střele od modré to Bobrovskij schytal do masky od clonícího Bellemarea, sudí tak pro jistotu přerušili hru.
37:30
Jones už je sice zpět na ledě, tlak Hakstolovy party ovšem stále přetrvává. To už se druhá třetina začíná chýlit ke svému konci.
36:39
Voráčkova rána z pravého kruhu nadělala Bobrovskému pořádné problémy, domácí gólman to ale nakonec zvládl a za svá záda nepustil ani následnou střelu Filppuly z bezprostřední blízkosti!
35:55
Flyers sice kombinují v útočném pásmu, do zakončení se ale nedostávají a obrana Columbusu odolává.
35:07
Po komerční přestávce si ale Philadelphia zahraje přesilovku, Seth Jones (CBJ) se totiž provinil podražením.
34:20
Úvodní trefa Jackets vlila čerstvou krev do žil, domácí jsou nyní u každého puku o krok dříve a Letce prakticky nepouštějí do hry.
33:24
Skvěle hrající Lukáš Sedlák se postaral o další závar před Neuvirthem, následovat bude vhazování po pravici hostujícího brankáře.
33:11
Columbus právě vstřelil branku!
Čekání na úvodní gól je u konce, Columbus se dostává do vedení! Zkušený Kyle Quincey jednoduše nahodil puk směrem na Neuvirtha a ALEXANDER WENNBERG jeho nahození šikovnou tečí usměrnil do sítě! Asistence: Kyle Quincey.
32:02
Lukáš Sedlák obkroužil Neuvirthovu svatyni, z levé strany si vybruslil před gólmana Flyers a zakončil, gólman Philadelphie to ale nakonec zvládl!
31:30
Už v plném počtu hrající Flyers se vydali do rychlého protiútoku, kapitán Giroux byl ale na vrcholu kruhů odzbrojen.
30:31
Brandon Saad chytře hledal v mezikruží volného Hartnella, k němu se puk ale nakonec nedostal a Flyers se opět osvobodili.
29:52
Atkinson už mohl pálit, místo toho ale ještě přihrával a Blue Jackets nakonec po překombinované akci o puk přišli.
29:20
Zach Werenski se vrací pro kotouč až do vlastního pásma, svěřenci kouče Hakstola se zatím bez potíží brání.
28:47
Boone Jenner (CBJ) se dostal do pěstní šarvátky s Radko Gudasem (PHI) a nakonec se mu českého bitkaře podařilo složit na led! Oba kohouti vyfasovali pětiminutové tresty za hrubost. Gudas ovšem vyfasoval ještě dvě minuty navíc, následovat tak bude přesilovka Columbusu.
28:47
28:15
Brayden Schenn střelou z vrcholu pravého kruhu na Bobrovského nevyzrál, tlak Flyers ale ještě díky Gudasovi pokračuje.
27:32
Puk skončil v rohu kluziště a rozhodčí ho nakonec ztratili z dohledu, a tak přerušili hru. Po komerční přestávce se bude vhazovat po Neuvirthově pravici.
26:38
Matt Read mohl – a měl – po souhře s Voráčkem uklidit kotouč do odkryté domácí svatyně, ze skvělé pozice ale promáchl!
25:59
Johnsonovo bekhendové nahození do předbrankového prostoru nikoho v modrém dresu nenašlo, nicméně Schultz posléze jen vyhodil puk na zakázané uvolnění.
25:20
S pukem hrající Andrew MacDonald vlétl do útočného pásma příliš pozdě, Flyers tak byl odpískán další ofsajd.
24:41
Právě Seth Jones vypálil ihned po buly, ale Neuvirth si poradil a tribunami to jen zahučelo.
24:30
Jonesovo nahození od modré sice Neuvirthovi vypadlo z lapačky, na druhý pokus už ovšem gólman Philadelphie dokázal přerušit hru.
24:13
Karlsson teď nic nevymýšlel a ze středního pásma nahodil puk do toho útočného, načež se jeho lajna vydala po dlouhém pobytu na ledě vystřídat.
23:30
William Karlsson se k dorážce z předbrankového prostoru nakonec nedostal, nicméně Calvert ještě za Neuvirthovou svatyní pořádně ztěžuje hostům rozehrávku.
22:33
Do další palebné pozice se dostal Jordan Weal, jeho střela ale postrádala přesnost. Následná protiakce Jackets ovšem končí jen zakázaným uvolněním.
22:05
Gostisbehereovo nahození přišlo až poté, co byl Philadelphii odpískán ofsajd.
21:32
Elitní lajna Flyers se dostala do obrovské šance. Giroux zavezl puk do útočného pásma a přenechal ho Readovi, který poté vykouzlil famózní pas na úplně volného Jakuba Voráčka, ten ale ze stoprocentní pozice Bobrovského nepřekonal!
20:51
V úvodu druhé periody se ani jednomu týmu nedaří pořádně rozehrát, kotouč se bez žádného efektu stěhuje ze strany na stranu.
20:01
Úvodní dvacetiminutovka je za námi. Gólů jsme se nedočkali, hrdiny zápasu jsou zatím oba brankáři – Sergej Bobrovskij a Michal Neuvirth. Na druhou stranu nutno uznat, že šancí k vidění příliš nebylo. Změní se to ve druhé třetině? To začneme zjišťovat ve 20:01.
20:00
19:22
Z podobné pozice jako Schenn to nyní zkusil Wayne Simmonds, strážce columbuské svatyně si ale i nyní dokázal poradit.
19:01
Šance na obou stranách! Po závěru před Neuvirthem se na opačnou stranu vydal Brayden Schenn, jehož pumelici z levého kruhu ale Bobrovskij dokázal vyrazit!
18:25
Po nahození od modré Bobrovskij opět bez potíží přerušil hru, v závěru první třetiny je hra hodně rozkouskovaná.
17:56
Shayne Gostisbehere si na modré čáře nedokázal zpracovat prudkou zadovku, a svěřenci Johna Tortorelly tak už mohou založit protiútok.
17:02
Johnsonovo nahození od modré k Neuvirthovi ani nedoletělo a Valtteri Filppula poté ze středního pásma vyhodil puk až k Bobrovskému.
16:10
Právě ruský mladík nyní vyčkává za vlastní svatyní na dostřídávající spoluhráče, momentálně sledujeme poněkud hlušší pasáž hry.
15:27
Ivan Provorov byl u vyhozeného kotouče jako první, Jackets tak bylo odpískáno zakázané uvolnění.
14:32
Schultz už je zpět na ledě, nicméně tlak Blue Jackets ještě přetrvává. Před chviličkou to zkusil od modré Jack Johnson, jeho rána ale Neuvirtha neohrozila.
13:43
Jonesovo nahození se od zadního mantinelu nečekaně odrazilo do prostoru před Neuvirthem, nikdo z hráčů Blue Jackets se ale k volnému kotouči nedostal.
12:53
Atkinsonova dělovka z levého kruhu byla zblokována a hráči v bílooranžových dresech poté dostali puk do bezpečí.
12:27
Atkinson se k dorážce Gagnerova nahození nedostal, nicméně byl přitom podražen Nickem Schultzem (PHI), který stráví další dvě minuty na trestné lavici.
12:10
Seth Jones už neudržel kotouč v útočném pásmu, a tak byl Blue Jackets odpískán ofsajd.
11:15
O chviličku později to zkusil z vrcholu kruhů Ivan Provorov, jeho ránu ovšem domácí brankář dokázal přizvednout do ochranné sítě.
10:58
Couturier to zkusil z prakticky nulového úhlu, Sergej Bobrovskij ale prostor u své pravé tyče dokázal včas utěsnit.
10:29
Na Saadův střílený pas z pravé strany sice nikdo v modrém nedosáhl, o chviličku později se však do zakončení ještě prokousal Matt Calvert. Neuvirth ale přerušil hru a následovat bude komerční přestávka.
09:51
Dale Weise zavezl puk do útočného pásma a poté se k němu ještě na modré čáře dostal Manning, vystřelit se mu už ovšem nepodařilo.
09:02
Pierre-Édouard Bellemare od levého mantinelu nahodil kotouč na Bobrovského, který bez potíží přerušil hru.
08:47
Oba týmy už hrají v plném počtu a Letci nyní v poklidu zakládají další akci z vlastní obranné třetiny.
07:59
Foligno se v předbrankovém prostoru málem dostal do zakončení, Flyers to ale zvládli a Radko Gudas může nyní uklidnit hru.
07:31
Jack Johnson nahodil kotouč do útočného pásma, Saad ovšem na jeho prudký pas nedosáhl a na opačnou stranu už míří Couturier.
06:40
Brandon Dubinsky (CBJ) i Wayne Simmonds (PHI) nakonec vyfasovali dvouminutové tresty za hrubost.
06:40
06:40
Simmonds s Dubinskym se po obrovském závaru před columbuským brankovištěm dostali do strkanice, tu ale sudí včas ukončili a následovat bude komerční přestávka.
06:22
Pár sekund po návratu Jennera na led domácí vyhodili puk na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Bobrovského.
05:42
Philadelphia se nakonec usadila v útočném pásmu a byla z toho nebezpečná rána Weala z levého kruhu, Sergej Bobrovskij se ale přemístil včas a skvěle zakročil!
04:43
A další šance Jackets v oslabení! Calvert tentokrát parádně přistrčil puk úplně volnému Karlssonovi, jehož ale Michal Neuvirth z bezprostřední blízkosti vychytal!
04:20
Ve vlastním oslabení se vydal po pravém křídle kupředu Matt Calvert, jehož nahození do předbrankového prostoru se od Manninga odrazilo do Neuvirthovy moci.
04:10
Boone Jenner (CBJ) omylem zasáhl do obličeje jednoho z hráčů Flyers, za což mu sudí O'Halloran se St. Pierrem vyměřili dvouminutový trest.
03:54
Následně byl Letcům odpískán ofsajd, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
03:33
Nahození ze středního pásma Bobrovského pořádně vystrašilo, domácí brankář si ale poradil. Z ostrého úhlu to poté ještě zkusil Matt Read, strážce columbuské svatyně se však nenechal zaskočit.
03:02
V úvodu se hraje prakticky bez přerušení a puk se rychle stěhuje ze strany na stranu, nicméně bez efektu.
02:25
Také Neuvirth si teď musel dávat pozor, Matt Calvert se však ke střele nakonec nedostal.
01:40
Před Bobrovským vznikla první ošemetná situace, po které se pokusil protlačit do zakončení Jordan Weal, bývalému hráči Los Angeles se to ale nakonec nepodařilo.
00:57
Aktivně napadající třetí lajna Blue Jackets dostala hosty pod tlak, svěřenci Davea Hakstola si ovšem nakonec poradili.
00:20
Rozehrávka Flyers skončila pouze u Davida Savarda, domácí okamžitě poté nahodili kotouč do útočného pásma.
00:01

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, Quincey, Nutivaara – N. Foligno (C), Wennberg, Saad – Jenner (A), Dubinsky (A), Atkinson – Calvert, W. Karlsson, J. Anderson – Hartnell, Sedlák, Gagner.

Philadelphia Flyers: Neuvirth (S. Mason) – Provorov, MacDonald, N. Schultz, Gostisbehere, Manning, Gudas – Read, Giroux (C), Voráček – Weal, Filppula, Simmonds (A) – B. Schenn, Couturier, Weise – VandeVelde, Bellemare (A), Konecny.

Rozhodčí: O'Halloran, St. Pierre – Murphy, Rody.
PHILADELPHIA FLYERS

Situace Letců je o poznání komplikovanější. Flyers sice stále drží naději na postup do play-off, ta se ale postupně přesouvá spíše do teoretické roviny. Philadelphia momentálně ztrácí šest bodů a v poslední době pravidelně střídá lepší zápasy s horšími. Naposledy ale parta kouče Hakstola porazila poměrem 3:1 Minnesotu, tak se nechme překvapit, jak se Voráčkovi a spol. dnes povede v Nationwide Areně.