Andrej Sekera (EDM) 0+1, 2 střely, čas na ledě 20:43
Tři hvězdy utkání:
1. Justin Williams (WSH) 1+0
2. Tom Wilson (WSH) 1+0
3. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 0+0
Je za námi úžasný zápas, který vyhráli hokejisté Washingtonu Capitals. Do vedení se dostali ve 13. minutě, kdy se prosadil Wilson. Edmontonu se podařilo na začátku prostřední třetiny srovnat, skóroval Draisaitl. Dva body pro svůj tým trefil Williams ve 46. minutě. Podle mého názoru byli domácí aktivnější a výhru si plně zaslouží.

Střely: 25 – 31
59:46
Winnik mohl skórovat do prázdné branky, ale jeden z obránců Oilers střelu vyrazil!
59:26
Domácí to udělali skvěle, vyhodili kotouč do středního pásma, čas Edmontonu rychle plyne.
59:00
Do konce třetí části zbývá minuta, hosté stále v útočném pásmu a snaží se srovnat.
58:38
Puk se odrazil mezi kruhy na Lucice, který střílel skoro do prázdné branky, do rány skočil Alzner a srazil ji mimo!
58:24
Oddechový čas pro hosty, vhazovat se bude v obranném pásmu Washingtonu, který se dopustil zakázaného uvolnění.
58:12
Edmonton hraje v šesti v poli, Talbot je na střídačce!
57:53
Klefbom střílel od modré čáry, brankář Holtby puk snadno chytil. Vhazovat se bude v obranném pásmu Capitals.
57:46
Talbot se pomalu dívá po střídačce, brzy zřejmě budou hrát hokejisté Edmontonu v šesti.
56:55
Čtvrtá formace domácích zamkla soupeře v jeho obranném pásmu, ale zatím nedokázala nijak ohrozit Talbota.
56:26
Kotouč je mimo ledovou plochu, takže se bude vhazovat, a to ve středním pásmu. Dnes se úplně nedaří Kuzněcovovi, který se sice dokáže dostat do zajímavé šance, ale řešení nemá dobré.
55:42
Johansson trefil z prostoru mezi kruhy tyčku! Mohlo být hotovo, ale hosté stále mají naději.
55:00
Do konce třetí třetiny zbývá pět minut, hosté musí přidat, pokud chtějí pomýšlet na bodový zisk.
54:28
Winnik objel branku a přihrál před ní, tam ale nebyl nikdo, kdo by poslal kotouč za Talbota.
54:13
Letestu vystřelil poměrně nebezpečně, ale Holtby byl pozorný a jeho pokus chytil. Po komerční přestávce se bude pokračovat vhazováním v obranném pásmu domácího týmu.
53:41
McDavid udělal kličku Holtbymu, ale kvůli tomu, že byl v obležení obránců Capitals, nemohl zasunout puk do branky.
53:13
Gryba ubránil Williamse, který byl ve velmi dobré pozici mezi kruhy. Útočník domácích zakončit nemohl, jelikož byl tísněn.
52:23
Nyní to byli hosté, kteří zamkli svého soupeře v jeho obranném pásmu, jenže nedokázali toho využít k ohrožení branky, kterou hájí Holtby.
51:41
Poté, co kotouč vyskočil mezi diváky, se musí vhazovat ve středním pásmu.
51:15
Alzner dostal přihrávku na levý kruh, objel dva protihráče a snažil se vtěsnat kotouč do horního rohu. To se mu ovšem o několik decimetrů nepovedlo!
50:30
Sekera začíná za svou brankou útočnou akci Edmontonu.
49:48
Od modré čáry to zkoušel Davidson, ale střela byla zblokovaná, takže Holtby nemusel zasahovat.
49:22
S rozehrávkou musel pomoci Edmontonu brankář Talbot, ale zdá se, že hosté vše zvládnou.
48:54
Domácí jeli dva na jednoho, vše na sebe vzal Connolly, který z pravého kruhu střílel vedle! Tlak hráčů Capitals znovu sílí.
48:19
Kuzněcov najel do útočného pásma a vystřelil, jenže puk srazil Russell do rohu.
48:00
Olejáři se ubránili dalšímu tlaku ze strany svých protihráčů pouze tím, že vyhodili kotouč do středního pásmu.
47:22
Znovu se domácím nepovedla dlouhá přihrávka, na řadu přichází další zbytečné zakázané uvolnění. Tohle dělá svěřencům Barryho Trotze velké problémy.
46:48
Hosté se musí znovu snažit o srovnání. Jednou se jim to podařilo, co teď?
45:48
Washington právě vstřelil branku!
Domácí se opět dostávají do vedení a znovu šlo o krásný gól. Zpoza branky přihrával Beagle pod sebe, kam si najel JUSTIN WILLIAMS, jenž tvrdou ranou do levého horního rohu nedal brankáři Oilers žádnou šanci – 2:1! Asistence: Jay Beagle, Karl Alzner.
44:59
Wilson najel s kotoučem do útočného pásma, ale byl velmi tvrdě sražen jedním z obránců. Přesto drží hokejisté Capitals kotouč.
44:15
44:06
Ve vlastním oslabení se dostal Caggiula k samostatnému úniku na Holtbyho, který parádním zákrokem zachránil domácí!
43:36
A podruhé je kotouč až u Holtbyho. Domácí musí začít od začátku.
43:05
Carlson dostal přihrávku od Bäckströma, tvrdou střelou od modré čáry mířil těsně vedle branky.
42:36
Hosté se poprvé dokázali osvobodit, domácí musí začít s útočnou akcí z vlastního pásma.
42:25
Ovečkin střílel ze své typické pozice, ale Talbot se přesunul rychle a kotouč lapil!
42:15
Dvě minuty za držení protihráče vidí Gryba (EDM). Domácí budou mít druhou přesilovou hru v zápase.
41:21
Connolly si vyměnil kotouč s Bäckströmem, ten přihrál Ovečkinovi, který vracel Connollymu. Poslední přihrávku útočník Capitals nečekal, kotouč mají hosté.
40:46
A už ano. Na Talbota lítá rána za ránou, brankář Edmontonu nemusel žádnou z nich chytat, neboť mířily vedle.
40:32
Kotouč mají na hokejkách domácí, zatím se ale nedostali na dostřel branky, kterou hájí Talbot.
40:01
Další třetina začne přibližně ve 2:55.
Máme za sebou dvě třetiny zápasu, které má opravdu velké tempo. Je vidět, že spolu hrají dva velmi silné týmy. V prostřední části jsme se také dočkali jednoho gólu, ve 21. minutě se prosadil Draisaitl. Závěrečná část začne za vyrovnaného stavu, rozhodne o vítězi? To se dozvíme.

Střely: 18 – 24
40:00
39:43
Domácí to ještě zkusí, Winnik nahodil ještě jednou do útočného pásma. Vypadá to však, že obránci Edmontonu budou u puku dřív.
39:07
Ze středního pásma nahodil kotouč na Talbota Wilson. Brankář Oilers puk vyrazil do rohu.
38:54
Lucicovu střelu z hranice kruhů musel Holtby zlikvidovat. Kotouč raději podržel, aby nevypadl před dojíždějícími útočníky Oilers. Vhazovat se bude v obranném pásmu Washingtonu.
38:36
Za brankou drží kotouč Orlov, čeká na dostřídání svých spoluhráčů.
38:09
Na druhé straně Kuzněcov vyzval ke skórování Williamse, jenže ten z levého kruhu trefil kotouč špatně.
37:41
Sekera s pukem na modré příliš neváhal, střela slovenského zadáka zaduněla o Holtbyho betony.
37:10
Situace se rychle obrátila. Nahození ze středního pásma Holtby raději skryl do lapačky. Vhazovat se bude po komerční přestávce v obranném pásmu Capitals.
37:03
Situaci nezvládl. S pukem na hokejce pokračují domácí.
36:32
Před Kassianem odehrál puk Schmidt, jenže domácí stále nemají vyhráno. Letestu drží kotouč a přemýšlí, co s ním udělá.
35:52
Ojedinělou akci Edmontonu uhasil Holtby, domácí pokračují v útočném snažení.
35:12
Kuzněcov najel do útočné třetiny, ještě chtěl přihrát na lépe postaveného spoluhráče, ale puk mířil na paty, takže jej Johansson nemohl zamést do branky.
34:43
Střeleckou převahu stále mají hosté, kteří zatím vystřelili 20x. Washington vyslal 17 pokusů na Talbota.
33:55
Začíná se přitvrzovat, fanoušci jsou ve varu.
33:18
Connolly vybruslil s kotoučem mezi kruhy, tvrdou ránou málem prorazil zadní mantinel, to byla opravdu bomba!
32:36
Z levé strany si najížděl Nugent-Hopkins, ale jeho bekhendová střela mířila nad branku, kterou hájí Holtby.
31:56
Na druhé straně střílel Gryba po přihrávce od McDavida, na hranici brankoviště ještě operoval Maroon, ale ani on nezasunul kotouč do branky.
31:17
To byl obrovský tlak Capitals, který skončil nepřesnou střelou od modré čáry.
30:51
Další střela od Williamse, domácí nyní soupeře doslova přehrávají.
30:13
To je neuvěřitelné! Nejprve Eller objel skoro celé útočné pásmo, ale místo toho, aby vystřelil, tak přihrával! Následně Williams nedokázal překonat v nájezdu dvou na jednoho Talbota!
29:40
Domácí nahodili kotouč za branku Talbota, jenže jej nedokázali vybojovat. Hrají hosté.
29:08
Bäckströmova formace zamkla svého soupeře v jeho obranném pásmu, ale kromě střely Ovečkina, která byla sražená mimo, se k ničemu pořádnému nedostala.
28:32
Do střely, kterou od modré čáry vyslal Ovečkin, se položil Pakarinen a obětavě ji srazil.
28:24
Wilson se dostal ke střele z pravého kruhu, ale ta byla sražená mimo kluziště. Vhazovat se bude v obranném pásmu Edmontonu.
28:00
Máme za sebou osm minut prostřední části, oba týmy skórovaly jednou.
27:07
Kuzněcov přihrál z pravého kruhu přes celé pásmo na druhou stranu, kde byl najetý Williams, jehož ránu vyrazil Talbot fantastickým zákrokem!
26:33
Klefbom nepřesně rozehrál, je odpískáno zakázané uvolnění Edmontonu. Vhazovat se bude před Talbotem.
26:06
Od modré čáry nahazoval puk Russell, ale nikdo z jeho spoluhráčů jej netečoval.
25:45
Olejáři kombinují na vlastní polovině, pomalu se ale přesouvají vstříc brance soupeře.
25:00
Po nepřesné rozehrávce hostů se k puku dostali domácí. Záhy jej však ztratili. Prostřední část je zatím plná nepřesností.
24:36
Do útočného pásma vjel Ovečkin, ačkoliv byl tísněn, tak vystřelil. Bohužel pro domácí byla střela sražená mimo kluziště.
23:40
Domácí se dostali do zajímavé šance, autor prvního gólu v zápase střílel z pozice mezi kruhy, ale Talbot jej vychytal.
22:56
Nyní to zkoušel Draisaitl, tentokrát bez úspěchu. Holtby ani nemusel zasahovat.
22:22
Opět to jsou hosté, kteří okupují útočné pásmo. Od modré čáry střílel Pakarinen, ale mířil vedle.
21:32
Letestu vyhodil kotouč mimo pásmo Edmontonu, takže svým spoluhráčům ušetřil vteřinky, během kterých mohli vystřídat.
21:06
Domácí po inkasované brance nepůsobí zakřiknutě, opět hrají svou hru.
20:35
Edmonton právě vstřelil branku!
A dočkávají se zasloužené odměny! Nahozený kotouč od Sekery se odrazil mezi kruhy, kde byl připravený LEON DRAISAITL, který si už věděl rady – 1:1! Asistence: Andrej Sekera, Connor McDavid.
20:23
Sekera nahodil kotouč za branku Capitals, hosté sevřeli svého soupeře v útočném pásmu.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 2:02.
Je za námi první třetina, která nabídla spoustu zajímavých šancí. Podle mého názoru vedou zaslouženě domácí, kteří byli nebezpečnější. V 13. minutě vstřelil dosud jedinou branku zápasu Wilson. Utkání je stále otevřené, což je ta nejlepší pozvánka do druhé třetiny. Zůstaňte s námi!

Střely: 11 – 16
20:00
19:56
Po přihrávce od McDavida střílel ještě z pravého kruhu Davidson, čeká nás jedno vhazování přes Holtbym.
19:34
Hosté mají kotouč na hokejkách ve vlastní třetině.
18:59
Puk přímo proti hokejce měl Sekera, slovenský zadák tvrdě vystřelil, jenže bohužel pro hosty nedokázal zamířit přesně.
18:30
Nugent-Hopkins střílel z levého kruhu nebezpečně, protože puk Holtbymu vypadl. Před dojíždějícími protihráči jej ale dokázal přikrýt lapačkou.
17:39
Caggiula vjel z pravé strany do útočného pásma, najel si až na hranici pravého kruhu a tvrdě vystřelil. Holtby střelu mířící doprostřed branky chytil.
17:03
Barber střílel z levé strany, ale netrefil branku. Domácí jsou v posledních minutách jasně aktivnějším týmem.
16:50
Domácí přidali na tempu. Talbot si připisuje další zákrok po střele, kterou z levého kruhu vyslal Orlov.
16:39
Kuzněcov uháněl na Talbota, objel branku, ale nedokázal přesně zasunout puk za brankáře Oilers!
16:24
Winnik a Wilson ujeli dva na jednoho, druhý jmenovaný dostal přesnou přihrávku, jenže nedokázal skákající kotouč trefit!
15:42
Domácí mají problém s rozehrávkou na větší vzdálenost, opět je z toho zakázané uvolnění. Pokud se nemýlím, tak v první třetině již popáté.
14:58
14:55
Zrovna jsem to zakřikl, neboť mezi kruhy s pukem pronikl Eller, jehož dělovka prověřila Talbota!
14:44
Z přesilové hry moc času nezbývá, navíc se Capitals nemohou dostat do útočného pásma.
14:07
Navíc se hokejisté Edmontonu dokázali osvobodit vyhozením přes všechny čáry, takže domácí musí začít od začátku.
13:59
Nyní střílel od modré čáry Carlson, ale ani jemu se nepovedlo překonat Talbota.
13:41
Ovečkin to zkoušel ze své typické pozice, střela však byla zblokovaná obětavým obráncem.
12:58
Dvě minuty za podražení vidí Klefbom (EDM), domácí mají přesilovou hru.
12:58
V krátkém sledu si Talbot připsal dva těžké zákroky! Domácí mohli jít do dvoubrankového vedení, jenže Kuzněcov nedokázal nadvakrát překonat ležícího brankáře.
12:22
Domácí se dostávají do vedení. Orlov vjel do útočného pásma, ale ztratil puk, ten získal TOM WILSON, který najel mezi kruhy, neváhal a tvrdou střelou o tyčku překonal Talbota – 1:0! Asistence: Dmitrij Orlov, Taylor Chorney.
11:46
Kuzněcov se snažil objet jednoho z beků Edmontonu, jenže při tom vyjel z útočného pásma, takže domácí musí začít znovu.
11:15
Khaira najel do útočného pásma, předal puk Pakarinenovi, který vystřelil. Holtby si s jeho pokusem, který nebyl příliš prudký, poradil.
11:08
Po zákroku Talbota se bude vhazovat v obranném pásmu hostů. Skóre se zatím nezměnilo.
10:55
Williams udělal oblouček v útočném pásmu a mezi kruhy se odhodlal ke střele. Před Talbotem nestál nikdo, kdo by clonil, takže brankář Edmontonu ránu doprostřed branky v klidu chytil.
10:24
Další zákrok brankáře Oilers, tentokrát po střele Ovečkina. To je zápas!
10:00
Dva domácí jeli na jediného obránce, Williams to vzal na sebe, ale Talbota nepřekonal!
09:49
Střelu Lucice musel Holtby vyrazit s velkými obtížemi!
09:15
Do obří šance se dostal Kassian, který byl přímo před Holtbym, ale nedokázal přehodit beton domácího brankáře!
08:48
Caggiula najel do útočného pásma a na úrovni pravého kruhu zkoušel překonat Holtbyho, nepovedlo se mu to.
08:21
Winnik střílel z pravého kruhu bekhendem, Talbot si s jeho pokusem poradil.
07:32
Lucic nahodil puk do útočného pásma a spěchal za ním, jenže blíže k němu měl Holtby, který pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
07:09
Potřetí v krátkém sledu je domácím odpískáno zakázané uvolnění.
07:01
Hru uklidňují obránci hostů, kteří si přihrávají mezi sebou.
06:35
Talbot střelu Williamse vyrazil do rohu kluziště. Hraje se velmi aktivně.
06:02
Pakarinen si najel podobně jako McDavid před chvilkou na hranici levého kruhu, zkoušel vystřelit bekhendem, ale mířil vedle.
05:45
Capitals se opět provinili proti pravidlům zakázaným uvolněním.
05:37
McDavid nabruslil s kotoučem do útočného pásma, zkoušel z levé strany přihrát před branku, ale nepovedlo se mu oslovit najíždějícího Draisaitla.
05:08
Nepřesná přihrávka na Wilsona končí zakázaným uvolněním Washingtonu.
04:48
Hosté dostali svého soupeře pod tlak, jenže nedokázali ohrozit branku, kterou střeží Holtby.
04:22
Russell se odhodlal k další střele od modré čáry, hosté se dostávají do varu.
03:44
Další střela od modré čáry, tentokrát pálil Gryba. Puk nejspíš tečoval jeden z jeho spoluhráčů, nicméně skóre se nemění.
03:39
Nyní už musel Holtby zasahovat. Střela z levého kruhu však nebyla příliš nebezpečná. Vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.
03:18
Benning to zkusil od modré čáry, bohužel pro hosty mířil vedle.
02:55
Nahození od Alznera proletělo kolem Talbota, ten nemusel chytat.
02:27
Hokejisté Edmontonu drželi puk v útočném pásmu, ale nedokázali se dostat k ohrožení domácí branky.
02:02
Olejáři se na chvilku osvobozují, Russell drží kotouč na hokejce za vlastní brankou.
01:31
Barber přihrával z levé strany před branku na najíždějící spoluhráče, ale Talbot puk vyrazil mimo nebezpečné území.
01:08
Ovečkin si dal puk moc od hokejky, ale mrzet jej to nemusí. Conolly se k němu dostal jako první a tvrdou střelou z pravého kruhu prověřil Talbota.
00:49
Domácí jsou stále na puku, ale kombinují ve vlastní třetině.
00:11
Utkání začalo, v první akci byli domácí, ale Johansson nemířil přesně.
00:01
Jak je v NHL zvykem, duel začne s menším zpožděním. Každopádně se máme na co těšit. Oba týmy hrají v jiné konferenci, duel by proto neměl být svázaný taktikou, což může znamenat zajímavou přestřelku!

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Alzner, Ness, Orlov (A), Schmidt, Chorney – Barber, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Ma. Johansson – Sanford, Eller, Connolly – T. Wilson, Beagle, Winnik.

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Benning, Klefbom, Russell, Sekera, Gryba, Davidson – Draisaitl, McDavid (C), Maroon – Eberle (A), Nugent-Hopkins (A), Lucic – Kassian, Letestu, Caggiula – Pakarinen, Hendricks, Khaira.
Vzájemné zápasy v této sezóně
Oba týmy se v tomto ročníku setkaly jednou, duel zvládl lépe Edmonton, který svého soupeře dokázal porazit díky druhé třetině.

27. října 2016 | Edmonton – Washington 4:1
B: 28. Pouliot (Nugent-Hopkins), 38. Pouliot (Nugent-Hopkins, Klefbom), 42. Maroon (Puljujarvi, McDavid), 50. Lucic (Sekera, McDavid) – 41. Ovečkin (Niskanen, Burakovsky).
Washington Capitals
Domácí dominují celé lize, v devětapadesáti zápasech dokázali čtyřicetkrát zvítězit a se ziskem 87 bodů jim patří první místo. Největší zbraní Washingtonu je drtivá ofenzíva, z posledních pěti zápasů dokázali svěřenci Barryho Trotze nasázet 19 branek.

Edmonton Oilers
Hosté mají skvěle rozjetou sezónu, v 61 zápasech nasbírali 74 bodů a jsou na 4. místě Západní konference. Olejáře táhne zejména McDavid, jenž je ve dvaceti letech nejproduktivnějším hráčem soutěže.

19. února | Chicago – Edmonton 1:3
22. února | Tampa Bay – Edmonton 4:1
23. února | Florida – Edmonton 3:4