Kalendář
Srpen 2016 |
||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jachting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18:05 | 1. závod V. Teplý |
||
18:45 | 2. závod V. Teplý |
||
18:15 | 3. závod V. Teplý |
||
19:20 | 4. závod V. Teplý |
||
18:05 | 5. závod V. Teplý |
||
18:45 | 6. závod V. Teplý |
||
19:50 | 7. závod V. Teplý |
||
21:20 | 8. závod V. Teplý |
||
18:05 | 9. závod V. Teplý |
||
20:05 | 10. závod V. Teplý |
18:05 | 1. závod K. Lavický |
||
18:25 | 2. závod K. Lavický |
||
19:05 | 3. závod K. Lavický |
||
18:30 | 4. závod K. Lavický |
||
19:05 | 5. závod K. Lavický |
||
19:35 | 6. závod K. Lavický |
||
18:05 | 7. závod K. Lavický |
||
18:25 | 8. závod K. Lavický |
||
19:25 | 9. závod K. Lavický |
||
19:50 | 10. závod K. Lavický |
||
21:00 | 11. závod K. Lavický |
||
21:45 | 12. závod K. Lavický |
18:15 | 1. závod V. Kozelská-Fenclová |
||
18:55 | 2. závod V. Kozelská-Fenclová |
||
18:05 | 3. závod V. Kozelská-Fenclová |
||
19:15 | 4. závod V. Kozelská-Fenclová |
||
18:15 | 5. závod V. Kozelská-Fenclová |
||
19:15 | 6. závod V. Kozelská-Fenclová |
||
19:45 | 7. závod V. Kozelská-Fenclová |
||
20:50 | 8. závod V. Kozelská-Fenclová |
||
18:05 | 9. závod V. Kozelská-Fenclová |
||
20:05 | 10. závod V. Kozelská-Fenclová |
18:05 |
1. závod
|
||
18:55 |
2. závod
|
||
18:15 |
3. závod
|
||
19:35 |
4. závod
|
||
21:20 |
5. závod
|
||
18:50 |
6. závod
|
||
19:15 |
7. závod
|
||
18:05 |
8. závod
|
||
19:25 |
9. závod
|
||
20:25 |
10. závod
|
||
18:50 |
O medaile
|
1. S. Fantela, I. Marenič 2. M. Belcher, W. Ryan 3. P. Mantis, P. Kagialis |
20:55 |
1. závod
|
||
21:56 |
2. závod
|
||
18:05 |
3. závod
|
||
18:25 |
4. závod
|
||
19:25 |
5. závod
|
||
20:35 |
6. závod
|
||
20:35 |
6. závod
|
||
18:05 |
7. závod
|
||
19:15 |
8. závod
|
||
20:25 |
9. závod
|
||
18:05 |
10. závod
|
||
19:05 |
11. závod
|
||
20:15 |
12. závod
|
||
19:35 |
O medaile
|
1. P. Burling, B. Tuke 2. N. Outteridge, I. Jensen 3. E. Heil, T. Ploessel |
18:05 |
1. závod
|
||
19:05 |
2. závod
|
||
18:05 |
3. závod
|
||
18:35 |
4. závod
|
||
18:05 |
5. závod
|
||
18:55 |
6. závod
|
||
18:05 |
8. závod
|
||
18:05 |
7. závod
|
||
18:40 |
9. závod
|
||
19:15 |
10. závod
|
||
19:35 |
O medaile
|
1. G. Scott 2. V. Zbogar 3. C. Paine |
18:05 | 1. závod V. Teplý |
||
18:45 | 2. závod V. Teplý |
||
18:15 | 3. závod V. Teplý |
||
19:20 | 4. závod V. Teplý |
||
18:05 | 5. závod V. Teplý |
||
18:45 | 6. závod V. Teplý |
||
19:50 | 7. závod V. Teplý |
||
21:20 | 8. závod V. Teplý |
||
18:05 | 9. závod V. Teplý |
||
20:05 | 10. závod V. Teplý |
||
18:50 |
O medaile
|
1. T. Burton 2. T. Stipanovič 3. S. Meech |
18:05 | 1. závod K. Lavický |
||
18:25 | 2. závod K. Lavický |
||
19:05 | 3. závod K. Lavický |
||
18:30 | 4. závod K. Lavický |
||
19:05 | 5. závod K. Lavický |
||
19:35 | 6. závod K. Lavický |
||
18:05 | 7. závod K. Lavický |
||
18:25 | 8. závod K. Lavický |
||
19:25 | 9. závod K. Lavický |
||
19:50 | 10. závod K. Lavický |
||
21:00 | 11. závod K. Lavický |
||
21:45 | 12. závod K. Lavický |
||
18:40 |
O medaile
|
1. D. Van Rijsselberghe 2. N. Dempsey 3. P. Le Coq |
18:05 |
1. závod
|
||
18:25 |
2. závod
|
||
18:05 |
3. závod
|
||
19:05 |
4. závod
|
||
19:50 |
5. závod
|
||
20:35 |
6. závod
|
||
18:05 |
7. závod
|
||
18:05 |
8. závod
|
||
20:05 |
9. závod
|
||
18:40 |
10. závod
|
||
19:15 |
11. závod
|
||
20:15 |
12. závod
|
||
20:20 |
O medaile
|
1. S. Lange, C. Carranzaová Saroliová 2. J. Waterhouse, L. Darmaninová 3. T. Zajac, T. Franková |
18:15 |
1. závod
|
||
19:05 |
2. závod
|
||
18:05 |
3. závod
|
||
19:35 |
4. závod
|
||
21:20 |
5. závod
|
||
18:40 |
6. závod
|
||
19:15 |
7. závod
|
||
18:15 |
8. závod
|
||
19:35 |
9. závod
|
||
20:25 |
10. závod
|
||
18:05 |
O medaile
|
1. H. Millsová, S. Clarková 2. J. Alehová, P. Powrieová 3. C. Lecointreová, H. Defranceová |
21:34 |
1. závod
|
||
22:10 |
2. závod
|
||
18:20 |
3. závod
|
||
18:35 |
4. závod
|
||
20:35 |
5. závod
|
||
18:05 |
7. závod
|
||
19:25 |
8. závod
|
||
20:25 |
9. závod
|
||
18:05 |
10. závod
|
||
19:05 |
11. závod
|
||
20:15 |
12. závod
|
||
20:20 |
O medaile
|
1. M. Graelová, K. Kunzeová 2. A. Maloneyová, M. Meechová 3. J. Hansenová, K. S. Salsková-Iversenová |
18:15 | 1. závod V. Kozelská-Fenclová |
||
18:55 | 2. závod V. Kozelská-Fenclová |
||
18:05 | 3. závod V. Kozelská-Fenclová |
||
19:15 | 4. závod V. Kozelská-Fenclová |
||
18:15 | 5. závod V. Kozelská-Fenclová |
||
19:15 | 6. závod V. Kozelská-Fenclová |
||
19:45 | 7. závod V. Kozelská-Fenclová |
||
20:50 | 8. závod V. Kozelská-Fenclová |
||
18:05 | 9. závod V. Kozelská-Fenclová |
||
20:05 | 10. závod V. Kozelská-Fenclová |
||
18:05 |
O medaile
|
1. M. Bouwmeesterová 2. A. Murphyová 3. A. Rindomová |
18:15 |
1. závod
|
||
18:35 |
2. závod
|
||
19:15 |
3. závod
|
||
18:20 |
4. závod
|
||
19:05 |
5. závod
|
||
19:35 |
6. závod
|
||
18:15 |
7. závod
|
||
18:45 |
8. závod
|
||
19:45 |
9. závod
|
||
19:45 |
10. závod
|
||
20:45 |
11. závod
|
||
21:38 |
12. závod
|
||
19:05 |
O medaile
|
1. C. Piconová 2. P. Čen 3. S. Jelfutinová |
Plachtění na vodě neboli jachting je sport, který využívá k pohybu lodi sílu větru, který se opírá do plachet. Plachetních lodí je mnoho druhů, dělí se podle tvarů a velikostí.
Posádku tvoří jedna až tři osoby a většinou se sport provozuje na vodních plochách, kde jsou lepší větrné podmínky. I proto je tento sport tradiční pro země s vhodnými vodními plochami. Loď může mít jen jedinou plachtu ve tvaru trojúhelníku, ale častější jsou dvě nebo tři.
Plachetnice mohou být v kategorii pomalých nebo rychlejších, ty jsou schopné i s malou větrnou podporou mít rychlost 40 km/h. Okruhový jachting je součástí letních olympijských her. Nejznámějším jménem v českém jachtingu je Lenka Šmídová, která v roce 2004 v Aténách získala stříbrnou olympijskou medaili.