Mistrovství světa v ragby - Itálie - Kanada -  ONLINE PŘENOS -  26. září 2019   09:45

Itálie - Kanada

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Tabulka skupiny D (zápasy – body)
1. Itálie 2 – 10
2. Nový Zéland 1 – 4
3. Jihoafrická republika 1 – 0
4. Namibie 1 – 0
5. Kanada 1 – 0
Itálie deklasovala Kanadu 48:7 a k vítězství se dokázala nasměrovat už během úvodních 13 minut. Byť po poločase bylo skóre 17:0 pro Itálii, ve druhém poločase začala Kanadě docházet energie, navíc 10 minut hrála jen ve 14 ragbistech a v závěru se začaly kupit pětky na konto Itálie, která získala z dnešního střetnutí dalších 5 bodů.
Zápas skončil.
80'
Cana kopl konverzi hodně daleko mimo háčko.
79'
Rychlá italská akce, Polledri našel skulinu v obraně, rozehrál na rozběhnutého Belliniho, který měl před sebou obránce, a tak ještě přihrál k lajně na Mattea Minozziho, jenž dobíhá pro další pětku!
77'
Dobře myšlený překop do brankoviště, ale Kanaďan Ardron prohrál sprinterský souboj s italským obráncem a k pětce nedochází. Míč se odráží do autu a Italové odkopávají z vlastní dvaadvacítky.
77'
Kanaďané už jsou na sedmi metrech!
77'
Jenže Italové po mlýnu ztrácí míč a je to pro Kanadu šance na další útok!
76'
Dochází ale ke kanadskému předhozu. Mlýn pro Italy.
75'
Pěkně vhozený aut Kanaďanů, kteří pronikli do italské dvaadvacítky.
74'
Carlo Canna se postavil ke kopu na vzdálenost 33 metrů a konverzi proměnil.
73'
Velký tlak Italů po vhazování, Federico Zani byl s míčem protlačen rojem až do brankoviště. Další italská pětka!
72'
Nelson chtěl odkopnout míč, ale ten se povedlo Italům zachytit. Sice se ho nezmocnili, ale vytvořili na Nelsona, k němuž se míč odrazil, tlak. Pár metrů od brankoviště navíc došlo ke kanadskému prohřešku. Trestný kop pro Italy, kteří zakopávají do autu.
71'
Peter Nelson proměnil dvoubodovou konverzi ze 43 metrů.
69'
Nakonec se to Kanadě povedlo! Andrew Coe běžel s míčem po pravém křídle, na poslední chvíli se bravurně vyhnul bránícímu hráči po naznačení kličky do vnitřku hřiště a doskočil se do brankoviště.
68'
Italové sice vytáhli míč z mlýnu, ale dosáhli toho nedovoleně. Trestný kop pro Kanadu, která odkopává do autu zhruba na 44 metrech. Mezitím se vrací do hry vyloučený Heaton a Kanada hraje opět v 15 lidech.
66'
Hrubá chyba Kanady, Italové získali míč a už mířili zase k brankovišti. Jenže se dopustili přihrávky dopředu, což se nesmí. A rozhodčí si toho všiml. Mlýn pro Kanadu na vlastních 12 metrech.
65'
Italové po zvládnutém mlýnu posunuli míč při hře po zemi až na polovinu. Poté zakopli míč do autu. Kanada bude vhazovat hluboko ve svém poli.
64'
Kanada se dostala do brankoviště, Tyler Ardron zvládl položit pětku, jenže Kanaďané se krátce před dosažením pětky dopustili předhozu při zachycovaném předkopu. Body, jež Kanaďané už slavili, jim jsou odebrány.
63'
Tomasso Alan míjí dvoubodovou konverzi. Kopal na háčko z těžšího úhlu.
62'
Parádní italská akce s rozehrávkou na levé křídlo a Mattia Bellini, který útočil až u autové lajny, se vyhnul kanadskému obránci, který po Italovi skočil a doběhl do brankoviště pro další pětku.
60'
Kanada by ráda neodešla ze zápasu s nulou, ale znovu ztrácí míč.
58'
Italové tedy mají jistotu bonusového bodu a vzhledem k vývoji utkání budou mít po dnešním zápase 10 bodů, tedy nejvyšší možný počet bodů po dvou odehraných zápasech.
58'
Rozhodčí udělil trestnou pětku za podražení maulu a to znamená dalších 7 bodů na stranu Itálie. Trestná pětka znamená nejen 5 bodů za pětku, ale také automatické proměnění konverze.
58'
Matt Heaton dostal žlutou kartu za podražení maulu, a odchází na deset minut pykat.
58'
Merwe skutečně zabránil svým tělem položení pětky. Ještě se kontroluje skládka Kanady předcházející skvělému obrannému zákroku Merweho.
58'
Skvělý italský tlak po vhazování, protlačili se až do brankoviště a mohla by to být pětka! Bránící Merwe se ještě pokusil udržet míč nad zemí a rozhodčí si bere pomoc videa. Pokud se míč nedotkl míče, pětka to nebude.
58'
Alan kopl míč do autu a bude se vhazovat na pěti metrech Kanady.
58'
Italové se dostali na pět metrů a dostali výhodu. Kanaďanům se povedlo razantně odkopnout, ale hra se vrátí k brankovišti kvůli předchozímu stržení maulu na zem.
56'
Pěkný překop Italů, kteří se blížili ve třech k míči v kanadské dvaadvacítce. Merwe raději odehrál míč do autu.
54'
Předhoz Kanady a italský mlýn, který vhodí Braley.
53'
Merwe se ale zvedá a bude pokračovat. Trestný kop pro Kanadu. Ta zahrává do autu a bude vhazovat na 44 metrech italské poloviny.
53'
Merwe byl sestřelen rameny Sisiho, který šel proti nohám soupeře. Rozhodčí píská, ale pro Kanadu by byla velká ztráta, kdyby byl Merwe zraněný. Je to jednoznačně nejlepší hráč tohoto týmu.
53'
Kanada ztratila míč a pustila do úniku Italy. Ti šli ve třech a už to vypadalo na další úspěšný průnik až k brankovišti, jenže přišlo k předhozu a chybě při zpracování. Takže ztráta i na druhé straně.
51'
Italové si z mlýnu vytvořili prostor k odkopu do autu. Kanada bude vhazovat zhruba na 40 metrech.
50'
Krásný průnik Merweho, skvělá rozehrávka na pravou stranu Hasslerovi, který byl sice složen, ale viděl rozběhnutého Merweho, jenž si říkal o přihrávku, ale míč nezpracoval! Na třech metrech od brankoviště. Ohromná škoda pro Kanadu, zase je z toho jen předhoz a mlýn pro Italy.
47'
Navíc došlo k chybě a Kanada ztrácí míč po deseti fázích. Poté došlo ještě k prohřešku proti pravidlům a Italové mají trestný kop.
46'
Kanada se při hře po zemi dostala do 44 metrů soupeře. Ale další průnik je zastaven.
45'
Tomasso Alan bez problémů proměnil konverzi za dva body. Italové potřebují ještě jednu pětku k bonusovému bodu.
44'
Italové byli zastavení kousíček od brankoviště, ale při signalizované výhodě přišlo k rozehrání do levé strany na Sebastiana Negriho, který při skládce položil třetí italskou pětku!
42'
Alan odkopl míč do autu, vhazování na 20 metrech.
42'
Minozzi svou akci odnesl vyraženým dechem, naštěstí je v pořádku a hra bude moci pokračovat trestným kopem.
42'
Pěkný průnik Minozziho na polovinu soupeře byl zastaven. Je to ale výhoda pro Italy kvůli ofsajdu.
Druhý poločas zahájili výkopem Kanaďané.
Druhý poločas začne přibližně v 10:55.
Proto je stav po prvním poločase 17:0 pro Itálii.
Itálie měla fantastický vstup do utkání a během prvních 13 minut položila dvě pětky, proměnila dvě konverze a přidala proměněný trestný kop. Po tomto velkém tlaku se hra začala více vyrovnávat, ale Kanadu od několika šancí, jak skórovat, zradily technické chyby, kterých se dopouští při přihrávkách.
40'
Rychlý odkop do autu po vypršení času, první poločas je u konce.
40'
Kanaďané se ubránili a ještě vybojovali míč. Mají ale problém dostat se od svého brankoviště.
39'
Rozhodčí si ještě nechává zkontrolovat situaci při předhozu Kanady. Ardron vyběhl dřív z obrany a prsty srazil míč před sebe, za což mohla být i žlutá karta. Nakonec rozhodnuto až tak razantně nebylo, je to míč pro Italy, kteří si vybírají mlýn na 5 metrech soupeře.
39'
Předhoz Itálie, poté předhoz Kanady. Bude to mlýn pár metrů od brankoviště.
38'
Italové jsou už jen dva metry od brankoviště, předvedli fantastický tlak na obranu soupeře.
38'
Italové kopou do autu a budou vhazovat pár metrů od brankoviště soupeře.
37'
Neodvalení kanadského ragbisty po skládce, Italové budou moci hrát na zhruba 36 metrech kanadské poloviny. Napřed ale ošetření Buydense, jedné z velkých kanadských opor.
35'
Ardron šikovně vypíchl míč po italském autu, jenže se dopustil předhozu. Takže italský mlýn na polovině hřiště.
33'
Italové po vydolování míče odkopli až do dvaadvacítky soupeře.
33'
Kanaďané tentokrát vhazování zvládli, ale při souhře došlo k další chybě rukama kanadského celku, další ztráta při přijmu přihrávky, předhoz a mlýn pro Italy.
32'
Jenže Kanada autové vhazování nezvládla, Italové znovu získali míč a Braley odkopl do autu na nějakých 26 metrech.
31'
Hayward obranným odkopem do autu věnuje Kanadě na 18 metrech vhazování.
30'
Merwe předvedl fenomenální průnik spolu s Lesagem. Kanada se dostala až k pěti metrům, ale obránci Itálie přinutili svého soupeře k přešlápnutí autové lajny a i tato fantastická akce, která si zasloužila pětku, končí ztrátou.
30'
Tvrdá skládka po odehrání míče, italský kopáč zůstává ležet na zemi.
28'
I Merwemu vypadl míč z rukou po přihrávce na střed. Už sedmá chyba při zachycení na straně Kanady. Mlýn pro Italy.
27'
Při dobývání italského území přichází kanadská chyba, ztráta míče a Tomasso Alan z vlastního brankoviště odkopl do autu. Vhazování pro Kanadu zhruba na 40 metrech.
27'
Kanaďané odkopli do autu a budou vhazovat na dvaadvacítce.
26'
Campagnaro se dokázal s míčem dostat po proběhnutí obranou až na polovinu a chtěl prorazit kanadského obránce. Jenže bez úspěchu, došlo také k technické chybě, kdy neuvolnil míč. Trestný kop.
25'
A po předhozu mlýn Italů, zhruba 12 metrů před brankovištěm Itálie.
24'
Parádní kanadský průnik, který obstaral Merwe,, ale po přihrávce k autové lajně na Lesage, který byl poslední v řadě, se útočící hráč nedokázal udržet na míči a je z toho jen předhoz.
23'
Italy čeká vhazování na vlastní polovině. Ještě předtím ale dochází k ošetření několika hráčů.
21'
Hrubě pokažený aut Kanady, přehození a zisk Italů.
20'
Když už se podařilo Heatonovi vybojovat míč po skvělém vyčištění, tak o něj rychle zase přišel. Posléze ale došlo k italskému prohřešku a po trestném kopu se bude vhazovat na deseti metrech italské poloviny.
18'
Italové mají trestný kop před vlastním brankovištěm. Alan rychle odkopává do autu na 44 metrech, kde bude Itálie vhazovat.
17'
Kanada pracovala na dvanáct fází na prakticky jednom a stejném metru. Pak se ale dokázal uvolnit vazač Kanaďanů, který doběhl až téměř na pět metrů a při skládce došlo k finální přihrávce. Ta Kanaďanům ale nevyšla, nedošlo ke zpracování a přišel prohřešek s předhozem!
16'
Dochází ke kanadskému mlýnu na jejich 30 metrech.
15'
Kanada zatím v utkání vůbec neakceptuje tempo Italů. Dělá výrazné chyby v obraně a místo vyrovnanějšího duelu je k vidění úplná dominance evropského celku. Ten sice byl favorit, ale přinejmenším první poločas se čekal vyrovnanější.
14'
Tomasso Alan proměnil dvoubodovou konverzi.
13'
Dean Budd prolétl mezerou v obraně a nikým nekryt doběhl pro další položenou pětku!
12'
Kanaďané se po přiblížení na italskou polovinu dopustili prohřešku, trestný kop pro Italy.
9'
Snadno proměněná konverze za dva body.
9'
Braam Steyn využil chyby v kanadské obraně a pronikl do brankoviště! První položená pětka!
7'
Po ztrátě Italů a zahrání do autu dochází k ošetření Kanaďana Rumballa.
5'
Italové vykopávali trestný kop. Zahráli do autu a budou vhazovat.
3'
Jednoduše proměněný trestný kop a tři body pro Italy.
3'
Tommaso Allan bude z 16 metrů kopat na háčko trestný kop.
2'
K mlýnu dochází na pěti metrech Kanady.
2'
Obrovská šance Italů po překopu k brankovišti! Bránící Parfrey byl u míče dřív, ale Ital ho natlačil do brankoviště a bude to italský mlýn.
Utkání zahájili výkopem ragbisté Itálie.
Itálie
Lovotti, Bigi, Ferrari, Sisi, Budd (C), Negri, Polledri, Steyn, Braley, Allan, Bisegni, Hayward, Campagnaro, Benvenuti, Minozzi
Náhradníci: Zani, Quaglio, Riccioni, Ruzza, Mbanda, Palazzani, Canna, Bellini

Kanada
Buydens, Howard, Tierney, Keys, Larsen, Sheppard, Rumball, Ardron (C), McRorie, Nelson, Merwe, Blevins, Lesage, Hassler, Parfrey
Náhradníci: Piffero, Sears-Duru, Keith, Campbell, Heaton, MacKenzie, Hearn, Coe
Oba týmy se střetly i na minulém mistrovství světa v Anglii v roce 2015. Tehdy Itálie dokázala zvítězit 23:18. Poslední duel se poté odehrál v roce 2016, kdy v přátelském duelu znovu vyhrála Itálie těsně 20:18.
Kanadu čeká na turnaji první zápas, ve kterém se pokusí vytěžit ze své přípravy na světový šampionát. Tu absolvovali během Pacific Nations Cupu, na kterém ovšem prohráli všechny zápasy s USA, Fidži a Tongou. A rozhodně tak do Japonska nepřijeli v ideálním rozpoložení a na tzv. vítězné vlně.
Italové na tomto turnaji odehráli o víkendu první zápas proti Namibii, kterou přehráli vysoko 47:22. Díky tomu zapsali 4 body za výhru a další bonusový bod za položení čtyř a více pětek. Pokud se ovšem podíváme na složení skupiny B, tak nadcházející souboj proti Kanadě by měl být zároveň posledním, ve kterém mají Italové reálnou šanci na výhru. V dalších střetnutích je totiž bude čekat Nový Zéland a Jihoafrická republika.
Ragbisty Itálie a Kanady čeká ve čtvrtek vzájemný souboj v rámci skupiny B, v níž zatím itálie vede po prvním odehraném střetnutí tabulku a Kanadu čeká na letošním šampionátu premiéra.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 09:45.