Mistrovství světa v ragby - Austrálie - Wales -  ONLINE PŘENOS -  29. září 2019   09:45

Austrálie - Wales

Z dnešního programu MS v ragby je to vše. Děkuji za pozornost.
Wales se tak dostává do čela průběžné tabulky skupiny D, Austrálie je druhá.
Wales poráží Austrálii podruhé za sebou, ale na MS poprvé od roku 1987! Potvrdil tak roli mírného favorita, aspoň co se týče postavení v žebříčku a posledních výsledků a pravděpodobně rozhoduje o tom, že vyhraje skupinu D! Jelikož ani jeden tým nedokázal položit 4 pětky, získává Wales za vítězství 4 body, Austrálie pak 1 bod za porážku o 7 a méně bodů.
Nesmírně dramatický druhý poločas nádherného zápasu! Wales zakončil první útok dalším drop goalem Patchella, po kterém se dostal do vedení o 18 bodů. Jenže Ausralané se nevzdali, vytvořili si obrovský tlak a okamžitě snížili pětkou Haylet-Pettyho s proměněnou konverzí Foleyho. Wales úplně vypadl z rytmu, horko těžko se bránil a na dlouhé minuty byl uzamčen před vlastním brankovištěm. Odolávali až do 62. minuty, kdy položil další pětku Hooper a konverzi proměnil střídající To'omua. Když 12 minut před koncem proměnil To'omua trestný kop a snížil na rozdíl jediného bodu, zdálo se, že rozjetí Australané zápas dokážou otočit. Jenže se příliš vysílili při stíhací jízdě, začali kupit zbytečné chyby a Wales při ojedinělém útoku dokázal získat trestný kop, který proměnil Patchell. Závěrečný zoufalý nápor Wallabies, kteří museli jít pro pětku, k ničemu nevedl. V poslední minutě ztratili míč, Welšané si zkušeně počkali na gong a odkopem do autu zápas ukončili.
Konec utkání.
80+1'
T. Williams okamžitě po gongu zakopl míč do autu a Welšané vítězí!
80'
Welšané ukradli soupeři míč! Mají velmi blízko k vítězství!
80'
Přenesení hry na pravou stranu, vysoká frekvence přihrávek. A nyní doleva.
80'
Asi poslední útok Austrálie, která musí jít pro pětku!
79'
Bojuje se 6 metrů před brankovištěm Walesu a Evropané odkopávají za půlku.
78'
S velkým štěstím udrželi červení míč po vhazování ve své moci, ale jsou pod velkým tlakem.
78'
Wallabies sice nakonec přestěhovali hru před brankoviště soupeře, ale vhazuje soupeř.
77'
Velká chyba Walesu, přišli o míč při vlastním mlýnu! Trestný kop pro Austrálii, ta ale nedokázala zakopnout míč do autu na útočné polovině a Wales může hrát! Fantastická práce T. Williamse na autové čáře!
76'
Další ihned zborcený mlýn, Kepa se provinil. Volný kop pro Wales. Volí pravděpodobně další mlýn. Čas je zastaven, rozhodčí domlouvá oběma hlavním mlynářům. Zbývají 4 minuty a 11 sekund do konce základní hrací doby.
75'
Okamžité zborcení mlýna ještě před vhozením míče. Čas běží dál, váže se potřetí.
75'
Mlýn se váže podruhé a čas utíká.
74'
Wales volí mlýn v dobré pozici na útočné polovině. Samozřejmě chce hlavně šetřit čas.
74'
Další hrubka Wallabies, po zisku míče přihrával Beale dopředu!
73'
Obrovská chyba Austrálie v následném pokusu o útok, nechala si totiž vytrhnout míč z rukou!
72'
TRESTNÝ KOP WALESU!
RHYS PATCHELL z levé strany zhruba z 20 metrů přidal 3 body, ale hodně se klepal! Kopl totiž míč hodně těsně k bližší tyči! 25:29!
70'
Protlačovaný aut, Welšané získali několik metrů a ve výhodě po překopnutí do pravé strany brankoviště málem dosáhli na pětku! North již měl míč prakticky v rukou, ale nakonec je z toho předhoz. Wales bude nakonec výhodu využřívat k trestnému kopu na háčko.
70'
Wales volí odkop do autu, vhazuje 20 metrů od brankoviště.
69'
Austrálie po výkopu soupeře volila vysoký odkop, ale Welšané ho dokázali zachytit. Kepu se navíc ocitl v ofsajdu.
68'
TRESTNÝ KOP AUSTRÁLIE!
MATT TO'OMUA se z 20 metrů ze středu hřiště podle očekávání nemýlil a šestnáctibodový náskok Walesu ze začátku druhé půle je pryč! 25:26!
67'
Welšané začali přetáčet mlýn a rozvazovat ho dříve, než byl míč mimo něj, takže je pískáno, trestný kop! Toto by měly být snadné 3 body pro Austrálii.
66'
Další technický prohřešek Walesu, Australané hrají mlýn 20 metrů od brankoviště.
65'
Australané se rozběhli po levé straně, tam sice hrál Williams, ale udělal velkou chybu a zařídil Australanům aut.
65'
Po vynesení míče z mlýna volí červení daleký odkop.
65'
Welšané volí mlýn.
64'
Po výkopu Walesu se žlutí znovu vrhli do útoku, White dostal hru hluboko na polovinu červených, ale následně došlo k předhozu.
63'
KONVERZE AUSTRÁLIE!
MATT TO'OMUA kopal konverzi z prostředka a neměl s tím žádný problém! 22:26!
62'
PĚTKA AUSTRÁLIE!
MICHAEL HOOPER nakonec dokázal položit míč přímo pod háčko a zakončil tak situaci po dalším ofsajdu Walesu! Drtivý tlak Austrálie nese ovoce a čeká nás napínavý závěr! 20:26!
62'
Bojuje se přímo pod háčkem, ale míč není na zemi.
61'
Hooper proskočil k brankovišti, ale chyběl mu metr.
60'
Útočící tým navíc ve výhodě, ale pětku ještě položit nedokázal. Po ofsajdu Walesu je tu další odkop do autu a vhazování na pěti metrech.
59'
Protinožcům chybí dva metry a pokračuijí v obrovském tlaku!
58'
Wallabies ve výhodě, To'omua zkusil kopnout míč na brankoviště Haylett-Pettymu, ale míč byl dlouhý. Jako trest volí žlutí kop do autu a vhazování na pěti metrech.
57'
Žlutí protlačují aut a blíží se k brankovišti!
57'
Australané volili odkop do autu a vhazování na pěti metrech od brankoviště.
56'
Austrálie byla ve výhodě, takže Williamsovi byl zisk míče k ničemu, je pískáno.
56'
Dva průniky waleskou obranou a Wallabies jsou na útočné polovině.
55'
G. Davies sice vynesl míč z mlýna k levé lajně, ale Hooper ho protitlakem dokonce připravil o míč a žlutí vhazují.
54'
Wales volí mlýn.
54'
Další předhoz Australanů. Sami se tím připravují o čas. O'Connor neudržel míč při skládce.
53'
Williams překopávací fázi zakončil kopem do autu, Wallabies vhazují na půlce. A Genia odchází ze hřiště.
53'
Wales okamžitě odkopává daleko na polovinu soupeře.
53'
Už 13. fáze australského útoku, ale přichází předhoz O'Connora!
52'
Australané vhazovali po trestném kopu na dvaadvacítce a dobrou prací v postupném útoku se probíjejí k brankovišti. Zbývá 8 metrů.
51'
Mezitím odešel ze hřiště australský kopáč Foley, po zbtek zápasu tak bude kopat míče na háčko To'omua.
51'
Zkoumá se video. Naisarani totiž při svém průniku měl opět předloktí před sebou, skládající Welšan ale také nešel do souboje zrovna učebnicově a právě nebezpečná skládka je nakonec skutečností, která je trestána. Trestný kop pro Austrálii.
51'
Naisarani se probil přes protihráče, ale vzápětí měli Australané štěstí, že u míče zůstali. G. Davies totiž vystihl Geniovu přihrávku a kdyby míč udržel, možná by položil další pětku.
50'
Wallabies ale získali míč a Genia znovu rozbíhá útočnou akci.
49'
Hromadné střídání v řadách Walesu, který bude vhazovat na půlce.
48'
Výkop Walesu zůstal v moci Austrálie, ale ta rychle odkopla míč zpět na polovinu soupeře.
47'
BERNARD FOLEY tentokrát při konverzi nezaváhal a snižuje na rozdíl 11 bodů! 15:26!
46'
Míč nakonec dostal do rukou DANE HAYLETT-PETTY, proskočil volným prostorem do brankoviště a vrací svému týmu naději! 13:26!
46'
Jenže Wallabies se nadechli a nechtějí zápas odevzdat! Výborná akce po levé straně, Genia založtil rychlý kontr a po levé straně se dostali až k brankovišti!
45'
Austrálie po výkopu míč nezískala, Wales ho vrátil odkopem na její polovinu, takže před Wallabies je dlouhé pole.
44'
DROP GOAL WALESU!
Wales se zbytečně nehoní za bonusovým bodem za 4 pětky, ale hraje více na čas. Dlouho hrál na zemi, až udělali spoluhráči hodně prostoru pro RHYSE PATCHELLA, který zhruba z 25 metrů v poklidu proměnil pokus o drop goal! 8:26!
43'
A Welšané z mlýna rozběhli rychlou kombinaci na praví straně, hlavně North přeběhl velkou část hřiště a najednou mají červení jen 15 metrů k další pětce!
43'
Wales si vybral mlýn, G. Davies do něj vhazuje míč.
42'
Foley neudržel přihrávku a dopustil se předhozu. To je ona chyba. Foley navíc dostal velkou ránu při skládce. Tuto chybu si určitě bude nějakou chvíli pamatovat.
42'
Latu se prosmýkl mezi několika soupeři a dostal se zhruba 35 metrů od brankoviště, ale spoluhráči se následně dopustili chyby.
41'
Welšané udrželi míč po australském výkopu a G. Davies ho vrací odkopem na polovinu soupeře.
Začátek druhého poločasu.
Výkop do druhého poločasu provede Austrálie.
Druhý poločas začne přibližně v 10:57.
Nádherné ragby přinesl první poločas souboje dvou adeptů na medailové umístění. Wales byl od začátku lepším týmem a už po 40 sekundách se ujal vedení drop goalem Biggara. Wallabies se jen obtížně dostávali do hry a Wales navýšilvedení položenou pětkou Parkese a proměněnou konverzí Biggara. Až po 20 minutách se začali Australané prosazovat a po skvěle sehrané akci položil na pravém křídle pětku Ashley-Cooper. Foley sice neproměnil konverzi, ale před půlhodinou hry trestným kopem z 35 metrů snížil na 8:10. Závěrečnou desetiminutovku první půle ale opět zvládli mnohem lépe Welšané, i bez zraněného kopáče Biggara. Jeho náhradník Patchell krátce po sobě proměnil dva trestné kopy, z toho jeden od půlky. Těsně před koncem poločasu využil hrubou chybu v útoku Austrálie G. Davies, přeběhl celé hřiště a s pomocí Patchellovy konverze navýšil poločasový rozdíl na 15 bodů. Austrálie bude muset předvést úplně jiný výkon, pokud bude chtít s výsledkem ještě něco udělat.
Konec prvního poločasu.
40'
Welšané chytře počkali na vypršení hrací doby, odkopli míč do autu a ukončili první poločas.
39'
KONVERZE WALESU!
RHYS PATCHELL zcela plnohodnotně nahrazuje hvězdného, ale evidentně zraněného, Biggara. Konverzi z levé strany posílá do háčka a Wales půjde do kabin s náskokem 15 bodů! 8:23!
38'
PĚTKA WALESU!
Genia se snažil přehodit několik hráčů přihrávkou do pravé strany, alre GARETH DAVIES to vystihl, zachytil míč a zhruba 70metrovým sprintem vrátil míč do brankoviště Austrálie! Obrovská chyba Wallabies vrací Walesu dvojciferný náskok, 8:21!
37'
RHYS PATCHELL to ale s trochou štěstí zvládl! Trestný kop ze 48 metrů prakticky ze středu hřiště poslal míč do háčka s pomocí odrazu od levé tyče! 8:16!
37'
Bude to trestný kop z velké dálky, prakticky od půlky! Patchell má těžkou úlohu.
36'
I nyní se rozhodčí Poite rozhodl nechat karty v kapse a je z toho pouze trestný kop Walesu. Poite ještě vysvětluje situaci kapitánu Hooperovi a právě Kerevimu.
36'
Do hry ještě vstupuje video. Zkoumá se nebezpečná hra Kereviho při odmítání skládky protihráče. Vypadá to, že udeřil soupeře loktem do krku.
36'
Jenže následoval předhoz, takže snaha protinožců končí.
36'
Vysoký odkop Geniy, spoluhráči míč zachytili a púokračují v útoku.
36'
Austrálie s velkými problémy udržela míč po další nepřesné přihrávce a bojuje na půlce.
35'
Další aut Wallabies na půlce.
34'
Austrálie zvládla vhazování na půlce, ale vzápětí nepřesná přihrávka dostala žluté do problémů.
33'
RHYS PATCHELL udržel nervy na uzdě a trestný kop z dobré pozice posílá sice poněkud k bližští tyči, ale stále bezpečně do háčka! Wales znovu odskakuje na pětibodový rozdíl, 8:13!
32'
Místo Biggara, který je stále na prohlídce, si bere míč Rhys Patchell, který ho na ploše nahradil.
32'
Hooper účinně narušoval waleské čištění míče, ale nakonec je mu pískána nedovolená hra a Wales volí trestný kop.
31'
Osm fází postupného útoku Walesu zatím vedlo pouze k postupu na dvaadvacítku.
31'
Wales po vhazování zhruba na 37 metrech udržel míč ve své moci.
30'
Wales po výkiopu zatlačil soupeře před brankoviště, O'Connor v nouzi odkopává do autu.
29'
BERNARD FOLEY si spravil chuť po nepovedené konverzi a trestný kop z 35 metrů poslal neomylně na střed háčka! Austrálie snižuje na 8:10!
28'
Austrálie volí trestný kop.
28'
Wallabies útočili ve výhodě, Kerevi zmátl soupeře na levém křídle, utekl ze skládky a Biggar v poslední chvíli zakročil. Sám na to doplácí odchodem na lékařskou prohlídkou, šel totiž do skládky hlavou napřed.
27'
Další nezvládnutý aut Walesu a okamžitě následuje dlouhý obranný odkop žlutých.
27'
Australané se ale dostali do problémů a Wales bude vhazovat jen pár metrů před brankovištěm soupeře.
26'
Po několika přihrávkách se dostali Welšané k průniku po levém křídle, Adams se ale po předkopu k míči před brankovištěm nedostal.
26'
Přesto se dostali do problémů a museli odkopávat až od vlastního brankoviště.
25'
Tvrdý boj o volný míč na půlce, získávají ho žlutí.
25'
Austealané ihned po rozehrání mlýna odkopává míč na polovinu Walesu.
24'
Davies bude vhazovat míč do mlýna na vlastní polovině.
22'
KONVERZE AUSTRÁLIE NEPROMĚNĚNA!
Bernard Foley neměl nijak zvlášť těžkou pozici, ale přesto nedokázal konverzi proměnit! Poslal míč poměrně daleko od vzdálenější tyče a rozdíl tak zůstává na pěti bodech!
21'
Skvělé přenesení hry předkopem na pravou stranu, kde byl úplně volný ADAM ASHLEY-COOPER, ustál jeden pokus o skládku a doskočil do brankoviště! Austrálie se dostává na tabuli a snižuje na 5:10! Pro Ashley-Coopera jde již o 12. pětku, kterou při svých účastech na MS položil.
21'
Skvělý průnik Kereviho, navíc žlutí jsou ve výhodě!
20'
Zvládl to skvěle, Australané budou vhazovat na útočné dvaadvacítce.
20'
Jenže červení to vůbec nezvládli, mlýn zbortili a Foley bude odkopávat míč do autu.
19'
Jenže se dopustila předhozu a Wales volí mlýn hluboko na útočné polovině.
19'
Nepovedený aut, Austrálie získala míč a a snaží se postoupit dopředu.
18'
Bigar poslal míč do autu na dvaadvacítce a jeho tým bude vhazovat.
18'
Prohřešek se obešel bez žluté karty pro australského kapitána, bude z toho pouze trestný kop Walesu.
17'
Rozhodčí se s pomocí videa vrací k jednomu momentu ze hry. Hooper složil protihráče až po přihrávce, tj. bez míče, což se nesmí.
17'
Biggar se pokusil o drop goal snad ze 40 metrů a jen těsně minul!
17'
Welšané však zatím fantasticky brání a znovu získali míč na útočné polovině!
16'
Koloibete musel pro míč až k vlastnímu brankovišti a postoupil zhruba 30 metrů vpřed, než byl složen dobíhajícími protihráči.
15'
Jenže Koroibetemu vypadl míč a Wales okamžitě přenáší hru na opačnou polovinu hřiště.
15'
Australané po výkopu zůstali u míče a útočí.
14'
DAN BIGGAR od postranní čáry trefil úzký prostor mezi tyčemi háčka, proměňuje tak konverzi po pětce a upravuje na 0:10!
13'
Biggar si všiml volného prostoru na pravé straně a kopl míč na pravý roh brankoviště, kde se skvěle prosadil HADLEIGH PARKES, vyhrál souboj ve vzduchu, zachytil míč a položil pětku! Wales odskakuje na 0:8!
13'
Výborná obrana Austrálie, červení se nemohou prosadit.
12'
Další skvělá práce Northa, Walesu chybí 4 metry!
11'
Zborcení mlýna, provinili se žlutí, takže Wales volí odkop Bigara do autu a vhazování před brankovištěm soupeře.
11'
Australané opět volí mlýn, tentokrát na půlce.
10'
Červení přenesli hru doprava na křídlo, ale přihrávka na Northa šla dopředu a je pískáno.
9'
Australané mlýn zvládli a radši volili odkop. Wales vhazuje cca na 25 metrech.
8'
Sedm fází měl útok Walesu, pak ale soupeř donutil červené k předhozu a Australané si vybrali vhazování míče do mlýna.
8'
North po přihrávce obešel dva protihráče a Wales je 7 metrů od brankoviště!
7'
Ostrované ale vystihli přihrávku a mohou přejít do útoku!
7'
Pátá fáze útoku žlutých, míč je zhruba 25 metrů od branky Walesu.
6'
Červení ale získali po vhazování míč a obranným odkopem vrací míč na polovinu Wallabies.
5'
Skvělý kop Australanů. Míč nejprve dopadl do hřiště a pak teprve odletěl do autu, takže budou vhazovat a získali několik desítek metrů území.
4'
Biggar sice dal míči dostatečnou razanci, ale poslal ho těsně vedle bližší tyče háčka, takže stav zůstává nezměněn!
3'
Další šance pro Biggara! Australané se v obraně provinili nedovoleným způsobem hry a welšský kopáč si rovná míč téměř u postranní čáry, cca 26 metrů od brankové.
2'
Australané po výkopu míč rychle ztratili a Wales útočí z hloubi vlastní poloviny.
1'
Dvěma fázemi udělali spoluhráči v útoku dostatek prostoru pro kopáče DANA BIGGARA, který zhruba z 20 metrů pohodlne trefil drop goal a po 40 sekundách otevírá skóre zápasu!
1'
Biggar poslal míč z výkopu až do dvaadvacítky Austrálie a navíc tam jeho tým získal míč!
Začátek utkání.
Padesátitisícový stadion v Tokiu je zcela naplněný a panuje v něm elektrizující atmosféra. Výkop do prvního poločasu provedou Welšané.
Oba výběry jsou na hrací ploše a zní hymny. Nejprve welšská, následuje australská.
Welšský kapitán Alun Wyn Jones nechybí v základní sestavě a svým 130. startem překonává rekord národního týmu.
Oba celky za malý okamžik vyjdou ze šaten. Barvy dresů jsou tradiční. Australané nastoupí ve žlutých dresech se zelenými trenýrkami, Welšané v červených s bílými trenýrkami.
Úvodní sestavy

Austrálie
Sio, Latu, Alaalatoa, Rodda, Arnold, Pocock, Hooper (C), Naisarani – Genia, Foley, Koroibete, Kerevi, O'Connor, Ashley-Cooper, Haylett-Petty
Náhradníci: Uelese, Slipper, Kepu, Coleman, Salakaia-Loto, White, To'omua, Beale

Wales
W. Jones, Owens, Francis, Ball, A. W. Jones (C), Wainwright, Tipuric, Navidi – G. Davies, Biggar, Adams, Parker, J. Davies, North, L. Williams
Náhradníci: Dee, Smith, Lewis, Shingler, Moriarty, T. Williams, Patchell, Watkin

Poite (FRA) – Pearce, Dickson (oba ENG) – Skeen (NZL)
Vzájemné zápasy

Austrálie je historicky nejčastějším mimoevropským soupeřem Walesu, v opačném případě ale tento příměr neplatí. Celkem bylo dosud odehráno 42 utkání s výrazně pozitivní bilancí pro Wallabies, kteří vyhráli 30x, Wales se radoval 11x a jednou se tyto týmy rozešly nerozhodně.

Na MS se jedná o celkem tradiční soupeře. Z osmi dosud odehraných turnajů se Austrálie s Walesem potkala hned 6x, z toho 4x v základních skupinách a 2x v boji o bronz. Wales byl úspěšný jen jednou, hned v prvním střetnutí v roce 1987 v boji o bronz přetlačil protinožce 22:21 a získal svou jedinou medaili. Všechny ostatní souboje ovládli Wallabies, včetně dosud posledního utkání před 4 lety v Anglii, kde v přímém boji o vítězství ve skupině vyhráli 15:6 v zápase, ve kterém nebyla položená jediná pětka.
Úplně poslední vzájemný zápas se datuje do 10. listopadu 2018, hrálo se v Cardiffu a opět bez jediné pětky vyhrál Wales 9:6.
Wales

Welšané patří dlouhodobě mezi nejsilnější ragbyové národní týmy světa, ale na mistrovství světa to obvykle neumí prodat. Na dosavadních 8 šampionátech totiž hned 3x vůbec nepostoupili ze skupiny, jen 2x prošli aspoň do semifinále a jedinou medaili mají hned z premiérového turnaje v roce 1987, kdy vybojovali bronz. Na posledním Světovém poháru před 4 lety v Anglii sice postoupili z velmi těžké skupiny do čtvrtfinále, ve kterém se dlouho přetahovali s Jižní Afrikou, která v samotném závěru definitivně zvrátila skóre na svoji stranu a v konečné klasifikaci z toho bylo 8. místo.

Letos však mají větší ambice. Po sérii 14 výher v řadě od února 2018 do března 2019, během které porazili všechny silné evropské týmy, Austrálii, Jižní Afriku i Argentinu, a vyhráli letošní prestižní Six Nations bez ztráty kytičky, se dostali na dosah prvnímu místu ve světovém žebříčku, na kterém do té doby nikdy nebyli. Dobyli ho v srpnu, po dvojzápase s Anglií, ačkoliv jednou prohráli. Těsně před šampionátem však vrátili Welšany na zem Irové, kteří je dvakrát během jednoho týdne porazili. Tým pod vedením novozélandského trenéra Warrena Gatlanda, který je u kormidla od roku 2007, by přesto rád dosáhl na historický úspěch.

Vykročil k němu dobře. Ve svém úvodním utkání ve skupině D rozhodl o výhře nad Gruzií už v prvním poločase, takže mohl ve zbytku zápasu šetřit síly právě na duel s Austrálií. Přesto dokráčel k pětibodovému vítězství 43:14. S Austrálií se bude rozhodovat o vítězství ve skupině lepšímu nasazení do čtvrtfinále, na které poté bude ladit formu ve zbylých utkáních skupiny proti Fidži a Uruguayi.
Austrálie

Wallabies, jak se národnímu týmu Austrálie přezdívá, patří mezi nejúspěšnější země historie ragby a na každém MS patří mezi favority na titul, který dokázali získat už dvakrát. Obě zlata ale patří do minulého století, konkrétně do let 1991 a 1999. Australané tak byli první, kteří vyhráli šampionát podruhé, a před 4 lety útočili také na pozici prvního trojnásobného vítěze Světového poháru, ale v přímém souboji o toto prvenství podlehli ve finále Novému Zélandu až příliš jasným způsobem. Celkem na MS vybojovali 5 medailí (2 zlaté, 2 stříbrné a 1 bronzovou) a jen dvakrát se nedostali mezi poslední 4 celky turnaje. Také letos platí, že pouze medaile bude brána jako úspěch, a to přes skutečnost, že v aktuálním vydání světového žebříčku je Austrálie až na 6. místě.

Výsledky v posledních 2 letech však příliš optimismu nedodávají. 5 zápasů proti Novému Zélandu bez vítězství, jediná výhra ze tří soubojů s Jižní Afrikou, jedna porážka ze tří střetů s Argentinou, prohra s Anglií a také právě s Walesem. Slabší soupeře sice běžně poráží, ale proti sobě rovným a silnějším má v poslední době velké problémy. To není příliš lichotivá bilance pro svěřence trenéra Michaela Cheiky, který vede národní tým 5 let a je možné, že právě na tomto turnaji se rozhodne, zda ve funkci neskončí.

Na tomto šampionátu již má Austrálie jeden zápas za sebou. Proti nevyzpytatelnému Fidži se dlouho trápila, až v posledních dvaceti minutách soupeře, kterému došly síly, zlomila a vyhrála 39:21. Wales je ve skupině D nejtěžším protivníkem. Další souboje s Uruguayí a Gruzií by měly sloužit pouze k ladění formy na čtvrtfinále.
Vítejte u největšího hitu druhého víkendu devátého Mistrovství světa v ragby! Souboj o vítězství ve skupině D, souboj dvou medailových adeptů. To je základní charakteristika utkání Austrálie – Wales, ve kterém sice obvykle bývají mírnými favority hráči z nejmenšího kontinentu světa, ale tentokrát je situace opačná. Vítěz tohoto střetnutí se ve čtvrtfinále vyhne vítězi skupiny C, ve které bojují Anglie, Francie a Argentina.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 09:45.