Kalendář
Srpen 2016 |
||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Vodní slalom |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18:30 | C1 muži: rozjížďky V. Gebas |
||
19:28 | K1 muži: rozjížďky J. Prskavec |
||
17:30 | C2 muži: rozjížďky J. Kašpar, M. Šindler |
||
18:10 | K1 ženy: rozjížďky K. Kudějová |
||
18:30 | C1 muži: semifinále a finále V. Gebas |
1. D. Gargaud Chanut 2. M. Beňuš 3. T. Haneda |
|
18:30 | K1 muži: semifinále a finále J. Prskavec |
1. J. Clarke 2. P. Krauzer 3. J. Prskavec |
|
17:30 | C2 muži: semifinále a finále J. Kašpar, M. Šindler |
1. L. Škantár, P. Škantár 2. D. Florence, R. Hounslow 3. G. Klauss, M. Peche |
|
18:15 | K1 ženy: semifinále a finále K. Kudějová |
1. M. Chourrautová 2. L. Jonesová 3. J. Foxová |
18:30 | C1 muži: rozjížďky V. Gebas |
||
19:28 | K1 muži: rozjížďky J. Prskavec |
||
17:30 | C2 muži: rozjížďky J. Kašpar, M. Šindler |
||
18:10 | K1 ženy: rozjížďky K. Kudějová |
||
18:30 | C1 muži: semifinále a finále V. Gebas |
1. D. Gargaud Chanut 2. M. Beňuš 3. T. Haneda |
|
18:30 | K1 muži: semifinále a finále J. Prskavec |
1. J. Clarke 2. P. Krauzer 3. J. Prskavec |
|
17:30 | C2 muži: semifinále a finále J. Kašpar, M. Šindler |
1. L. Škantár, P. Škantár 2. D. Florence, R. Hounslow 3. G. Klauss, M. Peche |
|
18:15 | K1 ženy: semifinále a finále K. Kudějová |
1. M. Chourrautová 2. L. Jonesová 3. J. Foxová |
18:30 | rozjížďky V. Gebas |
||
18:30 | semifinále a finále V. Gebas |
1. D. Gargaud Chanut 2. M. Beňuš 3. T. Haneda |
17:30 | rozjížďky J. Kašpar, M. Šindler |
||
17:30 | semifinále a finále J. Kašpar, M. Šindler |
1. L. Škantár, P. Škantár 2. D. Florence, R. Hounslow 3. G. Klauss, M. Peche |
19:28 | rozjížďky J. Prskavec |
||
18:30 | semifinále a finále J. Prskavec |
1. J. Clarke 2. P. Krauzer 3. J. Prskavec |
18:10 | rozjížďky K. Kudějová |
||
18:15 | semifinále a finále K. Kudějová |
1. M. Chourrautová 2. L. Jonesová 3. J. Foxová |
18:30 | rozjížďky V. Gebas |
||
18:30 | semifinále a finále V. Gebas |
1. D. Gargaud Chanut 2. M. Beňuš 3. T. Haneda |
17:30 | rozjížďky J. Kašpar, M. Šindler |
||
17:30 | semifinále a finále J. Kašpar, M. Šindler |
1. L. Škantár, P. Škantár 2. D. Florence, R. Hounslow 3. G. Klauss, M. Peche |
19:28 | rozjížďky J. Prskavec |
||
18:30 | semifinále a finále J. Prskavec |
1. J. Clarke 2. P. Krauzer 3. J. Prskavec |
18:10 | rozjížďky K. Kudějová |
||
18:15 | semifinále a finále K. Kudějová |
1. M. Chourrautová 2. L. Jonesová 3. J. Foxová |
Zahrnuje vodní sporty provozované na kánoích i kajacích. Dělí se na osm hlavních disciplín – rychlostní kanoistika, slalom na divoké vodě, sjezd na divoké vodě, rodeo a akrobacie, seakayak, kanoepolo, dračí lodě. Samostatnou kategorií je i vodní turistika.
Kanoistika je jedním z olympijských sportů. Česká republika je v této sportovní kategorii tradičně úspěšná a medailové úspěchy se načítají již od roku 1936.
V rychlostní kanoistice, mezi nejznámějšími jmény posledních let, kraluje Martin Doktor s dvěma zlaty z LOH v Atlantě z roku 1996. V kategorii slalomu na divoké vodě mezi nejznámější reprezentanty patří Lukáš Pollert, Vavřinec Hradílek nebo Štěpánka Hilgertová, dvojnásobná zlatá olympionička z LOH 1996 v Atlantě a LOH 2000 v Sydney.