Mistrovství světa v ragby - Austrálie - Uruguay -  ONLINE PŘENOS -  5. října 2019   07:15

Austrálie - Uruguay

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
Australané získali v dnešním utkání pět bodů, čtyři za vítězství, další bonusový za položení čtyř pětek. Uruguay z dnešního utkání odchází s prázdnou a zůstává na posledním místě v tabulce. To Austrálie před dalším duelem poskočila do čela tabulky. Na svém kontě má jedenáct bodů.
80+1'
Konec utkání.
79'
FELIPE BERCHESI podruhé v zápase trefil háčko a snížil na 45:10.
78'
Dlouhotrvající tlak vyvrcholil úspěchem. MANUEL DIANA dokázal míč položit na trávník. Uruguayci se dočkali první pětky v zápase – 45:8!
77'
Uruguayci se snaží protlačit do brankoviště, ale ani Berchesi, ani Gaminara nedoběhl do pětkoviště.
75'
Australané zbořili mlýn a trochu zdržují čas.
74'
Uruguayci se dostali do brankoviště, míč si vzal Arata, ale nedokázal ho položit na zem. Australané se ubránili.
70'
Lealiifano další pětku neprokopl. Z velké dálky točeným balónem netrefil háčko.
69'
Toomua pokopem posunul míč na DANEA HAYLETT-PETTYHO, který pláchl pravou stranou do brankoviště a položil pětku. Tu ještě potvrdil videorozhodčí – 45:3!
67'
Ashley-Cooper získal dvě desítky metrů na levé straně, poté Australané přenesli hru na pravou stranu, jenže kop propadl mezi rukama Geniovi a míč končí v autu.
67'
Nepovedený aut Uruguayců, míče se zmocnili Australané a budou pokračovat mlýnem.
66'
Berchesi nakopl míč z trestného kopu do autu a Jihoameričané se stěhují před brankoviště.
63'
CHRISTIAN LEALIIFANO je při prokopech úspěšný a trefil se i tentokrát – 40:3.
61'
Pětku nepoložil Kuridrani, ale JAMES SLIPPER. Muž s jedničkou na dresu si po pravé straně prorazil cestu do pětkoviště, kde položil balón – 38:3!
60'
Vypadalo to, že si Kuridrani dojde pro hattrick. Doběhl do brankoviště, ale nedokázal položit míč na trávník.
59'
Australané jsou u míče, Toomua byl složen nedovoleně, když ho Inciarte chytil kolem krku a zatáhl na zem.
57'
Leindekar – Dotti. To je další střídání na straně Uruguaye.
56'
Ashley-Cooper unikl po levé straně a byl zachycen až ve dvaadvacítce soupeře.
55'
Točený balón z kopačky CHRISTIANA LEALIIFANA končí u pravé tyče háčka. Tím, že jí ofoukl z levé strany, jsou z toho další dva body.
53'
WILL GENIA využil práci Dempseyho, po přihrávce svého kolegy pláchl po levé straně do brankoviště a položil pátou pětku v zápase – 31:3!
52'
Utkání skončilo pro Coopera a White, na jejich místa přišli Pocock a Kepu. Na druhé straně zápas skončil pro Agustina Ormaecheu. Do hřiště zamířil Arata.
51'
Kuridrani se při průniku do brankoviště dopustil předhozu.
49'
Střídání na uruguayské straně. Diego Arbelo odešel, jeho místo zaujal Juan Pedro Rombys.
47'
CHRISTIAN LEALIIFANO proměnil konverzi ze vzdálenosti 35 metrů a zvýšil svou dnešní úspěšnost na 75% – 26:3.
46'
A je tu další pětka Austrálie. TEVITA KURIDRANI přijal přihrávku ve středu hřiště, natáhl nohy a rychle doběhl do brankoviště, kde položil míč na zem – 24:3.
46'
Jenže míč získali Uruguayci a odkopli balón na polovinu hřiště.
45'
Čerstvý hráč Tupou vlétl s míčem do chumlu hráčů, nasbíral metry pro svůj tým a získal mlýn zhruba sedm metrů od brankoviště.
42'
Toomua inkasoval ránu míčem do obličeje. Balónu se zmocnili Jihoameričané.
41'
Australané nepředvádějí ideální výkon, přesto po prvním poločase mají náskok šestnácti bodů. Pětky položila trojice Haylett-Patty, Petaia a Kuridrani.

Uruguayci také položili jednu pětku, jenže Inciarteho běh do brankoviště byl zbytečný, neboť jeho kolega se dopustil ofsajdu. Jediné body Jihoameričanů zaznamenal z trestného kopu Berchesi.
40+3'
Konec prvního poločasu.
40+1'
Tak všechno je jinak. V rucku se dopustil ofsajdu Diana a pětka Inciarteho je zrušena. Intervence videorozhodčího opravila původní výrok francouzského sudího.
40'
Po překopu Uruguaců Australané chybovali, míče se zmocnil TOMAS INCIARTE a doběhl s ním kolem pravé postranní čáry až do brankoviště.
38'
Už se pokračuje, jenže týmy mají problém složit mlýn. Ten se několikrát po sobě rozpadl.
37'
Jeden z Australanů je ošetřován, vypadá to na Slippera. Čas je zastaven.
35'
Australané nezvládli aut, míč získali Uruguayci a mohou se stěhovat na polovinu soupeře.
32'
Lealiifano zaváhal z prokopu a těsně minul pravou tyč háčka.
31'
Petaia svou kličkovanou vypracoval výbornou situaci pro TEVITU KURIDRANIHO, kterému už stačilo jen doběhnout do brankoviště. Ten nikým nehlídaný doběhl pro pětku – 19:3!
30'
Australané dobře bránili soupeře a nakonec ve vlastní dvaadvacítce získali míč.
28'
Vysoká skládka v podání Lukhana Salakaie-Lota a i on si bude muset na deset minut odpočinout, když objal kolem krku jednoho z Uruguayců.
27'
Freitas pronikal po levé straně, získal několik desítek metrů pro svůj tým, ale byl faulován.
25'
CHRISTIAN LEALIIFANO neměl problém s prokopem pětky, z nějakých deseti metrů trefil háčko a zvýšil náskok Australanů na 14:3.
25'
Australský nováček JORDAN PETAIA položil pětku, když převzal míč od Beala a proběhl kolem levé tyče až do brankoviště – 12:3!
24'
Petaia rozpohyboval ruce na levé straně, aby zmátl soupeře při průchodu, to se mu v prvních metrech povedlo, nakonec však do brankoviště neprošel.
22'
Uruguayci využili přesilovou hru, v klíčové chvíli získali míč a odkopli ho daleko z vlastní dvaadvacítky.
21'
Juan Ormaechea získal v rucku míč, jenže ho nedokázal uvolnit a tak šiška zůstává v moci Australanů.
20'
Čas zastaven. Jeden z Uruguayců utrpěl v mlýnu krvavé zranění a musí být ošetřen.
19'
Rozhodčí neodhalili dotek míče se zemí a pokračuje se za stavu 7:3. Austrálii čeká pětimetrový mlýn.
19'
Hooper se domnívá, že položil míč do pětkoviště, ale o všem rozhodne rozhodčí u videa.
17'
Australané útočí i ve čtrnácti.
14'
Coleman si na chvíli odpočine. Čeká ho desetiminutová přestávka, neboť od rozhodčího obdržel žlutou kartu. Uruguayci budou hrát přesilovou hru.
14'
První pohled na video a vysoká skládka Colemana na Silvu. Uvidíme, jak to nakonec rozhodčí posoudí.
13'
FELIPE BERCHESI zvolil místo kopu do autu kop přímo na háčko a z nějakých deseti metrů se uruguayský kopáč nemýlil – 7:3!
12'
Freitas se válel s míčem před brankovištěm, jenže při předání přišel o míč. Balón získal Petaia, ale ještě před tím byl Hooper faulován.
10'
Uruguayci po autu svázali maul a tlakem zkoušeli dojít až do pětkoviště. Australané zbořili mlýn a následuje další maul.
9'
Petaia vnikl levou stranou do dvaadvacítky Austrálie.
7'
Položenou pětku potvrdil kopem do háčka z pravé strany CHRISTIAN LEALIIFANO – 7:0!
6'
A neubránili. Australané rozházeli míč do pravého kraje hřiště, odkud pronikl do pětkoviště DANE HAYLETT-PETTY, který položil první body zápasu – 5:0!
5'
Po několika nepřesnostech se Australené dostali zhruba metr před brankoviště. Uruguayci to budou mít hodně těžké ubránit.
4'
Po krátké anabázi Uruguaye je Austrálie znovu u míče a znovu blízko brankoviště jihoamerického týmu.
2'
Australané se hned v úvodní minutě dostali do dvaadvacítky soupeře, ale tam v rucku nedokázali uvolnit balón. Míč mají Uruguayci.
1'
Utkání bylo zahájeno.
Dohrály nám hymny obou soupeřících zemí a za malou chvíli zápas odstartuje.
Hráči Austrálie a Uruguaye nastupují na trávník. Jako poslední vychází trojice rozhodčích na čele s Francouzem Raynalem.

Austrálie: Slipper, Fainga'a, Alaalatoa, Simmons, Coleman, Dempsey, Hooper, Salakaia-Loto, White, Lealiifano, Petaia, Toomua, Kuridrani, Haylett-Petty, Beale.

Náhradníci: Uelese, Kepu, Tupou, Arnold, Pocock, Genia, Kerevi, Ashley-Cooper.

Uruguay: Echeverria, Kessler, Arbelo, Lamanna, Leindekar, Ardao, J. Ormaechea, Diana, A. Ormaechea, Berchesi, Freitas, Vilaseca, Inciarte, Favaro, Silva.

Náhradníci: Pujadas, Jaunsolo, Rombys, Dotti, Gaminara, Arata, Etcheverry, Corte.

Rozhodčí: Raynal – Garces, Dickson – Skeen.
Skupina D je po šesti zápasech velice zamotaná. Všech pět týmů už ochutnalo radost z vítězství. Bez porážky je pouze vedoucí Wales s devíti body. Dnešní aktéři mají na svém kontě šest, respektive čtyři body.

Austrálie v úvodním utkání zdolala Fidži o osmnáct bodů 39:21 a připsala si do tabulky pět bodů. Další bod získali za prohru s Wales 29:25, tedy o méně než sedm bodů.

To Uruguayci mají na svém kontě jedno vítězství a jednu prohru. Hned v úvodním utkání uhráli čtyři body nad Fidžany za výhru 30:27. Ve druhém zápase proti Gruzii nezískali ani bod, podlehli evropskému soupeři 33:7 a se čtyřmi body uzavírají skupinu D.
Dobré ráno ze světa šišatého míče. Dvacet týmů se porve na dvanácti japonských stadionech o trofej pro nejlepší tým světového šampionátu. Myšlenky na pozvednutí poháru mají i ragbisté Austrálie a Uruguaye. Jak to dopadne? To vám v následujících minutách přiblíží Igor Mainka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 07:15.